Ugrás a kommentre

3x14 - Flash Strike


Ajánlott hozzászólás

Elég megosztó lett az utcsó 3 rész, igy a nézőknél. Egyre többen vannak úgy, hogy nem lesz normálisan lezárva a TBB, és a másik sorozatban folytatják majd, amit még be se jelentettek. 

Hát, nem tom mit gondoljak. Ha rövid lesz az évadzáró epizód, akkor meglehet hogy másik animációs sorozatban folytatódik a kaland. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A különbség az, hogy befelé szedálva ment, kifelé meg valószínűleg tombolva fog. :) 

Plusz a méret. Ami akkor nagyon kisebb volt, mint amit itt láttunk. 

 

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Hemlock csak ne menjen Exegolra, inkább pusztuljon meg :D menjen inkább mondjuk Pershing, ha már képben van ekkor :P

Inkább Hemlock. Pershing itt még meg se született, vagy nagyon kisgyerek. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Plusz a méret. Ami akkor nagyon kisebb volt, mint amit itt láttunk. 

Mivel már láttak kifejlett zillót, felteszem, ahhoz méretezték a járatokat és a kuckót, ahol tárolják, nem egy félig kifejlett példányhoz. Mert úgy elég komoly gondjaik adódhatnak.

 

9 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Inkább Hemlock. Pershing itt még meg se született, vagy nagyon kisgyerek. :) 

Pershing a 40-es éveiben járhat a Mandi idején (a színész 44 éves), így szerintem már bőven megszületett, sőt kábé középiskolás lehet ekkoriban. Kb. 26-28 évre lehetünk a The Mandaloriantől. Valahol kb. 15-20 éves kora között járhat. De az biztos, hogy itt még köze sem lehet Palpatine ügyeihez, ha csak nem olyan zseni, aki már tízévesen egyetemre jár. De valahogy nem tűnt annak. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Dzséjt írta:

Mivel már láttak kifejlett zillót, felteszem, ahhoz méretezték a járatokat és a kuckót, ahol tárolják, nem egy félig kifejlett példányhoz. Mert úgy elég komoly gondjaik adódhatnak.

 

Azt igen, de a bázis többi részét nem a kifejlett sárkányhoz méretezték. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2021. 05. 10. - 11:52, Ody Mandrell írta:

A páncélja miatt volt érdekes Palpatine számára, és mivel a gyakorlatban semmi nem valósult meg az erősített armorból így szerintem nem lett semmi a dolgokból. 

Vagy talán mégis. :D 

 

Jó kis rész volt, bár elég sok mindent hagytak az évadzáróra. Zillonál felnyerítettem.  Azt hiszem meglesz a megoldás az állomás szétrombolására. :D

 

Rampartnak lesz mit kimagyarázni (nem fog menni), ellenben Hemlock kiválóan végzi a munkáját. Azon felvontam a szemöldököm, amikor a rész elején már tudtak a security breachről. Echo így is megoldotta hogy besurranjon és ez lesz a kulcs, Emerie segítségével. Persze Omega nélkül nem mennének semmire.

 

Kíváncsi leszek hogy varrják el a szálakat. És hogy ki marad életben... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magam is úgy vélem, hogy ha az évadzáró előtt csak egy 21 perces epizódot kaptunk, akkor igazán nagyszabású akció, Rex vezette klóntámadás nem várható. A TBB tagjainak maguknak kell boldogulniuk. s nincs könnyű helyzetük, hiszen még oda sem értek, de már tudtak róluk. Örülök, hogy Emerie átállt, ahogy egyből felismerte Echo-t, s én nem mondanám hirtelen pálfordulásnak, hiszen az évadban több részben is láthattuk, ahogy meginog a hite abban, hogy helyes-e, amit tesznek pl. Omegával, de amikor kiderült, hogy a tesztalanyok is gyerekek, akikkel ráadásul szinte tárgyként bánnak, na ott már csak az alkalom hiányzott, amikor végre tehet ez ellen valamit. 

Az biztos, hogy Omega amint meglátta Zillo-t, egyszerre megsajnálta és meglátta benne a szabadulásuk lehetőségét. Szerintem is az a valószínű, hogy egymaga cselekszik, aztán a többiekért meg visszamegy majd az ajtón át. Ezek a kicsik, pláne a kis csecsemő lény, nem képesek villámgyorsan száguldozó vérmintahordozó dobozok mellett veszélytelenül kiosonni a falakon belül. De esélyes, hogy közben Emerie Echo-val már előbb odaér, s a Zillo okozta káoszban menekítik ki a gyerekeket.

 

A fogva tartott kisérleti klónok sorsa már kevésbé kecsegtet sikerrel. Már az is kérdés, hogy mennyire akarnak szökni. Totális siker biztosan nem lesz, én most arra tippelek, hogy a gyerekek kijutnak, de lesznek áldozatok a szabadítók oldalán. :( S magam is űgy gondolom, hogy egy nagyszabású évadzáróhóz már kevés lesz egy epizód, maradnak majd nyitott kérdések, szálak, sorsok.

 

Pedig valahol én is sajnálom, hogy nagy valószínűséggel nem lesz lezárva a Bad Batch története, mert nem rossz dolog, ha látjuk, hogyan zárul le egy korszak. Jó példa a TCW utólag elkészült 7. évada, amelynek vége, a behavazott klónsisakok és Vader árnyéka a havon az egyik legszebb zárókép, amit sorozatban valaha láttam. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, Pildi írta:

nagyszabású akció, Rex vezette klóntámadás nem várható

Jobban belegondolva már magam se értem miért várunk nagy klón támadást? :D Semmi nem utalt eddig arra, hogy Rex-nek komolyabb csapásmérő potenciálja lenne. Valószínűbb inkább a partizánokhoz mérhető potenciál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is tetszett, hogy Hemlock-ék észlelték Hunteréket és nem sikerült olyan simán eljutni idáig. Oké, hogy adott esetben nem számítanak arra, hogy egy bukott birodalmi segítségével akar valaki eljutni a Tantissra, de azért ez mégis csak egy nagyon szigorúan őrzött hely és ne lehessen csak úgy bejutni. A másik dolog az a bolygó élővilága nyújtotta fenyegetés volt, hogy miután lezuhannak, utána sincs sima járásuk a cél felé. Nem csak a kiküldött járőrök miatt, hanem az erdőkben élő vadállatok is komoly veszélyt jelentettek. Hemlock úgy figyelmeztette Omegát, hogy nagyon veszélyes odakint és a megszelidített Fenevadnak ezért nincs esélye a vadonban. Most egy vicces jelenetben Ramparton keresztül láthattuk, hogy milyen veszélyek leselkedhetnek odakint az erdőben. 

 

A börtönben Omega szökési kísérlete azért volt érdekes, mert felmerült bennem, amit Frenkie mondott a legutóbbi epizódnál, hogy mi van, ha Omega megpróbál a saját szakállára kijutni és közben érkezik meg a felmentő sereg és elkerülik egymást. Amikor Echo már bent volt a bázison, Omega meg éppen abban a mini liftaknában mozgott felmerült bennem ez a lehetőség is, de érdekes lett volna, ha Echo bejut valahogy az elzárt részre és Omega meg már nincs ott. Emeri átállása úgy érzem könnyebben fog menni, mint azt korábban gondoltam volna. Eredetileg is számítottam rá, de azt hittem lesz még valami felvezetése ennek, ugy korábban annak láttuk jelét, hogy valamennyire kötődik Omegához, visszaadta neki az elvett játékát, meg volt az a beszélgetése Nala Se-vel. Igazából látszott rajta, hogy zavarja a gyerekeken való kísérletezés, de amikor felismeri Echot (aki elég amatőr módon próbálta leplezni magát), akkor rögtön átáll, hogy majd segít neki.

 

A másik érdekes kérdés ezen a ponton a zillo képbe kerülése. Láthattuk még anno a TCW-ben, hogy mire képes egy ilyen lény, úgyhogy a pusztítás garantált és lehet ő fog besegíteni a Tantiss projekt lenullázásában is. Ez egy stílszerű opció lenne, hiszen Palpatine már annak idején is pusztán eldobható eszközként gondolt erre az élőlényre és egy kicsit ezt az átívelő témát is beemelnék a képbe, ami az egész Star Wars során elő-előjön, hogy a technika vs. élőlények közötti összecsapás valósul meg. Visszanyalna a fagyi a Birodalomnak egy ilyen akcióval és egy kis önmérsékletre is taníthatná őket, hogy a természet erőit nem lehet korlátlanul igába hajtani (aztán a későbbiek ismeretében tudjuk, hogy úgysem tanulnak belőle). 

 

Nagyobb klónlázadásra én sem számítanék, egyébként az egy kritikám is lenne az utolsó évad második felére, hogy azt követően, hogy Omegát ismét elfogták eléggé egy helyben toporog a tempó. Ugyan lépésről lépésre közelebb kerülnek a Tantisshoz, de a korábbiakhoz képest a nagy egész szempontjából nem nagyon haladunk, már minden arra van felfűzve, hogy majd a fináléban megtörténnek a lényeges dolgok. Annak ugyanakkor nem örülnék, ha még egy a klónokhoz kapcsolódó széria jönne. Ez a tökéletes alkalom lenne, hogy lezárják ezt a korszakot (ez mégis csak a TCW közvetlen folytatása), úgyhogy Rexéknek mindenképpen szerepelnie kell. Már csak amiatt is, hogy az egész sorozat során azért visszatérő szereplő volt az első évadtól kezdve, aztán behozták Cody-t, most már láthattuk Wolffe-ot is és a második évad közben Echo is ezért lépett le a csapattól, hogy Rexnek segítsen. Ezek után nagyon csalódott lennék, ha a fináléban csak a TBB tagjait látnánk és nekik kellene megoldani mindent. 42 percbe azért elég sok minden belefér, még az is, hogy valahogy üzenni tudnak nekik, megérkeznek Rexék és közösen felszabadítják a Tantiss klónjait, ha nem is egy epikus csatában, de egy elkeseredett támadásban...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.