Ugrás a kommentre

Klónok


Gyoka Lamaro

Ajánlott hozzászólás

12 hours ago, Nabopolasszar said:

Számomra egyértelmű, hisz Nik nem létezik az új kánonban (és most valaki nehogy egy mobil kártyagyűjtögetős játékkal jöjjön, mert akkor agyfaszt kapok). Az új kánonban az a Rex-nek kinéző szakállas katona vagy maga Rex, vagy "Névtelen lázadó #12", mert Nik neve sehol sem hangzik el.

Én nem értek ehhez az iPhone-os kártyajátékhoz, meg hogy ezt hogyan kell kezelni Kánon-Legendák ügyében, de ha nem a Kánon része, akkor nem is lehetne felhozni érvként. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ziro is csak egy rajongó, és ugyanarra hivatkozik, mint én is: egy kétes kánonú mobil játékra.

Plusz azóta kijött a Han Solos galaxy of adventures is, ahol a szakállas krapek már tagadhatatlanul Rex-ként van ábrázolva. Ergo már nem csak Rex kinézete kezd hajazni a szakállas kommandósra, hanem a kommandós kinézete is egyre jobban Rexre hasonlít. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Mi az egyáltalán, hogy kétes kánonú? :lol:

Hát hivatalosan minden 2014 április 25-e után kiadott mű (amelyik nem egyből non-canon, mint pl. a Lego sorozatok, a TOR játék stb.) kánonnak számítanak. Most a fent betett videómból látható, hogy ez mekkora ökörség, hisz a fenti játék komolyan vehetetlen, sz*r, szemét, amire bármi érdemleges információt alapozni f*szság kétes döntés

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyit azért tegyünk hozzá, hogy a kánonság nem attól függ, hogy az adott dolog kiknek szól, milyen minőséget képvisel, milyen megvalósítású, milyen formában jelenik meg. Ha XY reggel a nagydolga közben felskiccel egy vázlatos képregényt a rötyipapír "kockáin", de ez vhogy kikerül és a döntnököknek megtetszik, akkor annak a sztorija vagy épp 1-1 karakter is simán kanonizálható belőle. Ha úgy, ahogy van, kiadják egy merch budipapírgurigán, mert most a vírushelyzetben az a szexi és kelendő, de hivatalosan beleállnak, akkor automatikusan kánon lesz. 

 

Ez annyiból nem feltétlenül baj amúgy, hogy a kanonizált rész tekintetében nem ez a minőség fokmérője. Attól, hogy vmi egy bugyuta mobilos játéknak vagy mondjuk egy kártyás társasjátéknak néz ki, ami erősen elüt a megszokott SW formátumoktól, attól még ugyanolyan minőségi tartalom lehet benne a maga módján. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Hát hivatalosan minden 2014 április 25-e után kiadott mű (amelyik nem egyből non-canon, mint pl. a Lego sorozatok, a TOR játék stb.) kánonnak számítanak. 

A TOR az Legends nem non-canon :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most akkor ez a mobilos kártyajáték Kánon vagy sem? Mert ha igen, akkor Rex biztosan nem lehet a szakállas pofa - mert a játék szerint ő Nik Sant. Tudom, hogy borzasztó ostobának tűnik egy ilyen kártyajátékra hivatkozni, de ha az Kánonnak minősül, akkor elvileg lehet rá hivatkozni. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem értem a problémát. Arról van szó, hogy Rex-e az a szakállas pofa, amelyet meg lehetne cáfolni az iPhone-os játék alapján. Csakhogy az egyik azt állítja, hogy Kánon, a másik meg azt, hogy nem.

De nyilván ezt nálam kellett szóvá tenni, amikor előttem hárman is erről írtak. :)

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem itt nem egészen ez történt. Azon megy a vita, hogy Nik Sant létezik-e a kánonban, vagy sem. Szerintem, a Wookie szerint (amire azért lehet alapozni), és a ziro-s cikk szerint létezik. Nabo szerint meg nem, innen indult a vita, és ennek kapcsán merült fel, hogy a kártyajátékból származó információk kánonnak számítanak-e.

 

Egyébként meg ez egy elég népszerű játék volt a maga idejében és nemében, amíg meg nem jelent a Galaxy of Heroes, szóval ez eléggé erős kijelentés volt Nabo részéről, hogy "komolyan vehetetlen, sz*r, szemét"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, pb69 írta:

Annyit azért tegyünk hozzá, hogy a kánonság nem attól függ, hogy az adott dolog kiknek szól, milyen minőséget képvisel, milyen megvalósítású, milyen formában jelenik meg.

Azért valahol húzzuk már meg a határt. Ha valami konkrétan ellent mond a filmnek, azt ne tekintsük már hivatkozási alapnak. Mégpedig ha beletekergetsz a videóba, akkor láthatod, hogy a játékmenetben Leiaként kell levágni rohamosztagosokat fénykarddal...

Ne érts félre, vannak jó mobil játékok, pl. Star Wars Rebels: Recon Missionsvagy a Star Wars: Uprising amik tényleg egy valódi játékok, játékmenettel, történettel meg mindennel amit elvár az ember egy kánon műtől, és amiket el is fogadok kánonnak.

De egy ilyen kártyagyűjtögetős pénzlehúzós vacakot hivatkozási alapnak tekinteni... hát mit ne mondjak... erősen megkérdőjelezhető.

 

5 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

A TOR az Legends nem non-canon :) 

Mea culpa. Nem tartozik a jelenlegi kánonba, hiába jelentek meg a kiegészítői az általam említett dátum után, ezt akartam mondani :)

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Azon megy a vita, hogy Nik Sant létezik-e a kánonban, vagy sem. Szerintem, a Wookie szerint (amire azért lehet alapozni), és a ziro-s cikk szerint létezik. Nabo szerint meg nem, innen indult a vita, és ennek kapcsán merült fel, hogy a kártyajátékból származó információk kánonnak számítanak-e.

Én azt állítom, hogy a szakállas kommandós az Endoron az új kánon szerint egyszer lett nevesítve, méghozzá egy kánon szempontjából nehezen komolyan vehető (azóta megszűnt) játék egyik kártyáján.

Amúgy itt van maga a kártya. Jelenleg mindössze egy az egy dolog tartja kánonban azt, hogy a fazont Nik Santnek hívják. Ahogy Ody mondta, mindenki döntse el maga mennyire veszi komolyan

 

Ezzel ellentétben a tények, amik megerősíteni látszanak, hogy a fazon Rex maga:

1) Rex a sorozat során egyre jobban kezdett hasonlítani a szakállas kommandósra. Először csak hozzá hasonló szakállat kapott, majd a 4 évad végére hozzá nagyon hasonló öltözéket is. Hogy ezek véletlen alkotói döntések-e, vagy szándékosan próbálták meg arrafelé terelni Rex kinézetét, hát döntsétek el magatok.

2) Szintén a Rebels végén hangzott el, hogy Rex jelen volt az endori csatában. Nem lett konkrétan kimondva, hogy a kommandós osztag tagja volt, de abban a kommandós osztagban van valaki, aki kiköpött mása annak a Rex-nek, akit utoljára YE 0-ben láttunk

3) A Galaxy of Adventures Han Solos részében, amikor azt látjuk, hogy Solo tábornok hogy veri át az egyik felderítőt az Endoron, a szakállas kommandós át lett dizájnolva, hogy jobban hasonítson arra a Rex-re, akit utoljára láttunk. Ez számomra az abszulút érv, hogy Nik Sant retconolva lett Rex-szé, hisz már az előző két pont is egész jól mutatja az alkotói szándékot, ez viszont véleményem szerint megkérdőjelezhetetlenül tükrözi a Luacsfilm jelenlegi álláspontját 

Star-Wars-Captain-Rex-Endor-Galaxy-of-Ad

 

2 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Egyébként meg ez egy elég népszerű játék volt a maga idejében és nemében,

Attól hogy valami népszerű, lehet még vacak ;) Személy szerint nem tartom sokra az ilyen minimális játékmenettel rendelkező, nyíltan pénzlehúzásra játszó gyűjtögetős vacakokat (inkább nem nevezném játéknak). Igaz egyikkel sem játszottam még, de a fent említett 2 játék, amit kánon szempontjából még komolyan is vennék, legalább nyújt játékélményt, és nem annyiból áll az egész, hogy huzogatom az ujjamat balról jobbra (és néha jobbról balra), hogy ezzel öljek meg néhány rohamosztagost, és vágjam le Bobát. A Galaxy of Heroes-ról sincs jó véleményem, de az legalább némi taktikát igényel, viszont ez...

 

Egyébként a Galaxy of Heroes ugyanolyan státuszban van, mint Force Collections, mégis amikor a GoH-ban megjelent Revan, meg Bastilla, és a többiek, attól nem lettek az új kánon részei (Revant csak az új film képes útmutatója tette azzá, azzal hogy egy légiót neveztek el róla). Ha őket nem kanonizálta egy hasonló mobil játék, akkor nem értem, hogy az öreg Nik miért más eset :?

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira azért nem követtem ezt a Nik Sant sztorit, de most elnézve ezt a kártyát, ez egyáltalán nem zárja ki, hogy a 6 végén Rexet látjuk a vásznon, akire eddig "azt hittük" Nik Sant. Ha elfogadjuk kánonnak ezt a játékot, az akkor is csak annyit jelent, hogy létezett egy Nik Sant, aki így néz ki, ahogy a kártyán, és ott volt az endori csatában. Na de ettől még nem biztos, hogy őt látjuk a filmben. Vagy van olyan kártya is, ahol a filmből kiragadott képkockán szerepel Nik Sant?

Hasonlít rá? Igen, persze. De Rex is hasonlít rá, most akkor mi van? :D Ez nem érv önmagában, vannak egymásra hasonlító emberek.

 

Mondhatjuk, hogy izzadságszagú, de ez a sztori már amúgy is mindenképp az. Nálam simán működik az a verzió, hogy a csókáról úgy volt, hogy ő Nik Sant, de utólag változtattak annyit a dolgon, hogy az ott ő valójában Rex, Sant is létező személy és ott is volt, nagyon hasonló a fizimiskája is, de a filmben nem őt látjuk.

Sőt, extrém esetben még azt is mondhatják, hogy valójában Nik Sant és Rex egy és ugyanaz a személy, csak mondjuk ezen az álnéven futott. Vagy valamiért felvette ezt a nevet. Tudtommal ennek a Niknek semmi, de semmi érdemi szerepe nincs sehol, ami kizárná ezt az opciót. Lényegében csak egy statiszta volt anno, aki külsejével kilógott a sorból, így elnevezték. 

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 hours ago, Ody Mandrell said:

Viszont Te hozd be mindenhova ezt a kánon/legenda dolgot ami nem baj, de sokszor túl van tolva.

Csak mellékesen megjegyzem, hogy a múltkor a dookus topikban felhoztam példaként két könyvet egy olyan szituban, ahol totál mindegy volt, hogy a könyv Kánon-e vagy Legenda (de még csak le se írtam azt a szót a két könyv kapcsán, hogy Legenda), és erre kaptam meg ott, hogy ne keverjem oda a Legendákat. Le is írtam ott is legalább háromszor, hogy abban a helyzetben teljesen mindegy volt, hogy milyen könyvet hozok fel példaként. 

 

Itt meg éppenséggel Nabo hozta fel a Kánon-Legendák ügyet a kártyajátékkal. Lapozz csak vissza! Én pont nem ezt a témát kezdtem el boncolgatni, hanem hogy Rex egyenlő-e a zöld Mikulással. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Nabopolasszar írta:

Rex a sorozat során egyre jobban kezdett hasonlítani a szakállas kommandósra. Először csak hozzá hasonló szakállat kapott, majd a 4 évad végére hozzá nagyon hasonló öltözéket is. Hogy ezek véletlen alkotói döntések-e, vagy szándékosan próbálták meg arrafelé terelni Rex kinézetét, hát döntsétek el magatok.

Szerintem nem kell különösebben filózni azon, hogy ezek szándékos alkotói döntések-e:

"I really do think that Rex is that guy on Endor. I really do. Why else is there a bearded old guy on Endor, Tano? Why? It makes no sense. If you don't want that to happen, do you know what that means? I'm gonna make that happen, I'm getting like Palpatine, I'm getting power crazy" - by Dave Filoni, a második évad záróepizódja után mondta ezt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

Szerintem nem kell különösebben filózni azon, hogy ezek szándékos alkotói döntések-e:

"I really do think that Rex is that guy on Endor. I really do. Why else is there a bearded old guy on Endor, Tano? Why? It makes no sense. If you don't want that to happen, do you know what that means? I'm gonna make that happen, I'm getting like Palpatine, I'm getting power crazy" - by Dave Filoni, a második évad záróepizódja után mondta ezt.

A sorozatzáró után viszont már másképp vélekedett, néhány napja itt is előkerült az a cikk

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 10 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.