Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Ahogy Jake írta, ez a játék egy kész érzelmi hullámvasút, vagy, ahogy Rics haverom mondta, itt mindig minden más megvilágításba kerül. :) Én is azért nem akarok még bővebben írni, mert félek, hogy elkottyintok valamit. Szerintem ez a játék tényleg úgy működik igazán, ha te magad fedezed fel és legfeljebb csak annyit tudsz, ami a The Last of Usban történt. Ha valaki elmondaná előre a fordulatokat, az tönkretenné az élményt (és szerintem a játék helyes megítélését is). Ezért is tartom idiótának azt, aki elolvasta a kiszivárgott spoilereket. Komolyan, számára ez a játék halott, kár is belekezdenie.

 

17 perccel korábban, Frenkie írta:

A spoilerben írtak is csak mostani állapotomat tükrözik. 

Ilyet még, mert nagyon kíváncsi vagyok, ki hogyan reagál a dolgokra. :) 

 

Amúgy érdemes odafigyelni a mezei figurák párbeszédeire is. Valami hihetetlen, hogy mindenkinek van neve és egy kis élettörténete. Emiatt néha még a sima ellenséges kiskatonákról is kialakul az embernek egyfajta véleménye, ami után vagy nincs szíve megölni, vagy azonnal főbe lőné. Hihetetlen aprólékos a program világa.


Ami a fertőzést illeti, azt meg lehet állapítani, ki fertőzött, ráadásul másodpercek alatt. Szintén a TLoU elején van erre két példa.

Az első, amikor Joellel mész végig még Boston legelején, kilökdösnek négy embert egy házból, és tesztelik őket. Az egyiknél azonnal kimutatják, hogy fertőzött és helyben a tarkójába is nyomnak egy kis mérget. Ott helyben ki is múlik. (Ez amúgy részemről is érthető cselekedet.) Egy meg szökni próbál, valószínűleg az sem véletlen, agyon is lövik a fenébe. (Ez is érthető, hiszen valószínűleg azért menekült, mert ő is fertőzött volt.)

A másik alkalom, amikor már a falon kívül Joelt, Ellie-t és Tess-t elkapják. Amikor Ellie-t tesztelik, ő megtámadja a tesztelőt és kinyírják a FEDRA katonákat, de aztán Joel ránéz a kütyüre, és ebből tudja meg, hogy Ellie is fertőzött.

Mindezeken túl lehet találni egy papírt, ami leírja , hogy pár perccel a fertőzés után már kimutatható a fertőzöttség (ezt én is csak most találtam meg, a második rész után újra elkezdtem az első részt, és bemászta egy kamionba, amibe eddig nem, ott találtam meg ezt a papírt pár órája - még nem értem el Boston végére sem).

 

Amúgy szerintem a FEDRA a káosz elején működött jól, amíg még volt felügyelő kormány. Az összeomlás után fajulhattak el a dolgok. Bár eddig csak Bostont láthattuk, mint működő karanténzónát, de én nem csodálom, hogy onnét az emberek inkább kiszöktek vagy beálltak a Firefly-ba (és, ha Pittsburgh, Seattle és Salt Lake City is ilyen volt, akkor azt sem csodálom, hogy az emberek fellázadtak a "védelmezőik" ellen). Mocsok, romhalmaz, és konstans félelem azoktól, akiknek védeniük kell. De ugye már ez a KZ is a végét járja, ez az egyik utolsó. Ami itt szerintem nagy baj, hogy a védelem okán fenntartották a statáriumot, emiatt nem indult újra a fejlődés - például, ha elkezdenek valahogy földet művelni, akkor az élelmezés meg lett volna oldva. Azért meg lehet nézni Jacksont és na, hát teljesen más ott az élet, mint a bostoni KZ-ban. Ott is komoly a védelem, mindennaposak járőrök, védelmi zónákat alakítottak ki, masszív falakat emeltek a városka köré, mégis, a bostoniakhoz képest luxuséletük van.

Persze aztán lehet, hogy a kontinensen vannak még olyan KZ-k, amikben meg iszonyú jó élni és a FEDRA tényleg védi és fenntartja a rendet, de nem él vissza a hatalommal. Lehet pont ilyen a denveri. Erre utalást a Left Behindban lehet találni, a lezuhant helikopter környékén. Az a heli viszonylag frissen zuhant oda le (a hullák még nem rohadtak el), és a tény, hogy abban a KZ-ban volt működő helikopter, amit kiküldtek kinti, veszélyben lévő emberek megmentésére, azért szerintem azt jelzi, hogy Denverben jól mehetnek a dolgok.

De erre a FEDRA vs WLF dologra majd megéri még később visszatérni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

57 perccel korábban, Dzséjt írta:

The Last of Us Part 2 oda...

Nana :evil:. Végülis hova tennéd? Elképesztően jó játéknak tartod, vagy közepesnek?

Amúgy ez a Cyberpunk 2077 engem is baromira érdekel. A punk csávó hatalmas figura. Na meg ugye Keanu Reeves.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

5 órával ezelőtt, Frenkie írta:

Elképesztően jó játéknak tartod, vagy közepesnek?

Elképesztően jó játéknak, ami csak azért fog (remélhetőleg!!! az én szememben) alul maradni a Cyberpunk 2077-tel szemben, mert nem techno sci-fi. Tehát én a The Witcher 3: Wild Huntot is elképesztően jó játéknak tartom, az évtizedes listámon mégis azért választottam a Mass Effect 3-at elsőnek, mert sokkal inkább techno-sci-fi. Szánom-bánom, de engem high-techy-techy dolgokkal el leht varázsolni. A Cbyerpunk 2077-ben ultramodern autok, fegyverek és implantátumok vannak, nálam ennél már csak egy csúcsabb van, ha űrhajók is vannak. És a Witcher-trilógia után én bátran merem kijelenteni, hogy a Cyberpunk 2077 nyílt világú sztori szinten hozni fogja azt, ami a The Last of Us: Part 2 zárt világú sztori szinten. Persze gondolom ezt most, aztán lehet, hogy év végén a The Last of Us: Part 2-re adom le a voksom, de most a high-tech sci-fi és nyílt világ miatt a Cyberpunk 2077 felé húz a szívem. De, számomra a The Last of Us: Part 2 is a legek legje. A Cyberpunk 2077 helye még bizonytalan, hisz nem játszottam vele. A The Last of Us: Part 2 helye annyiból kőbevésett, hogy bármilyen lesz a Cyberpunk, a TLoUP2-ről akkor is szuperleratívuszokban fogok beszélni.

Igazából azt remélem, hogy év végén ezt írhassam: a The Last of Us: Part 2 zseniális játék, és csak azért nem az lett számomra az év játéka, mert a Cyberpunk 2077 világa a high-tech miliő miatt jobban bejön, de mindkettő zseniális (a TLoUP2-re ezt már ki merem jelenteni).

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

8 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

az évtizedes listámon mégis azért választottam a Mass Effect 3-at elsőnek, mert sokkal inkább techno-sci-fi. Szánom-bánom, de engem high-techy-techy dolgokkal el leht varázsolni.

 

A Deus Ex: Human Revulotion-ről mit gondolsz? Szerintem azzal is játszottál már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Rog írta:

A Deus Ex: Human Revulotion-ről mit gondolsz? Szerintem azzal is játszottál már.

Igen, játszottam, de túl későn. Nagyon szerettem az első Deus Exet (bár egy programhiba miatt nem tudtam végigvinni, és mivel a mentéseim elszálltak, nem volt kedvem újrakezdeni több napi játékot), és nagyon tetszett a Deus Ex: Human Revolution egész világa, meg is vettem az eredetit, majd később a Director's Cutot is, csak mire odajutottam, hogy tényleg játsszak vele, az én ízlésemnek már kicsit elavult volt. Azért pár órát így is rászántam és az bejött, nem is kicsit, de sajnos a grafikai és játékmechanikai elavultságokon akkor nem tudtam túltenni magamat. Ami fura, mert általában simán elvagyok régi játékokkal, még akkor is, ha frissen ismerem meg őket (pl.: Uncharted-trilógia), de ennél a programnál valahogy ezen fennakadtam. Pedig tényleg tetszett maga a játék és a világa. Néha elgondolkodom azon, hogy adok neki még egy esélyt, bár lehet, hogy végül ez is úgy jár, mint a Dragon Age: Inquisition. Azt a The Witcher 3: Wild Hunt után végleg ejtettem (addig vártam, hogy kipróbáljam, de mire odajutottam, már volt Witcher 3), szegény Deus Ex meg esélyes, hogy a Cyberpunk 2077 miatt jut majd erre a sorsra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"A Cyberpunk 2077 állítható nemi szervekkel és választható szőrzettel érkezik"

Úgy látszik megtalálták a piaci rést és ezt akár szó szerint is vehetjük :D :D :D

 

szerk.: Legnagyobb komment a hír alatt: előre szégyenlem magam amiatt a 20 perc miatt amit ezzel fogok eltölteni :D 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, JakeSully írta:

Remélem a női karakternél be lehet majd állítani, hogy három mellű legyen. 

 

Nincs olyan, hogy női meg férfi karakter, teljesen szabhatod az egészet ahogy akarod, pl. női testtel is lehet férfi hangú valaki, ha úgy akarja, illetve a fenn említett nemi szerveket akár el is lehet hagyni ha valaki akarja, de gondolom felcserélni is lehet, kinek mi tetszik :D 

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Nagyon szerettem az első Deus Exet (bár egy programhiba miatt nem tudtam végigvinni, és mivel a mentéseim elszálltak, nem volt kedvem újrakezdeni több napi játékot), és nagyon tetszett a Deus Ex: Human Revolution egész világa, meg is vettem az eredetit, majd később a Director's Cutot is, csak mire odajutottam, hogy tényleg játsszak vele, az én ízlésemnek már kicsit elavult volt.

 

Én először 2012 elején játszottam ki. Aztán még kábé ötször letudtam. Az utolsó három kijátszás DC verziós volt. Legutóbb 2016-ban vettem elő. Egy ideje motoszkál bennem hogy megint elő kéne venni de még nem jött meg igazán hozzá a kedvem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

The Last of Part 2

Ugyan még egy fordulatig nem jutottam el, de már találkoztam a WLF embereivel. Mit ne mondjak nem lettek szimpatikusak. A játék továbbra is üt és amiért billentyűzetet ragadtam az az hogy a játék MI-je példaértékü. Én még ilyet játékban nem tapasztaltam. Már-már a valóságot tükrözi. A jelenet az hogy Dinával leugrunk egy épület elé ahol magas a fű. Egyszercsak megjelennek a WLF emberek és átfésülik a helyet. Mondom majd a fűben hasalva kimozgom őket és egyesével a hátuk mögé kerülve elvágom a nyakukat, ahogy mondjuk a Tomb Raider-játékokban szoktam. Illetve megvárom míg az egyik közel ér és nyakelvágás. Jön az első felém, készülök hogy megjelenjen a háromszög jel hogy megragadjam. Egyszer csak karnyújtásra tőlem észrevett a fűben. Namost ilyen az általam ismert játékokban nincs. Ha a fűben vagy és melletted leheletnyire elmegy az ellenfél, nem vesz észre. Na itt igen, meg hát azért a valóságban is észrevennének. Egyből szólt a kollégáknak, és azonnal mellbelött, az ő szempontjából nagyon helyesen. Mondom felállok, rárontok és közelharcban agyonverem. Ahogy felálltam kaptam a másikat a mellembe és meg is pusztultam. Zseniális, komolyan. Régen az ilyen lopakodós részeket utáltam, ebben a játékban viszont élvezet használni, és kihívás is.

Másodszor jobban vigyáztam, ott viszont az volt hogy sikerült elkapnom a csávót, de a társai észrevettek és kaptam az olmot. Az NPC-k tényleg látnak is. Úgyhogy erre is kellet figyelni.

A Rambo-módszer meg kizárt egyrészt nagyon kevés a lőszer, másodszor bekereítenek. Kettő lő rád addig a harmadik oldalról közel jön és lő ő is.

A kevés lőszer miatt a zombikat kivétel nélkül lopakodva késsel intézem el. Ott is vigyázni kell persze, mert a kattogó nem lát, de nagyon jól hall, a rohanó viszont lát és rohadt gyorsan rádront.

Ami még bejött és meghatott mikor Ellie elkezdet Dinának játszani az Aha "Take on me" címü számát. Tinédzserkorom nagy kedvence volt 1986-ban. Ugyanakkor borzasztó szomorú hogy egy letünt világból való.

 

Spoiler

Most a tévészékházban vagyok. Egy Leah nevü hölgyet keresünk illetve Tommy nyomait követjük. Ahogy írtam a WLF emberei továbbra is irtandók. Azért a levelekből kiderül hogy ők sem különbek a Fedránál. Milyen felszabadítók azok akik az éheztetőktől elfoglalják a várost és ugyanazt folytatják amit a Fedra csinált? Sőt szerintem rosszabbat. Ha ilyen helyzetbe kerülök örájuk fogok várni.

Szerencsétlen normális átlagbéla meg két tűz közé kerül.

Dina nagyon jó kérdést tett fel végre. Ő hasonlóan gondolkozik hozzám posztapokaliptikus témában. Ugye a WLF-nek ki van adva hogy mindenkit meg kell ölni aki bejön. És ha menekült? Meg sem kérdeznek senkit csak válogatás nélkül legyilkolnak bárkit aki bejön a városba? Ellie-t is majdnem kinyírták, jó hogy Dina a tetőröl fejbelőtte a fószert, Ellie meg elvágta a másik nyakát.

Vagy ha éppen a gyógyszert hozza? Azért megkérdezném a WLF embereitől hogy ez lesz a szép új világ. Mindenkit kérdés nélkül löjjünk agyon aki közel jön, ha meg emiatt a barátai minket nyírnak ki legyünk mártírok. Gondolom az emberek ilyen felszabadítókra vágynak.

Joel halála valahogy összefügg a csampész múltjával, de nem emlékszem hogy csempészett volna valamit. Lehet a járvány elött világban alkult ki ez a konfliktus Abbyi és Joel között?

Illetve valami vallási fanatikus szekta is előkerült, pár embert felhúztak a tv-székházban. Szerintem ezek azok akiket vagy másfél éve láttam a játék trailerében melyben Ellie azt nézi hogy ezek az állatok kibeleznek egy kötélen lógva egy embert majd egy fejszével elintézi őket.

 

 

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az MI az valami csoda ebben a játékban. Én sem szívlelem nagyon a lopakodást, főleg, mert sokszor elég idióta szkriptekre épül. Amit te is írtál, hogy olykor épp csak rád nem lépnek, aztán mégsem vesznek észre, máskor meg a pálya másik végéről is észrevesz. De ebben a játékban iszonyú jó. Korábban a The Last of Usnál is ezt éreztem, de most, hogy játszom újra az első részt a második után, hát ég és föld. Ég és föld mindenhez képest.

Én akkor dobtam helyből hátast az MI miatt, amikor kinyírtam egy járőröző csávót. Ahogy az lenni szokott, ugyanazt a kört rótta, én meg puff, megnyestem a gigáját egy konténer mögött. Na mondom, ennek lőttek, jöhet a kövi. Aha, csak a kövi, akit kinéztem magamnak, kicsit odébb volt, éppen ácsorgott lazán (azért sem őt szemeltem ki, először mindig a mocorgókra megyek rá).

Na, miközben közeledtem felé, a csávó abbahagyta a lazulást, és elkezdte a komája nevét kiabálni. Mivel nem volt felelet, hát a faszi nem elindult megnézni, hogy járőröző kollégája miért hagyta abba a ténfergést? És nem csak úgy odarohant. Szépen, óvatosan ment, aztán, amikor meglelte a hullát, az egész környéket felóbégatta. A lopakodásnak utána annyira vége lett, hogy konkrétan vérfürdőt kellett rendeznem a megmenekülésért.

És ekkor jött egy, ami miatt megint lecsokiztam a bokám. Alapvetően imádom, ha cifitekre-cafatokra szakadnak az emberek a játékokban. Ez van! Tetszik, ha shotgunnal közelről pofán lövöm, és leszakad a feje. A Soldier of Fortune óta vagyok ilyen vérszomjas. :D A The Last of Us ezen a téren nem volt annyira visszafogott, mint sok játék (lehet mondani akármit a GTA 5-ről, de ott nem szakadnak szét az emberek, akármit csinálsz... na jó, kivéve egy bizonyos ügyvédnőt). De azért az első rész sem volt az igazi. Na de itt nem. Az előbbi riadónál realizálódott, hogy a Naughty Dog nem tökölt.

Komát lelőttem. Szerényen mellbe (ha szíven lősz valakit, az is azonnal megmurdel, ilyet sem látsz sokszor, általában csak a headshot az instant halálos). Aztán, mivel egy légió volt a nyakamon kutyával, gondoltam, leteszek egy aknát a hulla mellé. Úgyis mindenki hallotta a lövést, és biztos jönnek megnézni, mi történt. Nem is tévedtem. Három másodperccel azután, hogy bevágódtam egy közeli láda mögé, három lelkes amatőr és a kutyi befutott. Aztán jött a bumm. De milyen bumm!

A kutya úszta meg a legjobban, őt épp csak megtépték a repeszek. A legközelebbi önkéntesből nagyjából egy torzó maradt, a többiek meg szerteszét hevertek. Itt is volt belőlük, meg ott is. A hulla meg... Nos, a hulla cafatokra szakadt. Mindenhol vér, testdarabok, agyvelő, zsigerek... Szó szerint még a mennyezetről is csöpögött a vér. (Azt is érdemes megnézni, hogyha valakit baseballütővel vagy vascsővel arcon legyintesz, akkor kirepülnek a fogai a szájából.) Szóval, aki nem bírja a gore-t, az kerülje a The Last of Us Part 2-t.

 

@Frenkie

Spoiler

Joel a járvány kitörése után lett valamikor csempész. Szerintem azután, hogy otthagyta Tommy-val a Huntereket, és valahogy bekerült Bostonba, majd összeállt Tess-szel. Ebbe az egészbe is azért került bele, mert Tess-szel meg akart szerezni néhány fegyvert attól a bizonyos Roberttől, akit még azelőtt nyírnak ki, hogy belefutnak Marlene-be. Robert ugye eladta Tess és Joel fegyvereit a Firelfy-nak, és ezért kicsit megorroltak rá. Tess lőtt is két újabb szellőzőt Robi homlokára. Itt a jelenet:

 

 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Dzséjt Látom hasonlóan gondolkosunk meg taktikázunk. A brutális szétlövésekkel is egyetértek. Nálam is a SOF-tól van ez. Emlékszem mikor abban a játékban darabokra lötttem pár csávót alulról felfelé shotgunnnal. Először a lábait szakítottam le majd a kezeit.

Amit beraktál videót a spoilerbe ,arról már beugrott a jelenet.

 

Spoiler

Viszont még egy kérdés, mert persze az is kiment már a fejemből. A Fedra(ugye a kormányzat) miért is utálja a Firefly-t? Miért tartják őket terroristáknak? Ők a járványra akarják megtalálni a gyógymódot, aza jót tesznek.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A FEDRA azért utálja a Firefly-t, mert az utóbbi eredetileg azért jött létre és azt követelte, hogy állítsák vissza a demokratikus rendet az országban - vagy legalább a karanténzónákban -, ezzel megszüntetve a rendőrállamot és a hadsereg teljhatalmát. A FEDRA meg nyilván nem akar lemondani erről, amit a Firefly robbantásokkal és rajtaütéssel viszonzott. Ezen elég könnyű átsiklani, mert csak az intróban van róla szó. Később meg azzal lopták be magukat a FEDRA szívébe, hogy a karanténzónákban fellázították ellenük az embereket. A pittsburgh-i QZ például így veszett oda. Persze ott a Firefly is pofára esett, mert miután az emberek elüldözték a FEDRA-t, nekiestek a Firefly-nak. Így maradtak abban a városban végül csak Hunterek.

A gyógymód keresése az pár évvel a járvány kitörése után indult meg a Firefly-nál (szerintem valamikor akkor, amikor rájöttek, hogy a FEDRA ezzel már nem fárasztja magát). A coloradoi egyetemen talált feljegyzések szerint a Firefly tudósai nagyjából öt évvel a járvány kitörése után kezdtek el ezzel foglalkozni, 2018-ban vagy az után. Az ottani labor volt az első, azt váltotta fel a Salt Lake City-ben lévő, miután a járvány letarolta a coloradói labort.

Szerintem arról a FEDRA nem is tud, hogy a Firefly keresi a gyógymódot.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 07. 01. - 19:04, Ody Mandrell írta:

Don Gatto a körlet buzogánya is benne volt? :D

Akadnak macskák itt és ott, szóval lehet, hogy valójában ők kavarják a szószt. Volt is egy elég viharvert, pont úgy nézett ki, mint aki sűrűn borotválkozik. :D 

 

The Last of Us

Ötödszörre is kipörgetve, és elsőre a Part 2 után. Hát mit ne mondjak, sok dolog érdekesen csapódott így le. Joel és Ellie szájából elhangzanak előremutató mondatok, ami még keserűbbé teszik ezt az amúgy sem happy sztorit. Viszont van pár dolog, amire eléggé új szemmel néztem a folytatás ismeretében.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

@Dzséjt

 

Spoiler

Szerintem a járvány 2014-ben törhetett ki valamikor. A 2. részben van egy bolt ahol egy széf kódja egy hónap dolgozója kódja aki egy kutya. Ott a tablón az utolsó év dolgozója kép 2013 decembere. Emiatt tuti hogy ezután törhetett ki a járvány. Mivel utána nincs kép a tablón, és mivel addig minden hónapban kirakták a nyertes képét ,ebből arra következtetek ,hogy 2014 januárjában jött a fertőzés. Hisz ha 2014 januárjában minden ok lett volna akkor ott lenne a kép a hónap dolgozójáról. Elvileg kitörhetett volna 2013 decemberében is ,de szerintem a hónap dolgozóját a hónap végén válasszák meg és a következő hónap elején rakják ki a képét a tablóra. Egy biztos, újra végig kell vinnem az elsőt majd, mert sokat felejtettem.

 

Na végre egy szervezet ami mellé állnék egy hasonló helyzetben. Tökéletesen egyetértek abban hogy minél hamarabb vissza kell állítani a demokratikus állapotokat és nem állatként mindenkit megölni aki nem szimpi. Nagyon, de nagyon végig kell vinnem újra az első részt. Már most imádom a Firefly-t.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Jól van na. Ha ti is annyit gépelnétek egy nap annyi alvás után és akkor, amikor én, nektek sem menne minden szó hibátlanul. :P 

Elütések ide vagy oda, ezek a leírások rém hasznosak, amiket beírtál. Én már alig emlékeztem valamire az első részből :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Bomarr írta:

Elütések ide vagy oda, ezek a leírások rém hasznosak, amiket beírtál. Én már alig emlékeztem valamire az első részből :peace:

Dettó. Nagyon jó hogy beírta ezeket, mert az első részre csak nagyon felületesen emlékszem. Mondjuk @Dzséjt 5-ször végigvitte, velem ellentétben aki vagy másfél éve egyszer.:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kérdezzetek nyugodtan, most tényleg naprakész vagyok az első részből. :) De a poén az, hogy még ennyi végigjátszás után is találtam újdonságot. :D 

 

@Frenkie

A járvány biztosan 2013-ban tört ki, ugyanis a The Last of Us legeleje napra pontosan meg van határozva. Amikor Joel hazajön, az 2013. szeptember 26. (Ezt egy újság is alátámasztja, amit Joel házában, a fürdőben lehet megtalálni.) Ekkor van a születésnapja, és még nem ütötte el az óra az éjfelet. Austint a járvány másnap, azaz szeptember 27-én, kora hajnalban éri el. A 2013-as kitörést nagyon sok minden alátámasztja mind az első, mind a második részben.

Viszont, a járvány nem az egész kontinensen tört ki napra pontosan ugyanakkor, hanem hónapról hónapra terjedt szét, de még egy várost sem egy nap alatt uralt el (pl.: néhány doku arra utal, hogy Pittsburgh-be 2013-ba érkezett meg a járvány, de a karanténzónát csak 2014-ben alakították ki). Ami a 2013-as decemberi megjelölést illeti, az valószínűleg arra utal, hogy Seattle-ben később ütötte fel a fejét a Cordyceps, mint Austinban. Ha megnézet, Seattle az észak-nyugati, Autstin a dél-keleti földrészen fekszik, vagyis szó szerint az ellenkező irányban, és az újságok szerint először a keleti oldalon jelent meg a járvány, szóval feltehető, hogy a kontinens átellenes oldalán pár hónapot csúszott.  (A sors iróniája, hogy egy járvány világviszonylatban történő terjedését manapság élőben lemérhetjük. Láthattuk, mikor jelent meg a koronavírus Ázsiában, mikor Európában és mikor Amerikában.) Ugyanígy Coloradóban és Salt Lake City-ben (mindkettő az USA középtáján fekszik) is csak 2014-ben jelent meg a járvány (szintén dokuk bizonyítják).

Szóval úgy néz ki a helyzet a két játék alapján, hogy 2013. szeptemberében jelent meg a Cordyceps járvány a keleti partvidék déli részén, és 2013. decemberére/2014. januárjára érte el a nyugati part északi szakaszát. A látottak alapján a kiindulópont Texas lehetett, legalábbis az eddigi két játékban nem volt még olyan doku, ami azt jelezné, hogy a The Last of Us prológusát jelentős időintervallummal megelőzően lett volna valahol is komoly járvány (mivel a Cordyceps két nap alatt runnerré alakítja az embert, ha a járvány már tombolt volna máshol, arról lenne hír). A zéró hónap így valószínűleg 2013. szeptembere. (A szeptember 26-ai újságban már írnak a Cordyceps okozta "elmebajról" és magát a Cordycepset is említik közvetetten úgy, hogy a gabonatermékeket a járványügy visszahívta a boltokból - ami jelzi, hogy a járvány már kitört szeptember 26. előtt néhány nappal/héttel, csak próbálták eltusolni.)

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Múlt héten kedvet kaptam a Soldier of Fortune újbóli kijátszásához. Nagyon rég játszottam vele legutóbb. Gondoltam nosztalgiázok egyet. Nem jött össze. A sima játék telepítése egyből meghiúsult mert nem jó hozzá a rendszer. Kaptam is róla egy felvilágosító ablakot. Utána nekiálltam megoldás után guglizni és találtam is egyet ami állítólag többeknek bevált. Elméletben a 10-es Windows alatt a platinum-os verzióból kiindulva a data1.cab kicsomagolásával előkerült cuccos játékindító bigyuszával egy kis tapaszozás után már el kellett volna indulnia. A tapaszozásnál csak elakadtam. Azt már nem sikerült összehozni. De az is lehet hogy akkor se indulna el nálam a SoF ha sikerült volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos sok játék, amit nem adnak ki újabb platformokra (remastered vagy akármilyen néven) az erre a sorsra jut. Bár a Soldier of Fortune pont kijött Win 7-8-10-re is. A GoG-n megvásárolhatóSoldier of Fortune Platinum Edition 10 euróért (felkerekítve 3000 forint), és az a leírás szerint működik Win 10-en. Az Ncore-on is fenn van ez a változat, bár lehet, hogy ezzel próbáltad. Abban az esetben vedd semmisnek a posztot. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.