Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Bocs, de az ilyen vitákba nem szándékozom bele menni. Korábban ugyan már leírtam, de leírom mégegyszer...

Tekintve hogy a 2004 es DVD-n az Új remény sok helyen rószaszín lett, Luke kék kardja zöld lett, folyosók mentek át kékből szürkére és fordítva, és az egész zavaróan élénk lett, nos ezek alapján nem gondolom, hogy pont a hothi csatánál Lucas odaült volna és parancsba adta volna, hogy akkor ez a jelenet legyen inkább kék, mert régen is úgy akartam. Na ilyen nem történt.

 

Helyette fogadjuk el, hogy a Lowry algoritmusa ezt tette a kópiákkal, ez a valós magyarázat melyet a logika támaszt alá, nem pedig a George Lucas személyét körüllengő művészi érzelgősség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyakorlatilag tök mindegy hogy direkt vagy sem: a Hoth kéken csilliszor jobb.

 

 

Ezzel a kijelentéssel azért szívesen vitázok hogy jobb lenne. Maradjunk annyiban, hogy az eredeti verziót egy iciripicirit jobban kedvelem.

Aki szerint a hó kék, annak kedves egészségére.

 

Nekem az eredeti fehér a kedvencem.

hothBattle2.jpg

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De már a képen is látszik hogy nem javítottak ki sz*rt se, már ami az elcseszett fénykardokat illeti.

 

Ezekkel a képekkel meg nem tudom mit akartak elérni, a dvd-nek nagyobb a felbontása. Én csak halomnyi grízes képet látok.

 

Ebben van valami! Ne igyunk még előre a medve bőrére! Korán van még! Én bizakodom, meglátjuk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben van valami! Ne igyunk még előre a medve bőrére! Korán van még! Én bizakodom, meglátjuk.

 

Nálam, most jött el a pillanat, h kár tagadni, nem lesznek javítva a fénykardok. Ez a mellékoldal pont a BR demonstrálására készült. És az Ep1-en meg tisztán látszik, h új.

 

Csak akkor mi volt igaz abból, h Adywan látta a BR verziót, és a szűrők korrigálva vannak?

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálam, most jött el a pillanat, h kár tagadni, nem lesznek javítva a fénykardok. Ez a mellékoldal pont a BR demonstrálására készült. És az Ep1-en meg tisztán látszik, h új.

 

Csak akkor mi volt igaz abból, h Adywan látta a BR verziót, és a szűrők korrigálva vannak?

 

Adywan a SAGA koncerten volt ott, ahol ugye a BR ből voltak montázsok. Ő csak megerősítette amit már sejtettünk, de akkor leírom mit is mondott.

 

Adywan azt mondta, hogy amit látotta, az alapján a Yoda bábot kicserélték, és az EPI még sosem nézett ki olyan szépen mint a koncert montázsban. Továbbá azt mondta, hogy a régi részek még mindig túlszaturáltak voltak, de látványos javulás történt, ezért szerinte új transzfert kaptak a régi részek is. Kardokat javítva nem látott. (Szegényen Adywanon azért ne kérjünk számon mindent :) )

 

Ennyit állított. És amikor ezt leírtam, akkor mondták itt páran, ha jól rémlik Ody is, hogy még túl korai lenne a BR-ből mutogatni, ez volt ugye egy éve. Viszont ezek szerint a 2004es HD transfert használták a BR kiadásra, ezért lehetett már benne a koncertfelvételben az új Yoda is.

(Emlékszem, aznap még írtam is MSN-en Odynak hogy Adywan látta a BR-t és Ody kérte a forrást, hogy kitől van az info.)

 

Kicsit szomorú vagyok, de én is amellett kardoskodtam, hogy nem készül új transfer, mert minek dolgoznának duplán. Ott a 2004-es, ami meg majd jön 3D-re, az már egy egészen más javítás lesz.....nem győzöm hangsúlyozni már most, legalább 4K nem sima HD, mert 4K az kell az IMAX vetítőnek, amire nem elég az ILM 2004-es FULL HD transfere. (többen megerőstették a TFN fórumán, hogy az ILM csak HD szkennelést készített 2004-ben. Tehát -> lesz új transzfer a 3D BR kiadásra és ott már tuti sok minden ki lesz cserélve.

 

Tudjátok, a kapitalizmus igérete....most nem, de majd a következő az már igen.

 

Viszont hálával tartozom Odynak ezért a csudajó fórumért, mert amilyen szinten most kitárgyaljuk az egyes kiadványok képminőségét, az a Star Wars fórumok hazai történetében mindenképpen egyedülálló. Azért ez már szakmai teljesítmény.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ez igaz, h 2012-ben, már nem azt adják, amit 2011-ben kiadtak, akkor ez elég gyalázatos, és sajnos tényleg kimarad Nekem.

 

Ezt én már most 100 százalékra mondom. De nem hiszem, hogy 2012-ben kijönne az EPI 3D BR lemezen.....korai volna még.

 

Mondjuk attól, hogy a 2004-es HD kerül a BR-re, még a fontosabb helyeken javíthatták a kardokat. Szerintem ez egy szép kiadvány lesz, de bizonyos tekintetben megint felemás érzésekkel fogjuk fogadni. És ha azt nézzük, hogy az EPI kapott új transfert és a régi részeket is minőségi HD-ban élvezhetjük, dacára az ismert problémáknak....nos ettől még jó vétel lesz ez.

 

(Nekem a kardokon túl csak a szinekkel van problémám....nálam az egy gigantikus rosszpont.)

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt én már most 100 százalékra mondom. De nem hiszem, hogy 2012-ben kijönne az EPI 3D BR lemezen.....korai volna még.

 

Én sem hinném, de jó az ilyesmit tudni, mert azért 40ezer forintnak számomra súlya van.

 

Na ez az, ez nem tetszik, h a "fontosabb helyeken". Egyik jelenetben Ep3 szintű kard, a másikban remegő neoncső.

Szerkesztve: - Brodie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem hinném, de jó az ilyesmit tudni, mert azért 40ezer forintnak számomra súlya van.

 

Na ez az, ez nem tetszik, h a "fontosabb helyeken". Egyik jelenetben Ep3 szintű kard, a másikban remegő neoncső.

 

 

Igen, mindenki maga döntse el, hogy érdemes -e kiadni rá 40 ezer forintot, vagy marad az MKV lewarezolása. (az sem egy rossz megoldás egyébként, nálam játszik, mint szempont. )

 

Viszont, tartom, hogy a legszebb képminősége a 97SE-nek lett. Mert ott kémiai úton javították a kópiákat, nem vacak képszerkesztő programokkal. Bizony, ott a felújítás nem 1 hónap volt mint a Lowry esetében (na jó, állításuk szerint 1 hónapot renderelt 100 darab G5 Mac..vagy G4? Fene se emlékszik már.)

 

A 97 SE 2 évig készült 20 misiből és az nem forint, hanem dollár, az eredeti kópiákat egy régi pincében őrizték egy farmon. Ezt beáztatták egy kád kémiai trutyiba, lemosták róla az összes szennyeződést és készítettek róla egy másolatot. Emlékszem, egy doksiban meséltek róla, hogy több ezer képkockát néztek át manuálisan, azért az nem volt kis teljesítmény. (97 óta csak egy ember vette a fáradságot, hogy minden jelenet szinét mauálisan állátsa be újra) A 97SE-nél szebbet egyszerűen senki nem tudott produkálni...azóta sem.

 

Helyesbítek:

 

A 97SE összköltségei a következők voltak.

- Az 1977-es Új Remény SE változatára 10 milliót költött Lucas, majd 3 millót az új hangsávra és egyenként további 2,5 milliót a Birodalomra és a Jedire.

(legyünk pontosak!)

 

 

"Kicserélik Yodát cgi-ra de pár francos fénykardot nem színeznek át? Mit ne mondjak logikus. "

 

Itt is hozzáadom az ismereteimet.

 

Nem most a BR kiadásra cserélték ki Yodát az EPI-ben digitális mására, hanem 2005-ben az EPIII utómunkái során. És még csak nem is Lucas kérésére történt. Persze eredetileg Lucas digitális Yodát szeretett volna, de az ILM a nagyszámú CGI lény miatt már teljesen le volt kötve, ezért kompromisszumos megoldás született és Yoda maradt báb.

Viszont az EPI digitális Yodát most Rob Colemannak köszönhetjük, aki Lucas háta mögött néhány nap leforgása alatt még 2005-ben cserélte ki a bábot. Mintegy bizonyítva tehetségét Lucas előtt. Az egész egy brahin alapult, hogy az ILM főmunkatársa, az EPIII fő CGI májsztrója szabadidejét erre áldozva egyedül képes volt véghezvinni a nagy tettet. Nem mellesleg, ha jól rémlik, az egész egy hétnél is kevesebb időt vett igénybe. Lucasnak tehát ehhez sem volt köze, akárcsak a 2004-es DVD kiadáshoz.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Folytatom A Jedi visszatérrel, ahol szintén számtalan jelenent vált az olló áldozatává. Ezek között vannak jobbak, rosszabbak, de mint már korábban írtam, jó lenne ezeket is látni egy final cut version-ben. Persze, mondhatják a kritikusok, hogy a film tempója lassabb, kevésbé dinamikus lenne, de akkor mit szóljak a Gyűrűk ura sorozathoz, aminek az eredeti 9 órás verziójához részeként kb. 45 perc - egy órát vágtak hozzá. Sajnos mára úgy tűnik, hogy csak Lucast szabad cikizni, mást nem. De lássuk, mik azok a jelenetek, amik a Jedi-ből kimaradtak, illetve azok, amiket össze tudtam gyűjteni.

 

Star Wars VI - Return of The Jedi

 

- Vader contacts Luke - azaz az ominózus fénykard jelenet. Mark Hamill egy interjúja szerint ezt a jelenetet ő nem forgatta le. Ugyanakkor, akinvek megvan az SE filmzenéje, észreveheti a zenéből és a hozzáírt szövegből, hogy az eredeti és az SE-filmváltozatához képest a zenei anyag bővebb. A leírás szerint Vader kapcsolatban lép Luke-kal. A már interneten is elérhető jelenet létezik, de Mark Hamill nyilatkozatából arra tudok következtetni (hangsúlyozom, hogy ez csak elképzelés), hogy a jelentet kifejezetten az SE-hez forgatták le - a twilek táncosnő jelenete is ilyen volt - de mégsem került bele a bemutatott változatba. Az internetes jelentben hallhatjuk azt is, hogy Vader mondatai már a Birodalomban is elhangoztak. Ha mindez igaz, akkor ez egy igazán jó kis kiegészítés lett volna, s valóban Lucas eredeti koncepciójának megvalósítását jelentette volna, ahogy azt az SE-nél többször is hangoztatták.

- Ben Kenobi kunyhójában hosszabb jelenetek láthatóak - ilyen például, hogy Luke-an jawa szolgálója van, stb. Ez szerintem nem leforgatott jelenet, tehát Deleted Scene volt, csak koncepció, ami nem valósult meg. Amit megismerhetünk ebből, nem is kár érte.

- Jabba palotájában több szörny látható - ez a kiegészítés felesleges lett volna, de megfelelt volna az SE azon koncepciójának, hogy hőseink útjait hosszabban láthatjuk.

- Rancor vs. Krayt sárkány - erről a jelenetről képet egy Star Wars multicd-n láttam. Nem tudom, hogy ez tényleg leforgatott jelenet volt, vagy csak egy promofotó. A jelenet érdekes lett volna, viszont elvesztette volna a meglepetés jellegét a Rancor filmben látható bemutatkozása.

- Rancor vs. Luke - a küzdelem eredetileg hosszabb volt hősünk és a szörny között: Luke először is felugrott volna a kémlelő rácsra, amelyen keresztül Jabba figyelte a harcot. Ám Luke kezét jawák fegyverrel ütötték, így visszaesett a verembe. A jelenet a regénybe is szerepel. Én személy szerint sajnálom, hogy kimaradt, Luke helyzetének kilátástalanságát fokozta volna. Remélem egyszer bekerül egy végső verzióba.

- Jabba bárkája - több jelenetről szerepel pár kép a neten, így többek között C3PO tolmácsol két részegnek, akik összeverekednek, a palotabeli táncosnőnek udvarolnak stb. Sok mindent nem adott volna a filmhez, de szerintem beleférne még.

- Harc a Carcoon-árok feleltt - itt is kimaradt pár jelenet, pl. Leia egy alabárddal lecsap bűnözőt. Nyugodtan maradhattak volna a filmben, különösen úgy, hogy a Jedi bevezetése, hasonlóan a Birodaloméhoz, az eredeti verzióban is "hosszúra" sikeredett, amit az akcióéhes nézőknek egy még hatalmasabb küzdelemmel lehetett volna kárpótolni. Megjegyzem, ami a filmben megmaradt, az is nagyszerű.

- A homokvihar-jelenet - ez volt az első scene, amit a Jedi-hez leforgattak, mégis kimaradt. Sokak szerint ez már alternatív jelenetnek minősül a filmben látható űrhajós búcsújelenthez képest, de szerintem nem, ismerve a regényben leírtakat. Ügyes vágásokkal két különálló, egymásra épülő scene-t lehetett volna csinálni, ugyanakkor az új képsorok szerintem megdobogtatnák a rajongók szívét, ha a filmbe illesztve láthatnánk.

- Dagobah - több jelenetet láthatunk, például, hogy R2 kivesz az X-wingből egy patkányt. Ez egy szokásos tájkép + humor koncepció szerint készült jelenet volt, ami az SE szelleme szerint bekerülhetett volna a filmbe, de szerintem az ősrajongóknál kivágta volna a rezet. Én is örülök, hogy kimaradt.

- Luke és Ben - a regény szerint sokkal hosszabb volt a dialógusuk, többet megtudhattunk volna a Clone-háborúról, Vader átalakulásáról. Ismerve most már a teljes sagát - és ha nincs ellentmondás, márpedig a regény szerint nincs, akkor - beleférne egy final cut-ba. Megjegyzem, hogy a filmben megmaradt dialógus is eredetileg más sorrendben hangzott el. A vágásoknál úgy jártak el, mint Ben kunyhójában látható jeleneteknél. A probléma az volt ugyanis, hogy a lineárisan leforgatott jelenet kicsit unalmasnak tűnt, s inkább, érzelmi motivációk alapján újraszerkesztették. Ezért van az in medias res jellegű beszélgetés a Tatuinon: Apám nem harcolt a háborúban, illetve néhágy baki: a kikapcsolt C3PO megmozdul, amikor Leia hologramja feltűnik (eredeti jelenetben pont fordított volt a képsor, így a színész nem bakizott). A Tatuini jelenetet az eredeti koncepció alapján Adywan újravágta, de az az igazság, hogy tényleg kicsit unalmasabb lett.

- Vader vs. Jerjerrod parancsnok - miután Vader megérezte fia jelenlétét, visszatér a Halálcsillagra, de Jerjerrod parancsnok nem engedi, mondván, hogy a Császár nem ér rá. Vader fojtogatással próbálja a parancsnokot jobb belátásra bírni, majd mikor meghallja, hogy ez a Császár parancsa, unottan Vader elmegy. A jelenetben volt pár royal guard is. Jó kis jelenet volt, kár érte.

- Luke és Vader a Halálcsillagra érkezik - leforgatott képsorok vannak, hogy Luke Vaderrel együtt kilép az imperial shuttle-ből. Szerintem belefért volna.

- Akció a birodalmi bunkerben - Annak idején volt egy vitrines kép: Han a birodalmi bunkerben kibújik egy fedezékből és lő. Kis gyerekként nem értettem ezt, hiszen a jelenet nem volt benne a filmben. (Ne nevessetek, hogy nem értettem, mi lehetett az oka. Ugyanis a Jedit a magyar bemutató évében, 1984 szeptemberében láttam, s akkor hol voltak még a háttérinformációk, az internet! Akkoriban nem is gondolhattuk azt, hogy valamit kivágnak a filmből, utánaolvasni sem lehett! Ha egy-két SW-s kép megjelent a Pajtás-ban, a Képes Újságban, vagy az Ország-világban, akkor azt már ereklyeként őriztük.) A megoldás: deleted scene. A regény is tartalmazza ezt a küzdelmet, megmondom őszintén, a James Kahn féle leírás elég gagyi volt. Fotókat már láttam a harcról, de ez a képsor a most megjelent montázsban azt mondatja velem, hogy ezt a FILMBEN AKAROM LÁTNI! AKAROM, AKAROM!

- A Császár parancsnot ad arra, hogy ha a védőpajzs megsemmisül robbantsák fel az Endor-t - ez a jelenet nagyon jó lett volna, majd később olvashatjátok még, hogy miért. Ugyanakkor még inkább elmélyítenék azt, hogy Luke-ot Palpatine miképp sodorja a sötét oldal felé. Erre az SW 3 ismeretében egy felértékelődő jelenet lehetne egy final cut során, hiszen felvethetné azt, hogy megismétlődik-e Anakin-története, aki szintén a szerettei miatt vált sith-té. Nagyon kéne ez a jelenet.

- Császár kikérdezi Luke-ot a mestereiről, többek között Yodáról - ez a jelenet a regényben van, nem tudom, hogy leforgatták-e, szerintem igen. Ha ez valóban megtörtént, akkor a full saga összefésülése miatt fontos lenne feleleveníteni, hogy Palpatine ismerte Yodát, sőt a regényben leírtak szerint igen megkönnyebbül, amikor megtudja, hogy meghalt. A full saga miatt szerintem mára már elengedhetetlen jelenet.

- Több jelenet az űrcsatában - szerintem a világ legjobb űrcsatáját a Jedi visszatérben láthatjuk, monumentális, lendületes, hihetetlenül jó koreográfiája van, amit más filmeknél, így pl. a FFüggetlenség Napjának végső csatájánál is felhasználtak. Egy hibája van az űrcsatának, hogy nagyon rövid. Megoldás: felhasználni a deleted scene-eket, van belőlük sok. Az Ezeréves Sólyom lövészei, kalamári pilóták, Madine tábornok akcióban, B-wingek ostromolnak csillagrombolókat. Hadd szóljon, lássuk csak mindet!

- Hosszabb Ewok-csata: a szituáció ugyanez, láthatnák fatörzzsel szétütött AT-ST-t (a jelenet látható a From Star Wars To Jedi dokumentumfimben), több, talán véresebb küzdelmet, ami a sokak által kritizált, komolytalannak minősített ewok-csatát a kritikusabb nézőbb számára is elfogadhatóbbá tenné.

- Luke vs. Vader - a filmben láthatjuk, hogy amikor Vader keresi Luke-ot a párbaj során, a kezében két fénykard van. Persze, mert Luke, aki nem akar harcolni vele, odadobta neki a kardját, majd amikor Vader már Leiát akarná átállítani a Sötét Oldalra, a kard visszaröppen Luke kezébe. Mivel a filmben látható képsorban is benne van a két fénykard, dramaturgiai szempontból is ki kellene javítani mindezzel a jelenetet.

- A Császár destory-Endor parancsának a végrehajtása - a regény leírja, hogy Ackar figyelmezteti Landot, sietniük kell, mert a Halálcsillag az Endor felé fordul. Ez még feszültebbé tehette volna a film végét. Majd a csata végén láthattuk volna azt, hogy Jerjerrod ott marad a tűzelőszobában, ahol már mindenki menekülésre vette a dolgot. Ő is elgondolkozik, hogy megnyomja e a tűzgombot, majd arról leveszi a kezét és úgy dönt, ha már a Birodalomnak vége, mások ne haljanak meg feleslegesen. A regényben ez a jelenet csak félig van leírva, amíg a parancsnok az elsütőszerkezetet a kezébe veszi, a többit a néhai ATOMSW.hu-ról vettem. Szerintem ez egy igen emberi jelenet lett volna, a filmet nem ewokos vidámmá, hanem komolyabb hangvételűbbé tette volna. Nagy kár érte.

- A ewok-celebration még hosszabb vol eredetleg, egy-két képet az eredeti trailer-ekből is láthatunk.

 

Kb. ennyi volt amit össze tudtam gereblyézni, de szerintem van még néhány hiányzó jelenet. Úgy gondolom, hogy mi, akik több mint három évtizede éltetjük a sagát, megérdemelnénk, ha Lucas-mester elszánná magát egy final cut-ra. Én speciel ezért örülök annak, hogy a BD-n már talán felújított deleted scenek lesznek, amelyeket már vissza/be lehethe illeszteni a filmekbe. Talán ez lehetne az első lépcső ahhoz, hogy a majd bemutatandó 3D-s változat valóban egy végső, extended version legyen. Én ebben bízom és személy szerint nagyon várom is ezt a megoldást. Mert ha megfigyeljük Lucas eddigi munkásságát, akkor láthatjuk annak következetességét:

eredeti változat - eredeti digitálisan felújított - mivel a digitális munka csodákra képes SE - az SE lépcsőfok volt az SW 1-3-hoz + DVD verison - blue ray version - 3D version - ????final cut extended version????. Ha lesz, akkor csak annyit mondok, erre vártam már mióta.

Tudom, hogy kicsit hosszú voltam, de remélem nem volt unalmas a fentieken végigrágni magatokat. Köszönöm, hogy rászántad magad, és - mivel csak most kezdtem el hozzászólogatni a fórumhoz, engedjétek meg, hogy köszönetet mondjak ezért a fórumért,.

UI: lentebb pár kép a kimaradt SW6-jelentekből.

08.jpg

1173.jpg

1174.jpg

1175.jpg

1176.jpg

1177.jpg

1178.jpg

1179.jpg

1181.jpg

1182.jpg

1192.jpg

1210.jpg

1210.jpg

1214.jpg

1227.jpg

1228.jpg

1229.jpg

1230.jpg

1231.jpg

MADINE IN ACTION.jpg

off_to_see_emperor_02.jpg

returnofthejediscenes.jpg

tumblr_l78zthsy1e1qz82gvo1_500.jpg

untitled.bmp

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom. Igazából én TOJOK! arra, hogy ki vannak-e javítva a kardok vagy nincsenek. Nem a kardok miatt fogom megvásárolni!

 

Én eléggé rákészítettem magam, hogy egy javított, tökéletes képminőségű verzióért beruházok egy új lejátszóra és beleinvesztálok ebbe a méregdrága kiadványba is. Tekintve, hogy már tekintélyes összeget fordítottam az elmúlt 10 évben SW-re, ha így, 2011-ben képtelenek arra, hogy néhány egyszerű effektet javítsanak, akkor nem vagyok hajlandó egy fillérrel sem növelni érte az ő hasznukat. Ne nézzenek már hülyének. Amúgy vicces, hogy a 2004-es extra DVD-n meg ki tudták cserélni a Mill.Falconon azt a bizonyos kardot kékre, de a filmben simán hagyták zölden.

Tudom, a film a lényeg nem az effektek. De ezen az alapon tökéletesen elvagyok a DVD-vel is. Viszont akármikor meglátok egy rossz fénykardot, vagy egy fals nevet stáblistán, engem kibillent, mert egyszerűen gagyi, félmunka. Technikailag is és a történet szempontjából is. Akármennyire is rajongók vagyunk ne nyomjanak már le minden sz*rt a torkunkon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én eléggé rákészítettem magam, hogy egy javított, tökéletes képminőségű verzióért beruházok egy új lejátszóra és beleinvesztálok ebbe a méregdrága kiadványba is. Tekintve, hogy már tekintélyes összeget fordítottam az elmúlt 10 évben SW-re, ha így, 2011-ben képtelenek arra, hogy néhány egyszerű effektet javítsanak, akkor nem vagyok hajlandó egy fillérrel sem növelni érte az ő hasznukat. Ne nézzenek már hülyének. Amúgy vicces, hogy a 2004-es extra DVD-n meg ki tudták cserélni a Mill.Falconon azt a bizonyos kardot kékre, de a filmben simán hagyták zölden.

Tudom, a film a lényeg nem az effektek. De ezen az alapon tökéletesen elvagyok a DVD-vel is. Viszont akármikor meglátok egy rossz fénykardot, vagy egy fals nevet stáblistán, engem kibillent, mert egyszerűen gagyi, félmunka. Technikailag is és a történet szempontjából is. Akármennyire is rajongók vagyunk ne nyomjanak már le minden sz*rt a torkunkon.

 

Nekem DVD-n eredetiben csak az EP III van meg (ezt már korábban is írtam) szóval nálam kötelező vétel a BD kiadás.

És nekem megfelel úgy, ahogy kiadják, bőven!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom. Igazából én TOJOK! arra, hogy ki vannak-e javítva a kardok vagy nincsenek. Nem a kardok miatt fogom megvásárolni!

 

A transzfer 1000szer jobban idegesít mint a kard. És ideges és elkeseredett vagyok, mert nagyon vártam, és nagyon szerettem volna megvenni. Azt hittem, h ez lesz az Ultimate Edition. Mindig lehurrogtam, aki fikázta Lucast, h na még egy bőrt lehúz. Nem mondom, most jön a végleges... erre csak még egy...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A transzfer 1000szer jobban idegesít mint a kard. És ideges és elkeseredett vagyok, mert nagyon vártam, és nagyon szerettem volna megvenni. Azt hittem, h ez lesz az Ultimate Edition. Mindig lehurrogtam, aki fikázta Lucast, h na még egy bőrt lehúz. Nem mondom, most jön a végleges... erre csak még egy...

 

Ezzel én is így vagyok...sokadik kiadás után az ember türelmét veszti.

 

Nekem viszont van egy olyan érzésem (inkább hitem), hogy a kritikus helyeken azért csak javítva lesznek azok a fránya kardok. Az számomra sem kérdéses többé, hogy a 2004-es transfert kapjuk, csak szebb minőségben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt is hozzáadom az ismereteimet.

Ismerem a történetet, de nem hinném hogy sokkal több időt venne igénybe kiszínezni a fénykardokat, mint beletenni ezt a jelenetet.

 

 

Hát nem tudom. Igazából én TOJOK! arra, hogy ki vannak-e javítva a kardok vagy nincsenek. Nem a kardok miatt fogom megvásárolni!

A dvd-n se zavartak túlságosan, de tudod ez egy elvi kérdés. Nem két napig dolgoztak a kiadvánnyal, és mi se két fillérért vásárolnánk meg - az a minimum hogy az ilyen jelentéktelen(?) dolgokat kijavítsák. A dvd-re is ciki volt bent hagyniuk a dolgot, hát még 7 év elteltével mennyire az. Tudod mi ez? Igénytelenség. Amit a Lucasfilm szerintem nem engedhet meg magának.

 

Persze nem akarok én se folyton panaszkodni, csak rossz megint csalódni. Az meg hogy még dolgoznak rajta meg ez nem a kész kópia az szép álom, 2004-ben is mindenki ezt mondta mikor kiadták az előzetest hozzá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én értem a problémátokat Obi! Csak mivel nekem sajnos eredetiben nincs meg a teljes Saga... és a BD-t már nagyon vártam, teljesen mindegy milyen lesz, nálam tuti vétel. Mert ahogy a képeket elnézem remek kiadvány, biztos vagyok benne, hogy a kép minőségétől le fogok zsibbadni, és végre meglesz a teljes Saga nekem is eredetiben. Direkt azért nem vettem meg (mert nem olyan régen akartam ugyanis beszerezni) a teljes díszdobozos Saga gyűjteményt DVD-re... de így csak jobb (igaz drágább) megvenni a BD változatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tényleg jó kis írások, sok jelenetnél valóban az az ember érzése, hogy jobb lenne, ha benne hagyták volna a filmben, de számomra így is korrekt, kerek egész a 6 rész története.

Egy végleges verzió pedig tényleg jó lenne, mert ez így több mint gáz, ha eleve nem a tökéletesre törekednek, hanem arra, hogy majd úgyis lesz új, meg egy még újabb kiadás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fénykardokról: nekem is a gyengéim!

Persze, hiszen miattuk lettem rajongó.

De, most eszembe jutott egy régi dolog(megpróbálok nem ködösen fogalmazni, mert csak emlék):

Anno, a kemény vhs-korszakban hangalámondással láttam először fénykardot.(és star warst)

Nem olyan volt, mint most(főleg az ep2 és 3 fix színű és aurájú kardjaira gondolok)

Luke aktiválta, és előtört egy ciános-kékes-zöldes-világos-fehér penge!

A fura vibrálása jobban passzolt a hangeffektjére és olyan baromi misztikus volt.

És ahogy mozgott a levegőben?! -imádtam.

FÉNYKARD-volt.

Sőt annyira kis gügye voltam, hogy beleképzeltem, hogy egyszer ilyen, egyszer olyan színű. Mikor milyen kedve van! ebben lehett egy kis szerepe a 4 és a 6 akkori összefolyásának.

:lol: kéretik nem nagyon kinevetni a 4-5 éveseket! Ez van; néha ez ment, néha az!

 

Az újak tökéletesek, "színük se rebben", sőt még néha engem meglepően hegyesek is.

LÉZERKARDOK.(egyébként utálom ezt a kifejezést, és sajnálom, hogy a baljós árnyakbeli 1x-i elhangzása miatt szinkronban megnyerte az egész elő-trilógia!)

 

Ennek ellenére vágyom az egységesülésre, és ha az Új reményben az Obi-Vader párbajra jól cserélték ki 2004-ben, akkor a többi helyen én is elvárom ezt!

Akkor is, ha ezzel elvész túlmisztifikált régi képzelgésem, hogy milyenek is. Akkor legyenek határozott vonalúak, állandó fényűek, és ha akarják, felőlem még hegyesek is, csak legyenek egyformák!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek ellenére vágyom az egységesülésre, és ha az Új reményben az Obi-Vader párbajra jól cserélték ki 2004-ben, akkor a többi helyen én is elvárom ezt!

Akkor is, ha ezzel elvész túlmisztifikált régi képzelgésem, hogy milyenek is. Akkor legyenek határozott vonalúak, állandó fényűek, és ha akarják, felőlem még hegyesek is, csak legyenek egyformák!

 

Nem cserélték ki a kardokat 2004-ben sem az Obi vs Vader párbaj alatt. Sokáig én is ebben a hiszemben voltam, de a valóság itt is keserűbb mint azt a képzeletünk láttatni szeretné.

Egyetlen egy dolgot tettek, a Vader előtt becsukódó aktónál megfestették a kardot, mert ott volt egy kihagyás. De tették ezt is igen szarul, mert az előtte lévő vágásban viszont elfelejtették kijavítani, így továbbra is csak a rúd látszik.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.