Ugrás a kommentre

The Clone Wars DVD és Blu-Ray


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Egyre nem valószínű, ha szuper minőséget akarnak, de 2-3-ra igen,azt meg lehetne egybecsomagolni. Szerintem ezeket majd egybe rakják és úgy is meg lehet venni. Aki meg összegyűjti egyesével, annak úgy lesz meg mind.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha egy sima (4,7 GB-os) DVD-re rá akarod tenni a teljes évadot, akkor 1-1 rész nem lehet nagyobb kb. 210 MB-nál. Ez pedig nagyjából az a DVD-RIP minőség, amelyben a netről le lehet tölteni a részeket. Szerintem hivatalos kiadásban ilyen minőséget nem fognak megengedni. Tehát minimum 2-3 DVD lesz egy évad, de az 5-6 DVD-n sem lepődnék meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

van duplarétegű is, ami 8,5 GB-os. Általában minden film dvd duplarétegű

 

Méga annyit a megjelenésekhez, hogy a Hősök 2. évada 515 perces és az 4 DVD, a Terminátor sorozat 369 perc és 3 DVD, míg a TCW 484 perc körül van, tehát akkor 4 DVD körül lesz szerintem.

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha kiadják BR -en is, akkor kit érdekel mennyire van a piacon? :) Az biztos jobb minőségű lesz.

Szerintem még sokaknak (köztük nekem is) nincs pénze Blue Ray lejátszóra, filmre. Egy piaci kutatás szerint a Blue Ray aránya még mindig elenyészően kicsi a DVD-hez képest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy Blue Ray olvasó számítógépbe 30-35 ezer forint...egy év múlva fele ennyiért is lehet majd kapni.

 

http://www.acomp.hu/usr_cikkek.php?cikk_id=926&session=

 

http://plaza.unas.hu/plaza_artdet.php?art=..._DVD_iro_GGCH20

 

http://www.klickcomp.hu/WebAruhaz/Vasarlas...azon=PXB300SAT3

 

http://www.olcso.hu/keres/blue%20ray%20olv...item/0022308976

 

Asztali lejátszót meg nem is érdemes venni. Akinek van egy jó számítógépe és egy szép nagy monitora, annak meg nem is kell. Aztali lejátszót akkor érdemes venni, ha a tévéd valóban tudja a full HD felbontást. Ha csak HD ready...akkor kidobott pénz.

 

Mire megjelenik a Clone Wars Blue Ray lemezen...veszek egy lejátszót a gépembe....nem gondolom hogy karácsonyra 20 ezernél többe fog kerülni.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy Blue Ray olvasó számítógépbe 30-35 ezer forint...egy év múlva fele ennyiért is lehet majd kapni. ...

Mire megjelenik a Clone Wars Blue Ray lemezen...veszek egy lejátszót a gépembe....nem gondolom hogy karácsonyra 20 ezernél többe fog kerülni.

Követendő példa számomra is ez a hozzáállás. Karácsonyra már lesz sok Disney kiadvány is BR-en, én meg örök gyerek vagyok, tehát lesz mit nézni a téli szünetben vele :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, zsebből kifizet az ember manapság ötvenezret, plussz még hozzá egy remek tévét, hiszen csakúgy érdemes megvenni; ellenkező esetben semmi értelme beruházni a blu-raybe. Az még egy 100-as, és akkor az 5+1-es hangzásról nem is beszéltünk. Szóval 200e-ből már megnézek egy filmet. Hol is élünk... ööö... Magyarországon? Válság, meg ilyesmi, valakinek rémlik? :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számítógépen SOHA nem lesz olyan élmény a filmnézés, mint házimozin. Egy 110 centis képernyőt nem pótolhat semmi. A gazdasági válság meg süket duma ebben az esetben. Ma divat mindent erre fogni. Akinek van pénze az megveszi, akinek meg nincs az nem veszi meg. Így volt ez régebben is, és így lesz a jövőben is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor az ember örül, ha kajára futja, nyilván 100x100-as tévék megvásárlásában és blu-ray lejátszóban gondolkodik :)

 

A válság létbizonytalanságot, munkahelyi körülmény romlást és vásárlóerő csökkenést eredményez. De biztos hülyeség összehozni olyan elvont fogalmakkal, mint a vásárlás :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel nem értek egyet. Elég csak azokra a hatalmas milliárdosokra gondolni, akik vagyonuk 2/3-dát, 1/3-dát vesztették el. Persze, ők még most is megvehetik, de elég súlyosan érinti őket a válság.

 

Plussz a középréteg egy része le fog süllyedni az alsó rétegbe, pedig ők is a blu-ray lejátszók felvevő piacát képezhetné. Idetartozik egyébként az én családom is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem kell ahhoz éhezni, hogy egy család meggondoljon egy olyan kiadást, ami nélkül azért lehet lazán élni, olyan időkben, amikor bizonytalan a jövő. A Blue-Ray lemezek és lejátszók épp ebbe a kategóriába tartoznak. Aki még most is megvehetné, az sem biztos hogy megveszi, takarékosságból. A válság azonban nem fog örökké tartani, és ez a vásárlóerő réteg lesz az első, aki erőre kap majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A jelenbeli fogyasztás mindig a jövőbeni várható jövedelem alakulásától függ, igazából ezt mondtad ki te is.

 

Ody, annyira nincs nagy gáz, de érezhetően csökken a középréteg életszínvonala, így a miénk is, de jön még borúra derű, legalább is ebben bízok.

 

De OFF vége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem a képátló határozza meg az élményt. Járok moziba rendszeresen, ott a bazi nagy vászon és jelenleg a mozinál rosszabb képminőséget el sem tudok képzelni. Kásás remegő kép, túlvezérelt hangzás. Az embernek fáj a szeme annyira élettelen, homályos és csúnya a kép. Sokszor még fókuszproblémák is vannak, nem beszélve a sok apró fekete maszatról ami a hitvány minőségű vagy agyonnézett kópia miatt van.

 

Na és a csili vili nagy tévék? Olyan erősek a színek, annyira nincs semmi kiegyensúlyozva hogy az ember szeme szétég.

 

A monitorok felbontása és képminősége mérföldekkel a TV technika előtt jár. 40 ezer forintért már tudsz venni 21 colos TFT-t ami lazán bírja az 1080p HD felbontást. A fekete sem szürke mint a legtöbb lapostévé esetében.

 

A képméret érzékelése pedig távolság függvénye. Vannak 100 ezer közeli monitorok amik olyan élményt nyújtanak, hogy az ember eldurran.

 

Én tudom, hogy sok embernek nem az a legégetőbb problémája hogy Blue Rayen nézze a filmeket, de egy sima számítógépbe való lejátszó 15-20 ezer forintért nem drága. Az emberek többsége többet dohányzik vagy piál vagy bulizik el egy hónap alatt....nem mindenki de sokan.

 

A másik dolog, hogy nem kell feltétlenül megvásárolni eredetiben a BR korongokat. Senkit nem akarok buzdítani az illegalitásra, de én se biztos hogy meg fogom venni, de BIZTOS hogy le fogom tölteni...le fogom másolni vagy másoltatni, mert nekem úgy tetszik.

 

A gazdasági válságról meg annyit, hogy én is elvesztettem az állásomat és tudom, hogy nehéz elhelyezkedni...pénzt keresni...stb. Ezért nem is fogok venni plazma vagy LCD tévét...asztali BR lejátszót....max egy olvasót a gépembe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én pár hónapja vettem egy 24-es LCD monitort, viszonylag olcsón és majd hasra estem a képminőségétől. Iszonyat szép a képe, és igaz, hogy nem egy 101 centis képernyő, hanem 60 centi de a szobámba be se férne a TV és ahhoz, hogy olyan nagy képernyőn megfelőlen lehessen élvezni a filmet nem elég nagy a szoba.

Sajnos még nem találkoztam olyan filmmel a neten, ami megérte volna, hogy letöltsem a mérete miatt, de BR-ripektől is leesik az állam (FF:AC :) ).

 

A válságról annyit, hogy nekem is (a suli mellett zsebpénznek /magántanítás, hálózat és gép összerakás - bár nem tudom miért ugrottak ezek meg most ennyire :D /) és szüleimnek is sokkal több munkája van és ebből a szempontból több a fizetésünk is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.