Ugrás a kommentre

2x03 - The Path of Hate


Ajánlott hozzászólás

3. rész - The Path of Hate / A gyűlölet útja

 

empire203.jpg

 

Írta: Amanda Rose Muñoz

Rendezte: Nathaniel Villanueva 

 

Helyszín: Corvus

 

Szereplők:

Morgan Elsbeth - Diana Lee Inosanto

Nadura nagykövet - Shelby Young

Wing - Wing Tao Chao

Reggi - Steve Blum

Bo-Katan Kryze - Katee Sackhoff

R8

 

Történet

Az Új Köztársaság követe megérkezik a Corvusra, hogy letartóztassák Morgan Elsbethet, de nem részesülnek baráti fogadtatásban.

 

 

Pár kitétel.

 

1. Amennyire az lehetséges próbálj meg az adott rész keretei között maradni.

2. A történet elemeit ne rakd spoiler gomb mögé. Itt az epizód konkrét történéseit tárgyaljuk ki.

3. Csak akkor szólj hozzá a témához, ha már láttad az aktuális részt.

4. Tartsd be a fórumszabályzatban leírtakat. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: 2x03 - The Path of Hate

A Morganes részek közül ez tetszett nekem a legkevésbé, de még így se szégyenkezhet. A rész célja volt, hogy felvezesse a "The Jedi" című epizódot, pláne azzal, hogy a rész végefelé hallhatjuk Bo-Katan hangját, aki gondolom emiatt üzen Ahsokának és így kerül a togruta erre a bolygóra.

 

Wing karakterére is másképpen fogunk ránézni, ha újra megtekintjük a Mandós epizódot. Amúgy meg a rész megtekintésekor felötlött bennem, hogy újra kéne néznem azt az epizódot. :D

 

Tetszett az ÚK delegációja, minden egyes Új Köztársasági szerepléssel kiszélesedik az ismeretünk. Bejött, hogy amikor a hajó leszállt, akkor az Ahsokából ismert ÚK zenei motívum is felcsendült. :)

 

Gondolom a Sion szemét építgetik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az "Elzbeth trilógia" harmadik része se okozott csalódást. A kissé naiv ÚK nagykövetnél azért felhúztam a szemöldököm, mert hogy gondolta Elzbeth bevitelét szép szóval? Elég naiv elképzelés volt, de meg is fizették az árát. Az erdők felgyújtása azt a tüzet jelképezte ami a nő lelkében azóta ég, hogy kiirtották a klánját. Ebbe szépen kapcsolódik majd be Ahsoka feltűnése aki a legutolsó pillanatban érkezik majd a bolygóra. 

 

Ez a három rész mindhárom érát lefedve szerintem sokat adott Morgan Elzbeth karakteréhez, így a célt elérte megint elmondhatjuk, hogy nem fogjuk már őt se ugyanazzal a szemmel nézni, mint korábban. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Bence1997 írta:

A Morganes részek közül ez tetszett nekem a legkevésbé, de még így se szégyenkezhet. A rész célja volt, hogy felvezesse a "The Jedi" című epizódot, pláne azzal, hogy a rész végefelé hallhatjuk Bo-Katan hangját, aki gondolom emiatt üzen Ahsokának és így kerül a togruta erre a bolygóra.

Az biztos Bo-Katan? Miért hívná egy köztársasági nagykövet Bo-Katant aki szinte törvényen kívüli? Szerintem az csak egy random ÚK tiszt lehetett, és az Ahsoka epizód innen még messzebb van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Az biztos Bo-Katan? Miért hívná egy köztársasági nagykövet Bo-Katant aki szinte törvényen kívüli? Szerintem az csak egy random ÚK tiszt lehetett, és az Ahsoka epizód innen még messzebb van.

Igen, egyrészt én felismertem a hangát, másodszor pedig a stáblistában szerepel a neve és hogy Katee adta a hangját. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az angol felirat is megerősíti, hogy Bo-Katan az.

 

Egyébként az ÚK elképzelése elég naiv volt ezzel a semmit nem érő delegációval :D mit gondoltak, majd Morgan önként és dalolva lemond?

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Az biztos Bo-Katan? Miért hívná egy köztársasági nagykövet Bo-Katant aki szinte törvényen kívüli?

 

Szerintem az egy általános segélyhívás volt széles frekvencián, Bo-Katan meg épp a közelben volt és fogta a jelet, az már más kérdés miért pont azt találták ki, hogy ő legyen az aki reagál.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom így akarták összekötni a The Jedi résszel. Mert lehet, hogy Ahsoka már Morgan után kutat, aztán Bo-Katan adja le neki a drótot hol található. Ez így már elfogadható nekem, hogy általános segélykérés volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Corvus és a rémuralom kezdete. A helyszín és a Mando-nosztalgia vitte a hátán a részt nekem, de ahogy @Bence1997-nek is, úgy nekem is ez a legvérszegényebb, de elmegy azért!

Nem tudtam, a komlinken ki jelentkezett be, nekem a is a stáblista árulte el, hogy Bo-Katan volt és ezzel egy kis hidat építettek, hogy hogy kerül ide Ahsoka. Először azt hittem, hogy Ő jelentkezett a komlinken, de nem ismertem meg a hangban Molnár Ilonát...mert nem is Ő volt.

Wing aki még említésre méltó a részben, de hát a Ő is mando-nosztalgia része, szóval kvázi kihagyhatatlan ziccer, ha már ide látogattunk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekes rész volt. Látványosnak mindenképpen nevezhető. Az Új Köztársaság képviselője rettenetesen naív volt, ha azt hitte, hogy Elsbeth csak úgy feladja magát és szembenéz a tettei következményeivel. Másrészről... Új Köztársasági képviselő, szóval mi mást is várhatott az ember? :D Elszomorító volt látni, hogy az itteni emberek egy letűnt rendszer dugába dőlt terveit kiszolgálandó dolgoznak éjt nappallá téve, gyakorlatilag létminimum közelében tengődve. 

 

Elsbeth évek óta elvesztette ekkor már a fő szövetségesét (Thrawn), nemrég pedig magát a Birodalmat is, ami addig támogatta, így nemsok mindenbe tudott kapaszkodni: dolgoztatta az embereket, ahogy eddig is, és közben tombolt benne a bosszúvágy, valószínűleg a csalódottság és a gyűlölet is (a rész címe is erre utal). Zsarnokoskodik az emberek felett, akik korábban megvettették, és a piti kis bosszúhadjárata vezérli, miközben a távlati célok, amiket korábban kitűzött maga elé, már irreálisak, hogy valaha is elérje őket.

 

Szép kis poklot alakított ki Morgan, de nemcsak az itteni lakosoknak, de kicsit magának is, amit megerősít a rész végi lángoló erdő, ami nap mint nap a saját traumájára emlékeztetheti Morgant, amiből folyamatosan táplálni tudja a gyűlölét, ami erőt ad neki ahhoz, hogy továbbra is pokollá tegye a helybéliek életét. Igazi ördögi kör, egy letűnt korszak egyik utolsó maradványa az Endori csata után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rövid kis epizód volt, ami lényegében a The Jedi című The Mandalorian epizód előzménye. Szép volt, hogy vizuálisan megmutatták, hogyan vált a város környéke kiégett pusztasággá, és az is, hogy a segélykérést a végén Bo-Katan fogta be, így lényegében megmagyarázásra került, honnan tudta, hol van Ahsoka a The Mandalorianben - bár elsőre azt hittem, Ahsoka az, de aztán a stáblista lebuktatta. (Azért nem semmi, hogy Katee Sackhoff még ezt a pár kurta mondatot is bevállalta.) Egyedül Hicks tizedest... vagyis, Kyle Reese őrmestert... na, hogy hívták? Coffey hadnagy, azaz! Ja, nem, Lang hiányzott innen. Legalább a háttérbe betehették volna, ha már megvoltak a zsoldosok és a HK-droidok is.

 

Az új köztársasági nagykövet iciripicirit naív volt, hogy azt hitte, Morgan csak úgy lemond a trónjáról és hagyja magát bilincsben elszállítani. Ahhoz azért nagyobb erővel kellett volna jönni, mondjuk egy osztag begorombult X-szárnyúval, néhány harci droiddal és lényegesen több őrrel. Megjegyzem, az ÚK gárdisták hatékonyságukat tekintve vetekednek a birodalmi rohamosztagosokkal. Akárhol tűntek fel eddig, nagyon jó céltáblák voltak. :) Mondjuk van egy olyan érzésem, hogy Nadura nagykövetet a saját érzései is elragadták, meg az a tévhit, ami az egész kormányra jellemző: a Birodalom már nem jelent veszélyt.

 

Érdekes volt a komp az epizód elején. Hasonlított az ep1 végén látott CSS-1 Corelliai Csillagkompra, csak kisebb volt és kéthatjóműves. Talán ez egy CSS-2-es? Akárhogy is, szép kapcsolat a régi és az új Köztársaság között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Érdekes volt a komp az epizód elején. Hasonlított az ep1 végén látott CSS-1 Corelliai Csillagkompra, csak kisebb volt és kéthatjóműves. Talán ez egy CSS-2-es? Akárhogy is, szép kapcsolat a régi és az új Köztársaság között.

Én is néztem hogy mi ez a csilivili járgány a Birodalom idején. Aztán persze leesett. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Donát írta:

Zsarnokoskodik az emberek felett, akik korábban megvettették, és a piti kis bosszúhadjárata vezérli, miközben a távlati célok, amiket korábban kitűzött maga elé, már irreálisak, hogy valaha is elérje őket.

Itt már új célja a van a "látomásának" köszönhetően. Na vajon mi lehet az? :D 

 

12 órával ezelőtt, Donát írta:

Szép kis poklot alakított ki Morgan, de nemcsak az itteni lakosoknak, de kicsit magának is, amit megerősít a rész végi lángoló erdő, ami nap mint nap a saját traumájára emlékeztetheti Morgant, amiből folyamatosan táplálni tudja a gyűlölét, ami erőt ad neki ahhoz, hogy továbbra is pokollá tegye a helybéliek életét. Igazi ördögi kör, egy letűnt korszak egyik utolsó maradványa az Endori csata után.

Erről csak az jut eszembe, hogy remek sith vált volna belőle. A tűz a nő lelkében dúló gyűlölet kivetülése.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben a részben látni hova vezet a hósszú évekig bennünk élő gyűlölet. Nem véletlen szerintem a cím. Elsbeth magányosan éldegél a falusika meg utálják.

Na de megjelenik a Köztársaság embere 4!!! katonával és felszólítja hogy adja meg magát és menjen velük. Először azt hittem vicc, de annak erős. Legalább Luke Skywalkert kellett volna vinie

ha eredményt akar elérni. Meg is fizetnek balgaságukért mindenki meghal. A falusi vezető is ráébredt(illetve ráébresztették) hogy itt örök rabszolgaság lesz a jussuk.

A Morgan által felgyújtott tűz meg tényleg a lelkében tomboló viharra utal.

Először én sem értetten hogy az ÚK pont Bo-Katarn-nak adja le a vészjelzést, de ez a véletlen jelkieresztés már ok. De persze az a fatális véletlen hogy Bo-Katarn pont arra mászkál és pont ő veszi a jelet

nem igazán jött be.

 

A másik történetszál jobbban tetszett mint ez, mert már nálam kezd unalmas lenni az hogy jaj megölték anyámat, meg a népemet(ide bármi hasonló behelyettesíthető) és akkor

én leszek a rossz, majd ugyanazokat csinálom mint amiket azok akik megölték anyámat és a népemet. Sok van már az sw-ben ilyen, lehetne már hogy valaki nem ezért lesz gonosz.

Persze ez minimális dolog, és nem zökkent ki a történetből, csak én unom egy kicsit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

43 perccel korábban, Frenkie írta:

nálam kezd unalmas lenni az hogy jaj megölték anyámat, meg a népemet(ide bármi hasonló behelyettesíthető) és akkor

én leszek a rossz, majd ugyanazokat csinálom mint amiket azok akik megölték anyámat és a népemet. Sok van már az sw-ben ilyen, lehetne már hogy valaki nem ezért lesz gonosz.

Persze ez minimális dolog, és nem zökkent ki a történetből, csak én unom egy kicsit.

Itt viszont nem csak ez van a háttérben hanem a falusiak önző és hálátlan magatartása is Morgannal szemben. Szerintem nála több dolog tevődi kegymásra, nem tisztán az anyja és a klánja halála miatt válik azzá amivé a Mandalorianban megsimerjük. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Brutális epizód volt. Valamikor nem sokkal az Endor-Jakku győzelmek után járhatunk, az Új Köztársaság magabiztossága és naiv optimizmusa eléggé szembetűnő volt, a különböző peremvidéki ex-birodalmi hadurak itt még friss sebeiket nyaldossák. Talán ezzel magyarázható az a botor lépés, hogy Nadura nagykövet mindössze négy tiszt kíséretében egy ellenséges bolygó felszínére teszi le a lábát. Pedig, ha valaki, ő ismerhette Elsbeth kegyetlenségét és fanatizmusát. Naivitása az életébe került. 

 

Mégis remek kapcsolódási pont, hogy Ahsoka majd ennek a végzetes összecsapásnak a hatására fogja megtalálni a magisztrátust. Ez nyilván nem kevés időt fog igénybe venni, hiszen a segélykérésnek hamar félbe szakad. Bo-Katan részvétele ebben a folyamatban engem meglepett. 

 

A lángoló világ egy az egyben Elsbeth belső énjének kivetülése volt. Ő valóban tűzben és vérben született, ott azon a napon, Dathomiron. Van egy víziója, látomása, ami értelmet ad létezésének, és ennek a követéséhez mindent és mindenkit alárendel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Nute Gunray írta:

Brutális epizód volt. Valamikor nem sokkal az Endor-Jakku győzelmek után járhatunk

Szerintem nem sokkal a The Mandalorian: The Heiress című epizód előtt vagyunk, vagyis öt évvel az endori csata után. Kizártnak tartom, hogy sok idő telt volna el. Még talán hetek sem, csak pár nap. Főleg azért, mert megöltek egy köztársasági tisztségviselőt és felszámoltak egy komplett küldöttséget. Na most, ha az új Köztársaság nem teljesen agyhalott (márpedig azért egy harminc éven át működő állam ennyire nem lehet agyhalott), akkor nyilván elkezdik keresni őket, ha pár napon át be sem jelentkeznek és nem is veszik fel a telefont - sőt a hívott szám lényegében megszűnt létezni. Sőt azért ez egy politikai küldöttség volt egy kényes, veszélyes terepen, szóval szerintem már aznap be kellett volna jelentkezniük. És a kommunikáció megszakadására azért reakciónak kellene érkeznie, mondjuk már nem csak őrség, hanem köztársasági katonák és X-szárnyúak, vagy egy Jedi lovag képében.

Plusz egy rádiójel forrását a Star Wars-ban nem nehéz bemérni.

Szerintem Bo-Katan vette a jelet, bemérte a forrást, aztán felvette a kapcsolatot Ahsokával, aki vagy már a Corvuson jött rá, kivel van dolga, vagy beszélt a Köztársasággal (mondjuk Herával), aki beszámolt arról, hogy követet küldtek Morgan Elsbeth-hez. Mivel az Ahsoka alapján Lady Tano együtt dolgozik az új Köztársasággal, illetve, amikor Morgan megszökött, Herát riasztották, szerintem az utóbbi az esélyesebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, az biztos, hogy egy új köztársasági küldöttség eltűnése (likvidálása) szemet szúrt volna. De Nadura várt volna mondjuk 5 évet, hogy felszabadítsa szülőbolygóját? Persze az lehet, hogy eddigre ért be az ez irányú lobbitevékenysége és végül engedélyeztek számára egy korlátozott missziót. Ismerve az ÚK lassú bürokráciáját, ez könnyen lehetséges. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szeritnem az 5 évnek semmi köze ahhoz, hogy ő mennyit várt vagy mit szeretett volna, hanem csak hétköznapi lényként nem a karriere csúcsán, "mindent megtehetek szenátorként" kezdte, hanem szimpla "főzd meg a kávémat a reggli tanácskozás előtt, csicska" szinten. Magyarán, neki is fel kellett kúsznia a politikai hiearchia létráján ahhoz, hogy önzetlen köztársasági tisztségviselőként személyes érdekeit érvényesítse.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.