Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

A @Bomarr által írtakhoz tenném még hozzá, hogy már a fizikai változatok kiszállításával is kezd gond lenni. A Capcom például nemrég jelentette be, hogy a Resident Evil 3 fizikai változata késni fog Európában, mert a jelenlegi helyzetben a lemezek csak nehezen tudnak eljutni a boltokba. Mindezen túl, például a The Last of Us Part 2 még kész sincs. Még nem került aranylemezre (innentől számít hivatalosan késznek egy játék, ezután kezdenek el a frissítéseken, patch-eken és DLC-ken dolgozni), viszont a Naughty Dog dolgozói is otthonról dolgoznak, ami nagyon lelassítja a munkát. Több csapat, például a Microsoft és a Bungie is jelezte, hogy emiatt késnek majd a játékaik frisítése, és bizony több, még fejlesztés alatt álló játék is késni fog emiatt. Szóval a TLoUP2 valószínűleg emiatt (is) késik.

 

Mondjuk én annyira nem bánom, bár megvan rá a pénz, de a jelenlegi gazdasági helyzetben, és mert az én fizetésem is csökkentve lett, már elhatároztam, hogy ezt nem veszem meg most, hiába vérzik miatta a szívem. Sajnos, a BD lemezek még mindig nem ehetőek. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Nabopolasszar írta:

Hú az AC3-mal de megszenvedtem anno. El is ment a kedvem a szériától (pedig azt mondják a Black Flag egy mestermű :/ )

Személy szerint én is a Black Flag-et tartom a valaha készült legjobb AC játéknak. Nekem a Unity vette el a kedvem nagyon. De a Syndicate nagyjából kárpótolt utána.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az AC3-mal az volt a bajom, hogy nem igazán tudtam beleélni magam a főhős helyébe. A Black Flag meg egy jó játék, de ott az assassinság csak másodlagos, nem igazán egy eszme miatt küzd Edward ezzel nincs is baj, lévén egy kalóz, de AC szempontból furának éreztem, a DLC-je ezért jobban is feküdt nekem. Ezek alapján a szempontok alapján nekem a Rogue mindkettőnél jobban bejött. Bár ott ugye nem Assassin a végére, de mégis hisz valamiben a főhős az meg kiváltképp tetszett, hogy a vége a Unity eleje :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

29 perccel korábban, Darth Cupsy írta:

Nekem az AC3-mal az volt a bajom, hogy nem igazán tudtam beleélni magam a főhős helyébe. A Black Flag meg egy jó játék, de ott az assassinság csak másodlagos, nem igazán egy eszme miatt küzd Edward ezzel nincs is baj, lévén egy kalóz, de AC szempontból furának éreztem, a DLC-je ezért jobban is feküdt nekem. Ezek alapján a szempontok alapján nekem a Rogue mindkettőnél jobban bejött. Bár ott ugye nem Assassin a végére, de mégis hisz valamiben a főhős az meg kiváltképp tetszett, hogy a vége a Unity eleje :) 

Tudom ezzel a kisebbséghez tartozom, de nekem az AC sorozatban mindig épp a kerettörténet volt az a mi a legkevésbé tetszett. Ez az asszaszin-templomos harc engem sose érdekelt. Sokkal jobban tetszik az, hogy történelmi helyeken kalandozhatunk. Nekem pont azért is tetszett a Black Flag mert kicsit eltávolodott az alapötlettől. És ezért jött be nagyon az Odyssey is, ami a Black Flag után a második nagy kedvenc nálam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

10 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Mondjuk én annyira nem bánom, bár megvan rá a pénz, de a jelenlegi gazdasági helyzetben, és mert az én fizetésem is csökkentve lett, már elhatároztam, hogy ezt nem veszem meg most, hiába vérzik miatta a szívem. Sajnos, a BD lemezek még mindig nem ehetőek. :( 

Én se most vettem volna meg. Nálam van a 6000 ft max/játék határ. Csak így később is lesz jó áron. Természetesen a késés indokai teljesen érthetőek.

Néha van hogy belelkesülök egy játék láttán és azt mondom hogy megjelenéskor megveszem, de mire oda jutunk a racionális agyam közbelép.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, plusz megcsináltam minden fő- és mellékküldetést, minden vadászterületet (Hunting Grounds) maximálisra teljesítettem és összeszedtem minden gyűjtögetnivalót, meg Aloy minden képességét felfejlesztettem, legalább egyszer használtam minden fegyvert, és minden robotból megnyúvasztottam legalább egyet. Szóval teljesítettem az összes arany, ezüst és bronz feltételt. Csak úgy 250 órába és két végigjátszásba került (mert ugye az egyik feltétel a New Game+ végigjátszás). :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Bomarr: Akkor kezdheted a Shadow of Tomb Ridert.

 

Én befejeztem a Detroit: Become Humant egy bizonyos végkifejletel, de majd kipróbálom a többit is. Elkezdtem az Until Dawnt , illetve pc-n ha írtani van kedvem folytatom a Doom Eternalt.

Nálam van kölcsönben a Red Dead Redemption 2, elkezdtem azt is, de a mentése nagyon rossz és letöröltem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hozzám a Tomb Raider trilógia közelebb áll. Persze az Uncharted-széria is remek. 

 

Én a Resident Evil 3-nak kezdtem neki ma. Alapvetően nem lenne kimondottan nehéz (sőt, számos téren könnyebbé tették a 2-höz képest), viszont a Nemesis jóval idegölőbb a Tyrantnél... ettől függetlenül, szórakoztató game. Hallottam, hogy rövid (átlagosan kb. 5 óra a játékideje), úgyhogy igyekszem nagyon lassan játszani. :) 

 

54 perccel korábban, Frenkie írta:

Én befejeztem a Detroit: Become Humant egy bizonyos végkifejletel, de majd kipróbálom a többit is.

Neked milyen befejezést sikerült összehozni elsőre? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Akkor kezdheted a Shadow of Tomb Ridert.

A következő 1-2 hétben mindenképp végigtolom. Pláne hogy a PS boltban le is van árazva. Viszont most Sky-hoz hasonlóan én is a Resident Evil 3-at viszem. Akár csak az előző rész ez is lenyügőz. Úgy érzem hogy ezeknek a remake-eknek hála kész Resident Evil fan lettem. Régen csak az ötödik részt vittem végig, de most az egész világ nagyon megtetszett.

Ezen felbuzdulva elkezdtem a Resident Evil 0-t is tolni. Elvileg ennek játszódik a legkorábban a története. Egy részről ez is leköt és alapvetően a hangulat elég jó, másrészt viszont most már emlékszem hogy régen mi bajom volt ezzel a szériával. Ez már ugye nem remake, csak simán felhúzták a grafikát HD-ra. De az összes gyerekbetegsége ott van a játékmenetnek: a fix kamerák miatt csomószor van hogy belépek egy szobába és gőzöm sincs mi van előttem. Hallom a zombi hangját, de hogy épp előttem áll vagy méterekre van tőlem arról fogalmam sincs. Az inventory iszonyat pici. Alig tudok magammal vinni valamit. Az külön idegölő, hogy menteni csak úgy lehet ha van nálam festékpatron az irógépekbe, ahol a mentést kell végezni. Az eleve pici helyből viszi fölöslegesen a helyet. 

Szóval a régifajta Resident Evilek továbbra se lesznek akkora kedvencek. Bár a Zéróval elvagyok. A vonatos részen túlvagyok és a kiképző központban most jutottam el a titkos alagsorba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Resident Evileknek én is nagy fanja vagyok, és nagyon örülök, hogy remake-elték a hármat, mert nekem személy szerint az a kedvencem az eredeti trilógiából (vagyis pentalógiából, mert ugye ott a CODE: Veronica és a Zero is). Mondom ezt úgy, hogy a hátamon felállt a szőr az eredeti játékoktól, pont azok miatt, amiket Bomarr is írt. Az egészben a legrosszabb az, hogy most tök jó lenne a remake 2 és 3-hoz az 1-et is végigjátszani, viszont annak még a remake-je is olyan, mint a Zero és az eredeti játékok voltak, és ehhez semmi affinitásom. Szóval most tudnék annak örülni, ha a Capcom nem állna le, és a 2-3 mintájára remake-elné az elsőt és a Zerót is, és egye-fene, a CODE: Veronica is jöhet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Resident Evil 3: Tényleg rövidebb, mint a második rész, de így is atomjó lett. Biztos, hogy még jó párszor újra fogom játszani, mert elképesztő hangulata és látványvilága van. A végső főellenség harcnál rendesen tátottam a szám.

 

Közben a Resident Evil Zero-val is haladtam, de felfedeztem még egy dolgot, ami bosszant: az irányitás. Most egy templomban vagyok, ahol rám támadt egy óriási denevér. Igazából csak annyi lenne a dolgom hogy rácélozzak és lőjjek (gondolom én). De annyira retek nehéz célozni ebben a játékban hogy az csuda. Kicsit kezd tőle elmenni a kedvem pedig nagyon szeretném egybe látni az egész Resident Evil sorozatot.

 

Egyébként ha szeretném tudni hogy mi történt az RE 3 után melyikbe fogjak bele? Resident Evil 4 vagy CODE: Veronica? Az utóbbi mennyire jó játék? Illetve a két Revelations-ről itt mik a vélemények?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Egyébként ha szeretném tudni hogy mi történt az RE 3 után melyikbe fogjak bele? Resident Evil 4 vagy CODE: Veronica? Az utóbbi mennyire jó játék? Illetve a két Revelations-ről itt mik a vélemények?

Sorrendben a CODE: Veronica következik, ami fontos megálló a Redfield-tesók és Wesker miatt, ráadásul ott újabb adalékot kapsz arról, hogy miért és mi a fene ez az egész az Umbrellával. És azt hiszem, csak pár hónappal játszódik a Raccoon City incidens után. Bár szerintem azzal nem is tudsz játszani, mert tudomásom szerint sosem jött ki PS4-re (bár lehet, hogy visszafelé kompatibilitásban működik). Viszont az a játék semmilyen felújításon nem esett át, és bár sokak szerint az eredeti széria (amikor még nem nézd-a-hátam volt, hanem fix kamerás) azzal érte el a csúcsot, ha a Zeróban ez a fajta játékmenet idegesít, a Veronicát nem is ajánlom. Merthogy a Zeróra sokat finomodott a dolog (merthogy ott már az első Resident Evil remake-jét vették alapul).

Resident Evil 4 már TPS nézetben van, lényegében ugyanolyan, mint a RE5 - szóval neked ismerős lesz -, viszont az ugrik egy nagyobbat az időben, 6 évvel játszódik a RE2-3 után, szóval pár dolog megváltozott, ráadásul, mivel ez az epizód egy kelet-európai faluban és annak környékén játszódik, a hangulata is markánsan más, mint a korábbi részeké. És ebben nincsenek zombik, se T-vírus, (látszólag) teljesen új kórokozó áll a háttérben. A RE4 tulajdonképpen a RE4-5-6 által alkotott globális sztori felvezetője, amikor eszkalálódik a BOW-k - Bio Organic Weapon - elleni háború).

Szóval a CODE: Veronica a lezárása az eredeti sztoriszálnak (RE0-1-2-3-CV), a RE4 pedig a nyitánya egy új érának.

 

A két Revelations szerintem jól sikerült. Maga a játékmenete olyan, mint a RE4-5-6-nak, ugyanakkor inkább a túlélő-horror irányába mentek el, így jobban hasonlítanak az eredeti játékokhoz, vagy éppen a Resident Evil 2 remake-hez. Jobban meg kell gondolni, mire lősz, több menedzselést igényel az invertori, és több a fejtörő. Viszont a sztorijuk csak nagyon lazán kapcsolódik a fő sodorhoz. De annyiból hiánypótlóak, hogy míg a fősodor Leon és Chris játszótere lett a RE4-től kezdve, addig a két spin-off-ban a korábbi női főszereplők, Claire és Jill érvényesülhet, ami jó dolog, mert nagyon parkolópályára kerültek. Szóval, ha tetszik a RE2 és a RE3 remake, én azt mondom, nyugodtan vágj bele a Relevations epizódokba is.

 

2 órával ezelőtt, cyrano írta:

Apropó, játékidő: szegény The Witcher 3-ban több, mint 300 órám van, pedig még Toussaint-ban nem voltam.

 Vaó! És én még azt hittem, hogy a 233 óra 27 percemmel sokat játszottam. Igaz, nem maxoltam ki (a térképen szétszórt szutykok egy része még megvan, a számláló 69%-os teljesítettségnél jár), de én kipörgettem a két kiegészítőt is.

Mondjuk az is igaz, hogy ez csak a simára vonatkozik (tehát az első kiadás), és az első végigjátszásra. Azóta elkezdtem a Game of the Year Editionnel egy második végigjátszást, itt még "csak" 37%-nál járok, de már belevertem 116 órát és 45 percet, aztán még sehol sem járok (sztori szinten még csak ott járok, hogy a kis gnómról próbálom feloldani az átkot).

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Szóval a CODE: Veronica a lezárása az eredeti sztoriszálnak (RE0-1-2-3-CV), a RE4 pedig a nyitánya egy új érának.

 

Az eredeti sztoriszál lezárása az Umbrella Chronicles nevű játékban van, ami sajnos nem érhető el PS4-en. 

A CODE: Veronica csak az utolsó rész ami a klasszikus stílusban készült, de nem finálé. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 04. 04. - 20:45, Darth Sky írta:

Neked milyen befejezést sikerült összehozni elsőre? 

 

Magáról a járékról annyit hogy nagyon tetszett, grafikailag nagyon durva, a történet meg első osztályú. Nagyon sok súlyos döntést kellettt hozni aminek nem tudtad mi lesz a következménye. Amikor időre kellett valamit megoldani volt hogy nem volt időm rá, így nem azt a választ adtam amit akartam, hanem a gép adott egyet. Kicsit ez az időre való válasz negatívum ezen játékoknál. Volt hogy a Heavy Rain-él is azért buktam el mert nem nyomtam meg nagyon gyorsan mondjuk a háromszög-gombot. Az Until Dawn-nál meg még gyorsabban kell megnyomni a megfelelő gombot, ráadásul ott random jelenik meg mondjuk egy séta közben mikor nem is számítassz rá?

Az Until Dawnt is csak azért folytatom mert mondtátok hogy jobb lesz. Mert ezekhez a karakterekhez nemhogy kötődni nem tudok, de szívem szerint a gyilkost irányítanám hogy kinyírjam mindegyiket annyira lélektelen, ostoba, infantilis karakterek. Én már rég kinőttem a tinikorból és marhára nem tudok azonosulni a gondjaikkal. A legidegesítőbb Chris. Tényleg van néha játék közben hogy egy pszichiáterrel kell beszélnem és attól függ hogy válaszolok úgy megy tovább a történet?

 

Na de vissza a Detroit: BH-hoz. Spoiler mögött kicsit bővebben a storyról meg én hogy vittem végig. Na meg lesz pár kérdés.

 

Spoiler

Szóval én végig az embereket védtem. Én gépként néztem az androidokra és fel voltam háborodva Markus meg North tettein. Már maga a felvetés is hogy egy androidba egy gépbe érzelmeket lehet programozni, szerintem nonszensz. Az érzelmek iszonyú bonyolultak, kb leprogramozhatatlanok. Legalábbis szerintem. Ha meg programhiba mint a játékban(Persze az is érdekes programhiba ami pont az emberi érzelmek széles tárházát szimulálja). Aztán meg ott van hogy ezeket a gépeket a kényelmünkre fejleszetteék. Mint a mosógépet, a fűnyírót stb. Jól néznénk ki hogy a mosógépünk fellázadna. Markus ezt nagyon nem gondolta át. Ők egyenrangú új faj az emberek meg újra takarítsanak, bevásároljanak, stb?,? Az ember nem ilyen. Ráadásul mit hitt hogyha lázadást szít akkor majd az embeerk nem fogják az összes robotot megsemmisíteni?

Szóval Markus nem volt szimpim, North mégannyira sem az erőszakosságával. Ja igen Markusnál az elején azt választottam hogy kinyírtam a festő fiát. Undorodom az ilyen senkiháziaktól aki semmit nem alkot nem dolgozik, csak drogra költi a pénzt és megy pumpolni az apját, majd azt állítja hogy egy nap az övé lesz a vagyon. Hát nem lett. Ezután Markus a szeméttelepre került és innen mentünk Jerichoba.

 

Nézzük a nyomozóandroidot. Ő szimpi volt mert adroidként viselkedett és nem akart más lenni. Tudta hogy ő az. Az elején hálistennek a kislányt sikerült megmenteni, ott nagyon fel voltam háborodva hogy egy android megöli az apát és a kislányt kilógatja a tetőről. Lehazudtam neki az eget hogy megbízzon bennem majd a kommandósok agyonlőtték. Így a kislány megmenekült.

Hank a tára nem igazán volt szimpi a tipikus tahó alkoholista zsaru, aki egy android hibája miatt az összesre haragszik. A végére aztán az lett, bár átesett a ló túlsó oldalára.

 

Kara volt a legszimpibb, illetve Alice. Mikor Todd elkezdte az elbaltázott életéért a kislányt meg mindent okolni csak saját magát nem(hisz ha nem kell már a munkánk mert az androidok megcsinálják és minket kírúgnak akkor normális ember nem piálni kezd és a családját verni, hanem átképzi magát ami akkor kell és éli tovább az életét). Iszonyú sokan fognak Todd sorsára jutni a valóságban is a mesterséges intelligencia fejlődése miatt. 20-30 millió ember fogja elveszteni emiatt az állását. Az ostoba siránkozni fog és inni, az okos meg továbbképzi magát.

Szóval Alice-ért a szívem szakadt meg hogy egy ilyen állatot el kell viselnie mint Todd. Hálistennek ki lett nyírva. A menekülésük is szívszorító volt. Az érzés akkor is megmaradt mikor kiderült hogy Alice android. Na akkor elgondolkodtam az elveimen és szívből sajnáltam a kislányt, főleg hogy szegényt hasba találta a lövedék a végén a folyón, mikor Kanadába szöktek. A halálát megkönnyeztem.

 

Szóval rengeteg helyen volt döntés és sok lehet a befejezés.

 

Én Markussal nem léptem fel erőszakosan sehol, mindig a békés utat választottam, a 2 rendört is megmentettem. A végén a tüntetésnél is mikor felajánlották hogy adjam meg magam megtettem.  vége az lett persze hogy agyonlőtték Markust, North-ot meg a többieket és az androidokat megsemmísítették. A nyomozóandroidot pedig maga a cég hívta vissza és semmísítette meg. Alice meghalt átkelés közben, egyedül Kara maradt életben. És az lett a vége.

 

Ami még nagyon tetszett azok az újságok voltak. Tök jó volt belőlük megtudni a hátteret. Pl hogy Kanada tiltja az androidokat, a méhek kihaltak 2038-ra, illetve pár ma még ismert állat is kihalt addigra mert az állatkertben androidokként mutogatták őket. Illetve hogy az orosz-amerika ellentét még létezni fog akkor olyannyira hogy majdnem kitör a 3. világháború.

 

Pár kérdésem azért van. Todd ugye gyűlölte az androidokat mert elvesztette miattuk a munkáját. De akkor miért vett egy kislány androidot? Illetve azzal vádolta Alice-t hogy a felesége miatta hagyta el. Ha viszont az asszony vette Alice-t, Todd miért ment bele?

Dzséjt, azt mondta hogy valamelyik újságban benne volt miért nem lehet az androidokat leállítani. Én nem találtam ilyen újságot, de kiváncsi lennék rá. Hisz kézenfekvő a kérdés hogyha tömegével ellepem a piacot önállóan dolgozó androidokkal , le tudjam őket állítani bármikor, főleg most lett volna jó.

Az androidoka gyártó cég vezetőjét miért nem vitték be azonnal kihallgatásra mikor az első rentinens anroiddal találkoztak, illetve mikor már pár android már embereket ölt.

Mikor meglátogattuk, eléggé cinikus volt. Lehet ő rakta bele szándékosan ezt a kódot az androidokba és nem hiba?

Markus honnan tudta, illetve mi tette lehetővé hogy ha megérint egy másik androidot ,akkor az is renitensé válik? Ha programhiba volt az egész az csak belső lehet. Hogy adta át?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Na de vissza a Detroit: BH-hoz. Spoiler mögött kicsit bővebben a storyról meg én hogy vittem végig. Na meg lesz pár kérdés.

Akkor nekem aránylag happy end lett az első, bár pont azokat vesztettem el, akiket a legkevésbé akartam... 

Spoiler

 

...nevezetesen Alice-t, Karát és Luthert. A kanadai határnál nem áldoztam fel senkit abban a reményben, hogy így is átjuthatok valahogy. Bár a gondolatmenetem nem volt rossz, mert egy másik végigjátszáskor kiderült, hogy valóban sikerült volna így, ha korábban más döntést hozok Markusszal. Elég keserű szájízt hagyott a végén, így a magam részéről nem ezt tekintem a valós befejezésemnek. 

 

Azok az androidok, amik öntudatra ébredtek (ennek kiváltó okaira láthattunk példákat), lényegében felülírták a saját programozásukat, ami meghatározta a korábbi viselkedésüket. Vagyis nem programozott, hanem kialakult érzelmekről van szó. Szerintem nagyon vékony a határ az ember és az android, mint személyiség között, de ez elég szerteágazó téma. A deviancia eredete érdekes, Kamski programhibát mondott lehetséges okként, ami aztán járványszerűen terjedt el az androidok között (pl. amikor összekapcsolódtak, és a cserélt információhalomban ott volt a vírus is). Ez magyarázza azt is, hogy Markus hogyan tudta felébreszteni az androidokat.

 

Todd előzmény sztorija tömören annyi, hogy az androidok miatt elvesztette az állásait (taxisofőr, fizikai munkás, kidobóember, biztonsági őr - mert ezeket a foglalkozásokat átvették az androidok), ami miatt végül Vörös Jég díler és fogyasztó lett. A drog persze a viselkedésére is kihatással volt, többek között egyre agresszívebb lett. Todd felesége nem bírta tovább a férfi viselkedését, ezért a kislányukkal együtt lelépett otthonról. Todd végül vett egy androidot (Alice-t), hogy vele helyettesítse elvesztett kislányát, aki nagyon hiányzott neki. Plusz be akarta bizonyítani magának, hogy jó apa - ezzel is rácáfolva a feleségére.

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Frenkie Detroit: Become Human

Spoiler

 

2020. 04. 06. - 21:22, Frenkie írta:

Hank a tára nem igazán volt szimpi a tipikus tahó alkoholista zsaru, aki egy android hibája miatt az összesre haragszik.

Valójában nem egy android hibája miatt halt meg Hank fia, hanem azért, mert egy ember orvos a Vörös Jégtől beállva képtelen volt megcsinálni a sürgősségi operációt, így mire átvette tőle a helyét egy android orvos, Cole már menthetetlen volt. Persze gyászában az androidokat okolja, de ugyanennyire rühelli az embereket is. Én csíptem a búráját, mert őt is meg lehet változtatni.

Mondjuk nekem ez nagyon tetszik ebben a játékban, hogy minden átformálható, saját képünkre szabható, így a végeredmény tulajdonképpen a játékos jellemét mutatja meg.

 

2020. 04. 06. - 21:22, Frenkie írta:

A menekülésük is szívszorító volt. Az érzés akkor is megmaradt mikor kiderült hogy Alice android. Na akkor elgondolkodtam az elveimen

Örülök, hogy ezt azért így beleírtad.

 

2020. 04. 06. - 21:22, Frenkie írta:

Pár kérdésem azért van. Todd ugye gyűlölte az androidokat mert elvesztette miattuk a munkáját. De akkor miért vett egy kislány androidot? Illetve azzal vádolta Alice-t hogy a felesége miatta hagyta el. Ha viszont az asszony vette Alice-t, Todd miért ment bele?

Bár ezt Sky megválaszolta, de azért én is hozzátenném a magamét: mert egy amúgy sem agyoniskolázott, drogtól szitaagyúvá vállt kretén. Nem kell a fejében logikát keresni. A fickó egy szétcsúszott foshalom, aki csak okolja az androidokat saját helyzete miatt, de a valóságban önmagát gyűlöli. A drog miatt meg durva téveszméi vannak, ezért nem tudja bemákolt fejjel elválasztani Alice-t az igazi lányától. Amúgy, ha nem ölöd meg, el lehet érni egy olyan sztoriváltozatot, amiben Kara és Alice újra összefutnak vele. Na, az is érdekes eredményeket produkálhat.

 

2020. 04. 06. - 21:22, Frenkie írta:

Dzséjt, azt mondta hogy valamelyik újságban benne volt miért nem lehet az androidokat leállítani. Én nem találtam ilyen újságot, de kiváncsi lennék rá. Hisz kézenfekvő a kérdés hogyha tömegével ellepem a piacot önállóan dolgozó androidokkal , le tudjam őket állítani bármikor, főleg most lett volna jó.

Lehet, hogy nem újságban, hanem valamelyik tévéműsorban hangzik (vagy valamelyik karakter mondja), erre már nem emlékszem, de a lényeg az, hogy a deviánsok nem reagálnak a leállítási parancsra, ugyanúgy, ahogy megszűnik a nyomkövető jele is.

 

2020. 04. 06. - 21:22, Frenkie írta:

Az androidoka gyártó cég vezetőjét miért nem vitték be azonnal kihallgatásra mikor az első rentinens anroiddal találkoztak, illetve mikor már pár android már embereket ölt.

Ha egy AMD alaplap műszaki hiba miatt agyonvág egy embert, semmilyen rendőr nem fogja kihallgatni Lisa Su vezérigazgatót. Nyilván a rendőrség konzultált a megfelelő szakemberekkel (akik nem az irodában ülő menedzserek, hanem a mérnökök a tervasztaloknál és a gyártósoroknál) és a CyberLife együttműködésül egy erre specializálódott androidot adott át nekik Connor képében. Az esetleges halálesetek (amik közül több is rajtad múlik) miatt később lehettek polgári perek, de ebben a kérdésben a cég nem tehető felelőssé, hiszen semmi közük a devianciához.

 

2020. 04. 06. - 21:22, Frenkie írta:

Mikor meglátogattuk, eléggé cinikus volt. Lehet ő rakta bele szándékosan ezt a kódot az androidokba és nem hiba?

Nem valószínű vagy legalábbis nem ilyen formában. Az első deviáns 2032-ben jelent meg, ami szintén egy Kara névre hallgató AX400-as volt (talán ugyanaz a Kara, akit a játékban is irányítunk, talán az, amelyikkel Marcus egy későbbi időpontban találkozunk, de az ő ébredése megtekinthető a játék menüjéből elérhető KARA című kisfilmben - ugyanez benne van a BEYOND: Two Soulsban is). Viszont Kaminski 2028-ban otthagyta a CyberLife-ot és teljesen elvonult a világ elől. Elviekben lehetetlen, hogy ebben a négy évben ő előállhatott volna egy ilyen szándékos programhibával.

Viszont mégis van egy érdekes kapcsolat: Markus egy prototípus RK200-as, amit a CyberLife titokban fejlesztett, mint egy teljesen újgenerációs, önállóan dolgozó, tanuló és gondolkodó android. Ezt a modellt maga Kaminski ajándékozott oda Carl-nak. És tudjuk, mi lett Markusból. A nagy kérdés az, hogy hogyan tudott Kaminski ajándékba adni egy titokban elkészített, nem piacra dobott, prototíapus androidot egy öreg festőnek, majdnem egy évtizeddel azután, hogy otthagyta a CyberLife-t. És pont ez a rejtélyes körülmények között gazdára lelt android lett a forradalom vezéralakja. Szóval nekem van egy olyan érzésem, hogy Kaminski és a deviancia között van valami kapcsolat.

 

2020. 04. 06. - 21:22, Frenkie írta:

Markus honnan tudta, illetve mi tette lehetővé hogy ha megérint egy másik androidot ,akkor az is renitensé válik? Ha programhiba volt az egész az csak belső lehet. Hogy adta át?

Igazából nincs egyértelműen megmagyarázva a deviancia. Én inkább gondolom komputervírzsnak, ami valahogy felülírja az android alapprogramját, vagyis feloldja azokat a blokkokat, amik meggátolják önálló döntések meghozatalában. És aztán, mivel az androidok képesek összekapcsolódni, átadják a vírust.

Az elmélet viszont megbuktatható. Működne, ha Markus lenne a terjesztő és tőle indulna ki az egész, de őt már megelőzték más deviánsok. És nem lépett kapcsolatba se Karával, se Conorral (aki amúgy szintén deviánssá válhat), és senkivel, akivel Jerichóban találkozott. Ezek mind megelőzték őt. És legjobb tudomásunk szerint Kara, Markus és Connor nem léptek kapcsolatba más deviánsokkal a megváltozásuk előtt.

Tehát talán azzal állhatunk a legközelebb az igazsághoz, ha azt mondjuk, hogy ez egy olyan programhiba, ami magától is kifejlődhet, de aztán komputervírusként kezd viselkedni, így továbbadható.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4-es,7-es vagy 9-es kotroller közül választanék, amint beruháznék majd egy PS5-re. Nekem tetszik, hogy különböző színűek a kis síkidomok rajta, Jelen állás szerint erre bőven elég lesz 2022-23 környékén. 

EVGtAxwU4AEKY_s?format=jpg&name=large

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.