Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Nekem azért maradt ki, mert nem érdekelt, a Warheadet vittem végig egyedül, mert kíváncsi voltam mit tud az új gépem, aztán végig is csak azért vittem, mert még nezebben jutottam új játékokhoz :D aztán a valamelyik következő résszel addig jutottam, hogy feltettem, hogy megnézzem az akkori gép mit tud, kicsit játszottam vele, nyugtáztam, hogy szép meg minden meg szépen is viszi aztán töröltem. Valószínű a remasternek is valami hasonló sorsa lesz nálam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a Crysis volt az első olyan játék, ami miatt új gépet vettem. Az akkor már ősöreg első gépemet, egy Pentium II-est cseréltünk le Pentium IV-esre. Én imádtam, máig nagyon szeretem ezt és a Warheadet, viszont a folytatások már nem nyűgöztek le (a kettőnek a zenéje pazar, de a sztori már gáz, a háromról meg csak azt tudom, hogy végigjátszottam).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na @Bomarr, beszereztem tegnap akciós áron a RE2-t. Eddig nagyon adja, bár az idegeim már nem olyan acélosak, mint régen. :D 

 

Egy Police Departmentben vagyok, mindenféle kódok és medálok után kajtatok. STANDARD nehézséget válaszottam. Mivel nem játszottam még RE-vel, néhány kérdés.

 

1) Mennyit kell a zombikba lőni és legfőképp HOVA??? hogy kevés lőszertől is ólommérgezést kapjanak? 

2) Mi a helyzet a késsel? Beléjük döföm - bennük is marad - de ettől még mennek tovább ugyanúgy... így mi értelme a késnek? Főleg, hogy el is vesztem addig, amíg a zombit ki nem nyírom, azt meg csak lőfegyverrel lehet.

3) Közelharcban, mikor rám támadnak és belém akarnak harapni, mit kell nyomni? Mert néha levesz életet, néha meg nem és nem tudtam rájönni, mi a különbség

4) Bizonyos idő után a hullák felélednek újra, ez azt jelenti, hogy viszonylag gyorsan kell végezni egy terem átfésülésével? Vagy csak akkor élednek fel újra, ha a közelükbe megyek?

5) Látom lehet mindenféle cuccokat kombinálni egymással... a gyógynövények kapcsán milyen kombókat érdemes magunknál tartani? Mert találtam már 3 green herbet, ebből lett egy G+G+G, ez jobb, mint egy sima G, vagy milyen kiszerelésben optimális ezeket magunknál tartani?

6) Ha lakat vagy lánc van az ajtón, akkor mindenfélét ki lehet próbálgatni, hogy felvillan-e a "USE" felirat, de nem igazán jártam szerencsével. Ezeket mivel lehet leszedni? Csak kulccsal? Vagy bele kellett volna lőnöm?

 

Bocsi a sok kérdésért. :)

 

Természetesen más is nyugodtan válaszolhat, ha vannak válaszai. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1. A legcélszerűbb a semennyit sehova. De, ha muszáj, akkor fejre kell lőni.

2. A kés arra jó leginkább, hogy ha már nincs lőszered, időt nyerj, főleg, ha rád vetik magukat. Így ki tudsz szabadulni az instant halál helyett.

3. Ezt nem tudom, én ilyen helyzetben késsel hadakoztam, már, amikor véletlen közel kerültek hozzám.

4. Akkor élednek fel újra, ha nem nyirtad ki őke trendesen (sunyi mód hajlamosak rendes hullának tettetni magukat, így nem biztos, hogy az a zombi, amin teszem azt, kitáraztál, tényleg elhunyt, ha a földre esik érdemes még egy golyót belé röpíteni) vagy, ha van a környéken nyitott ablak, azokon rendre bemászkálnak és újra ellepik az egyes területeket. A pályákon lehet szerezni deszkákat, azokkal elreteszllheted az ablakokat.

5. A kombók.

Green Herb = visszaállít egy kiasadag életet

Green Herb + Green Herb = visszaállít egy közepes mennyiségű életet

Green Herb + Green Herb + Green Herb = teljesen visszaállítja az életerőt

Green Herb + Red Herb = teljesen visszaállítja az életerőt

Green Herb + Green Herb + Red Herb = teljesen visszaállítja az életerőt és egy rövid időre kevésbé sérülsz

Blue Herb = megszűnteti a mérgezést

Blue Herb + Green Herb = megszűnteti a mérgezést és visszaállít egy kiasadag életet

Blue Herb + Green Herb + Green Herb = megszűnteti a mérgezést és visszaállít egy közepes mennyiségű életet

Blue Herb + Red Herb = megszűnteti a mérgezést és egy időre megvéd a további mérgezésektől

Green Herb + Blue Herb + Red Herb = teljesen visszaállítja az életerőt, egy rövid időre kevésbé sérülsz, megszűnteti a mérgezést és egy időre megvéd a további mérgezésektől

6. A számkódos lakatokra gondolsz? Azoknak meg kell keresni a kódjáait.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1, Én első körben könnyű fokozaton vittem végig. Ott általában 3 fejlővés megölte őket. Nyilván standarden ennél több kell. A fontos az hogy ha teheted akkor a fejüket lődd! Az viszi a legtöbb életet.

2, A kés azért jó, mert ha rád támad a zombi és belévágod a kést, akkor nem veszi le az életed, hanem hátrahököl és van esély rá hogy lelőjed. Ha nincs nálad kés és neked esett akkor viszont lefogja vinni az életed.

3, Én is mindig nyomtam mindent mint az őrült, de konkrétan olyan gombot sose találtam ami a zombit tutira félretolná.

4, A hulla feléledésnél ugye több variáció van. Vannak azok a hullák akik már akkor élettelenül fekszenek amikor meglátod őket. Ezek egy része ugye becsapás. És ha közel mész akkor rád ugranak. Ha már van elég lőszered akkor érdemes egy golyót megereszteni a fekvő hullákba. Akik csak játszották a halottat azok erre be fognak mozdulni. A másik, hogy előfordul, hogy akiket lelőttél azok újra feltámadnak. Igazából a legjobb praktika az, ha minél gyorsabb vagy és nem pocsékolsz rájuk sok lőszert. Tehát ha kinyirt zombi van a teremben akkor gyorsan átfésülöd. Könnyű fokozaton egyébként ha a felkelt zombit kinyirod akkor végleg kinyirva marad.

5, Gyógynövény kombinációk: 

Zöld + Zöld  = Közepes életerő növelő (eggyel erősebb mintha magában vennél be egy zöldet)

Zöld + Zöld + Zöld = Nagy életerő növelő

Zöld + Kék = Kis életerő növelő és leviszi a mérgezést ha kaptál

Zöld + Piros = Teljesen feltölti az életerőd

Zöld + Piros + Kék = ezt nem próbáltam de elvileg teljesen felgyógyit, plusz egy ideig csökkenti a sérülést és ellenáló leszel a mérgezéssel szemben.

Azért is érdemes keverni ezeket, mert különben a gyógynövények túl sok helyet foglalnak az inventory-ból. Tehát én általában amint volt nálam mondjuk két zöld vagy egy piros és egy zöld máris vegyitettem őket. 

6, A láncot letudod vágni majd egy nagy piros harapófógóval, amit a rendőrőrsön találsz.

 

Nyugodtan jöhetnek még kérdések ha vannak. Örülök hogy tetszik :)

 

Edit: Hupsz Dzséjt megelőzőtt :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nekem a Crysis volt az első olyan játék, ami miatt új gépet vettem. Az akkor már ősöreg első gépemet, egy Pentium II-est cseréltünk le Pentium IV-esre. Én imádtam, máig nagyon szeretem ezt és a Warheadet, viszont a folytatások már nem nyűgöztek le (a kettőnek a zenéje pazar, de a sztori már gáz, a háromról meg csak azt tudom, hogy végigjátszottam).

Dettó. 2007 decemberében pont ezért vettem új gépet én is. Egyszerűen gyönyörű volt. Magát a játékot is imádtam(a mai napig), sokszor kijátszottam. Maga a hangulat a story, főleg hogy az első felében főlegÉszak-koreaiak ellen kellett harcolni, majd a fagyott szigeten az űrlények ellen. Viszont ami durva volt hogy a végső csata az anyahajón szaggatott mint az állat az akkor vadonatúj pc-men(pedig nem spóroltam ki semmit). Azt a csatát teljes pompájában csak a mostani pc-men élvezhettem, amit 2012 decemberében raktam össze.

Amiért még nagyon a szívemhez nőtt az az hogy egy Delta Force-os katonát kellett irányítottam(nem újdonság rólam hogy imádom az USA különleges alakulatait, főleg a katonait), aki ráadásul beszélt is.

A kedvenc jelenetem mikor bemegyünk a fogolyért az iskolaépületben és azt mondjuk a túsznak hogy : "American Special Forces". Itt mindig elérzékenyülök. Elképzelem hogy a valóságban Afganisztánban a tálibok fogságában mikor kinyilik az ajtó bejön a manus és ezt mondják neked. Hát ez megnyugtató.

 

A 2 részt is imádom. Nekem a storyval nincs bajom.  Alcatraz vagy Próféta vagy? Ez mindig jó kérdés volt. Ráadásul lemodellezték New Yorkot és tényleg valós helyszíneken mozogtunk. Kedvenc jelenet a pályaudvarnál mikor tartani kellett a frontot hogy a civileket kivigyék. Sokszor végigvittem ezt is.

Neked mi volt a bajod a történettel?

 

A 3. részt is nagyon szeretem mert az már a csúnya vég. A nosztalgia. MIkor az öreg veterán egy utolsó harcba indul. Itt máár az érzelmek dominálnak. Nomád halott, sőt a Raptor-osztag nagy része is..

Psycho az első részben laza, kicsit durva egykori SAS-katona itt most már öreges, de a tűz megvan benne. A vége meg nekem azért könnyes.

 

Spoiler

Amikor mutatják ahonnan elindultunk az első részben és mintha Próféta oda zuhanna le és ott élne utána az nagyon megható. A kis öbölben ahova az első részben az ugrás után nem sokkal eljutunk. Na meg hogy valaki azért halt meg mert lehúzták róla a nanoruhát.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hivatalos. Végzek az Until Dawn-nal és azonnal nyomom a Crysis 1-2-3-at. Hab a tortán hogy már van magyarítás a 3. részhez.

 

https://www.gamestar.hu/hir/crysis-remastered-megjelenes-277408.html?fbclid=IwAR1W7kfdcSETiGRQE_JcWQjg25nprkBVPYylZjcY9gWulwAEogL4Wrv5_Xg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

12 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

1. A legcélszerűbb a semennyit sehova. De, ha muszáj, akkor fejre kell lőni.

 

És ha sokan jönnek felénk, akkor az a muszáj kategória? :D Vagy mit lehet olyankor csinálni? Mert úgy látom minden zombinak van egy félméteres sugarú "vonzáskörzete", amibe ha belemész, rád cuppannak, na most ha több ember áll előtted akkor nem nagyon látom mit lehetne tenni azon kívül, hogy mindegyikbe beleengedsz jó pár golyót, mert ha nem így teszel, akkor mondjuk csak az egyik kerül földre, de ott még mindig van "vonzáskörzete", szóval továbbra se tudsz elosonni mellettük a folyosón vagy ilyesmi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Donát írta:

És ha sokan jönnek felénk, akkor az a muszáj kategória? :D Vagy mit lehet olyankor csinálni? Mert úgy látom minden zombinak van egy félméteres sugarú "vonzáskörzete", amibe ha belemész, rád cuppannak, na most ha több ember áll előtted akkor nem nagyon látom mit lehetne tenni azon kívül, hogy mindegyikbe beleengedsz jó pár golyót, mert ha nem így teszel, akkor mondjuk csak az egyik kerül földre, de ott még mindig van "vonzáskörzete", szóval továbbra se tudsz elosonni mellettük a folyosón vagy ilyesmi.

Nabo jól írta, célszerű  őket lábon lőni, az lelassítja őket. Ez a játék kategóriáját tekintve túlélő-horror, emiatt nehéz. Easy-n mondjuk nem annyira, de még ott sem shooter. Nyilván az, hogy mibe mennyit lősz bele, az a helyzettől és a te habitusodtól függ. Te játszol, ezt neked kell mérlegelnek annak. Ha úgy érzed, hogy az adott területen csak a zombi kinyírásával tudsz átjutni, akkor úgy kell tenned. Ha úgy érzed, elég a hely a manőverezésre, akkor érdemes kikerülni őket. Viszon azt jó, ha tudod, hogy a zombik veszélyesek, de még így is a játék legalapvetőbb ellenfelei és a lőszerrel érdemes takarékoskodni, mert jön majd olyan ellenfél, amire már muszáj lőni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

59 perccel korábban, Dzséjt írta:

Nabo jól írta, célszerű  őket lábon lőni, az lelassítja őket. Ez a játék kategóriáját tekintve túlélő-horror, emiatt nehéz. Easy-n mondjuk nem annyira, de még ott sem shooter. Nyilván az, hogy mibe mennyit lősz bele, az a helyzettől és a te habitusodtól függ. Te játszol, ezt neked kell mérlegelnek annak. Ha úgy érzed, hogy az adott területen csak a zombi kinyírásával tudsz átjutni, akkor úgy kell tenned. Ha úgy érzed, elég a hely a manőverezésre, akkor érdemes kikerülni őket. Viszon azt jó, ha tudod, hogy a zombik veszélyesek, de még így is a játék legalapvetőbb ellenfelei és a lőszerrel érdemes takarékoskodni, mert jön majd olyan ellenfél, amire már muszáj lőni.

Lehet akkor hiba volt Standardon elkezdeni. :D

 

Lehet párhuzamosan elkezdek egyet EASYn is és ha nagyon elakadnék, akkor átváltok arra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A beállítások menüben nem lehet átváltani a nehézségi fokozatot játék közben?

Én standardon pörgettem ki (minden játékot általában normálon/standarden játszok, mert az tükrözi a fejlesztők elképzelését), azért ott sem vészes, a rendőrségen is bőszen ritkítottam a zombi hordát, lőszer hiánnyal csak nagyon az elején küszködtem - viszont fontos a deszkákkal minél több ablakot  elbarrikádozni (megjegyzem, nincs annyi deszka, ahány ablak, de a legtöbb folyosót azért így is el lehetett zárni). A játék közepén meg már a tartós ládába pakoltam be a lőszereket,, annyi volt. Persze itt az is számít, hogy mennyi rutinod van shooterekben, illetve milyen a toleranciaszinted. Az elején még elvan az  ember a zombik kerülgetésével (már ha elvan), de, ha befut a Tyrant...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Frenkie írta:

A 2 részt is imádom. Nekem a storyval nincs bajom.  Alcatraz vagy Próféta vagy? Ez mindig jó kérdés volt. Ráadásul lemodellezték New Yorkot és tényleg valós helyszíneken mozogtunk. Kedvenc jelenet a pályaudvarnál mikor tartani kellett a frontot hogy a civileket kivigyék. Sokszor végigvittem ezt is.

Neked mi volt a bajod a történettel?

Valahogy nem állt össze az egész, sőt kifejezetten az volt az érzésem, hogy összefüggéstelenül összedováltak egy halom ötletet, azt ezt nevezték történetnek. Eleve nem tetszett, hogy Nomadot off-screen ölték meg (ahogy az sem, hogy ugyanezt tették Rosenthallal is), a helyét meg átvette a számomra unszimpatikus Próféta, aki azzal a cselekedettel sem lopta be magát a szívembe, hogy a nanoruhával technikailag eluralta Alcatraz testét (azt meg végképp nem értem, hogy lehet az, hogy Alcatraz a Crysis 3-ban már fizikailag is úgy néz ki, mint Próféta). A ceph-ek is teljesen megváltoztak, és mintha az előző rész meg sem történt volna. És nekem a városi környezet sem tetszett, jobban csíptem a dzsungelt. Annak jobb volt a hangulata, emlékezetesebbek a karakterek (Strickland őrnagy: "Tegerészgyalogos vagyok, fiam, ha kell, akkor a vízen járok. Most pedig húzzon el a kib*szott szigetemről, amíg én felgyújtom.")

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az a tapasztalatom, hogy leginkább a 10 év körüli korosztály játszik vele. Ez az ő "Legójuk". Apropó a Lego miért nem csinált olyan videójátékot amiben csak simán építeni lehet/kell vagy csinált csak én nem tudok róla?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig ez nekem sokkal jobban bejön így első ránézésre, de lehet csak azért, mert én Legon nőttem fel még. :D Mondjuk én pontosan olyanra gondoltam, ahol vannak elemeid virtuális lévén végtelen mennyiségben aztán csak építened kell elemről elemre, amit akarsz :) 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Mekkora troll ez az Ubisoft, élőben játszottak egy felgyorsított felvételt amiben egy csávó egy képet szerkesztget össze, promózandó az új AC-t, mindezt több, mint 8 órán keresztül. Mindenki jogosan feltételezte, hogy legalább egy teaserke lesz a végén, erre mi volt? Egy felirat, hogy a trailer holnap du. 5-kor érkezik. :lol2:

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.