Ugrás a kommentre

3x03 - Shadows of Tantiss


Ajánlott hozzászólás

3 perccel korábban, Yoda József írta:

@Ody Mandrell A testalkata, fej- és sisakformája is igen hasonló, illetve (ezt most nem tudom hirtelen pontosan hol van az epizódban, de valaki posztolt róla videót twitteren) húzta a lábát is, ami nemrégi sérülésre utal

Még ha ezt is fogadjuk, hogy lett belőle birodalmi gyilkológép pár hónap alatt? Miért pont ő? 

 

Amúgy ha tényleg Tech az nálam Filoni nagyon csúnyán lemegy az alsóbb polcokra, sőt az SW szempontjából igen csak rossz felé haladnak akkor a dolgok. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen felesleges lenne megint azt a felállást előszedni, hogy a csapatnak egy volt tagja ellen kell harcolnia, aki valamilyen oknál fogva a rossz oldalon kötött ki. Ezt már az első évadban eljátszották Crosshairrel. Szükségtelen önismétlés lenne, és még Tech önfeláldozásának és halálának a súlyát is nullára redukálná. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Amúgy ha tényleg Tech az nálam Filoni nagyon csúnyán lemegy az alsóbb polcokra, sőt az SW szempontjából igen csak rossz felé haladnak akkor a dolgok. 

Nem ő sorozat showrunnere és tudtommal íróként is csak a sorozatpremiert jegyzi ;) szóval Ventress visszatéréséért sem ő az elsőszámú felelős :P persze még lehet, hogy azt epizódot pont ő írta, majd kiderül :lol:

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Iqvi írta:

Én semmi ilyesmit nem vettem észre az epizódban. De nevetséges lenne, ha Tech az Eriadun történt zuhanást megúszta volna annyival, hogy húzza az egyik lábát. Minimum az, hogy összetörik a gerince, meg az összes csontja. 

 

Itt látszik, hogy az egyik lábát furán emeli, persze lehet csak a mozgásanimáció lett fura

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Esküszöm regisztrálok twitterre és elindítom a #TechisDead hashtaget :D

 

Amúgy ez a lábhúzás is olyan dolog, hogy meg lehet magyarázni anélkül is, hogy Tech lenne az a fekete páncélos klón. Egyszerűen ennek az orgyilkos klónnak nemrég volt egy olyan küldetése, ami során valamitől megsérült a lába, és emiatt húzza. Jelenleg semmi olyan nem volt a részekben, amik utalás szintjén mutatnának arra, hogy Tech túlélte a második évad végét. Azok, amikből erre következtetnek emberek, azok vagy durva belemagyarázások szerintem, vagy sokkal egyszerűbben vagy mással is magyarázhatóak. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Yoda József írta:

Nem ő sorozat showrunnere és tudtommal íróként is csak a sorozatpremiert jegyzi ;) szóval Ventress visszatéréséért sem ő az elsőszámú felelős :P persze még lehet, hogy azt epizódot pont ő írta, majd kiderül :lol:

Stáblista első neve: Created by Dave Filoni. Szóval de, Filoni ebben a sorozatban az atyaúristen, nélküle levegőt se vehetnek. ;) 

 

11 perccel korábban, Yoda József írta:

Itt látszik, hogy az egyik lábát furán emeli, persze lehet csak a mozgásanimáció lett fura

Ez csak animációs "hiba" ami kb. azóta fennáll mióta ez a stílus létezik. Meg lehet nézni sok klónnál látható ilyen lábhúzás. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Stáblista első neve: Created by Dave Filoni. Szóval de, Filoni ebben a sorozatban az atyaúristen, nélküle levegőt se vehetnek.

A creator nem ezt jelenti ;) A creator az a személy, aki előállt a sorozat ötletével, lefektette annak alapjait, kitalálta főbb karaktereit, stb... A creator és a showrunner nyilván lehet ugyanaz a személy is, de nem feltétlen. Beszédes, hogy a sorozattal kapcsolatban túlnyomórészt Jennifer Corbett és Brad Rau nyilvánulnak meg, és nem Filoni. Egyébként van más példa a Star Wars-on belül, amikor a showrunner és a creator nem ugyanaz: TCW 7. évad. Szintén ott virít, hogy "created by George Lucas", ettől függetlenül tudjuk, hogy annak fejlesztésében ő már nem vett részt.

 

Egyébként mivel Filoni CCO a Lucasfilmnél, mindenbe is beleszólása lehet, de ezt a sorozatot nem ő viszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Yoda József írta:

Tech lesz az ;) egyébként érdemes megfigyelni mennyire hosszan megnézte magának Crosshairt. Ezzel bennem jobban megerősítette a gyanút, ami a trailer óta bennem van

 

Mellesleg, ez lehet nagyon erőltetett lesz, de tök érdekes a mögötte lévő minta a falon. Azok a csíkok pont úgy érnek a fejéhez, mintha Tech antennái lennének. Vajon véletlen, vagy szándékosan ilyen a jelenet? :)

 

image.png

Ő biztos hogy nem Tech. A trailer-ben mutatják sisak nélkül is, és ugyanúgy néz ki mint a többi reg. 

 

image.png

 

image.png

 

Hacsak, itt már nem csak ez a CX-1-es klón lesz, hanem lesznek esetlegesen ugyanilyen társai..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet ebben ringatnia magát az embernek, de a nagy dolgokra tuti Filoni mondja rá az áment. Úgy, mint az első részben, amikor a képregényt változtatta meg kissé Kanan és mestere halálával. Szóval itt ha meglépik azt az oltári nagy f*szságot megint, hogy Tech nem halt meg, hanem sántikálva visszatér, akkor kiszaladok a világból... ÉS igen, Filoni országos bűne lesz, mindenki őt fogja okolni és nem Raut vagy Corbettet.

 

Szerk: közben @Cpt. Rex meg is oldotta a "problémát" Hála égnek. :clap: 

 

Viszont azt nem tudom, hogy minek kell mindig ilyen baromságokat beleerőltetni egy maszkos karakter kilétébe? Ugyanaz a helyzet, mint Marrok esetében. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Úgy, mint az első részben, amikor a képregényt változtatta meg kissé Kanan és mestere halálával

Hát, azt az epizódot ő jegyzi társíróként, érdekes lett volna, ha nincs köze hozzá. Viszont más epizódot nem írt a sorozatban.

 

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

ÉS igen, Filoni országosa bűne lesz, mindenki őt fogja okolni és nem Raut vagy Corbettet.

Ez meg majdnem akkora baromság, mint Kennedyt okolni mindenért :D 

 

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Viszont azt nem tudom, hogy minek kell mindig ilyen baromságokat beleerőltetni egy maszkos karakter kilétébe? Ugyanaz a helyzet, mint Marrok esetében. 

A Star Warsban addig nem biztos valaki halála, amíg nem látjuk egyértelműen a holttestét :P sőt, újonnan már az is kevés :lol:

 

Rex képeiből nekem nem egyértelmű, hogy ez a két klón ugyanaz

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Lehet ebben ringatnia magát az embernek, de a nagy dolgokra tuti Filoni mondja rá az áment. Úgy, mint az első részben, amikor a képregényt változtatta meg kissé Kanan és mestere halálával. Szóval itt ha meglépik azt az oltári nagy f*szságot megint, hogy Tech nem halt meg, hanem sántikálva visszatér, akkor kiszaladok a világból... ÉS igen, Filoni országosa bűne lesz, mindenki őt fogja okolni és nem Raut vagy Corbettet.

Én csak úgy tudnám elképzelni, hogy egy olyan kapszula tartályban lenne az élettelen teste(ha esetleg valamilyen csoda folytán, valahogyan túlélte azt a zuhanást), de mint élő és beszédre képes klón, úgy már nem. :)

Hemlock kisérletezne vele, valahogyan visszahozni az életbe az M által... 

(De, ezt inkább hanyagolom is, mert a tudomány itt még nem tart, az SW akkori érájában, halott ember feltámasztása az erő nélkül........)

 

 

@Yoda József Kinagyitottam neked.

 

 

assassin2.jpg

 

Talán egy picit másabb a sisak, mint a trailer-ben látott, de kb. ennyi a különbség.  

Szerkesztve: - Cpt. Rex
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Cpt. Rex írta:

Talán egy picit másabb a sisak, mint a trailer-ben látott, de kb. ennyi a különbség.  

Mármint, a trailerben látott sisak nélküli klón és ez a sisakos nem feltétlen ugyanaz. Nincs semmi ami ezt igazolná. A trailerbeli sisakos meg ez itt az epizódban nyilván ugyanaz

 

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Csak épp a lényegre nem reagáltál de nem baj. :) Az nem Tech, ott van a bizonyíték fentebb.

"Rex képeiből nekem nem egyértelmű, hogy ez a két klón ugyanaz"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha végig ilyen pazar minőségben lesz részünk, mint ez a három rész volt, nem lehet panasz. Biztos már mindent leírtatok (holnap el is olvasom), de én is megosztom akkor a benyomásaimat, időrendben haladva.

 

Már a legelején ér minket egy meglepetés, egy rejtélyes alak felbukkanása. Számomra egyértelmű, hogy egy, az előző évadban látott X klón orgyilkost láthattunk. A későbbi történések fényében nem lennék meglepve, hogy ha őt küldenék el Omegáék után. Hatásos belépő volt, annyi szent. Nincs is idő ezen töprengeni, mert ezután beindulnak a dolgok. Szinte tapintható az izgatottság és némi félelem Hemlock részéről, amikor bejelenti, hogy nem várt látogató érkezik a hegyre. Innentől nem is lehet kérdés, hogy ki az illető. Ezzel együtt Nala Se kezéből kikerül az irányítás, amely azonnali rögtönzést igényel. Ahogyan az sejthető volt, Omega lehet a kulcs a már a Mandalorian-ban is emlegetett Nekromanta Projekthez. Gyönyörűen összefutnak és átívelnek a szálak a különböző érákon keresztül. Mi ez, ha nem egységes univerzum? 

 

Palpatine látogatása hatásosra sikerül. Jelenléte megfagyasztja a levegőt, s még Hemlock is alázatos énjét mutatja (bár nem térdel le, mint majd teszi azt Vader vagy Jerjerrod). Úgy látszik, a doktor nem csak a Nekromanta Projektért felel, hiszen először a Tantiss-hegy más kísérleteit említi nagy általánosságban (egzotikus anyagok meg miegymás). Aztán persze rátérnek a lényegre. Nem sokat láthatunk ebből, de Hemlock megkapja azt, amire vár: az Uralkodó feltétlen bizalmát, ami egyet jelent a kiapadhatatlan költségvetési forrásokkal. A doktornak persze még ezentúl is van ambíciója: tudományos miniszter akar lenni, amely gondolom egyet jelent a Galaxis tudományos és kutatói szférájának teljes kontrolljával. Tényleg, mintha Mengele egy esetleges náci győzelem után bekerült volna a tudományos kánonba. Belegondolni is borzasztó. Azért Palpatine, mint realista politikus, lehűti ezeket az ambíciókat. A nyilvánoság előtt Hemlock vállalhatatlan figura és ezt ő is nagyon jól tudja és egy elejtett megjegyzés arról is tanúskodik, hogy a birodalmi elit finoman szólva sem egységes, pláne, ha egy ilyen visszás projekt kitudódna.

 

Szinte sorsszerű és ironikus, hogy ahogy Palpatine kiteszi a lábát, jön a hidegzuhany és - finoman szólva - a sz*rvihar Hemlock számára. Omega és Crosshair szökésben, mi több, időközben kiderül, hogy Omega pótolhatatlan és megkerülhetetlen a további kutatások szempontjából. Nagyon-nagyon szurkoltam, hogy sikerüljön a szökés. És annyira jó volt látni a magára találó Crosshairt, aki egyből proaktívvá és elevenné válik, amint ismét a saját kezében tudhatja a maga sorsát. Ügyes, ahogy a repülési útvonalt követve találja meg a korábban siklót (hát ezért kellett azt korábban viszonylag részletesen bemutatni, remek visszacsatolás). Kezdeményezés ide vagy oda, nélküle Omega elvérzett volna. Batcher (Fenevad) felbukkanására számítottam, nagyon jó kis háziállat lesz belőle remélhetőleg. 

 

Tűkön ülve várom a következő részt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Ha végig ilyen pazar minőségben lesz részünk, mint ez a három rész volt, nem lehet panasz. Biztos már mindent leírtatok (holnap el is olvasom), de én is megosztom akkor a benyomásaimat, időrendben haladva.

 

Már a legelején ér minket egy meglepetés, egy rejtélyes alak felbukkanása. Számomra egyértelmű, hogy egy, az előző évadban látott X klón orgyilkost láthattunk. A későbbi történések fényében nem lennék meglepve, hogy ha őt küldenék el Omegáék után. Hatásos belépő volt, annyi szent. Nincs is idő ezen töprengeni, mert ezután beindulnak a dolgok. Szinte tapintható az izgatottság és némi félelem Hemlock részéről, amikor bejelenti, hogy nem várt látogató érkezik a hegyre. Innentől nem is lehet kérdés, hogy ki az illető. Ezzel együtt Nala Se kezéből kikerül az irányítás, amely azonnali rögtönzést igényel. Ahogyan az sejthető volt, Omega lehet a kulcs a már a Mandalorian-ban is emlegetett Nekromanta Projekthez. Gyönyörűen összefutnak és átívelnek a szálak a különböző érákon keresztül. Mi ez, ha nem egységes univerzum? 

Tűkön ülve várom a következő részt.

@Ody Mandrell úgy gondolja, hogy egy nyomkövetőt raknak majd a Batch hajójára, és igy jutnak majd el Pabu-ra a Birodalmi erők. 

Lehetséges ez is, de én nem tartom kizártnak azt, hogy bevonják Cid-et, és a fejvadász céh-et, hogy keressék meg Omega-t.

Phee nem hiszem hogy eladná őket, már csak Tech emléke végett se, viszont Cid, az már 1x megtette, szóval...... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Azért Palpatine, mint realista politikus, lehűti ezeket az ambíciókat. A nyilvánoság előtt Hemlock vállalhatatlan figura és ezt ő is nagyon jól tudja és egy elejtett megjegyzés arról is tanúskodik, hogy a birodalmi elit finoman szólva sem egységes, pláne, ha egy ilyen visszás projekt kitudódna.

A szokásos kihasználás lehet a háttérben. Amíg szükség van rá ok, de után elég kérdéses lesz/lenne a sorsa. Túl sokat tud a fickó, és Palpatine nem szereti az elvarratlan szálakat.

 

30 perccel korábban, Cpt. Rex írta:

@Ody Mandrell úgy gondolja,

Mikor gondoltam én ezt? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A szokásos kihasználás lehet a háttérben. Amíg szükség van rá ok, de után elég kérdéses lesz/lenne a sorsa. Túl sokat tud a fickó, és Palpatine nem szereti az elvarratlan szálakat.

Igen, ez így van. Hemlock nem lehet valami politikai zseni, ha ezt nem veszi észre. Túl nagy az ego. Pedig egy Birodalomhoz hasonló elnyomó rendszerben a Főnököt leszámítva mindenki lecserélhető, eldobható. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Igen, ez így van. Hemlock nem lehet valami politikai zseni, ha ezt nem veszi észre. Túl nagy az ego. Pedig egy Birodalomhoz hasonló elnyomó rendszerben a Főnököt leszámítva mindenki lecserélhető, eldobható. 

Krennic a jó példa. Őt is zokszó nélkül szétlőtte Tarkin miután elkészült a Halálcsillag. A Birodalomban már csak így megy. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínű, hogy Palpatine már készül erre az eshetőségre is, és szerintem éppen a birodalmi elitnek a megosztottságával foglya indokolni azt, hogy miért távolította el de jure Hemlockot a képből. Simán rá lehet fogni, hogy olyan kísérletekre költötte a Birodalom pénzét amikre nem lett volna joga, emellett olyan fegyvereket fejlesztett amiket fel lehet használni a császárral szemben. Puff, meg is van a jogi alap, mehet is a Kessel fűszerbányáiba vagy a kivégzőosztag elé. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak most néztem meg. Az első rész tökéletes párja volt! Omega potenciális Erőhasználó, persze mi már sejtettük. 

Palpatine és az Ő drágalátos necromanta programja. Fontos részévé válik a saganak ez az epizód emiatt. Mi már tudtuk az in universe magyarázatát Palpatine 9-beli visszatérésének, de akkor is jó, hogy elcsepegtetik ilyen formán. Mellesleg hőseink megszöknek végül, lassan újra együtt a csapat! Várjuk a folytatást! 

Az M-szám, engem nem zavar, tetszetős rövidítés, rohadtul egyenértékű számomra a midichlorián szóval. Qui-Gon kimondta, itt pediga továbbiakban mehet rövidítve. Nekem üdvös, nem tartom sunnyogásnak, ellenkezőleg, inkább a nem ignorálás finom kinyilatkoztatása! 

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.