Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Éppen most , caseyjones írta:

Nem jó példa, mert ha valaki így vélekedik, akkor az inkább megnézi otthon a tv-ben vagy streamen vagy felvételről, semmint hogy azon gondolkodna, hogy belógjon az eseményre. 

Pont te mondtad, hogy nem ugyanaz az élmény. Ha vkit a koncertélmény érdekel, akkor nem fogja otthon nézni, mert semmi nem megy át belőle. Ugyanígy van ez egy sporteseménnyel.

Amúgy hidd el, hogy elég sokan akarnak belógni pl. fesztiválokra is. A FOO-n rendszeresen futottunk bele abba, hogy hajigálták ki a beszökni próbáló vagy beszökött embereket. De az se véletlen, hogy bizonyos körökben divat rojtosra koptatni a térdeket egy-egy kiadós oboázással a jegyekért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

31 perccel korábban, Darth Sky írta:

Én úgy tudom, hogy két hónapot toltak rajta. Szeptember 17-ről november 19-re. :) 

Vesszek meg, ha tudom, miért októbert írtam. :facepalm: Igen, november 19, nem október.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 minutes ago, Donát said:

Sajnálom, hogy így érzed, mert fontos lenne megérteni, mi a gond a letöltéssel. :) 

 

Oké, de Dzséjtnek én már szerintem nagyon a begyében vagyok, ahogy ő is nekem, így a legjobb, ha most rögtön hanyagoljuk ezt az egészet. :D

Egyébként értem mire célzotok, de valahogy ez nekem nem tűnik túl hitelesnek, mert biztos vagyok benne, hogy torrenteztetek már ti is.

De nehogy most valaki beidézzen, max. reagáljon erre a kommentre. De felőlem idézhettek is, de én már nem fogok vele foglalkozni, mivel én ezt a témát lezártnak tekintem. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem az lett volna elképesztő ha nincs eltérés. Mindig amikor botrány van rengeteg felhasználó látatlanban leszavazza a botrány tárgyát. Több ilyen is volt már. Fura lett volna ha ez pont kivétel lett volna. Nem kell ennyit foglalkozni az aggregátor oldalakkal. Inkább azt ird Jake hogy te már kipróbáltad? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor botrány van, akkor bizonyos csoportok ész nélkül, semmit nem sajnálva rohannak, hogy "kifejezzék véleményüket". Ez olyan, mint a trollkodás. Így nyert anno vmi legjobb focista szavazást Bajner a Dortmundnál (vagy Szalai a Mainz-nál, már nem is tudom), amikor sok okos magyar abban élte ki magát, hogy megtrollkodta az egészet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Bomarr írta:

Szerintem az lett volna elképesztő ha nincs eltérés. Mindig amikor botrány van rengeteg felhasználó látatlanban leszavazza a botrány tárgyát. Több ilyen is volt már. Fura lett volna ha ez pont kivétel lett volna. Nem kell ennyit foglalkozni az aggregátor oldalakkal. Inkább azt ird Jake hogy te már kipróbáltad? :)

Meghozta a futár de sajnos csak hétvégén tudom kipróbálni. Addig is kerülöm a spoilereket :fű:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Szerintem az lett volna elképesztő ha nincs eltérés. Mindig amikor botrány van rengeteg felhasználó látatlanban leszavazza a botrány tárgyát. Több ilyen is volt már. Fura lett volna ha ez pont kivétel lett volna. Nem kell ennyit foglalkozni az aggregátor oldalakkal. Inkább azt ird Jake hogy te már kipróbáltad? :)

Ez volt a TLJ-nél is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 hours ago, Donát said:

Sajnálom, hogy így érzed, mert fontos lenne megérteni, mi a gond a letöltéssel. :) 

 

Csak egy észrevétel, mindenféle rossz szándék nélkül, és aztán most már tényleg hagyjuk ezt az egészet:

Másik topikban Frenkie ncore-meghívókat "osztogat" nyilvánosan. Azok alapján, amit leírtatok eddig a diskurzus során, az lenne a helyénvaló döntés, ha törölve lenne az a komment, de legalább egy ejnyebejnye járna érte. Hogyhogy nincs törölve? Mert - durván (vagy nem durván) mondva -, ezzel ő nyilvánosan lopásra ösztökél, elvégre azt akarja, hogy csatlakozz az ncore-hoz, ahonnan letölthetsz játékokat, filmeket meg amit akarsz, magyarul "gyere lopni!".

Most nem célom kipécézni Frenkie-t, csupán pont az ő kommentjét láttam meg, de valószínű, hogy mások is kínáltak már fel meghívókat itt. És ezt felétek, moderátorok meg adminisztrátorok felé sem rosszakaratúan írom. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ez volt a TLJ-nél is.

A poén az, hogy az IGN szó szerint ezt hozta le: A The Last of Us Part 2 a játékvilág Utolsó Jedije. :D Mondjuk ez az én szememben messze nem rossza ajánlólevél, és amit eddig láttam a TLoUP2-ből, az alapján ja, van olyan jó a játékvilág keretein belül,, mint a TLJ a maga pályáján. Nagyjából ötpercenként van nerdorgasmom (nem írom magyarul, mert angolul is sz*rul hangzik). :)  Amitől lepetéztem: nagyon utálom, hogy megy egy párbeszéd egy játékban, de tudtodon kívül belemászol valami más interakcióba, és az a párbeszéd, amit addig folytattál, megszakad, mintha nem is beszéltél volna. Itt is ez volt. A csaj csicserget, én belemásztam egy területbe, ami más párbeszédet indukált. El is kapott a pulykaméreg. Felderítettem a területet, aztán jött a peterakás időszaka: a két csak folytatta a félbeszakadt párbeszédet egy ilyen "hol jártál", "ja persze" beékeléssel. AZTAK*RVA! 100-bűl 99 fejlesztőnek nem jut eszébe ez, az az egy meg a Naughty Dog a The Last of Us Part 2-val. Eszemf*szommegáll!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnálom, ha kellemetlen perceket okoztam itt.  Ez a videójátékozás valóban nem az én világom, így tényleg nem érdemes erőltetnem. Ugyanakkor érdekel is némileg... Úgy vagyok vele, hogy akarom is meg nem is. De talán pont ezért nem kéne erőltetnem, és hagynom kéne a fenébe. Ha meg mégis csillapíthatatlan szomjat érzek a játék iránt, felmegyek az Y8-ra. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Last of Us: Part 2 32 óra és 2 perc alatt befejezve. Holnap írok többet is, de ezt még emészteni kell. Vannak benne nagyon kényes dolgok, egy-két helyen azt mondtam, hogy ezt talán én már nem vállaltam volna be, de egyáltalán nem ítélem el a Naughty Dogot azért, mert ők megtették. Viszont nem csodálom, ha ezek valamelyikén, vagy mindegyikén valaki kibukik. Tényleg kényes témákról van szó, és most nem a naturalista ábrázolásra gondolok. Érzelmi, emberi és gondolati szinten vannak itt kényes és elgondolkodtató dolgok.

De ez ilyen, a játék világa ilyen, durva és kegyetlen, és senkivel sem kíméletes, a szereplői pedig nem hősök, nem jó emberek, csak emberek, akik túl akarnak élni egy életveszélyes világot, ahol ember embernek farkasa, és még a fertőzöttek is ott vannak. A kérdés csak az, ki meddig hajlandó elmenni, s aztán képes-e szembenézni a következményekkel és traumákkal. Ezt nagyon jól ábrázolja a  The Last of Us: Part 2, amit a végére sem utáltam meg. Bár, ahogy elnézem, sokan még nem vitték végig (a végigjátszásért járó trófeát ezidáig csak a programot megvásárló játékosok 8,8 százaléka szerezte meg), és, aki ezt a programot nem viszi végig, az nem is tudja igazán értékelni.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kijátszottam a The Last of Us Part II-t. Ez a sztori földhöz vágja az embert újra és újra. Már az Uncharted szériával bizonyította a Naughty Dog, hogy az egyik legjobb történetmesélő stúdió, de ezzel a játékkal egészen új szintre emelték a narratívát. A súlyos döntések és tettek miatt a főszereplők nem feltétlen kerülnek közel az ember szívéhez, viszont mindenki motivációját érthetővé teszik. A TLoU világa egy kegyetlen világ, ugyanakkor megvannak benne a meghitt és gyönyörű jelenetek is. A részletesség pedig elképesztő. A pályák aprólékosak, minden négyzet cm a lehető legjobban kidolgozott, akárcsak a karakterek. Külön tetszettek a gyűjtögethető szuperhőskártyák, és hogy talált levelek formájában egyéni sztorikat és sorsokat is megismerhettünk, ezáltal is kibővítve a játék világát, bemutatván, hogy mindenkinek megvan a maga tragédiája. Megosztó játék annyi biztos, de én pont a merész lépések meghozatala miatt (is) szerettem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma hozta meg a futár a Last of Us 2-öt. Őrült kiváncsi vagyok. Az a jó hogy nem nagyon ástam bele magam hogy min ment a botrány a háttérben igy nincsenek prekoncepcióim. Láttam a neten pár screenshotot egy bizonyos erotikus (???) jelenetből, de ennyi. Bár hétköznap nem nagyon tudom beleásni magam de szerintem ma elkezdem csak hogy lássam milyen a felütés az elején.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

16 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

The Last of Us: Part 2 32 óra és 2 perc alatt befejezve. Holnap írok többet is, de ezt még emészteni kell. Vannak benne nagyon kényes dolgok, egy-két helyen azt mondtam, hogy ezt talán én már nem vállaltam volna be, de egyáltalán nem ítélem el a Naughty Dogot azért, mert ők megtették. Viszont nem csodálom, ha ezek valamelyikén, vagy mindegyikén kibukik. Tényleg kényes témákról van szó, és most nem a naturalista ábrázolásra gondolok. Érzelmi, emberi és gondolati szinten vannak itt kényes és elgondolkodtató dolgok.

De ez ilyen, a játék világa ilyen, durva és kegyetlen, és senkivel sem kíméletes, a szereplői pedig nem hősök, nem jó emberek, csak emberek, akik túl akarnak élni egy életveszélyes világot, ahol ember embernek farkasa, és még a fertőzöttek is ott vannak. A kérdés csak az, ki meddig hajlandó elmenni, s aztán képes-e szembenézni a következményekkel és traumákkal. Ezt nagyon jól ábrázolja a  The Last of Us: Part 2, amit a végére sem utáltam meg. Bár, ahogy elnézem, sokan még nem vitték végig (a végigjátszásért járó trófeát ezidáig csak a programot megvásárló játékosok 8,8 százaléka szerezte meg), és, aki ezt a programot nem viszi végig, az nem is tudja igazán értékelni.

 

Én eelőrendeltem, de pénteken sörözés volt kollégákkal munka után, szombaton másnaposság, nem volt kedvem elkezdeni, meg este még jöttek barátaim. Vasárnap játszottam vele egy órát. Iszonyat tetszik a hangulata, a grafika minden idők legszebbje úgy hogy nekem sima Ps4-em van nem a Pro és "csak" full hd-s tv-m nem 4K-s. A magyar feliratért meg nagyon hálás vagyok. Mindjárt vacsorázok és folytatom. Terveim szerint kb éjfélig.

 

Spoiler

Abbyval megyek épp most a városba. Elég gátlástalan p*csának tűnik(Majd kényszerítjük őket, mondja ugye), szerintem meg fogja őlni Dinát. Ha megteszi, akkor Elli-vel én kiírtom gátlástalanul a barátait akik a házban maradtak, és a terhes nővel kezdem. Mert először meg kéne kérdezni hogy tudnának-e segíteni és aztán őlni. De lehet nem ez lesz. 

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak egy kicsit bele akartam kezdeni de eléggé elkapott a hév. A kiirás szerint 2 óra 13 perce játszok vele. Eszement erős! Maga a játékmenet is (annyira, hogy kalandjátékban még nem láttam hogy ilyen jól oldották volna meg a verekedést), meg a sztori is. Itt tartok (jó erős spoiler van benne, úgyhogy csak saját felelősségre kattintani):

Joel fejét szétverték egy golfütővel! Azt a kurva!!! Még gondoltam is hogy mi visz majd minket előre? Majd keressük az ellenszert vagy mi a pék lesz a cél? Hát most ugy néz ki hogy ezt a szemétláda bandát kell levadászni. Hát a motiváció megvan az tuti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem meglepő hogy nem tudtam az éjfélt tartani. Most van fél 2 és 5 perce hagytam abba. Még jó hogy fél 11-re megyek dolgozni. Egyszerűen fantasztikus ez a játék. Iszonyú jól irányítható, egyszerűen logikusan kezelhető mint az első rész. Az első fordulat megvolt. akkor pihentem is egyet, hogy megnyugodjak. Jól sejtettem, de mégsem.

 

Spoiler

Azt igen hogy Abby egy szörnyeteg ,de a többi is. Viszont jól átvertek, mert sikerült elhinnem hogy Elliék lovai nyomát látja. Mikor kitört a vihar és bementek a házba enyelegni ,azt gondoltam na itt a vihar amibe Anny is került és mindjárt taliznak. Hát leesett az állam mikor Jeolék lettek azok.

Joel halála nagyon megrázott ,főleg hogy így kellett megtörténnie. Milyen egy beteg állatnak kell és mindenféle emberi mivoltból kivetkőzött patkánynak kell ahhoz lenni hogy megmentik a ribi életét és az a hála hogy megöli Joel. Nélküle megdöglött volna. Erre semmi mentség nincs.

Meg legalább mondta volna el miért utálják annyira? Először azt hittem Firefly-os és bosszúállás van, és Abbynak valami rokonát ölte meg Joel az első rész végén, de az nem jó ötlet mert Elli-ről nem tudtak.

Honnan ismerik stb??

Az élete megmentéséért legalább annyit megérdemelt volna hogy megmondja Joelnek miért öli meg.

Most már Seattle-ben vagyok ,keressük a benzint a bíróságon Dinával. Pár levelet elolvastam ezekről a washingtoni felszabadítókról. Igazi patkányok, a Fedrától efoglalják a várost aki élelmezi a lakosságot, védelmet nyújt nekik aki rendet és a civilizációt fenntartja. Viszont hol van a hadsereg, hisz Bostonban a hivatalos amerikai hadsereg tartotta a rendet, méég 5 évvel ezelött is. 

A Fedrának saját hadserege volt vagy a hadsereget alájuk rendelték?

A csőcselék meg szépen kihasználta őket, legyőzte a hivtalos rendvédelmi szerveket és már hódoltatják be az embereket.

Mintha ismerős lenne. Covid 19 és most is lázadoznak.

Nem tudom még mire fut ki az egész, de Abby sehogy nem fogja tudni megmagyarázni miért ölte meg Joelt. Erre nincs mentség, embernek már nem számít ahogy a többi se.

Nem csak Joel miatt, de amit Seattle-ben is tettek én az utolsó szálig ki fogom írtani őket. Aki abban a házban volt mind halott ,kivéve a terhes nőt, mert csak nem vagyok egy állat.

Remélem a játék lehetővé fogja tenni a kínzást mert Abby elött Owent akarom feldarabolni hogy lássa.

Végre egy igazságosztó játék.:D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Frenkie írta:

A Fedrának saját hadserege volt vagy a hadsereget alájuk rendelték?

A FEDRA volt a hadsereg és a "kormány". A járvány kitörése után a FEDRA átvette az irányítást a hadsereg fölött, a kormány összeomlása után pedig ők váltak az uralkodó hatalommá, mivel náluk voltak a fegyverek és a járművek. Az Egyesült Államok kormánya már nem létezik a The Last of Us ideje alatt, csak a FEDRA van, és minden karanténzónában lényegében kiskirály a parancsnok.

Szerintem a FEDRA sem jobb, mint a WLF. Bostont lényegében rendőrállammá avanzsálták, ahol senkinek nem volt semmi szabadsága. Azt csinálták, amit a FEDRA mondott, és aki ellenkezett, azt agyonverték vagy agyonlőtték, de sokszor még ellenkezésre sem volt szükség, ahogy azt a járókelőktől hallani lehetett. Az élelmezéssel is komolyan visszaéltek, míg a katonák jól tápláltak voltak, a civilek annyira éheztek, hogy az eldugott sikátorokban patkányokat és kutyákat sütögettek (Tess egyik első mondata az utcán, hogy a kajaosztó hely még nem nyitott ki), Joelék meg tök jól megéltek emiatt lopott élelmiszerjegyek osztogatásából, mások meg hamis élelmiszerjegyek árusításából. Amikor végigsétálsz még a TLoU elején Boston utcáin, azért nem egy virágzó civilizációt látsz, és az emberek sem zengenek ódákat a FEDRA-ról.

(A következő nem igazán spoiler, csak egy feljegyzést hozok fel példának, amit meg lehet találni Seattle elején - azt sem mondom meg, pontosan hol... főleg, mert én sem emlékszem.)

Spoiler

Seattle-ben pedig a főkapu környékén van egy feljegyzés (nem tudom, hogy megtaláltad-e), ami leírja, hogy a FEDRA hónapról hónapra egyre kevesebb embert engedett be, és egyre többet toloncolt ki. A végén már tucatszámra küldték el az embereket a városból, és senkit sem engedtek be. Ez is azt jelzi, hogy a FEDRA önkényuralmat tartott fenn. (És ráadásul ez jól összecseng két bostoni lakos szavával. Az egyik azt mondta, hogy egyre több a "fertőzött", akiket így kivégeznek, a másik meg azt, hogy egyre több embert hurcol el a FEDRA koholt vádakkal.)

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Last of us Part II.

Eddig 5-6 órát öltem a játékba, és eléggé érzelmi hullámvasút számomra. Akkora gyomrost kaptam tőle, mint amit utoljára talán a Trónok Harca alatt éreztem....

A hangulat csillagos ötös, és bizony rendesen felmegy a pulzusom néha. Meleg van, nyár van, de néha a fertőzöttek miatt izzadok le :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

19 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A FEDRA volt a hadsereg és a "kormány". A járvány kitörése után a FEDRA átvette az irányítást a hadsereg fölött, a kormány összeomlása után pedig ők váltak az uralkodó hatalommá, mivel náluk voltak a fegyverek és a járművek. Az Egyesült Államok kormánya már nem létezik a The Last of Us ideje alatt, csak a FEDRA van, és minden karanténzónában lényegében kiskirály a parancsnok.

Szerintem a FEDRA sem jobb, mint a WLF. Bostont lényegében rendőrállammá avanzsálták, ahol senkinek nem volt semmi szabadsága. Azt csinálták, amit a FEDRA mondott, és aki ellenkezett, azt agyonverték vagy agyonlőtték, de sokszor még ellenkezésre sem volt szükség, ahogy azt a járókelőktől hallani lehetett. Az élelmezéssel is komolyan visszaéltek, míg a katonák jól tápláltak voltak, a civilek annyira éheztek, hogy az eldugott sikátorokban patkányokat és kutyákat sütögettek (Tess egyik első mondata az utcán, hogy a kajaosztó hely még nem nyitott ki), Joelék meg tök jól megéltek emiatt lopott élelmiszerjegyek osztogatásából, mások meg hamis élelmiszerjegyek árusításából. Amikor végigsétálsz még a TLoU elején Boston utcáin, azért nem egy virágzó civilizációt látsz, és az emberek sem zengenek ódákat a FEDRA-ról.

(A következő nem igazán spoiler, csak egy feljegyzést hozok fel példának, amit meg lehet találni Seattle elején - azt sem mondom meg, pontosan hol... főleg, mert én sem emlékszem.)

  Spoileres tartalom megtekintése

 

Innen látszik mennyire rég játszottam az elsővel. Nem is emlékszem hogy a Fedra benne volt.:D Úgy emlékeztem hogy a kormány a helyén maradt és a hadsereg ellenőrizte Bostont.

A játékban a FEDRA a katasztrófakezelő szövetségi hivatal. Utánanéztem a valóságban is létezik ilyen szervezet csak FEMA néven. Szerintem a járvány után hivatalból is át kellett venniük az irányítást hisz a kormány összeomlott és ilyen helyzetekre hozták létre. Az persze nem szép hogy visszaéltek ezzel, de szerintem a valóságban is ez lenne hogy egy ilyesmi szervezet venné át az irányítást, pont hogy kontrollálja a helyzetet, és elkerülje az anarchiát. Rendet tart, ételt oszt, államként működik és egyfajta biztonságérzetet ad az állam nélkül maradt embereknek. Illetve szorosan együttműködve a járványüggyel akik az ellenszert próbálják megtalálni. Aztán persze szép lassan vissza lehetne adni az embereknek a döntést(pl választások levezénylése). Papíron.

Én még annyira nem itélem el őket hisz nekik pont az a dolguk hogy a kevés kaját elosszák és senki ne vegyen el többet a közösből. Ezzel egyetértenék.

De így hogy visszaélnek a hatalommal más a helyzet, de most még ők a szimpibbek. De még a játék elején vagyok, az eddig ismert infok miatt ez a véleményem, a játék végén lehet más lesz.

A spoilerben írtak is csak mostani állapotomat tükrözik. 

 

Spoiler

Lehet kiderül majd valami amiért én is szétvertem volna Joel fejét és Abbyt megkövetem.

Seattle elején találtam én is írásokat azt is megtaláltam amit írtál. A beengedés ha nincs teszt rá hogy fertőzött vagy akkor írdatlan veszélyes. Mi van ha beengedsz akár egyetlenegyet is aki megharap sok embert és mivel rohadt gyorsak ,vége is a városnak. Ezért nem itélem el őket. Nem tudhatják ki fertőzött és ki nem. A kitoloncolás az más kérdés. Az nem szép.

Azt a levelet megtaláltad a bíróságon amiben egy WLF-tag írt egy Fedra-tag barátnőjének hogy volt egy "csütörtöki piaci mészárlás"-nak nevezett esemény melyen a Fedra sok embert lemészárolt a piacnál mert ételt loptak?

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.