Ugrás a kommentre

1x03 - Destiny


Ajánlott hozzászólás

12 perccel korábban, Bence1997 írta:

Leslye maga mondta, hogy ez a sorozat minden egyes résszel egyre többet árul majd el magáról. Az évad, ahogy halad előre egyre jobban kifog tisztulni és a kirakós a végére meglesz. :)

Hát akkor ennyi. Kár, hogy nem. Egyben került fel. Illetve nem mert most aztán van mit találgatni hétről hétre. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazából ebben a formában ez egy tipikus olyan sorozat, amit egyben újranézve érzel rá, mennyi érték van benne. Amikor már nem találgatsz, hanem látod, hogy melyik darab mihez illszkedik. Szerintem kicsit ilyen volt az Obi-Wan Kenobi is, ahol többször hallottam, hogy másodszorra újranézve az embereknek jobban bejött, mint első nézésre. Ami engem kicsit aggaszt, hogy a második újranézés után mennyi ereje marad a szériának. Mennyire éri meg újranézni, ha már minden a helyére került és tudod, mi a vége. Mennyire tud az ember kötődni a világhoz, a karakterekhez. Mert oké, hogy ez is Star Wars, de az újranézéshez kell egyfajta újra és újra ráeszmélés. Nem azért nézem meg újra és újra az ep4-et, az ep1-et, az ep7-et vagy a The Mandaloriant, mert nem tudom, miről szól, hanem mert szeretek visszatérni a karakterekhez, a világhoz, az eseményekhez.

The Acolyte esetében három rész után ez még számomra kérdéses, noha vannak bíztató jelek. Egyrészt ugye ott van Yord, másrészt az első két rész elég jól elmerült a múlt Jedijeinek világában - a boszi rész önmagában viszont számomra nem túl erős, de persze itt még sok a kérdőjel ahhoz, hogy végső konklúzniót vonjak le. Aztán persze ott van még Yord, és remélhetőleg néhány rész kicsit a Köztársaságra is nagyobb rálátást biztosít, ami számomra tovább növelné a sokadik újranézés élményét, amellett, hogy a sorozat egyik elengedhetetlenül fontos része Yord.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

 

Köszönöm az adminnak a lehetőséget, hogy itt lehetek!

Eddig csupán olvasója voltam a fórumotoknak, de most felmerült egy kérdés bennem, e résszel kapcsolatban, amire (ha alaposan olvastam) nem érkezett felvetés.

 

Arról szeretnélek benneteket kérdezni, mennyire lehet reális az elképzelésem:

A boszorkányok szektája ugye a „sokaság hatalmát” preferálja, ennek fókuszában (pl. a ceremónia alatt) Aniseya Mother áll. Van az egyik spotban egy felvillanó jelenet, amelyben számos szektatag úgy néz ki, mint Torbin (fekete szemek) és az ülésteremben vannak.

Arra következtetek, hogy Aniseya átveszi az erejüket, hogy sikerrel vegye fel a harcot a jedikkel (vagy esetleg kezdetben mással(!), ami majd félreértésre ad okot). Ekkor támad egymásra Tobin és a vuki.

Mivel a fókusz a nő, ezért mikor megölik őt, egyúttal az összes többi nő is meghal. Ezért nincs rajtuk sérülés és vannak egy helyen szinte mindannyian. A vuki és Torbin azért „menekülnek el” (az egyik száműzi magát egy bolygóra, míg a másik a Barash Wov-ba), mert gyakorlatilag népirtást követtek el – még ha véletlenül is - és ezt nem képesek elviselni.

 

(Kérdés az is, hogy végül nem Koril öli-e meg Aniseyát (ő nem vesz részt a csoportos révületben), aa megszállt Jedik pedig nem emlékeznek rá mi és hogyan történt, csak látják a rengeteg halottat)

 

Utána megmenti Meát és elhiteti vele, hogy mindez a Jedik műve volt. (igazi Sith ármány)

 

Várom szíves reakcióitokat!

 

Üdv.:

tycho

 

//U. i.: bocsánat, nem a részhez tartozik, de a spotokban (igaz a fényviszonyok messze nem ideálisak), amikor a Sith, vagy a tanítványa eldobja a vörös pengéjű fénykardot, amit aztán a visszatéréskor a kezével elkap; csak nekem tűnik úgy, hogy az egy néger kéz?//

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Üdv a fórumon @Tycho_Celchu! Jó látni, hogy valaki a sorozat okán csatlakozott hozzánk. :) 

 

Nekem nem rémlik ez a spot, de szerencsére Te emlékeztél rá. :D Mert az alapján lehet ez is a dolgok hátterében. A sokaság erejét használja Aniseya vagy akár Koril a Jedik ellen? De mi van ha beletartozott a körbe Torbin is? Hisz őt már korábban megszállta az Anya. így felhasználhatta Torbint a Jedik ellen és ezért harcol Kelnaccaval. De persze egy harmadik fél jelenléte se kizárt, de egyre inkább úgy érzem, itt még nincs jelen a sith testi valójában. Mindenesetre érdekes felvetés ez, amin megint lehet kattogni kicsit. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Üdv a fórumon @Tycho_Celchu! Jó látni, hogy valaki a sorozat okán csatlakozott hozzánk. :) 

 

Nekem nem rémlik ez a spot, de szerencsére Te emlékeztél rá. :D Mert az alapján lehet ez is a dolgok hátterében. A sokaság erejét használja Aniseya vagy akár Koril a Jedik ellen? De mi van ha beletartozott a körbe Torbin is? Hisz őt már korábban megszállta az Anya. így felhasználhatta Torbint a Jedik ellen és ezért harcol Kelnaccaval. De persze egy harmadik fél jelenléte se kizárt, de egyre inkább úgy érzem, itt még nincs jelen a sith testi valójában. Mindenesetre érdekes felvetés ez, amin megint lehet kattogni kicsit. :) 

 

A "Plan"  nevet viselő spot 19-20. másodpercében villannak fel.

Korilt azért vetettem el, mert akárhogy néztem nem láttam a holttestét.

Emellett megdöntené a "csoportos halál" ügyét is, mert olyan erősnek nem gondolom, hogy megszáll mindenkit egyszerre és meg is tudja ölni anélkül, hogy neki baja esne.

(főleg, ha esetleg megmenti utána Maet) a zuhanástól .

 

Persze bármi lehet, jól adagolják az infókat a rendezők . Minden történés csak újabb, szerteágazóbb agyalnivalót jelent, és ez jó!

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Tycho_Celchu írta:

Korilt azért vetettem el, mert akárhogy néztem nem láttam a holttestét.

Ez való igaz. Viszont Aniseya megállapodott a Jedikkel, most miért csaphattak össze? Kellett még valaminek történnie ami kiváltotta az összecsapást. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ez való igaz. Viszont Aniseya megállapodott a Jedikkel, most miért csaphattak össze? Kellett még valaminek történnie ami kiváltotta az összecsapást. 

Ezért írtam az első posztban: " (vagy esetleg kezdetben mással(!), ami majd félreértésre ad okot)"

Ugye Torbin, mielőtt öngyilkos lesz, mondja Maenek, hogy ők semmi rosszat nem akartak.

Gondolom a szabotázs kitervelőinek a Jediket fogják okolni és azért az ellenük fordulás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

A tegnapi felvetéseimhez még egy adalék. Aniseya és Koril. Világos és sötét. Viszont a bőrszínnek ellentéte lakozik bennük. Ez mennyire woke? :D 

 

aniseya.jpg

Inkább képletes, mindazonáltal szép meglátás. Persz Korilnak még jár az ártatlanság vélelme. Hideg és mufurc volt persze, de még semmi sem 100%.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 06. 16. - 1:44, Dzséjt írta:

Ami engem kicsit aggaszt, hogy a második újranézés után mennyi ereje marad a szériának. Mennyire éri meg újranézni, ha már minden a helyére került és tudod, mi a vége. Mennyire tud az ember kötődni a világhoz, a karakterekhez

Ezzel nekem már most úgy érzem nem lesz gondom. A világok bejönnek, gyönyörűen van fényképezve és a karakterek....nos azok Andor szinten mozognak. A nagy hármas nálam a Sol-Yord-Jecki hármas! Nem csak az ahogy meg vannak írva, hanem a színészek is elsőrangúak. Ilyen szempontból ennek a résznek Aniseya anya a sztárja. Jody-Turner Smith zseniális! 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2024. 06. 14. - 2:09, Dzséjt írta:

Elolvastam, azért fogalmaztam meg az utolsó mondatomat úgy, ahogy. De a kérdésem nem egy "mi lenne ha"-ra vonatkozott, nem is a miért érdekel, a tiszta, megértem, sőt némely esetben egyet is értek vele. De az érdekel, hogyan viszonyulsz az érem másik oldalához? Most zavar-e, hogy a heteroszexuális alkotók (még ma is) beleviszik a szexuális nézeteiket (is) a Star Wars-ba, akár olyan finoman, de öncélúan, mint Sabine és Hera jelmezek által látványosan kiemelt hátsójának mutogatása, vagy Yord teljesen értelmetlen félmeztelen jelenete, vagy olyan egyértelműen, mint az Andorban, ahol mindennél közelebb kerültünk ahhoz, hogy lássunk egy férfit és egy nőt szexelni? Mert azt nem tagadhatod, hogy ez a "sz*r" is ugyanúgy ömlik mindenhonnan, és az SW-ben is keményen jelen van. Sőt az Andorban minden SW-nél jelentősebben volt jelen a szexualitás (sztripperek, prostik, booty call).

 

Ez tényleg tagadhatatlan, sőt már a kezdet kezdetén lehetett erre számítani. De ugyanez lenne a megítélése ennek az elemnek akkor is, ha heteroszexuális alkotó tette volna bele. Ha Lucas írta volna meg ugyanezt ezekben az időkben, semmivel sem lenne más a helyzet. Az, hogy Headland történetesen leszbikus, csak egy plusz fogódzó.

 

Ott a pont. Szerintem inkább Koril mentette meg, esetleg Mae-ho képes volt önmagán megmentenie. Hiszen Aniseyát simán blokkolta egymaga az Erővel, vagyis elég jól képzett, úgyhogy lelassíthatta a saját zuhanását. Nehéz elképzelni, hogy 16 éven át Sötét Akolitus valaki. Dooku három évig sem tartotta maga mellett Ventress-t, amikor elkezdte Sith-nek nevelni, és Ventress is jól képzett volt már, amikor hozzá került.

 

Nem akarom letörni a konspirációs lelkesedést, de ezek szerintem csak szimplán ugyanolyan őrök, mint a nyilasok. A ruházatuk ugyanolyan szabású:

MjqrxJI.png

SXEDeFN.png

BexlWCQ.png

 

Vagy a Dűnéből szökött Bene Gesserit tagok. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, DanCarver írta:

Osha és Mae az Erő segítségével fogant meg. Aniseya anya manipulálta az Erőn keresztül a midikloriánokat, hogy teremtsenek életet,

Vitatkoznék, mert ez így konkrétan nem hangzott el. Csupán feltételezés egyelőre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez így egyelőre valóban nem derült ki. Az epizódban elhangzottak alapján akár Aniseya klónozhatta is magát, Snoke-hoz hasonló strandcasteket létrehozva. Viszont ez felvetné a kérdést, hogy ha 100 évvel korábban ez így ment, akkor később miért nem megy Hemlockéknak.

 

Maga a rész egyébként inkább azt sugallja, hogy valóban az Erővel manipulálta a midikloriánokat. Hisz arról is szó van, hogy egyesek "természetellenesnek" tartják a sötét erejüket. Ez a szó pedig Plagueis meséje kapcsán hagyja el Palpatine száját

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, Yoda József írta:

Maga a rész egyébként inkább azt sugallja, hogy valóban az Erővel manipulálta a midikloriánokat. Hisz arról is szó van, hogy egyesek "természetellenesnek" tartják a sötét erejüket. Ez a szó pedig Plagueis meséje kapcsán hagyja el Palpatine száját

Valóban azt sugallja, de ez az a sorozat, amiben ha nem mondanak ki valamit konkrétan, még nem lehet készpénznek venni. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon hangulatos rész volt. Most már tudjuk, Osha hogyan emlékszik arra a két napra, és hogyan élte meg, ami régi életének utolsó, új életének pedig első napja lett. 

Nekem szimpatikus volt a szekta, s a maguk szemszögéből jogos volt, hogy gondoskodni akartak az utánpótlásukról, még ha az a Jedik akarata ellen való is. Kihalás szélén állva teremtettek maguknak két ifjú boszorkány jelöltet, akiknek épp azon a napon lett volna a beavatási szertartásuk, amit a Jedik érkezésükkel megzavartak. Nagyon tetszett, hogy az ikrek már akkor eltérő személyiségek voltak, nemcsak a történtek hatására került át az egyikük a Sötét Oldalra. Érdekes mód pont Osha volt, aki a problémát jelentette, hiszen ráébredt, hogy nem akar boszi lenni (ez már azelőtt kiderült, mielőtt a Sol felajánlotta neki a Jedi padawan sorsot), pedig Mae tűnt a nehezebben kezelhetőnek, s mégis Mae tűnt a stabil pontnak, neki egyértelmű volt, hogy boszorkány lesz, ő oda akart tartozni.

Az eddigiekből úgy tűnik, hogy Mae okozta az egész szekta pusztulását, pedig ő volt, aki maradni akart. Meggondolatlan volt, s nem számolt a tette következményeivel? Lehetséges. De azért ide beleférhet, hogy történt még egy s más, ami a tényleges és teljes katasztrófát okozta. Ha csak ennyi lett volna a történet, akkor nem lett volna Torbinnak olyan a reakciója, hogy inkább öngyilkos lett, minthogy a Jedi Tanácsnak valljon. Valami biztosan van itt, amit még nem láttunk. Szerintem hamarosan jön Mae verziója, ami megmagyarázhatja, miért akar bosszút állni azon a négy Jedin, akkor akkor ott járt. Eddig úgy tűnik, hogy csakis saját magát okolhatná - de mégsem ezt teszi. Vajon miért?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Vitatkoznék, mert ez így konkrétan nem hangzott el. Csupán feltételezés egyelőre.

Valóban nem pont így hangzott el csak utaltak rá. De az eddigi kánon és legendák ismereteink szerint nem tudok rá más magyarázatot. Aztán lehet pont ezért nem mennek bele jobban ezekbe, nehogy rájuk süssék hogy felülírják a szent Darth Plagueis könvyet. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Érdekesnek tartom, hogy bár Sol azt mondta, ő látta Maet meghalni, az előző részben Torbin azt mondta a lánynak: Már vártalak. Ezek szerint Sol csak kitalálta az egészet vagy van itt valami, amiről nem tudunk? :hmm:

Talán abban a mély meditációban, amiben volt és amibe a történtek miatt kezdett bele, megérezte Mae életben létét, vagy csak a jelenlétét, mikor a bolygóra jött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, DanCarver írta:

Valóban nem pont így hangzott el csak utaltak rá. De az eddigi kánon és legendák ismereteink szerint nem tudok rá más magyarázatot. Aztán lehet pont ezért nem mennek bele jobban ezekbe, nehogy rájuk süssék hogy felülírják a szent Darth Plagueis könvyet. :)

Pedig az a regény legendák kategória, szóval simán át lehet írni. :) Inkább Anakin Erő általi fogantatása miatt aggódnék, remélem azt nem fogják megváltoztatni arra, hogy a sith-ek hozták létre. 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

@Nute Gunray annyira nem tetszett az epizód, hogy nem is írtál róla? :D 

Elsőre nem igazán tetszett, feleslegesnek éreztem, hogy az eddig ismert, hivatalos narratívára egy egész epizódot szánnak. Persze apró jelekből lehet következtetni, hogy itt valami egészen más történt (pl. Torbin hege ugyebár). Nem volt időm megnézni még másodjára, de ma-holnap mindenképp sort kerítek rá. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

55 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Pedig az a regény legendák kategória, szóval simán át lehet írni. :) Inkább Anakin Erő általi fogantatása miatt aggódnék, remélem azt nem fogják megváltoztatni arra, hogy a sith-ek hozták létre. 

 

 

Idézet Leslye Headlandtől: "Van néhány Legendák történet is, amiket beletettem, mert annyira klassznak találtam, és persze mert senki nem szólt, hogy nem tehetem."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Ody Mandrell írta:

Pedig az a regény legendák kategória, szóval simán át lehet írni. :) Inkább Anakin Erő általi fogantatása miatt aggódnék, remélem azt nem fogják megváltoztatni arra, hogy a sith-ek hozták létre. 

 

 

Szerintem Anakin és a kiválasztott próféciát nem írják felül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.