Ugrás a kommentre

1x03 - Shadow of Malevolence


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Ha van új hozzászólás olvassuk is, szóval szerintem szerkeszd át oda az aktuális részeket, mert rád szólnak a helyi (véreskezű)moderátork :) (Eleve, miből gondoltál erre, hiszen az előző részben az utolsó hozzászólás alig egy napos... :roll: És azért vannak a részek topicjai.)

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jah, és még valami... Ma volt angolóránk, és kinnt volt egy Nagy Britannia térkép, és láttam rajta egy ilyen nevet ott Skócia környékén dőlt betűkkel írva, hogy "Balmoral". Csak nekem tűnik úgy, vagy tényleg hasonlít a Balmorrához? :roll:

Meg persze találtam egy olyat is, hogy "Kilkenny", Írországban. Enyhe South Park mánia uralkodhat ott. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Filoni kifogyott az ötletekből, amikor új állatfajokról van szó? Mert a Rugosán élő madárszerűségeket is Neebraynek hívták, amik rárepültek Yodára, ráadásul egész hasonlóak is voltak. Talán véletlenül elkeverték a Concept Artokat, és most kénytelenek az összes jelenetbe megírt állatokat Neebrayekre cserélni.

Tényleg hasonlítanak, ez eddig fel sem tűnt (mondjuk nem is figyeltem eddig azokra a madarakra az 1x01-ben).

Filoni biztos nem, mert nem ő írja a forgatókönyveket, se a szöveget. Szóval, inkább az írók fogytak ki... vagy, amit legalábbis most még lehetségesnek tartok, hogy az EU kavar megint (az Ambushban végül is nem hangzott el a nevük a kis "pillangóknak"), mint szokott. Mondjuk sajnos nem lenne az sem újkeletű, hogy más bolygóról hoztak át lényeket, mert pl. a pilotban a can-cellek (a szitakötők, amiken Anakin röpködött) az ep3-ban még a Kashyyyk állatkái voltak.

 

Amúgy meg, az előbb elfeljtettem. Üdv itt köztünk!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TIE-ban nincs, azt hiszem a V-Wingben sincs, és szerintem a Torrentben sincs (majd Oldi megerősít). Szóval, ha ezekben ülve kapta volna el őket a töltet, már harangoztak volna nekik. A zárt ruha nem sokat számít, mert az iontalálat azt is érte volna, és annak is elektromos a rendszere. Az ARC-170 ugyanolyan gép, mint az Y-Wing, nagy hatótávolságú vadász-bombázó, abban azért van minden földi jó, és már azokban sem használnak zárt sisakot, gondolom éppen ezért (kíváncsi leszek, hogy a sorozatban mikor jelennek meg az ARC-k, a Nimbusok és az Eta-k).

Nem tudom, mi köze ennek a létfenntartás meglétéhez? Azt is elektromos rendszer vezérli... Vagy nem? :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, mi köze ennek a létfenntartás meglétéhez? Azt is elektromos rendszer vezérli... Vagy nem? :roll:

A pilótaruha létfenntartása gondolom akkor lép működésbe amikor maga a kabin sérül. Addig amíg nem működik, nincs energiaellátás alatt, addig az ionlövedék se tud kárt tenni benne. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, mi köze ennek a létfenntartás meglétéhez? Azt is elektromos rendszer vezérli... Vagy nem? :roll:

Annyi köze van hozzá, hogy a létfenntartó rendszer esetleges leállása után egy pilótafülkében számottevően több levegő marad, mint egy sisakban. Így ha a ruhának nincs saját létfenntartása, vagy az sem működik, a sisak levételével még mindig élhet a delikvens egy kicsit. Mondjuk, amíg helyrehozza az ionágyú okozta károkat, vagy bevontatják a közeli támaszpontra, hajóra.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja hogy amelyik gépnek nincs saját létfenntartó rendszer, abban levegő sincs? Ezt így még nem gondoltam végig.

Mondjuk egyébként eléggé le vannak maradva fizikából a Star Warsban. Az iontalálat hatásaitól simán meg lehet védeni pár dolgot egy egyszerű Faraday-ketreccel. Beledugod, amit védeni akarsz (persze nem a pajzsgenerátort), aztán lövöldözhetnek rád, ahogy akarnak, a ketrecen belül annak semmi hatása, bármekkora is a töltet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, amikor pár éve elolvastam a "Dark Lord - The Rise Of Darth Vader" könyvet, abban valami olyasmi volt a könyv vége fele, hogy fel akartak jutni valami szeparatista hajónak a fedélzetére, és így elemzést kértek róla, hogy van-e rajta levegő, és amikor megállapították hogy van, akkor azt mondták, hogy akkor biztos voltak rajta Gossamok, akik valószínűleg a hajó hídján tevénykedtek. Erre arra következtettem, hogy nyilván volt olyan hajó, amit kizárólag droidok irányítottak, és gondolom ott felesleges az életfenntartó rendszer. Bár ha mondjuk valami élőlénynek kéne landolnia a fedélzetén akkor gondolom bekapcsolják. Vagy tudom is én... ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Találtam bakit az epizódban.

Amikor elindulnak és jönnek a standing by-ok a rádióban akkor Matchstick sisaskjának ál részén van két hullámos piros festés. Amikor kijönnek a csillagködből, és Plo Koon megkérdi, hogy mi a gond a hajóval, akkor egy sima fehér alapon szürke festésű sisakban van. Amikor pedig emelkednek és Ashokának válaszol, akkor megint a piros festésű sisak van rajta. Holnapra csinálok képeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Találtam bakit az epizódban.

Amikor elindulnak és jönnek a standing by-ok a rádióban akkor Matchstick sisaskjának ál részén van két hullámos piros festés. Amikor kijönnek a csillagködből, és Plo Koon megkérdi, hogy mi a gond a hajóval, akkor egy sima fehér alapon szürke festésű sisakban van. Amikor pedig emelkednek és Ashokának válaszol, akkor megint a piros festésű sisak van rajta. Holnapra csinálok képeket.

Ez nekem is feltűnt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nehezíti a helyzetet, hogy szerintem folyamatosan változtatja a helyzetét is a formációban. Indulás előtt, mintha Anakin jobb oldalán lenne, valahol 3 óra tájána a köríven. A nebula után bal hátsó közvetlenül Plo Koon mellett, a robanás előtt meg a fene tudja hol. De lehet ezt már csak én néztem el. Matchstick = Shadow 2

 

Dzséjt:

Egyébként nem volt igazad a múltkor, hogy Obi-Wannak induláskor is csak három Venatora volt, mert van egy képkocka ahol tisztán látszik min öt. Majd erről is lövök képet. Ezen amúgy nem veszünk össze.

Szerkesztve: - Llew
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként nem volt igazad a múltkor, hogy Obi-Wannak induláskor is csak három Venatora volt, mert van egy képkocka ahol tisztán látszik min öt. Majd erről is lövök képet. Ezen amúgy nem veszünk össze.

Igen, azóta már én is kiszúrtam egy képkockát (mielőtt hipertérbe ugranak), azon speciel 4 volt:

19271686002.jpg

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem semmi, micsoda utalások vannak a filmekben. Nagyon értenek hozzá, hogyan kell hangulatba hozni az embert. Az EpIII óta nem tört ki rajtam ilyen Star Wars láz.

 

Anakin úgy látszik, még mindig nem küzdötte le a forrófejűségét. Hihetetlen, ahogy kis híján pusztulásba vezette az egész osztagot. Ashoka határozottan jó hatással van rá! Legalább megtapasztalja, hogy milyen az, amikor nem hallgat valaki az emberre.

 

A kaminoi orvos feltűnése külön színfolt. Azt viszont megkérdezném, hogy Grievousnak hogy sikerült elmenekülnie, ha a hiperhajtómű becsődölt? Vagy ez egy nyitott kérdés a következő epizódra?

 

Jó volt végre élőben látni Obi-want. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj ne keressünk már a kákán is csomót.Az Quaron reszortja.Kit érdekel milyen színű volt a sisak????

Azért ilyenekre illik figyelni a készítőknek. ;) Nem amatőr társaságról beszélünk. Mondjuk ez még semmi az Új Reményhez képest amikor a vadi új satyekok a csata hevében kiszíneződtek és hirtelen kopottá váltak. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ilyenekre illik figyelni a készítőknek. ;) Nem amatőr társaságról beszélünk. Mondjuk ez még semmi az Új Reményhez képest amikor a vadi új satyekok a csata hevében kiszíneződtek és hirtelen kopottá váltak. :D

 

A pilóta sisakok élete roppant stresszes. A csata hevében megöregedtek és elkoptak. Tessék megértést tanusítani feléjük!

Egyébként meg ne akadjunk fel ilyen apróságokon.............

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A pilóta sisakok élete roppant stresszes. A csata hevében megöregedtek és elkoptak. Tessék megértést tanusítani feléjük!

Egyébként meg ne akadjunk fel ilyen apróságokon.............

Nem fennakadás ez, hanem észrevétel. :D;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj ne keressünk már a kákán is csomót.Az Quaron reszortja.Kit érdekel milyen színű volt a sisak????

De mi nem bántásból beszélgetünk erről, sokkal inkább érdekességként tekintjük. Nagy a különbség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Apró szépséghiba csupán Plo Koon Jedi vadásza. Színezésre olyan, mint az ep3-ban, de ez Delta-7B volt, ott meg A-t használ. De ez apróság, és a háborúban végül is bármikor lecserélhette.

Én nem láttam semmi különbséget. Mi az eltérés a két hajó között?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.