Ugrás a kommentre

Klónok


Gyoka Lamaro

Ajánlott hozzászólás

Hát szerintem, amikor van rá lehetőség összeszedik és elégetik a holttesteket (akár a Köztársaság, akár a Szeparatisták). A többi esetben meg ott maradnak a természetre bízva. Kizártnak tartom, hogy ennél többre futna, elvégre hazájuk nincs, ahová elküldhetnék a testet, vallásuk nincs, melynek hagyományai szerint nyugovóra helyezhetnék a testet, szóval marad a legalapvetőbb eljárás: hamvasztás.

 

Mondjuk ez is egy lehetséges magyarázat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg nem, és ott van az újrahasznosítás is benne. A maradványokat felhasználva új klónokat lehetne teremteni.

Gondolj bele mi kell a szállításhoz. A Közársaság így is padlón van, nem hogy még ilyenre költsön hatalmas összegeket. Arról nem beszélve, hogy a hullák azonnal bomlásnak indulnak, szóval nehezen lehetne belőlük összerakni újabbakat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolj bele mi kell a szállításhoz. A Közársaság így is padlón van, nem hogy még ilyenre költsön hatalmas összegeket. Arról nem beszélve, hogy a hullák azonnal bomlásnak indulnak, szóval nehezen lehetne belőlük összerakni újabbakat.

A DNS-ük is vagy csak bizonyos részeik is elegendőek lehetnek. Nem kell minden hullát, vagy azok teljes részét hazaszállítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg nem, és ott van az újrahasznosítás is benne. A maradványokat felhasználva új klónokat lehetne teremteni.

Ennek mi értelme lenne? Azért használják még mindig Jango eredeti génállományát, és nem egy klón génjét, mert máskülönben fellép a degeneráció. És ha mégis klónból klónoznának (amit ismétlem, nem tesznek), akkor meg minek használnának erre egy hullát, amikor milliónyi élő példány van, közülük több ezer pont Kaminon?

Költséges és abszolút felesleges a testek visszaszállítása Kaminora, szóval ezt tuti nem használják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Véleményem szerint, győztes csaták után tömegsírba dobják az elhunyt katonákat.Még az elégetésben sem hiszek igazán.

Szeparatista győzelem után, hagyják őket a búsba.Kb. úgy, mint Bhat Jul padawant.

Szerkesztve: - Embo
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Véleményem szerint, győztes csaták után tömegsírba dobják az elhunyt katonákat.Még az elégetésben sem hiszek igazán.

Szeparatista győzelem után, hagyják őket a búsba.Kb. úgy, mint Bhat Jul padawant.

A tömegsírba a Jedik biztos nem mennének bele.

A Szeparatisták meg tuti nem hagyják a csaták helyszínén a hullákat, ha van a környéken civilizált élet, mert a bomló hullák kissé kártékonyak lehetnek az élőkre nézve. És akár droidok alkotják a sereget, akár nem, a Szeparatista mozgalmat élőlények alkotják. Náluk el tudom képzelni a tömegsírt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Üdvözletem.

 

Ez lesz az első hozzászólásom, amit ezen a weboldalon írok, ezért igyekszem normálisan megfogalmazni a gondolataimat.

 

Nem olvastam végig az összes oldalon leírt véleményeket, ezért ha olyat sikerül írnom, ami már más fejében megfogalmazódott és eme topik-ban megszületett, akkor bocsánat.

Szóval, számomra a Klónok nagyon is tetszetős emberek. Bátrak, kitartóak, engedelmesek stb. ami azt illeti mikor elolvastam a Star Wars - A Klónok háborúja című könyvet annyira megkedveltem őket, hogy fájó volt látni amint a Csillagok Háborúja 3-dik részében simán átállnak a rossz oldalra. Szintén ezt támasztja alá, az animációs sorozat is, ami mondanom sem kell, hogy mennyire kedvező képet mutat a Klónokról. De azt hozzá kell tennem, hogy a filmben kevés az a pillanat ami róluk szólna, ezért ha csak a filmet vesszük kedveltségi rátának, akkor eléggé a béke feneke alatt találjuk magunka. Ha ilyen helyzettel szembesülök, mint amilyen ez is, akkor olyan rossz érzésem van, mert nem tudom eldönteni, hogy melyik félnek is szurkoljak, vagy melyiket kedveljem. Kár, hogy a Klón katonáknak ez lett a sorsuk. Szerintem ők nem azt érdemelték, mint amit a filmekben láttunk. Egyszerű üresfejű bábok, akik csak és kizárólag azt teszik amit a felettesük diktál. Valahogy hozzám közelebb áll az a kép amit a könyv és a sorozat mutat, azok az igazi klónok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ők nem azt érdemelték, mint amit a filmekben láttunk. Egyszerű üresfejű bábok, akik csak és kizárólag azt teszik amit a felettesük diktál. Valahogy hozzám közelebb áll az a kép amit a könyv és a sorozat mutat, azok az igazi klónok.

A filmeket látva nekem is az volt a véleményem, hogy csak üresfejű bábokról van szó, de a TCW sorozat egyik legnagyobb erénye, hogy a klónokról alkotott képet egyáltalán kialakította! Bár még hiányzik pár láncszem az EPIII -as szereplésükhöz, de van egy olyan érzésem, hogy a következő évadokban ezek is pótlásra kerülnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a sorozatban is inkább hajlanak a mindenkori parancsengedelmességre, mint annak megkérdőjelezésére. És ne feledjük, számukra a mindenkori kormány a legfelsőbb hatalom, az ő moráljuk azt követi, nem a demokráciát vagy zsarnokságot, jóságot vagy gonoszságot. Szóval ők nem a rossz oldalra álltak, sőt, a valóságban nem is volt semmiféle oldalváltás, hiszen a Köztársaság megválasztott, és pont az ep3-ban főparancsnokká előléptetett kancellárja adott parancsot nekik. Akkor még nem volt se Birodalom, se Uralkodó, így a klónok még csak oldalváltást sem hajtottak végre, továbbra is azt szolgálták, amit egy perccel a 66-os kiadása előtt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár még hiányzik pár láncszem az EPIII -as szereplésükhöz, de van egy olyan érzésem, hogy a következő évadokban ezek is pótlásra kerülnek.

 

Lehet, hogy az is kiderül, hogy miként változnak meg olyanokká mint, amik a filmben vannak. Hát tény és való, hogy érdekes lesz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval ők nem a rossz oldalra álltak, sőt, a valóságban nem is volt semmiféle oldalváltás, hiszen a Köztársaság megválasztott, és pont az ep3-ban főparancsnokká előléptetett kancellárja adott parancsot nekik. Akkor még nem volt se Birodalom, se Uralkodó, így a klónok még csak oldalváltást sem hajtottak végre, továbbra is azt szolgálták, amit egy perccel a 66-os kiadása előtt.

De azért egy gondolkodó és intelligens lény nem lövi le a két másodperccel ezelőtt még szeretett parancsnokát csak azért, mert a főkancellár mondja. :) A 66-os parancsnak kell értelmet adni és minden a helyére kerül. Szerintem meg is kapjuk ezt a hiányzó láncszemet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azért egy gondolkodó és intelligens lény nem lövi le a két másodperccel ezelőtt még szeretett parancsnokát csak azért, mert a főkancellár mondja. :)

 

Ezzel tökéletesen egyetértek. Bár a Klónok azért annyira nem voltak gondolatmenetben elengedve mint mondjuk egy nem génkezelt katona. Mikor Obi a Kaminon jár ott el is mondják neki, hogy mi a helyzet a katonákat illetőleg. De azért mindenképp érdekes, az ilyen pár másodperces fordulat.

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azért egy gondolkodó és intelligens lény nem lövi le a két másodperccel ezelőtt még szeretett parancsnokát csak azért, mert a főkancellár mondja. :) A 66-os parancsnak kell értelmet adni és minden a helyére kerül. Szerintem meg is kapjuk ezt a hiányzó láncszemet.

De, ha a génjeiben van a szófogadás a feljebbvalónak, márpedig Lama Su szavai szerint a klónokban ez benne van. És ennek eddig a TCW sem mond ellent, hiszen eddig csak két klónt láttunk, amelyik szembefordult a Köztársasággal.

De valóban, azért a 66-os parancsra legalább egy részt szánni kell majd, hogy pontosan tudjuk, mit takar. Már azon kívül, hogy árulónak minősíti a Jediket (illetve, szerintem csak azokat a Jediket, akik ellen kiadják... mert például papíron Anakin még akkor is Jedi volt - sőt, Tarkin szavai alapján a külvilág számára még az ep4-ben is - és rá mégsem vadásztak... bár igaz, külön is meg lehetett ezt mondani, hogy ne öldössék már le az egyetlen hű "Jedit" :D).

 

Viszont, előbb-utóbb a Jedik elleni bizalmatlansággal is el kell kezdeni foglalkozni (mert erről még nem igen esett szó, sőt, Palpatine hatalmas kijelzőkön titulálja őket hősöknek). És ebbe bele lehetne vonni a klónokat is. Szóval lehetőség még van bőven.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont a két Klón miatt merül fel bennem az a gondolat ami szerintem Ody Mandrell-ben is, hogy ha genetikailag bennük is van a feltétel nélküli engedelmesség, akkor mi lőtte azt a két katonát? Mert ha ők ezt megtehetik, akkor a többi is nem???

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehetnek hibásak. 99 egyértelműen bizonyítja, hogy nem minden klón lett hibátlan. A nagy számok törvényei alapján is kell lennie jó néhány hibás egyednek. Slick és Cut valószínűleg ugyanúgy hibás klón lehetett, mint 99, csak másféle hibával voltak megáldva. Kevésbé látványossal, és ezért állhattak sorállományba, de szerintem a kaminoiak, ha tudták volna, hogy képesek az "árulásra", őket is ugyanarra ítélik, mint 99-et.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebbe a hiba lehetőségbe belegondolva, meglepő, hogy olyan nagy tudással rendelkező lények mint a Kaminoiak, képesek hibás katonákat is létrehozni. :hmm:

Szerkesztve: - SZKipi Padawan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebbe a hiba lehetőségbe belegondolva, meglepő, hogy olyan nagy tudással rendelkező lények mint a Kaminoiak, képesek hibás katonákat is létrehozni. :hmm:

Sajnos Jango génjeit ki kellet egészíteni, hisz nem volt friss utánpótlás. Ezt remekül megvilágítja Lama Su és Shaak Ti beszélgetése a Clone Cadets -ben.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, hogy nem. De itt másról van szó. Lásd alább. :)

Na most ezt nem értem. Én csak arra reagáltam, amit SZKipi írt, vagyis, hogy a tudásuk miatt - ami amúgy szerintem nem különösebben nagyobb más hasonló fajokéhoz képest - hogyan hozhatnának létre hibás klónokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na most ezt nem értem. Én csak arra reagáltam, amit SZKipi írt, vagyis, hogy a tudásuk miatt - ami amúgy szerintem nem különösebben nagyobb más hasonló fajokéhoz képest - hogyan hozhatnának létre hibás klónokat.

De ő azt írta, hogy nem érti hogy lehet ez, pedig meg lett magyarázva. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ő azt írta, hogy nem érti hogy lehet ez, pedig meg lett magyarázva. :)

Ja, oké, már vágom, mire gondolsz. Mikor elkezdtem írni azt a hozzászólást, akkor még nem volt ott a te válaszod. :) De valóban, az az oka a hibáknak, legalábbis a Jango halála után született klónok esetében biztos. Hogy aztán Slick, Cut és 99 mikori, az már jó kérdés, bár szerintem 99, már csak a neve alapján is a legelső szériába tartozhatott... illetve elvben Cut is még Jango halála előtt született, hiszen részt vett az első Geonosisi csatában (amiben Cody pl. még nem).

Na meg az is érdekes kérdés - a francért gondolom tovább a jó elméleteket? -, hogy mikortól jelentek meg a már Jango halála miatt megpiszkált klónok? Mert ha csak Jango halála után használtak ilyen géneket, azok még tíz évig nem fognak harcba menni. Azok azok lehetnek, akik az ARC Troopersben még a magzattartájban voltak (és jól meg is halt egy részük... durva, az ARC Troopersben több száz csecsemő halt meg a szemünk láttára :().

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, oké, már vágom, mire gondolsz. Mikor elkezdtem írni azt a hozzászólást, akkor még nem volt ott a te válaszod. :) De valóban, az az oka a hibáknak, legalábbis a Jango halála után született klónok esetében biztos. Hogy aztán Slick, Cut és 99 mikori, az már jó kérdés, bár szerintem 99, már csak a neve alapján is a legelső szériába tartozhatott... illetve elvben Cut is még Jango halála előtt született, hiszen részt vett az első Geonosisi csatában (amiben Cody pl. még nem).

Na meg az is érdekes kérdés - a francért gondolom tovább a jó elméleteket? -, hogy mikortól jelentek meg a már Jango halála miatt megpiszkált klónok? Mert ha csak Jango halála után használtak ilyen géneket, azok még tíz évig nem fognak harcba menni. Azok azok lehetnek, akik az ARC Troopersben még a magzattartájban voltak (és jól meg is halt egy részük... durva, az ARC Troopersben több száz csecsemő halt meg a szemünk láttára :().

De ha ez így van, akkor miért emlegette a Domino osztagra értve a DNS hibát Lama Su? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha ez így van, akkor miért emlegette a Domino osztagra értve a DNS hibát Lama Su? :)

Hopp, igaz! Hm... Lehet az idők folyamán felgyorsult a klóngyártás? Vagy esetleg Jango távollétében kénytelenek voltak már a halála előtt is néha ehhez a módszerhez folyamodni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.