Ugrás a kommentre

Klónok


Gyoka Lamaro

Ajánlott hozzászólás

2017. 11. 08. - 9:18, Nabopolasszar írta:

66-os parancs című regény egy 2004-ben elkezdett széria 4. rész, és maga a regény is kb. akkor készült, amikor a The Clone Wars mozifilm. Ergo a közös szereplők száma minimális és vannak összeegyeztethetetlenen dolgok közte és a TCW között

Leginkább az alkotók, akik összeegyeztethetetlenek voltak. Eleinte volt rá próbálkozás, Traviss írt is TCW témában. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Darth Krande írta:

Leginkább az alkotók, akik összeegyeztethetetlenek voltak. Eleinte volt rá próbálkozás, Traviss írt is TCW témában. 

Traviss csak addig írt SW könyvet, amíg Filoniék nem kukázták az ő által felépített mandalori kultúrát. Eleve úgy kezdte el írni őket, hogy előtte rákérdezett, hogy a Lucasfilnek a közeljövőben vannak-e tervei ilyen témában, amire nemleges választ kapott, és szabadkezet kapott. Utána Traviss berágott és felhagyott minden SW projekttel. Amúgy az a vicc, hogy a Rebelsben kezdik visszahozni az általa felállított klán alapú társadalmat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...
7 perccel korábban, Dzséjt írta:

A célzásképtelenségre meg az ep4 és a Rebels is megadta a választ: nem látnak rendesen a sisakban. Ez még kiegészül a satnya kiképzéssel, amire szintén láttunk példát a Rebelsben. Ezek szerintem elfogadhatóak, mármint történeti szempontból, nem a Birodalom működésére való tekintettel. :) 

Érdekes, mert a klónokon például nem azt vettem észre a TCW-ben meg az ep2-3-ban anno, hogy nem tudnak célozni. Pedig nem hiszem, hogy ők sokkal többet látnának a sisakban. Viszont mellettük szól, hogy ők azért a birodalmi katonákkal ellentétben lényegesen jobb kiképzést kaptak emlékeim szerint. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a klónokat születésüktől fogva tíz évig képzik, nevelik háborúra. A rohamosztagos alsó korhatár ezzel szemben 14-16 éve (akadémiája válogatja), ahol egy gyors, egymással ellenséges, versengő viszonyt kialakító kiképzésben vesznek részt, ráadásul nem háborúra, hanem terrorra képzik ki őket. Két év alatt bárkiből rohamosztagos lehet. És ez nagyon-nagy különbség, alapvetően meghatározza a két hadsereg eredményességi rátáját.

De, a klónoknak sokkal-sokkal jobb felszerelésük volt. Alapvető tény, hogy a Birodalom hadereje mindenen spórolt. Muszáj volt valahol megvágni a költségvetést, hiszen egy hatalmas hadsereget kellett villámgyorsan felállítani (arra mondjuk máig nincs magyarázat, miért nem lehetett megtartani a klón háborús gépeket...), plusz építettek valami Halálcsillagot is. :) Szóval rengeteg pénz és anyag ment el, kellett valahol spórolni. Így spóroltak a TIE vadászokon (nuku pajzs, hiperhajtómű, rendes páncélzat, komoly fegyverzet), és spóroltak a rohamosztagosokon is. A páncéljuk a fegyverzetükkel együtt gáz. A klónok sisakja rengeteget tudott, pláne a Phase II változat (beépített távcső, lőképelemzés, éjjellátó, stb.). A páncéljuk is sokkal jobban védte őket, kiegészítő nélkül akár az űrben is ellehettek vele (a rohamosztagosok kiegészítők nélkül meghalnak az űrben). A Birodalom a páncél satnyaságát azzal próbálja kompenzálni, hogy minden bolygóra és feladatra más-más páncélt gyárt (a klónok páncélja multifunkciós volt, nagyjából bárhol lehetett használni, legfeljebb olyan különleges helyekre kellett speciális páncél, mint a Mon Cala). Illetve az is kompenzáció, hogy a sok lúd disznót győz elvet követik.

Mindezek tetejében örülhetsz, ha a rohamosztagosok sisakjából kilátsz (még a sima kép is zajos), az E-11-es meg akkorát rúg, hogy ha már sikerül a célpont irányába lőni, te vagy az ász (az E-11-essel még a hősök sem lőnek valami irtó pontosan). Szerencsére az Első Rend ezen a téren is tanult a Birodalom hibáiból, és azok legalább olyan eredményesek, mint a klónok voltak.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 perccel korábban, Dzséjt írta:

az E-11-es meg akkorát rúg, hogy ha már sikerül a célpont irányába lőni, te vagy az ász (az E-11-essel még a hősök sem lőnek valami irtó pontosan

Szerencsére ezt a Rebelsben is szépen bemutatták, mert minden lövés után szintre hátra hőkölt a rohamosztagos. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, azt nagyon szépen betették. Viszont a rohamosztagosok hülyeségét jól jelzi, hogy a fentiek ellenére (rossz látási körülmény, rugdosó fegyver) az istenért nem használnák az E-11 kihajtható válltámaszát, hogy legalább ennyi segítségük legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...
9 órával ezelőtt, HeirToGrievous írta:

Annak a chipes magyarázatnak továbbra sincs értelme, főleg a II. részben elhangzottak tükrében.

 

"Feltétlen engedelmesség jellemzi őket, minden parancsot végrehajtanak. Célzottan módosítottuk egyes génjeiket, így jóval kevésbé önállóak, mint a mintaegyed." - Lama Su

Lama Su nyilván nem mondta meg egy jedinek mi van a klónokban. A génmanipuláció meg evidens, hisz a növekedésükben ez játszotta a kulcsszerepet. Ez amúgy továbbra se adna magyarázatot a klónok vakon történő parancs teljesítésére. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Lama Su nyilván nem mondta meg egy jedinek mi van a klónokban. A génmanipuláció meg evidens, hisz a növekedésükben ez játszotta a kulcsszerepet. Ez amúgy továbbra se adna magyarázatot a klónok vakon történő parancs teljesítésére. 

A tisztán látás végett leírtam a teljes Obi-Wan-Lama Su párbeszéd szövegét.

 

[Lama Su] "A klónok önállóan gondolkodnak. Tapasztalod majd, hogy minőségben magasan a droidok fölött állnak. Büszkék vagyunk a harcászati és egyéb irányú kiképzési programjainkra. Azt az egységcsoportot mintegy 5 éve gyártottuk.

[Obi-Wan] Említetted a fejlődésgyorsítást.

[Lama Su] Igen, az nagyon fontos. Évtizedekig tartana a klón kifejlődése, így fele annyi idő alatt felnőnek.

[Obi-Wan] Értem.

[Lama Su] Feltétlen engedelmesség jellemzi őket, minden parancsot végrehajtanak. Célzottan módosítottuk egyes génjeiket, így jóval kevésbé önállóak, mint a mintaegyed."

 

A beszélgetés elején Lama Su leszögezi, hogy a klónok képesek önállóan gondolkodni, azaz a helyzet függvényében saját döntéseket hozni, viszont ahhoz, hogy minden parancsot feltétel nélkül végrehajtsanak és parancskövetők legyenek, feltétlen engedelmességre volt szükség, ennek érdekében pedig kénytelenek voltak egyes génjeiket módosítani.

A párbeszéd ismeretében pedig felmerül a kérdés... ha a klónokat eleve úgy készítették, hogy minden parancsot végrehajtsanak, akkor mi szükség volt egy olyan chipre, ami rábírja őket, hogy végrehajtsanak egy bizonyos parancsot?

Ráadásul, amikor Palpatine felhívja Cody parancsnokot azt mondja neki: "Eljött az idő! Hajtsa végre a 66-os parancsot!" Amiből pedig az következik, hogy a klónok, legalábbis a vezető beosztásúak, mindvégig tudatában voltak a parancsnak, így tudták, hogy egyszer bizony végre kell azt hajtaniuk, és itt még azt is figyelembe kell venni, hogy a klónok nem a Jediknek tartoztak hűséggel, hanem a Köztársaságnak, de legfőképpen annak mindenkori vezetőjéhez.

 

Azt pedig, hogy egyes klónok nem hajtották végre a parancsot, be lehet tudni annak, hogy az ő módosításaikba hiba csúszott, és ezért nem hajtották azt végre.

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez egy kicsit túl lett komplikálva - mármint Lucas részéről. Az ep2-3-hoz elég volt annyi, hogy a klónok kérdés nélkül végrehajtják a feljebbvalóiktól kapott bármilyen jellegű parancsot, de ezt leszámítva önállóan gondolkodnak, azaz a harctéri körülményekhez alkalmazkodva, a tapasztaltaktól függően viszik végig a parancsot. Például, ha az az utasítás, hogy másszanak fel a dombra és vegyék be az ottani állást, akkor ezt fogják tenni, de míg egy droid csak felmasírozna, addig a klónok önállóan megtervezik, hogyan tudnának a leghatékonyabban, a leggyorsabban és a legkevesebb áldozattal célt érni.

Ez egészen odáig működött, amíg meg nem jelent Slick a TCW-ben, aki nem csak nem volt hajlandó a parancsokat követni, de még a Köztársaságot is elárulta. Ő pedig követték többen, végül már a hithű Rex is képes volt parancsmegtagadásra. Ez után kellett valami, ami megmagyarázza, hogy ha a klónok ennyire képesek önállóan dönteni, hogy adott esetben önhatalmúlag árulónak nyilvánítanak egy Jedi tábornokot és az életére törnek, akkor hogy nem lehetnek képesek megtagadni egy olyan parancsot, ami minden magyarázat nélkül utasítja őket a feletteseik, sok esetben a barátaik meggyilkolására.  Ennek eredménye a kontrol chip vagy viselkedésszabályzó chip.

Ami viszont belepasszol a fentiekbe, mert az a chip az, ami elfojtja a klón teljes önállóságát és agresszióját, így nem olyan önálló, mint a mintaegyed, azaz Jango Fett. És mivel organikus eszközről van szó, amit génmanipulációval implantálnak a klón fejébe a növekedésük harmadik fázisában, a célzott génmanipuláció is stimmel. Amit Lama Su mond az ep2-ben, az igaz, csak nem a teljes igazság. Nem beszél részleteibe menően arról, hogy a klónok viselkedését egy biochip szabályozza, azt meg csak a TCW-ből tudjuk meg, hogy a viselkedésszabályozáson túl van még egy feladata a chipnek: minden körülmények között végrehajtani a 66-os parancsot. De erről a Jedik nem tudnak, Tyranus szigorú utasításba adta, hogy a kaminoiak ne beszéljenek a 66-os parancsról a Jediknek.

Az egyetlen, ami megbicsaklik Lama Su beszédében, az a feltétlen engedelmesség, de a legtöbb klónnak volt felmentő körülménye, méghozzá az, hogy a legfőbb parancsuk a Köztársaság védelme, így amikor Krell a klónokat pusztította, technikailag veszélyeztette a Köztársaságot, vagyis a klónoknak kötelessége volt felmenteni őt a szolgálat alól. Ez az önálló döntéshozatal következménye. Igazság szerint, ha végiggondoljuk, Lama Su szövege amúgy is kicsit reklámgyanús, mert az "önálló gondokodás" és a "feltétlen engedelmesség" kizárják egymást. Aki képes önállóan gondolkodni, az dönthet úgy, hogy nem engedelmeskedik, de aki nem tud úgy dönteni, hogy nem engedelmeskedik, az meg nem gondolkodik önállóan.

Szóval, amit a legtöbb klóntól látunk, az az, hogy önállóan megkeresték azokat a kiskapukat, amikkel megtagadhatnak adott parancsot úgy, hogy teljesíthetnek egy felsőbb utasítást. Az olyan árulók, mint Slick, és a dezertőrök, mint Cut meg valószínűleg ugyanúgy hibás chippel bírnak, mint Tup.

 

Amit meg Sidious mond a klónoknak, azt nem feltétlen kell szó szerint venni. Úgy értem, ha úgy köszön be Cody-nak, hogy "anyád p*csáját", az sem számított volna. Valószínűleg Cody volt az első klón, akit feltelefonált, Vader miatt elsődleges volt számára Obi-Wan kiiktatása, és talán örömében csúszott ki a száján, hogy "eljött a pillanat". Elvégre 10+ éve várt arra, hogy kiadhassa a 66-os parancsot, ezzel győzelmet aratva a Jedi Rend fölött.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@HeirToGrievous az AOTC után kb. így gondoltam én is. A TCW azonban mindent megváltoztatott, kibővített, főleg a klónokat illetően. Dzséjt jól leírta hogy gondolom manapság ezt a kérdéskört. Igazából minden tisztázva lett. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@DzséjtAz önálló gondolkodás és a feltétlen engedelmesség nem zárják ki egymást, elég csak azokra a katonákra gondolni, akiknek a kilátástalan helyzet ellenére is véghez kell vinniük a parancsot, mert a parancs mindenek felett áll.

Szerkesztve: - HeirToGrievous
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 perccel korábban, HeirToGrievous írta:

@DzséjtAz önálló gondolkodás és a feltétlen engedelmesség nem zárják ki egymást, elég csak azokra a katonákra gondolni, akiknek a kilátástalan helyzet ellenére is véghez kell vinniük a parancsot, mert a parancs mindenek felett áll.

Ez így nem igaz, mert azok a katonák dönthetnek úgy, hogy nem teljesítik a parancsot. Nyilván számolniuk kell következményekkel, de hozhatnak ilyen döntést. Nekik van választásuk, pusztán az ep2 alapján, Lama Su sugallata szerint a klónoknak nincs. Ez angolul sokkal jobban átjön: "You’ll find they are totally obedient, taking any order without question."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz, viszont ezek genetikailag módosított klónok, és mint ilyeneknek, genetikailag belépjük lett táplálva a kapott parancsnak, feljebbvalónak való feltétlen engedelmesség, valamint az, hogy önállóan és/vagy összehangoltan, vészhelyzetben, feljebbvalók hiányában (pl. önálló küldetések, bevetések során) és/vagy feljebbvalók elvesztése esetén egyedül is képesek legyenek olyan önálló döntések meghozatalára (helyzetfelmérés, összehangolt akciók megtervezése és/vagy végrehajtása, jelnyelvvel való kommunikáció, bombahatástalanítás, túszok kimenekítése stb.), amikre egy droid magától már nem lenne képes, vagy aminek egy droid esetében semmi értelme se lenne (pl. veszély esetén fedezékbe vonulni, társakra vigyázni,  sebellátás, sérülések kezelés) a küldetés sikerének valamint a korábban kapott parancsok végrehajtásának érdekében.

 

A fentebb vázoltak miatt mondom, hogy a genetikailag beléjük táplált feltétlen engedelmesség és az önálló gondolkodás nem zárják ki egymást, sőt az egyik a másikból következik.

valamit meg kell tennem ---> hogy érjem el, hogy sikerüljön?

mindent figyekenbe vettem és megtettem, hogy sikerüljön ---> mert meg kellett tennem

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a kérdés már korábban is felemrült, és a AZI-3 szavaiból nekem az jön le, hogy a chip nem is a genetikai módosítás része, hanem egy attól független implantátum, amit a fejlődés korai szakaszában műtéti úton ültetnek a klónokba.

Az én elmételetm az, hogy az alapvető engedelmességért a génmódosítások felelnek (és ezzel nem mondtunk ellent az epII-nek), amíg a chip azokat a különleges parancsokat hajtatja végre a klónokkal, mint a 66-os (ezt láttuk Tup esetében a meghibásodáskor).

Az egyetlen eset, amiről biztosan tudjuk, hogy a chip meghibásodott Tupé volt, és Tup nem az engedelmességét veszítette el, hanem agy nélküli zombivá vált, akinek az egyetlen célja a jedik likvidálása. Ebből következtetnék arra. hogy a chip fő funkciója nem a szokásosnál nagyobb engedelmesség fenntartása, hanem maga a 66-os parancs véghezvitele.

Ha ez a helyzet, akkor Slick és Cut lehetnek egyszerűen génhibások, akiknek a chipje attól függetlenül tökéletesen működhetett, és ha meghallották volna Sheev papa varázsszavait, akkor ugyanúgy végrehajtották volna a parancsot, mint bármelyik másik klón, hiába veszítették el az engedelmességüket.

Nyilván ez csak sötétben tapogatózás, de ez szerintem ez az elmélet összeegyeztethető mind a filmekkel, mind a TCW-szal (mégha a Legends műveivel nem is).

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Most, hogy megnéztem A Jedi visszatért, és megpillantottam a szakállas fószert a Lázadók között, eszembe jutott, hogy emlékeim szerint megerősítették pár éve, hogy ő Rex.

Most elgondolkoztam, hogy Rex karaktere vajon tudatosan lett-e megalkotva - tehát hogy meglátták Filoniék a szakállas pasast a filmben, és azt mondták, hogy csináljunk ennek az ipsének egy előzménysztorit a TCW-ben meg a Rebelsben -, vagy pedig szimplán meglátták, miután már kész volt a karakter, és utólag ráerőltették, hogy ő Rex.

Én utóbbit tartom valószínűbbnek. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, caseyjones írta:

Én utóbbit tartom valószínűbbnek. 

Az utóbbi is történt, főleg annak fényében, hogy hivatalosan máig nincs megerősítve, hogy az ősz szakállú az Rex lenne. Ráadásul korábban volt neve is ennek az ürgének. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most attól még hogy hasonlít, nem feltétlen jelenti azt hogy az tényleg ő. Rebelsben valóban elhangzik hogy ott volt Endornál, de ha jól emlékszem csak Sabine elmeséléséből, látni nem láttuk hogy az ürge és Rex egy és ugyanaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyáltalán nincs megerősítve. A Rebels-es dolog nem erősítette meg, csak azt hogy ott volt. A videó meg pont hogy cáfolja szerintem, mivel Rex-nek klónpáncél van a karján, Nik Sant-nek pedig nincs ilyesmi a kezén.

A Wookiepedia sem jegyzi, hogy az ott Rex lenne. Ha meg lett volna erősítve, ott már fel lenne ez tüntetve forrással együtt.

 

Egy interjúban ráadásul ő maga mondja el, hogy a Rebels-ben elhangzottaknak pont az volt a célja hogy ne vésse kőbe azt, hogy az az ember ott Rex. Így az emberek egyik fele nyugodtan gondolhatja azt, hogy az ott Rex, ha ehhez van kedve, a másik fele nyugodtan gondolhatja azt, hogy nem Rex:

 

https://www.ign.com/articles/2018/08/12/star-wars-rebels-season-4-finale-clone-wars-final-season-revival-disney-dave-filoni

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha a Wookieepedia nem írja, akkor ez nem tudom mi ;)

 

Rex, who had since been promoted to the rank of commander, served at the Battle of Endor[96] as part of General Han Solo's strike team.[9]

 

A kilences hivatkozás meg arra a videóra mutat, amit fentebb linkeltem

 

Szerk.: plusz az Endori csapásmérő egység névsorában is ott van Rex 

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Hát ha a Wookieepedia nem írja, akkor ez nem tudom mi ;)

 

Rex, who had since been promoted to the rank of commander, served at the Battle of Endor[96] as part of General Han Solo's strike team.[9]

 

A kilences hivatkozás meg arra a videóra mutat, amit fentebb linkeltem

 

Szerk.: plusz az Endori csapásmérő egység névsorában is ott van Rex 

Öm... És itt hol is írja, hogy ez ugyanaz a karakter, akit a Jedi visszatérben látunk? :roll:

Három kérdés továbbá:

- Ha Nik Sant-et retconolták Rex-ként, akkor Rex oldalán miért nincs feltüntetve, hogy megjelenik a Jedi visszatérben?

- Ha Nik Sant-et retconolták Rex-ként, akkor miért van Nik Santnek kánon oldala a Wookien, ráadásul a Jedi visszatérben lévő kinézetével?

- Ha Nik Sant-et retconolták Rexként, akkor az Endori csapásmérő egység névsorában miért szerepel mindkét karakter?

 

7 perccel korábban, Iqvi írta:

Akkor ez el van döntve.

Hát a fentiek alapján nem éppen ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, caseyjones írta:

De a Wookipediát bárki szerkesztheti, nem? Akár én is belenyúlhatok.

Bárki szerkesztheti, de elég jól ellenőrzött oldal, mindenhol feltüntetve a forrással. Szvsz sokkal megbízhatóbb mint a sima Wikipédia.

Valamint ha elolvasod az előző hozzászólásom, a Wookie pont azt bizonyítja, hogy Rex NEM Nik Sant

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Én nemtudom mi a helyzet, de az biztos, hogy sok minden összevág a két (?) karakternél és amikor legutoljára ilyesmi volt akkor a Stalkillerről kiderült, hogy az Illum

Lehet, hogy egyszer majd retconolják. De jelenleg a kánon szerint az, akit a Jedi visszatérben látunk, egy Nik Sant nevű karakter. Nem pedig Rex.

Ugyanúgy, ahogy a Fallen Order előtt az Ilum sem volt a Starkiller Base, max csak gyanús volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát az egyetlen dolog ami Télapót Nik Santet kánonban tartaj egy megkérdőjelezhető minőségű iPhone-os kártyajáték, és egy képes útmutató, ahol nem is említik név szerint... Nincs egy rendes kánon mű sem, ami nevesítené a szakállas kommandóst, mint Nik Saint, ellenben tudjuk, hogy Rex parancsnok, aki kinézetben 95%-ig hasonlít rá, jelen volt az endori csatában.

Mivel össze tudom adni az egyet meg az egyet, így nekem ennél több nem kell, hogy tudjam, az ott bizony a jó öreg CT-7567 ;

 

Linkelve az a kis szösszenet, ahol "Nik" szerepel a kánon útmutatóban

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Nabopolasszar írta:

Hát az egyetlen dolog ami Télapót Nik Santet kánonban tartaj egy megkérdőjelezhető minőségű iPhone-os kártyajáték, és egy képes útmutató, ahol nem is említik név szerint... Nincs egy rendes kánon mű sem, ami nevesítené a szakállas kommandóst, mint Nik Saint, ellenben tudjuk, hogy Rex parancsnok, aki kinézetben 95%-ig hasonlít rá, jelen volt az endori csatában.

Mivel össze tudom adni az egyet meg az egyet, így nekem ennél több nem kell, hogy tudjam, az ott bizony a jó öreg CT-7567 ;

 

Linkelve az a kis szösszenet, ahol "Nik" szerepel a kánon útmutatóban

 

Akkor ajánlom még egyszer figyelmedbe az interjút Dave Filonival ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Filoni azt nyilatkozta, hogy nem akarta kőbe vésni, hogy az ott Rex-e vagy sem, mert tudja, hogy néhány rajongó kiakadt volna ha a kedvenc Télapójuk megszűnik létezni. Ő a rajongókra bízta.

"... I didn't want to lay it down in stone one way or the other, if that is Rex, is not Rex. For some people it's fun to believe it is Rex and some people don't want to believe it's Rex..."

 

Számomra egyértelmű, hisz Nik nem létezik az új kánonban (és most valaki nehogy egy mobil kártyagyűjtögetős játékkal jöjjön, mert akkor agyfaszt kapok). Az új kánonban az a Rex-nek kinéző szakállas katona vagy maga Rex, vagy "Névtelen lázadó #12", mert Nik neve sehol sem hangzik el.

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.