Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Kár, hogy csak a dobozt nem lehet külön megvenni, ha egyébként semmi más változás nincs. :)

Nekem az Ep1 nincs meg eredetiben, így a Prequel Trilogy lehet, hogy érdekel, de a Trilogy-t változatlanul, csak a doboz miatt nem venném meg, hiába nagyon szép egymás mellett a kettő. Bár végül is... ki tudja? :) Attól is függ, mennyibe fog kerülni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, az ár nálam is jelentős probléma. Még jelentősebb, hogy épp mennyi az erre a célra fordítható pénzem. A csábítás viszont nagyon erős. Végre meglenne a teljes hexológia hivatalos DVD változatban. Majd az idő eldönti. Mindenesetre felkerült az elsőbbséget élvező dolgok listájára... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én tuti nem veszem meg (már ha itthon megjelenik), még akkor sem ha lenne rajta szinkron. Meg van mind a hat rész gyáriban, és ha csak nem módosítanak megint valamit a filmeken, akkor maradnak is ezek, míg be nem döglenek :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újra én sem venném meg a filmeket, még ha szinkronosak, akkor sem, mivel megvan mind szinkronosan. A ROTS még HD felbontásban is, a régiek a 97-es szinkronnal és az eredeti szinkronnal is.

Szóval csak a Prequel doboza kéne nekem.

 

Ha majd kijön BR-en vagy nagyon szép díszdobozban (lsd. a Bosszú trillógia külföldi megjelenése vagy a magyar Schindler listája megjelenés esetleg a Zatoichi vagy ezekhez (Butch és Smaragd Sárkány hozzászólásaiban lévők) hasonló kiadásban)

Szerkesztve: - Mina
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Intercom válasza az Xpress-en ezekhez kapcsolódóan:

STAR WARS - Prequel Trilogy /I.-II.-III./ ( 6 DVD )

STAR WARS - The Original Trilogy /IV.-V.-VI./ ( 6 DVD )

 

"előfordulhat, hogy a korábban már megjelent változatokból limitált ideig lesz újra a piacon." :o

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Biztos belenéztek a kristálygömbjükbe, és ezt olvasták ki belőle. :o

Egyébként nem mindenhol vannak teljesen visszahívva ezek a filmek, az USA-ban szerintem még lehet kapni egy-egy változatot, és a nyáron a német amazonnál is láttam árulni az Ep2-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A mai technikával a prequel szintjére lehet hozni a régi filmeket.A kérdés az, hogy akarják-e vagy nem?

Odáig fel lehet hozni, de attól még nem lesz tökéletesen kijavítva. Meg mellesleg, a színváltós fénykardokat leszámítva, szerintem már a 2004-es DVD is lazán megvolt az ep2 szintjén (képben az ep1-et tuti lekörözte).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Odáig fel lehet hozni, de attól még nem lesz tökéletesen kijavítva. Meg mellesleg, a színváltós fénykardokat leszámítva, szerintem már a 2004-es DVD is lazán megvolt az ep2 szintjén (képben az ep1-et tuti lekörözte).

 

Teljesen Igazad van Dzséjt! Ma a dvd-n megjelent Star Wars kiadásokban a regrosszabb képminősége az ep I. -nek van. Nagyon gáz. Sőt még Yoda annál is gázabb. Bár hozzá kell tennem, hogy láttam olyan " előzetest" (nem tudom azt ki csinálta, lehet hogy azt sem Lucasék) amiben Yoda ki lett javítva digire. Na az tetszett.

 

Neked is igazad van Gyoka Lamaro! Az Én véleményem, (remélem többeké ez) hogy több jó ötlet volt az Adywan verzióban mint rossz. Csak egy példa: nekem nagyon bejött az a dinamikus vágás amit a Obi vs. Vader -nél alkalmaztak, és nem mellesleg nagyon nagyon bejött alatta a zene is. Viszont szerintem Lucas már csak azért se fogja felhasználni ezeket az ötleteket, még akkor se ha tetszettek neki. Van Ő annyira makacs és büszke ember. :o

 

Na de bízzunk abban, hogy a nagy varázsló a Blu-ray verzióra tartogatja a puskaporát. és bízik abban, hogy végre mindenki (legalábbis a többség) elégedetten dől hátra és azt mondja: "igen, ez az amit vártam"............... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen Igazad van Dzséjt! Ma a dvd-n megjelent Star Wars kiadásokban a regrosszabb képminősége az ep I. -nek van. Nagyon gáz. Sőt még Yoda annál is gázabb. Bár hozzá kell tennem, hogy láttam olyan " előzetest" (nem tudom azt ki csinálta, lehet hogy azt sem Lucasék) amiben Yoda ki lett javítva digire. Na az tetszett.

Az nem előzetes volt, hanem az Ep3 egyik extrája, mely Vaderről szólt, és a "Félelem vezet a Sötét Oldalra..." dialógus lett kicserélve benne digi-Yodára. Elméletileg az ep3-as Yoda modell tesztjeként csinálták meg, de ha nincs vele egyéb szándékuk, akkor miért szőtték bele egy olyan dokufilmbe, ami nem az ep3 készítéséről szólt?

Valóban van még néhány apró részlet, amit Adywan feljavított, de ezek szerintem csak az apró vágási hibák, képi nüanszok (vadászok ablakán túl látszódó űrcsata).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Neked is igazad van Gyoka Lamaro! Az Én véleményem, (remélem többeké ez) hogy több jó ötlet volt az Adywan verzióban mint rossz. Csak egy példa: nekem nagyon bejött az a dinamikus vágás amit a Obi vs. Vader -nél alkalmaztak, és nem mellesleg nagyon nagyon bejött alatta a zene is. Viszont szerintem Lucas már csak azért se fogja felhasználni ezeket az ötleteket, még akkor se ha tetszettek neki. Van Ő annyira makacs és büszke ember. :o

Jesszus, csak ezt ne. Én lennék az első aki kivonulna táblával a kezében hogy "Állitsátok meg Lucas aput". Egy ilyen klasszikus jelenetet "feljavítani" több mint vétség lenne.

 

 

Amúgy én akkor lennék maximum vevő egy újabb dvd kiadásra, ha kijavítanák a technikai hibákat (nem a trükkök teljes feljavítása), és ha mindegyik filmhez járna egy új extra lemez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos, én nem épp az Obi-Wan vs. Vader párbajra gondoltam, bár azzal sincs különösebb bajom. :o

Sokkal inkább a Dzséjt által említett apróságokra, mint a csillagos űr, vagy a valóban kb. 30 vadász a yavini csatánál, stb. Például a Jabbás jelenet kivételét kifejezetten rossz ötletnek tartottam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Special ez ötlött fel bennem elősször, de van még olyan amit simán fel tudnának használni. Nekem spec a Jabbás jelenet nem hiányzik, sőt kifejezetten utálom azt részt. Szerintem nem illik bele, márcsak azért sem mert a galaxis egyik legnagyobb és legkegyetlenebb gengszterét egy nevetséges fajankónak állítják be, akin csak röhögni lehet. Én amikor először olvastam a könyvet, akkor valami sötét, minden porcikájából gonosszágot árasztó lényt képzeltem el. Persze tudtam, hogy hogyan néz ki tehát nem az alakjára értem mindezt, hanem arra, hogy az aki megjelent a dvd kiadáson az egy szánalmas űrbohóc mintsem hogy nagy gengszter. Persze ez csak az Én véleményem.

Obikám!!

Ó dehogynem vennéd Te meg!! És nem hogy csak megvennéd, de néznéd is, meg szeretnéd is. Ez minden új kiadásnál így van, hogy Én aztán nem, meg Én leszek az első aki tiltakozni fog, meg Én akkor nem is, meg Én így, meg Én úgy.......

A Star Wars egy olyan egyedülálló alkotás aminek ha 5millió rajongója van, akkor az az 5millió rajongó, 5millió különféle verziót fog követelni, és egy magára valamit is adó rajongónak ott lesz a polcán mind az 5millió kiadás............

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem spec a Jabbás jelenet nem hiányzik, sőt kifejezetten utálom azt részt. Szerintem nem illik bele, márcsak azért sem mert a galaxis egyik legnagyobb és legkegyetlenebb gengszterét egy nevetséges fajankónak állítják be, akin csak röhögni lehet. Én amikor először olvastam a könyvet, akkor valami sötét, minden porcikájából gonosszágot árasztó lényt képzeltem el. Persze tudtam, hogy hogyan néz ki tehát nem az alakjára értem mindezt, hanem arra, hogy az aki megjelent a dvd kiadáson az egy szánalmas űrbohóc mintsem hogy nagy gengszter. Persze ez csak az Én véleményem.

Hát, talán az egyetlen ilyen mozzanat az, amikor Han átgyalogol a farkán... A többit simán el tudnám képzelni akár egy keresztapa-jelenetként is. Jabba itt még egyszerűen csak a pénzét akarja látni, és szeretné megtartani a legjobb csempészét. Így nem kell az Ep6-ban mutatott gonoszságot árasztania. Ebben a jelenetben inkább üzletember (üzlethutt :roll:) mint gengsztervezér. Több abszolút komoly maffiózós filmben is láttam hasonlót, szóval ha az átgyaloglós részt kiváltanák valamivel, szerintem nem lenne semmi baj azzal a jelenettel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért szeretem azt a jelenetet (azon túl, hogy Jabba a kedvenc idegenem), mert szinesíti Han karakterét. Ott van előtte személyesen az, aki vérdíjat tűzött ki a fejére és amúgy sem egy barátságos valaki. Erre Han nem csak, hogy alkudozni kezd vele a kárpótlásról, még tiszteletlenkedik is. Jabba pedig nem öletheti meg, hiszen akkor ő is meghalna, mivel egy marcona vuki fedezi Han gyereket, a kezében egy ilypuskával, plusz ki tudja, milyen alattomos dolgok vannak elrejtve abban a méltán híres Falconban. Mindezek ellenére, Jabba karaktere is pluszt kap, hiszen a fentiek fényében mégis oda mert csúszni a Falconhoz, holott az ep5-ben, mielőtt felszálltak az Echo bázisról láthattuk, mi van elrejtve benne. Ha Han a hajón lett volna, egy gombnyomás, és volt-nincs adósság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Star Wars egy olyan egyedülálló alkotás aminek ha 5millió rajongója van, akkor az az 5millió rajongó, 5millió különféle verziót fog követelni, és egy magára valamit is adó rajongónak ott lesz a polcán mind az 5millió kiadás............

Akkor én nem adok magamra, mert nem kell egy csomó verzió a filmekből :roll: Nem is kell nekem ilyen meg olyan verzió.

 

Jabba ep4-es jelenete annyira vagány csempész szemszögből, hogy nagy kár lenne érte :)

Szerkesztve: - MissKarrde
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor én nem adok magamra, mert nem kell egy csomó verzió a filmekből :roll: Nem is kell nekem ilyen meg olyan verzió.

Te se? Én se. A fenébe. A polcomon csak egy verzió van, a DVD-k első kiadásai. Azok is pusztán gyakorlatias okokból. Bedöglött a videó és DVD lejátszót vettünk helyette, és abba nem fértek bele a VHS Star Warsok... pedig próbáltam :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jabba-s rész nekem is nagy kedvencem lett az évek alatt. Dramaturgiai szempontból is a filmben a helye.

 

A kismillió SW változat meg hülyeség. Legyen egy UE kiadás, és kész. Láthatjuk mit jelent ha valaki belebarmol a filmekbe...lásd adywan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

abba nem fértek bele a VHS Star Warsok... pedig próbáltam :)

:roll: ez mekkora írás

Nekem DVD-n az eredeti mozis, a 97-es, a 2004-es DVD-s és az utóbbi szinkronos verziója van meg és az Adywanos EpIV. Így a következő amit megveszek csak a BR lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Jabba-s rész nekem is nagy kedvencem lett az évek alatt. Dramaturgiai szempontból is a filmben a helye.

 

A kismillió SW változat meg hülyeség. Legyen egy UE kiadás, és kész. Láthatjuk mit jelent ha valaki belebarmol a filmekbe...lásd adywan.

Hagyjuk már ezt a belebarmolás dolgot. Adywan messze többet tett le érzésem szerint az asztalra mint a Lucasfilms, aki csak a pénzt húzta ki az ember zsebéből. Lehet, hogy neked nem jön be az amit változtatott, de a rajongók többségének igenis tetszett. Szóval se mondom, hogy tedd magadévá azt amit alkotott, de belebarmolásnak azért túlzás nevezni. A klubnapon láttad volna, hogy nézett ki nagyvásznon. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Te se? Én se. A fenébe. A polcomon csak egy verzió van, a DVD-k első kiadásai. Azok is pusztán gyakorlatias okokból. Bedöglött a videó és DVD lejátszót vettünk helyette, és abba nem fértek bele a VHS Star Warsok... pedig próbáltam :)

Eh, micsoda rajongók vagyunk :roll: Nekem meg azért van meg dvd-n, mert van lejátszóm, és legalább nézhetem többféle felirattal is :) (halkan súgom meg, nekem két verzióm is van, de az bőven elég, a másik is csak az általam megszokott szinkron miatt érdekes :D).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hagyjuk már ezt a belebarmolás dolgot. Adywan messze többet tett le érzésem szerint az asztalra mint a Lucasfilms, aki csak a pénzt húzta ki az ember zsebéből. Lehet, hogy neked nem jön be az amit változtatott, de a rajongók többségének igenis tetszett. Szóval se mondom, hogy tedd magadévá azt amit alkotott, de belebarmolásnak azért túlzás nevezni. A klubnapon láttad volna, hogy nézett ki nagyvásznon. :roll:

Na mi van oldie? Nem tetszik a véleményem? :) Pedig én így látom. Birkózz meg vele. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sem a DVD-k, sem a VHS-ek nincsenek meg, mivel nem volt pénzem megvenni anno... (Megjegyzem most sincs...) Valami DivX-es változatot kaptam, meg mostanában letöltöttem egy egységes képméretű DVD-Rip-et. Hogy mikor tudok gyári SW-t venni, fogalmam sincs. Sokszor kell választanom, mire költöm a kevés szabad pénzemet, és általában az SW multimédia veszít... (Mondjuk az SW könyvekkel, vagy egy talival szemben...)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na mi van oldie? Nem tetszik a véleményem? :) Pedig én így látom. Birkózz meg vele. :roll:

Engem hidegen hagy, csak véleményeztem a túlzónak ítélt kritikádat. Profi kivitelezést ritkán lehet elbarmolásnak nevezni/hallani. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.