Ugrás a kommentre

SW könyvek


Darth Revan9

Ajánlott hozzászólás

John Jackson Miller: Kóbor lovag

 

A könyv előtt szinte semmit nem tudtam Kerra Holtról, sem a komplett Knight Errant szériáról, de a regény híre hallatán utánanéztem, nagyjából mire számítsak. Ennek ellenére, elképzelésem se volt arról, konkrétan mi vár rám ebben a kötetben, miután ezidáig ismeretlen volt számomra az író, illetve a kapcsolódó képregények történetei, karakterei. Maga a regény kellemes csalódás... átlagos, könnyed kalandregényt vártam (amit részben persze meg is kaptam), ám annál jóval összetettebb alkotást kaptam, ahol a háttérből szép lassan egyre komolyabb és nagyszabásúbb szálak bontakoztak ki, melyeket ügyesen adagolt az író. Bevallom, az első 2 rész nem ragadott magával annyira, mint a harmadik, ahol az események kicsúcsosodtak. Illetve, a könyv imént említett első kétharmadában helyenként fölösleges időhúzást és üresjáratot is éreztem (bár nem túlzottan kizökkentő módon). Remek volt, ahogy a kirakós különféle, önmagukban értelmetlennek és zavarosnak ható darabkái végül egy komplett és érthető egésszé álltak össze. A regény talán a lezáratlanság érzetével hathat bizonyos karakterek sorsát illetően, de ez nem mérvadó, miután a képregénysorozatban folytatódik a történet... ezen felül, a regény története önmagában is egy kerek sztorit alkot.

A Sith-ek kapcsán elismerem, eleinte kissé SW idegennek hatott a sötét oldal követőinek ilyetén ábrázolása, de talán csak azért, mert új volt. Szerintem szükség van a megújulása, természetesen bizonyos kereteken belül. Ám nem éreztem azt, hogy Miller átlépte volna ezt a határt. Szeretem, ha egy író (ésszerű mértékben) el mer rugaszkodni a korábban lefektetett alapoktól. Daiman, Odion, Arkadia (akinek mellesleg végig hibásan Arkaniának írják a nevét), Quillan, Dromika és persze Vilia mind saját szemléletmódjuk szerint értelmezik a Sith létet és azok eszméit, ami valamennyi esetben nagyon érdekes végkifejletet eredményeznek. Egyedi árnyalatokkal színezték a Sith-hierarchiát, melyből fény derült rá, hogy egyáltalán nem egyforma az összes Sith.

Kerra Holt remek karakterre sikerült... gyorsan megkedvelhető, én persze egyébként is könnyen megvehető vagyok az erős női karakterekkel, így ezzel most sem volt probléma. Fiatal kora ellenére kellően elkötelezett, céltudatos, határozott, a jó szándék vezérli, kitart a Jedi-eszmék mellett, de nem ódzkodik a keményebb cselekedetektől sem. Nálam felkerült az erős női Legends kedvencek listájára Mara Jade mellé. A többiek közül Rushert emelném ki, aki Kerrához hasonlóan kedvelhető és életszerű figurává sikerült.

A képregény Aflame c. sztoriszálát már elolvastam, a Deluge-nak és az Escape-nek most fogok nekiállni. Az eddigiek remek kiegészítései a regényben olvasottaknak.

Nekem tetszett a regény, azoknak is ajánlom, akik kevésbé vannak képben az érát illetően (1000 évvel járunk a Baljós árnyak előtt), vagy idegenkednek az ismert és/vagy filmes karakterek hiányától. Szórakoztató darab, ami után úgy érzem, hogy a Lost Tribe of the Sith, a Kenobi és az A New Dawn is hasonló színvonalú lesz.

 

A borító továbbra is tetszetős (egyik favorit), apró szépséghibája a fénykard, ami engem sokkal inkább emlékeztet egy neoncsőre...

1329-1840-thickbox.jpg

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem abszolút kedvenc lett a Kóbor lovag. A könyv első és második harmadát is nagyon élveztem. Különösképpen a különböző Sith filozófiák voltak megragadóak. Illetve a regény jól megmutatja, hogy a Sith-ek miért buknak el mindig: mert egymásnak esnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alan Dean Foster: Erőpróba

 

Erős félelmekkel ültem neki a regénynek, de úgy éreztem, kötelező darab, így nem hagyhattam ki. Erősen túlzónak tartom a rengeteg negatív véleményt a könyvvel kapcsolatban, szerintem távolról sem olyan rossz, mint ahogy azt sokan lefestik. A körülményeket figyelembe véve, legrosszabb esetben is egy átlagosan szórakoztató kalandregénynek mondanám, leginkább talán a Brian Daley-féle Han Solo trilógiához hasonlít. Elírások természetesen előfordulnak, de számomra összességében semmivel sem volt gyermetegebb a sztori, mint pl. a Jedi Akadémia-trilógia. A Luke és Leia plátói szerelmi vonal megpendítése szerintem egyáltalán nem volt "fail", miután egyrészt semmi olyan nem történt köztük, ami átlépi azt a bizonyos határt, másrészt, erős a gyanúm, hogy ekkor még maga Lucas sem tudta, hogy ők ketten testvérek. Nem véletlen, hogy Luke a IV. részben egyértelműen vonzódik a hercegnőhöz (Halálcsillag jelenet), aki az V. részben ráadásul le is smárolja a testvérét...

 

Azt nem árt megjegyezni, hogy gyakorlatilag a legelső EU regényről beszélünk. 1978-ban került kiadásra, amikor még csupán a IV. rész (és annak regényváltozata, amit szintén Foster írt) létezett. Így a későbbiekhez képest minimális anyagból dolgozhatott az író - csak a IV. rész és Lucas leírásai álltak rendelkezésére. A regény egyébként eredetileg egy alacsony költségvetésű folytatása lett volt a '77-es Csillagok háborújának, arra az esetre, ha a film sikere elmarad, mégis legyen folytatás. A film sikeres lett, de a sztori így is kiadásra került. Figyelemre méltó, hogy minimális az ellentmondások száma nem csak az V-VI., de az I-II-III. részhez viszonyítva is. A karaktervezetés és a sztori bőven elfogadható. Sokakkal ellentétben Luke-ot, Leiát vagy épp Vadert nem éreztem karakteridegennek. Luke egy tapasztalatlan kölyök, aki plátói "rajongást" (hogy finoman fogalmazzak) táplál Leia iránt. Leia a makacs, éles nyelvű, arrogáns hercegnő. Vader pedig a könyörtelen Sith Nagyúr... de kapunk idegeneket, jól ismert droidokat, birodalmi tiszteket, de még egy Erő-érzékeny öregasszonyt is. Az Erőt felerősítő kristály ötlete egyáltalán nem meredek. Mindent figyelembe véve érthetetlen ez a koncentrált negatív visszhang, még ha a regény nem is vált világot. Egyszerű, szórakoztató, rövid SW-kalandregény. Nem több, nem kevesebb. Átlagosan szórakoztató, a Jedi-herceg sorozathoz hasonlítani szimplán hülyeség, annál lényegesen jobb.

 

A regény megjelent képregényben is. A rajzok elmennek (nem kiemelkedőek), adaptációként szerintem nem rossz.

 

A Daley-féle Han Solo-trilógiával ellentétben, itt hibának éreztem az eredeti borító (Ralph McQuarrie) lecserélését egy magyar verzióra, szerintem nem jobb az eredetinél. Sőt, egyáltalán nem szép...

 

1252245709sw_www.kepfeltoltes.hu_.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A magyar borító szerintem is borzalmas. A könyv viszont ahhoz képest, hogy a legelső EU, tényleg emészthető. :) A.D. Foster nagyszerű fantasy-sci-fi író, aki leginkább filmek könyvadaptációira szakosodott (Alien, The Thing stb.). Szívesen elolvasnám már egyszer magyarul a The Approaching Storm-ot is tőle.

 

Egyébként én most kezdtem újra elolvasni a régi EP6 utáni EU-t, mert az újabb Szukits-kiadványok csak most jövő héten érkeznek meg, gyakorlatilag már egy ideje SW könyv nélkül vagyok. :) Jelenleg a Korélia-trilógiát olvasom, és azt kell mondjam, nagyon tetszik. A történet érdekes, az író stílusa és nyelvezete nekem tetszik, a filmes szereplők egyáltalán nem karakteridegenek stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Erőpróbára kb. 15 év távolából úgy emlékszem, hogy a feledhető kategória. Az eredeti borító mennyivel jobb volt! Nem is értem, miféle ízlésficamos emberke döntött a csere mellett.

A Koréliai-trilógia egy kellemes kalandsztori, jó volt olvasni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Erőpróba nálam már akkoriban is csak egy egyszerű sztori volt. Ami nem igazán tetszett benne, hogy

 

Luke és Leia összecsaptak Vaderrel.

 

 

A koréliai trilógiáról másoktól nem sok jót hallottam, ezért nem is próbálkoztam vele. A Jedik gyermekei nagyon elvette a kedvemet annak idején az Új Köztársaság regényektől.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na kiolvastam enis a kobor lovag konyvet ,jo tetszetos es erdekes a szith filozofia erdekes volt az ikrekkel a tortenet es a celegikel . Maga a konyv erdekes Kera Holt tortenete itt kerekedik ki miert s hogyan ilyen agresziv es hasonlok , nekem tetszet remelem meg olvasunk felolle

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na kiolvastam enis a kobor lovag konyvet ,jo tetszetos es erdekes a szith filozofia erdekes volt az ikrekkel a tortenet es a celegikel . Maga a konyv erdekes Kera Holt tortenete itt kerekedik ki miert s hogyan ilyen agresziv es hasonlok , nekem tetszet remelem meg olvasunk felolle

 

Szerintem már nem fogunk. Feltéve, ha a jövőben át nem ültetik őt is az új kánonba valamikor.

 

Emberek!!!

 

http://www.agavekonyvek.hu/agave/science-fiction/star-wars-trilogia.html

 

Ennyi penzert ingyen lesz!!!

 

Jezuskanak meg is irtam!!!

 

Es szerintem is nagyon szepek a boritok!!!

 

Hát, akinek nincs meg, annak biztos jó ajánlat. Bár, ha spórolni akar az illető, akkor ha antikváriumokban szétnéz, ott is megtalálhatja őket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért? Mert kivételesen nem a Galaxis megmentése kerül terítékre? Pont ezért érdekes a Scoundrels, legalábbis nagyon remélem, hogy az. Jó egy kicsit a mindennapokba belelátni, hogyan boldogulnak a csempészek stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, akinek nincs meg, annak biztos jó ajánlat. Bár, ha spórolni akar az illető, akkor ha antikváriumokban szétnéz, ott is megtalálhatja őket.

Szerintem ez inkább afféle gyűjteményes darab. Beszerezheti, akinek nincs meg, de nagy az esély arra, hogy olyanok is megveszik, akiknek ezeréves régi példányuk van a könyvekből. Nekem A hobbit és A Gyűrűk Ura is dupla verzióban csücsül a polcomon.

 

Remek, a Scoundrels-t már nagyon várom. :)

Én is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a gyűjtemény az új fordítás miatt is érdekes, a régiben tényleg voltak olyan dolgok, amik miatt megéri talán egy felfrissítés. Igaz, mind a három kötet már ott van 2-2 példányban a polcon, egy sima újrakiadásként nem is venném meg őket újra, de így nagy a csábítás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha lenne felesleges pénzem, én is megvenném, de így inkább az új Szukits-könyvekre koncentrálok. Én is szeretem, ha az összes, de tényleg az összes magyarországi SW-kiadás megtalálható a könyvespolcomon, de magam számára sajnos kellett állítanom egy prioritási sorrendet. Úgyhogy inkább csak belelapozok a könyvesboltban, és megnézem, milyen lett az új fordítás. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért? Mert kivételesen nem a Galaxis megmentése kerül terítékre? Pont ezért érdekes a Scoundrels, legalábbis nagyon remélem, hogy az. Jó egy kicsit a mindennapokba belelátni, hogyan boldogulnak a csempészek stb.

 

Nem, nem azért. Timothy Zahn nem kedvenc szerzőm, csak 3 könyve nyerte el maximálisan a tetszésemet. És Han Solo az a karakter, akire már régóta nem vagyok annyira kíváncsi.

 

Szerintem ez inkább afféle gyűjteményes darab. Beszerezheti, akinek nincs meg, de nagy az esély arra, hogy olyanok is megveszik, akiknek ezeréves régi példányuk van a könyvekből. Nekem A hobbit és A Gyűrűk Ura is dupla verzióban csücsül a polcomon.

 

Minden bizonnyal lesznek olyanok, akiknek már megvan és ezt megveszik, de abban biztos vagyok, hogy ezek száma rendkívül alacsony. Az elmúlt években több, könyvkiadásban jártas embertől is hallottam azt az állítást, mely szerint az esetek 80-90%-ban az ilyen sokadik újra kiadások veszteségesek szoktak lenni, mivel nagyon csekély rájuk a kereslet.

 

Ha lenne felesleges pénzem, én is megvenném, de így inkább az új Szukits-könyvekre koncentrálok. Én is szeretem, ha az összes, de tényleg az összes magyarországi SW-kiadás megtalálható a könyvespolcomon, de magam számára sajnos kellett állítanom egy prioritási sorrendet. Úgyhogy inkább csak belelapozok a könyvesboltban, és megnézem, milyen lett az új fordítás. :)

 

Most hallottam, hogy az Agave szerint nem teljesen új fordításról van szó, hanem átdolgozásról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Agave-féle SW könyvek csak decemberben fognak megjelenni, de például az Xpress-en már most benne van mindhárom könyv a top10 legkelendőbb cím között. Szerintem ügyeset lépett az Agave. Tuti egy csomó olyan ember is be fog ruházni rá, akik életükben nem vettek még SW regényt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meglepő. Akkor most szerencséjük volt.

 

Ennek ellenére remélem, hogy a lépésük nem lesz negatív kihatással a távoli jövőben a további SW könyvek megjelenésére. Mert, ha emiatt később mégis bekövetkezne valami gikszer, akkor az Agave lépése mégse volt annyira ügyes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Drew Karpyshyn: Darth Bane: A Kettő Szabálya

Másodjára olvastam el, újra hatalmas élmény volt. Szerintem ez lett a legjobb rész a trilógiából. Darth Bane mellett Zannah története is kiválóra sikeredett. Ártatlanság elvesztése, düh, harag, gyűlölet, amely végül a sötét oldalra és a Sith-ek útjára vitte őt. Johun volt az aki még igazán tetszett, az ő történetének végkifejlete igazán tragikus. Drew talán még több drámát és csavart vitt ebbe a sztoriba. Nagyon jól tanúi lehetünk a Sith-ek erőgyűjtésének és annak a Jedik honnan szereztek tudomást A Kettő Szabályáról és Darth Bane-ről. Bár a Kettő Szabálya pár évszázaddal később még egyszer eljutott a Jedik fülébe egy őrölt Jedi révén.

Ötös, méghozzá csillagos. Remélem Drew a jövőben még fog írni SW regényeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.