Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

14 órával ezelőtt, Dei írta:

Persze, az E3 már nem az igazi, de azért tavaly is voltak olyan pillanatok, mikor felpattantam a székemből.

Vannak pillanatai, az tény, de nekem összességében évről évre hatalmas csalódás. Vagyis már az sem, mert eleve nem várok tőle semmit. Emlékszem, a '90-es évek végén, de még a 2000-es évek elején is az év eseménye volt az E3 videojátékos szempontból. Nem csak pillanatai voltak, az elejétől a végéig egy hatalmas élményshow volt. Igaz, a világ is más volt, akkor még nem volt a mindennapok része a net, nem csak hazánkban, de a világ fejlettebb pontjain sem. A netes média gyerekcipőben járt, közösségi média nem is létezett, stb.

Akkoriban nekem a PC Guru lapjai és a CD mellékleten lévő trailerek jelentették az E3-at, és az, hogy ezekből tudtam meg mindent a jövendőbeli játékokról. Az E3-on jelenetették be a játékokat, nem előtte hónapokkal. Nem csak ott láttunk először trailert, vagy gameplay-t, ott hallhattunk róla először. És a PC Guru, a Gamestar, a PC Zed vagy az 576 Kilobyte lapjain olvashattunk róluk először a nyári számban. Imádtam akkor, szinte rohantam az újságárushoz, hogy megvegyem a lapot, amin persze szép feltűnően hirdették, hogy E3 összefoglaló.

De mint írtam, a világ változott, ugyanakkor ez még nem jelenti azt, hogy az E3-nak el kellett volna csesződnie. Egyszerűen nem tartott a trendekkel és módszeresen kiherélték. Minden más ilyen jellegű rendezvénnyel ellentétben az E3 makacsul ragaszkodott a szakmai rendezvényhez, olyannyira, hogy 2007-ben és 2008-ban nem is volt E3, helyette a Media and Business Summit lett megtartva, mindkettő óriási bukás volt, az addig 60-70 ezer fős látogatói szám lezuhant 10 ezerre. Utána visszatért az E3, de szinte semmit sem változott. Valahol ekkortájt száműzték a hosteseket is, a látványosságokat is... Csak 2017-ben sikerült kicsit felzárkózni, amikor a show fennállása óta először a nagyközönség előtt is megnyitották a kapukat, nem csak az iparban dolgozók mehettek be. Ennek eredménye, hogy 2017-ben 15 ezerrel nőtt a látogatók száma, tavaly pedig először került a 2005-ös 70 ezres csúcs közelében a 69 ezres látogatottságával. Lehet, hogy idén meg is dől, bár úgy, hogy a Sony, az EA és az Activision is távol marad, szerintem a visszaesés inkább várható.

Hozzáteszem, még a 2000-es évek végén sem volt rossz az E3, még emlékszem az első show-kra, amiket már neten követhettem végig, és volt közöttük nagyon jó. Amikor elkezdtem dolgozni a Gurunak, és már szakmai szemmel is néznem kellett, még akkor is csak éreztem a hanyatlást. Ám az utóbbi pár évben személy szerint inkább a szánalom szóval jellemezném. Vannak jó pillanatai, de összességében szerintem nagyon hitvánnyá vált. Technikailag, ha nem lenne munkaköri kötelességem élőben követni, akkor valószínűleg másnap megnézném az engem érdeklő videókat, aztán le lenne tudva az E3.

 

13 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Olvastam egy cikket, hogy elvileg nem készül új Splinter Cell játék, bár az infó nem hivatalos forrásból van.

Pedig már-már nyílt titok, hogy készül az új játék. Alig pár nappal ezelőtt a GameStop üzletlánc véletlen előrendelhetővé tett egy Sam Fischer éjjellátót, és pánikszerűen eltüntette. A The Division 2 direktora, Julian Gerighty pár hete egy részeges estén Twitteren írta ki, hogy az új Splinter Cellen dolgozik (rá is szóltak nagyon gyorsan a Ubisoftól, másnap meg jött a ködös hivatalos "hát de nem is, aztán mégsem, meg nem így, de hát talán úgy" szöveg. Áprilisban a Generacion Xbox - aminek egész jó belsős infói szoktak lenni - pletykált az új Splinter Cellről (és az új Dino Crisisről, amit, ha bejelentenének az idei E3-on, az nekem is egy jó pillanat lenne), és szintén áprilisban a Ubisoft elnöke, Yves Guillemot is erőteljesen Fischer kalandjára utalgatott.

Szóval szinte száz százalék, hogy készül, csak azt nem tudni, hogy mikor jelentik be. Nagyon esélyes az E3.

 

12 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Amire én várok az a Half-Life 3. Na jó ne legyünk telhetetlenek, megelégednék a Half-Life 2 Episode 3-mal is.:evil:

:lol2: De mekkorát nézve a játékos közösség, ha tényleg bejelentenék ezek közül valamelyiket. :) 

 

12 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Amit nagyon, de nagyon várok az egy The Last of Us Part 2 megjelenési dátum, de mivel a Sony nem lesz ott így esélytelen.

Nem hivatalos, de nagyon valószínű, hogy a The Last of Us Part 2 jövő évben fog megjelenni. Állítólag év végén jelent volna meg, de végül a Death Stranding javára döntött a Sony, és, hogy ne kerüljön két nagy kaliberű PS4-exkulzív játék egymás nyakára, így a TLoAP2 ment jövőre. A legjobb tipp most februári megjelenéssel számol. De lehet azzal számolni, hogy ezt hamarosan be is jelentik, nem kell a Gamesomig, a The Game Awardsig (ami szerintem már szintén köröket ver az E3-ra) vagy a PlayStation Experience-ig várni.

 

12 órával ezelőtt, Frenkie írta:

A Gamescon mikor is lesz? Emlékeim szerint júliusban szokták tartani nem sokkal a Comic Con elött.

Nem, a Gamescom augusztusban van, idén 21-től 24-ig lesz megrendezve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Frenkie írta:

A Cyberpunk 2077 is egy "döntéshozó" játék lesz? Mint a Heavy Rain pl?

A döntések ebben is hatalmas jelentőséggel bírnak majd, csak nem olyan lesz, mint a Heavy Rain. Ez egy RPG-FPS lesz a Witcher-trilógia készítőitől. Sok tekintetben olyan is lesz, mint a Witcher, csak a múltat a jövőre, a kontinenst egy hatalmas városra, a lovat autóra, a kardokat lőfegyverekre, a külső nézetet meg belső nézetre cserélték.

 

Szerk.: na, a Cyberpunk 2077 Collector's Edition is előrendelve PS4-re, és ahogy elnézem, a Witcher 3 le lesz taszítva a trónról, mint a legdrágább játékom. :) 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval ez az idei E3 egy nagy rakás sz*r. Úgy érzem magam, mintha karácsony alkalmából ajándék helyett pofánvágást kaptam volna.

PC Gaming Show és a Square Enix volt a két értékelhető műsor eddig. Ha a Nintendo nem villant valamit akkor iszonyatosan csalódott leszek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ezzel is az a baj, mint úgy általában minden mással manapság. Irgalmatlan magasak az elvárások, amiknek szinte lehetetlen megfelelni. Ezért csalódik mindig mindenki mindenben, mert nem hozza valami azt a szintet, amit ÉN, az elvárásaimmal felállítok!

Személyes vélemény! 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 perccel korábban, Darth Riddick írta:

Szerintem ezzel is az a baj, mint úgy általában minden mással manapság. Irgalmatlan magasak az elvárások, amiknek szinte lehetetlen megfelelni. Ezért csalódik mindig mindenki mindenben, mert nem hozza valami azt a szintet, amit ÉN, az elvárásaimmal felállítok!

Személyes vélemény! 

Én inkább a sok szivárogtatást látom a legnagyobb bajnak. A játékok nagy része már kiszivárgott a rendezvény előtt. 

Vannak stúdiók akik meg lazán 1-2 nappal a rendezvény előtt bejelentik, hogy mik lesznek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Darth Riddick írta:

Szerintem ezzel is az a baj, mint úgy általában minden mással manapság. Irgalmatlan magasak az elvárások, amiknek szinte lehetetlen megfelelni.

Ez nonszensz, mert régen ennél jobb volt. Az az elvárásom, hogy olyan legyen, mint régen. Riddick, nekem ne mond azt, hogy az a lagymatag EA Play, amit itt előadtak (előüvöltöttek), az elvárásom miatt volt sz*rabb, mint akárcsak a tavalyi vagy amikor még az E3 keretében nagyszínpadon adtak showműsort. Vagy az én elvárásaim miatt marad távol tőle egyre több nagy kiadó? Otthon maradt a videojátékok Disney-je, a Sony. Ennyit ér az E3!

Vagy az én elvárásaim miatt koncentrálják át a nagy bejelentéseket a Gamescomra és a The Game Awardsra? Meg lehet nézni a tavalyi TGA-t, hát a kollégákkal ott ámultunk és bámultunk, milyen show-t rittyentettek köré és milyen címeket jelentettek be ott.

Vagy az én elvárásaim miatt volt nagyjából négy gameplay? Visszaidézve, a sok trailer között konkrétan játékot mozgásban csak ennyit láttunk: Star Wars Jedi: Fallen Order, Final Fantasy 7 RemakeDoom: Ethernal és Watch_Dogs Legion - utóbbi frankón scriptelt anyag volt. Emlékeim szerint semmi másból nem mutattak rendes játékmenet anyagot, ami szánalmas! Pár évvel ezelőtt még itt szinte mindenből bemutattak valami rendes gameplay-t, itt láthattunk először mozgásban sok játékot.

Vagy az én elvárásaim miatt nem mondtak szinte semmi konkrétumot a bemutatott játékokról? Mert rizs az bőségesen volt, de igazán konkrétumot csak a Watch_Dogs Legionról, az Marvel's Avengersről és a Final Fantasy 7 Remakeről tudhattunk meg, a többi meg mese volt habbal. Olyan dolgok, amiket már elmondtak vagy amit a hülye is tud ezekről a játékokról, vagy konkrétan érdektelen. Most komolyan, elhívták a Respawn két fejlesztőjét, hogy elmondják a Fallen Orderről, hogy baromira örültek, hogy Star Wars játékot fejleszthetnek. Pffff...

Bocsi, de ez a "irgalmatlan magasak az elvárások, amiknek szinte lehetetlen megfelelni" egy kényelmes önámítás. Nem, az E3 egyszerűen évről évre egyre rosszabb, és ezt már nagyon sokan felismerték. Csak tegyük fel a nagy kérdéseket:

Miért csak a Watch_Dogs Legion volt az egyetlen nagy játék, amit bejelentettek?

Miért maradt távol a Sony?

A Sony vezetője miért gondolja, hogy az E3 már elvesztette jelentősségét? (Ezt konkrétan kimondta, miután bejelentették, hogy nem lesznek kint.)

Miért csak négy játékból mutattak gameplay-t?

Miért nem jött ki az Activision, amikor van új Call of Duty-juk?

Az EA miért látta már úgy, hogy a külön show-juk - amit még így is az E3-hoz kapcsolnak - már színpadot sem érdemel?

És miért ver köröket az E3-ra a Gamescom vagy a The Game Awards?

Mindegyik kérdésre az a válasz, hogy azért, mert az E3 már nem a játékvilág központi eseménye. Elvesztette a jelentősségét, mert durván megzuhant a minősége. Ennek semmi köze az elvárásokhoz, ez egy szilárd tény. Persze, ha csak annyi az elvárásod, hogy mutogassanak videojátékos videókat és rizsázzanak, akkor naná, hogy nem csalódsz az E3-ba, de azért nekem ennél magasabbak az elvárásaim, mert ennyit én a sima hétköznapjaimon is megkapok. Ahhoz nem kell E3, elég elmennem egy Play IT-re.

 

5 órával ezelőtt, Dei írta:

annak stúdiók akik meg lazán 1-2 nappal a rendezvény előtt bejelentik, hogy mik lesznek.

Ez is inkább az E3 hanyatlásából ered, és nem emiatt hanyatlik az E3. A kiadók egyszerűen felismerték, hogy nagyobb érdeklődést válthatnak ki az E3-as konferenciáik felé, ha már előtte elárulják, mi lesz porondon, mert máskülönben nem figyelnének oda rájuk.

Ami elég jól mutatja a show hanyatlását, hogy a Ubisoft is csak a Watch_Dogs Legiont mutatta be, pedig ott van még a tarsolyukban két másik nagy cím, az új Assassin's Creed és a Splinter Cell. Nyílt titok, hogy készülnek, az is elég biztosnak látszódik, hogy idén be fogják jelenteni őket és jövőre jönnek. Meglepne, ha nem a Gamescomon vagy a TGA-n kerülne erre sor. A tavalyi TGA alapján valószínűleg ott lesz nagy leleplezés. Régen mindhárom játékot az E3 alkalmával leplezték volna le.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyet értek, én ugyan nem szoktam online követni a showt, csak a GS oldalán a híreket, videókat, gameplayeket, azt viszont kb. 2-3órás rendszerességgel, régen ez alatt az időintervallum alatt majdnem annyi hír generálódott, mint manapság fél nap alatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

40 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Egyet értek, én ugyan nem szoktam online követni a showt, csak a GS oldalán a híreket, videókat, gameplayeket, azt viszont kb. 2-3órás rendszerességgel, régen ez alatt az időintervallum alatt majdnem annyi hír generálódott, mint manapság fél nap alatt.

Hát, ha belegondolok, hogy 2016-ban az E3 idején 78 hírt írtam meg három nap alatt, ma a pletykaidőszakkal együtt is csak 26-nál járok, azért ez is beszédes. És azért elnézegetve azokat a hírcímeket 2016-ból, tehát mindössze három évvel ezelőttről:

- E3 2016 20 perces gameplay-videot kapott a Mafia 3

- E3 2016 44 percnyi, kommentár nelkuli Battlefield 1 gameplay

- E3 2016 Bepillantas a Mass Effect Andromedaba

- E3 2016 Call of Duty Infinite Warfare – utos gameplay-video erkezett

- E3 2016 Days Gone bejelentes

- E3 2016 Days Gone reszletek – zombik a vadonban

- E3 2016 Dead Rising 4 bejelentes – boldog karacsonyt

- E3 2016 Death Stranding bejelentes – Kodzsima uj jateka

- E3 2016 Dishonored 2 reszletek

- E3 2016 For Honor trailer es gameplay jott

- E3 2016 Gameplay-videot kapott a Sniper Elite 4

- E3 2016 Gameplay-videoval jelentkezett a Forza Horizon 3

- E3 2016 Gears of War gameplay-video és PC-s bejelentes

- E3 2016 Jon a State ef Decay 2

- E3 2016 mozgasban a God of War

- E3 2016 Mozgasban a Horizon Zero Dawn

- E3 2016 mozgasban a The Legend of Zelda Breath of the Wild

- E3 2016 mozgasban a Vampyr

- E3 2016 Prey 2 bejelentes

- E3 2016 Quake Champions bejelentes

- E3 2016 ReCore gameplay-video erkezett

- E3 2016 Resident Evil 7 bejelentes

- E3 2016 South Park The Fractured but Whole reszletek

- E3 2016 Spider-Man bejelentes

- E3 2016 State of Decay 2 bejelentes

- E3 2016 Steep bejelentes

- E3 2016 Titanfall 2 gamplay-trailer

- E3 2016 Titanfall 2 multiplayer gamplay-trailer

- E3 2016 ujabb trailert es gameplay-videot kapott a Watch Dogs 2

- E3 2016 Watch Dogs 2 bejelentes es reszletek

 

Tessék, már csak ekkor csak bejelentésről, gameplay-ről és részletes beszámolókról többet írtam, mint amennyit most összesen írtam az E3-ról. Ennek mi köze az elvárásokhoz? Láthatóan, tényszerűen bizonyítható, hogy az E3 idén sz*rabb volt, mint 2016-ban. Még ha a munkatársaim írásait is becsatornázom, akkor sem lenne ennyi bejelentés, gameplay és részletek hír.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szívesen megkövetem magam a kijelentésemmel szemben. Lehet, hogy ez pont nem áll az E3-ra, de sok minden másra viszont igen! ;)

Abszolút elfogadom a véleményed, mivel te jócskán benne vagy ebben. Én jóval laikusabb vagyok a témában. Bár az elvárásom az E3 kapcsán konvergált a nullához. Igazából egy The Evil Within 3-nak tudtam volna örülni talán egyedül, illetve egy Resident Evil 3: Nemesis Remake-nek!

SONY távol maradása viszont valóban felvet kérdéseket!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, Dei írta:

NIntendo direct vitte a prímet az egész E3-on. Annyira örülök ilyenkor, hogy a PS4 mellé még egy Switchre is beruháztam. :D 

Ízlések és pofonok, egyedül a Witcher 3 megjelenés váltott ki bennem valamit, mert elképzelésem sincs, hogy azt a játékot hogyan lehet belegyömöszölni a Switch-be. Persze nekem mincs Switch-em, nem is érdekel semmi azzal a konzollal kapcsolatban, szóval nem csoda, ha a Nintendo nem hoz lázba. :) 

Nekem a Ubisoft és a Square Enix tetszett, mert ezek még próbáltak valami show jelleget adni, ráadásul ezek voltak kedvesek gameplay-t is mutatni, és még valami normális újdonságot is bemutatni. A mélypont meg az EA Play volt. Ha nem lett volna ott a Star Wars Jedi: Fallen Order, akkor nagy 0 lett volna. A legnagyobb röhej az egészben, hogy az Anthem sehol sem volt. Komolyan, szerintem az EA próbálja azt a játékot szépen lassan elásni. Nem lepődnék meg, ha az idén jönne egy hír a BioWare bezárásáról.

 

2 perccel korábban, Darth Riddick írta:

Lehet, hogy ez pont nem áll az E3-ra, de sok minden másra viszont igen! ;)

Valóban, de ettől még nem lesz belőle általános igazság.

 

2 perccel korábban, Darth Riddick írta:

egy The Evil Within 3-nak tudtam volna örülni talán egyedül, illetve egy Resident Evil 3: Nemesis Remake-nek!

Ennek a kettőnek mondjuk én is piszkosul örültem volna, főleg az utóbbinak, mert valami elvetemült okból kifolyólag én a RE3-at szeretem a legjobban. Imádtam Nemesis elől futkározni. :) De az biztos, hogy a RE3 remake készül, a bejelentésének elmaradása viszont kicsit érthető, mert a Capcom attól tette függővé, hogy hogyan fogadják a RE2 remake-et. Technikailag nemrég kapott zöld utat a projekt, szóval szerintem arról még egy, de inkább két évig nem fogunk különösebben hallani.

A The Evil Within 3 necces, mivel semelyik része nem volt kasszasiker, bár a Capcomnál szerencsére ez annyira nem hátrány. Viszont most a csapat egy másik játékot fejleszt, szóval szerintem TEW 3 sem lesz pár évig. Viszont az új játékuk nekem tetszik az előzetes alapján.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek az előttem szólókkal. Sajna ez az E3 mind felhozatalban mind előadásmódban baromi gyengére sikerült. :S 3-4 cím van ami igazán érdekel csak.

Ori, Cyberpunk, Elden - bár abból se láttunk még semmit - és SW persze. A többit meglátom még.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hali! Korábban már belengettem, de most ideért a dátum végre!

Szóval, ha valaki akarna egy igazán ütős remek kezelhetőségű bulis party játékot a nyárra, annak eljött az idő! Négy fős split-screen, 8 fős online, minden ami régen volt és nagyon-nagyon sok újdonság!

JÚNIUS 21: CRASH TEAM RACING-NITRO FUELED:

 

Akkor (1999):

 

És most (2019):

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Régen minden jó volt. Bezzeg a mi időnkben. :evil:

Hehe, ott a pont.

Amúgy szerintem a játékiparra pont az a jellemző, hogy most régen sok minden sokkal jobb. Eleve itt vannak az expók, amiket már akár otthonról is követhetsz. Régen mi volt? Egy nyomtatott magazinban olvashattad azt, amit jó esetben az újságírók a helyszínen felcsipegettek, rosszabb esetben nekik is máshonnan kellett megszerezniük az infót. Ráadásul mindez hetekkel az expó után jutott el hozzád. Arról nem is beszélve, hogy csak az E3 volt.

Ma ugyan az E3 hanyatlik, de van mellé Gamescom - ami ráadásul európai ember számára is elérhető közelségben van -, The Game Awards, PlayStation Experience, Penny Arcade Expo, stb. Ráadásul a legtöbbet élőben követheted akár az otthonodból, és nem kell heteket várnod a másod- vagy harmadkézből származó infókra, egyből hozzád futhatnak be.

A másik, hogy a játékok is hatalmasat fejlődtek. Én elsősorban úgy tekintek a játékokra, mint a filmekre, a vizuális művészet egy formája, vagyis fontos a grafika (szerintem önámítás az ellenkezőjét állítani, mert még soha nem láttam azért szidni játékot, mert szép volt a grafikája). Az egyre reálisabb, emberközelibb grafikával ugyanis sokkal több érzelmet tudnak megjeleníteni a karakterek, az interaktív, filmszerű élmény pedig megaláz bármit, amit régen a pixeltömegek tudtak. Arról nem is beszélve, hogy a mai játékok sokkal komplexebbek, mint a régiek. Lehet szidni a Star Wars Battlefront 2-t, de az a nagy büdös helyzet, hogy az üzleti mellényúlást leszámítva sokkal jobb játék, mint az emlékektől megszépült eredet Star Wars: Battlefront 2. Sokszorosan szebb a grafika, van normális története (az eredeti SWBF2-nek lábjegyzetre is kevés története volt és teljesen összefüggéstelenre sikerült az egész kampány), több a játékmód (az eredetiben 5, az újban 11 van), a karakter, az osztály, és sokkal komplexebb is.

De lehet bármivel jönni. Az isten áldotta Star Wars: Knights of the Old Republic remek játék volt régen, de nagyon sz*r mai szemmel nézve. Egy The Witcher 3: Wild Huntban a kezdő pályán több időt lehet elütni, több dolgot lehet csinálni, mint az egész KotOR-ban összesen. Arrl nem is beszélve, hogy micsoda kényelmet és spórolást jelent manapság például az online boltokban való vásárlás. Régen el kellett menni a helyi videojáték boltba (már ha volt), és kifizetni mindazt, amit az eredeti árra rápakolt a boltos, kihasználva a monopol helyzetét. Vagy lemezen másolgathattad havertól. Ráadásul, sokszor csak akkor hallottál egy játékról, ha a haverod megmutatta.

A videojátékok elfogadottsága is sokkal jobb ezekben az időkben, mint régen. Régen különc voltam azzal, hogy én nem fociztam, hanem Quake-eztem. Ma menőnek számít, hogy az a munkám, hogy videojátékokkal foglalkozom. Régen ez szubkultúra volt, ma már boldog boldogtalan játszik, ha máshol nem, a telefonján. Persze ma is vannak olyanok, akik szerint a videojátékok erőszakossá tesznek, meg gyilkolnak, stb, de ez akkor is baromság volt, amikor Jack Thompson ügyvédúr kántálta, és ma is az.

Szóval szerintem, aki azt hiszi, hogy a videojáték ipar régen jobb volt, az tévedésben van (ne értsd félre, Frenkie, tudom, hogy te nem hiszed ezt, csak vicceltél fent, de sokan vannak, akik ezt szajkózzák). Minden téren jobb a helyzet. Igen, vannak rossz játékok is minden kategóriában, de azok régen is voltak. Nem is kevés. Csak azokra ma már vagy nem emlékszünk, vagy azok emléke is megszépült valamiért. Például a KotOR 2, amit durván lehúztak a maga idejében, joggal, mert tényleg rosszul sikerült, ma mégis isteni játékként él az emlékezetekben.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Dzséjt Minden szavaddal egyetértek. Úgy gondolom ma a videójátékok aranykorát éljük.

Kicsit kiegészíteném az írásodat. Hogy honnan jutottunk hova. Mert én is megéltem a "great" kort. 

A 90-es évek elején a szomszédom(aki programozóként dolgozott) áthívott hogy van egy új játéka. Hitler bunkerében kell császkálni. Addig csak platformjátékokkal játszottam Commodore - on szintén a szomszédban. Megláttam a Wolfensteint

állam leesve. Soha ilyen grafika nem volt addig. Olyan volt mint az EP 4 '81-ben.egyből szerelmes lettem az FPS műfajba, mai napig tart. 

Jött aztán a Doom a Duke Nukem 3D(de imádtam a totál tahó herceget), a Quake. 

1998-ban aztán nekem is lett pc-m, a Quake 2-öt már azon nyomtam végig. 

A lényeg viszont hogy ezekről a játékokról a szomszédomtól hallottam. Volt tán egy PC-X nevű újság, de azt nem vettem mert nagyon drága volt. Bizony akkoriban a játékos újságok az átlagfizetésekhez képest drágák voltak. 

Net olyan 99 körül már volt de a maihoz képest őskori. Nemhogy YouTube nem volt hsnrm oldalba beágyazott videó sem. 

Ahogy Dzséjt írja az új játákokról ismerősöktől szereztünk tudomást. 

Megvenni esélytelen volt őket átlagbélának, mivel aranyáron mérték őket. 

Nekem szerencsém volt mindig volt olysn ismerősöm aki ki tudta nekem írni sz új játékokat. Torrent illetve más p2p hálózat nem volt elterjedve. 

Jött aztán a 2000-es évek. Olyan 2003-2005 között volt egy érdekes időszak számomra. 

A net már gyorsabb volt, 2002-ben otthon az ISDN - t felváltotta az akkor szupergyors ADSL ami 50 kb/s sebességet jelentett. Tölteni továbbra sem lehetett tömegével, a weboldalak sokat nem változtak, igazából arra volt jó hogy a lengén öltözött hölgyek hamarabb megjelentek. Szóval ebben az időszakban 3 újság jelent meg amiből mi videójátékot kedvelő emberek tájékozódtunk. A PC Guru, a Gamestar és a Gamer. 

Egy akkori kollégám mindhármat megvette és volt olyan kedves hogy ideadta kiolvasni óket. 

Ezeknek az újságoknak a megjelenését úgy vártuk mint a Messiást. 

Ezekből tudtuk az új játékok megjelenését, ezekben lehetett játékteszteket olvasni. 

Persze a nyomdai átfutás miatt, már néha végigjátszottam őket mire a teszt megjelent. 

Nem volt naprakész teszt. Volt olyan hogy mondjuk 3.-án megjelent a játék, 5.-e után az említett újságok. És biza a 2 napja megjelent játékról csak egy hónap múlva olvashattál. 

Valahogy nem sírom vissza azt aidőszakot. 

Ezzel szemben mi van ma? Azonnal olvashatsz játékteszteket a megjelenés napján illetve előtte, sőt láthatod mozgásban a YouTube - on. Mikor megjelenik a játék max 1-2 nap és már tesztet olvashatsz illetve YouTube - on végigjátszás is van. 

Torrentről szinte bármit letölthetsz az esetek többségében pc-re aznap mikor a játék megjelenik. 

De Steamről legálisan bagóért is vehetsz játékot. 

Aztán ott vannak a konzolok. Régen az volt ellenük az érv hogy nem lehet másolni rájuk a játékot, meg kellet venni ami borsos összeg volt. 

Ma viszont egy gamer pc harmadáért(illetve a videókártyák árát nézve lehet negyedéért) lehet venni egy alapkonzolt és szó szerint sz*rért h*gyért A-kategóriás játékokat lehet hozzá venni. Nem caak karácsonykor. Kb 2 hetente kapok elképesztően jó akciókról hírlevelet a ps store-tól. 

Szóval ma sokkal jobb videójátékosnak lenni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Rise of The Tomb Raider

 

Igaz már több mint 3 éve megjelent, de csak most játszottam végig. A tavalyi évem teljesen a PS4 exluzívokkal telt, pc-n nem is játszottam. Idén meg még PS4-el nem.:D De nem baj mert lett hozzá magyarítás és így azért jobb. Ráadásul nem kell várnom 2 és fél évet a 3. részre mert már megjelent.

Szóval nagyon tetszett a játék, jó volt a történet a grafika elsőosztályú. Ami biztos hogy nekem ez a játékstílus már egyenrangú az fps-el. Imádom ezeket a kalandos játékokat, ahol ki kell találni hogy jutsz tovább. Itt is nagyon élveztem a sírok felfedezését, és mindig örültem mikor rájöttem mit kell csinálni. Nem tudok különbséget tenni a Tomb Raider és az Uncharted széria között, mindkettő a szívem csücske.

Az is tetszik hogy az elején még egy nyomorult nyilad van és szép fokozatosan lesznek komolyabb fegyvereid. Meg hogy néhol a tovébbjutéshoz meg kell szerezned egy eszközt. Bár itt volt nálam egy kis negatívum, mert állandóan emlékeznem kelet hogy hol volt az a hely ahol mondjuk légzőkészülék kellett egy sírhoz. Visszamászkálásokért nem vagyok oda játékokban. A Quake 2-nél nálam ez az egyetlen hiba.

Ha már negatívum még azt kiemelném hogy közepes szinten játszva egyszeűen nem volt kihívás. Bármennyien jöttek a nyillal simán el tudtam őket intézni. Mindig volt nálam gázos, tüzes, és robbanónyil, ha meg elfogyott harc közben tudtam craftolni. Az AK nagyon rossz volt. Volt egy puska ami egylövetü volt az ért valamit és a jó öreg shoti. Az egész játék alatt egyszer haltam meg tűzharc közben. Kicsit jobban belőhették volna a fegyverek sebzését.

Az ellenfelek a tipikus elmebajos világmegváltók, már 3 perc után utáltam őket. 

 

Spoiler

Konstantint simán otthagytam élve elégni a végén. Ne könyörögjön már egy tömeggyilkos, ráadásul hány embert ölt meg. Ő adott kegyelmet? Hát nem is kapott. Ana-t meg hálistennek lelötték mint egy kutyát. Az ő bűne még rosszabb volt elárulta azokat akik bíztak benne. Mikor az elején kiderült hogy egy rohadék áruló, alig vártam hogy kitekerhessem a nyakát. Azért meg nem tudtam sajnálni, sőt meg sem értettem a tetteit, hogy haldoklik. És? Százmilliók haldoklanak rákban mégsem lesznek tömeggyilkosok, és nem állnak be egy szektába. Szépen csendesen meg kellett volna halnia, mint bármely normális embernek. Knézy Jenő sem ölt embereket mert rákos. Nonszensz.

Jacob nagyon szimpi volt. Kiváncsi leszek ki a főgóré a Szentháromságnál. Gondolom majd a 3. részben kiderül.

 

 

Kiváncsian várom a 3.részt. Magyarosítják már csak 3-szor annyi a szöveg benne mint az előzőekben emiatt lassan haladnak. Idén nyáron jelenik meg , utána egyből kezdem.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.