Ugrás a kommentre

Ahsoka Tano


Dzséjt

Ahsoka a Rebelsben  

48 felhasználó szavazott

  1. 1. Szerinted jó ötlet volt behozni Ahsokát a Rebelsbe?

    • Igen
      42
    • Nem
      0
    • Majd meglátjuk
      6


Ajánlott hozzászólás

Werebazs! Nem tudsz olvasni? :D Pildi ezt az idézetet nem neked küldte hanem Sky -nak. Neked mást írt...

Igazság szerint neki írtam, csak nem szorosan arra, amit írt.

 

Most Sky-hoz hasonlóan én is ledöbbentem, ennyire érthetetlenül fogalmazok? Vagy csak át futjátok, amit a másik ír?

NEM AZZAL VAN BAJOM, HOGY AHSOKA SZERELMES LESZ, ÉS NEM IS AZZAL, HOGY LUX-BA! Az zavar, ahogy viselkedett, ahogy bemutatták, hogy belezúgott ebbe a tökfejbe. Ahsoka egy vagány csajszi, nem pedig egy sóvárgó, elvarázsolt hercegkisasszony! Ha máshogy tálalták volna a búcsújelenetet, pl amit mondtam, hogy csipkelődve megjegyzi, hogy Lux mást sem csinált, mint bajba sodorta őket, az sokkal jobban illett volna Ahsokához, minthogy beleegyezik ilyen badarságba, hogy ők ketten egy jó csapat, és révetegen bámul Lux-ra.

Bocsánat, hogy nem kapcsolódott az általad leírtakhoz pontosan, amit reagáltam, de ez jutott róla az eszembe. :) Ahsoka stílusával kapcsolatban előtte már Sky-nak leírtam, amit gondoltam, miszerint megváltoztathat valakit a szerelem. És emiatt az is lehet, hogy Ahsokának nem volt kedve csipkelődni, hanem inkább simulékonyba ment át. Ennek továbbgondolásaként írtam azt, amit. :) Talán lehetett volna pontosabban fogalmazni, de hiába, késő este van már.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen igazad van. De nekem ez a válasz akkor is rendben van és nem értem a felzúdulást.

Nem annyira felzúdulás volt ez, csak meglepődtem, hogy azt a választ kaptam, hogy nincs semmi baj, azzal, hogy egy tökfejbe zúgjon bele, miközben azzal kezdtem, hogy nem a tökfejjel van bajom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem annyira felzúdulás volt ez, csak meglepődtem, hogy azt a választ kaptam, hogy nincs semmi baj, azzal, hogy egy tökfejbe zúgjon bele, miközben azzal kezdtem, hogy nem a tökfejjel van bajom. :)

Jól van, értem. :D Csak a tökfejbe zúgás jelentheti azt, hogy nem szellemesen riposztol valamit, mert azzal esetleg megbántaná, hanem átmegy kedvesbe és elnézőbe. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jól van, értem. :D Csak a tökfejbe zúgás jelentheti azt, hogy nem szellemesen riposztol valamit, mert azzal esetleg megbántaná, hanem átmegy kedvesbe és elnézőbe. :)

Ez világos, de akkor is idegennek érzem tőle. Ahsoka eddig nem egy tsundere karakter volt, és jobb lenne, ha nem is csinálnának belőle egyet. Sokkal összetettebb egyéniség annál, hogy pont a szerelmi történet szálán egyszerűsítsék ennyire le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Odyval és Bomarral egyetértve: Nincs más út mint Lux-al szerelembe esve kiírni a sorozatból. Én is azt mondom hogy nem véletlenül hozták be Lux-ot. Egyszerűen zseniális lenne. Hogy miért? Mert most már nyilvánvalónak látszik hogy Ahsoka karaktere Anakin helytelen döntéseinek az ellenkezőjét hivatott bemutatni. Magyarán vele mutatják be azt hogyan kellett volna Anakinnak viselkednie a prequel alatt. Azaz ha szerelmes lesz egy Jedi akkor nem kiírtani a Rendet és gyerekeket ölni hanem szépen kilépni a Rendből és boldogan élni a választottal ahogy az EP3-ban javasolta Padmé Anakinnak. Annyira jó ötlet hogy szerintem Lucastól származik.

Összefoglalván: Ahsoka a TCW-ben Anakin helyes lépéseket(Jedihez méltó) követő énje.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Összefoglalván: úgy véled, Jedihez méltó egy féleszű kölyök miatt hátat fordítania a Rendnek?

 

 

Igen ha beleszeret. Az érzelmeiről nem tehet senki még egy Jedi sem. Egy Jedinek a helyes lépés ilyenkor hogy kilép a Rendből. Ahsokának meg nem biztos hogy féleszű kölyök.

 

Werebazs: Az is lehetséges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen ha beleszeret. Az érzelmeiről nem tehet senki még egy Jedi sem. Egy Jedinek a helyes lépés ilyenkor hogy kilép a Rendből.

Na ezt azért vegyük át még egyszer. Szóval azt mondod, hogy az a helyes, ha egy Jedi, akit gyerekkora óta arra neveltek, hogy mások érdekeit a sajátjai eléhelyezze, ott hagyja a Galaxist a sz*rban, egy tinédzser első szerelemért? Már ne is haragudj, de ez az önző lépés, akárhogy is csűröd-csavarod.

 

Nem a szerelemmel van baj. Anakin esetében sem az volt a baj, hogy szerelmes volt. Hanem a ragaszkodás. Anakin nem volt képes elviselni a gondolatát, hogy elveszítheti Padmét. De ez nem jelenti, hogy egy kevésbé megszállott Jedi ne lehetne szerelmes, és ne tudná elengedni a szerelmét, ha az meghalna.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ezt azért vegyük át még egyszer. Szóval azt mondod, hogy az a helyes, ha egy Jedi, akit gyerekkora óta arra neveltek, hogy mások érdekeit a sajátjai eléhelyezze, ott hagyja a Galaxist a sz*rban, egy tinédzser első szerelemért? Már ne is haragudj, de ez az önző lépés, akárhogy is csűröd-csavarod.

Hiába nevelik arra egész életében, igazán csak akkor tapasztalja meg, hogy mit is jelent, mikor először szerelmes lesz. Gyerekkorában kb. belekényszerítik ebbe az életmódba, most viszont neki kell eldöntenie, hogy akarja e a jedik útját választani, vagy csak egy egyszerű családi életet szeretne. Nem hiszem, hogy ezt önzőségnek lehetne nevezni. A galaxisnak meg miért lenne pont rá szüksége, mikor ott van még egy egész rendnyi jedi?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy Ahsoka valóban Luxot választja majd, de úgy dönt, addig nem hagyja el a Rendet, amíg véget nem ér a háború és Lux megállapodik egy bolygón, ahol Ahsoka időnként titokban vagy nyilvánosan, mint barátot meglátogatja. Aztán már történhetne velük akármi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel a Jedik is alapvetően érző lényként születnek, nyilván mindannyiukkal megesik az első szerelem. Én még mindig úgy gondolom, hogy párhuzamba állítják a három főszereplőt, Obi-Wan a Jedi Rendet választotta Satine helyett, Anakin ingázik a Rend és Padmé között, Ahsoka pedig lelép Luxszal. Elegáns és fájdalommentes megoldás. Ahsokát kinyírni a státuszából adódóan már nagyon merész lenne és ha lelépne még azt is magyarázná hogy a halála miért nem mutatkozik meg egyáltalán Anakin EPIII.-as viselkedésében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hiába nevelik arra egész életében, igazán csak akkor tapasztalja meg, hogy mit is jelent, mikor először szerelmes lesz. Gyerekkorában kb. belekényszerítik ebbe az életmódba, most viszont neki kell eldöntenie, hogy akarja e a jedik útját választani, vagy csak egy egyszerű családi életet szeretne. Nem hiszem, hogy ezt önzőségnek lehetne nevezni. A galaxisnak meg miért lenne pont rá szüksége, mikor ott van még egy egész rendnyi jedi?

Épp ez az, amit nem tudok elképzelni róla az eddigiek alapján. Hogy a Jedik útja helyett egyszerű, családi életet szeretne. Az egy dolog, hogy a szerelem, mint érzés nyilván nagy falat neki... de annak tudatában, hogy a Rend elhagyásával mit utasít vissza, mire pazarolja el az adottságait, nem tudom elképzelni, hogy egy szakadár gyereket válasszon, akivel össz-vissz kétszer találkozott. Mondjuk nekem már a kettejük közti "vibráció" is baromi erőltetettnek hatott...

 

Anakinnál még érthető, hiszen ő jóval később került a Jedikhez, sokkal kötődőbb, szinte már betegesen ragaszkodó jellem. Ahsoka is nyilván kötődik bizonyos személyekhez, annyira, amennyire az egy Jeditől "egészséges", de hogy ez szerelemig fajuljon... sajnos akárhonnan nézem ezt a dolgot, ugyanarra jutok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyerekkorában kb. belekényszerítik ebbe az életmódba,

Ebben a helyzetben a Jedi rend undorító képmutatása a demokráciát és egyéni szabadságjogokat illetően tök mellékes.

 

most viszont neki kell eldöntenie, hogy akarja e a jedik útját választani, vagy csak egy egyszerű családi életet szeretne.

Ne rohanj már ennyire előre! Egyenlőre ott tartunk, hogy van Ahsoka és Lux közt egy kis kölcsönös vonzalom. Szó nem volt itt választásról család meg Jedi élet közt!

 

Nem hiszem, hogy ezt önzőségnek lehetne nevezni.

 

Az igenis önzőség, hogy ha annak ellenére, hogy meg van benne a képesség, hogy másokon segítsen, akkor a saját vágyait helyezi előtérbe. Ha akárcsak egyetlen életet megmenthetne azzal, hogy nem lép le Lux-al, és mégis megteszi, az már bőven önzőség.

 

A galaxisnak meg miért lenne pont rá szüksége, mikor ott van még egy egész rendnyi jedi?

 

És miért ne lenne pont rá szüksége a Galaxis-nak? Mégis hány Padawan-nak jutott volna eszébe a Marg Sabl manővert bevetni a Ryloth-i blokád ellen? Senki nem tudja, hogy kin-mi múlhat.

 

Sky remekül megfogalmaztad, de azt hozzátenném, hogy igenis lehetséges, hogy Ahsoka beleszeressen valakibe. Csak az volna karakter idegen -ahogy te is írtad- ha emiatt lelépne a rendtől. Ha valaki, akkor Ahsoka nem az a fajta, aki ne tudna elengedni valakit.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakinnál még érthető, hiszen ő jóval később került a Jedikhez, sokkal kötődőbb, szinte már betegesen ragaszkodó jellem. Ahsoka is nyilván kötődik bizonyos személyekhez, annyira, amennyire az egy Jeditől "egészséges", de hogy ez szerelemig fajuljon... sajnos akárhonnan nézem ezt a dolgot, ugyanarra jutok.

Te is tudod, hogy erről nem ő tehet. A szerelem csak megtörténik, ez nem az ésszerű irányítás kérdése. Hiába nevelnek fel egy nőt apácazárdában, ugyanúgy beleszerethet egy férfiba, az érzéseit nem tudja irányítani, a Jedi lét alapfeltétele az, hogy ne engedjen a csábításnak és ne válassza a könnyebb utat. Maga az érzés nem rossz, a Jedik pusztán az azzal járó negatív élményekkel járó veszélyektől tartanak ezért is tiltja a kódex. Ahsokát nyilván nem karakteridegen módon fogják kiirtani, sőt, azt hiszem esetleg rájön valami turpisságra és azért tűnik el, fene tudja. A lényeg, hogy szerintem egyedül Anakin fogja tudni azt, hogy hová tűnt és hogy miért és szerintem meg fogja őt érteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ilyen alapon már a Rend 95%-a lelépett volna, mert szerintem életében egyszer csaknem minden Jedi szembesül ezzel az érzéssel.

Igen, de éppen azért Jedik, mert a Rendet választják, erről szól a nevelésük és nem arról, hogy olyanok legyenek, mint a kőszikla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne rohanj már ennyire előre! Egyenlőre ott tartunk, hogy van Ahsoka és Lux közt egy kis kölcsönös vonzalom. Szó nem volt itt választásról család meg Jedi élet közt!

Nem "rohanok" előre, éppen ennél a kérdésnél tartunk, hogy vajon Ahsoka milyen döntést fog hozni, ha választania kell a Rend és Lux között.

Az igenis önzőség, hogy ha annak ellenére, hogy meg van benne a képesség, hogy másokon segítsen, akkor a saját vágyait helyezi előtérbe. Ha akárcsak egyetlen életet megmenthetne azzal, hogy nem lép le Lux-al, és mégis megteszi, az már bőven önzőség.

Akkor Yoda és Obi-Wan is "önzően" cselekedtek, mikor száműzetésbe vonultak? Mert a saját biztonságuk érdekében elbújdokoltak, pedig biztos lett volna szükség rájuk. Vagy szerinted az önzőség, ha egy jó fizikumú ember nem áll be katonának, annak ellenére, hogy lehet, hogy a hazájának pont rá lenne szüksége? Szerintem nem önzőség eldönteni, hogy mire akarja valaki fordítani az életét. Ez meggyőződés kérdése, nem önzőség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor Yoda és Obi-Wan is "önzően" cselekedtek, mikor száműzetésbe vonultak? Mert a saját biztonságuk érdekében elbújdokoltak, pedig biztos lett volna szükség rájuk. Vagy szerinted az önzőség, ha egy jó fizikumú ember nem áll be katonának, annak ellenére, hogy lehet, hogy a hazájának pont rá lenne szüksége? Szerintem nem önzőség eldönteni, hogy mire akarja valaki fordítani az életét. Ez meggyőződés kérdése, nem önzőség.

Már Sky is írta teljesen más volt a helyzet. Obi-Wan és Yoda mit értek volna ha nem rejtőznek el? Csak bajt hoztak volna akármerre járnak, mert Vader ás Palpatine üldöztette volna őket. Azzal, hogy elrejtőztek megvédték az ártatlanokat az üldözőiktől, másrészt biztosították a Jedi rend túlélését. Két rossz közül választották a kevésbé rosszat. Tudták amíg ők élnek, addig él a remény is, hogy a Jedi rend feltámadhat, és megdönthetik a Sith-ek uralmát a Galaxisban. Ez pedig fontosabb volt, mint amennyi segítséget bárkinek is nyújthatott volna két magányos Jedi. Az ellenben, hogy egy Jedi padawan, egy bizonytalan ideig tartó kamasz szerelemért hátat fordítson mindannak a szenvedésnek, amivel egy háború jár, és aminek legalább egy kis részén enyhíthetne, az az önzőség netovábbja.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ezt azért vegyük át még egyszer. Szóval azt mondod, hogy az a helyes, ha egy Jedi, akit gyerekkora óta arra neveltek, hogy mások érdekeit a sajátjai eléhelyezze, ott hagyja a Galaxist a sz*rban, egy tinédzser első szerelemért? Már ne is haragudj, de ez az önző lépés, akárhogy is csűröd-csavarod.

 

Nem a szerelemmel van baj. Anakin esetében sem az volt a baj, hogy szerelmes volt. Hanem a ragaszkodás. Anakin nem volt képes elviselni a gondolatát, hogy elveszítheti Padmét. De ez nem jelenti, hogy egy kevésbé megszállott Jedi ne lehetne szerelmes, és ne tudná elengedni a szerelmét, ha az meghalna.

 

 

Igen, így látom helyesnek. Ha egy Jedi beleszeret valakibe ,és nem tudja elhagyni akkor inkább hagyja ott a Rendet mint azt tegye mint Anakin.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, így látom helyesnek. Ha egy Jedi beleszeret valakibe ,és nem tudja elhagyni akkor inkább hagyja ott a Rendet mint azt tegye mint Anakin.

Ha beleszeret valakibe, akkor igen... Anakin tetténél nem sok rosszabb van. De a te szavaidból nekem elég erősen az jött le, hogy alapból Jedihez méltó tettnek tartod azt, hogy az illető a szerelemért otthagyja a Rendet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha beleszeret valakibe, akkor igen... Anakin tetténél nem sok rosszabb van. De a te szavaidból nekem elég erősen az jött le, hogy alapból Jedihez méltó tettnek tartod azt, hogy az illető a szerelemért otthagyja a Rendet.

Nem, Frenkie azt mondta, hogy ha egy Jedi szerelemért képes otthagyni a Rendet, akkor jobb is, hogy nem lett belőle Jedi. Ez afféle próba, amin valaki vagy átmegy, vagy nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert most már nyilvánvalónak látszik hogy Ahsoka karaktere Anakin helytelen döntéseinek az ellenkezőjét hivatott bemutatni. Magyarán vele mutatják be azt hogyan kellett volna Anakinnak viselkednie a prequel alatt. Azaz ha szerelmes lesz egy Jedi akkor nem kiírtani a Rendet és gyerekeket ölni hanem szépen kilépni a Rendből és boldogan élni a választottal ahogy az EP3-ban javasolta Padmé Anakinnak.

Ez egy nagyon szimpatikus gondolatmenet. Tetszik :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez mind nagyon szép és jó, csak azt nem veszed figyelembe, hogy Ahsoka egy kamasz lány.

 

Te meg azt nem veszed figyelembe, hogy nem egy átlagos kamasz lány. Akárhogy is nézzük a nevelésnek fontos szerepe van abban, hogy valaki mit lép egy ilyen helyzetben, és a Jediket kisgyerekkoruktól kezdve arra nevelik, hogy feláldozzák a saját vágyaikat mások védelmében. Ahsoka pedig határozottan nem az a fajta, aki egy fellángolásért hátat fordítana azoknak, akiknek szüksége van rá.

 

Igen, így látom helyesnek. Ha egy Jedi beleszeret valakibe ,és nem tudja elhagyni akkor inkább hagyja ott a Rendet mint azt tegye mint Anakin.

Ne haragudj de ez egész egyszerűen b*romság. Attól még, hogy egy szerelmes Jedi otthagyja a Rendet, semmi nem garantálja, hogy nem fog ugyanúgy bedilizni mint Anakin, ha félti a szerelme életét :roll: És ennek a fordítottja is igaz, csak azért mert Anakinból időzített bombát csinált a Padmé-mániája, nem jelenti, hogy egy normális felfogású Jedi ne lenne képes elengedni a szerelmét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ne haragudj de ez egész egyszerűen b*romság. Attól még, hogy egy szerelmes Jedi otthagyja a Rendet, semmi nem garantálja, hogy nem fog ugyanúgy bedilizni mint Anakin, ha félti a szerelme életét :roll: És ennek a fordítottja is igaz, csak azért mert Anakinból időzített bombát csinált a Padmé-mániája, nem jelenti, hogy egy normális felfogású Jedi ne lenne képes elengedni a szerelmét.

De ha valaki szerelmes lesz akkor automatikusan ott áll közte és a szerelme között a Rend. És ha látja/érzi hogy a szerelem elhatalmasodott rajta és nem tudja a nőt elengedni, akkor az a legbölcsebb ha a Rendet hagyja maga mögött. Anakin tette arról árulkodik, hogy ő a hatalmat is akarta ami a jediséggel jár, szeretett háborús hős lenni, benne lenni a sűrűjében és szerelmet is akart. Ez a lehető legnegativabb példa a jedis szerelembe esésre. Anakin döntésén az látszik: neki nem elég Padmé. Nem csak belé de saját hatalmába is szerelmes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.