Ugrás a kommentre

The Clone Wars DVD és Blu-Ray


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...
Az ára mennyi lesz? Lehet, hogy megveszem...

 

Sajnos nem tudom, de külföldön annyi volt, mint a Batman TDK, így itthon is 7-8 ezer körül lesz. Amúgy én is meg fogom venni, ez lesz életem első BR lemeze, úgy, hogy nincs is lejátszom hozzá. (Második pedig a FF:AC ha végre már megjelenne (1 éve várom, úgy volt, hogy az lesz az első BR lemezem))

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérdem én józan paraszti ésszel. Mi értelme van olyan kiadványba beruházni amit le sem tudsz játszani? Ahhoz minimum Full HD képmegjelenítő + Blu-Ray lejátszó kéne. Kérlek magyarázzátok el.

 

Mert mire lesz ilyen rendszered, addigra joglejárt lesz a film és nem tudod megnézni. Vegyük például az Ep I-II.-t. Mikor megjelentek nem volt DVD lejátszom így nem vettem meg. Mire lett lejátszóm, addigra nem lehetett kapni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérdem én józan paraszti ésszel. Mi értelme van olyan kiadványba beruházni amit le sem tudsz játszani? Ahhoz minimum Full HD képmegjelenítő + Blu-Ray lejátszó kéne. Kérlek magyarázzátok el.

Nem elfér a polcon? A fene tudja, hogy kapható lesz-e akkor amikor majd rendszer is lesz hozzá. Az ilyet sose tudni előre. Szóval az a biztos, hogy ha megvan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert mire lesz ilyen rendszered, addigra joglejárt lesz a film és nem tudod megnézni. Vegyük például az Ep I-II.-t. Mikor megjelentek nem volt DVD lejátszom így nem vettem meg. Mire lett lejátszóm, addigra nem lehetett kapni.

Hmm... utóbbival én is szinte így jártam. Ez pl. egy jó indok, nekem eszembe sem jutott. Bár így se fogok BR lemezt venni, mert előbb tönkre megy a lemez a dobozában, mint hogy rendszerem legyen hozzá :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elférni elfér, de én piszkosul sajnálnám rá azt a pénzt, amit keresek, sok más hasznosabbra és használhatóra tudom költeni :P

Akkor Te másra költöd. :) Gondolom senki se adta parancsba, hogy meg kell venni a Blu-ray kiadást. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert mire lesz ilyen rendszered, addigra joglejárt lesz a film és nem tudod megnézni. Vegyük például az Ep I-II.-t. Mikor megjelentek nem volt DVD lejátszom így nem vettem meg. Mire lett lejátszóm, addigra nem lehetett kapni.

Most mégis akkor mi jelent meg DVD-n, díszdobozban?? :P:)

Nyugi, olyan nem lesz, hogy ne lehetne kapni. Amíg pénz van valamiben addig újra és újra kiadják :) Mint pl most is. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most mégis akkor mi jelent meg DVD-n, díszdobozban?? :P :P

Nyugi, olyan nem lesz, hogy ne lehetne kapni. Amíg pénz van valamiben addig újra és újra kiadják :) Mint pl most is. :P

 

Ok, de várni kellet rá 5 évet! (2003-ban lett lejátszóm)

Meg ha ott van a polcon, akkor meg mikor lesz játszó, már meg is lehet nézni, addig is sóvárogni miatta (én ilyen önmarcangoló lélek vagyok :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ok, de várni kellet rá 5 évet! (2003-ban lett lejátszóm)

Meg ha ott van a polcon, akkor meg mikor lesz játszó, már meg is lehet nézni, addig is sóvárogni miatta (én ilyen önmarcangoló lélek vagyok :) )

Nahát épp ez az! Ott a cucc és jó lenne az egyetlen CW BR-t berakni de nincs meg. Nem baj, majd várok egy-két évig míg újra kiadják. :) Ennél nincs bosszantóbb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért túl lehet/lehetett élni. :)

Nem csak konkrétan erre a filmre értettem. Ott a rendszered, de nem tudsz nézni semmi kedvedre valót mert vagy nem kapható éppen, vagy nem tudtad beszerezni. :) Akkor minek vetted? :P

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem csak konkrétan erre a filmre értettem. Ott a rendszered, de nem tudsz nézni semmi kedvedre valót mert vagy nem kapható éppen, vagy nem tudtad beszerezni. :) Akkor minek vetted? :)

 

Vagy annyira drága volt a rendszer, hogy filmre már nem maradt pénzed :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem csak konkrétan erre a filmre értettem. Ott a rendszered, de nem tudsz nézni semmi kedvedre valót mert vagy nem kapható éppen, vagy nem tudtad beszerezni. :) Akkor minek vetted? :)

Kertek alól minden beszerezhető :P

 

Manapság meg minden DVD-t megint kiadnak amiknek öt-hat éve lejárt a forgalmazási engedélyük. És azért manapság nincs az a szűkölködés, mint a DVD bevezetésekor. Ha uram bocsá' nem tudod megnézni BR-en, még ott a DVD, főleg ha nincs is meg a HD rendszered. Én biztos addig nem invesztálok BR-amíg nem válik elérhetővé a HD tv meg a lejátszó a számomra. Főleg, úgy, hogy a lemezt is harmadáron meg tudom majd venni akkor. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És te túléled azt, hogy valaki még a BR rendszer megléte előtt megveszi a BR lemezt? :)

Simán :P :P Én csupán megfogható magyarázatot vártam olyan dologra ami érzésem szerint felesleges. :) Manapság elég luxus 7-8000 forintot"kidobni" az ablakon, de ez már egyéni szoc. próbléma. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Simán :P :P Én csupán megfogható magyarázatot vártam olyan dologra ami érzésem szerint felesleges. :) Manapság elég luxus 7-8000 forintot"kidobni" az ablakon, de ez már egyéni szoc. próbléma. :)

Kinek mi a luxus ugyebár. :P De ezen még rugózhatunk oldalakon át.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"A Dolby TrueHD a leghatékonyabb veszteségmentes (lossless) kódolást biztosító audió technológia, mely nagyfelbontású hanglejátszást garantál minden HD-DVD lejátszóról - tekintve, hogy a DVD-Forum a ?mandantory? azaz kötelezően választható formátummá választotta, ezért az összes lejátszónak kell kezelnie azt - és az ezt támogató Blu-ray Disc lejátszókról. 18 megabit/szekundumos (Mbit/sec) maximális adatátviteli sebességével támogatja a 96 kHz/24 bites felbontást, a jelenlegi lemezformátumok esetében nyolc (7.1 csatornás surround) csatornán, de ez akár 14-re is bővülhetne. (Nyolcnál kevesebb csatornánál magasabb, akár 192 kHz-es mintavételi frekvenciára is mód van.) A Dolby TrueHD olyan új lehetőségeket biztosít a tartalom előállítójának, mellyel az a hangot a legrealisztikusabb hatást keltve pozícionálhatja, és a lejátszott hang mindenegyes bitje azonos a legnagyobb felbontású stúdió mesterfelvétellel."

 

 

Megfelelő dekodóloval gondolom szőnyeget lehet porolni a baszusaival. ;)

Kiálításon szerzett tapasztalatok szerint viszont nincs akkora különbség egy jól kikevert Dolby Digital hanghoz képest.

A tökéletes hangzást ( a tökéletes kódoláson túl) gondolom tökéletes erősítővel plusz hangfalakkal lehet kihozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.