Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

Furcsa, én is azzal kezdtem, de én azért, mert a magyar címe, az Új Rend kísértetiesen hasonlított a The New Jedi Orderre és én már akkor a Yuuzhan Vongokról akartam olvasni, pedig akkor még hetedikes voltam. :)

Mikor először megláttam a könyvesboltban azt hittem, hogy a New Jedi Order 1. része. Akkoriban még nem nagyon voltam otthon a SW könyvek világában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a Zsiványkommandó volt az első nem filmregényem, amit olvastam. Meg az első Star Wars regényem, amit eddig nem fejeztem be. :)

Nem volt benne semmi érdekes, csak egy tipikus sci-fi, ami akkor 7-8 évesen nem kötött le. Azóta meg nem jutottam el odáig, hogy újrázzak.

Sajnos a Revan könyvet is félbe kellett hagynom, mert kölcsön kaptam egy könyvet, ami évek óta érdekelt, de hamar vissza kell adnom, így ha időm engedi (nem igazán) azt olvasom. Pedig a Revan baromi izgalmas, nem is értem, hogy az amcsik miért húzzák le. Remélem itthon is jönni fog majd. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a Zsiványkommandó volt az első nem filmregényem, amit olvastam. Meg az első Star Wars regényem, amit eddig nem fejeztem be. :)

Nem volt benne semmi érdekes, csak egy tipikus sci-fi, ami akkor 7-8 évesen nem kötött le. Azóta meg nem jutottam el odáig, hogy újrázzak.

Sajnos a Revan könyvet is félbe kellett hagynom, mert kölcsön kaptam egy könyvet, ami évek óta érdekelt, de hamar vissza kell adnom, így ha időm engedi (nem igazán) azt olvasom. Pedig a Revan baromi izgalmas, nem is értem, hogy az amcsik miért húzzák le. Remélem itthon is jönni fog majd. :)

Mivel az első helyezett lett a TOR, így szinte biztos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igaz, ami igaz, Sean sokkal többet nem tudott volna kihozni egy ilyen jellegű történetből, bár ha jobban rámegy a karakterek motivációira, belső vívódásaikra, az sokat dobott volna a művén. Ha regényként nem is annyira, videójátékként bőven megállja a helyét. Galen "túlzott" Erő-használatára csak azt a magyarázatot látom, hogy mindkét szülője Jedi volt, így a midichloriánok szép számmal tombolhattak benne. :)

 

Egyébként nagyjából most járok az Én, a Jedi felénél. Szerintem jó könyv, meglepően pozitívan csalódtam az eddigiek alapján. Valahogy sokkal élvezetesebben (bár ez talán csak idősebb fejjel tűnik így) írja le ugyanazt a sztorit, mint Anderson.

 

 

Érdekes, én is ezt tapasztaltam meg a könyv olvasása folyamán. Az akadémia történetét érdekesebben is meglehetett volna írni egy másik szerző által, szerintem el lett baszva, már bocs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jedi-Akadémia trilógiával nekem csak annyi volt a bajom, hogy Anderson túl nagy hangsúlyt fektetett a szuperfegyverekre és túl keveset az Exar Kun szálra. Sokkal érdekesebb lett volna a dolog, ha Kun megszállja Kyp vagy Luke testét és hatalomra tör.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért Andersont becsülöm. Soakt adott a SW univerzum ősi múltjához, több Jedi tales képregény is a nevéhez fűződik. A Sith-ek aranykora és a Sith Borodalom bukása egyenesen remekművek lettek.

Igen, azok mindenképp remek képregények. Nem is értem ezt a kettőséget... :)

 

Szerintem Karpyshyn újabb könyve a Revan folytatása lesz. Paul Kemp neve ismerős, de most nem ugrik be, hogy ő mit írt korábban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én egy pécsi piacon vettem az Új Rendet a főtéren. :D Nem tudom, hogy a Revanon mit lehetne folytatni, elvégre annak a szálnak a folytatása benne is van és le is zárult a TOR-ban, nem, ez egy teljesen más történet lesz, szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maulhoz. Milyen forgatókönyvet olvastatok ti? Tavaly kijött valami hogy Maul él. Ennyi.

 

 

A műlábat hol olvastátok?

 

Ha az aktuális TCW topik legelső bejegyzéseihez lépsz, akkor ott látsz egy általam írt hozzászólást, amelyben többszörös spoiler fül mögé rejtve leírtam, hogy milyen körülmények között fog zajlani Maul visszatérése.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, azok mindenképp remek képregények. Nem is értem ezt a kettőséget... :)

 

Szerintem Karpyshyn újabb könyve a Revan folytatása lesz. Paul Kemp neve ismerős, de most nem ugrik be, hogy ő mit írt korábban.

Revan története a TOR-ban befejeződik, úgyhogy nem hiszem. Valami más lesz.

Kemp írta a Jaden Korr-os regényeket, Crosscurrent, Riptide. Lehet, hogy ezt folytatja.

A Birodalmi Lovagrend megalakulásáról is szívesen olvasnék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revan története a TOR-ban befejeződik, úgyhogy nem hiszem. Valami más lesz.

Ezt a részét visszaszívom, mert a dolgok jelenleg máshogy állnak. Ugye Revan 300 évvel később kiszabadult a sztázisból, Scourge és a főszereplő játékos segítségével. Kiderül, hogy végig Revan volt az, aki manipulálta Vitiate nagyurat, elvégre 300 éven keresztül vallatta őt a Köztársaságról, Revan ellenállt és ezzel párhuzamosan gondolatmorzsákat ültetett a fejébe. A béke szerződés is az ő műve volt, ugyanis úgy manipulálta Vitiate nagyurat, hogy ez a legjobb esélye. Most, hogy Revan szabad, nincs, aki kordában tartsa Vitiate nagyurat. Revan előtt megjelenik Meetra Surik szelleme, aki felkéri őt, hogy folytassa a harcot és így is tesz. Felkeresi HK-47-et felállítanak egy kisebb droid hadsereget, ám a Sith Császár tudja, hogy Revan milyen veszélyt jelent a hatalmára nézve, ezért odaküld egy Sith csapásmérő osztagot, hogy végezzenek vele. Legyőzték a droidjait, akárcsak HK-47-et, ám Revan ennél erősebb ellenségnek bizonyult, de mégis sikerült felülkerekedniük rajta. Nagyon legyengült, de mielőtt még bevihették volna az utolsó csapást, Revan azt mondta, hogy most már tudja, milyen érzés volt Darth Malaknak annak idején, majd egy óriási fényjelenség kíséretében eltűnt. Egyelőre ismeretlen, hogy meghalt-e, avagy sem, de állítólag az a pletyka kering a játékon belül, hogy a Aing-Tii szerzetesek által ismert, a teret meghajlító Erő képességet használva teleportált el onnan. Úgyhogy akár lehetne is folytatás, ha a cselekmény innen veszi fel a fonalát. És íme két kép Revanról, az egyiken a végső összecsapás előtti pillanatokban, a másodikon pedig végre maszk nélkül.

 

revan1.jpg

 

revan2.jpg

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most olvastam Karpyshyn honlapján, hogy már írja az új TOR könyvet. De még hónapokig nem beszélhet róla semmit.

Emellett dolgozik egy nagyszabású fantasy trilógián is, ez teljesen az ő agyszüleménye lesz. Az első rész címe Children of Fire, és reméli, hogy 2013 vége előtt kész lesz.

Remélem valamelyik magyar kiadó kiadja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A birodalom árnyai

Akinek kell, az gyorsan csapjon le rá (nekem sajnos nincs pénzem rá :()

Hú, drága. Kétszer is olvastam, mert ki tudtam kölcsönözni a könyvtárból.

 

Überkirály ez az új teaser a Halálosztagról, a Szukits nem aprózza el a reklámozást :D

 

Én is most láttaam, hogy összedobtak egy reklámot ők is. Nem nagyon kell az embereknek ezek szerint a könyv, ha már erre kényszerülnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Überkirály ez az új teaser a Halálosztagról, a Szukits nem aprózza el a reklámozást :D

Nekem is bejön, persze érthető ez a hype: nálunk még vadonatúj műfajnak számít a horrorr az SW világában (bár a TCW-sek próbálkoztak már élőhalott geonosisiakkal és klónkatonákkal, illetve a KOTOR képregényben is szerepeltek hasonló "értelmi színvonalú" rakghoulok). A negatív visszhangok ellenére kíváncsi vagyok a megvalósításra. Én nemhogy a Star Wars Univerzumban, de egyébként sem olvastam még horror regényt, nem tudom, egy filmhez képest (ahol azért a zene és a látvány adja az egész ízét) mennyire fog átjönni a hangulat papíron.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nemhogy a Star Wars Univerzumban, de egyébként sem olvastam még horror regényt, nem tudom, egy filmhez képest (ahol azért a zene és a látvány adja az egész ízét) mennyire fog átjönni a hangulat papíron.

Hidd el, ha jól van megírva, átjön a hangulat papíron is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.