Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Szerintem is van olyan jó, sőt a több felfedezni való és a több szereplőt felvonultató sztori még dobott is rajta. Annyi "negatívumot" tudnék csak felhozni ellene, hogy a nagyobb, nyíltabb világ miatt a sztori kevésbé feszes. Persze, ez totál az emberen múlik, hiszen nem kötelező a felfedezés, felderítés, így akár úgy is lehet játszani, hogy csak a sztorira koncentrálsz, és akkor a sztorimesélés is ugyanolyan tempós, mint az első játékban. A világot meg felfedezheted a történet lezárása után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már elkezdtem vele játszani :)

Rögtön az elején beindul az izgalom a havas hegycsúcson :shocked::yes:

Uncharted széria után ismét ugrálhatok egyik szikláról a másikra, hurrá :D

Eddig nagyon jó, hozza tényleg az előző rész hangulatát :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én most régi nagy vágyamat, a The Last of Us Remasteredet rendeltem meg, ami most kb. féláron megvehető.

A Horizonos akció se rossz, 18 ezer helyett 10-11-ért. Én "ajándékba" kaptam a PS mellé.

 

Egyébként készülj fel rá, hogy nem egy rövid játék (ami persze nem baj, sőt). :) Most nagyjából a sztori mód felénél járok (az arénaharcnál), de 30 órám szerintem már lazán benne van a game-ben. Szerencsére rengeteg egyéb feladat is akad a sztori mód mellett (különféle mellékküldetések, kihívások, stb.), amik bőven 100 óra fölé fogják tolni a teljes játékidőt. Ami jó, hogy nálam ezek egyike sem fullad unalomba, több óra után sem. A látványt pedig nem lehet megszokni. :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rise of Tomb Raider:

visszamenőleg lesz lehetőségem a melléküldetéseket teljesíteni?

Mert elkezdtem egy helyi lakosnak a kérését teljesíteni , de valahogy bejutottam a szovjet vasútállomásra, és már a főbb helyszínre jutottam el.

Holott a melléküldetés érdekes.

 

Helyi boszorka, virágpor ami halucinációt okoz..

Nem semmi volt a lépegető ház ellen harcolni.

Szóval még lenne dolgom :D

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak ámulok és bámulok, ez az új Tomb Raider szenzációs!

50%-ban teljesítettem a játékot, de már most közel vagyok a végcélhoz. Vagy legalább is már igencsak forró nyomon vagyok...

Igazi tenyérbe mászó gonoszok, hősies bajtársak vesznek körül.

A pályákon imádok mozogni. Szuper felmászni egy szovjet bázisra a hóvihar közepette. Nagyon jó a hangulat, atmoszféra.

Elsőosztályú játék eddig :)

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Az hogy lehet hogy végigvittem a Tomb Raider játékot, de még 60%-ot ír ki , hogy annyit teljesítettem?

Mit lehet még csinálni a maradék 40%-ban?

 

Közben lezártam a boszorkány sztorit is, és mindegyik sírkamrát bejártam. De még így is 65%...

Most komolyan, a továbbiakban akkor lesz a 100%., ha az összes dokumentumot begyűjtöm, relikviát, csirkéket bedobálom egy helyre :D stb ?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetlen gond van a Horizon Zero Dawn c. játékkal. Olyan gyönyörű a grafikája, hogy szinte percenként megállok bámészkodni, így nemigen tudok haladni vele. :D

Röviden: nagyon jó game, csak ajánlani tudom! Felépítésileg engem egy sci-fi köntösbe bújtatott Tomb Raider reboot szériára emlékeztet, bővebb karakter-interakciókkal, választékosabb és több küldetéssel, illetve egyéb lehetőséggel. Le a kalappal, ez csillagos ötös! :clap: Kár, hogy jövő héttől, már alig lesz időm tolni vele. :cry:

 

Én is nemrég kezdtem el játszani, még az elején tartok... de hangulat, látvány, sztori ötös!!!

Ebből úgy olvasnék egy kalandregényt, vagy néznék egy filmet.. :yes: :yes:

 

Alig várom, hogy felfedjem a metal world titkait. :cool: :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Naughty Dog korunk egyik legjobb fejlesztőstúdiója, nagy szabadságot is élveznek a Sonynál, de a cég kezdeti sokkal szerényebbek voltak. A közelgő Uncharted-kiegészítőre várva végigvettük, hogy alakult a csapat sorsa a megalapítása óta elmúlt 33 évben.

http://iddqd.blog.hu/2017/07/06/checkpoint_3x13_naughty_dog

 

Jó kis podcast, amiben kitárgyalják a stúdió történetét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

A múlt héten volt szerencsém a Vanquish című játékot végigvinni, már nagyon régóta vártam egy ilyen játékra, tekintve, hogy a műfaj alfája az első részt leszámítva konzol exkluzív. Ugyanis ez a játék egy Gears of War klón annak viszont egész jó. A történet a jövőben játszódik, az emberek már egész jól meghódították a Földet környező űrt, olyannyira, hogy az oroszok építettek egy nagy űrállomást is egy benga nagy lézerrel a közepén és ha ez már megvan ugyan miért ne használnák, lőnek is vele egyet, ennek San Fransisco és lakosai látják a kárát. Fel is kerekedik az US Navy és szerény személyünk aki egy DARPA nevezetű kutató intézet alkalmazottja és éppen egy kísérleti teljes testpáncél tesztelésén ügyködik. Ezután indulhat a haddelhadd.

Roppant akciódús, a játékmenet a megszokott, a gép ránk küld egy csomó ellenfelet(melyek között akad néhány igazi gigász is), ha neutralizáltuk őket utána mehetünk tova üresjárat csak az átvezetőknél és egy egy összecsapás utáni fegyverkeresésnél van. Ezen a ponton némi árkádos beütése van a játéknak, a pályán található fegyverek ammo-t adnak, mint általában, azonban, ha felveszünk egy fegyvert ami alapból maximum lőszer kapacitáson van akkor a fegyverünk szintet lép ekkor nagyobb lőszer tárhelyet kaphatunk, nagyobb tűzerőt stb. Fegyverek esnek ki a lelőtt ellenfelekből, a sérült és általunk meggyógyított társainkból(mert a legtöbbször egy egész szakasszal nyomolunk együtt) valamint elhelyezve is találunk a különböző tárolókban. Akadnak még upgrade itemek is ezeket felvéve az aktuálisan a kézben lévő fegyverek szintje ugrik egyet. Elhalálozáskor sajnos a fegyvereink szintje csökken egyet. A fegyverek széles tárházát kapjuk, melyekből egyszerre csak 3 lehet nálunk és a 2 féle gránát. Egyaránt megtalálhatók a klasszikus golyós fegyverek, mint a shoti, géppuska, nehéz géppuska, mesterlövész puska valamint a különböző űrfegyverek is mint például a lézerágyú. Páncélunk fel van szerelve egy háti hajtóművel, melynek segítségével sugármeghajtással tud csúszva (slide) helyet változtatni, valamint képesek vagyunk lelassítani az időt ha vetődés vagy csúszás közben célzunk, ez utóbbi eszméletlen király tud lenni, miközben egy hatalmas ellenfél körül csúszunk körbe és lassítva lőjük a gyenge pontjait. Szintén belassulunk, ha kritikus sebződésünk van ekkor érdemes fedezéket keresni és mögötte maradni míg újra normalizálódunk különben könnyen lehet, hogy a következő állomásunk az előző checkpoint lesz. A lassítás/slide-olás addig tart míg a páncélunk energia szintje kitart, a lemerülés után automatikusan töltődni kezd, de a teljes feltöltődésig, nincs lehetőség újabb hasonló akcióra.

A társainkról annyit, hogy nem fogják megváltani a világot(nemtudom, hogy ez függ-e a nehézségi szinttől én normalon toltam) összesen kétszer véltem felfedezni, hogy ténylegesen ölik az ellent, egyszer láttam, amint közelharcban öli meg az ellent az egyik, a másik pedig az volt amikor egy harckocsit lőve épp kifogytam és miközben tárat cseréltem felrobbant így feltételeztem, hogy ők lőtték bele a maradékot, viszont kitűnően magukra vonják a tüzet így oldalba lehet kapni az ellenséget. Arra is jók, hogy megmutassák merre található még a likvidálandó egységekből ugyanis kitartóan lőnek abba az irányba, még ha nem is találják el őket.

Némelyik pályarész nagyon hangulatos lett, nekem nagyon tetszett az elején a "partraszállási" rész valamint amikor egy olyan 45 fokos emelkedőn kellet felküzdeni magamat és a társaimat ami tele volt harcállásokkal.

Vérfürdőre senki ne számítson, ugyanis az ellenfeleink 99%-a robotokból fog állni.

Szerintem korrekt és élvezetes játék aki szereti a GoW-ot annak bátran ajánlom ezt is. A játék vége arra enged következtetni, hogy lesz második rész is, hát remélem :)

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Mióta PS4 konzolom van, mindig is be akartam ruházni egy sport játékba.

Az NBA 2K17-re esett a választásom, remélem nem bánom meg :)

Csupa kiváló kritikát olvastam róla hazai lapokban.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Hali! Egyre többet agyalok egy Ps4 en..

Viszont le vagyok maradva. Ps1 és 2 van, a 3 kimaradt.

Vannak a 4 re hangulatos többjátékos party-játékok, 2-3-4 személyre is esetleg mint régen?

Vagy nagyrészt fps re specializálódtak? Na és gyerekbarát dolgok, akár move val, ami tudtommal a 3 ashoz is volt?

Egy kis általános helyzetjelentést kérnék, mert nehezen pótlom majd ezt kimaradt 7-8 évet konzol téren.. Köszi!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, hogy vannak, rengeteg játék jött már ki rá és csak töredéke FPS (a játékpiac baromira nem csak FPS-ből áll, senki sem engedheti meg magának, hogy erre az egy műfajra specializálódjon). Van party játék is, van gyerekeknek szóló is, stb. Ugyanolyan már a PS4 helyzete most, mint amilyen a PS3-é volt anno. Ha azt ismered, ezt is ismered. Sőt még talán a címek is ugyanazok, csak eggyel vagy kettővel nagyobb szám szerepel utánuk. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor annyi a különbség, hogy 3-4-gyel nagyobbak a címek végén a számok, mint a PS2 idejében. :) Nem sokat lépett előre az ipar eredetiség terén... :( Címeket sajnos nem tudok mondani, mert se a party-játékok, se a gyerekjátékok terén nem vagyok képben, de vannak ilyenek szép számmal. Azt tudom, hogy a Guitar Hero sorozat még fut, a Lego játékok is sorra jönnek minden platformra, így PS4-re is. Ilyen téren gyerekeknek (vagy party-játékként, mindkettőbe belefér) talán a Lego Dimensions szóba jöhet, ráadásul az legofigekhez köthető, így még neked is bejöhet (vagy neked még jobban, mint a gyerkőcnek).

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legjobb PS4 játékok ever: (persze ezek egy része már PS3-ra is megjelent, csak hát remasterelték és kiadták PS4-re is, szóval):

 

- Heavy Rain

- Beyond: Two Souls

- The Last Of Us

- Until Dawn

 

Mivel nincs régóta PS4-em azért most csak ennyit említek meg, de a fórumtársak folytathatják a sort. Egy biztos... ha szereted az exkluzivitást és a sztori orientált játékokat, akkor a fentieket kötelező jelleggel ki kell próbálnod!

 

 

 

Heavy Rain

 

Beyond: Two Souls

 

The Last Of Us

 

Until Dawn

 

 

 

 

Ezek a játékok nem folytatások, egyedi címek ... az első kettőnek nem is lesz folytatása, ám a The Last Of Us-nak és az Until Dawn-nak várható a jövőben 2. része!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Bethesdát anno megkeresték, hogy ők készítsék el a Tűz és Jég dalának játékváltozatát. Ezt végül elutasították, és a saját fantasy világukat bővítették (a Skyrim amúgy az 5. és nem a 6. rész ;) ), de szerintem a Skyrimon nagyon érződik, hogy azok fektették le a világ alapjait, akiket anno megkértek, hogy gondolkozzanak a ASoIaF adaptálásán is. Eleve a sárkányok először ebben a játékban kaptak komolyabb szerepet. Maga a régió is hangulatában Északra hajaz, ahogy a polgárháborús környezet is. Ezzel nem azt mondom, hogy a GoT ihlette a Skyrimet, de az alap dizájn megalkotásánál érződnek párhuzamok.

Igaz, 5, nem 6, mea culpa.

A világ alapjait 1994-ben fektették le, nagyon nem volt még akkor GoT, viszont már az első TES-ben meghatározó szereplői voltak a sárkányok a világnak. Lásd: Akatosh, az Idő Sárkányistene, a Sárkánylázadás. Még csak nem is a TES 5-ben volt először sárkány, hiszen Nafaalilargus már a The Elder Scrolls Adventures: Redguardban megjelent. Sőt még Skyrim sem a TES 5-re lett kitalálva, már a '94-es első részben el lehetett oda menni, de megjelent a 2002-es The Elder Scrolls 3: Bloodmoonban is. Úgyhogy nem értem, a dizájn hogyan lehetne párhuzamba állítható a GoT-vel, mivel amikor elkezdték a TES 5-öt, még nem volt sorozat. Nem volt mi alapján dolgozni. Legfeljebb a könyvekhez, ha voltak vázlatok, de szerintem le is csapták volna a Bethesda kezét, ha azok alapján mer dolgozni, pláne miután elutasították Marinék ajánlatát.

Az meg meglehetősen nagy tévedés, hogy a Skyrimben kaptak először komolyabb szerepet a sárkányok a játékokban. Kezdjük azzal a nem elhanyagolható tényezővel, hogy a Dragon Age: Origins laza két évvel a Skyrim előtt jelent meg. Ugyan pár hónappal, de a The Witcher 2: Assassins of Kings is megelőzte. Mindkettőben baromi fontos szerepet játszanak a sárkányok, és mindkettőben van háborús és északi hangulat. Ez a három dolog azért nem valami egyedi része a GoT-nak. De említhetném az 1999-es Drakant is, amiben a címszereplő végigkísért minket a játékban, meg is lovagolhattuk, és abban is vannak olyan helyek, amik simán elmennének Északnak.

Szóval, tény, Martin emberei megkeresték a Bethesdát egy GoT játék ötletével, és Todd Howard szerint a csapat szereti is a könyveket (meg nyilván a sorozatot, csak, amikor adták az interjút, még nem volt sorozat). Nyilván merítettek belőle inspirációt. De a TES alapjai, így a sárkányok és Skyrim még a GoT könyvek előttre nyúlnak vissza, ami azért eléggé beszédes, és még maga a TES 5-öt is jóóóóóóval a sorozat előtt kezdték el fejleszteni, szóval nem volt még látvány, ami alapján a dizájnt GoT-re vehették (és Martin képviselőivel sosem jutottak el abba a fázisba, hogy ők adjanak át esetleg koncepciórajzokat, már ha akkor léteztek már olyanok).

 

Legjobb PS4 játékok ever: (persze ezek egy része már PS3-ra is megjelent, csak hát remasterelték és kiadták PS4-re is, szóval):

 

- Heavy Rain

- Beyond: Two Souls

- The Last Of Us

- Until Dawn

A Heavy Rainhez még nem volt szerencsém, a BEYOND: Two Souls a második PS-játék, amit végigjátszottam (még PS3-on) és az egyik, ami miatt PS4-et akarok venni, a The Last of Us nagyon tetszett, de majd csak akkor fejezem be, amikor már lesz konzolom. Az Until Dawnt meg pont ezen a hétvégén játszottam ki, átjött a haverom és áthozta a PS4-esét. Nagyon tetszetős játék, ez is felkerült a "emiatt akarok PS4-et" listára.

 

Elsőre sikerült megcsinálnom úgy, hogy csak a két legnehezebben megmenthető halt meg: Jess és Josh.

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mi kedvenceink régről a Crash Bandicoot sori minden tagja, főleg a gokartos Crash Team Racing és a 4 joy-ra tervezett abszolút király hangulatú küzdő arénás Crash Bash.

Tekken sorozat. FIFA 99-2008. na itt látszik hol hagytam abba.. ;) SW is volt: SW Battlefornt I-II. The Force Unleashed.

 

El is árulom, hogy a kedvemet elsősorban a Crash trilógia PS4-re kiadott felújított változata hozta meg, amely hatalmas ötlet, és úgy láttam nagyon szép is lett.

Ha kijönne a gokartos is, azonnal rohannék új konzolért, így még csak érlelgetem a döntést.

 

De az új Battlefront is érdekel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebből is látszik, mennyire változott meg a PS2 és a PS4 között a világ:

 

Star Wars Battlefront 1-2

Tekken 7

FIFA 18

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

 

Nagy változás volt, mi? :D Egyedül a Force Unleashed nincs meg a repertoárban, bár azt meg majd megidézi a Visceral Star Wars játéka, szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ;) Azt hiszem nem is lesz olyan nehéz felzárkózni a kedvencekkel.

Bár el tudom képzelni, hogy mennyi változás lehet azóta a FIFA szériában, mert ott évről évre kavartak az irányítással, ellentétben a Tekken-nel, ahol egyes karakterek úgyanúgy nyomták még a Tekken 5 ben is a combo-kat, mint anno az eredeti 96-osban..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, változások vannak, a FIFA-n a legnagyobb, ott azért szignifikáns játékmenetbeli változások is voltak, pl. tavaly bekerült a sztori mód.

Az jó kis újítás volt, de a Fifa játékosok jelentős részét sztem hidegen hagyta. Ennél fontosabb belenyúlás a játékmenet manipuláció - scripting - illetve az Ultimate Team újdonságok. Csoli, ha Fifa kapcsán kérdésed van, keress bátran.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.