Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Észrevetted, hogy az EPI -ben is remegnek? :D

 

Hát eddig nem, de most már az is zavarni fog :D :D :D :D Csak hülyülök...

 

 

 

Szerintem mindannyian hagyjuk ezt a fénykard témát nem vezet sehova, kicserélhették volna, de nem tették, és valószínűleg már soha nem is fogják. Vader kardja meg nem lila vagymi abban a trailer, a régi kezdetleges effekt ennyi, de máskor sem nézett ki jobban abban a jelenetben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár még ez se perdöntő, de azért mekkora a különbség egy alacsony felbontású képhez képest igaz? :)

 

Ja igen a 360p az egy semmi. Egyébként az xpress-en ugyanebben a topicban találtam most képet az amerikai és az európai kiadásról.

Lehet, hogy már voltak ide is berakva, nem tudom,

csak azt akartam mondani, hogy mennyire örülök, hogy az európai lett a szebb és főleg a lemezek számára biztonságosabb.

Vélemények?

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja igen a 360p az egy semmi. Egyébként az xpress-en ugyanebben a topicban találtam most képet az amerikai és az európai kiadásról.

Lehet, hogy már voltak ide is berakva, nem tudom,

csak azt akartam mondani, hogy mennyire örülök, hogy az európai lett a szebb és föleg a lemezek számára biztonságosabb.

Vélemények?

Szerintem is jobb lesz a miénk. :) Nekem ez a csúsztatós verzió nem jön be. Bár a BD korong sokkal strapabíróbb mint a DVD, akkor se akarom ki be tologatni a tokba. :) Arról nem is beszélve, hogy a szitázása is szebb, hangulatosabb az európainak. Remélem 12 -én jelenik meg nálunk is, csak úgy mint az angoloknál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lerágott csont, tudom, de ezen a képen nem vörös Vader kardja. De az is lehet, hogy csak én vagyok színvak. Egyébként az SE-ben csak a párbaj nyitásakor lilás a kard, utána érdekes módon megváltozik normál vörösre.

 

Ezen a képen talán látszik, hogy mire gondolok.

sw5_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Talán a BR-kiadásban is így lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lerágott csont, tudom, de ezen a képen nem vörös Vader kardja. De az is lehet, hogy csak én vagyok színvak. Egyébként az SE-ben csak a párbaj nyitásakor lilás a kard, utána érdekes módon megváltozik normál vörösre.

 

Ezen a képen talán látszik, hogy mire gondolok.

sw5_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Talán a BR-kiadásban is így lesz.

De ez már rossz pont azért amit írsz is, mert nem ugyanaz a shot. Itt pedig változik folyamatában nézve. Ezért nincs értelme képeket kiragadni mert az nagy valószínűséggel nagyjából egyező lesz minden verzióban.

 

Egyébként ja gonoszkodni akarnék, akkor azt mondanám, hogy Luke kardja az SE-ben lilás színű, míg a BD-n szép kék. :P

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is jobb lesz a miénk. :) Nekem ez a csúsztatós verzió nem jön be. Bár a BD korong sokkal strapabíróbb mint a DVD, akkor se akarom ki be tologatni a tokba. :) Arról nem is beszélve, hogy a szitázása is szebb, hangulatosabb az európainak. Remélem 12 -én jelenik meg nálunk is, csak úgy mint az angoloknál.

 

Igen én is remélem 12.-ét!

És azokat a szép festményszerű képeket füzetbe fűzve kapjuk, és nem alóluk kell kicsalni a lemezeket.

Jó lesz bizony és tényleg csodálkozom, hogy mi kapjuk a jobbat.

A képeket az amcsik azért kapják kihajtogatós belső borítóként,

mert ők a mentalításukból adódóan úgysem tudnának vigyázni egy füzetre! ;)

A szintén festményszerű gyönyörű lemezek meg csak hab a tortán a snassz másik helyet.

Mondjuk a képbe csúsztatva egy másik kép a korongon elég gagyi hatást kelthet.

(ha csak nem úgy szitázták volna az amcsit, hogy beleolvadjon a képbe!)

Mivel nem, ezért így duplán alulmaradtak, se kék digi, se füzet, se szép lemezek.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen én is remélem 12.-ét!

És azokat a szép festményszerű képeket füzetbe fűzve kapjuk, és nem alóluk kell kicsalni a lemezeket.

Jó lesz bizony és tényleg csodálkozom, hogy mi kapjuk a jobbat.

A képeket az amcsik azért kapják kihajtogatós belső borítóként,

mert ők a mentalításukból adódóan úgysem tudnának vigyázni egy füzetre! ;)

A szintén festményszerű gyönyörű lemezek meg csak hab a tortán a snassz másik helyet.

Mondjuk a képbe csúsztatva egy másik kép a korongon elég gagyi hatást kelthet.

Ezért így duplán alulmaradtak, se kék digi, se füzet, se szép lemezek.

Egyre nehezebben megy a várakozás. :( Ez az új trailer teljesen meggyőzött.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyre nehezebben megy a várakozás. :( Ez az új trailer teljesen meggyőzött.

 

Igen én is számolom a napokat... :(

Egyébként pont azon gondolkoztam, hogy már csak kb. 4 hét.

És lesz ugye magyar vonatkozás is a lemezeken.

Szóval nem igaz, hogy egy-két kiváltságos kézben és szem előtt már ott van a cuccunk! :lol:

A fenébe is! Pályát tévesztettem! :lol:

De vajon tényleg így van? Vagy külföldön tartanak egy két magyar-t erre a célra.

Bár ez hülyeség, utószinkronra is szükség lesz, mert a Birodalom visszavágé és a Baljós árnyaké nem megfelelő. A beollózott jelenetek miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen én is számolom a napokat... :(

Egyébként pont azon gondolkoztam, hogy már csak kb. 4 hét.

És lesz ugye magyar vonatkozás is a lemezeken.

Szóval nem igaz, hogy egy-két kiváltságos kézben és szem előtt már ott van a cuccunk! :lol:

A fenébe is! Pályát tévesztettem! :lol:

De vajon tényleg így van? Vagy külföldön tartanak egy két magyar-t erre a célra.

Bár ez hülyeség, utószinkronra is szükség lesz, mert a Birodalom visszavágé és a Baljós árnyaké nem megfelelő. A beollózott jelenetek miatt.

Szerintem a magyar kiadás már lassan kész lesz. Az is lehet, hogy valamelyik gyárban már ott várja, hogy behozzák az országba. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van az új trailerben 0:37-nél egy rész, ahol a lépegetőket odavarázsolják a képre. Ez érdekes, mert olyan mintha a trükkökhöz is hozzányúltak volna az ILM-nél. Vagy csak a trailer kedvéért csinálták ezt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez most olyan kör-e-mail stílus lesz, de padlóra vágott egy xpress-es hsz.

Egy Lightning nevű hozzászóló már júniusban látta Németországban az SW BD-t.

De nem is akarom lelőni az összes poént, tessék nevetni. vagy sírni:

http://www.xpress.hu/bluray/prod.asp?FILMAZ=13748&VID=066-1051717264-29158397827773370

Dobtam is egy köszönőírást az előtrilógia bd fórumba neki a kellemes pecekért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt mondom hogy az tényleg ciki lett volna ha a zöld meg összeakadó kardokat bent hagyják, de erről szó sincs, csak néhol fura árnyalata van. Egy 30 éves filmnél ez csak megengedhető. :)

 

Plusz, azon a képkockán azért tűnik rózsaszínnek Vader fénykardja, mert kék fények világítanak. És mi történik a való életben is ha piros és kék fényeket egymás mögé teszünk? Rózsaszín pompázás. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez most olyan kör-e-mail stílus lesz, de padlóra vágott egy xpress-es hsz.

Egy Lightning nevű hozzászóló már júniusban látta Németországban az SW BD-t.

De nem is akarom lelőni az összes poént, tessék nevetni. vagy sírni:

http://www.xpress.hu/bluray/prod.asp?FILMAZ=13748&VID=066-1051717264-29158397827773370

Dobtam is egy köszönőírást az előtrilógia bd fórumba neki a kellemes pecekért.

Ezt olvastam anno, jót derültem rajta. :)

 

Én azt mondom hogy az tényleg ciki lett volna ha a zöld meg összeakadó kardokat bent hagyják, de erről szó sincs, csak néhol fura árnyalata van. Egy 30 éves filmnél ez csak megengedhető. :)

 

Plusz, azon a képkockán azért tűnik rózsaszínnek Vader fénykardja, mert kék fények világítanak. És mi történik a való életben is ha piros és kék fényeket egymás mögé teszünk? Rózsaszín pompázás. :D

Na ez meg a másik, fizikai oka. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van az új trailerben 0:37-nél egy rész, ahol a lépegetőket odavarázsolják a képre. Ez érdekes, mert olyan mintha a trükkökhöz is hozzányúltak volna az ILM-nél. Vagy csak a trailer kedvéért csinálták ezt?

Szerintem csak ez egy extrában lesz benne. Olyan mint amikor Windu a kék háttér előtt rohan, majd átvált a kép a kész jelenetre. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt viszont tényleg nem értem, h a kivágott jelenetek miért nem lettek felújítva. Vajon lesz egyáltalán EpI-III kivágott jelenet, mert azokból még semmit nem mutattak.

 

Az előtrilógia bónusz lemezének sample videójának a 45. másodpercében mutatnak ep1-es bővített jelenetet, ami sajnos szintén nincs befejezve, félkész Watto lebeg a podrace hangárban. A jelek szerint sok kimaradt jelenet egyáltalán nincs feljújítva, sok pedig megmaradt animatics állapotban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Helyesbítsünk...az, hogy a korongra félkész állapotban kerülnek fel a kivágott jelenetek (vagy azoknak egy részük), még nem jelenti azt, hogy nincs meg az ILM berkeiben végleges változat belőlük. Ez a gesztus pusztán annyit jelent, hogy Lucas nem szeretné, ha valaki effektíve összevágná a filmeket egyfajta rendezői változattá, hiszen az eleve kizárja a későbbi hivatalos rendezői változatok kiadásának a lehetőségét (csökkenne a potenciális vásárlók száma). Ennyit jelent és nem többet.

 

Arról nem is beszélve, hogy a Lucasfilm független stúdió, nem része a hollywoodi nagy stúdió rendszernek, tehát a Star Wars filmek mindig is Lucas elképzelését tükrözték. Nem kell külön rendezői változat, hiszen Lucas a vágás folyamatában nem volt korlátozva.

 

Ezért is nem rendezői változat lett a 97SE, hanem felujított (speciális) változat.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért olyan kimaradt jeleneteket szeretnék látni a blu-ray extrái között, ahol rendes animációt készítenek a cgi lényeknek (még az ep2 Padmé a szenátusban Jar-Jar-ja is bőven hagy kívánni valót maga után, de legalább késznek tűnik), az nem vígasztal, hogy az ILM-nek megvan a merevlemezén.

 

Valaki összeírhatná már a végleges listát, hogy mik lesznek a korongokon - én jobban várom a kimaradt jeleneteket, mint magukat a filmeket... :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valaki összeírhatná már a végleges listát, hogy mik lesznek a korongokon - én jobban várom a kimaradt jeleneteket, mint magukat a filmeket... :peace:

Nekem ezek a jelenetek mindig csak érdekességek maradnak. Nem véletlenül lettek kivágva. :) Én azt várom a megjelenéstől, hogy egy kicsit erőre kapjon a filmek szekció. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ezek a jelenetek mindig csak érdekességek maradnak. Nem véletlenül lettek kivágva. :) Én azt várom a megjelenéstől, hogy egy kicsit erőre kapjon a filmek szekció. :)

 

Ezzel csak maximálisan egyetérteni tudok. Mindazonáltal nálam is prioritást élveznek a kivágott jelenetek...azonban kizárólag mint érdekesség.

 

A régi részek vágása tökéletes, nem igényel a történet újabb jeleneteket, amit igényel az talán az effektek finomhangolása...ez minden.

Ami az új részeket illeti, ott sincs különösebb probléma, viszont néhány jelenetnél dolgozhatott volna az olló. Kicsit barokkosan hömpölyög néhány párbeszéd. Új jelenetekre ott sincs szükség.

 

Egyetlen dolgot hiányolok, nevezetesen, hogy az EPII aréna ütközet alá nem írt Williams új zenét az állítólagos időhiány miatt, ezért az EPI-hez írt végezenét rakták be alá.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is érdekességek, de akkor még érdekesebb lenne, ha legalább a kép fel lenne újítva :D vagy az effektek be lennének fejezve. Azért ezt tényleg megcsinálhatták volna. Bővítésekre én sem nagyon vágyom.

 

Eddig nem sok kivágott jelenetet láttunk, de például az, ahol Luke összeszereli a kardját majd kinyitja a pengét, el van látva effektel. Tehát máris van egy jelenet, ami régi is és még effekt is van rajta.

 

Aztán ott a Wampás jelenet, amit eddig láttunk belőle az alapján maga a katasztrófa. A silány bábok és azok idétlen mozgatása nevettséges. Ott minimum egy újraforgatás kellene....csak ugye akkor már nem kivágott jelenetről beszélünk. Lesznek jelenetek, ahol kapunk utólag helyreállított effekteket (mint Luke fénykardja) és kapunk animatixot és kapunk csak kékhátteres felvételeket, de biztos lesz jópár olyan is, amit korábban már véglegesítettek, csak nem került a filmbe. Nyilván a B winges jelenet egy ilyen lesz, ahol kapunk egy komplett űrcsata szegmenst. De lehet, hogy ilyen idétlen papír sablonokat fognak mozgatni (régen csak az volt az animatix helyett) és csak a belső felvételek (pilótafülke) lettek ténylegesen leforgatva.

 

Ugye ahol Han csókolózik a kantinban (Behind the Magic CD-n is rajta van), abból ninsc színes kópiás felvétel, csak az a fekete fehér. Mindenki ismeri a történetet (aki nem az majd most megismeri), hogy az a fekete fehér jelenet a kantina felvételek első vágása amit a New Hope film első operatőre rögzített, akit Lucas kirúgott a forgatásról, annyira nem volt megelégedve a munkájával. Ezt követően újra lett forgatva az egész kantina jelenetsor, az első verzió pedig megmaradt fekete-fehér kiadásban az utókornak. Nincs belőle más verzió. Azt nyilván költséges és felesleges lenne feljavítani.

 

Számos ilyen jelenet van, amit nem végleges nyersanyagra forgattak. Ezeket ma már meg lehetne szépen csinálni, csak hát...minek(?)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Esetleg tudná nekem valaki prezentálni ezt az új trailert avi -ban? :) Jó lenne megnézni a plazmán. :P

Nekem ezt sikerált összehozni. Ha eleve HD-s lenne az lenne az igazi. HD monitoron szerintem jól mutat de nem biztos hogy plazmán is jó lesz.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem ezt sikerált összehozni. Ha eleve HD-s lenne az lenne az igazi. HD monitoron szerintem jól mutat de nem biztos hogy plazmán is jó lesz.

 

Köszi a fáradozásodat, de nekem már monitoron is kegyetlen pixelháború van.

Később én is megnézem azért plazmán is.

Fura mert 1072p-s. Mitől lett ilyen?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi a fáradozásodat, de nekem már monitoron is kegyetlen pixelháború van.

Később én is megnézem azért plazmán is.

Fura mert 1072p-s. Mitől lett ilyen?

Nem tudom miért olyan. Az átalakító az eredeti felbontás megtartására volt állítva.

Ha viszi a lejátszód vagy ha gépen játszod le és úgy nézed a TeVén akkor a plazma még összejöhet.

Ja és szívesen! :peace:

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.