Ugrás a kommentre

Ahsoka Tano


Dzséjt

Ahsoka a Rebelsben  

48 felhasználó szavazott

  1. 1. Szerinted jó ötlet volt behozni Ahsokát a Rebelsbe?

    • Igen
      42
    • Nem
      0
    • Majd meglátjuk
      6


Ajánlott hozzászólás

egy normális felfogású Jedi ne lenne képes elengedni a szerelmét.

Ilyen egyszerűen nincs. A szerelem tiltott dolog a Jediknek. Legalább is annak kiteljesedése. Olyan Jedi nincs, aki szerelmes és ezt jól tudja kezelni. Ez az érzelem egyszerűen nem egyeztethető össze a Jediség szabályaival, mivel tiltott dolog a ragaszkodás! Szerelem pedig nincs ragaszkodás nélkül.

 

De ha valaki szerelmes lesz akkor automatikusan ott áll közte és a szerelme között a Rend. És ha látja/érzi hogy a szerelem elhatalmasodott rajta és nem tudja a nőt elengedni, akkor az a legbölcsebb ha a Rendet hagyja maga mögött. Anakin tette arról árulkodik, hogy ő a hatalmat is akarta ami a jediséggel jár, szeretett háborús hős lenni, benne lenni a sűrűjében és szerelmet is akart. Ez a lehető legnegativabb példa a jedis szerelembe esésre. Anakin döntésén az látszik: neki nem elég Padmé. Nem csak belé de saját hatalmába is szerelmes.

Anakinban az volt a legnagyobb baj, hogy ő mindent akart, és nem tudott lemondani semmiről.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te meg azt nem veszed figyelembe, hogy nem egy átlagos kamasz lány. Akárhogy is nézzük a nevelésnek fontos szerepe van abban, hogy valaki mit lép egy ilyen helyzetben, és a Jediket kisgyerekkoruktól kezdve arra nevelik, hogy feláldozzák a saját vágyaikat mások védelmében. Ahsoka pedig határozottan nem az a fajta, aki egy fellángolásért hátat fordítana azoknak, akiknek szüksége van rá.

Akad, aki kapizsgálja, mire gondolok? :clap:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha valaki szerelmes lesz akkor automatikusan ott áll közte és a szerelme között a Rend. És ha látja/érzi hogy a szerelem elhatalmasodott rajta és nem tudja a nőt elengedni, akkor az a legbölcsebb ha a Rendet hagyja maga mögött. Anakin tette arról árulkodik, hogy ő a hatalmat is akarta ami a jediséggel jár, szeretett háborús hős lenni, benne lenni a sűrűjében és szerelmet is akart. Ez a lehető legnegativabb példa a jedis szerelembe esésre. Anakin döntésén az látszik: neki nem elég Padmé. Nem csak belé de saját hatalmába is szerelmes.

 

Könyörgöm áruld már el, mit segített volna Anakin-on az, ha lelépett volna a Rendtől? Attól még ugyanúgy átment volna tömegmészárosba, hogy megmentse Padmét a rémálmaitól!

 

Ilyen egyszerűen nincs. A szerelem tiltott dolog a Jediknek. Legalább is annak kiteljesedése. Olyan Jedi nincs, aki szerelmes és ezt jól tudja kezelni. Ez az érzelem egyszerűen nem egyeztethető össze a Jediség szabályaival, mivel tiltott dolog a ragaszkodás! Szerelem pedig nincs ragaszkodás nélkül.

Ez az amit a Jedi Tanács hozzáállása sugall. A gond csak az, hogy rettenetesen szűklátókörűek ilyen téren. Miért is tiltják a szerelmet? Mert félnek, hogy mi lesz, ha valaki túl erősen ragaszkodik a szerettéhez. FÉLNEK, érted? Miközben nagyon jól tudják, hogy "a félelem a Sötét Oldal kapuja", mégis azt teszik, amit a félelmük diktál! A ragaszkodást pedig igenis le lehet küzdeni. Ha egy átlag ember képes rá, miért pont egy Jedi ne tudná?

Anakin szinte kizárólag a Tanács ostobasága miatt jutott oda, ahova: nem tanították meg neki, hogy hogyan engedje el azokat akikhez ragaszkodik, mert amiatt, hogy évszázadok óta csak könnyen formálható csecsemőket vettek maguk közé, fogalmuk sem volt, hogy mihez kezdjenek egy nehéz előéletű kiskamasszal, így aztán gyorsan lepasszolták egy arra tökéletesen alkalmatlan, frissen lovaggá ütött Obi-Wan-nak. Zseniális mondhatom.

 

Ahsoka viszont nagyon kicsi volt még mikor a Rend-be került, és hagyományos Jedi nevelésben részesült. Neki nem okozna problémát elengedni a szerettét.

Szerkesztve: - Werebazs
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin pont amiatt lépett a sötét oldalra ami miatt már fel se szabadott volna venni a Rendbe. Yoda az EPI tesztelős jelenetében kimondja a lényeget, onnantól annak beteljesedését látjuk. A Padmé iránti féktelen szerelme és hatalomvágya vezette a sith karmai közé.

 

Ahoskánál remélem majd láthatjuk, hogy miként kellett volna Anakinnak is cselekedni. Persze ez is csak amolyan hipotetikus példa lesz, mert Anakin azért nagyon sokban különbözik Ahsokától még akkor is, ha erősen látszik a lányon a hatása.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin és Ahsoka esete két külön dolog. Alább ki lett fejtve, miért hatalmas blődség ez az egész "Ahsoka szerelmes" téma... van valami különösebb oka, vagy direkt nem akarjátok megérteni? Még egyszer mondom, nem a véleménykülönbség zavar, mielőtt esetleg valaki a fejemhez vágná.

 

Bocs, csak kicsit fogytán a türelmem a téma kapcsán...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is fogytán... Mi ez a blődség szöveg??? Ezt nem tudom felfogni akkor, amikor minden ebbe az irányba mutat a sorozatban! Magyarázhatod ahogy akarod, akkor is erre megy a lány sorsa. Az egy más kérdés, hogy ebből majd mi lesz, de most nagyon úgy néz ki, hogy Lux -al fog megszökni. Akinek nem tetszik az írhat róla teóriákat, hogy miért nem fog ez bekövetkezni, ezzel semmi baj nincs. De ezek csak teóriák egyelőre, a tények pedig mást mutatnak. Ezt kellene elfogadni, nem értetlenkedni. Felfogtam mit írtok, de az mit sem változtat a tényeken. Magyarázzátok a dolgot, mert nektek nem tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt én is írtam, hogy erre mutat minden a lány sorsát illetően, csak visszább kellene olvasni. Ami meg nem tetszik, arra had ne mondjam már azt, hogy "jó, elfogadom... végül is..." Az egyik legtoleránsabb TCW néző vagyok, minden téren, de ha ezt meglépik, tuti ki leszek akadva, akár tetszik, akár nem!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Basszus ne nézzél már hülyének. Olvastam mit írtál alább, meg még alább meg még annál is alább. Kettőnk között az a különbség, hogy én el tudom képzelni ezt róla Te meg nem. Fogadd el, hogy én másként látom. Remélem összejön Lux -al és eltűnnek ketten együtt valahová a galaxis mélyére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De tényleg nem értem. Ha Ahsoka szerelmes lesz és elszökik ezzel a lökött Bonteri gyerekkel, tehát nem a Jedi utat választja, nem lesz minta Jedi, akkor már nem is érdekel a sorozat? Én meg erre nem tudok mit írni. :) Én inkább örülök majd, hogy boldog és olyan sorsa van amit ő maga választott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darty Sky, Werebazs: szerintem nézzétek még egyszer az EP 1-3-at.

Mondjátok már meg mi olyan elképzelhetetlen abban hogyha egy Jedi szerelmes lesz akkor elhagyja a Rendet? Papok is hagyták már el nőért az egyházat. Miért kéne elutasítani Ahsokának a szerelmet? Mi van akkor ha nem lép le hanem kirúgják mert rájönnek hogy Lux-al kavar? Mi olyan rettenetes ebben hogy idegeskedni kell emiatt? Egyértelműen következik az EP3-ból. Ha Anakin úgy dönt hogy a Naboo-n élnek tovább a gyerekkel akkor kivágják a Rendből aztán jó napot. Hiába kötelességtudó Ahsoka ha fülig szerelmes lesz. Nem robotok a Jedik hogy minden a kötelesség.

A Jedi Rend meg nem börtön ahonnan nem lehet lelépni.

Elképesztő milyen düh van bennetek emiatt amikor simán benne van a pakliban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De tényleg nem értem. Ha Ahsoka szerelmes lesz és elszökik ezzel a lökött Bonteri gyerekkel, tehát nem a Jedi utat választja, nem lesz minta Jedi, akkor már nem is érdekel a sorozat? Én meg erre nem tudok mit írni. :) Én inkább örülök majd, hogy boldog és olyan sorsa van amit ő maga választott.

Dettó. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sikerült átnéznem ezt a kis 3 oldalas "háborút" :D és én tapasztalat és hosszabb fogalmazó képesség kezdetleges hiányán fogva csak röviden és inkább egyszer írok véleményt. Még mindig inkább tartom a kis radikális álláspontomat Ahsokáról de azért igaza van sokatoknak hogy nem elhanyagolható Lux Ahsoka sorsával kapcsolatban.Csak egyszerűen nem fekszik nekem komolyabban elgondolkodni rajta hogy tényleg a kamasz szerelemért (ami nekem is kijár bőven és el is múlik és már a másiknak a közepében vagyok :D ) hagyná ott a Rendet Ahsoka,sőt nem is biztos még a rendelhagyás.Na szóval, gondoljunk bele milyen széles körű a lehetőségek arzenálja és hogy mekkorát lehetne kaszálni egy nem várt befejezéssel, amit senki nem gondolt volna Ahsokáról. Látom ott is vagytok rendesen akiknek ez a szerelem-sors jön be. DeviantArt-ot is nézem LuxSoka itt-LuxSoka ott mindenhol ezt dörgölik a lepénylesőnkbe. Annyira el vannnak határozva néhol a rajongók emellett, hogy szerintem Lucasék nem hagynák ki az alkalmat egy kis derült égből villámcsapás-szerű megoldással.8-9 lehetőség emberek, micsoda "apokalipszis most"-ot lehetne ebből csinálni nem?Ezt zabálnák a rajongók amíg lélegeznek.Visszatérve még egy picit a kilátásokra (szerelem,kilépés a rendből,halál,eltűnés,kicsapás esetleg) nos, nagyon az elején vagyunk még a visszaszámlálásnak. Úgyhogy kedves fórumozók tartalékoljuk az energiánkat meg az idegzetünket a végére mert hogy végszóként idézzek valakit: "Ezek ott valami huncutságra készülnek" :Trench admirális, béke ürhamvaidra) PONT

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Darty Sky, Werebazs: szerintem nézzétek még egyszer az EP 1-3-at.

Mondjátok már meg mi olyan elképzelhetetlen abban hogyha egy Jedi szerelmes lesz akkor elhagyja a Rendet? Papok is hagyták már el nőért az egyházat. Miért kéne elutasítani Ahsokának a szerelmet? Mi van akkor ha nem lép le hanem kirúgják mert rájönnek hogy Lux-al kavar? Mi olyan rettenetes ebben hogy idegeskedni kell emiatt? Egyértelműen következik az EP3-ból. Ha Anakin úgy dönt hogy a Naboo-n élnek tovább a gyerekkel akkor kivágják a Rendből aztán jó napot. Hiába kötelességtudó Ahsoka ha fülig szerelmes lesz. Nem robotok a Jedik hogy minden a kötelesség.

A Jedi Rend meg nem börtön ahonnan nem lehet lelépni.

Elképesztő milyen düh van bennetek emiatt amikor simán benne van a pakliban.

Nekem nem az a bajom Lux-al kapcsolatban, hogy elképzelhetetlennek tartom, hogy Ahsoka beleszeressen, hanem az, ahogy bemutatták hogy beleszeret. Azok a szemezések teljes ellentétben állnak Ahsoka személyiségével. Értem én, hogy máshogy viselkedik valaki, ha szerelmes de nekem egész egyszerűen túl éles volt ez a 180 fokos fordulat. Az meg aztán már tényleg a chikifikálás netovábbja lenne, ha Ahsoka Lux miatt lépne le a Jediktől. Egyszerűen utálom, amikor erős női karaktereket azzal az iszonyú közhelyes és soviniszta húzással tesznek parkolópályára, hogy elmegy "babázni", ennél rosszabbat szerintem sem tehetnének Ahsokával. Akkor már inkább lője hátba Rex, vagy akár nyakazza le Vader. DE, ha a Lux iránti vonzalma csak az egyik ok, és valami más, sokkal komolyabb lelkiismereti probléma is arra készteti, hogy elhagyja a rendet, azt eltudom fogadni.

A másik ok, amiért ellenzem, hogy Ahsoka Lux miatt lépjen le a Rendtől, az az, hogy nem mentené meg az életét. Vader és Palpatine ugyanúgy levadásztatnák, tehát felesleges volna a készítőknek ezen a módon megkímélniük őt, hacsak nem direkt egy Vader-Ahsoka párbajra hajtanak, de azt meg sokkal jobban is meg lehetne oldani.

Az indulatosságom miatt elnézést kérek, elvonási tüneteim vannak. TCW elvonási tüneteim :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy elképzelésem Ahsoka "kiírására" a sorozatból:

 

Ahsoka egy magányos küldetésen találkozik egy eddig teljesen ismeretlen fajjal, aki azt állítja magáról, hogy a Turian faj képviselője és Sarennek hívják, aki egy fontos feladat elvégzésére kéri fel a togruta lányt. Elviszi a peremvidéken túlra, egy nagyon távoli helyre egy furcsa, kullancs-formájú űrhajó fedélzetén, ahol egy úgynevezett Tömegrelé gyorsítóval óriási távolságokat tehetnek meg gyorsabban a fénysebességénél... nem sokkal később Ahsoka egy számára teljesen ismeretlen galaxisban találja magát, és a bonyodalmak csak akkor kezdődnek, amikor kiderül, hogy Saren egy a Kaszások névre hallgató intelligens gépi faj "sulykolása" alatt álló személy, aki a Kaszásoknak segít "rebootolni" az univerzumot. Ergo kiirtani minden élő létformát. Ahsoka szökésnek ered, elcsen egy szakafandert és rögtönzött űrsétára készülve kiveti magát a légzsilipen. Az űrben lebegve azonban két újabb meglepetés is éri, lát egy kecsesen szép űrhajót elhúzni mellette, melynek oldalán ezt a feliratot olvassa: NOMRANDY.. de később a semmiből elődereng egy kék, fábol készült fülke, melyhez hasonlót sohasem látott azelőtt. A kinyíló ajtón kinyúló kéz megragadja a lány karját és behúzza a különös járműbe. Ahsoka döbbenten néz körbe és nyugtázza, hogy a "fülke" bizony belül sokkal nagyobb, mint kívül. A habókos 'fiatalember' csokornyakkendőben hozzá lép és így szól: Helló! Én vagyok a Doktor! :D ... és Ahsokából így lesz a Doktor új útitársa :D **

 

Komolyra fordítva a szót, meglehet, hogy a szerelmi szál csak egy belógatott csali, és egyáltalán nem ez lesz majd a végkifejlet Ahsoka sorsát illetően. De minél többet olvaslak titeket ezzel kapcsolatban annál inkább úgy gondolom, ahogy Odyék.

 

** Akinek gőze sincs mit hordtam össze (Star Wars+Mass Effect+Doctor Who ötvözet) :P

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az indulatosságom miatt elnézést kérek, elvonási tüneteim vannak. TCW elvonási tüneteim :lol:

 

Ugyan már ez inkább rajongói feltüzeltség, jó rajongói méghozzá. Igen erre nem tértem rá de Ahsoka valóban egy nagyon erős akaratú és elhatározott lány nekem is főként ezért nem tetszik a szerelem-szál.Végülis a TCW egyik fontos része volt hogy lássuk Ahsoka milyen óriási jellemfejlődésen ment keresztül (harci tapasztalat, érzelmek kordában tartása, bizalom, érettség stb.) ezért egy kicsit bennem romboló hatásként fogalmazódna meg a szerelem.Nem, egyszerűen egy ilyen brilliáns változatosságú karaktert olyan fináléban kell kivinni ami a jelleméhez méltó.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom, hogy baromira fáj a dolog Sky (én nem tudnám :( ), de sajnos el kell fogadnod, ahogy én is próbálom. Az meg, hogy a többiek nem úgy látják, ahogy te, előfordul... ha egyedül is vagy, tarts ki a véleményed mellett gond nem lehet belőle... de szerintem nem érdemes emiatt összeveszni a többiekkel. Mondom ezt úgy hogy 100%ig megértelek és ellenzem Soki kapcsolatát ezzel a...... sráccal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem nem az a bajom Lux-al kapcsolatban, hogy elképzelhetetlennek tartom, hogy Ahsoka beleszeressen, hanem az, ahogy bemutatták hogy beleszeret. Azok a szemezések teljes ellentétben állnak Ahsoka személyiségével. Értem én, hogy máshogy viselkedik valaki, ha szerelmes de nekem egész egyszerűen túl éles volt ez a 180 fokos fordulat.

Pedig simán lehetséges ilyen a való életben. Tudod hány embert láttam már aki a szerelem hatására úgy kezdett el viselkedni, mint egy idióta? Sokat, és egyikre se mondtam, hogy "haver, ne csináld már ezt, mer' nagyon karakteridegen". Attól, hogy Ahsokát eddig nem láttuk ilyennek, az még nem jelenti azt, hogy ne lehetne egy ilyen arca.

 

Ezt a vitát csak azért látom kissé parttalannak, mert az az oldal, akik "féltékenyek" Ahsokára, megpróbálja bebizonyítani, mennyire értelmetlen lépés, hogy szerelmes legyen, a másik, az "objektív" oldal pedig pont ezt látja a leglogikusabb megoldásnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az eltűnést én egy kicsit ötlettelennek tartanám. A készítők csináljanak egy "Grande Finalé" befejezést amely drámai de nem megrázó és mindenki elégedett legyen vele. Persze nézőpont kérdése ki mit tart kielégítőnek dehát még jó hogy a rajongók is különbözők.Én bármilyen befejezést el tudok fogadni csak legyen a karakter presztízséhez méltó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, majd pont a TCW-ben hoznák be a Vongokat, így is eléggé kesze-kusza. :D

Miért ne? Egy eltévedt Vong felderítóhajó az Ismeretlen Régiókban, Ahsokának és egy különítménynek épp ott van dolga... Aztán az EU lezárhatná regényekben az ő sorsát is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.