Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Egyszer végigjátszottam. Nem mondom, hogy nem tetszett, de erre mondom azt, hogy gyenge közepes. Mondjuk nálam azért a zs kategória nem ez. Az még bőven játszható volt, ennél találkoztam már nagyon nagy volumennel rosszabb játékkal is.

Egyetértek! Ugyan így vagyok vele! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt azért hozzá kell tennem hogy én csak A-kategóriás játékokkal játszom. Ami nem üti meg a nagy nevek szintjét mind játékmeneteben mind grafikában az nálam automatikusan zs-kategória. Azaz már egy közepes szint is. Ami egy The Last of Us, Horizon Zero Dawn illetve új Tomb Raider alatt van akár egy fokkal is az nálam már kuka. 

Persze hivatalosan nem így van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Frenkie írta:

Azt azért hozzá kell tennem hogy én csak A-kategóriás játékokkal játszom. Ami nem üti meg a nagy nevek szintjét mind játékmeneteben mind grafikában az nálam automatikusan zs-kategória.

Azért ez eléggé gáz hozzáállás szerintem. Egyrészt, mert így baromira félreérthető a véleményed (zs kategóriát mondasz olyanra is, ami minden téren keterbe veri az AAA-kategória legtöbb csúcstermékét), másrészt eszeveszetten jó játékok vannak az AAA-kategórián kívül is, sőt nem egy alázza az AAA-kategória egyes termékeit. Egy Book of Unwritten Tales, egy Subnautica, egy The Vanishing of Ethan Carter vagy egy This War is Mine mellett egy Call of Duty vagy egy Battlefield felejthető sz*r.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ehhez még annyit tennék hozzá, hogy az AAA egyáltalán nem egy minőségjelző, semmi köze ahhoz, hogy egy játék mennyire jó. Ez arra utal, hogy a kiadó hova pozicionálja az adott játékot, ez egy költségvetési, erőforrásráfordítási kategória, nem minőségi.

A fogalmakat eléggé leegyszerűsítve, a több pénz nem feltétlenül jelent jobb játékot. Nincs egyenes arányosság egy játék minősége és a belerakott pénz mennyisége között. Ha valaki csak tripla A-s játékkal hajlandó játszani, óriási élményektől fosztja meg magát, ráadásul tipikusan kifejezetten egyedi, eredeti és kedvezőbb áron kapott élményektől.

Az a fajta fekete-fehér szélsőséges gondolkodásmód, amikor valamit csak A és Zs kategóriába sorolunk, amúgy sem túl szerencsés megközelítés.

 

Ha már AAA, vannak itt amúgy fifás gémerek? Belenéztem most ebbe a régi-új voltás vonalba, amit annyira promóznak, de az első néhány óra alapján ez vmi röhejesen szánalmasan fos. Nem értem hogy lehet egy ilyen kritikán aluli félkész hulladékot beletenni egy kiadott játékba... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

52 perccel korábban, pb69 írta:

Ehhez még annyit tennék hozzá, hogy az AAA egyáltalán nem egy minőségjelző, semmi köze ahhoz, hogy egy játék mennyire jó.

Pontosan, az AAA nagyjából a játékvilág blockbusterei, semmi több. Sok pénzt ölnek bele, de ettől még nem lesz feltétlen jó is, elég csak megnézni az utóbbi idők Call of Duty-jait (amik játékmenetileg is laza tíz évvel elavultak), vagy éppen a Sony idei nagyágyúnak szánt Days Gone-ját (ami nem lett rossz, csak távolról sem kiemelkedő, mint amilyen a The Last of Us, a Horizon: Zero Dawn vagy az Uncharted 4 volt, szimplán csak jó).

Ráadásul sokszor a kisebb kategóriájú játékokban jelennek meg azok az elemek, amiket aztán az AAA-kategóriás játékok lenyúlnak - vagy a folytatásból lesz AAA kategóriás játék.

52 perccel korábban, pb69 írta:

Ha már AAA, vannak itt amúgy fifás gémerek? Belenéztem most ebbe a régi-új voltás vonalba, amit annyira promóznak, de az első néhány óra alapján ez vmi röhejesen szánalmasan fos. Nem értem hogy lehet egy ilyen kritikán aluli félkész hulladékot beletenni egy kiadott játékba... 

Na, ez érdekes, mert eddig minden teszt, amihez szerencsém volt - hírt kellett írnom róla, szóval elég sokhoz volt, különben hangyányit sem érdekel a FIFA :) -, azok egyöntetűen a Voltát emelték ki, mint a játék legjobb és legszórakoztatóbb része.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 perccel korábban, Dzséjt írta:

Na, ez érdekes, mert eddig minden teszt, amihez szerencsém volt - hírt kellett írnom róla, szóval elég sokhoz volt, különben hangyányit sem érdekel a FIFA :) -, azok egyöntetűen a Voltát emelték ki, mint a játék legjobb és legszórakoztatóbb része.

A sztorit néztem, az ugye ezen alapszik, eddigi tapasztalatom az, hogy gyakorlatilag mintha nem lenne kész ez a vonal. Olyan dolgok vannak benne, hogy testreszabod a karaktereket, de aztán nem is úgy néznek ki. Játszol egy meccset, akkor pl. tök más ruhában vannak, mint ahogy beállítottad, majd az átvezetőben hirtelen már mégis a beállított szettben tündökölnek. Összerakod a csapatod, aztán ettől függetlenül tök más emberekkel kerülsz egy csapatba. Arról már nem is beszélve, hogy a játék képes konkrétan ugyanazt a szereplőt betenni egyszerre hozzám és az ellenfélhez is a pályán, amikor meccs van...

 

A sztorimód eddig szörnyen klisés, már rögtön az elején pontról pontra meg lehet mondani mi fog történni, és eddig még nem kellett megkövetnem magam semmiben, olyan mint egy újabb Halálos iramban film. Megy a papolás a családról, a barátságról, az összetartásról, nyilván itt is megvan az, hogy beüt a baj és akkor jönnek a kamubalhék és a csodát kell tenni megoldás. Eleve vicc, hogy jöttment suhancok rögtön a fél év múlva esedékes VB-re készülnek...

Ráadásul tele van a mód antipatikus elemekkel. Totál sztereotipikus minden karakter és az egész közeg. Erőltetik ezt a "gettós" rajoskodós utcagyerekes vonalat, mintha csak ilyen pávák meg álgengszterek fociznának a haverokkal az utcán világszerte. Megy a szelfizés, a pózerkedés, az idióta táncok, a görcsösen izzadságszagú kamulazáskodásokról és arcoskodásról szól minden. Olyan az egész, mintha valami 40-es IQ-jú hülyegyerekeknek szólna minden.

Belebotlasz a labdába és már rögtön olyan parádékon veszel részt, mintha legalább te lennél Cristiano Ronaldo és Messi egy személyben. És ez adná a hangulatot, hogy totál semmitmondó emberek focizgatása körül akkora showműsor van, mint egy olimpián se. Érted, mintha kimennénk a haverokkal a sarki suli kézipályájára focizni, aztán hirtelen Los Angeles vagy Tokió egy csarnokában találnánk magunkat, ahol több ezer néző tombol, lézershow, üvöltő zene, labdafejű DJ (nem viccelek...) csinálja a bulit. Kellemetlen értékválságot sugall az egész körítés, sikerült a "modern világ" összes felszínes és értéktelen motívumát összegyúrni.

 

Sajnos a PC-vonatról itt sincs leszállás, tele van pakolva a csapatod minden rasszal és csajokkal. Ami önmagában nem lenne gond, csak amíg mondjuk a rendes nagypályás fociban tök megoldották, hogy a nők teljesen máshogy mozognak és viselkednek a pályán, nem ugyanolyan egy női és egy férfi játékos, akkor sem, ha ugyanazok a statjai, addig itt mindenben megegyeznek. Pedig én tökre élvezek amúgy női meccseket játszani, egészen más élmény és szeretem. De itt elcseszték ezt is.

Meg összeboronálták őket egy mezőnybe és konkrétan minden tele van csajszikkal. Eddig van kb. egy darab fehér srác az egészben, nyilván ő legnagyobb gyökér, aki rasszista, szexista, minden egyben. Ez talán nem spoiler, 1,5 órát nem kellett játszanom a játékkal és már azon ment a balhé a karakterek között, hogy a fehér srácra nyilván ráhúzták, hogy azért szólogat be, mert szerinte egy nő nem lehet jó focista, meg soha nem lehet olyan jó, mint egy faszi. És ezt a propagandát egy FIFA játékba is bele kellett erőszakolni...

 

A kispályás foci a maga módján élvezetes, de a fent említett hangulati és technikai elemek igencsak rombolják. Az irányítás ráadásul nagyon felemás lett néhol. Nem igazán fedeztem fel pl. eddig, mitől függ az, hogy tudsz-e blokkolni kapura lövéseket vagy sem. Hiába van rá külön edzés, ahol elmagyarázzák, hogy egy vonalban kell lenned a lövővel és a labdával. Konkrétan be is rajzolják neked gyakorlásnál azt a vonalat, amire állnod kell, és tökéletesen látszik, hogy hiába vagy ugyanúgy teljesen rajta a vonalon, egyszer elakad a testedben a labda, másszor meg egyenesen elmegy melletted és gól.

Az ellenfél taktikája sokszor értelmezhetetlen. Volt olyan meccsem, ahol csak passzolgattak és cseleztek körbe-körbe, és eszükbe se jutott a kapum felé jönni. Máskor meg két húzásból rögtön kapura lőnek, a kipattanót meg bárhonnan, bármilyen szögből be tudják lőni. Ugyanazon a nehézségi szinten, teljesen ugyanazon ellenfelekkel szemben, hol én nyerek 5-1-re, hol ők 5-0-ra. A kisebb kapukat és a lövéseket is érdekesen sikerült integrálni a fifás vezérlésbe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Azért ez eléggé gáz hozzáállás szerintem. Egyrészt, mert így baromira félreérthető a véleményed (zs kategóriát mondasz olyanra is, ami minden téren keterbe veri az AAA-kategória legtöbb csúcstermékét), másrészt eszeveszetten jó játékok vannak az AAA-kategórián kívül is, sőt nem egy alázza az AAA-kategória egyes termékeit. Egy Book of Unwritten Tales, egy Subnautica, egy The Vanishing of Ethan Carter vagy egy This War is Mine mellett egy Call of Duty vagy egy Battlefield felejthető sz*r.

Az gáz hozzáállás, hogy a szabadidőmben ami van játékra minőségi játékokkal játszom? Már bocsánat, de annyi időm azért nincs hogy nevenincs játékokkal foglalkozzak. Rengeteggel vagyok még így is lemaradva. Természetesen nem a COD-ra(Bár a Modern Warfare-sorozat szerintem iszonyú jó), vagy a Battlefiled-re gondoltam nagy név említésénél(mert meglepő módon nem csak azokkal játszom, de tudod hisz ismersz). Az utolsó két COD amúgy is a borzalom kategória, meg ugye ezeket multinak csinálják, én meg utálom a multit.

De egy Horizon Zero Down, The last of us, Uncharted, vagy Tomb Raider után én már ezen szint alá nem megyek. Ezeknek annyira jó a történetük, annyira intelligensek hogy ha játszom én már csak ilyen szintüekkel akarok. Ahogy anno írtam ezen játékok simán alázzák történetben a nagy hollíwood-i blocbustereket.

Nem kétlem hogy van ezeken kivül pár gyöngyszem de azokat nem is nagyon ismerem, meg ahogy írtam időm sincs rájuk.

És nem vagyok hajlandó szégyelllni magam amiattt hogy csak minőségi játékkal vagyok hajlandó játszani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Frenkie írta:

Az gáz hozzáállás, hogy a szabadidőmben ami van játékra minőségi játékokkal játszom? Már bocsánat, de annyi időm azért nincs hogy nevenincs játékokkal foglalkozzak.

3 perccel korábban, Frenkie írta:

És nem vagyok hajlandó szégyelllni magam amiattt hogy csak minőségi játékkal vagyok hajlandó játszani.

Nem az a gáz hozzáállás, hanem hogy a minőséget összemosod azzal, hogy mennyibe kerül egy játék. Az AAA nem egyenlő a jó minőséggel,ahogyan azt ki is fejtettük. Nem kell az említett játékok alatti szintre menned minőségben, de ez nem azt jelenti, hogy csak tripla A-s játékokkal játszhatsz, mert ami nem az, az automatikusan rosszabb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

27 perccel korábban, Frenkie írta:

Az gáz hozzáállás, hogy a szabadidőmben ami van játékra minőségi játékokkal játszom?

És az AAA-kategória hol garantál minőséget, Frenkie? Sehol! Ahogy attól, hogy valami blockbuster, még lehet sz*r film, ugyanúgy lehet egy AAA-kategóriás játék is az. Összemosol két különböző dolgot, és ezért is írtam, hogy baromi félreérthető, amiket írsz. Szégyelned nem kell magad, de leminősíteni sem kell zs kategóriára azt, ami nem AAA, csak azért, mert te A) nem ismered, B) nem érdeke, mert nem AAA. Ha meg így teszel, akkor fogadd el, hogy ezt valaki, jelen esetben én gáz hozzáállásnak tartom. Ismersz, mindig is gáznak tartom, ha valaki olyan dolgokat minősít, amiről halvány lila dunsztja sincs. Hiszen hogyan ismerhetnél egy játékot, ezáltal hogyan véleményezheted, ha nem is játszottál vele, rosszabb esetben sosem hallottál róla?

Ha azt írod, hogy ami alacsonyabb költségvetésű, azzal nem foglalkozol, mert nincs rá időd, az rendben van. Én is így vagyok ezzel, szabad időmben inkább az epikusabb játékokat veszem elő, és a kisebb csodákkal (vagy éppen katasztrófákkal, amik tényleg zs kategóriás sz*rok) a munkám során találkozom. De ne lepődj meg, ha valakinek nem tetszik, ha azt írod, hogy ami nem AAA akár egy picivel is, az nálad csak zs kategóriás játék lehet és nem minőségi program. Mert ez gáz.

Amúgy ezt mi alapján ítéled meg? - ez komoly kérdés, érdekelne, hogy miben határozod meg azt, amitől fél fokkal eltérvén valami számodra már nem AAA,

 

@pb69 Értem. Na mondjuk a tesztek a sztori módot annyival letudták, hogy az is van. Mondjuk eleve nem értem, minek egy ilyen játék sztori mód.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 perccel korábban, Dzséjt írta:

Na mondjuk a tesztek a sztori módot annyival letudták, hogy az is van.

Sajnos a volta gameplay-ben is vannak problémák, úgy általánosságban. A korábban már említettek mellett pl. rohadtul idegesítő az, hogy minden gól után nyomják a szerencsétlenebbnél szerencsétlenebb gólörömöket. És egy olyan nincs közte, amikor a góljuknak örülnének, mindegyik csak a magamutogatásról meg az arcoskodásról szól. Én nem tudom, utcai fociban mindenki Balotelli meg Pogba?

Ráadásul egy sima 90 perces meccsen, ahol van pár gól, ott van értelme a gólörömnek. De egy 10 perces kispályás meccsen, ahol általában 7-8 gól esik, tényleg mindegyik után fejen kell állni, riszálni magukat, falakon futni stb.? Szép lenne, ha mondjuk vízilabdában vagy kézilabdában is ezt csinálnák.

 

Meg úgy az egész alapkoncepciót nem teljesen értem. Az utcai focit csak freestyle-osok nyomják vagy mi? Mi az, hogy itt mindenki labdazsonglőr, egy normális passzt nem lehet látni, mert mindenki azzal van elfoglalva, hogy parádézzon közben. Vagy tényleg csak ilyen bohócok szoktak kint focizni? Amikor még én járkáltam kispályás meccsekre, akkor ott mi tényleg fociztunk, nem pedig kő-papír-ollóztunk, videózgattunk, freestyle-ozgattunk.

Ja és persze emellett mindenki artista és parkouros is egyben, hiszen minden rohadt gól után és átvezetőben fejenállás, kézenállás, szaltók, futnak a falakon. Néha nem tudom eldönteni, hogy ez most egy pókemberes vagy focis játék... Most ennek az olyan technikai vonzatáról nem is beszélve, hogy a játék képtelen különbséget tenni fal és kapu között. Ha úgy esik a gól, akkor az azt szerző játékos lazán futkos a levegőn és elrugaszkodik a semmiből is egy-egy szaltóra.

 

Vagy olyanokra nem lehet figyelni, hogy ne kerüljenek pályára ugyanabban a ruházatban játékosok? Bár ha azt nem sikerül megoldani, hogy konkrétan ugyanaz a szereplő ne legyen fent több példányban... Kicsit visszakanyarodva a sztorira, el lehet nevezni a karaktered, de engem eddig még egyszer nem szólítottak a nevemen, folyamatosan másképp hívnak. De a lényeg, hogy lehet zöld, kék meg rózsaszínt hajat is beállítani, persze egy épkézláb szakáll nem megoldható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon-nagyon-nagyon várós! Csak kár, hogy februárban jön. Bevállalnék ebből is egy gyűjtőit, de a novemberi Star Wars Jedi: Fallen Order deluxe változattal és az áprilisi, extrém drága Cyberpunk 2077 gyűjtői kiadás között nem hiszem, hogy az bele fog férni - már az csoda lesz, ha a megjelenés napján meg tudom venni. :( 

 

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Húúú ez nagyon jó hír. Végre megjelenési dátum. A trailer meg nagyon üt. A havas táj nagyon hangulatos. Már most elképesztően utálom az ellenfeleket, alig várom írtsam őket.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

46 perccel korábban, Frenkie írta:

A havas táj nagyon hangulatos.

Az első részben nekem a téli szakasz volt a kedvencem, és itt a trailert látva újra elkapott ugyanaz a hangulat. Szerintem itt is csípni fogom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez lesz az első játékom amit megveszek megjelenéskor PS4-re(PC-re anno 2004-ben megvettem a Half-Life 2-őt megjelenéskor). Mindig vártam akár egy vagy másfél évet is hogy lemenjen a kinézett játék ára. De ezt nem fogom bírni kivárni. Nálam a The last of us a játékélmény csúcsa megosztozva a Horizon Zero Down-al(Ha ebből is lesz második rész azt is azonnal megveszem).

Ez a két játék mindent pénzt megér. Ezekben van történet ,van lélek, van dramaturgia, van dráma(mi az hogy), és van olyan hogy volt hogy megállítottam őket, annyira megéríntett érzelmileg.

Ezekhez képest tényleg a COD egy rakás akármi.

Persze ne felejtsük el az Uncharted sorozatot ami szintén a nagybetűs játékélmény, persze a könnyedebb formából.

Ha valaki akár csak 2 éve azt mondja nekem hogy egy nap majd ha játékokról írok véleményt az mind konzolos játék lesz, hát beutalom valahova.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, mui-ruy írta:

És itt is van az első gameplay a The Last of Us Part II-ből

Második gameplay, tavaly már mutattak egyet. De nagyon baba, bár csak részleteket néztem meg belőle, hogy a lehető legkevesebbet lássam a játék előtt. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Dettó! Vannak játékok amiket már vagy egy éve hagytam abba és azért sincs kedvem őket folytatni, mert már azt se tudom mit kell csinálni. Meg már elfelejtettem a sztorit és igazából újra kéne kezdenem ahhoz, hogy bele tudjam élni magam. A Mass Effect: Andromeda az egyik ilyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kérdés: szerintetek, ha bepromóznak egy játékot azzal, hogy ilyen-olyan fejlesztéseket kap a játék, de aztán ezt nem teljesítik, illetve az említett játékmód totál bugos, akkor a fogyasztóvédelemnél lehet kifogással élni? Van értelme? Most amúgy nem rólam van szó, egy ismerősöm beszerezte a legújabb FIFAt mert fűt fát ígértek a menedzser módba, amit aztán nem teljesítettek. Most ott tart a dolog, hogy a szeptember végén megvett játékával patchre vár, addig nem akarja elkezdeni, amíg meg nem fixálják, mert a fixek is általában az újonnan elkezdett mentésekre vonatkoznak csak. Érdemes szerintetek ezzel ugrálni, vagy úgysem lehet megszivatni az EAt? Szerintem felháborító, hogy egy full bugos játékot árulnak teljes összegért, pláne, hogy az előzetesen bevállalt ígéreteket messze nem teljesítik. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

Egy kérdés: szerintetek, ha bepromóznak egy játékot azzal, hogy ilyen-olyan fejlesztéseket kap a játék, de aztán ezt nem teljesítik, illetve az említett játékmód totál bugos, akkor a fogyasztóvédelemnél lehet kifogással élni? Van értelme? Most amúgy nem rólam van szó, egy ismerősöm beszerezte a legújabb FIFAt mert fűt fát ígértek a menedzser módba, amit aztán nem teljesítettek. Most ott tart a dolog, hogy a szeptember végén megvett játékával patchre vár, addig nem akarja elkezdeni, amíg meg nem fixálják, mert a fixek is általában az újonnan elkezdett mentésekre vonatkoznak csak. Érdemes szerintetek ezzel ugrálni, vagy úgysem lehet megszivatni az EAt? Szerintem felháborító, hogy egy full bugos játékot árulnak teljes összegért, pláne, hogy az előzetesen bevállalt ígéreteket messze nem teljesítik. 

A reklámok nem teljes értékű tájékoztatók. Ha egy cég hibás termékeket árul az lehet problémás, de nem hiszem hogy ezügyben a hirdetéseket vagy a PR-t be lehet támadni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Donát írta:

Egy kérdés: szerintetek, ha bepromóznak egy játékot azzal, hogy ilyen-olyan fejlesztéseket kap a játék, de aztán ezt nem teljesítik, illetve az említett játékmód totál bugos, akkor a fogyasztóvédelemnél lehet kifogással élni? Van értelme? Most amúgy nem rólam van szó, egy ismerősöm beszerezte a legújabb FIFAt mert fűt fát ígértek a menedzser módba, amit aztán nem teljesítettek. Most ott tart a dolog, hogy a szeptember végén megvett játékával patchre vár, addig nem akarja elkezdeni, amíg meg nem fixálják, mert a fixek is általában az újonnan elkezdett mentésekre vonatkoznak csak. Érdemes szerintetek ezzel ugrálni, vagy úgysem lehet megszivatni az EAt? Szerintem felháborító, hogy egy full bugos játékot árulnak teljes összegért, pláne, hogy az előzetesen bevállalt ígéreteket messze nem teljesítik. 

Isten hozott a 21. század videojáték iparában. A bugok miatt nem emelhetsz kifogást, mert senki sem mondta, hogy a játék bugok nélkül fog megjelenni - ez mondjuk alap, régen is így volt, az más kérdés, hogy régen a legtöbb játék feleannyira sem volt bugos, mint manapság, de ebben a mai játékok komplexitása (és az istentelenül rövid határidők) is közrejátszik. Egy Doom 3D századannyira sem volt bonyolult program, mint amilyen teszem azt a Doom Eternal lesz. Akárhogy is, a bugok nem játszanak ilyen téren. Minden játék bugos, és az sem ritka, hogy játszhatatlanul az (Mass Effect: Andromeda, Aliens: Colonial Marines, Assassin's Creed: Unity, Fallout 76, Batman: Arkham Knight PC-s változat). Ez a kezdet kezdete óta része ennek a műfajnak, manapság meg sajnos általános jelenség, hogy így adnak ki játékot. Részint felháborító, igen, de amíg rengeteg előrendelő és első napi vásárló van, addig ez nem fog változni.

Ami a megtévesztő reklámot illeti, persze, lehet menni a fogyasztóvédelemhez, kapsz is majd tőlük egy takaros válaszlevelet, aztán ennyi. Az EA-t megszivatni a fogyasztóvédelemmel? Ez jó vicc volt. Még Istennel, Allah-hal és Buddhával is nagyobb esélyed lenne egyazon időben kezet fogni, mint az EA-t ezzel megszivatni. Akkor sem, ha be tudnád bizonyítani, hogy csak egy állításukat nem teljesítették, de ez sem jöhet össze.

11 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Nektek volt már ilyen?

Nem rémlik. Ha már olyan régen abbahagytam, hogy nem emlékszem dolgokra, akkor előről kezdem a játékot. Most így jártam a legutóbbi Prey-jel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, RacerX írta:

Watch Dogs. 2x kezdtem már neki, de nem bír lekötni.

A Watch Dogs 2-be többször is belekezdtem, de folyton összeomlott a játék, így egy bizonyos szakasznál nem tudtam tovább eljutni. Pedig elméletileg rendben volt a rendszerigény. Ja, és teljes áron vettem a megjelenés környékén... Azóta szerencsére már PS4-em van, így szerintem kap még egy esélyt a jövőben, persze csak valami komolyabb leárazáskor. 

 

@Darth Cupsy én is jártam már hasonlóan, de szerencsére könnyen visszarázódom, akár pár hónap kihagyás után is. Kicsit olyan, mint a biciklizés. :) Ha a sztorit felejtem el, akkor gyorsan utánaolvasok a neten, hogy "mi történt eddig". Félbehagyni nemigen szoktam a játékokat, mert eleve olyanokba kezdek csak bele, amik érdekelnek. Bár a Devil May Cray 4-el jártam úgy, hogy azt hittem tetszeni fog, mert a videók alapján hasonlónak tűnt a DmC: Devil May Cry-hoz, aztán végül baromira nem jött be. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Nektek volt már ilyen?

 

Novemberben lesz 2 éve hogy abbahagytam az Outlast 2-öt(akkor vettem a ps4-et és félbehagytam mondván majd folytatom). Nemrég vettem észre az ikonját, azóta ugyanúyg fel van teelpítve. Persze már nem fogom folytatni, halvány lila gőzöm nincs már melyik gombbal mit kell csinálni. A story nem volt bonyolult, de már nincs kedvem.

Nálam még az van az utóbbi években hogy elkezdek egy játékot és ha nagyon szívat(esélyem sincs továbbmenni) az elején vagy kicsit késöbb akkor azonnal törlöm. Ilyen volt az Alien: Isolation és a 2017-es Prey.

Egyszerüen nincs se kedvem, se időm 100-szor nekifutni, mert van nálam egy csavarkulcs és jön 3 nagy dög amiket semmi esélyem azzal kinyírni. Úgyhogy kuka.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem szeretem, ha sokadszorra kell nekifutni valaminek ezért sem jöhetnek szóba nálam a Dark Souls és társai típusú játékok.

Ha van egy játék franchise aminek csak egy későbbi részével találkozom, mondjuk traileren vagy gameplay videón akkor az előző részeket is végig kell tolnom, de van úgy, hogy azok annyira nem jók, mint amelyik rész felkeltette a kíváncsiságom, aztán egy idő után elmúlik a lendület aztán félbe hagyom, végül törölve is lesz, mire újra nekiállnék addigra meg kezdhetem elölről, mert nem emlékszem mi volt. A Hitman Contracts-nak már kb. 5x nekiálltam, de mindig félbe marad. Mondjuk ez abból a szempontból kakukktojás, hogy itt a 2-vel találkoztam először, mindenesetre, ha legközelebb ráveszem magam már az első résztől kell kezdenem, mert már nagyon nem emlékszem rájuk. A DMC franchise végigjátszásom is félbe maradt azt is újra fogom kezdeni, de legközelebb már a @Dei által tudomásomra hozott kronológiai sorrendben :) Sniper Elite sorozatnál már az első résznél abbahagytam, úgyhogy majd egyszer talán nekiugrok annak is, csak hát az idő nem túl kegyes tényező. Meg akkor még jönnek az új címek is amik érdekelnek pedig ha azt vesszük nem is sok van belőlük mégis egyre gyűlnek. Meg persze ott vannak azok a címek amik azért meg megérdemelnének egy újra játszást, mint a Batman Arkham sorozat, vagy a Witcher amit el is szeretnék kezdeni amint végig olvastam a könyveket (most A tó Úrnőjét olvasom) , de előtte még be kellene fejeznem az ME: Andromédát, mert akármennyire is savazták, nekem kifejezetten tetszik. Csak hát abban is van mit csinálni bőven, valamelyik nap játszottam 4 órát anélkül, hogy akár csak egy lövést eleresztettem volna. :D

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

37 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

A DMC franchise végigjátszásom is félbe maradt azt is újra fogom kezdeni, de legközelebb már a @Dei által tudomásomra hozott kronológiai sorrendben :) 

Azóta egy kis változás volt a kronológiai sorrendben az új rész érkezésével, illetve volt egy retcon is a második részt illetően.

Majd írok róla egy új listát.

 

Az Arkham sorozathoz épp most állítom össze a kronológiai sorrendet, mivel én is épp egy újrázást tervezek :D Ha gondolod azt is beírhatom valamikor. 

 

A Hitmen kronológiám is alakul, de félbemaradt mert nincs meg 1-2 játék. :D Ott mondjuk csak a Contracts az ami teljesen bezavar az idővonalba, mert a küldetések össze-vissza játszódnak a korábbi részek alatt, közben vagy után. 

 

Jah igen...a kronológiai táblázatok készítése egyfajta függőség nálam. Tele van a gépem minden féle táblázattal a témába. :D 

Szerkesztve: - Dei
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dei írta:

Azóta egy kis változás volt a kronológiai sorrendben az új rész érkezésével, illetve volt egy retcon is a második részt illetően.

Majd írok róla egy új listát.

Előre is köszönöm.

 

Idézet

Az Arkham sorozathoz épp most állítom össze a kronológiai sorrendet, mivel én is épp egy újrázást tervezek :D Ha gondolod azt is beírhatom valamikor. 

Szívesen elfogadom azt is :) bár ezek szerint jó pár dologról nem tudok, én azt hittem, hogy van a 4 játék és ennyi, azok közül meg az Origins az első azon kívül meg megjelenési sorrend :D

 

Idézet

A Hitmen kronológiám is alakul, de félbemaradt mert nincs meg 1-2 játék. :D Ott mondjuk csak a Contracts az ami teljesen bezavar az idővonalba, mert a küldetések össze-vissza játszódnak a korábbi részek alatt, közben vagy után. 

Jah az rémlett, hogy ott félholtan fel-fel rémlenek neki a küldetései.

 

Idézet

Jah igen...a kronológiai táblázatok készítése egyfajta függőség nálam. Tele van a gépem minden féle táblázattal a témába. :D 

Akkor már tudom, hogy kit keressek, ilyen kérdésekkel :) 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 10. 10. - 10:11, Dzséjt írta:

. Az EA-t megszivatni a fogyasztóvédelemmel? Ez jó vicc volt. Még Istennel, Allah-hal és Buddhával is nagyobb esélyed lenne egyazon időben kezet fogni, mint az EA-t ezzel megszivatni.

Igen, gondoltam, hogy ez a helyzet, csak kíváncsi voltam az esetleges eddigi tapasztalatokra. Köszi mindkettőtöknek!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2019. 10. 10. - 23:35, Darth Cupsy írta:

Szívesen elfogadom azt is :) bár ezek szerint jó pár dologról nem tudok, én azt hittem, hogy van a 4 játék és ennyi, azok közül meg az Origins az első azon kívül meg megjelenési sorrend :D

Ha csak a 4 játékot nézzük akkor nincs is baj, de ha belevesszük a képregényeket, az animációs filmet, a kettő extra játékot és a sok DLC-t akkor változik a szitu. :D 

Ez a lista még nem teljes, képregények nagy része nincs benne, illetve a VR játék. Spoilerbe teszem, mert hosszú lett a lista. :D 

Spoiler

 

Arkham Origins - Initiation DLC

Arkham Origins képregény

Arkham Origins

Arkham Origins - Cold, Cold Heart DLC

Arkham Origins Blackgate (Ez egy különálló játék, nem kiegészítő vagy dlc az Originhez)

Assault on Arkham (animációs film)

Arkham Knight - Batgirl DLC

Road to Arkham képregény

Arkham Asylum

Arkham City - Catwomen DLC (Prológus)

Arkham CIty

Arkham City - Catwomen DLC (Epilógus)

Arkham City - Harley Quinn's Revenge DLC

Arkham Knight - Harley Quinn Story DLC

Arkham Knight

Arkham Knight - Season of Infamy DLC(lényegébe ez a fő játék alatt játszódik)

Arkham Knight - Catwomen's Revenge DLC (Ez a DLC és miden utána jövő már az Arkham Knight befejezése után játszódik)

Arkham Knight - Red Hood Story DLC

Arkham Knight - GCPD Lockdown DLC

Arkham Knight - A Flip of a Coin DLC

 

 

És akkor itt egy lista amik kimaradtak

Spoiler

 

Batman: Arkham Unhinged

Arkham Knight: Batgirls Begins

Arkham Knight: Batgirl & Harley Quinn

Arkham City (két képregény ugyanazzal a névvel, csak hogy ne legyen minden olyan egyszerű :D)

Arkham City

Arkham Knight

Arkham City - Endgame

Arkham Knight: The Riddler's Gambit

Arkham Knight: Robin

Arkham Knight Annual

Arkham VR

Arkham Knight - Genesis

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.