Ugrás a kommentre

Ahsoka Tano


Dzséjt

Ahsoka a Rebelsben  

48 felhasználó szavazott

  1. 1. Szerinted jó ötlet volt behozni Ahsokát a Rebelsbe?

    • Igen
      42
    • Nem
      0
    • Majd meglátjuk
      6


Ajánlott hozzászólás

Kiskósa nem lehet, hogy akik ezt csinálták véletlen valamelyik Fanonwiki-ről fordítottak, a wookie helyett? :D

Előfordulhat, nem tudom, de rengetegen vannak, akik a fanon marhaságaikat tényként akarják eladni. Nem bírnak a s*ggükön maradni a fanon wikián. (Emlékszem amikor az igazi Wookiee-n megláttam egy olyat, hogy a Fiú lemészárolta Hondo kalózbandáját, na persze. Töröltem is.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért jóleső, hogy kiderül, egyesek szerint gyakorlatilag feleslegesen koptatja az ember a billentyűzetet kedvenc témája kapcsán. Milyen nevetséges feltételezés, hogy egy SW fórumon találni ideális beszélgetőpartnerekre ennek kapcsán. Ígérem, legközelebb csak akkor írok, ha valami érdemlegesre és válaszra méltóra is képes leszek. Nem szeretnék halálra untatni senkit se a lerágott csont jellegű témáimmal, se az unalmas rajzaimmal odaát, a másik topikban...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért "rossz" ez a topic, mert az esetek 90%-ában ugyanazokat a köröket futjuk le, amiket már számtalanszor lefutottunk, és a konklúzió is mindig ugyanaz: várjuk ki a sorozat végét.

Egyetértek.

 

Azért jóleső, hogy kiderül, egyesek szerint gyakorlatilag feleslegesen koptatja az ember a billentyűzetet kedvenc témája kapcsán. Milyen nevetséges feltételezés, hogy egy SW fórumon találni ideális beszélgetőpartnerekre ennek kapcsán. Ígérem, legközelebb csak akkor írok, ha valami érdemlegesre és válaszra méltóra is képes leszek. Nem szeretnék halálra untatni senkit se a lerágott csont jellegű témáimmal, se az unalmas rajzaimmal odaát, a másik topikban...

 

Nem akartam megbántani senkit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért jóleső, hogy kiderül, egyesek szerint gyakorlatilag feleslegesen koptatja az ember a billentyűzetet kedvenc témája kapcsán. Milyen nevetséges feltételezés, hogy egy SW fórumon találni ideális beszélgetőpartnerekre ennek kapcsán. Ígérem, legközelebb csak akkor írok, ha valami érdemlegesre és válaszra méltóra is képes leszek. Nem szeretnék halálra untatni senkit se a lerágott csont jellegű témáimmal, se az unalmas rajzaimmal odaát, a másik topikban...

Nyilván arra gondoltak, ami nem igazán informatív és érdekes. Saját tapasztalatból mondom, a Te írásaid nem ilyenek. Amúgy meg ne gyerekeskedj már...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha Ventress megölné Ahsokát akkor véget is érne a sorozat. Filoni mondta hogy vele kezdődött a sorozat és vele is fog befejeződni. Ezt pedig ha jól gondolom még nem akarjuk, szóval kár még itt egy darabig a haláláról beszélni ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem abból kiindulva, hogy a negyedik évad végén milyen irányt vettek a készítők Ventress-el valami olyasmi lesz ebben a szálban, hogy először valóban megpróbálja elkapni Ahsokát (esetleg sikerül is neki), de aztán Ahsoka meggyőzi, hogy ártatlan és Ventress megpróbál segíteni neki tisztázni magát. Gondolom ezt abból, hogy amikor a trailerben Ventress rátámad a klónokra, akkor már nála van Ahsoka egyik fénykardja, tehát az összecsapásuk után akad nézeteltérése a klónokkal, akik szintén Ahsokát üldözik. Így még akár át is vezethetik az Underword-be mindkettejük sztoriját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem nem lőnek le semmit előre a készítők!

Remélhetőleg, nem úgy, mint a Maulos szál esetén. Nem tudom, mi ráció van abban, hogy a készítők valamilyen úton-módon nyilvánosságra hozzák az évad egyik legnagyobb ütőkártyájának történetét, még a premier előtt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Újfent bátorkodom írni egy elmélet kapcsán a záró részekre való várakozás izgalmában...

 

Arról mit gondoltok, hogy a halál és a szerelem miatti kizárás mellőzése nélkül is összehozható egy viszonylag lezárt sors számára? Palptaine kapcsán képzelem el, akinek több éves fáradozásai vannak Skywalker maga mellé állításában, így mindenkit hajlamos félreállítani, aki veszélyezteti céljait. Kenobi fontos szerepet játszott Anakin Jedik ellen való fordulásában, de az ominózus pillanatokban ő is Utapaun kötött ki, távol Palpatine terve kiteljesedésének színhelyétől, Coruscanttól - ahol talán jobb belátásra bírhatta volna Skywalkert, mint ahogy az Mace-nek sikerült. A lényeg, hogy hosszú távon Obi-Wan a Jedik ellen való fordulás eszköze volt Palpatine kezében, nem kimondottan veszélyes tényező, ha olyan jól keverte a lapokat, ahogy. Ezért nem volt fontos a félreállítása.

Ahsoka viszont Anakin józan eszének és világos oldali énjének egyfajta megtestesülése is, amire nem egy példát láthattunk már a sorozatban, akár a Bane utáni hajtóvadászatra gondolunk a 2. évadban, akár a Zygeriai küldetésre a 4. évadban (hogy csak néhányat említsek). Yoda is ezen cél érdekében választotta a lányt Anakin padawanjának, hogy elnyomja forrófejűségét, meggondolatlanságát, haragját, felelősségteljes viselkedésre ösztönözze, egyszóval a lehető leginkább elfojtsa benne a Sötét Oldal csíráit és a helyes ösvényen tartva a Világos Oldalon való maradáshoz segítse... hiszen Yoda már ekkor is tisztában volt némiképp Anakin és a Sötét Oldal kapcsolatával.

Bár a dolog oda-vissza is hatott (Ahsoka is magán viseli mestere egynéhány jellemvonását), de a lány szerintem negatívan hatott Palpatine terveire, amiért az szükségesnek láthatta a félreállítását. Hiába hatalmának nagysága és kapcsolatainak hálózata, a Sith nyíltan nem öletheti meg, ezért kidolgoz egy összeeskövés-félét, amelyben a padawant bűnösnek tünteti fel, mondjuk egy gyilkosságra való bizonyítással. Az Ahsokában való csalódás (amennyiben persze sikerül Palpatine terve) arcul csapás lehet Anakinnak a Jediket illetően (főleg, mert a számára egyik legkedvesebb Jediről van szó) és tovább rendítené bizalmát a Rendben, ami még inkább Palpatine malmára hajthatná a vizet. Természetesen ezt a következő évadra is átnyúló szálként képzelem el, nem egy azonnal lezajló, 4 részes sztoriként.

Ha tisztázódik is a padawan neve, később még felmelegíthető a szál, tovább szőve a cselekményt. Ahsoka bűnösségének bizonyítása esetén a Köztársaság, ezzel együtt a Rend ellenségévé válna (akaratán kívül és olyan önös érzelmeket mellőzve, mint a szerelem), így kénytelen volna lekerülni a radarról, ami magyarázná Ep3-as eltűnését és későbbi hiányát. Így kerülne távol a galaktikus eseményektől, viszonylag elszigeteltségben élve. Nem tudom, ez mennyivel adna érdekesebb összképet a halálnál (én még mindig azt tartanám legjobb megoldásnak egy jól összerakott sztori keretében), de megfelelő megvalósítással akár ez is lehetne egy opció, bár a happy end fogalmát ez sem meríti ki... erős a gyanúm, hogy pozitív kicsengésű sorsot nemigen lehet írni a karakternek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek elmélet, de én az első bekezdéssel nem értek egyet annyiban, hogy Sidious az EPIII -ban minden olyan Jedit eltakarított Coruscnatról, aki veszélyeztethette volna a terveit. Ilyen volt Obi is, aki nagyon jó barátja volt Skywalkernek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem abszolút lehetséges egy efféle sors számára, bár nem hiszem hogy most jönne el az ideje. Én nagyon úgy látom, hogy a készítők szeretnék egy olyan irányba terelni a lány sorsát ebben a szálban, aminek hatása később, egy másik évadban mutatkozna meg a felszínen. Ez lehet akármi amit egy elhivatott, igazán példaértékű Jedi -mint ő-, rendbéli hite ellenére is nehezen élne meg, és sorozatosan kibontakozó belső-külső konfliktusok vezetnének a végjátékhoz, akárcsak Anakinnál (gondolok most arra a folyamatra, ami nála a tuskenek lemészárlásánál indult el).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kerékre jár az agyunk Sky, én is mostanában készültem megfogalmazni a zárószállal kapcsolatos teóriámat :D Erre most már semmi szükség, ugyanis mindenben egyetértek veled, az én gondolataim is ugyanezek :D

 

Jó elmélet Sky. Csakhogy nem hinném hogy egyetlen Jedi is elhinné hogy Ahsoka rosszban sántikált. Nem ilyen a karaktere. Igazából ő a tökéletes jó.

Az nem számít. Ha Ahsokát a közvélemény bűnösnek tartja, akkor a Jedik nem védhetik meg és állhatnak mellé, mert azzal azt kockáztatnák, hogy még inkább megrendül a Jedikbe vetett bizalom.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az nem számít. Ha Ahsokát a közvélemény bűnösnek tartja, akkor a Jedik nem védhetik meg és állhatnak mellé, mert azzal azt kockáztatnák, hogy még inkább megrendül a Jedikbe vetett bizalom.

 

Nem hinném hogy köznép véleménye számít. Lsd Birodalom megalakulása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek elmélet, de én az első bekezdéssel nem értek egyet annyiban, hogy Sidious az EPIII -ban minden olyan Jedit eltakarított Coruscnatról, aki veszélyeztethette volna a terveit. Ilyen volt Obi is, aki nagyon jó barátja volt Skywalkernek.

Itt mire gondolsz? Épp azt írtam, hogy bár Obi játszott némi szerepet Anakin Jedik ellen hangolásában, a kulcsfontosságú pillanatban Palpatine őt is eltávolíttatta Coruscantról, még ha nem is közvetlenül.

 

Egy kerékre jár az agyunk Sky, én is mostanában készültem megfogalmazni a zárószállal kapcsolatos teóriámat :D Erre most már semmi szükség, ugyanis mindenben egyetértek veled, az én gondolataim is ugyanezek :D

Ennek igazán örülök. ;):peace:

 

Nem hinném hogy köznép véleménye számít. Lsd Birodalom megalakulása.

Szerintem arra gondolt Werebazs, ahogy Palpatine a Jediket is fokozatosan a köznép ellen fordította (persze akadtak, akik így is hittek az ártatlanságukban). Valamilyen kikezdhetetlen bizonyítékkal a bűnösségéről Ahsoka is kerülhetne hasonló helyzetbe. Az ilyen konspirálásokban mindig jó volt az öreg. Hiába hiszi Anakin vagy Yoda ártatlannak, ha minden a lány ellen szól, mégis mellette állnak, azzal csak a nép türelmét teszik próbára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyiban játszott szerepet csak, hogy még ő sem tudta elnyerni Anakin bizalmát, aki nem avatta be Obi-t a vívódásaiba, így Obi segíteni sem tudott rajta. De valóban, jó barátok voltak, elég emlékezni arra a jelenetre, amikor még barátként elváltak, mielőtt Obi-wan elindult Utapau-ra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi szerepe kapcsán annyira gondoltam, hogy azzal, hogy a Tanács épp őt küldte Utapaura Anakin helyett, tovább növelte annak ellenszenvét mind a Tanács, mind mestere iránt. Ahsokával egy hasonló szitu már sokkal nehezebben lett volna megjátszható (ha ugyan az lett volna), ezért Palpatine talán jobbnak látta félreállítani az útból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.