Ugrás a kommentre

The Clone Wars DVD és Blu-Ray


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Sajnos azért nem, mert nem USA lakók vagyunk. Több milliós napi szintű vásárlóbázissal kéne rendelkeznünk ahhoz, hogy számítsunk valamit nekik. Kis pont vagyunk a határaikon kívül, ez a fő ok, sajnos.

Persze nyilván rájátszik némileg a kalózkodás is, de nem annyira, mint amennyire ezek a pénzéhes beállítják.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Főleg úgy, hogy amerikában többen töltenek le mint itt. Most újfent rá lesz "szorulva" a magyar, hogy torrentről szerezze be a TCW-t.

Kár megint behozni az amcsikat, mert százalékosan mások az arányok. Én biztos megszerzem ezt valahonnan. Ha itthon nem jelenik meg akkor külföldről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kár megint behozni az amcsikat, mert százalékosan mások az arányok. Én biztos megszerzem ezt valahonnan. Ha itthon nem jelenik meg akkor külföldről.

Biztos meg fog jelenni itthon is. :lol: Csak új forgalmazót keresnek majd. És ez eltarthat pár hónapig. Szerintem fél évnél többet nem kell várni az 1. évadra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát persze, hogy azért mert szinte mindenki letölt és alig vesznek eredeti DVD-t!

Mert sokaknak hiányzik a keret hozzá :) Nekem is van nagyobb gondom, mint hogy eredeti lemezekre honnan vegyek pénzt :) Max. 1-2 évente, ha megéri.

 

Rosszul asszociáltam, eredetiségről az eredeti ötletek jutottak eszembe, nem az eredeti DVD lemezek.

Nekem is, szóval a megfogalmazás volt a gond :)

 

Pedig valamiért nagyon nem éri meg neki a hun üzlet, és ennek most a TCW is issza a levét. Rólunk nem is beszélve. :lol:

Dzséjt már leírta, de ugyanazt gondolom, nagyon pici hely vagyunk mi a kiadóknak, örülhetünk, ha ennyire hajlandóak törődni az igényeinkkel.

 

Persze nyilván rájátszik némileg a kalózkodás is, de nem annyira, mint amennyire ezek a pénzéhes beállítják.

Nem tudom, hogy mennyire játszik rá, sajnos erről nincsenek ismereteim, de ha magamból indulok ki, akkor amit én nem veszek meg, mert letöltöm, akkor sem venném meg, ha nem szedném le. Azelőtt sem igazán voltak zenéim, lemezeim, most vannak, mert letöltöm őket, nem voltam számmottevő vásárlőerő a net előtt sem. Megvenni sose tudtam, csak alig néhányat évente. Ami olyan, azt meg fogom venni eredetiben is, pl. szándékomban áll az ST-t megvenni eredeti lemezen, az utóbbi években nem volt film, amit szívesen meg is vettem volna. Ez tényleg független a kalózkodástól, ehhez annak van köze, hogy valami kedvenc lesz-e vagy sem.

 

Szerintem fél évnél többet nem kell várni az 1. évadra.

Sajnos úgy tűnik, hogy inkább többet kell rá várni, de valószínűleg azért lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem csak a letöltések miatt, de a 990 Ft-os (és még az ennél is olcsóbb) sz@r DVD-k miatt is (mivel az emberek ezeket veszik leginkább) többször meggondolja a kiadó, hogy forgalmazzon-e tovább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem csak a letöltések miatt, de a 990 Ft-os (és még az ennél is olcsóbb) sz@r DVD-k miatt is (mivel az emberek ezeket veszik leginkább) többször meggondolja a kiadó, hogy forgalmazzon-e tovább.

Amerikaországban pedig az ottani fizetésekhez képest "ennyibe" kerülnek a DVD-k. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ott nincsenek olyan plusz költésgek, hogy szinkron és felirat készítése.

Valamint ott relatíve többen is veszik meg a filmeket.

 

De nem is leginkább a pénz hiánya miatt van ez, hanem a szemlélet miatt. Hisz miért költsünk pénzt filmre, ha le lehet ingyen tölteni a netről. Aztán van itthon egy f@sza princo cd, meg nyomtatok hozzá egy kis borítót és kijött 200 Ft-ból az egész...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: Nem a fizukkal van a gond, mert én se keresem magam halálra (nyáron bejön havonta a minimálbér, sulis időszakban meg még a fele sem) de ahogy nézem a polcomat idén már 11 filmet vettem és 32k ment el rájuk.

És a pénzem nem zsebpénz, hisz nekem kell fizetni az emelet víz, gáz, villany és internetjét is, valamint a tömegközlekedéshez a bérletet is és még más kiadásokat is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem csak a letöltések miatt, de a 990 Ft-os (és még az ennél is olcsóbb) sz@r DVD-k miatt is (mivel az emberek ezeket veszik leginkább) többször meggondolja a kiadó, hogy forgalmazzon-e tovább.

Ezek még mindig nem játszanak közben, mivel ezek máshol is léteznek, máshol is veszik őket, és máshol is olcsók... NEM ezek miatt van ez az egész (nem mellesleg, ha olyan jól fogynának, nem lenne belőlük minden boltban száz számra... ezek az "olyan sz*rok, hogy még ingyen sem viszik" kategória és végül több tonnányi fogja a szemétben végezni, szóval azt sem tudom, honnan lett szedve ez az "emberek ezt veszik leginkább" dolog, mert ez sem igaz).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tehát akkor még a 990 Ft-osakat SEM veszik meg...

 

Amúgy a Select már megjelenéskor 990-ért adja a filmeit, mert amikor még az IC-nél voltak, akkor többért nem vették őket. Azt meg nem mondhatod, hogy a Universal-os filmek gagyik lennének. (én az árképzésre írtam a sz*rt, nem a filmekre)

Egyszerűen az árképzéssel vannak gondok. Amíg lehet kapni 990ért filmeket, addig ne várjuk a sokaságtól, hogy drágábban vegyék meg vagy egyből vegyék meg őket...

 

Egy példa, nézzük a TCW kiadást: 2 változatban jelent meg DVD-n. 2k és a 4k-ért. Az átlag ember szerinted melyiket veszi meg?

Vagy a Wanted. 3 féle képpen jelent meg: 3k, 5k és 7k. Ha valamelyiket meg akarja venni az átlag fogyasztó, akkor leginkább a 3k-t veszi meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Universal filmek közt is vannak gagyik, nehogy már egy stúdió neve döntse el, mi a jó. Ott van lendületből a Doom, ami ritkagagyi, és speciel én azt 990-ért vettem meg, mert annyit voltam csak hajlanó kiadni arra a filmre.

Ami a TCW-t illeti, az átlag ember ha akarta volna sem tudta volna megvenni az extrásat, mivel csak az Xpressen volt beszerezhető, és sok embernek még netje sincs, hogy tudjon róla. Persze behozhatták volna máshogy is, de minek? Szerinted az átlag vásárlóból hány embert érdekelt az extra lemez? Még én is a megvásárlás után hetekkel néztem meg, és nem azért, mert nincs rajta magyar felirat, hanem mert nem különösebben érdekelt. De van olyan filmem is (Karrib-tenger kalózai, példának okáért), aminek magyar felirat ide vagy oda, máig még csak be sem tettem a lejátszóba az extra lemezét. És ha én, filmb*zi nem teszem ezt meg, miért tenné meg az átlag vásárló? Ha meg nem teszi meg, minek adjon ki fölöslegesen pénzt egy fölösleges korongért? Ha valami nem kell, azt miért kellene ráerőltetni? Nekem sem kellett az extra lemez se a Doomhoz, se a Terrorbolygóhoz, de még a Sárkányszívhez sem, pedig a kedvenc fantasy-m. Viszont csak a filmek már nem érnek 2000-5000 Ft-ot (oké, a Doom esetében baromi jó volt a 990, mert ott az első korongon is voltak extrák), csak 990-et, mert azok gagyi filmek, vagy olyan régiek, amikből azóta van már jobb kiadás (pl.: Chronicles of the Riddick, amit szintén 990-ért vettem, de van egy DC verzió is, amit nemrég adtak ki).

Persze lehet, hogy neked megéri a semmiért kicsengetned a súlyos ezreseket, mert az extra korongokat sem hiszem, hogy sűrűn nézegetnéd, pláne egy B kategóriás vacaknál, de nekem speciel nem éri meg ezeknél a filmeknél. Azokért a filmekért, amiket 990-ért adnak pontosan 990 Ft vagyok hajlandó adni (vagyis 1000 Ft-on alul). Mert azok olyanok is, és ezért sem viszik annyira őket még így sem. Star Warsot vagy Alient, ne adj isten Gyűrűk Urát és Transformerst, Titanicot, esetleg Szárnyas fejvadászt sosem fogsz 990-ért találni, vagy csak ősrégi kiadásokat, de gyanítom, hogy azt sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert sokaknak hiányzik a keret hozzá :) Nekem is van nagyobb gondom, mint hogy eredeti lemezekre honnan vegyek pénzt :lol: Max. 1-2 évente, ha megéri.

De akinek meg lenne pénze rá és a mi a lényeg igénye, az meg szívjon. Gratulálok.

 

Egyébként amennyire lehet szorítkozzunk a TCW -re.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De akinek meg lenne pénze rá és a mi a lényeg igénye, az meg szívjon. Gratulálok.

Ezért volt jó szerintem a TCW mozifilm esetében, amit csináltak. Limitált példányszámban megvásárolható volt drágábbért az extra verzió, a vásárlóközönség meg kapta a többit. Így a kecske is jól lakott és a káposzta is megmaradt. Ezt alkalmazhatnák (illetve némely esetben alkalmazzák is) más filmekre is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A terrorbolygóból készült 1 lemezes is, miért nem azt vetted meg? :)

Amúgy ha egy film érdekel, általában az extra is érdekel. Épp valamelyik nap vettem elő a Gyűrűk Ura extra lemezeit a kisfilmeket megnézni. Magát a filmet már nem láttam vagy 2 éve (nem ragadtak meg, így ezért van csak a 2 lemezes meg belőlük), de az extrák érdekelnek belőle.

Egy filmet ha megnézek DVD-n, utána megnézem az extráit is (kimaradt jelenetek, alternatív befejezés, bakik, neadjsiten audiokommentárral újra megnézem).

 

TCW-hez: Szerintem aki eddig nem vette meg a pilotot most még vegye meg amíg kapható :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A terrorbolygóból készült 1 lemezes is, miért nem azt vetted meg? :)

A fene, mondasz valamit. Vajon miért nem azt vettem meg? Megkérdem a gonosz ikertestvérem, hátha ő tudja a választ. Te figyu, Valyon, miért nem azt vettem meg? Hm... aszongya, hogy azt vettem meg :lol::)

Jó, akkor te vagy az 1000-ből 1, de rád nem lehet építeni egy teljes üzletágat milliós nagyságú országban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezért volt jó szerintem a TCW mozifilm esetében, amit csináltak. Limitált példányszámban megvásárolható volt drágábbért az extra verzió, a vásárlóközönség meg kapta a többit. Így a kecske is jól lakott és a káposzta is megmaradt. Ezt alkalmazhatnák (illetve némely esetben alkalmazzák is) más filmekre is.

Igen ez valóban remek megoldás volt! Remélem az is nyom majd a latba valamit, hogy a filmek azért elég jól fogytak az xpress -en. Ha máshol nem is,de legalább ott árulhatnák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy értelmeztem, hogy te is a 2 lemezes PT-t vetted meg :lol:

És azt is kitárgyaltuk, hogy én igényes vagyok ilyen szempontból :) Nekem kellett a Batpod, így azt vettem meg, kellett az Rorschach-os Watchmen, az Indy 4 része és a koponya is, így megvettem mindkettőt (a koponyához adott filmet meg elajándékoztam). Amúgy nem csak én vagyok az egyedüli igényes MO-n, hanem elég sok Xpress-es is, akik vágyunk az igényes kiadásokra, csak sajnos sokan igénytelenek, ránk meg a kiadók tényleg nem tudnbak üzletett kötni.

 

Esetleg csak úgy, mint a TCW, a Bosszú trilógia, az Indy 4 kapcsán, hogy csak bizonyos számú példányt készítenek el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem hiszem, hogy bármilyen formában megvenném a TCW-t, akár megjelenik Magyarországon, akár nem. Ha lenne pénzem, inkább venném meg valamilyen úton módon az EpI-II DVD-t amit azóta se sikerült beszereznem még (:( ), mint ezt. Erre bőven jó a letöltött verzió, pláne az én Beko tévémen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem hiszem, hogy bármilyen formában megvenném a TCW-t, akár megjelenik Magyarországon, akár nem. Ha lenne pénzem, inkább venném meg valamilyen úton módon az EpI-II DVD-t amit azóta se sikerült beszereznem még (:( ), mint ezt. Erre bőven jó a letöltött verzió, pláne az én Beko tévémen.

Egyéni ízlés dolga, hogy kinek mit ér meg a TCW. Én bizony megnézném HD -ben ezt a sorozatot mert szerintem úgy üt igazán. Beko TV -re meg nem vennék semmit. Vagyis inkább egy új TV -t. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk én biztos megveszem majd, ha megjelenik (ha nem, akkor sajna nem, mert azért külföldről nem fogok rendelni). Jól mutatna a sok DVD-m mellett egy kifejezetten Star Wars DVD polc, amint ott sorakozna a hét film, a TCW sorozat, meg majd egyszer az élőszereplős is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2002 óta van meg a Tv és semmi baj nincs vele. Csak éppen nem HD minőség. És ha több százezer forintom lenne, akkor se vennék HD TV-t, mert jobb helye is van a pénzemnek, semmint ilyen luxus cikkekbe öljem. De ez megint OFF.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem fél évet, akkor majd egy évet kell várni rá. A TCW minden évada biztos ki fog jönni DVD-n. A Star Wars elég npszerű.

Én is sokszor bosszankodtam, ha valami később jelent, meg, de már megszoktam nagyjából.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.