Ugrás a kommentre

Klónok


Gyoka Lamaro

Ajánlott hozzászólás

Nem olvastam utána, de ha le is van írva, akkor az EU.... amit Dex említ az Ep2 elején, hogy a Subterell bányáiban látott kaminóiakat, sőt a nyílhegyet is ott ismerte meg. Az mi volt? Mert nekem úgy tűnik, hogy bányász munkaerőt gyártottak egy jól fizető megrendelőnek. Gondolom, szintén fejlődésgyorsítva. Hümm. Erre kössünk csomót erkölcsileg! És a Köztársaság törvényei még tiltják a rabszolgatartást (ott, ahol betartják).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem olvastam utána, de ha le is van írva, akkor az EU.... amit Dex említ az Ep2 elején, hogy a Subterell bányáiban látott kaminóiakat, sőt a nyílhegyet is ott ismerte meg. Az mi volt? Mert nekem úgy tűnik, hogy bányász munkaerőt gyártottak egy jól fizető megrendelőnek. Gondolom, szintén fejlődésgyorsítva. Hümm. Erre kössünk csomót erkölcsileg! És a Köztársaság törvényei még tiltják a rabszolgatartást (ott, ahol betartják).
Ez tisztán spekuláció, és ilyet nem is mondott Dex. Vagy ez a könyvben volt? Amúgy semmi köze a klón sereghez, se a Jedikhez, mert nem is tudtak róla. Nyilván illegális volt.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó, de pont azért hozták létre a klónokat, mert azok feláldozhatóak és a Köztársaság úgy néz rájuk, mint a Szeparatistáknál a droidokra. Nem veszik (vagy csak elenyésző kisebbség) őket EMBER számba.

A TCW 1x02-es epizódja remekül rácáfol erre. Plo Koon mindent megtett azért, hogy megmentse a klónok életét, tehát igenis EMBER számba vette őket. Ugyanez igaz a többi Jedire, Yodára és társaira. Ezen kívül a droidok nem érző lények, így eleve hülyeség lenne, ha úgy bánnának vele a szepik, mint a Jedik a klónokkal. Elég Grievous dühkitöréseire gondolni. Ha egy Jedi esetleg elégedetlen az egyik klónnal, biztos vagyok benne, hogy nem ránt fénykardot és vágja le...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A TCW 1x02-es epizódja remekül rácáfol erre. Plo Koon mindent megtett azért, hogy megmentse a klónok életét, tehát igenis EMBER számba vette őket. Ugyanez igaz a többi Jedire, Yodára és társaira. Ezen kívül a droidok nem érző lények, így eleve hülyeség lenne, ha úgy bánnának vele a szepik, mint a Jedik a klónokkal. Elég Grievous dühkitöréseire gondolni. Ha egy Jedi esetleg elégedetlen az egyik klónnal, biztos vagyok benne, hogy nem ránt fénykardot és vágja le...
Ez viszont jó pont. Mármint, hogy a Jedik törődnek a katonáikkal. Erre számtalan példa volt a sorozatban.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ha ez így van, mármint a fejlődés gyorsítás az embertelen! És a Jedik ebbe belementek...most hagyjuk azt a dogmát, hogy nem volt választásuk, ezt a tettet semmi nem tudja menteni.

Milyen dogma? Már több millió klón volt bevetésre készen, és többszörösen annyi készült, hol volt itt választás? Jó, mondhatták volna, hogy dugó ki, az elkészülteket meg lőjék agyon, de az mennyivel lett volna emberségesebb? Mert annak már nem sok értelme lett volna, hogy az elkészülteket elviszik felnevelni, de utánpótlást meg nem kérnek hozzá. Egy idő után ez kicsit gondot okozott volna (pláne a múltkor tárgyaltak fényében, hogy senki sem tudhatta, mennyire húzódik el a háború). Szóval nem dogma, hogy nem volt választásuk. Már megvoltak a klónok, mire egyáltalán tudomást szereztek róluk, nem tettek semmit, és nem is ők rendelték meg a klónokat, szóval őket ne vádoljuk már semmivel, hogy belementek ilyenbe.

 

Másrészt, szűklátókörűségre vall az, hogy emberi szemmel, emberi léptéket akarunk rájuk erőltetni. A kérészt senki sem sajnálja, hogy csak egy napig él. A kutyát se sajnálja senki, hogy csak 15 évig él. Miért? Mert elfogadjuk, hogy az ő fajának ennyi jutott. A klónokat is tekinthetjük másik fajnak, egy másik humanoid fajnak. Igen, az emberből származnak, de nem emberek. Genetikailag módosítva lettek, gyorsabban öregednek, és nem mellesleg, mind tök egyforma (alap állapotban). Őket tuti nem zavarja, hogy csak 30-40 évig élnek, nem azért, mert nem ismerik a lehetőségét annak, hogy tovább éljenek, hanem mert elfogadják, hogy nekik egy felsőbb akarat ennyit szánt (kicsit morbid, hogy náluk a felsőbb akarat a kaminoiakat és egy Syfo-Dias nevű muksót jelent, nem az evolúciót, de lényegében tök mindegy). Tuti Obi-Wan sem görcsöl azon, hogy még az Erővel sem fog fele annyit sem élni, mint Yoda, de Yoda sem sajnálja Obi-Want, hogy ideális körülmények között is mire ő feldobja a pacskert 900 évesen, már Kenobi is kifelé tart az életből, holott még 100 éves sem lesz.

Egyszerűen ilyen a klónok faja. Ők 30-40 évig élnek, az emberek kb. 100-at, Yoda faja meg 900 évig eléldegél. Valószínűleg egyik faj sem dühöng azon, vagy tartja embertelennek, hogy a másik faj tovább él, mint ő.

 

Mert nem tudják milyen is a másmilyen élet. A The Deserter epizódban pont erről van szó. Cut Laqwane nagyon is jól elvolt a családjával. Magasról tett a háborúra.

Ja, és ott van Slick, aki meg pénzért árult el mindent. Ő is magasról tett a háborúra :D

De még valamit elárul a The Deserter és a Hidden Enemy: a klónok java a testvéreit tartja a családjának, és a Köztársaság védelmét az élete értelmének, még abban az esetben is, hogy lehetősége lenne máshogy élni (ugye Rexnek felajánlotta Cut a maradást).

 

OFF

Nem olvastam utána, de ha le is van írva, akkor az EU.... amit Dex említ az Ep2 elején, hogy a Subterell bányáiban látott kaminóiakat, sőt a nyílhegyet is ott ismerte meg.

Akkor nézz utána a filmnek :D Dex azt mondta, hogy a kardnyilat látta a Subterrelen, olyat egy szóval sem említ, hogy kaminoiakat is látott ott. A kardnyíl meg úgy kerülhetett oda, ahogy a Coruscantra is: valaki használta valakin/valamin.

De, ha előbb utána olvastál volna, és csak aztán kezdesz el írni, akkor most nem spekuláltál volna hülyeségeket. Dexter a Subterrelen találkozott a Polis Massa maradványait tanulmányozó exobiológusokkal (ep3 -> Polis Massa "népe" valójában a Subterrel-szektorban született faj, és a romokat csak kutatják), akik kapcsolatban álltak a kaminoiakkal; klónozást tanultak tőlük, hogy egyszer újra létrehozhassák Polis Massa élőlényeit, már ha találnak alkalmas szövetmaradványt. Dexter az ő kezükben látott kardnyilat, amelyet a ragadozók ellen használtak.

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(Dzséjt: na erre mondtam én, hogy EU.)

 

Egyébként abban egyetértek, hogy a Jedik nem tehettek sokat ez ellen. Maximum odaszólnak a Kaminóra, hogy a következő turnust már ne fejlődésgyorsítsák, de ez durván nem egyezett volna a főkancellár érdekeivel, úgyhogy nem merült föl. Ennyi erővel a génjeikbe piszkálást is kivehették volna a tervből, hiszen párszázezer embert foszt meg az önálló szabad akarattól. (Ez meg aztán végképp nem egyezett volna a főkancellár érdekeivel.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abban igazatok van, hogy mivel a jedik már csak a kész seregről szeretek tudomást sok mindent nem tehettek a fejlődésgyorsítás ellen, főleg, hogy a háború hamar kiterjedt méreteket öltött és szükségük volt az utánpótlásra.

Őket tuti nem zavarja, hogy csak 30-40 évig élnek, nem azért, mert nem ismerik a lehetőségét annak, hogy tovább éljenek, hanem mert elfogadják, hogy nekik egy felsőbb akarat ennyit szánt
Maradjunk abban, hogy a TCW-ben még nem volt erről szó és te sem olvastál ilyesmiről máshol. Ismét csak a mostanában nálam örökös, de a helyzetnek a klónok szemszögén keresztüli láttatása miatt talán egyetlen referenciára, a Republic Commando regénysorozatra tudnék hivatkozni.

Ahogy telik az idő és egyre több tapasztalatot szereznek a háború során, egyre több normális életet látnak szerte a galaxisban úgy ismerik fel, hogy nagyon ki csesztek velük és igenis vágynak egy hosszú, rendes életre.

 

 

Egyszerűen ilyen a klónok faja. Ők 30-40 évig élnek, az emberek kb. 100-at, Yoda faja meg 900 évig eléldegél. Valószínűleg egyik faj sem dühöng azon, vagy tartja embertelennek, hogy a másik faj tovább él, mint ő.
Azért nem lehet egy kalap alá venni azt, ami az evolúcióból fakad azzal, hogy valakik mesterségesen megfelezik egy tekintélyes népesség várható élettartamát.

 

Persze ide már bejön az, hogy a rabszolgaságot tiltó, ellenző Köztársaság miként fogadhatja el az attől eredményeiben szinte semmiben sem különböző klónozást. Mert az a katonák előtt is volt. Az EU-ban számos cég foglakozik vele, és a kaminoiak is iparszerűen űzték a katonák előtt is, max. kisebb megrendelésekkel, de biztos nem a klónsereg megrendelése előtt 11 évvel jutottak benne ilyen szintre.

 

Ismét RC:

Szó van egy szenátorról, aki szót emel az ügyben, hogy még a nem intelligens élőlények jogairól, a velük való bánásmódról is vannak törvényei a köztársaságnak (TCW 1x15-ben is előkerül ugye), de a klónok kapcsán nincs semmi ilyesmi.

Nincs előttem a könyv, nem tudom, hogy szól pontosan, de este megkereshetem, ha érdekel valakit.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(Dzséjt: na erre mondtam én, hogy EU.)

A te levezetésed meg még az sem :D

 

Liew: ez szép és jó, csak irreleváns. A filmekben nyoma sincs - igaz, nem is mélyedtünk annyira bele -, és engem csak az érdekel. A TCW is másodlagos ilyen szempontból, mert az is csak EU. Szerintem a klónok nem csinálnának ebből morális kérdést - vagy csak nagyon kevesen -, mivel őket tíz évig tanították így, ezt ismerik, ezt tudják, ez az ő életfelfogásuk, akár látnak mást, akár nem. Az RC könyvek érdekesek, boncolgatják, de azért ne legyenek referenciaalapok. A filmben az van, hogy "feltétlen engedelmességgel" vannak a feljebbvaló iránt, innentől kezdve minden egyéb gondolatuk semmis (voltaképpen ezért is furcsa mind Slick, mind Cut árulása, de tudjuk be génhibásnak őket; vagy fogadjuk el, hogy a TCW írói is átírják itt-ott a filmekben lefektetett alapokat - mindenki válassza az ízlésének megfelelőt :D).

 

Persze mint EU mű az EU művel összevethető, és azt hiszem, eleddig a klónok megítélése saját szemszögükből nem nagyon ellenkezik a TCW-ben az RC-vel (bár én csak kivonatot olvastam).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Liew: ez szép és jó, csak irreleváns. A filmekben nyoma sincs - igaz, nem is mélyedtünk annyira bele -, és engem csak az érdekel. A TCW is másodlagos ilyen szempontból, mert az is csak EU. Szerintem a klónok nem csinálnának ebből morális kérdést - vagy csak nagyon kevesen -, mivel őket tíz évig tanították így, ezt ismerik, ezt tudják, ez az ő életfelfogásuk, akár látnak mást, akár nem. Az RC könyvek érdekesek, boncolgatják, de azért ne legyenek referenciaalapok. A filmben az van, hogy "feltétlen engedelmességgel" vannak a feljebbvaló iránt, innentől kezdve minden egyéb gondolatuk semmis (voltaképpen ezért is furcsa mind Slick, mind Cut árulása, de tudjuk be génhibásnak őket; vagy fogadjuk el, hogy a TCW írói is átírják itt-ott a filmekben lefektetett alapokat - mindenki válassza az ízlésének megfelelőt :D).

 

Persze mint EU mű az EU művel összevethető, és azt hiszem, eleddig a klónok megítélése saját szemszögükből nem nagyon ellenkezik a TCW-ben az RC-vel (bár én csak kivonatot olvastam).

Azt hiszem mi sosem fogunk közös nevezőre jutni, mert ahogy mondod, ragaszkodsz a filmeken elhangzottakhoz. Ezt már korábban is észrevettem, és csak az a gond vele, hogy szerintem ezzel egyszerűen bennragadsz egy a filmekben elhangzott félmondatok által szabott szűkös mederben, amiből nem is vagy hajlandó kimozdulni. Mert igen, valóban azt mondják, hogy "feltétlen engedelmesség", mert - ahogy te is mondod nem térnek ki rá, mivel - nincs rá idő és a film történetének szempontjából teljesen érdektelen is lenne részletesen kifejteni x percben, hogy miként érték el ezt az engedelmességet, és hogy a technológia korlátai, valamint a minden igyekezet ellenére megmaradó önállóan gondolkozni képes(hisz ez a cél, ezért jobbak a droidoknál), független személyiségük ellenére ez nem 100%-os. Főleg, hogy - bár csak amennyire a háborús keretek engedik - azért rengeteg élettapasztalatot szereznek, ami jelentős mértékben befolyásolja személyiségfejlődésüket.

Mivel nem fogadod el csak a filmben foglaltakat, innentől fogva viszont szerintem teljesen értelmetlen veled beszélgetni, vitázni egy EU kérdésben, és igazából nem is értem miért veszel részt ilyesmiben, ha úgy sem fogadsz el semmit. Ilyen alapon jöhetsz azzal egy SW fajok kapcsán folyó beszélgetésben, hogy az EP IV lantin jelenetében látható kis fickó csak egyszerre tudja mozgatni a karjait, mivel két kézzel nyúl a pultra letett piáért. A filmben ennyi látszik, akkor kész, innentől fogva nem lehet érvelni ellened, de te ebből kiindulva fejtegetheted, hogy szerinted az a faj még...

Másik oldalról meg ott van, hogy te vagy a SW technikai szakértő (legalábbis Ody mindig tőled vár technológiai kérdésben megerősítést vagy cáfolatot, szóval ha mégsem, akkor ez a rész tárgytalan), aminek a java része csak a filmeken kívüli kiadványokból derül ki, mert azokban csak annyit látunk, hogy a legtöbb hajó csak repül, de nem tudjuk mitől, Luke siklója alatt is lehetnek láthatatlan kerekek, mert nem mondják, hogy nincsenek. Ezek hogy illenek össze?

 

Szerinted az TCW (és az alapján gondolom az EU) írói "átírják itt-ott a filmekben lefektetett alapokat". Szerintem pedig ráépítenek az alapokra, kibővítik azokat.

 

És miután kifejted, hogy szerinted miért lehet a filmeken kívül bármi másra hivatkozni, az egészet agyon csapod azzal, hogy persze EU-ként összehasonlítható a TCW-al. Pedig a TCW-t sem kéne elfogadnod.

Egyébként szerintem sem mondanak egymásnak ellent klón kérdésben, de meglátásom alapján nem összehasonlíthatóak, mivel a TCW is inkább a filmek főhős központú látásmódját követi. Az a néhány klónos epizód, illetve jelenet pedig éppen csak a kérdés felszínének a megkarcolása.

 

És egy apróság kötekedés nélkül. A nickem L-l-e-w (Nagy "el", kis "el", "e", dupla "vé")

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért nem lehet egy kalap alá venni azt, ami az evolúcióból fakad azzal, hogy valakik mesterségesen megfelezik egy tekintélyes népesség várható élettartamát.
Pont erre gondoltam én is. Az rendben van mait Dzséjt írt a Jedikről, de amikor már más természetes evolúció során kifejlődött fajokat állítunk példaként egy mesterségesen gyártott létforma igazolására, azzal már bajaim vannak. Ok, a Jedik valószínűleg nem hibásak a folyamatban, sőt még egyenlő félként is próbálják kezelni a katonákat valamiképp. Sajnos a politika buktatója, hogy nem sikerül megállítani a gyártást, de ezt láthattuk a Senate Murders -ben.

 

 

A TCW is másodlagos ilyen szempontból, mert az is csak EU.
Lucas azt mondta nem EU. Tehát nem tekinthetjük annak.

 

Szerinted az TCW (és az alapján gondolom az EU) írói "átírják itt-ott a filmekben lefektetett alapokat". Szerintem pedig ráépítenek az alapokra, kibővítik azokat.
A TCW -ben én is pontosan így látom. Kibővítik nagyon sok helyen a filmeket.

 

Egyébként szerintem sem mondanak egymásnak ellent klón kérdésben, de meglátásom alapján nem összehasonlíthatóak, mivel a TCW is inkább a filmek főhős központú látásmódját követi. Az a néhány klónos epizód, illetve jelenet pedig éppen csak a kérdés felszínének a megkarcolása.
A harmadik évad nagyrészt a klónokról fog szólni! Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont erre gondoltam én is. Az rendben van mait Dzséjt írt a Jedikről, de amikor már más természetes evolúció során kifejlődött fajokat állítunk példaként egy mesterségesen gyártott létforma igazolására, azzal már bajaim vannak. Ok, a Jedik valószínűleg nem hibásak a folyamatban, sőt még egyenlő félként is próbálják kezelni a katonákat valamiképp. Sajnos a politika buktatója, hogy nem sikerül megállítani a gyártást, de ezt láthattuk a Senate Murders -ben.
A Senate Murders-el nekem pont az a bajom, hogy Padméék hozzáállása számomra tök érthetetlen. Az, hogy az EP II-ben még a fegyverkezés ellen voltak és bíztak a békés megoldásban az rendben van. Viszont az, hogy amikor már galaxis méretű háborút vívnak és csak egy kis létszámú sereg védi őket, akkor arra törekedni, hogy még annak az utánpótlását is elvágják, az egyszerűen óriási hülyeség. Padme pedig ott volt a háború kitörésének közepén, pontosan tudnia kéne, hogy milyen a szeparatisták hozzáállása.

 

A harmadik évad nagyrészt a klónokról fog szólni!
Úgy legyen és jó legyen. Inkább a Deserter vonalon haladjanak, ne a Rookiesén. Komoly, mélységgel rendelkező karaktereket akarok. Rex fejlődjön.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Senate Murders-el nekem pont az a bajom, hogy Padméék hozzáállása számomra tök érthetetlen. Az, hogy az EP II-ben még a fegyverkezés ellen voltak és bíztak a békés megoldásban az rendben van. Viszont az, hogy amikor már galaxis méretű háborút vívnak és csak egy kis létszámú sereg védi őket, akkor arra törekedni, hogy még annak az utánpótlását is elvágják, az egyszerűen óriási hülyeség. Padme pedig ott volt a háború kitörésének közepén, pontosan tudnia kéne, hogy milyen a szeparatisták hozzáállása.
Tudod, hogy a jók az SW világában végtelenül egyszerűsítettek. A pacifisták csak is a tárgyalásban hisznek, a háborút még több katonával csak fokozni lehet, nem befejezni. Nyilván nem voltak hülyék, csak idealisták és naivak. :) Egyébként Amidala már az EPII -ben is tárgyalni akart, még akkor is amikor meg akarták ölni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval Llew (bocs az elírásért :D ), hadd próbáljam megvilágítani csavaros gondolkodási módom, ezzel megpróbálva elkerülni minden további félreértést. Az, hogy a filmekben bemutatott dolgokat veszem csak és kizárólag 100%-nak, az nem jelenti azt, hogy csak azt is fogadom el. Tudom, hogy a szereplők eljárnak WC-re, még ha nem is mutatják. Tudom, hogy Anakin megfektette Amidalát, még ha ez nincs is benne a filmben. És az említett idegenről is tudom, hogy több mozgásra képes :D Szóval azért ennyire nem vagyok görcsös. Úgy fogalmazhatnám meg, hogy amik nincsenek konkrétan hatással a filmek történetére vagy a szereplők filmekben ábrázolt jellemére, azokat elfogadom (pl. technikai háttér, bár ott is akad néhány kalapos marhaság, vagy ellentéteket szülő dolog, amiket nem veszek figyelembe), a többit meg érdekesnek találom, és úgymond, "lehetséges, hogy megtörténtnek".

Csakhogy, az EU-ban sok dolog ellentmondásos, megalapozatlan vagy csak szimplán hülyeség. Van, ami tetszik belőle, és ezért elfogadom. Van, amit kár volt kitalálni (klónozott Palpatine :) ). Viszont, hiába tetszik, hogy a klón fejlődik, a film nekem annyit bebizonyított, hogy ez a fejlődés mit sem ér, ha parancsot kapnak. Mert az ep3 66-os parancsa csak ebben az egy formában működik úgy, ahogy a filmben láttuk. Vagyis, ha a klónok minden önálló akarata (ideiglenesen) odavész, amikor parancsot kapnak. Mondhatni olyanná válnak, mint a T-800-as a Terminator 2-ben. Ha azt mondod neki, hogy álljon fél lábra, akkor azonnal fél lábra fog állni. Mivel, a 66-os kiadásakor Cody egy másodpercig sem hezitált, sőt, még megjegyzést sem fűzött hozzá, SŐT, még a hullát is kerestetni kezdte, számomra bizonyítja, hogy a klónok nem rendelkeznek önálló döntési joggal, amennyiben parancsot kapnak, vagyis igaz, ami az ep2-ben elhangzik: feltétlen engedelmesség jellemzi őket. Ha ezt a feltétlen engedelmességet kivonjuk a képletből, számomra meghal a 66-os parancs jelenete. Persze régen - még az ep3 előtt, talán páran még emlékeztek is rá, hogy írtam erről - én is reménykedtem benne, hogy Cody hezitál majd, vagy valami. De a dolog odáig fajult, hogy a könyvben még gúnyolódik is ("Legalább azelőtt szólt volna, hogy visszaadtam neki a kardját."). És ezzel fel is áll egy ellentét a film és az EU között. Nem egy mondattal, hanem a mondat és az az miatt működő jelenettel. Szóval, én nem a mondathoz ragaszkodom, hanem a mondathoz és a csak annak jelentésével működő jelenethez, valamint annak érzelmi töltéséhez ragaszkodom, ami már kicsit jelentősebb, semmint, hogy az EU-t részesítsem előnyben. Persze filozofálhatnak a klónok az élet hosszúságáról, a génmódosításokról, családról, barátról, akármiről, de ez maradjon meg pusztán eszmefuttatás szintjén, tett ne kövesse.

Na de, hogy mégis miért megyek bele ilyen vitákba? Mert szeretek minden kérdést több aspektusból megvizsgálni, és a klónok a Star Wars egyik legérdekesebb szereplői, pont a genetikai korlátjaik miatt. Az ilyen viták segítenek több irányból is megközelíteni a dolgokat, még ha ezen irányokat javarészt el is utasítom. Ezért sem pattogok, hogy mekkora baromság, hogy egy klón elárulja a társait pénzért, vagy elhagyja az egységét egy félpucér twi'lekért, hanem elfogadom őket, mint hipotetikus választ a kérdésre. Ám ez a válasz baromira ellentétben van az alapokkal, szóval a kérdés tényleges megválaszolásának sosem fogom elfogadni (még akkor se, ha Lucas azt mondja, hogy a TCW nem EU, mert akkor ad1) írta volna meg ennek megfelelően az ep2-3 adott jeleneteit, ad2) ne adta volna áldását az EU kanonizálására, mely szerint EU... eldönthetné az öreg, mit akar; na de pont ezért nem hagyatkozom se rá, se senki másra, hanem eldöntöm én magam, mit tartok EU-nak és mit nem).

 

Persze mindez szigorúan egyéni nézőpont, mint ahogy a tiéd is, és mivel álláspontjaink homlokegyenes ellentétben állnak egymással, valószínűleg mi tényleg nem fogunk soha az életben egyetérteni, de legalább jól elvitázgathatunk :o

 

(Bocs az esetleges hibákért, kicsit nehezen ment fél kézzel ennyit gépelni... én hüle :) )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ilyen viták segítenek több irányból is megközelíteni a dolgokat, még ha ezen irányokat javarészt el is utasítom. Ezért sem pattogok, hogy mekkora baromság, hogy egy klón elárulja a társait pénzért, vagy elhagyja az egységét egy félpucér twi'lekért, hanem elfogadom őket, mint hipotetikus választ a kérdésre.
Ez durva lecsupaszítása a két esetnek. Egyrészt Slick nem pénzért lett áruló, hanem a szabadság iránti vágyából. Mint ahogy Cut is ezt választotta, és lett családja. Biztos nem csak a félmeztelen Twi-Lek csajtól bolondult meg... Szerintem meg pont ellentétben, nincs ütközés a filmekben bemutatott dolgokkal, maximum árnyaltabb a kép, és megmutatják milyen 'rendellenességek' fordulnak elő egy ekkora genetikai mintában.

 

szóval a kérdés tényleges megválaszolásának sosem fogom elfogadni (még akkor se, ha Lucas azt mondja, hogy a TCW nem EU, mert akkor ad1) írta volna meg ennek megfelelően az ep2-3 adott jeleneteit, ad2) ne adta volna áldását az EU kanonizálására, mely szerint EU... eldönthetné az öreg, mit akar; na de pont ezért nem hagyatkozom se rá, se senki másra, hanem eldöntöm én magam, mit tartok EU-nak és mit nem).
Ez mostanában változóban van, Lucas teljesen átalakítja a régi rendszert. A TCW és az élőszereplős sorozat szerves része lesz Lucas univerzumának. Az az EU amit én évekkel ezelőtt se ismertem és nem is igazán érdekelt, az továbbra is megmarad és érvényesek rá azok a gondolatok amiket írtál. A TCW -re azonban nem. Persze minden csak nézőpont kérdése, de Lucas szavával kár szembe menni még akkor is, ha nem tetszik ez a lépése. Ez olyan mintha valaki EU -nak minősítené az új filmeket, mert nem passzol a régiekhez. És hogy Lucas csinálta? Na és...? :) Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez durva lecsupaszítása a két esetnek. Egyrészt Slick nem pénzért lett áruló, hanem a szabadság iránti vágyából. Mint ahogy Cut is ezt választotta, és lett családja. Biztos nem csak a félmeztelen Twi-Lek csajtól bolondult meg...

Slick szerintem pénzért lett áruló, a szabadságát máshogy is megválthatta volna. Cody és Rex is maszlagnak tartották.

Cut esetét valóban leegyszerűsítettem, természetesen kicsit többről van szó, de reméltem, hogy veszitek a poént.

 

megmutatják milyen 'rendellenességek' fordulnak elő egy ekkora genetikai mintában

Hát éppen ez az, te is rendellenességként fogod fel őket, pedig ilyenről szó sem volt se a részekben, se a háttér információkban. Vagyis - akárcsak én - alternatív magyarázatot adsz olyasmire, ami ellentmondás.

 

Persze minden csak nézőpont kérdése, de Lucas szavával kár szembe menni még akkor is, ha nem tetszik ez a lépése.

Felőlem aranyat is kakkanthat, akkor sem fogom elfogadni a szavát, ha önmagával mond ellent :) Max ha az említett aranyat nekem adja :) Kiadta a kezéből a művét, önálló életre kelt, hadd élvezzem azt a luxust, hogy magam módján értelmezzem a művét, és ne mások mondják meg, hogyan értelmezzem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 66-os parancs említésével felmerült bennem egy kérdés: vajon hogy hatott volna vagy hatott volna-e egyáltalán az olyanokra, mint Slick vagy Cut? Olyan mértékű a genetikai hibájuk, ami erre is kiterjed, vagy ez olyan mélyen gyökerező dolog, ami minden egyebet felülír - még bennük is? Eltekintve most attól, hogy a parancsot nyilván nem kapták meg, vagyis elméletileg.

 

Lehet, hogy kicsit furcsán hangzik mindez, tekintve, hogy ők egyszer már saját akaratból döntöttek egy más élet mellett, így a parancsra cselekvés nem tűnik lehetségesnek. Viszont pl. Cody sem volt egy agyatlan droid, aki csak parancsra cselekszik, sőt igaznak tűnő barátságba került Obi-wannal, és mégis habozás nélkül meg akarta öletni arra a bizonyos 66-os parancsra. Ez azért elgondolkoztató számomra a "hibás" klónok vonatkozásában is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Slick szerintem pénzért lett áruló, a szabadságát máshogy is megválthatta volna.
Nem pénzért lett áruló. Nézd meg az adott részt. Asszem kis is mondja ezt a monológjában.

 

Hát éppen ez az, te is rendellenességként fogod fel őket, pedig ilyenről szó sem volt se a részekben, se a háttér információkban. Vagyis - akárcsak én - alternatív magyarázatot adsz olyasmire, ami ellentmondás.
Hol van itt ellentmondás a filmekkel? Szerintem sehol.

 

 

Felőlem aranyat is kakkanthat, akkor sem fogom elfogadni a szavát, ha önmagával mond ellent :)
Akkor az EPI,II,III -at miért fogadod el? Az is ugyanígy jött létre. És nem is kell, hogy elfogadd a TCW-t, csak azt a tényt, hogy nem EU, mert Lucas ezt mondta.

 

 

Kiadta a kezéből a művét, önálló életre kelt, hadd élvezzem azt a luxust, hogy magam módján értelmezzem a művét, és ne mások mondják meg, hogyan értelmezzem.
Ez most hogy jön ide? Nem mondta meg senki hogy értelmezd.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem aki olyan volt mint ők, azok leléptek már a hadseregtől. Másrészről a parancsot nem az összes klón teljesítette hanem azok akik jedik mellett szolgáltak. Szóval egy igen elenyésző kis százalékról van szó akiket közvetlenül ért a parancs. Kevesebb embert érintett, mint azokat akik felmerült akár a dezertálás lehetősége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem aki olyan volt mint ők, azok leléptek már a hadseregtől. Másrészről a parancsot nem az összes klón teljesítette hanem azok akik jedik mellett szolgáltak. Szóval egy igen elenyésző kis százalékról van szó akiket közvetlenül ért a parancs. Kevesebb embert érintett, mint azokat akik felmerült akár a dezertálás lehetősége.
Szerintem is lesz egyfajta "szelektálódás" még. Ez akár a TCW -ben is megtörténhet.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre a 66 -os parancs pontos ismerete nélkül nem tudok válaszolni. :D
Jó lenne már egyszer megismerni pontosan, a tudományos hátterével együtt. :)

 

Szerintem aki olyan volt mint ők, azok leléptek már a hadseregtől. Másrészről a parancsot nem az összes klón teljesítette hanem azok akik jedik mellett szolgáltak. Szóval egy igen elenyésző kis százalékról van szó akiket közvetlenül ért a parancs. Kevesebb embert érintett, mint azokat akik felmerült akár a dezertálás lehetősége.
Ez világos, és egyetértek vele. Viszont ezért is írtam, hogy az érdekelne, hogy elméletileg (ha ők is megkapnák a parancsot, és lenne Jedi a közelben) működne-e éppen ez a genetikai kódolás náluk is.

 

De lehet, hogy ez már egy kicsit túl elméleti kérdés. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem pénzért lett áruló. Nézd meg az adott részt. Asszem kis is mondja ezt a monológjában.

Meg azt is, hogy ajánlottak neki pénzt. És mint írtam, a szabadságát máshogy is kivívhatta volna, mint ahogy Cut.

 

Hol van itt ellentmondás a filmekkel? Szerintem sehol.

Ott, hogy a TCW cselekménye és alkotói szerint Slick és Cut maguk döntöttek, és semmiféle génhiba nem játszott közre. Vagyis mindkettő önszántából képes a parancsmegtagadásra. Ez eléggé ellentmond. :)

 

Akkor az EPI,II,III -at miért fogadod el? Az is ugyanígy jött létre. És nem is kell, hogy elfogadd a TCW-t, csak azt a tényt, hogy nem EU, mert Lucas ezt mondta.

Mert az ep1-2-3 mozifilmek, mert nem jelentette ki még senki róluk, hogy EU, mert a mozifilmek legalább biztos pont Lucas fejében, és mert csak (plusz, baromira nem ugyanúgy jött létre a két mű, mert én még egy TCW epizódon sem láttam, hogy writen by, vagy directed by George Lucas, csak producer meg special thanks, de előbbi kit érdekel, utóbbit meg láttam már nagyon sok SW terméken). Téged mi a fityfenéért zavar, hogy számomra a TCW EU? A "számomra" szót nem a hecc kedvéért használom. Nyilván nem egy univerzális igazságot közöltem, és nem képviselek semmiféle Lucasfilmes hivatalos közeget, de még csak olyan ember sem vagyok, akire hallgatni kell, hogy baj legyen, hogy én EU-nak kezelem a TCW-t.

 

Ez most hogy jön ide? Nem mondta meg senki hogy értelmezd.

Most próbálod rám erőltetni, hogy ne kezeljem EU-ként, mert Lucas azt mondta. Ha én EU-ként akarom értelmezni, akkor úgy fogom, mondjon Lucas róla bármit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez világos, és egyetértek vele. Viszont ezért is írtam, hogy az érdekelne, hogy elméletileg (ha ők is megkapnák a parancsot, és lenne Jedi a közelben) működne-e éppen ez a genetikai kódolás náluk is.

 

De lehet, hogy ez már egy kicsit túl elméleti kérdés. :D

Én meg azért írtam az arányokat, hogy arra sokkal nagyobb volt ( az eddig látottak szerint a TCW-ben) az esély, hogy valaki dezertáljon, mintsem elfogadja a 66-os parancsot. Nehéz pontosan megállapítani, hogy az EPIII-ra nem e történt valami módosítás, főleg a parancsnokok körében. De mondom, nem kellett oda olyan sok katona, hogy biztosítva legyen a totális függőség a kancellártól. Elég volt közvetlenül a jedik mellett közvetlenül szolgáló vezetőket "megdolgozni" kicsit. :)

Tovább nem is nagyon boncolgatnám ezt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg azért írtam az arányokat, hogy arra sokkal nagyobb volt ( az eddig látottak szerint a TCW-ben) az esély, hogy valaki dezertáljon, mintsem elfogadja a 66-os parancsot. Nehéz pontosan megállapítani, hogy az EPIII-ra nem e történt valami módosítás, főleg a parancsnokok körében. De mondom, nem kellett oda olyan sok katona, hogy biztosítva legyen a totális függőség a kancellártól. Elég volt közvetlenül a jedik mellett közvetlenül szolgáló vezetőket "megdolgozni" kicsit. :D

Tovább nem is nagyon boncolgatnám ezt :)

Az lehet, hogy kevesen kapták meg, de annál többnek adták tovább. És azért a TCW-ben sokan mondták, vagy sok klónról mondták, hogy a Jedik barátja. Szóval, amit ki akarok hozni, Ki-Adira és Securára sem egy klón lőtt rá, hanem jó néhány, és több, mint valószínű, hogy nem ők ketten voltak az egyetlenek. Mi lett volna, ha van köztük egy, aki génhibás és barátnak tekinti a Jedit?

 

Nem ide tartozik, de csak úgy eszembe jutott nemrég, hogy milyen lenne már, ha a Blu-ray ep3-ba valahogy belecsempésznék Rexet a 501-es légió soraiba :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg azt is, hogy ajánlottak neki pénzt. És mint írtam, a szabadságát máshogy is kivívhatta volna, mint ahogy Cut.
De nem fogadta el, mert a szabadság többet ér. :) Abban igazad van, hogy másképp is csinálhatta volna.

 

Ott, hogy a TCW cselekménye és alkotói szerint Slick és Cut maguk döntöttek, és semmiféle génhiba nem játszott közre. Vagyis mindkettő önszántából képes a parancsmegtagadásra. Ez eléggé ellentmond. :D
Mivel? :) Azt mondja Lama Su, hogy a parancs számukra szent. Ebben nincs benne, hogy vakon követi minden egyes példány.

 

 

Mert az ep1-2-3 mozifilmek, mert nem jelentette ki még senki róluk, hogy EU, mert a mozifilmek legalább biztos pont Lucas fejében, és mert csak (plusz, baromira nem ugyanúgy jött létre a két mű, mert én még egy TCW epizódon sem láttam, hogy writen by, vagy directed by George Lucas, csak producer meg special thanks, de előbbi kit érdekel, utóbbit meg láttam már nagyon sok SW terméken). Téged mi a fityfenéért zavar, hogy számomra a TCW EU? A "számomra" szót nem a hecc kedvéért használom. Nyilván nem egy univerzális igazságot közöltem, és nem képviselek semmiféle Lucasfilmes hivatalos közeget, de még csak olyan ember sem vagyok, akire hallgatni kell, hogy baj legyen, hogy én EU-nak kezelem a TCW-t.
Miért gondolod, hogy zavar? Csupán nem szoktál logikus dolgoknak ennyire ellentmondani. :o Én is mondhatom a zöldre, hogy piros, de attól még zöld marad. A mozifilmek csak annyira biztosak Lucas fejében, hogy minden egyes újra kiadásnál változtat benne valamit. :o Akkor mit fogsz szólni ha berakja majd Ahsokát az EPIII -ba? :D

 

A TCW -hez pedig annyit, hogy Lucas mond meg mindent. Láttam elég kommentárt Filonival és olvastam intejukat vele, minden második mondatában Lucasra hivatkozik, hogy ő így akarta, ez meg az az ő ötlete volt. Minden epizód vágásánál ott van és rábólint. Amúgy az EPV-VI nál se volt ott, hogy Written vagy Directed by George Lucas, mégis tudjuk, hogy végig ott volt Kirshner és Marquand s*ggében.

 

Most próbálod rám erőltetni, hogy ne kezeljem EU-ként, mert Lucas azt mondta. Ha én EU-ként akarom értelmezni, akkor úgy fogom, mondjon Lucas róla bármit.
Fentebb leírtam erről mit gondolok. A TCW nem EU. Számodra meg az amit akarsz, hogy legyen. Felőlem Tápiószecsői kisfröccs is lehet. Amúgy ez OFF.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kiadta a kezéből a művét, önálló életre kelt, hadd élvezzem azt a luxust, hogy magam módján értelmezzem a művét, és ne mások mondják meg, hogyan értelmezzem.

Off

Szerintem a nagy többség nem így fog fel egy művet, pedig hát valóban így van, ha valaki kiadta a kezéből, akkor az már önálló életet él :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy az EPV-VI nál se volt ott, hogy Written vagy Directed by George Lucas, mégis tudjuk, hogy végig ott volt Kirshner és Marquand s*ggében.

Igaz, Story By George Lucas van, hűűűű mekkora különbség, kár, hogy a TCW-re még ez sincs kiírva. ;)

Az jó, hogy jóvá hagyja, ez szép, de ez csak bólogatás. A filmekkel ellentétben az összehegesztés java nem az övé, máskülönben nem lenne nekünk annyi írónk és rendezőnk, mint amennyi van. Felteszem, ők nem csak névlegesen vannak a stábban, hanem ők találják ki a történeteket, karaktereket, nem Lucas. Ő meg bólogat, vagy rázza a fejét. Na de ez tényleg off.

 

Mivel? icon1.gif Azt mondja Lama Su, hogy a parancs számukra szent. Ebben nincs benne, hogy vakon követi minden egyes példány.

Ami azt illeti, ebben pont az van benne. Feltétlen engedelmesség = nem szab feltételt a végrehajtásban, vagyis nincs megkérdőjelezés, azaz vakon követi. Ha rálő valaki a barátjára, bajtársára, mindezt egy olyan ember szavára, akit addig csak holografikusan láttott, az nekem elég egyértelmű bizonyíték amellett, hogy vakon követi a felsőbb utasításokat. Mert normális ember ilyet nem tesz.

 

Miért gondolod, hogy zavar?

Mert úgy lovagolsz a témán, mint Lucky Luke Jolly Jumperen. :D Nem mondok ellent semminek, tudom én, hogy Lucas számára pillanatnyilag nem EU, csak számomra nem lesz soha az életben annál több, mert egyrészt, annyira nem jó, annyira nincs is benne a keze Lucasnak, és mert az öreg az EU kérdésben úgy váltogatja a véleményét, mint én az alsógatyát, így a szava lassan fityfenét sem ér e témában. Na de ez is off

Ha Ahsokat beleteszi, vele ugyanúgy leszek, mint az összes EU dologgal, amit eddig beletett: ami a filmben van, az nem EU, ami azon kívül történik a szereplőkkel, az igen (azaz, én maradok Lucas papa első állításánál :D ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.