Ugrás a kommentre

1x03 - Shadow of Malevolence


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Frenkie, nem csesztetésnek mondom, vagyis írom, de nem tennél szóközt a mondatvégi pont után? Elégé egybefolynak a mondataid. :S

 

 

Dehogynem. Azoknak a hajóknak , amik szerintem a birodalmi komp elődei(T-alakúak, szárnyuk enyhén lehajlik) mi a nevük? Az elején 3 leszállt a csillagrombolón.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dehogynem. Azoknak a hajóknak , amik szerintem a birodalmi komp elődei(T-alakúak, szárnyuk enyhén lehajlik) mi a nevük? Az elején 3 leszállt a csillagrombolón.

A birodalmi kompok elődei a Theta-osztályú köztársasági siklók voltak. Egy ilyen szerepelt a harmadik epizódban, de valami hasonló feltűnt a TCW pilótarészében is. :)

A Torrent vadászokat inkább a későbbi B-szárnyú vadászokhoz lehetne hasonlítani a VTOL mechanizmusok és felhasználásuk alapján. :) Bár az egyik elfogógép volt, míg a másik csapásmérő gép. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A birodalmi kompok elődei a Theta-osztályú köztársasági siklók voltak. Egy ilyen szerepelt a harmadik epizódban, de valami hasonló feltűnt a TCW pilótarészében is. :)

A Torrent vadászokat inkább a későbbi B-szárnyú vadászokhoz lehetne hasonlítani a VTOL mechanizmusok és felhasználásuk alapján. :) Bár az egyik elfogógép volt, míg a másik csapásmérő gép. :D

 

Köszi neked is. A régi trilógiában egyszerű volt megkülönböztetni a gépeket. A klón-háborúban viszont annyi gép van mint égen a csillag.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, le vagyok nyűgözve. Egymás után nézve a 2-3. rész óriási.

Ez az epizód egy árnyalatnyival sikerült talán gyengébbre, mint az előző. Annak a mindent átható hátborzongató, nyomasztó hangulatát ez "csak" megközelíteni tudja számos nagyon jó jelenettel, de összképben jobban tetszik a 2. Hirtelen nem is tudok mindent felsorolni; még jó, hogy előttem már leírtatok egy csomó jó részt. :) A leírtakon túl talán a ködben repülő lényeket mutató snittet emelném ki én is, meg azt, amikor szemből látjuk a Malevolance-t, ahogy az ionágyúi besülnek. Grievous első megjelenése szenzációs volt, és utána is tartja a szintet (a kedvencem a "Fenn kell tartanom a hírnevemet" :) ). És remek Anakin beszélgetése a kaminóival a végén, na meg a nyitóképek az eligazítással.

Ashoka tényleg kicsit éretlenebbnek tűnik most, de szerintem nézzük el neki, eléggé félhet, így nem csoda, hogy visszafejlődik egy csöppet. Az "éhesnek látszik - á, csak mosolyog" a másik kedvenc poénom. :D

 

EDIT: Ody: jó volt az is, de belesimult a többi remek mozzanat közé. :D

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis epizód lett ez is, több (szándékos, vagy kevésbé szándékos) utalással a filmekre.

Az eligazításnál nekem az Ep4-es és Ep6-os eligazítás ugrott be. A taktika nagyon emlékeztet az Ep4-esre. "A cirkálóink sebezhetőek, de egy bombázó osztag..." :) Illetve a hologram az Ep6-ot juttatta eszembe.

Az orvosi központ erősen kaminoi hatást kelt a színeivel és a tisztaság érzésével.

A Tatooine-ra utalás talán a legegyértelműbb az összes közül. Utána pedig a nebray sáskák közti utazás részben a naboo-i mély-tengereket, részben pedig az Ep5-ös aszteoridamezőt juttatta eszembe. Ahsoka pánik-közeli hangulata csak javítja az egész hangulatát, mint ahogy Gyufaszál hajójának sérülése is. Az elröppenő R4-es fej hasonló az Ep3-ban Obi-Wan droidjának pusztulásához.

Az ionlövés után a klónparancsnok borúlátása Leia hasonló értelmű kérdésére emlékeztet az Ep4-es csatából.

 

A droidok poénja tényleg jó, én is jót mosolyogtam rajta. :) És igen, nagyon ott van a droid "I have a bad feeling about this" kijelentése is. :D Anakin szép bemutatót tart repülésből az epizód során. Vívódása a támadás közben pedig jól mutatja a természetét. Elpusztíthatná Griveoust, de az orvosi állomást is meg kellene védenie. Végül az utóbbi mellett dönt, azaz győz a hozzá közel állók védelmének "ösztöne". Plo Koon hozza önmagát. Végig hasznos tanácsokkal szolgál, még ha kissé érződik is rajta a hogy nincs egy súlycsoportban Anakinnal bevállalóság terén. Megy utána, mert muszáj, de ha rajta múlna, több dolgot is másként csinálna. Ahsoka szerepét szintén nagyon eltalálták ismét. Beszól, amikor csak lehet, mint egy csípős nyelvű tini, és úgy általában is hozza ezt a tinis feelinget. Teszi a dolgát, de nem az az "én is olyan komoly és tapasztalt Jedi vagyok, mint egy mester" típusú padawan.Nekem legalábbis nagyon bejön, ahogy viselkedik akár a ködben, akár a csata alatt, vagy a békésebb jelenetekben. Ja és majdnem megfeledkeztem Grivi bácsiról! :D Mit lehet mondani? Tökéletes! :D Pont olyan, amilyennek lennie kell: kegyetlen és elbizakodott. Egyébként én nem vettem észre, hogy köhögött volna. Legalábbis nem úgy, ahogy az Ep3-ban.

A grafika, hangzás és animáció a szokásosan kiváló minőségű, és a történet is megállja a helyét. Az űrjelenetek tökéletesen koreografáltak, és örülhetnek a sötétebb hangulatot kedvelők is: újabb általunk ismert klónok pusztulását láthattuk közelről. Az elpusztított Venátorról és kórházhajókról nem is beszélve.

 

Összefoglalva 10/10 nálam ez az epizód is.

Szerkesztve: - Gyoka Lamaro
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, le vagyok nyűgözve. Egymás után nézve a 2-3. rész óriási.

Akkor milyen lesz majd egymás után a 2-3-4. rész?

 

EDIT: Ody: jó volt az is, de belesimult a többi remek mozzanat közé. :)

Melyikre gondolsz? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Plo Koon hozza önmagát.

Plo mester továbbra is az a szerény és szimpatikus figura, akit az előző epizódban megismertünk. Tetszett, hogy megtartották ezt a szintet vele kapcsolatban. Anakin és Plo - Koon közös jeleneteikor sokszor úgy érzem, hogy a fiú jóval felette áll az idősebb mesternek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Melyikre gondolsz? :)

Ja, lehettem volna egyértelműbb. :) A csempészes szövegre. És hogy milyen lesz a 2-3-4. együtt? Remélem, szenzációs. :D

 

Gyoka: nagyon szépen felsoroltad az utalásokat!

 

Anakinék rárepülésekor nekem is az jutott eszembe, amit aztán Ashoka szóvá is tett, hogy Anakinnek talán sikerülhet, de a klónoknak nem. De nem számítottam rá, hogy ilyen tervmódosítás lesz belőle.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon tetszett az epizód! A "standing-by"-ra valami miatt úgy tűnik, hogy többünknek felgyorsul a pulzusa :), és innentől már nincs megállás a lendületben! Az nekem utólag kicsit furcsa, hogy eleve miért nem az volt a terv, hogy az ionágyút rombolják szét elsősorban, hiszen anélkül az egész hajó Grievous-szel sem egy nagy szám a köztársasági flottának, de utólag és kívülállóként könnyű okosnak lenni. :)

Ennél bővebben talán majd a trilógia megtekintése után elmélkedem itt nyilvánosan. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az nekem utólag kicsit furcsa, hogy eleve miért nem az volt a terv, hogy az ionágyút rombolják szét elsősorban, hiszen anélkül az egész hajó Grievous-szel sem egy nagy szám a köztársasági flottának

Szerintem ők meg akarták semmisíteni a hajót. Az ionágyú kiiktatása csak arra jó, hogy lebénuljon a monstrum.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira tetszik, hogy mindenkinek más mozzanatok jönnek be. Ebből látszik, hogy nem vagyunk egyformák. Nekem eddig az összes rész tetszett, úgy vagyok vele, mint mikor két évig gyűjtöttem az íjjamra. Boldog voltam, hogy van, a többi nem érdekelt. A sorozattal is hasonlóan állok, örülök, hogy van és nem zavar, hogy szögletes, hogy vicces droidok vannak benne, sötöbö..Ajándék ! :)

 

Ami most nagyon tetszett, a romboló hídján álló két parancsnok, teljesen Birodalmas volt, akár az EpV egy jelenete is lehetett volna. A másik a fényben történő utazás, eddig csak azt láttuk, hogy elrugaszkodnak, most végre megtudtuk, hogy milyen az, mikor az ember gyorsabb a fénynél. A harmadik a denevér-bálnák, olyan aranyosak voltak, az óceánokban is így úszkálnak, csapatban, méltóságosan.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

most végre megtudtuk, hogy milyen az, mikor az ember gyorsabb a fénynél.

 

Az kicsit zavaró számomra, mikor közben "holotelefonálnak". Egy adás gyorsabb lenne még a fénynél is azért hát... Plusz, hogy még, hogy fény és látvány is van fénysebességnél...

Tudom, hogy SW-ben más a fizika, de számomra csak ez az idegesítő :)

 

(Off: Zoli, a lovardából írok :) )

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Subtéri adók....ma már a fizika szerint is van realitása. A lényege, hogy az adás nem a mi dimenziónkban terjed, így nem is mérhető a sebessége. Bármekkora távolságot áthidal és a mi terünkben nem is mérhető rövid idő alatt történik mindez. Vagy valami ilyesmi a lényeg, nem vagyok fizikus.:)

 

A lényeg, hogy a subtérben mennek a jelek.

 

A fénysebesség megjelenítésén meg kár kiakadni, mivel elméleti dologról van szó. Nincs az a fizikus aki biztosan ki merné jelenteni, márpedig aki fénnyel utazik, az nem lát semmit....meg egy féregjárat nem is így néz ki. Amíg az egész hézagos elméleti matematikai modelleken nyugszik, addig kár is ilyenen filózni.

 

Amúgy ha jól emlékszem Einstein is említett valamit a csillagok vektor irányú eltolódásáról....persze erre sem esküszöm de valami doku volt róla és abban magyarázták az okosak.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A másik a fényben történő utazás, eddig csak azt láttuk, hogy elrugaszkodnak, most végre megtudtuk, hogy milyen az, mikor az ember gyorsabb a fénynél.

Lentebb már volt róla szó, de ezt már láttuk az ep4-ben és 6-ban, nem újdonság a hipertér mutatása.

 

Az kicsit zavaró számomra, mikor közben "holotelefonálnak". Egy adás gyorsabb lenne még a fénynél is azért hát... Plusz, hogy még, hogy fény és látvány is van fénysebességnél...

Nem fénysebességgel utaznak a valós időben, hanem a hipertérben, egy másik dimenzióban utaznak gyorsabban a fénynél. Azon belül gyorsabbak az adások még a hajóknál is, révén azoknak nem kell hajtómű és nincs tömegük, amit mozgatni kell. A HoloNet-átjátszók ugyanúgy a hipertéren keresztül küldözgetik az adásiaikat. Ugyanott, ahol a hajók röpködnek. És minden, ami a hipertérbe lép, gyorsabb a fénynél, jóval, a Falcon pl. másfélszer.

 

Szerk.: ja, látom, Zééé megelőzött :)

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fénysebesség nálunk embereknél a valós fizikában a konvenciónális végső sebességet jelentette sokáig. A fizikusok szentül meg voltak gyöződve évtizedenken keresztül, hogy a leggyorsabb sebességi fokozat, ami felülmúlhatatlan. Ugyanakkor ma már igazolt tény, hogy a fénysebesség közel sem a végső határa a haladásnak. A fénysebesség többszörösével is lehet haladni, persze ma még mindez elméleti fizika. A térugrás ami ugyancsak igazolt fizikai modellek alapján tökéletesen lehetséges, például sokkal gyorsabb a fénysebességnél. A felfogás, hogy a fény a leggyorsabb abból a lineáris gondolkodásból származik, hogy két pont között a legrövidebb távolság az egyenes. Ezt mindenkinek szajkózták az iskolába, mindenki betéve tudja. Pedig már Einstein is igazolta, hogy baromoság. Fogott egy lapot és a két végét szépen egymásra hajtotta, na így lehet a teret is görbíteni.

 

Senki nem tudja, hogy a 3 dimenzión kívül, amiben ugye mi vagyunk, milyen fizikai jelenségek érvényesülnek. Senki nem tudja, hogy a fény mondjuk egy antianyag univerzumban hogy is viselkedik igazán.

 

A másik pedig, hogy a subtér amiben utaznak a hajók a sci-fi filmekben, amikor látjuk a féregjáratot ami igazából nem is féreg járat, az már nem a mi dimenziónk. Így a Star Warsban, Csillagkapuban, vagy a Star Trek filmekben sem a mi valós terünkben történik a közlekedés.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a részben fokozottan feltűnt, hogy Anakint mesternek szólítja immár Plo-Koon is. Nem úgy volt, hogy Anakin nem kapja meg a mesteri rangot? :)

Az ep3-ban a kis padawanok is mesternek szólították. De Obi-Want is mesterezték (még Yoda is) az ep2-ben, holott még akkor ő sem volt mester, legalábbis rangban. Skywalker lovagnak mégsem nevezhetik, pláne, hogy már padawanja is van. Szerintem (sőt, az ep1-2-3 fényében szerintem nyílvánvaló), hogy a szimpla Jedi lovagokat is szokás mesternek szólítani, nem csak a Jedi mestereket.

De pl. Yoda mindig úgy mutatkozik be, hogy Jedi mester, ezzel is jelölve, hogy ő már rangban is az. A mesteri címet meg elvben érdemekkel és egy padawan sikeres kiképzésével érheti el a Jedi lovag, vagy ha valami rendkívüli módon bekerül a Tanácsba (Obi-Wan valószínűleg az előbbi módon lett az, mivel Anakint sikeresen kiképezte, aki meg az utóbbi miatt háborodott fel).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.