Ugrás a kommentre

Asajj Ventress


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Ami azért marha nagy vágás lehetett előtte :D Mókás, hogy erről a kis apróságról ennyit eldumálunk :P

 

Dzséjt, sajna nem igazán ismerem a képregényeket, ezért azokhoz nem is tudok viszonyítani :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...
Pontosan. Egy történetben az a szép, ha vannak benne fordulatok. Dög unalom lenne, ha lehetne tudni, hogy pl. Ventress-nek mindig minden sikerül (ami szerencsére nincs is így :D).

Hát ez az, ha nem lenne az az egy eset, akkor Ventress pont az a kategória lenne, akinek soha semmi nem sikerül. Mint Grievousnak :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én bírom Ventress-t, így jó lenne, ha jobb eloszlással térne vissza, mint a múlt évadban, azaz ne csak az évad elején vagy végén legyen többször egymás után, hanem elszórva spotszerűen törje azt a borsot. :lol: Ez egyébként a többi ellen-karakterre is igaz, persze az összefüggő részeket kivéve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én bírom Ventress-t, így jó lenne, ha jobb eloszlással térne vissza, mint a múlt évadban, azaz ne csak az évad elején vagy végén legyen többször egymás után, hanem elszórva spotszerűen törje azt a borsot. :lol: Ez egyébként a többi ellen-karakterre is igaz, persze az összefüggő részeket kivéve.

Tényleg így kéne csinálni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
Ventressnél az a megoldás, hogy bérgyilkosnak állok? Ezzel milyen jó ügyet akar szolgálni? Elég megnézni a ténykedését, én nem hinném, hogy egy jó ügyért harcoló karakter úgy viselkedne ahogy Ventress tette.

Ventress éppenséggel azért állt Dooku gróf oldalára, mert hisz abban, amiben Dooku is szívvel lélekkel, hogy ha a CIS megnyeri a háborút, akkor eljön majd egy jobb, szabad világ. Továbbá Ventress-t még fűti továbbá a bosszúvágy, amiért a Jedik hagyták meghalni Ky Narec-et. A szüleit is meggyilkolták a rattataki hadurak. Ventressnek egyszerűen nem maradt veszíteni valója, ezért már bármit megtesz, ami elősegítheti a Jedik pusztulását.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ventress éppenséggel azért állt Dooku gróf oldalára, mert hisz abban, amiben Dooku is szívvel lélekkel, hogy ha a CIS megnyeri a háborút, akkor eljön majd egy jobb, szabad világ.
Én nem ilyen vágyakat nézek ki a karakterből. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem ilyen vágyakat nézek ki a karakterből. :peace:

Igen? Akkor hát... Ajánlom a figyelmedbe ezt, hogy olyan szemmel lásd Ventresst, ahogyan én:

 

Ez egy részlet a Republic képregénysorozat 60. számából, a Hate And Fear című részből. Az első négy oldal Ventress múltjára derít fényt, a maradék kettő pedig egy párbaj részlete Obi-Wan és Ventress között, miközben Obi-Wan Asajj halott mesterének fénykardját használja.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze ez rendben is van, én is megértem de nem vezette őt semmilyen nemes szándék.

Jobb világot akart, akárcsak Dooku. Mindketten hittek benne, hogy a Köztársaság és a Jedi Rend egyaránt velejéig romlott. Igazából a módszereik azok, amik gonoszként tüntetik fel őket a történetben, a céljük ezzel ellentétben helyes. Én személy szerint Dooku-t sem tartom igazán gonosznak, ő is csak megteszi mindazt, amit bármelyik hadvezér megtenne a győzelem érdekében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jobb világot akart, akárcsak Dooku. Mindketten hittek benne, hogy a Köztársaság és a Jedi Rend egyaránt velejéig romlott. Igazából a módszereik azok, amik gonoszként tüntetik fel őket a történetben, a céljük ezzel ellentétben helyes. Én személy szerint Dooku-t sem tartom igazán gonosznak, ő is csak megteszi mindazt, amit bármelyik hadvezér megtenne a győzelem érdekében.
Dooku sith lovag, Asajj meg a tanítványa. Ebből nem lehet azt kihozni, hogy jót akarnak. Legalábbis számomra a sith és a jóakarat összeférhetetlen fogalmak.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dooku sith lovag, Asajj meg a tanítványa. Ebből nem lehet azt kihozni, hogy jót akarnak. Legalábbis számomra a sith és a jóakarat összeférhetetlen fogalmak.

Igaz... Már kezdek úgy beszélni a Sithekről, mintha ők lennének a jófiúk, pedig közel sem azok. :hmm: Nah, de mostmár abbahagyom a témából való ki-be ugrálást, mert nem győzöl topikot váltani a bejegyzéseimnek. :peace: Majd holnap, hogy ha ráérek majd az SW könyvek topikba bemásolok pár idézetet a TCW regényváltozatából, hogy mi ez a "hű de nagy" rokonszenvem Dooku-val, és a szepikkel. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz... Már kezdek úgy beszélni a Sithekről, mintha ők lennének a jófiúk, pedig közel sem azok. :hmm: Nah, de mostmár abbahagyom a témából való ki-be ugrálást, mert nem győzöl topikot váltani a bejegyzéseimnek. :peace: Majd holnap, hogy ha ráérek majd az SW könyvek topikba bemásolok pár idézetet a TCW regényváltozatából, hogy mi ez a "hű de nagy" rokonszenvem Dooku-val, és a szepikkel. :lol:
Írhatsz még Assaj-ról, mert ez még bőven belefér. Az viszont igaz, hogy elég bő a téma és nehéz egy bizonyos karakternél maradni amikor boncolgatja az ember. ;) Tetszik ahogy mélységében is próbálod nézni a TCW -t. Ez mindenki másra is igaz persze akire ráillik. :D Szóval jöhetnek még a hasonló gondolatok.

 

Szerinted akkor Assaj jellemének háterét egyértelműen a könyvek és képregények adják?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerinted akkor Assaj jellemének háterét egyértelműen a könyvek és képregények adják?

Mivel a TCW nem igazán nyúl bele a lelki világába ezért egyértelműen igen. Eddig a sorozatban nem igazán mélyítették el a karakterét, sokkal inkább csak alkalmanként használták őt, akkor is csak egy egyszerű, kegyetlen orgyilkosként. De nem is várom el a TCW-től, hogy szerethetővé tegyenek egy főgonoszt, mert gondolom nem áll szándékukban az, hogy a gyerekek a gonoszokkal szimpatizáljanak. :peace:

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Sidius-Grievous-Dooku-Ventress négyesből csak 2 volt öncélú. Az egyik Sidius aki hatalmat akart. A másik Grievous aki bosszúból cselekedett(a Huk háborúkba a jedik ellenük voltak, ha jól tudom a pénz miatt). Ventress válószínüleg nem épp dicsőítő szavakat hallott a jedikről a mesterétől, csalódott bennük és feldühítette hogy a nagy "igazsághozók" nem úgy törődnek az egyik bolygóval mint a másikka(tulajdonképpen le se sz*arták as Rattatakot ahol szükség lett volna a békére) és ezért csatlakozott Dookuhoz. Dooku meg reformokat akart és az egyetlen módszer amivel ezt meg tudta valósítani az az volt hogy beáll egy erőskezű vezér mellé aki össze tudja kovácsolni az embereket, véghez tudja vinni azt amire más nem lenne képes, megbuktatni a romlott Köztársaságot (bármi áron) ahol még az se tűnt fel senkinek hogy egy sith irányítja.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.