Ugrás a kommentre

3x03 - Shadows of Tantiss


Ajánlott hozzászólás

Ebben az epizódban két fontos dolog is történt. Megjelent a Császár, és megszökött Omega és Crosshair. Ami most már biztos, hogy a Palpi-klón kifejlesztése ekkor kezdődött kisérletekkel(illetve a háború alatt is folyhatott) , és egyértelműen az EP9- illetve az ST-t kötik össze a múlttal. Akinek még kérdése van hogyan élhette túl palpi a zuhanást és milyen testbe került már itt is van a magyaraázat. Hisz M-számú egyedeket kellett tervezni aminek az M-száma megegyezik a mintaegyed(vajon ki lehet?:evil:) M-számával vagy több kell hogy legyen. Innetől hivatalos hogy olyan klóntestekkel kisérleteztek aminek magas az M-száma. Namost Omegáé az hisz az egyetlen vérminta pozitívat jelzett. Ebből az következik hogy Omega Erőérzékeny méghozzá nem is kicsit. Másrést az is következik ebből hogy mivel Omega klón ezért az EP2 idején Jango mintájához adtak M-ant és így klónózták Omegát. És ő életben maradt.

Pontosan ezért imádom a Disney-érát mert előbb vagy utóbb minden a helyére kerül.

Nagyon örültem a szökésnek, Dr. Karr még mindig nálam shotivégre kerülne. 

Persze a kisördög azért megszólalt bennem. 2 napja ment a vita az "Erő ott van mindenhol" topikban hogy a Disney ignorálja a midiket. Erre most az első részben ki is mondják a midichlorian szót, ebben az epizódban meg az M-számot ami tényleg azt igazolja hogy a tudósok az sw-ben is rövídítenek. Ok a BB nem az ST idején játszódik, de az ebben történtek majd az ST-ben csúcsosodnak ki Palpi "újjászületésénél".

 

Szólnom kell a klónkommandósókról is. Hát én rettenetesen csalódtam bennük. A saját bajtársaikat sanyargatják.  Együtt nevelkedtek Kaminón együtt harcoltak a Köztársaságért a Jedik oldalán.

Ok jött a 66-os parancs, de annak a hatása sem tart örökké. Szerintem minimum már egy év eltelt az EP3 óta. Nem tünt fel az uraknak hogy arra képezték ki őket hogy a Köztársaságot védjék, majd kivégezték a Jediket akik a Köztársaság árulói voltak(nyilván nem csak a chip), és utána nem a Köztársaság maradt hanem létrejött a Birodalom egy diktátorral? Csak gondolkodni kéne hogy valami nem stimmel. Majd ez a Birodalom a Császárral az élen arra ad parancsot hogy sanyargassam a volt bajtársaimat akikkel a Köztársaságért harcoltam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Frenkie írta:

Erre most az első részben ki is mondják a midichlorian szót, ebben az epizódban meg az M-számot ami tényleg azt igazolja hogy a tudósok az sw-ben is rövídítenek

Egyik részben sem mondták, hogy midichlorián. M-számot mondtak mindkettőben, a magyar felirat írt csak midikloriánt. Meg gondolom akkor a magyar szinkronban is így hangozhatott el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

25 perccel korábban, Frenkie írta:

Akinek még kérdése van hogyan élhette túl palpi a zuhanást és milyen testbe került már itt is van a magyaraázat.

Azért az még érdekelne, hogy a tudatát hogy transzportálta át az Exegolra. De egyébként lassan ok lesz a dolog. :D  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a "tudatátvitel" inkább afféle szellemjárás. Ugyanúgy képes egyik bolygóról a másikra menni, mint ahogy a Jedik. Yoda a Dagobah-n halt meg, erre megjelent Endoron és Ahch-Tón, Ben is ide-oda cikázik Hoth, Dagobah és Endor között, Anakint már a létsíkok és a Galaxisok sem igazán zargatják. Szóval szerintem Sidious sem a tudatát, hanem a szellemét "transzportálta". És lényegében megszállta a klón testet. Hogy hogyan történik a szellemek utazása a térben, az jó kérdés, de ez szerintem olyasmi, amit csak el kell fogadnunk, hogy lehetséges. Ha szellem vagy, ide-oda császkálhatsz a Galaxisban vagy a galaxisok között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 hours ago, Frenkie said:

Szólnom kell a klónkommandósókról is. Hát én rettenetesen csalódtam bennük. A saját bajtársaikat sanyargatják.  Együtt nevelkedtek Kaminón együtt harcoltak a Köztársaságért a Jedik oldalán.

Ok jött a 66-os parancs, de annak a hatása sem tart örökké. Szerintem minimum már egy év eltelt az EP3 óta. Nem tünt fel az uraknak hogy arra képezték ki őket hogy a Köztársaságot védjék, majd kivégezték a Jediket akik a Köztársaság árulói voltak(nyilván nem csak a chip), és utána nem a Köztársaság maradt hanem létrejött a Birodalom egy diktátorral? Csak gondolkodni kéne hogy valami nem stimmel. Majd ez a Birodalom a Császárral az élen arra ad parancsot hogy sanyargassam a volt bajtársaimat akikkel a Köztársaságért harcoltam.

Na ez egy olyan kérdés amivel szerintem mindenképpen fognak foglalkozni. Mert oké, hogy a sorozat elején minden klónt a chip irányított, és elvesztette a szabad akaratát. De ez a hatás ahogy látjuk folyamatosan enyhült. A klónkommandósok - egy kivételével - azonban mind olyanok mint a droidok. Vakon követik a parancsokat, pedig kétlem hogy ennyire erős lenne bennük a chip vagy ennyire lelketlenek lennének. Szóval remélem megtudjuk miért ez a típusú reg klón maradt a legtovább hűséges a Birodalomhoz. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit számolgattam. Snoke "születését" BBY12-re teszik a források, és erre az időpontra datálják Dathan születését is. A sorozat viszont 17BBY-ben játszódik, tehát elképzelhető, hogy azokban a tárolókban nem csak Proto-Snoke hanem Dathan is ott van már? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Iqvi írta:

Na ez egy olyan kérdés amivel szerintem mindenképpen fognak foglalkozni. Mert oké, hogy a sorozat elején minden klónt a chip irányított, és elvesztette a szabad akaratát. De ez a hatás ahogy látjuk folyamatosan enyhült. A klónkommandósok - egy kivételével - azonban mind olyanok mint a droidok. Vakon követik a parancsokat, pedig kétlem hogy ennyire erős lenne bennük a chip vagy ennyire lelketlenek lennének. Szóval remélem megtudjuk miért ez a típusú reg klón maradt a legtovább hűséges a Birodalomhoz. 

Legalábbis a weylandi klón kommandósokban biztos van valami extra, mert az ott állomásozó osztagnak külön neve is van: Birodalmi Császári Őrség (Imperial Royal Guard).

 

2 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Kicsit számolgattam. Snoke "születését" BBY12-re teszik a források, és erre az időpontra datálják Dathan születését is. A sorozat viszont 17BBY-ben játszódik, tehát elképzelhető, hogy azokban a tárolókban nem csak Proto-Snoke hanem Dathan is ott van már? 

Attól függ, Dathan meddig volt lombikban, de lehetséges. Mondjuk itt (még) nem volt szó a strand-castekről, csak sima klónozásról, de ettől függetlenül már lehet, hogy túl vannak azon, hogy csak simán készítsenek Palpatine-ról egy nyers másolatot és elkezdődött a hibridizálás - vagy pont Omega okán indulnak majd el ebbe az irányba. Arról eddig nem esett szó, hogy a kaminóiak foglalkoztak genetikai hibridizálással is.

Szerintem most még csak ott járnak, hogy megpróbálnák Palpatine-t egy az egyben vagy magasabb midi-chlorian értékekkel újraalkotni. Ez viszont nem megy. És tippre a Tantiss-hegy bukása után az Exegolon kezdődnek meg a strand-cast kísérletek, mivel Dathan már ott született, és nem tűnik valószínűnek, hogy öt évig tartott volna, míg a lombikban a magzatból csecsemő lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 perccel korábban, Dzséjt írta:

Legalábbis a weylandi klón kommandósokban biztos van valami extra, mert az ott állomásozó osztagnak külön neve is van: Birodalmi Császári Őrség (Imperial Royal Guard).

Scorch és a kommandója annó a Jediknek is dolgozott, ők voltak akiket kiküldtek Devaronra, amikor Savage Opress először feltűnt és megölt két Jedit.

 

17 perccel korábban, Dzséjt írta:

Attól függ, Dathan meddig volt lombikban, de lehetséges. Mondjuk itt (még) nem volt szó a strand-castekről, csak sima klónozásról, de ettől függetlenül már lehet, hogy túl vannak azon, hogy csak simán készítsenek Palpatine-ról egy nyers másolatot és elkezdődött a hibridizálás - vagy pont Omega okán indulnak majd el ebbe az irányba. Arról eddig nem esett szó, hogy a kaminóiak foglalkoztak genetikai hibridizálással is.

Szerintem most még csak ott járnak, hogy megpróbálnák Palpatine-t egy az egyben vagy magasabb midi-chlorian értékekkel újraalkotni. Ez viszont nem megy. És tippre a Tantiss-hegy bukása után az Exegolon kezdődnek meg a strand-cast kísérletek, mivel Dathan már ott született, és nem tűnik valószínűnek, hogy öt évig tartott volna, míg a lombikban a magzatból csecsemő lesz.

Igen ez így teljesen jó, még időben is. Biztos, hogy már most át fognak oda menni, mert a Birodalom Visszavág utáni időkben az Exegolon már nagyban folyt a Végső Rend fegyverkezése. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Scorch és a kommandója annó a Jediknek is dolgozott, ők voltak akiket kiküldtek Devaronra, amikor Savage Opress először feltűnt és megölt két Jedit.

Igen, tudom, de ez azon, amit írtam, nem változtat. Minden felnőtt klón katonáról elmondható, hogy dolgozott anno a Jediknek is. De nem mindegyikből lett hű birodalmi gárdista. Szóval Scorch-ban is lehet valami különleges, ha beválogatták a Birodalmi Császári Őrségbe. Gregort ugyanez a megtiszteltetés nem érte el. Az biztos, hogy genetikailag a kommandósok másabbak, mint a regek, de, hogy ez mennyiben hat ki a hűségükre vagy a viselkedésükre, az jó kérdés. Gregor dezertált, de hát tudjuk, hogy őt a háború szellemileg eléggé megviselte, így nem kifejezetten jó példa.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszett a rész, de sok minden homályos. Próbálom összerakni.

Palpatine nyilván azon dolgozik, hogy halála esetére legyen egy B terv. Ami tiszta sornak tűnik, az az, hogy a klónokat azért vizsgálgatják, hogy sikerült-e esetleg olyan egyedet klónozni, akinek a midichlorian értéke magasabb, mint a klónozott alanynak. Ezért vizsgálják a vért, és ezért veszélyes ez Omegára nézve, aki kapcsán Nala Se tudja, hogy a midi száma magasabb, mint Jangonak volt. Ettől amúgy nem lesz még Jedik szintjén Erő-érzékeny, de láttunk már tőle olyasmiket, ami azt sejteti, hogy elég jól áll midichlorian érték terén.

 

És itt az első dolog, amit nem értek: miközben semmilyen kísérletet nem folytatnak Omegán, mi a töknek vizsgálják meg minden nap a vérét? :D Ha csak azt nem feltételezik, hogy Nala Se ezeket újra és újra megsemmisíti (aminek nyilván lenne következménye), teljesen felesleges újra és újra bevizsgálni Omega vérét, hiszen a midik száma nem fog megnőni egyik napról a másikra. :D Szóval ez nem áll össze.

 

Aztán ott a titkos labor. Nem mutatják, hogy mik vannak a tartályban. Tudjuk, hogy Palpatine-nak egy test kell, amibe a Sith át tud menni halála esetén úgy, hogy elbírja a test a hatalmas erejét. Sidi biztos nem egy Jango klón testben akar kikötni, a klónokat csak azért vizsgálgatják, hogy lássák, sikerült-e valaha is klónozni úgy, hogy az M szám (tessék, én is használom :P) nem lefelé hanem felfelé ment, vagy esetleg stabil maradt. Summa summarum, nem hinném, hogy a titokzatos tartályokban sima Jango klónok lennének, sokkal valószínűbb, hogy a büszke és hiú Palpatine a saját fiatalabb testébe szeretne költözni vész esetén. Tehát nem lepne meg, ha a tartályokban fiatalabb Sheev testek lennének, és ezeket még nem láthattuk.

 

Valószínűleg, ez a kutatás kudarccal zárul, ezért fognak a strandos, fürdőpapucsos irányba elmenni. :) Így lesz Dathan, és Snoke, akik nem Palpatine 1:1-es klónjai, de olyan testek akiket megpróbálnak mesterségesen létrehozni, hogy elbírják a magas midi számot. Dathan esetében ez úgy végződik, hogy a midichlorianok száma erőteljesen lecsökken, tehát kudarc. Snoke esetében pedig sikerül létrehozni egy Erőtől duzzadó lényt, épp csak egy roncs, aki pengeélen táncol élet és halál között alapból is, hát még ha kapna egy megszálló Palpatine lelket a nyakára. Tehát ez is kudarc.

 

Nota bene: a Project Necromancer időrendben most először hangzik el, és ez az a project, amin Hux apja is dolgozik az Árnyéktanács jelenet alapján. Most visszanéztem azt a jelenetet, Gideon és Pellaeon is tudnak a projectről, sőt arról is, hogy a vezetőség pótlásán dolgozik Hux papa. Valószínűleg a thrawnos szál kudarca után a Birodalom végleg menekülni kénytelen az Ismeretlen Régióba, viszik az összes megmaradt erőforrást, a kísérleteket, mindent, majd egyszer csak eljutnak arra a pontra, hogy Hux előáll Snoke-kal, aki ugyan nem Palpatine, de elég erős az Erőben ahhoz, hogy az IR-ben erősödő Első Rend élére álljon.  Ami még itt érdekes, hogy Gideon nemcsak hogy tud az egészről, de a saját pecsenyéjét is sütögeti, miközben szemtől szemben letagadja mindezt Hux apja előtt. Hiszen épp ezzel vádolja az öreg Hux: hogy saját kis klón projecten dolgozik, ahelyett, hogy átadná Pershing kutatásait. Gideon biztosan tud a Necromancer részleteiről, de ő a vér tranzfúzióban látja a midi kérdés megoldását, ami egy kicsit megint csak más megközelítés, mint amit itt látunk, talán mert nincs alany (ezt amúgy kétlem) vagy még nem ezen az irányon indultak el egyelőre. 

 

Viszont még a Mando események előtt, beüt ugyebár a krach és Palpatine meghal. Szóval gyorsan kellett neki egy tartalék test, és mivel a problémát még akkorra sem sikerült megoldani, ezért marad az egyik róla másolt nyers test, ami viszont nem bírja el a midichlorianok "súlyát" és onnantól jön 30 évnyi szenvedés az Uralkodónak a satnya testben.

 

Nagyjából így áll össze nálam, de az omegás tesztelésnél kicsit kilóg a lóláb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Dzséjt írta:

Gregor dezertált, de hát tudjuk, hogy őt a háború szellemileg eléggé megviselte,

Inkább a légnyomás viselte meg amit az Abafaron kapott. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Donát írta:

És itt az első dolog, amit nem értek: miközben semmilyen kísérletet nem folytatnak Omegán, mi a töknek vizsgálják meg minden nap a vérét? :D Ha csak azt nem feltételezik, hogy Nala Se ezeket újra és újra megsemmisíti (aminek nyilván lenne következménye), teljesen felesleges újra és újra bevizsgálni Omega vérét, hiszen a midik száma nem fog megnőni egyik napról a másikra. :D Szóval ez nem áll össze.

Lehet, hogy mégis csak csináltak vele valamit, off screen. Vagy a kajájába raktak adalékokat (vicc). :D Egyébként tényleg jó kérdés...

 

17 perccel korábban, Donát írta:

Aztán ott a titkos labor. Nem mutatják, hogy mik vannak a tartályban. Tudjuk, hogy Palpatine-nak egy test kell, amibe a Sith át tud menni halála esetén úgy, hogy elbírja a test a hatalmas erejét. Sidi biztos nem egy Jango klón testben akar kikötni, a klónokat csak azért vizsgálgatják, hogy lássák, sikerült-e valaha is klónozni úgy, hogy az M szám (tessék, én is használom :P) nem lefelé hanem felfelé ment, vagy esetleg stabil maradt. Summa summarum, nem hinném, hogy a titokzatos tartályokban sima Jango klónok lennének, sokkal valószínűbb, hogy a büszke és hiú Palpatine a saját fiatalabb testébe szeretne költözni vész esetén. Tehát nem lepne meg, ha a tartályokban fiatalabb Sheev testek lennének, és ezeket még nem láthattuk.

Szerintem a klónokon kísérleteket végeznek annak érdekében, hogy a midiket el tudja viselni a vérük. Ez valahol érthető is, hisz a Jango klón azzal a technológiával készült, mint a Palpatine. A kísérletekkel így megóvják Palpatine klónját, inkább használják Jango klónjait, akiket amúgy is semmibe vesz a Birodalom de itt pont kapóra jönnek. Omega vére pedig abban lehet különleges, hogy a midik számára sokkal kiválóbb közeg, mint a többi klón vére. Magyarán nagyságrendekkel jobban elviseli a magas M-számot (:P).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

az M szám (tessék, én is használom :P)

43 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Magyarán nagyságrendekkel jobban elviseli a magas M-számot (:P).

Luke Skywalker GIF by Star Wars

 

1 órával korábban, Donát írta:

És itt az első dolog, amit nem értek: miközben semmilyen kísérletet nem folytatnak Omegán, mi a töknek vizsgálják meg minden nap a vérét? :D Ha csak azt nem feltételezik, hogy Nala Se ezeket újra és újra megsemmisíti (aminek nyilván lenne következménye), teljesen felesleges újra és újra bevizsgálni Omega vérét, hiszen a midik száma nem fog megnőni egyik napról a másikra. :D Szóval ez nem áll össze.

Figyeld meg az évad első részét: a forgó tárcsába kerülnek a klónoktól vett vérminták (így Omegáé is), míg a tárcsa fölött van egy másik üvegcse, egy másik vérmintával - ez valószínűleg a mesterséges midi-chlorianokat tartalmazó minta. Ezt Nala Se időről-időre szintén cseréli (az epizódban láthatjuk is, amint új üvegcsét tesz be, amikor Omega megérkezik az új vérrel ). Ebből cseppentenek hozzá a tárcsában lévő mintákhoz, majd a mixet tesztelik. 08:52-től van a releváns rész.

Ebben a részben pedig ezt mondja Emerie:

"The clone's sample supported a positive M-count transfer with no degradation from the specimen." ("A klóntól vett minta lebomlás nélküli, pozitív m-szám átvitelt mutat.")

Vagyis nem Omega vagy a többi klón vérét tesztelik újra és újra. Azt tesztelik nap mint nap, hogy az újabb és újabb mesterséges midiket tartalmazó minták (valószínűleg mind között van valamennyi különbség) hogyan reagálnak a klónok vérére, amikor összekeverik őket. Ez hasonló transzfúziós megoldás lehet, mint amivel Pershing kísérletezett, csak ő Grogu bevonásával természetesen született midi-chlorianokat próbált áthelyezni mások testébe. Ez sajnos halálhoz vezetett minden esetben (lehet, hogy a klónoknál is halálhoz vezet, csak jelenleg a Birodalom megelégszik vérminták tesztelésével), de talán sikerült megoldania a problémát a Gideon klónoknál. Hemlock ellenben mesterséges midi-chlorianokat akar létrehozni és áttranszfuzionálni Palpatine klónjába.

Valószínűleg most arra jöttek rá, hogy Omega vére valahogy képesek fenntartani a mesterséges m-számot. Vagyis elméletben, ha létrehoznának egy strand-castet Palpatine és Omega génjeivel keverve, akkor azt már fel tudnák tölteni mesterséges midi-chlorianokkal, megtartva így Palpatine eredeti m-számát vagy túl is szárnyalhatják azt.

Na most, a kísérlet vagy ott bukik el, hogy nem sikerül újra elfogni Omegát, vagy ott, hogy egy Palpatine-Omega strand-cast vagy nem életképes, vagy képtelen fenntartani a mesterséges midi-chlorianokat és meghal/elveszti az m-számot.

 

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként érdekes dolog ez a mesterséges midi-chlorian is....vajon ezeket hogy kell elképzelni? Végülis mikroszkopikus élőlényekről beszélünk,. Arról lehet szó, hogy mesterségesen helyettesítik a tulajdonságait?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még a természetes midi-chlorianokat sem tudom elképzelni, nemhogy a mesterségeseket. :) 

Szerintem amúgy itt is valamiféle klónozásról lehet szó. A klónok is mesterséges emberek.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Iqvi írta:

Na ez egy olyan kérdés amivel szerintem mindenképpen fognak foglalkozni. Mert oké, hogy a sorozat elején minden klónt a chip irányított, és elvesztette a szabad akaratát. De ez a hatás ahogy látjuk folyamatosan enyhült. A klónkommandósok - egy kivételével - azonban mind olyanok mint a droidok. Vakon követik a parancsokat, pedig kétlem hogy ennyire erős lenne bennük a chip vagy ennyire lelketlenek lennének. Szóval remélem megtudjuk miért ez a típusú reg klón maradt a legtovább hűséges a Birodalomhoz. 

Korábban én olvastam erről valahol, azok akik pl. a Coruscant-i őrséghez(Coruscant shock troopers) tartoztak, azokat a kiképzésük közepe/vége fele elkülönitették a normal reg. klónoktól, és teljesen máshol képezték őket tovább. Arra nevelve/képezve őket, hogy a parancsokat végrehajtsák, megkérdőjelezés nélkül, és hűségesek legyenek Palpatine fő kancellárhoz (a háború alatt még kancellár volt). Ezek az erők minden olyan fontosabb katonai és nem katonai létesitményeknél szolgáltak, vagy bevethetőek voltak, amelyeket Palpatine irányitott a távolból, vagy csak megfigyelés alatt akart tartani. 

Aszem ez a 190. légió volt, ha jól emlékszem. 

Én nem tartom kizártnak azt, hogy a kommandósokból is válogattak ki, ilyen magasan képzett klón katonákat, akik ezeken a fontosabb akár titkos létesitményekben szolgáltak, Coruscant-on kivűl is..

Teljes lojalitás és parancsokhoz való ragaszkodás mindenekfelett. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Cpt. Rex írta:

CX-1 már tiszteletét is tette, az évad elején. Valszeg Hemlock-ot szolgálja, mint elvakult követő....

 

image.png

Tech lesz az ;) egyébként érdemes megfigyelni mennyire hosszan megnézte magának Crosshairt. Ezzel bennem jobban megerősítette a gyanút, ami a trailer óta bennem van

 

Mellesleg, ez lehet nagyon erőltetett lesz, de tök érdekes a mögötte lévő minta a falon. Azok a csíkok pont úgy érnek a fejéhez, mintha Tech antennái lennének. Vajon véletlen, vagy szándékosan ilyen a jelenet? :)

 

image.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az epizód egy fordulópont volt a sorozatban. Omega és Célkereszt együtt nagyon ügyesek voltak. Örülök, hogy összeálltak és megszöktek. A kis Fenevad is velük tartott. Sidious felbukkant. Eleinte elgondolkodtam, miért nem Vadert küldte, de hamar rájöttem, hogy bolond lett volna a Nekromanta program miatt a tanítványát küldeni. Hisz nem akarhatja, hogy megtudja miben is sántikál a vén Sith. Az M-szám minden bizonnyal a midiklorián számra utal, tehát akkor Omega valamilyen szinten Erő-érzékeny. Minden bizonnyal Sidious halhatatlanság mániája miatt lett ő is célpont Grogu mellett. Eddig a legjobb rész az évadban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 minutes ago, Yoda József said:

Tech lesz az ;) egyébként érdemes megfigyelni mennyire hosszan megnézte magának Crosshairt. Ezzel bennem jobban megerősítette a gyanút, ami a trailer óta bennem van

 

Mellesleg, ez lehet nagyon erőltetett lesz, de tök érdekes a mögötte lévő minta a falon. Azok a csíkok pont úgy érnek a fejéhez, mintha Tech antennái lennének. Vajon véletlen, vagy szándékosan ilyen a jelenet? :)

 

image.png

Szerintem ennyiből kizárt arra következtetni, hogy az a klón orgyilkos esetleg Tech lenne. Még a csíkok sem úgy vannak a sisak mögötti falszakaszon, hogy úgy látszódjon, mintha Tech antennáit próbálnák imitálni, mert azok szimmetrikusan vannak elhelyezve a sisakján, a csíkok pedig balra tolódva vannak a sisak közepéhez képest. Meg szerintem az sem egy nagy jel, hogy megnézett magának egy a többi klóntól teljes mértékben eltérő klón foglyot. Ez természetes emberi viselkedés, hogy azt jobban megnézem magamnak, aki eltér az általam ismerttől. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Ody Mandrell A testalkata, fej- és sisakformája is igen hasonló, illetve (ezt most nem tudom hirtelen pontosan hol van az epizódban, de valaki posztolt róla videót twitteren) húzta a lábát is, ami nemrégi sérülésre utal

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.