Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

Végre sikerült egy külföldi (olasz) kiadású ep3-at megsasolnom. Sajnos még csak 3/4 órát láttam a filmből, de az már bizonyos, hogy a magyar kiadáson tényleg elrontották a hangot. Végre igazi tere van a filmnek. Olyan részletek jöttek ki, amikre eddig nem is emlékeztem, hogy lennének. Ill. az eddig csak éppenhogy hallható hangok felerősödtek. Arra már korábban is gondoltam, hogy a fénykardok hangjait valószínű, hogy a Trilógiához kezdték igazítani, ill. kicsit más koncepciót használtak az ep1-2-höz képest. Persze a nagy jelenetek még hátra vannak, remélem ma lesz rá alkalmam, hogy belenézzek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát pedig nálam nincs gond a DVD-vel, de még a tavalyi házimozikiállításon is pöpecül szólt a film. Érdekes :S

Annyi gond van talán csak, hogy az átlagosnál feljebb kell venni a hangerőt. De ettől függetlenűl a részletgazdagság megmarad.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj azt annyira nem bírom. Nézem DVD-n a filmet a TV-n és egy csomószor elfelejtem hogy majdnem tökig felhangosítottam hozzá és miután átváltok egy másik adóra megcsapja a fülemet mint az állat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen elég gond az...

Hát mire való a Volume gomb dédpapi? :D

 

Amúgy a Baljós Árnyak hangsávját nem tudja überelni semelyik másik SW kiadás sem. Na az egy gyönyörűséges anyag. Bár, most hogy hála Marteencának, megvan a fogatverseny külön demója ég és föld a különbség a filmben hallottakhoz képest :|

Brutális! :D

 

 

Az EP3 halkabb hangját egyébként meg a több hangsáv okozhatja, ámbár a Verdák cimű animációs filmen vagy egy féltucat többcsatornás hangsáv lett elhelyezve, mégis a magyar 5.1 akkorát szól, hogy csak na :yeah: És nem kell tekergetni a hangerőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj azt annyira nem bírom. Nézem DVD-n a filmet a TV-n és egy csomószor elfelejtem hogy majdnem tökig felhangosítottam hozzá és miután átváltok egy másik adóra megcsapja a fülemet mint az állat.

Én simán amikor nézem a tv-t és film közben reklámot adnak le na akkor kurvára felszokott menni a pumba bennem, mert olyan hangerővel szólal meg mintazállat.

(Más dinamikával nyomatják)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

Ennél már csak az a sz*rabb amikor egy filmen belül a lövöldözések és az 'effektek' baromi hangosan szólnak, a párbeszédek meg alig hallhatók :yeah:

 

 

ON

Ilyesmi szerintem föleg akkor szokott előfordulni, ha 5.1-es hangot sztereóban hallgat az ember...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én simán amikor nézem a tv-t és film közben reklámot adnak le na akkor kurvára felszokott menni a pumba bennem, mert olyan hangerővel szólal meg mintazállat.

(Más dinamikával nyomatják)

Hát az se kellemes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát mire való a Volume gomb dédpapi? :yeah:

:| Arra, hogy a szerencsétlen öregemberek beállítsák maguknak a kellemes hangzást, amitől a ház remeg, és ne kelljen egyetlen film miatt újra keresgélni azt a nyüves távzó-távzót, mert már a memóriám nem a régi ám az ilyen akciókhoz :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát akkor egy kis rövid szösszenet az ep3-ról:

Sajnos idő hiányában igazán átnyálazott összehasonlítást nem tudtam végezni a két kiadás között.

Azt hiszem tényleg az lehet a bibi a magyar kiadással, hogy halk lett. De én úgy vettem észre, hogy hiába a feltekerés, elvesztek a részletek a hangból. Hangosnak hangos, de...

Ismét csak azt tudom mondani, hogy a külföldi kiadáson van igazán tere a hangnak. Sos-sok jelenetet hozhatnék fel, ahol nyilvánvaló és élményt befolyásoló különbséget véltem felfedezni. Egy, amit személy szerint kiemelnék az a mustafari párbaj. A fénykard-suhintások hangjai alapvetően nem változtak, csakhogy végre értem, hogy miért csak alig hallhatóak, amikor a lávatengerben nyomják Obi1-ék. Végre csontig hatolóan érezni az atmoszférát. A hömpölygő láva életre kelt. Nemcsak egy nagy hangzavar. Ez nagyon megfogott.

És a párbeszédek is erőteljesebben szólnak. Amikor Anakin megy Palpihoz a kis titokszobájába nagyon jó mind a beszéd tisztasága mind a háttérhang. Sokkal erőteljesebb.

A háttérsugárzók is sokkal többet dolgoznak.

Ígérem, a jövő hétre a kulcsfontosságú (hang szempontjából) jeleneteket egymás után össze fogom vetni a két kiadás cserélgetésével és beszámolok a fejleményekről.

Már csak ezért is úgy gondolom, hogy a Saga DVD nagyon is szükséges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.