Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

2020. 06. 12. - 14:22, Dzséjt írta:

Szerintem lesz. Tuti találunk új Cradle-ket (ahová az emberi és egyéb magzatokat rejtették a Faro-járvány elől). És hát láthattuk, hogy Sylens és HADES sem maradt tétlen, és a korrupció is terjed, ami viszont az ősi Faro-robotok aktív jelenlétére utal.

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Ami tetszik, az továbbra is a világ maga. Úgy néz ki, ezúttal egy nagyváros romjait is megnézhetjük közelebbről, San Francisco valamilyen építménye (rajta a város nevével) és a Golden Gate híd romjai is láthatóak a trailerben, vagyis bemegyünk a városba. Bár az előző részben is járhattunk Colorado Springsben és Denverben, egyikből sem maradt sok felismerhető (legalábbis nekünk, Európaiaknak, akik előbb felismerik a Golden Gate hidat, mint bármit a másik két városban). Az a sivatag, az szerintem Nevada (erre utal a holografikus sárkánynál látható szerencsejáték szimbólumok is, vagyis Aloy valószínűleg Las Vegast is megtalálja). Az előző rész három államra terjedt ki (Utah, Wyoming és Colorado), szerintem itt is több államot járhatunk majd be.

Már rég játszottam az első résszel, de a korrupció miért is jelenti a Faro-robotokat? Hadest elpusztítottuk az első részben nem? Bár mintha újraindult volna. Én még Sylens kilétére lennék kiváncsi hogy ki alkotta és miért.

 

Spoiler

Igen a "gonosz" robotok irányítása nekem is feltünt. Lehet meg lesz fejtve a játékban az hogy anno a Faro-robotokat hogy lehetett volna leállítani és kiderülne hogy Elisabethéknek nem volt már ideje azért nem sikerült. Ez kemény lenne azért. Ami érdekes hogy az első végén a Faro-robotok leálltak. Én úgy képzeltem hogy az "átállított" robotok is leálltak akkor. Ezek szerin nem mert van még belőlük.

A vörös sugarak az égből szerintem egy ürfegyver amit valami be fog indítani. Gondolom ha már olyan fejlett volt az emberiség hogy önálló robothadesrege volt akkor voltak űrfegyverek is. Lehet anno nem merték bevetni Faro robotjai ellen de most nem lesz más választás, vagy az emberiség kiírtása miatt inította el valami vagy valaki. Az is lehet hogy lesz egy eddig ismeretlen GAIA alprogram ami elindítja a fegyvert.

 

 

Igen a Golden Gate nekem is feltünt, sőt szerintem a mellette lévő "Avataros sziklák" amiknek a teteje zöld a növényektől azok az egykori San Francisco felhőkarcolói. A dszungeles rész is nagyon szép.

Az első részben párszor voltam olyan helyen ahol közlekedési lámpák, autók ,épületek maradványai voltak egy egykori utcáéi. Akkor az lehetett Denver.

 

Amúgy akiről még többet szeretnék tudni az Elisabeth Sobeck. Imádtam Aloyt is de Elisabeth volt az én igazi hősöm. Még most is a libabőr kiráz hogy mi mindent megtett az emberíség fennmaradásáért, mi mindent áldozott fel érte úgy hogy nem ő cseszte el hanem Ted Faro. Egy "egyszerü" mérnöknő többet tett az emberiségért mint a politikusok, hadvezérek.

Amikor meglett a végén a holttest hát csak tartottam a kontrollert és voltak könnyek is percekig.

A hideg ráz attól az önfeláldozástól amit ő és a többiek véghezvittek. Én inkább ittam és buliztam volna az utolsó napokban és nem érdekelt volna a jövő.

 

Azt olvastam hogy jövőre jelenik meg a Forbidden West és csak PS5-re. Viszont maga a konzol mikor jelenik meg? Te közelebb vagy a tűzhöz. Tudják tartani a decembert? Mit csiripelnek a madarak?

 

 

Más.

 

Megint előjött a racionális agyam mint mindig. A sorrend. Jön a trailer, aztán én ezt megveszem megjelenéskor, majd mikor odakerülök akkor meg jön hogy dehogy adok én 20 000 ft-ot egy játékért mert majd lesz ez 6000 ft is.

Eddig. Mert reggel elolvastam ezt a cikket, és olyan hangulatot csinált hogy nem érdekel most az ár. Ráadasul van hozzá magyar felirat. Igen a Last of Us Part 2-ről szól. Nem vagyok oda az Index játéktesztjeiért, de ez mindent üt. Érdemes elolvasni, nem spoilerez és azt is megírja mennyire nem volt alapja a höbőrgésnek a kiszivárogtatásnál.

 

https://index.hu/tech/godmode/2020/06/14/the_last_of_us_part_ii_videojatek_kritika_naughty_dog_neil_druckmann/

 

Ha fele enynire lesz jó ahogy a manus ír róla már ok lesz. @Dzséjt ti tesztelitek?

 

Viszont valaki csütörtökön vagy pénteken irhatna róla pár sort milyen sima ps4-en. Hogy fut stb, és milyen a játék. két hét múlva fogom megvenni, mert ehhez tiszta hétvége kell azaz mikor péntek délutántól vasárnapig itthon vagyok. Most alig leszek ittho és ha megveszem akkor nem alszok az biztos.

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, JakeSully írta:

Az optikai meghajtós vagy a digitalis PS5-t néztétek ki magatoknak?

 

 

 

Mindenképp lemezes kell, már csak a visszafelé kompatipbilitás miatt is.

4-esre a játékaim 90%-a lemezesen van alkalmazva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Már rég játszottam az első résszel, de a korrupció miért is jelenti a Faro-robotokat? Hadest elpusztítottuk az első részben nem? Bár mintha újraindult volna. Én még Sylens kilétére lennék kiváncsi hogy ki alkotta és miért.

Spoiler

Mert a korrupció jelezte, hogy azokat a robotokat a Faro-robik irányítják. Ezek fölött vette át az irányítást egy-egy skorpiószerű robi. (Náluk ugye a piros, Aloy-nál a kék színek jelezték. Most meg úgy tűnik, lesz egy sárga fény is.)

HADES nem pusztult el. A stáblista után (vagy alatt?) mutatják, hogy kitör abból a gömbből, amibe be volt zárva, és Sylens újra elkapta.

 

1 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Lehet meg lesz fejtve a játékban az hogy anno a Faro-robotokat hogy lehetett volna leállítani és kiderülne hogy Elisabethéknek nem volt már ideje azért nem sikerült.

Ez már megtörtént a Zero Dawnban. Elisabeth rájött már a Zero Dawn projekt elindítása előtt, csak az volt a bökkenő, hogy a Faro robotok kódjának feltöréséhez 100 év kellett, a földi életnek meg volt még hátra 15 hónapja. Ezért készült MINERVA, hogy feltörje a kódot, illetve felépítse azokat a tornyokat, amikből egyet a játék végén is láttunk, és ezek sugározták végül a deaktiváló kódot. Viszont azt konkrétan több helyen is kijelentették, hogy a Faro robotok fölött semmi sem tudja átvenni az irányítást. Mondjuk ezt lehet, hogy MINERVA megváltoztatta, vagy Sylens jött rá valamire. Mivel GAIA összes alprogramja elszabadult, talán MINERVA-t is elfogta Sylens.

 

1 órával ezelőtt, Frenkie írta:

A vörös sugarak az égből szerintem egy ürfegyver amit valami be fog indítani. Gondolom ha már olyan fejlett volt az emberiség hogy önálló robothadesrege volt akkor voltak űrfegyverek is. Lehet anno nem merték bevetni Faro robotjai ellen de most nem lesz más választás, vagy az emberiség kiírtása miatt inította el valami vagy valaki. Az is lehet hogy lesz egy eddig ismeretlen GAIA alprogram ami elindítja a fegyvert.

Nem lehetetlen, hogy valami ilyesmi áll a háttérben, de egyrészt, a készítők korábban próbáltak két lábbal a földön maradni és bár láthatóan elég fejlett volt a technika ahhoz, hogy például a fülesek és néhány számítógép még a borzasztó körülmények között is átvészeltek 1000 évet, azért az fura lenne, ha valami az űrben is kibírt volna ennyit. Ha a törmelékek és az űrbeli sugárzások nem is nyírták volna ki, 1000 év alatt minden lepotyogott, ami a Föld körül keringet. A gravitáció hálátlan rib*nc. :) Bár, ha volt valami automatikia. Hát ki tudja...

Viszont gyanús, hogy az elszökő HADES-t és a hologramon a GAIA-tól megszökő MI-ket ugyanígy ábrázolták. Az égen suhanó "lézersugarakként". Sőt, még a rejtélyes szignál is ilyen volt. 

 

1 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Azt olvastam hogy jövőre jelenik meg a Forbidden West és csak PS5-re. Viszont maga a konzol mikor jelenik meg? Te közelebb vagy a tűzhöz. Tudják tartani a decembert? Mit csiripelnek a madarak?

Vegyes a csiripelés. Most, hogy leleplezték a konzolt, az év végi megjelenés majdnem teljesen biztos már. Most a pesszimisták arra hajlanak, hogy bár megjelenik, nem lesz annyi darab legyártva és kiszállítva, mint a PS4-ből anno, így sanszos, hogy az első rendelők közül nagyon sokan várólistára kerülnek. És esélyes, hogy drágább lesz, mint várjuk.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

21 órával ezelőtt, Dzséjt írta:
  Spoiler elrejtése

Mert a korrupció jelezte, hogy azokat a robotokat a Faro-robik irányítják. Ezek fölött vette át az irányítást egy-egy skorpiószerű robi. (Náluk ugye a piros, Aloy-nál a kék színek jelezték. Most meg úgy tűnik, lesz egy sárga fény is.)

HADES nem pusztult el. A stáblista után (vagy alatt?) mutatják, hogy kitör abból a gömbből, amibe be volt zárva, és Sylens újra elkapta.

 

Ez már megtörtént a Zero Dawnban. Elisabeth rájött már a Zero Dawn projekt elindítása előtt, csak az volt a bökkenő, hogy a Faro robotok kódjának feltöréséhez 100 év kellett, a földi életnek meg volt még hátra 15 hónapja. Ezért készült MINERVA, hogy feltörje a kódot, illetve felépítse azokat a tornyokat, amikből egyet a játék végén is láttunk, és ezek sugározták végül a deaktiváló kódot. Viszont azt konkrétan több helyen is kijelentették, hogy a Faro robotok fölött semmi sem tudja átvenni az irányítást. Mondjuk ezt lehet, hogy MINERVA megváltoztatta, vagy Sylens jött rá valamire. Mivel GAIA összes alprogramja elszabadult, talán MINERVA-t is elfogta Sylens.

 

Nem lehetetlen, hogy valami ilyesmi áll a háttérben, de egyrészt, a készítők korábban próbáltak két lábbal a földön maradni és bár láthatóan elég fejlett volt a technika ahhoz, hogy például a fülesek és néhány számítógép még a borzasztó körülmények között is átvészeltek 1000 évet, azért az fura lenne, ha valami az űrben is kibírt volna ennyit. Ha a törmelékek és az űrbeli sugárzások nem is nyírták volna ki, 1000 év alatt minden lepotyogott, ami a Föld körül keringet. A gravitáció hálátlan rib*nc. :) Bár, ha volt valami automatikia. Hát ki tudja...

Viszont gyanús, hogy az elszökő HADES-t és a hologramon a GAIA-tól megszökő MI-ket ugyanígy ábrázolták. Az égen suhanó "lézersugarakként". Sőt, még a rejtélyes szignál is ilyen volt. 

 

Spoiler

Hát ez kész. Most már minden beugrott. Tudod mire gondoltam korrupció alatt? Amit jelent. Pl mint itthon lefizetsz egy politikust.:lol2::D Mondom lefizzette az egyik robot a másikat? Én ilyenre nem emlékszem a játékban. Most hogy írod beugrott hogy a Faro-robotok által átvezérelt robotokat a játékban corrupted-nek hívták. Maga az angol szó meg fertőzöttet is jelent amit. a játékban kell érteni alatta. Szóval ezt félreértettem.

Ahogy írtad a 100 évet az a rész is beugrott. Tényleg most már emlékszem hogy először a biodolgokat felzabáló robotokat kellet leállítani és csak utána lehetett újraindítani az életet.

Viszont akkor csak az életfelzabáló funkciójukat állította le Minerva? Nálam a deaktiválás azt jelenti hogy teljesen leállnak és újraindithatóak csak új és jobb programmal.

Bocs hogy ennyit kérdezek, de én vagy másfél éve egyszer kijátszottam és azóta nem nyúltam hozzá. A főstory világos de a részletek háttérben vannak és ahogy írod előjönnek, de maguktól nem.

Húú de jó lett volna hozzá magyar felirat. Szótáraztam én de voltak olyan szavak melyek ott sem voltak.:D

Sőt megvan a Frozen Wilds is de még azt sem kezdtem el.

Egy biztos a második elött végig kell újra vinnem.

 

 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 06. 15. - 19:04, JakeSully írta:

Az optikai meghajtós vagy a digitalis PS5-t néztétek ki magatoknak?

Én a digitálisat tervezném, tekintve, hogy eddig sem használtam az optikai meghajtót a PS4-ben... egyébként én úgy tudom, hogy a visszefelé kompatibilitás a digitálisan meglévő játékokkal is fog működni a PS4 és a PS5 között.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Wilde írta:

Én a digitálisat tervezném, tekintve, hogy eddig sem használtam az optikai meghajtót a PS4-ben... egyébként én úgy tudom, hogy a visszefelé kompatibilitás a digitálisan meglévő játékokkal is fog működni a PS4 és a PS5 között.

Nem tudom ez hogy oldható megesetemben, hisz ha például van egy játékom lemezesen alkalmazva a 4-re, az esetben mindig kell a lemez, ha elindítom. A ps store ban ha rákeresek egy ilyen játékra, basszus meg tudnám venni újra.. Nem látszik hogy "owned" vagy valami.

Honnan tudja a ps5 digi, hogy nekem az megvan lemezen?

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

50 perccel korábban, csoli1138 írta:

Nem tudom ez hogy oldható megesetemben, hisz ha például van egy játékom lezesen alkalmazva a 4-re, az esetben mindig kell a lemez, ha elindítom. A ps store ban ha rákeresek egy ilyen játékra, basszus megntudnám venni újra.. Nem látszik hogy "owned" vagy valami.

Honnan tudja a ps5 digi, hogy nekem az megvan lemezen?

Sehonnan. Akinek sok lemezes játéka van az lemezest vegyen. Nekem csak 2 van és valószinű majd a lemez nélkülit veszem meg. Diditálisan sok játékom van és teljesen arra álltam rá. Nem kell mászkálnom érte és psstore-ban néha nagyon olcsók.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Frenkie, segond, kérdezz csak nyugodtan.

Spoiler

MINERVA elvileg egy deaktiváló parancsot küldött el nekik, amitől minden gép kikapcsolt, de bármikor vissza lehet őket kapcsolni, mondjuk így, "gombnyomásra". És gondolom HADES is azért tud parancsolni a Faro-robiknak, mert MINERVA feltörte őket, ezzel megszűnt az önállóságuk.

 

13 órával ezelőtt, csoli1138 írta:

Sejtettem. Remélem a store marad, illetve csupán bővül az 5-tel, és az account-om is maradhat, és a mentéseim is lejönnek a felhőből a 4-es játékokhoz.

Nyugi, a PS Store és az accountod nem megy sehová. Ha nem nyúlt senki semmihez a PS4-re váltás idején, nem most fog a PS5-re váltáskor. Ez eleve egy lehetetlenül abszurd félelem. Hogy lehet egyáltalán ilyenre gondolni? Mit hiszel, emberek százezrei némán tűrnék, hogy csak úgy ripsz-ropsz elvegyék tőlük a játékaikat, a mentéseiket, az eredményeiket, a barátlistáikat, stb? Ráadásul lényegében erről fut az egész Sony játékbirodalom immár 14 éve. Innen jönnek a frissítések, ez kezeli a többjátékos funkciókat, a trófeákat, a híreket, stb. A Sony nagyjából le is húzhatná a rolót egy ilyen akció után, sőt, valószínűleg ez akkor fog bekövetkezni, ha a Sony megszűnik létezni. Az viszont jelenleg egy apokalipszis esetén következne be, amikor meg azt hiszem, kisebb gondod is nagyobb lesz a felhőben tárolt mentéseknél. :) 

Amúgy én is az optikai meghajtósat veszem majd meg, mivel nekem is sok játékom lemezes (bár a PS Plusnak hála mostanra nagyjából az összes megvan digitálisan, de ugye az nem biztos, hogy örökre PS Plus előfizető maradok). Plusz, azért még mindig sok olyan dolog jöhet közbe, amikor az ember nem fér nethez, és én szeretnék olyankor is játszani akár olyan játékkal is, ami nincs telepítve. Digitálisan eddig csak azokat a játékokat vettem meg, amik ilyen "néha, nagy ritkán, évente talán egyszer, ha előveszek" kategóriába tartoznak, de a kedvenceim, amiket évente többször is kijátszok, mind lemezen van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

15 hours ago, caseyjones said:

Nem, mert nem szoktam videójátékozni. :para:

Különben már többször is a fejembe vettem, hogy nekiállok videójátekozni, de a crackelésnél mindig befuccsol az egész. :cry: Egyszerűen nem tudom megcsinálni, mert a vírusirtó folyton vírusnak ismeri fel a crackelést. Nem tudok vele mit csinálni. Bármi ötlet?

Anno a Battlefrontot sikerült letöltenem, ott nem kellett crackelni, csak le kellett töltenem, és már ment is a játék. Játszottam is vele egy jó darabig. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

24 perccel korábban, caseyjones írta:

Egyszerűen nem tudom megcsinálni, mert a vírusirtó folyton vírusnak ismeri fel a crackelést. Nem tudok vele mit csinálni. Bármi ötlet?

Add hozzá a védelmi szoftver kivételeihez a problémás fájlokat. Természetesen ehhez azért körültekintőnek kell lenni, hogy tényleg ártalmatlan fájlokat "engedj zakatolni".

Sok esetben már a letöltéskor vagy a telepítés környékén karanténba zár, letilt, kitöröl fájlokat a védelem, ha úgy van konfigurálva. Ilyenkor érdemes lehet előzetesen kikapcsolni a biztonsági szoftvereket, majd a játék letöltése és sikeres telepítése után a kérdéses fájlokat hozzáadni a kivétellistához, és majd csak ezután visszakapcsolni a védelmet. Persze itt is ügyelni kell rá, hogy átmenetileg védtelenebb lesz a rendszered.

 

(De persze az is egy megoldás, ha megveszed az adott játékot :D)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Azt lehet tudni esetleg, hogy az Xbox következő verziója hasonló léptékű váltás lesz mint a Sony új PS-e? Van erről már esetleg valami elemzés, hogy melyik lesz a jobb, melyiket érdemes majd venni, stb.? Dzséjt?

Itt szerintem azt kell eldöntened hogy az adott konzol játékai közül melyikek jönnek be jobban. Én azért vettem Ps4-et anno mert a The Last of Us és az Uncharted franchise ezen a konzolon futott és sokkal jobbnak tartottam az exluzív játékaikat. Ha a Gears of War érdekelt volna jobban akkor Xbox-ot vettem volna.

Ahogy olvasgattam a két konzol között nem lesz hardverileg olyan óriási különbség. Mindkettő elképesztő lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma reggel döntöttem ,még 2 tesz elolvasása után ,hogy nem érdekel a tiszta hétvége. Nem tudok rá két hetet várni. Már most nyomnám. Olyanokat írnak róla hogy végem van. Már értem néha miért kell nektek is azonnal egy játék.

Szóval hazajöttem és előrendeltem a Last of Us part II-őt plussz hozácsaptam a God of Wart és a Days Gone-t is. Így még nem vártam szombatot. Holnap nem merem este elkezdeni mert akkor nem alszok, pénteken sörözni megyek munka után, de szombaton ahogy felkelek azonnal nekiállok. Csak este megyek el itthonról addig nyomom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

@Frenkie, segond, kérdezz csak nyugodtan.

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Nyugi, a PS Store és az accountod nem megy sehová. Ha nem nyúlt senki semmihez a PS4-re váltás idején, nem most fog a PS5-re váltáskor. Ez eleve egy lehetetlenül abszurd félelem. Hogy lehet egyáltalán ilyenre gondolni? Mit hiszel, emberek százezrei némán tűrnék, hogy csak úgy ripsz-ropsz elvegyék tőlük a játékaikat, a mentéseiket, az eredményeiket, a barátlistáikat, stb? Ráadásul lényegében erről fut az egész Sony játékbirodalom immár 14 éve. Innen jönnek a frissítések, ez kezeli a többjátékos funkciókat, a trófeákat, a híreket, stb. A Sony nagyjából le is húzhatná a rolót egy ilyen akció után, sőt, valószínűleg ez akkor fog bekövetkezni, ha a Sony megszűnik létezni. Az viszont jelenleg egy apokalipszis esetén következne be, amikor meg azt hiszem, kisebb gondod is nagyobb lesz a felhőben tárolt mentéseknél. :) 

Amúgy én is az optikai meghajtósat veszem majd meg, mivel nekem is sok játékom lemezes (bár a PS Plusnak hála mostanra nagyjából az összes megvan digitálisan, de ugye az nem biztos, hogy örökre PS Plus előfizető maradok). Plusz, azért még mindig sok olyan dolog jöhet közbe, amikor az ember nem fér nethez, és én szeretnék olyankor is játszani akár olyan játékkal is, ami nincs telepítve. Digitálisan eddig csak azokat a játékokat vettem meg, amik ilyen "néha, nagy ritkán, évente talán egyszer, ha előveszek" kategóriába tartoznak, de a kedvenceim, amiket évente többször is kijátszok, mind lemezen van.

Köszi, megnyugtattál. Tudatlanságom alapja, hogy nekem a PS3 kompletten kimaradt. Akkoriban jöttek a lárváink, és nem játszottam kb 7-8 évet..

A 2 után a 4 jött, az is 2017-ben csak.. Szóval kellett nekem ez a válasz, hogy megnyugodjak, így a nagy online világban először fogok váltani, ja de azért azt leszögezem, hogy nem a premier napján, sőt! ...

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Ma reggel döntöttem ,még 2 tesz elolvasása után ,hogy nem érdekel a tiszta hétvége. Nem tudok rá két hetet várni. Már most nyomnám. Olyanokat írnak róla hogy végem van. Már értem néha miért kell nektek is azonnal egy játék.

Szóval hazajöttem és előrendeltem a Last of Us part II-őt plussz hozácsaptam a God of Wart és a Days Gone-t is. Így még nem vártam szombatot. Holnap nem merem este elkezdeni mert akkor nem alszok, pénteken sörözni megyek munka után, de szombaton ahogy felkelek azonnal nekiállok. Csak este megyek el itthonról addig nyomom.

Jó választás ez a három játék. A következő hetekben csak munka sör és játék legyen :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, Donát írta:

Azt lehet tudni esetleg, hogy az Xbox következő verziója hasonló léptékű váltás lesz mint a Sony új PS-e? Van erről már esetleg valami elemzés, hogy melyik lesz a jobb, melyiket érdemes majd venni, stb.? Dzséjt?

Az elemzők szerint a PS5 jobban szénné fogja alázni az Xbox Series X-et, mint a PS4 az Xbox One-t, pedig az is csúnya égés volt. Ennek oka, hogy maga a Microsoft lemondott az Xboxról, mint játékkonzolról. Most a Sony játékkonzolt, a Microsoft meg multimédiás szórakoztató eszközt gyárt (de ilyen képességekkel a PlayStation is rendelkezik). Nincsen egy deka exkluzívja sem, nem is nagyon csábítgatják az embereket, hogy XSX-et vegyenek, sőt a koronavírus miatt már az is felmerült, hogy ez a konzol egy prémium divatcikk lesz. Igazából az egyetlen érv arra, hogy Xboxot vegyél, hogy azokat a játékokat, amik kijönnek rá, jobban és könnyebben futtathasd, mintha PC-n indítanád el (mivel az összes Xbox játék megjelenik PC-re, néhány még PS-re is). De őszintén szólva, erre a PS5 is alkalmas lesz, sőt a PS5-re lesz olyan játék is szép számmal, ami se Xboxra, se PC-re nem jelenik meg, vagy csak évekkel később.

Szóval, hardverben hasonló léptékű lesz (az Xbox Series X valamivel erősebb, mint a PS5), de üzletileg semmiképpen sem, úgy inkább visszaesés lesz.

7 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Nem tudok vele mit csinálni. Bármi ötlet?

Van egy nagyon egyszerű megoldás: vedd meg a játékot. ;) 

22 perccel korábban, csoli1138 írta:

Köszi, megnyugtattál. Tudatlanságom alapja, hogy nekem a PS3 kompletten kimaradt. Akkoriban jöttek a lárváink, és nem játszottam kb 7-8 évet..

A 2 után a 4 jött, az is 2017-ben csak.. Szóval kellett nekem ez a válasz, hogy megnyugodjak, így a nagy online világban először fogok váltani, ja de azért azt leszögezem, hogy nem a premier napján, sőt! ...

Nem is nagyon ajánlott a premier napján venni. Egyrészt azért, mert akkor még méregdrágák. Másrészt, mert még felmerülhetnek technikai problémák. Nem vészes dolgok, csak a későbbi szériákban sok apróságot tökéletesíthetnek, amik még az elsőkben okozhattak kényelmetlenséget. Olyasmi, mint, hogy egy későbbi szériában már nem lesz porszívó hangú a ventilátor, vagy stabilabb netkapcsolata lesz a fejlesztett modemmel, stb. Olyasmik, amiket akkor veszel észre, ha szériát cserélsz (mondjuk mert tönkrement a három éve vásárolt PS4 és veszel egy vadi új PS4-est), és feltűnik, hogy valami hiányzik (a porszívó zúgás).

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 minutes ago, Dzséjt said:

Van egy nagyon egyszerű megoldás: vedd meg a játékot. ;) 

Én ilyenért biztos nem fogok pénzt kiadni. Azért, amennyi időt rászánnék, nem érné meg. Ha meg nem jön be, akkor főleg kár lenne érte pénzt kiadnom. 

Másrészt én ilyen ősrégi játékokkal játszanék, amelyekkel már szerintem senki se játszik rajtam kívül; kötve hiszem, hogy bárhol is lehet kapni őket a használtpiacon kívül. :lol: 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 perccel korábban, caseyjones írta:

Másrészt én ilyen ősrégi játékokkal játszanék, amelyekkel már szerintem senki se játszik rajtam kívül; kötve hiszem, hogy bárhol is lehet kapni őket a használtpiacon kívül. :lol: 

Fogadjunk? Milyen ősrégi játékokra gondolsz? (Valahogy kétlem, hogy a te és az én fogalmam az "ősrégi játékról" ugyanaz lenne, márpedig még azokat is meg lehet venni, amiket én annak gondolok.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

26 minutes ago, Dzséjt said:

Fogadjunk? Milyen ősrégi játékokra gondolsz? (Valahogy kétlem, hogy a te és az én fogalmam az "ősrégi játékról" ugyanaz lenne, márpedig még azokat is meg lehet venni, amiket én annak gondolok.)

Legutóbb a Jedi Academyt (2003) próbáltam letölteni, nem sok sikerrel, a Battlefrontban (2004) is gondolkoztam, valamelyik régebbi Tekkenben is gondolkoztam, illetve szintén valamelyik régebbi NBA 2K vagy NBA Live játékban (amelyek mondjuk legalább 10 évesek.)

Azért ezek, mert nosztalgikus érzést váltanak ki bennem. :D

Nem tudom, akkor neked egészen pontosan mik számítanak ősréginek ('80-as évek?), de én ezeknél is megkapom már, hogy minek játszok velük, amikor csomó új menő játék is van, ezek meg már "nem mostaniak", "régiek és uncsik", stb. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A '90-es évek és az előttiek (vagyis a gyerekkorom játékai), a Mortal Kombat 1-2, Quake 1-2, Doom 1-2, Wolfenstein 3D, Duke Nukem 3D vagy az az előtti oldalnézetes platformer, Prince of Persia, a klasszikus Mario, Alien Trilogy, Blood, Unreal, X-Wing, Dark Force, Jedi Knight, stb. meg Atari játékok (nekem nem volt, de apám egy kollégája többször is kölcsönadott egyet).

 

Tessék, itt megveheted a Jedi Academy kemény 8 euróért, itt meg az első Battlefront ugyanannyiért (2700 forint játékonként, igazán durva összeg). De, ha igazán csemegézni akarsz régi játékokból (nem tudom, hogy minek nevezed azokat, amik a múlt évezredben készültek, ha már a 2000-es évekbeliek ősiek), akkor ide kattints. 26 klasszikus Star Wars játék egy helyen, köztük a Jedi Akademy elődeivel, a Dark Force-szal, a Jedi Knight: Dark Force 2-vel és annak kiegészítőjével, a Jedi Knight: Mysteries of the Sith-tel valamint a Jedi Knight 2: Jedi Outcast-tal.

A Tekkenek sem elérhetetlenek, ott az egyetlen gond, hogy PC-re a Tekken 7-ig egyik sem jelent meg, így a régi részekhez régi konzol is kell (amik valójában szintén nem beszerezhetetlenek), Az NBA-k azok valóban csak használtan vásárolhatóak meg, mert sajnos a 2K előbb-utóbb visszavonja a forgalmazási jogait a régi részeknek és eszük ágában sincs újra kiadni őket.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez valójában egy modifikáció a Homeworld: Reamstered című stratégiai programhoz, nem hivatalos játék. Elvileg lesz saját sztorija, és irányíthatjuk benne a tau'rit, a goa'uldot és a lidérceket is.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 hours ago, Dzséjt said:

Tessék, itt megveheted a Jedi Academy kemény 8 euróért, itt meg az első Battlefront ugyanannyiért (2700 forint játékonként, igazán durva összeg). De, ha igazán csemegézni akarsz régi játékokból (nem tudom, hogy minek nevezed azokat, amik a múlt évezredben készültek, ha már a 2000-es évekbeliek ősiek), akkor ide kattints. 26 klasszikus Star Wars játék egy helyen, köztük a Jedi Akademy elődeivel, a Dark Force-szal, a Jedi Knight: Dark Force 2-vel és annak kiegészítőjével, a Jedi Knight: Mysteries of the Sith-tel valamint a Jedi Knight 2: Jedi Outcast-tal.

A Tekkenek sem elérhetetlenek, ott az egyetlen gond, hogy PC-re a Tekken 7-ig egyik sem jelent meg, így a régi részekhez régi konzol is kell (amik valójában szintén nem beszerezhetetlenek), Az NBA-k azok valóban csak használtan vásárolhatóak meg, mert sajnos a 2K előbb-utóbb visszavonja a forgalmazási jogait a régi részeknek és eszük ágában sincs újra kiadni őket.

Köszi, de én még ezt az összeget is soknam tartom érte. Mármint nem magáért a játékért, hanem az időért, amelyet rá fordítanék. Párszor játszanék vele, aztán megunom, és soha rá se nézek, max. 2-3 alkalommal - kb. ez lenne a sorsuk, és ezért szerintem még 1 eurót se érdemes kiadni.

Ezen az áron már veszek egy könyvet, amelyet legalább elolvasok - azzal viszonylag sokáig elvagyok. 

 

Ha gond nélkül le tudnám ezeket tölteni torrentről, az jó lenne, de valahogy mindig ráfázok - vagy a crackelés nem sikerül, vagy le se tudom tölteni, vagy nem elég combos a gépem az adott játékhoz... Csodálom, hogy annak idején a Tekken Street Fighterrel meg a Battlefronttal tudtam játszani PC-n. Egyszerűen nekem ebben a videojátékos dologban nincs szerencsém. :cry: 

 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.