Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Minő meglepő, hogy nálam a Horizon: Zero Dawn lett az első. :D De azért kijött pár "hm..." adat.

Egy éve és két hónapja van PS4-em, de így is 202 napot játszottam vele, egyszer egyhuzamba 10 órát (ez tuti akkor volt, amikor megvettem, az első négy nap irdatlan sokat nyomtam, végül azért álltam le, mert a szemem már lángolt és folyamatosan könnyezett - na, akkor pár napig csak ilyen 1-2 órát játszottam). És az is meglepő, hogy a legtöbbet csütörötkönként játszottam - pedig eskü péntekre vagy hétvégére tettem volna.

Az is meglepett, hogy a Wolfenstein: Youngblooddal (ami amúgy meg sincs :) ) többet játszottam online, mint a Battlefront 2-vel. Bár esélyes, hogy a sok (rövid) meccs miatt érzem többnek a BF2-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ezt írja ki:

"A PLAYSTATION 2019-es összefoglalója csak bizonyos helyeken áll rendelkezésre. A felhasználóknak legalább 18 évesnek kell lenniük, és 2019-ben több mint 10 órányi játszott játékkal kell rendelkezniük december 10. előtt."

 

Oké hogy tavaly nem játszottam sokat, de azért 10 óránál biztos többet konzoloztam :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, Bomarr írta:

Nekem ezt írja ki:

"A PLAYSTATION 2019-es összefoglalója csak bizonyos helyeken áll rendelkezésre. A felhasználóknak legalább 18 évesnek kell lenniük, és 2019-ben több mint 10 órányi játszott játékkal kell rendelkezniük december 10. előtt."

 

Oké hogy tavaly nem játszottam sokat, de azért 10 óránál biztos többet konzoloztam :D

Úgyanezt kaptam én is, pedig mind a két kritériumot (a 18-éves és a 10 óra játék) is teljesítettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Nekem ezt írja ki:

"A PLAYSTATION 2019-es összefoglalója csak bizonyos helyeken áll rendelkezésre. A felhasználóknak legalább 18 évesnek kell lenniük, és 2019-ben több mint 10 órányi játszott játékkal kell rendelkezniük december 10. előtt."

 

Oké hogy tavaly nem játszottam sokat, de azért 10 óránál biztos többet konzoloztam :D

Ugyanez jött ki nekem is. Mondjuk nálam igaz. Tavaly szerintem csak kétszer kapcsoltam be. Először mikor a Last Jedit néztük rajta májusban egy sw-talin, másodszor mikor novemberben az unokaöcsémnek megmutattam hogy néz ki.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tuti, hogy a minőséget szolgálják, mégis csak a CD Projekt RED-ről van szó. Én amúgy buzgón imádkoztam is ezért. Az, hogy a Reisdent Evil 3, a The Last of Us: Part 2 és a Cyberpunk 2077 ennyire egy halmazba került, pénzügyi rémálomnak tűnt. De így legalább ezt arrébb tették (ebből ugye gyűjtőit rendeltem elő), nem is kicsit, ráadásul a szülinapom körnéykére, így már nem kell azon törnöm a fejem, hogyan lesz meg mindhárom játék. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, az is őszre csúszott, bár az annyira engem nem érdekel. Még semmi olyat nem mutattak, ami felkeltette volna a figyelmemet. De az tény, hogy a tavasz és az ősz is erős lesz, az ünnepekkor meg ugye jön a PS5 és az Xbox Series X, amik a téli dömpingre valószínűleg még berántanak pár erős címet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Bence1997 írta:

Ha jól tudom, az Avengers játékot is eltolták őszre. Szép kis őszi dömping lesz. :D

A legszebb az egeszben, hogy valószínű,  hogy a  Marvel játékának csúsztatása mögött a Cyberpunk elkerülése is ott állt mint ok,  erre beszívják mert a CDPR is kénytelen halasztani :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
  • 3 héttel később...
  • 2 héttel később...
2 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Hát arra várhatnak, féllábon... el fognak zsibbadni, nekem max. akkor lesz konzolom, ha hozzám vágnak egyet.

Én is ezt mondtam még 3 éve is.:P

 

 

Más. Most végeztem a Heavy Rain-nel. Én ilyen fantasztikusan jó játékkal már rég játszottam. Minden méter amit megtettem aranyat ért. A többszálon futó történet elképesztően izgalmas, a karakterek nagyon jók. A dark-os ,állandóan esőömlős külvárosi környezet nagyon hangulatos. A Beyond: two soulsnál jobban tetszett. Szombaton vagy 5 órát játszottam vele mert alig bírtam abbahagyni.

Na meg hogy a döntéseknek milyen súlya van. Itt tényleg meghal a karakter ha rosszul döntesz. A végén is totál lehidaltam hogy játékban ilyet megcsinálnak.

Spoiler

Pl Madisonnal mikor Scott lakásán járunk a lebukása után, ugye Scott felgyújtja a lakást és Madisont bezárja a rejtett szobába. Kitörtem a falat, majd botorkálok kifele az égő lakásból, megyek az ablakhoz. Madison kinéz és mondja hogy túl magas nem jó leugorni mert meghalhat. 2 lehetőséget adott a játék. Ne ugorj és ugorj. Én mondom magamban hogy Madison túlzott és az ugrást választottam. Gondoltam majd kimászik a párkányra és el kell navigálnom a tűzlétrához. Hisz nem halhat meg egy ilyen pozitív karakter. Aztán kimászik és leugrik, és meghal. Én meg kezemben a kontroller-elcsak néztem hogy most mi van. Vártam a videót hogy felkel töröttt lábbal, de nem jött a videó. Tényleg megöltem Madisont. Ez úgy nagyon durva.

A másik eset meg Norman az FBI-os csávó esete. Megtalálja Shaunt, de Scott rátámad. Dulakodunk, majd Scott elszalad. Utánamegyünk és egy mozgó szalagon verekszünk. Kétszer lassú voltam, illetve elvétettem a megfelelő gombot, így Scott legyőzte Normant, aki szépen ájultan belehullott a mozgó szalagról egy zúzógépbe. Ott is csak néztem.

 

A vége meg hogy Scott nem nyerte el a méltó büntetését kicsit kiakasztott. Hát azért csak megölt 8 gyereket merthogy a drágalátos részeges apukája anno nem mentette meg a tesvérét. Igazi elborult agyú szemétláda, hisz a mai gyerekek ,illetve apák nem tehetnek az apja régmúlt bűnéről. Kinyírtam volna erre az a vége hogy sétál az utcán. De gondolom több vége is van.

 

Gondolom hogyha máshogy döntök bizonyos helyzetekben ,akkor máshogy megy a story is tovább és más a vége. Valaki le tudná írni hol vannak a fontos döntési pontok? Vannak nyilvánvalóak ,de lehet van olyan is ami nem jött át. Párszor még végigvinném.

 

Kiváncsi leszek a Detroit : Become Human ehhez képest mennyire lesz vagy jó. A fejlesztők ugyanazok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Dei írta:

A Horizon csak azért jön, hogy megvetessék veled a PS5-öt. :D

Engem anno pont a Horizon győzött meg, hogy vegyek PS4-et. Mai napig egyik kedvenc játékom. :D 

 

@Frenkie Az Until Dawnt ismered? Én a napokban fejeztem be, bár már régebben beszereztem. Ott szintén a pillangóhatás az egyik legfontosabb elem (bár talán nem olyan mértékben, mint a Detroitban). Minden esetre engem meglepett, milyen komoly következményei lehetnek egy-egy apró bakinak, vagy rossz döntésnek. Gyakorlatilag egy interaktív "horrorfilm", ahol rajtad múlik, ki marad életben. Arról nem is beszélve, hogy az atmoszférája telitalálat. A zs-kategóriás horrorfilmek után felüdülés volt végre egy jó horror-sztorit átélni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Én is ezt mondtam még 3 éve is.:P

Ja, én is így voltam vele másfél éve, most meg már azon gondolkodom, hogyha bejelentik a Horizon 2-t PS5-re, akkor lesz egy PS5-öm frissen, melegében. :D

 

Heavy Rain: igen, több vége van. Van egy nagyon pozitív is, és még pár árnyalat.

Spoiler

Abban Scott meghal, Norman lezárja az ügyet és felhagy a szemcsi használatával - ami máskülönben megölné -, Ethan és Madison összebútoroznak és Shaun is hozázjuk költözik.

 

Viszont nehéz megítélni, mik a fontos döntések, mert mindegyiknek szerteágazó hatása lehet. Én nekem a következőképpen sikerült összehozni a legjobbat:

Spoiler

Ethannal minden kérést teljesítettem, így időben eljuthatott Shaunhoz. Normannal a virtuális valóságban kell a fejtörőket gyorsan megoldani (és, hogy ő is megússza, a valóságban küzdeni kell a függősége ellen), így ő is eljuthat Shaunhoz, és végül megölheti Scottot. Illetve Madisont és Ethant összeboronáltam, és Madisonnal is jó irányba vittem a nyomozást (a drogárusnál is megtaláltam a szükséges infót, és a discóban is sikerült kivallatni a fickót). És persze, minden halálos QTE-t túl kell élni.

Azért is jó, ha Norman és Madison is nyomon van, mert ha Ethant lecsukják a játék egy pontján, a másik kettő még megmentheti Shaunt és kinyírhatja Scottot. Illetve Norman akár segíthet is Ethannak megszökni a sittről.

De, hogy ez segít-e? Igazából a Heavy Rain szerintem a Quantic Dream legszövevényesebb játéka. Inkább az életben maradásra és az ügy folyamatos mozgatására van szükség. Meg reflexekre. Megjegyzem, első nekifutásra én sem értem el túl jó eredményt, Ethant lecsukták, Normant a nagydarab néger csávó savba lógatta, Madisont meg megfolytotta Scott, pont miután megtalálta Shaunt.

 

Detroit: Become Humant szerintem is imádni fogod. Más jellegű játék, mint a Heavy Rain, sokkal epikusabb, de nagyon ott van a szeren. Talán nem is annyira szövevényes, de számomra mindenképpen a Quantic legjobb játéka, és nem azért, mert sci-fi. :) 

1 órával korábban, Darth Sky írta:

Az Until Dawnt ismered? Én a napokban fejeztem be, bár már régebben beszereztem. Ott szintén a pillangóhatás az egyik legfontosabb elem (bár talán nem olyan mértékben, mint a Detroitban). Minden esetre engem meglepett, milyen komoly következményei lehetnek egy-egy apró bakinak, vagy rossz döntésnek. Gyakorlatilag egy interaktív "horrorfilm", ahol rajtad múlik, ki marad életben. Arról nem is beszélve, hogy az atmoszférája telitalálat. A zs-kategóriás horrorfilmek után felüdülés volt végre egy jó horror-sztorit átélni. 

Az Until Dawn én is csak ajánlani tudom, nagyon hangulatos játék. A B-kategóriás tinihorrorok zsánerében indul, de nagyon hamar túlnő rajta. És igen, ott is érdekes dolgok születhetnek rossz döntések hatására.

 

19 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Tetszik ez a trend, hogy egyre több konzol exkluzív jön PC-re. Most pl. a Horizon Zero Dawn-t jelentették be.

Szerintem azért ne szokj hozzá. Ha megnézed, olyan PS4-exkluzívok jelennek meg hirtelen PC-re, amik már több évesek, vagy a fejlesztőjük összerúgta a port a Sony-val. És a Sony bosszú hosszú. Nem a véletlen műve, hogy amikor a Quantic Dream hirtelen felhagyott a PS-exkluzívok gyártásával és bejelentette a portékáit PC-re, az alig pár hónapos Detroitot a Sony kiadta ingyen a PS Plus előfizetőknek (ráadásul az utolsó pillanatban dobták be a Detroitot a már bejelentett Soccer-játék helyett, ez is mutatja, hogy a Sony begurult). Ezzel úgy alávágott a Quanticnak, hogy csak úgy füstölt.

És ja, nagyon úgy fest a dolog, hogy a Sony azért ilyen engedékeny most (már amennyiben engedékenységről van szó, mert azért túlzásba nem viszik a PC-s megjelenést), mert jön a PS5 és ezzel a húzással még szerezhetnek vevőket. De azért feltűnő, hogy a Sony zászlóshajók, mint az Uncharted-széria és a The Last of Us nem készül PC-re, de God of War sem nagyon fog. Bedobtak néhány csalit és tuti kifognak pár halacskát a PS5-nek. És jól is teszik, sőt, lényegében a Sony egyeduralkodóvá válhat a konzolpiacon most, hogy a Microsoft kiszállt a buliból, viszont ezzel még elszipkázhat "pár" ügyfelet.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Szerintem azért ne szokj hozzá. Ha megnézed, olyan PS4-exkluzívok jelennek meg hirtelen PC-re, amik már több évesek, vagy a fejlesztőjük összerúgta a port a Sony-val. És a Sony bosszú hosszú. Nem a véletlen műve, hogy amikor a Quantic Dream hirtelen felhagyott a PS-exkluzívok gyártásával és bejelentette a portékáit PC-re, az alig pár hónapos Detroitot a Sony kiadta ingyen a PS Plus előfizetőknek (ráadásul az utolsó pillanatban dobták be a Detroitot a már bejelentett Soccer-játék helyett, ez is mutatja, hogy a Sony begurult). Ezzel úgy alávágott a Quanticnak, hogy csak úgy füstölt.

És ja, nagyon úgy fest a dolog, hogy a Sony azért ilyen engedékeny most (már amennyiben engedékenységről van szó, mert azért túlzásba nem viszik a PC-s megjelenést), mert jön a PS5 és ezzel a húzással még szerezhetnek vevőket. De azért feltűnő, hogy a Sony zászlóshajók, mint az Uncharted-széria és a The Last of Us nem készül PC-re, de God of War sem nagyon fog. Bedobtak néhány csalit és tuti kifognak pár halacskát a PS5-nek. És jól is teszik, sőt, lényegében a Sony egyeduralkodóvá válhat a konzolpiacon most, hogy a Microsoft kiszállt a buliból, viszont ezzel még elszipkázhat "pár" ügyfelet.

Eddig is megvoltam PS exkluzívok nélkül, ezután is megleszek, ha mégis jön pár PC-re, akárhány évesek is, az csak jó. :)  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Darth Sky írta:

 

@Frenkie Az Until Dawnt ismered? Én a napokban fejeztem be, bár már régebben beszereztem. Ott szintén a pillangóhatás az egyik legfontosabb elem (bár talán nem olyan mértékben, mint a Detroitban). Minden esetre engem meglepett, milyen komoly következményei lehetnek egy-egy apró bakinak, vagy rossz döntésnek. Gyakorlatilag egy interaktív "horrorfilm", ahol rajtad múlik, ki marad életben. Arról nem is beszélve, hogy az atmoszférája telitalálat. A zs-kategóriás horrorfilmek után felüdülés volt végre egy jó horror-sztorit átélni. 

 Anno mikor megvettem a PS4-et ajánlottátok többen, azóta meg is vásároltam, idén szeretném végigjátszani. Most a Detroit: BH jön.

8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Heavy Rain: igen, több vége van. Van egy nagyon pozitív is, és még pár árnyalat.

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Viszont nehéz megítélni, mik a fontos döntések, mert mindegyiknek szerteágazó hatása lehet. Én nekem a következőképpen sikerült összehozni a legjobbat:

  Spoileres tartalom megtekintése

 

 

Köszi. Amiket írtál jeleneteket az nálam is több előfordult, de valamelyik nem. Tervezem majd még más aspektusból is végigjátszani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na hogy itt is legyen egy kis hír: nem lesz júniusban E3! Live formájában esetleg bemutatják majd a készülő játékokat, de maga a rendezvény nem lesz megtartva. A Gamescon egyelőre nincs (még) veszélyben...

https://www.gamestar.hu/e3/e3-2020-torolve-canceled-nem-lesz-275616.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 03. 11. - 23:20, Bence1997 írta:

Na hogy itt is legyen egy kis hír: nem lesz júniusban E3! Live formájában esetleg bemutatják majd a készülő játékokat, de maga a rendezvény nem lesz megtartva. A Gamescon egyelőre nincs (még) veszélyben...

https://www.gamestar.hu/e3/e3-2020-torolve-canceled-nem-lesz-275616.html

Dzséjt tavalyi  írása amúgyis azt érzékelteti hogy már szinte lényegtelen az E3. Tavaly is a stúdiók már külön rendezvényeken mutatták be a játékaikat ha jól emlékszem. Tehát mindegy hogy most elmarad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.