Ugrás a kommentre

Videjó játékok


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Igen, légy erős, ez lopásnak minősül. Miért, te hogy nevezed azt, amikor úgy használsz egy boltban árult terméket, hogy előtte nem fizettél érte? Én és az emberiség java lopásnak! Eleve, crackeled a játékot, vagyis feltöröd a védelmét. Nem gyanús? Ugynaz, mintha egy italboltban letörnéd a 10000 forintos whiskey nyakát és meginnád, aztán távoznál fizetés nélkül. A torrentezés vagy bármi, ami az ellenérték kifizetése nélküli hozzájutást jelent egy videojátékhoz, filmhez vagy bármilyen más szellemi tulajdonhoz, az lopás, ha csak nem maga az alkotó adja oda ingyen. Lehetnek rá jó okaid (te még ilyet nem írtál, mert az, hogy csak keveset játszanál velük, az távolról sem az, ez még kifogásnak is harmatgyenge), de attól ez még lopás marad. Szóval én a helyedben átgondolnám ezt, ahelyett, hogy viccesnek értékeled. 

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 hours ago, Dzséjt said:

Lehetnek rá jó okaid (te még ilyet nem írtál, mert az, hogy csak keveset játszanál velük, az távolról sem az, ez még kifogásnak is harmatgyenge)

Akkor megkérdezlek téged, hogy te kiadnál-e x összeget egy játékért, amelyről tudod, hogy előveszed maximum 4-5 alkalommal 20 percre? Szerintem akkor már te is költenéd azt az x összeget olyanra, amivel többet foglalkozol/több hasznát veszed. 

Ez olyan, hogy nem adok ki x Ft-ot egy filmért Blu-Ray-en/DVD-n, ha tudom, hogy életemben egynél többször biztos nem fogom megnézni. Egy Sith-ek bosszújáért már kiadok, mert arról tudom, hogy jóóó párszor biztos meg fogom nézni. 

 

Illetve kíváncsi vagyok, neked mik számítanak "jó okok"-nak.

 

3 hours ago, Dzséjt said:

Szóval én a helyedben átgondolnám ezt

Tehát ez egy burkolt üzenet lenne, hogy innentől szigorúan tilos torrenteznem? 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy tudom, Magyarországon nem minősül bűncselekménynek jogilag, ha a letöltött anyagot csak és kizárólag magáncélokra és nem haszonszerzésre használod. Etikailag meg mindenkinek a saját lelkiismeretére van bízva ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

9 órával ezelőtt, JakeSully írta:

Az Alien Isolation csak kétezer forint a PS Store-ban akciósan. Eddig csak PC-n játszottam vele, de PS4-en újfajta élmény lehet. Pláne 2000-ért. Jó ár érte szeintem.

Nem tudom melyiket vetted meg, de a The Collection szerinted megéri (?), az se sokkal drágább, de már nem emlékszem igazán ezekre a plusz tartalmakra (pc-n nekem is megvolt már, de évekkel ezelőtt játszottam vele).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Az elemzők szerint a PS5 jobban szénné fogja alázni az Xbox Series X-et, mint a PS4 az Xbox One-t, pedig az is csúnya égés volt. Ennek oka, hogy maga a Microsoft lemondott az Xboxról, mint játékkonzolról. Most a Sony játékkonzolt, a Microsoft meg multimédiás szórakoztató eszközt gyárt (de ilyen képességekkel a PlayStation is rendelkezik). Nincsen egy deka exkluzívja sem, nem is nagyon csábítgatják az embereket, hogy XSX-et vegyenek, sőt a koronavírus miatt már az is felmerült, hogy ez a konzol egy prémium divatcikk lesz. Igazából az egyetlen érv arra, hogy Xboxot vegyél, hogy azokat a játékokat, amik kijönnek rá, jobban és könnyebben futtathasd, mintha PC-n indítanád el (mivel az összes Xbox játék megjelenik PC-re, néhány még PS-re is). De őszintén szólva, erre a PS5 is alkalmas lesz, sőt a PS5-re lesz olyan játék is szép számmal, ami se Xboxra, se PC-re nem jelenik meg, vagy csak évekkel később.

Szóval, hardverben hasonló léptékű lesz (az Xbox Series X valamivel erősebb, mint a PS5), de üzletileg semmiképpen sem, úgy inkább visszaesés lesz.

Egyáltalán nem mondanám, hogy a Microsoft lemondott az Xboxról. Hónapokkal előbb bemutatta a konzolját, sokkal jobban rámegy a marketingre, több információt oszt meg mint a Sony. Ráadásul több stúdiót felvásárolt az utóbbi időben, amikkel nyilván kezdenek is majd valamit. Milyen játékok is jönnek a közeljövőben Xboxra ami Ps-re nem? Halo Infinite, Flight Simulator, Hellblade 2,  Scorn, Medium. Ezekről tudunk jelenleg. Aztán júliusban lesz újra Inside Xbox ahol többet is bejelenthetnek. Oké lehet mondani, hogy ezek mind jönnek pc-re. De azt is nézzük, hogy jelenleg egy normális pc árából, megbirod venni a pst is meg az xbox-ot is, és tudsz játszani mindennel.

Én úgy szoktam csinálni, hogy megveszem az egyik konzolt kijátszok rajta minden exkuzívot, majd eladom és megveszem a másik konzolt. Ha rá is kell fizetnem azt megspórolom a Game passel. Így a legolcsóbb. Nem kell itt versengeni, hogy ps vagy xbox. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 hour ago , Ody Mandrell said:

Burkolt üzenet arra, hogy vegyél néha jogtisztán is játékot. :P 

Na de épp ez az, hogy azért vegyek videojátékot, hogy 4-5 alkalommal életemben hozzányúljak negyedórát? :D Volt már, hogy torrentről töltöttem le valamit, aztán hónapokig őrizgettem a gépemen, és egy idő után rájöttem, hogy ez nekem nem is kell, és töröltem is a fenébe. (Igaz, hogy az film volt, de a lényegen nem változtat.) Ha megveszek egy videojátékot, járhatok ugyanígy, és akkor kidobtam az ablakon x Ft-ot (hacsak nem tudom továbbadni valakinek). 

 

5 hours ago, Dzséjt said:

Szóval én a helyedben átgondolnám ezt, ahelyett, hogy viccesnek értékeled. 

Nálad nem mindig lehet tudni, mikor vicceskedsz és mikor nem. A múltkor is "becsaptál" Duke Nukemmel, a Maul topikban. :lol2: Ha nem kerestem volna rá, mindmáig azt hinném, hogy valami régi Star Wars EU-s karakter, és ebből kifolyólag értelemszerűen nem cinizmussal írsz róla.

És ezúttal úgy éreztem, vicceskedsz, ezért adtam neked egy bujaférget. De ha zavar, visszavonom. ;)

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

58 perccel korábban, Yoda József írta:

Én úgy tudom, Magyarországon nem minősül bűncselekménynek jogilag, ha a letöltött anyagot csak és kizárólag magáncélokra és nem haszonszerzésre használod. Etikailag meg mindenkinek a saját lelkiismeretére van bízva ;)

Tudtommal ez filmekre, sorozatokra vonatkozik és ott is csak a hagyományos letöltésre. A torrentezés, tehát ahol már te is részt veszel a jogvédett tartalom ingyenes terjesztésében, az amennyire én tudom itthon is illegális. Legalábbis pár éve biztos igy volt még.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

22 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

A '90-es évek és az előttiek (vagyis a gyerekkorom játékai), a Mortal Kombat 1-2, Quake 1-2, Doom 1-2, Wolfenstein 3D, Duke Nukem 3D vagy az az előtti oldalnézetes platformer, Prince of Persia, a klasszikus Mario, Alien Trilogy, Blood, Unreal, X-Wing, Dark Force, Jedi Knight, stb. meg Atari játékok (nekem nem volt, de apám egy kollégája többször is kölcsönadott egyet).

Annyira rászoktam az évek során a konzolra, hogy bevallom nem is nagyon jutott eszembe, hogy a stream-en akár pár kattintással régi játékokat is tudok venni. Valahogy ez eddig nem is foglalkoztatott, de most hogy ezt emlitetted életemben először regisztráltam magam a stream-en és rögtön be is zsákoltam pár játékot: a Disney-féle Herkuleshez készült platformert, a Cyberiát, a Prince of Persia: The Sands of Time-ot, meg a Rebel Assault I-II-öt. Mivel a Blizzard játékokat anno nagyon imádtam és hirtelen elkapott a nosztalgia-hangulat ezért a Battle.net-re is regeltem és megvettem a Diablo 2-öt meg a Starcraft remasterelt változatát, ami valami marha jól néz ki.

Mindegyikbe csak bele-bele játszottam, de igy is elképesztő élmény volt. Van ezek között olyan játék amivel már majdnem 20 éve hogy utoljára játszottam.....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  

36 perccel korábban, caseyjones írta:

Akkor megkérdezlek téged, hogy te kiadnál-e x összeget egy játékért, amelyről tudod, hogy előveszed maximum 4-5 alkalommal 20 percre?

A Steam könyvtáramban 332 játék van. És rengeteg játékom van GoG, Originen, Uplay-jen, Epic Games Store-on és a PS Store-ban is. Meg még akad egy-két program Bethesda Launcherben, Rockstar Games Launcherben és Battle.net-en is. Plusz van egy rahedli lemezes játékom is. És nem egy, nem tíz és valószínűleg nem is húsz olyan programom van, amire annak ellenére, hogy pénzt adtam ki, sosem játszottam. Ilyen például az összes régi Tomb Raider epizód és az Assassin's Creed 2-től felfelé a Unity-ig minden rész a szériából. És igen, nem egy, nem tíz és valószínűleg nem is húsz játék olyan, amivel csak pár órát játszottam - bár ezek közül nem egyet a munkám miatt kaptam, szóval nekem fizettek érte, de akad olyan is, amit én vettem meg. És akad olyan is szép számmal, amikkel anno kalózváltozatban (vagyis lopottan) sokat játszottam, de éppen emiatt, amikor már tehettem, megvettem, és azóta sem játszottam velük (ezek főleg a korábban felsorolt régi játékok gyerekkoromból, amikor nemhogy pénzem nem volt rájuk, de lehetőségem sem, hogy valahol megvegyem).

És vannak ilyen filmjeim is, amiket korábban letorrenteztem, aztán csak emiatt megvettem. És vannak még könyveim is, amiket e-bookban olvastam el torrentről, aztán később megvettem. Ennyivel megtisztelem az alkotót, ha már ő dolgozott azért, hogy én, ha csak pár órára is, szórakozhassak. Lehet éppen nincsem pénzem arra a műre, amikor kedvem szottyan rá - nem vagyok milliomos, tízujjas munkásember vagyok -, de, ha kikapok egy jó akciót, akkor azért pár ezer forintot kiadok arra, amit legalább egyszer, akár pár órára, akár hetekre, de szórakoztatott. Lehet, hogy sosem fogok többé hozzájuk nyúlni. De az is lehet, hogy egyszer csak kedvem szottyan rájuk - ha csak pár órára is -, és akkor ott lesznek. Nem kell nyűglődnöm crackkel, nem kell a seeddel sz*rakodnom. Telepítem, játszom, törlöm, tíz évre újra el lehet felejteni.

 

50 perccel korábban, caseyjones írta:

Tehát ez egy burkolt üzenet lenne, hogy innentől szigorúan tilos torrenteznem? 

Nyilván nem tiltás, nem is akarok ilyet sugallni, mert égően nagy álszentség lenne tőlem. Arra akartam célozni, hogy gondold át a dolgot, mielőtt "viccesnek" találsz egy kommentet, ami arra céloz nem is burkoltan, hogy lopsz. Mert lopsz. Valaki dolgozott azon a programon, amiért te nem fizetsz, és nem csak reklámozod, de még viccesnek is találod, ha valaki felhívja a figyelmet arra, hogy amit teszel, az k*rvára nem tisztességes.

Arra gondoltam, hogy gondold át, kinek a zsebéből nyúlsz le pénzt, mert szerinted "néhány óra használat" nem ér meg egy iszonyú jelentéktelen összeget. Akkor ne használd sehogy sem, ha neked ennyit sem ér meg.

Arra gondolj, hogy, tudomisén mit csinálsz munka alatt, de mit éreznél, ha valaki ugyanígy állna a te munkádhoz: nem fizetek, mert én csak pár órát foglalkozom vele.

Szóval torrentez nyugodtan, de, ahogy Ody is írta, néha, ha már élvezted az adott produktumot, pár ezer forintot szánjál rá és tiszteld meg ezzel a minimális befektetéssel azokat, akik ezen dolgoztak. Ha te is elvárod, hogy a munkádért, aki abból profitál, azért fizessen, akkor a legkevesebb, hogy te is fizetsz azért, amit más csinált meg. ;) 

 

5 órával ezelőtt, Yoda József írta:

Én úgy tudom, Magyarországon nem minősül bűncselekménynek jogilag, ha a letöltött anyagot csak és kizárólag magáncélokra és nem haszonszerzésre használod. Etikailag meg mindenkinek a saját lelkiismeretére van bízva ;)

Kicsit komplikáltabb az ügy ennél. Igazából a jelenlegi törvényeink szerint a torrentezés bűntény, csak költségesebb a bizonyítása, mint amennyit nyerne rajta bárki, emiatt senki sem foglalkozik vele, amíg nem nagy tételben csinálod. Szóval, mint mezei felhasználó nem vagy veszélyben, de ettől még lopás, amit művelsz. Ha én feljelentenélek, akkor eljárás indulna ellened.

 

5 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Na de épp ez az, hogy azért vegyek videojátékot, hogy 4-5 alkalommal életemben hozzányúljak negyedórát? :D Volt már, hogy torrentről töltöttem le valamit, aztán hónapokig őrizgettem a gépemen, és egy idő után rájöttem, hogy ez nekem nem is kell, és töröltem is a fenébe. (Igaz, hogy az film volt, de a lényegen nem változtat.) Ha megveszek egy videojátékot, járhatok ugyanígy, és akkor kidobtam az ablakon x Ft-ot (hacsak nem tudom továbbadni valakinek). 

De több időt áldozol a letöltésre, mint amennyit játszanál. Akkor minek? Mondom, akkor nálad eleve felejtős a dolog. Ne szenvedj vele. Nyilván nem a te világod, akkor felejtsd el a fenébe.

 

5 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Nálad nem mindig lehet tudni, mikor vicceskedsz és mikor nem. A múltkor is "becsaptál" Duke Nukemmel, a Maul topikban. :lol2: Ha nem kerestem volna rá, mindmáig azt hinném, hogy valami régi Star Wars EU-s karakter, és ebből kifolyólag értelemszerűen nem cinizmussal írsz róla.

És ezúttal úgy éreztem, vicceskedsz, ezért adtam neked egy bujaférget. De ha zavar, visszavonom. ;)

Nem vicceskedtem. komolyan gondolom, hogy aki torrentezik, vagy bármi hasonló jellegű cuccot használ, az lop. És senkivel nem kivételezek. Ha vicceskedem, igyekszem ilyen lüke fejeket kitenni: :) :D :lol2::P:hehe:vagy idézőjelet használni. Ha elmulasztom, az mea culpa. De, ha nem használom, akkor 90%, hogy nincs humor az írásomban. 10%-ot meghagyok hibahatárnak. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem igazán értem, hogy mit változtatna egy dolog megszerzési módjának megítélésében, hogy aztán mit kezdesz vele. Ha a boltból lenyúlsz egy doboz csokit, akkor se mentség, hogy aztán nem is etted meg. :D Vagy ha tőled lenyúlják a telefonod az utcán, akkor mennyire vigasztal, hogy az illető aztán nem kezdett vele semmit?

Ugyanígy fura nekem azzal érvelni, hogy alig játszanál vele pár órát. Néhány ezer forintról van szó, most nézd hozzá, hogy mennyi egy jegy moziba, koncertre, sporteseményre, buliba stb.. Vagy mennyibe kerül egy társasjáték. És az is csak pár órányi szórakozás. Ehhez képest egy játék még akkor sem drága, ha csak néha veszed elő pár órácskára. Ha érdekel egy játék, aminek olyan a műfaja, akkor én simán 100+ órákat bele tudok tenni, ezért már egy AAA cím kezdőára se tűnik olyan soknak, mint első blikkre.

 

Viszont ha annyira nem érdekelnek a játékok vagy vonz ez a világ, hogy még annyit se ér meg egy játék, mint a fentiek közül bármi, akkor tényleg felesleges erőltetni a témát. És nem is azért, mert erkölcsileg aggályos vagy sem, hanem mert a saját hasznos szabadidődet pocsékolod el. Szerintem tiszteld ne csak egy mű alkotóit azzal, hogy fizetsz az alkotásaikért, hanem saját magadat is azzal, hogy feleslegesen nem tolod bele az idődet és energiádat abba, ami nem is mozgat meg.

Egy játék letöltése, telepítése, crackelése nem egy bonyolult dolog, de azért kell vele szórakozni. Kell hozzá vagy egy középkategóriás PC, vagy ha régebbi játékokra mész rá, akkor ott a beszerzés és telepítés el tud bonyolódni. Nem éri meg a vesződést, amivel jár az egész. Amúgy is, ha kiszámolod az órabéreddel, akkor valószínűleg több lóvét cseszel el az illegális úttal, mintha leértékelve megvennéd. ;) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

13 órával ezelőtt, Wilde írta:

Nem tudom melyiket vetted meg, de a The Collection szerinted megéri (?), az se sokkal drágább, de már nem emlékszem igazán ezekre a plusz tartalmakra (pc-n nekem is megvolt már, de évekkel ezelőtt játszottam vele).

Itt vannak infók a DLC-ről, még én se játszottam végig azokat:

https://howlongtobeat.com/game?id=21666

https://howlongtobeat.com/game?id=21665

 

Összességében a két DLC olyan egy órás plusz tartalom az Alien film eredeti szereplőivel (hangjukat is adják hozzá). Alien rajongóknak biztos érdekes lehet, és egyben nosztalgikus is!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 hours ago, Dzséjt said:

10%-ot meghagyok hibahatárnak. :) 

Akkor ezek után ne csodálkozz! Duke Nukem is pont ebbe a 10%-ba csúszott bele. :P

7 hours ago, Dzséjt said:

Szóval torrentez nyugodtan, de, ahogy Ody is írta, néha, ha már élvezted az adott produktumot, pár ezer forintot szánjál rá és tiszteld meg ezzel a minimális befektetéssel azokat, akik ezen dolgoztak.

Hidd el, így vagyok vele, csak éppen nem a videojátékkal. Máskülönben miért lenne tele a polcom több száz könyvvel? Azokat is letölthetném torrenttel. 

Ha már itt tartunk: mit szólsz ahhoz, hogy A Birodalom árnyait inkább letöltöttem, mint megvettem, mert 15.000 Ft-ért kínálják, és én ennyit nem vagyok hajlandó kiadni egyetlenegy könyvért? :roll: Vagy erre is azt mondod, hogy irgumburgum, tessék megvenni, akármennyi is az ára? 

7 hours ago, Dzséjt said:

Valaki dolgozott azon a programon, amiért te nem fizetsz, és nem csak reklámozod, de még viccesnek is találod, ha valaki felhívja a figyelmet arra, hogy amit teszel, az k*rvára nem tisztességes.

Látom, mély lelki sebeket okoztam neked azzal a bujaféreggel. Leírtam már, miért raktam vicces jelzőt, de ha az sem megfelelő, akkor megfogalmazom máshogyan is. 

 

7 hours ago, Dzséjt said:

Mondom, akkor nálad eleve felejtős a dolog. Ne szenvedj vele. Nyilván nem a te világod, akkor felejtsd el a fenébe.

Ebben egyetértünk. Viszont folyton piszkálják a fantáziámat a videojátékok. Ez ilyen akarom is meg nem is kategória. 

 

3 hours ago, pb69 said:

Ha a boltból lenyúlsz egy doboz csokit, akkor se mentség, hogy aztán nem is etted meg. :D

Totál laikus vagyok ezen a téren, de nem értem, miért hozzátok folyton párhuzamba a torrentezést a bolti lopással. Ha a boltból ellopsz bármit, jön a rendőr bácsi, és szépen ellátja a bajod - akkor ha torrentezek, miért nem ugranak be a zsaruk az ablakomom, foglalják le a gépem, terítenek le a földre, mondván, elloptam 50  játékot/filmet stb.?

Vagy jobbat mondok: miért nem számolják fel a torrentoldalakat? A Pirate Bay-t tudtommal már el is intézték, de az csak egy a milliónyi torrentoldal közül.

 

3 hours ago, pb69 said:

Amúgy is, ha kiszámolod az órabéreddel, akkor valószínűleg több lóvét cseszel el az illegális úttal, mintha leértékelve megvennéd. ;) 

Tévedsz, de ebbe ne menjünk bele! :D

 

3 hours ago, pb69 said:

koncertre, sporteseményre,

 Egy koncert meg egy sportesemény teljesen más típusú élmény, amelyet szvsz értelmetlen párhuzamba vonni azzal, hogy ülök otthon a gép/tévé előtt, és nyomkodom a konzolt/klaviatúrát. Nyilván mindegyik a szórakozás egyik fajtája, de más kategória - ez olyan, mintha azon vitatkoznánk, hogy a Trónok harca jobb-e, mint a Harry Potter vagy a Linkin Park jobb-e a Metallicánál.

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, caseyjones írta:

Ha a boltból ellopsz bármit, jön a rendőr bácsi, és szépen ellátja a bajod - akkor ha torrentezek, miért nem ugranak be a zsaruk az ablakomom, foglalják le a gépem, terítenek le a földre, mondván, elloptam 50  játékot/filmet stb.?

Vagy jobbat mondok: miért nem számolják fel a torrentoldalakat? A Pirate Bay-t tudtommal már el is intézték, de az csak egy a milliónyi torrentoldal közül.

Ennek sok oka van, amiről lehetne hosszasan beszélgetni, de egyre kevésbé értem az álláspontod. Mi köze egy elkövetett bűncselekménynek ahhoz, hogy mennyire veszik komolyan a szankcionálását? Ha a bolti lopásnál nem menne a rendőr, akkor hirtelen már nem is lenne olyan komoly dolog? :?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, caseyjones írta:

Hidd el, így vagyok vele, csak éppen nem a videojátékkal. Máskülönben miért lenne tele a polcom több száz könyvvel? Azokat is letölthetném torrenttel. 

Ha már itt tartunk: mit szólsz ahhoz, hogy A Birodalom árnyait inkább letöltöttem, mint megvettem, mert 15.000 Ft-ért kínálják, és én ennyit nem vagyok hajlandó kiadni egyetlenegy könyvért? :roll: Vagy erre is azt mondod, hogy irgumburgum, tessék megvenni, akármennyi is az ára? 

Komolyan úgy érzem, hogy te fel sem fogod, amit írunk... :roll: Igen, erre is azt írom, mert az is lopás. Meg nehogy már az döntsön arról, hogy lopsz vagy sem, hogy mit veszel? Miféle f*szság ez? Termékszelekció? Autót lopni szabad, mert az drága, és talán nem használod minden nap, de könyvet veszel, mert azt nyilván minden nap olvasod életed végéig. Atya úr isten! :facepalm:

 

1 órával korábban, caseyjones írta:

Látom, mély lelki sebeket okoztam neked azzal a bujaféreggel. Leírtam már, miért raktam vicces jelzőt, de ha az sem megfelelő, akkor megfogalmazom máshogyan is. 

Nem okoztál sebet, csak elszomorít, hogy nem fogod fel, miért baj ez a hozzáállás. :( 

 

1 órával korábban, caseyjones írta:

Totál laikus vagyok ezen a téren, de nem értem, miért hozzátok folyton párhuzamba a torrentezést a bolti lopással. Ha a boltból ellopsz bármit, jön a rendőr bácsi, és szépen ellátja a bajod - akkor ha torrentezek, miért nem ugranak be a zsaruk az ablakomom, foglalják le a gépem, terítenek le a földre, mondván, elloptam 50  játékot/filmet stb.?

Vagy jobbat mondok: miért nem számolják fel a torrentoldalakat? A Pirate Bay-t tudtommal már el is intézték, de az csak egy a milliónyi torrentoldal közül.

Akkor művelődj kicsit: google-be írd be, hogy torrentezés bűncselekmény, és ki fog dobni neked sok-sok cikket a témában. A lényeg a lényeg, hogy jogi oldalról nem egyszerű a dolog. De ha valaki feljelentene, akkor már menne a rendőrség és lefoglalná a gépedet, meg te is kipróbálhatnád, milyen az előzetes. De szerintem jobban jársz azzal, ha a google-t használod, mintha élesben kipróbálnád.

A torrentoldalakat is próbálják felszámolni, de ez alapvetően szélmalomharc. Mintha azt írod, miért nem próbálják felszámolni a bolti tolvajokat. Próbálják, lefoglalnak, bezárnak, elítélnek - hiába! Mindig van helyette új. Egyet bezárnak, öt másik nyílik. Pont a Pirate Bay a legjobb példa. Az eredeti alkotói és futtatói évek óta sitten vannak, a Pirate Bay mégis máig üzemel.

Szóval még mindig ott árunk, hogy te vagy én, vagy bárki, aki torrentezik, az lop. Ezt el kell fogadni, nem önigazolást keresni és ha van rá módja és lehetősége az embernek, akkor próbálni legalább kicsit enyhíteni a kárt. Nem csak azon, ami neked tetszik, hanem mindenen, amit használsz. Ha játékot is használsz, akkor a játékipart is kezeld úgy, mint a könyvipart vagy a szépészeti ipart, mert felteszem, szappant is használsz, és azért is fizetsz.

 

29 perccel korábban, Nute Gunray írta:

A Cyberpunk 2077-et várja még valaki rajtam kívül? Úgy tűnik, a megjelenés csúszni fog.

Annál a játéknál jobban semmit sem várok idén. :) És tény, késni fog, a CD Projekt RED jelentette be. Októberben jön csak. Én nem bánom, mert így több időm lesz összeszedni a pénzt a gyűjtői kiadásra.

 

Iszonyú szép játék ez a The Last of Us: Part II, és baromi jó a kezdés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

32 perccel korábban, Nute Gunray írta:

A Cyberpunk 2077-et várja még valaki rajtam kívül? Úgy tűnik, a megjelenés csúszni fog.

 

A játékhoz kísérőként szánt enciklopédia könyv magyar nyelven már előrendelhető.

Már januárban előrendeltem. Sajnálom, hogy megint csúszik, de azt a két hónapot csak kibírom valahogy. Könyv is meg lesz véve Fumax adja majd ki szóval a minőséggel nem lesz gond. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 minute ago, Dzséjt said:

Igen, erre is azt írom, mert az is lopás. Meg nehogy már az döntsön arról, hogy lopsz vagy sem, hogy mit veszel? Miféle f*szság ez? Termékszelekció? Autót lopni szabad, mert az drága, és talán nem használod minden nap, de könyvet veszel, mert azt nyilván minden nap olvasod életed végéig. Atya úr isten! :facepalm:

Szerintem te nem érted, amit én írtam, báttya: 15.000 Ft-ot kiadni egy könyvért, EGY könyvért igencsak ostoba dolog. Abból már veszek 5 másikat.

Egyébként meg gyűjtő is vagyok, és nyilván nem olvasok egy könyvet életem végéig, de nálam egy könyv elolvasása legalább 1 hét, de van hogy 1 hónapig is olvasom. Ez az idő már több, mint amennyit egy videojátékkal foglalkoznék.

Ez az autós dolog meg értelmetlen.

 

2 minutes ago, Dzséjt said:

Nem okoztál sebet, csak elszomorít, hogy nem fogod fel, miért baj ez a hozzáállás. :( 

Ehhez képest úgy hajtogatod.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, caseyjones írta:

Egy koncert meg egy sportesemény teljesen más típusú élmény, amelyet szvsz értelmetlen párhuzamba vonni azzal, hogy ülök otthon a gép/tévé előtt, és nyomkodom a konzolt/klaviatúrát. Nyilván mindegyik a szórakozás egyik fajtája, de más kategória - ez olyan, mintha azon vitatkoznánk, hogy a Trónok harca jobb-e, mint a Harry Potter vagy a Linkin Park jobb-e a Metallicánál.

Miért lenne más? Mindkét dolog szórakozást nyújt X időre, amire leadod a pénzszavazatod. Ugyanaz a két dolog teljesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 perccel korábban, caseyjones írta:

Szerintem te nem érted, amit én írtam, báttya: 15.000 Ft-ot kiadni egy könyvért, EGY könyvért igencsak ostoba dolog.

Én már adtam ki egyetlen könyvért 40 ezret is. :P

Szerkesztve: - Nute Gunray
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, pb69 írta:

Mi köze egy elkövetett bűncselekménynek ahhoz, hogy mennyire veszik komolyan a szankcionálását? Ha a bolti lopásnál nem menne a rendőr, akkor hirtelen már nem is lenne olyan komoly dolog? :?

Én nem írtam ilyet... 

Csak annyira hajtogatjátok hogy ez a torrentezés emberiségellenes bűncselekmény - akkor felmerül a kérdés, hogy miért nem szankcionálják jobban, ha már egy bolti lopásért is "elfenekelnek".  

 

6 órával ezelőtt, Donát írta:

Miért lenne más? Mindkét dolog szórakozást nyújt X időre, amire leadod a pénzszavazatod. Ugyanaz a két dolog teljesen.

Az élmény, amit ad, nem ugyanaz. Más egy koncerten, sporteseményen több ezer emberrel együtt őrjöngeni, mint otthon videójátékozni. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Szerintem te nem érted, amit én írtam, báttya: 15.000 Ft-ot kiadni egy könyvért, EGY könyvért igencsak ostoba dolog. Abból már veszek 5 másikat.

 

Attól még a 15000 forintos könyvet letölteni ugyanúgy bűn. Tök mindegy az ár. A letöltés = bűncselekmény. :) 

 

Senki nem írta, hogy emberiségellenes bűncselekmény, csupán azt, hogy bűncselekmény és ez igaz is. Attól, hogy nehezebb ellene fellépni, még a tény tény marad: ha letöltesz egy játékot, lopást követsz el. Mi nem világos ezen?

 

6 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Az élmény, amit ad, nem ugyanaz. Más egy koncerten, sporteseményen több ezer emberrel együtt őrjöngeni, mint otthon videójátékozni. 

Nem ugyanaz, de ugyanúgy emberek vesznek részt abban, hogy te valamilyen élményhez juss. Koncerten a szervezők és a fellépők azon dolgoznak, hogy te jól érezd magad. Ezt a munkát meg kell fizetni. Nem beszélve a létesítmény fenntartási díjairól, stb. Ha ingyen lógsz be, lényegében a szervezőket és a fellépőket károsítod meg.

 

A videójáték dettó. Emberek dolgoznak azon, hogy te játssz vele és élményhez juss. Ha letöltöd és ellopod (tehát nem fizetsz érte), akkor azokat károsítod meg, akik azon dolgoztak, hogy játszhass a játékkal. Az élmény más, de a logika ugyanaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 minute ago, Donát said:

Attól még a 15000 forintos könyvet letölteni ugyanúgy bűn. Tök mindegy az ár. A letöltés = bűncselekmény. :) 

Tudom, hogy ugyanúgy lopás, de egy 15.000 Ft-os könyv esetében szerintem érthetőbb, ha valaki inkább letölti. 

Másrészt nem csak arról van szó, hogy 15.000 Ft-os, hanem hogy kegyetlenül ritka. Lehet, hogy soha az életben nem jutnék hozzá, viszont nagyon érdekel, és el szeretném olvasni - ezért jó, hogy fent van torrenten. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, caseyjones írta:

Az élmény, amit ad, nem ugyanaz. Más egy koncerten, sporteseményen több ezer emberrel együtt őrjöngeni, mint otthon videójátékozni. 

Ha rossznak itéled meg az ár-érték arányt az nem jogosit fel a lopásra. Tegyük fel hogy valaki túl drágának érzi a Ferrarikat. Szerinte annyit nem is nyújtanak amennyibe kerülnek, ráadásul az illető kifejezetten ritkán, évente egy-két alkalommal jár kocsival. Ez még nem jogositja fel az illetőt hogy ellopjon egy Ferrarit. Ugyanez igaz a videojátékokra is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 perccel korábban, caseyjones írta:

Én nem írtam ilyet... 

1 órával ezelőtt, caseyjones írta:

Ha a boltból ellopsz bármit, jön a rendőr bácsi, és szépen ellátja a bajod - akkor ha torrentezek, miért nem ugranak be a zsaruk az ablakomom, foglalják le a gépem, terítenek le a földre, mondván, elloptam 50  játékot/filmet stb.?

Nem érted miért állítjuk párhuzamba a bolti lopással, mert az egyikért jön a rendőr bácsi, a másiknál meg nem. Ebből úgy tűnik, mintha az alapján ítélnél meg vmit rossznak vagy bűncselekménynek, hogy milyen módon szankcionálják.

Ráadásul a példád sem jó, mert ha csokit lopsz, azért se fognak utólag az ablakodon beugrani és földre teríteni.

22 perccel korábban, caseyjones írta:

Csak annyira hajtogatjátok hogy ez a torrentezés emberiségellenes bűncselekmény

Ezt nemhogy nem hajtogatjuk, de nem is mondta senki. Szó nem volt emberellenes bűncselekményről.

22 perccel korábban, caseyjones írta:

miért nem szankcionálják jobban, ha már egy bolti lopásért is "elfenekelnek"

Például azért, mert sokkal nehezebb lebuktatni a tettest. Vagy azért, mert sokkal több embert érint, így nehezebb átvinni a társadalmon a büntetését. Régen (de lehet most is) divat volt a boltban enni meg inni, aztán nem kifizetni azt az árut. Na ez is lopás, de általában nem foglalkoztak vele. Ettől még az.

23 perccel korábban, caseyjones írta:

Az élmény, amit ad, nem ugyanaz. Más egy koncerten, sporteseményen több ezer emberrel együtt őrjöngeni, mint otthon videójátékozni.

Nyilván más az élmény, de az már teljesen egyénfüggő kinek melyik az értékesebb. Attól, hogy más élmény, még nem érthetőbb számomra miért tartod irreálisnak soknak a pár ezer forintot több órányi élményért. De ha így is van, akkor nem kell megvenni, meg játszani sem. De én se mondom azt, hogy nekem nem éri meg X összeget kiadni egy meccs- vagy koncertjegyre, akkor belógok inkább.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

44 perccel korábban, Dzséjt írta:

Annál a játéknál jobban semmit sem várok idén. :) És tény, késni fog, a CD Projekt RED jelentette be. Októberben jön csak. Én nem bánom, mert így több időm lesz összeszedni a pénzt a gyűjtői kiadásra.

Én úgy tudom, hogy két hónapot toltak rajta. Szeptember 17-ről november 19-re. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 minutes ago, pb69 said:

Ezt nemhogy nem hajtogatjuk, de nem is mondta senki. Szó nem volt emberellenes bűncselekményről.

Nem szó szerint kell értelmezni az emberiségellenes bűncselekményt...

 

7 minutes ago, pb69 said:

De én se mondom azt, hogy nekem nem éri meg X összeget kiadni egy meccs- vagy koncertjegyre, akkor belógok inkább.

Nem jó példa, mert ha valaki így vélekedik, akkor az inkább megnézi otthon a tv-ben vagy streamen vagy felvételről, semmint hogy azon gondolkodna, hogy belógjon az eseményre. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.