Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Lehet, hogy igaza van Odynak a megállításokkal kapcsolatban. Az is megoldás, ha a film után nézitek újra a népszerű jeleneteket. ;)

Oldie, egy nyolcéves tekintetében fel kell készülni az ilyesmire... :) "Ez miért így van? Az ott micsoda? Az a bácsi miért van páncélban?"... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy igaza van Odynak a megállításokkal kapcsolatban. Az is megoldás, ha a film után nézitek újra a népszerű jeleneteket. ;)

Oldie, egy nyolcéves tekintetében fel kell készülni az ilyesmire... :D "Ez miért így van? Az ott micsoda? Az a bácsi miért van páncélban?"... :)

Ezek a kérdések a három-négy évesekre jellemzőek. :P Egy nyolc éves már kissé összeszedettebb. :) Én is ennyi idősen láttam anno majdnem az első SW filmet és eszembe se jutott, hogy film közben kérdezősködjek. Bár végig nyitva volt a szám, de a csodálkozástól. :D Persze ma már nehezen csodálkozik bár ki is rá egy ilyen "tucatfilmre", de anno ugye egyedülálló volt. :D

Node.....Utána persze az osztálytársakkal a suliban kibeszéltünk mindent :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek a kérdések a három-négy évesekre jellemzőek. :D Egy nyolc éves már kissé összeszedettebb. ;) Én is ennyi idősen láttam anno majdnem az első SW filmet és eszembe se jutott, hogy film közben kérdezősködjek. Bár végig nyitva volt a szám, de a csodálkozástól. :P Persze ma már nehezen csodálkozik bár ki is rá egy ilyen "tucatfilmre", de anno ugye egyedülálló volt. :)

Node.....Utána persze az osztálytársakkal a suliban kibeszéltünk mindent :D

Szerintem azért rá fog csodálkozni egy picit. :D Kilép a minimaxos rajzfilmek világából...

 

Nálam se voltak ilyen kérdések, pedig én is kb. ennyi voltam, mikor először láttam... (Igaz, előtte már rongyosra nézegettem a matricás albumot. :) ) Az rtl-en láttam, az EP2-t moziban, az EP456-ot pedig kölcsönkértük videón... :D

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

kolmilan, szerintem egyetlen helyes út van, ha a húgoddal meg akarod szerettetni a Star Wars-t: megmutatsz neki egy filmet a hatból, és aztán megkérdezed, szeretné-e látni a többit is, mivel ez egy egész saga... Már ennél az első filmnél el fog dőlni, hogy érdekli-e ez az univerzum vagy nem. Ha igen, úgyis fogja kérni a folytatásokat, ha meg nem, akkor legfeljebb a kedvedért megnézi mindet, de aztán ennyiben is marad a dolog. 8 évesen az ember már érzékeny arra, hogy ne erőltessenek rá dolgokat - legalábbis én ilyen voltam akkoriban (és azóta is...). ;) És hogy hányat egy nap? Valószínűleg naponta egy elég lesz. És meg ne állítsd közben, hogy megbeszéljétek a részleteket!

 

Kezdésnek persze adja magát, hogy az Ep1 legyen az első, mint legkézenfekvőbb megoldás, de mivel egy lányról van szó, akit talán a egy űrbeli ütközet és egy látványos fénykardpárbaj kevésbé tud lenyűgözni, én a helyedben számításba venném, hogy talán az Ep4 sem lenne rossz így elsőre: két helyes jóképű főhős is van benne, akikhez hasonló karakterek az Ep1-ből hiányoznak... :)

Egy szó mint száz: te ismered a húgodat, döntsd el te, melyik lenne a legjobb kezdésnek. :)

 

Viszont a saját példánkba belegondolva a kezdésen sem feltétlenül múlik minden. Panni lányom 6 és fél évesen látott SW-t először, ráadásul az Ep3-at, ami elég szerencsétlen kezdés, hiszen az egyáltalán nem gyerekeknek, és főleg nem ilyen korúaknak való. Nem így terveztem, én vártam volna ezzel még pár évig, de nyaralni voltunk, és a balatonszemesi kertmoziban éppen azt adták, a picit nagyobb fiú unokatestvérei meg akarták nézni, és ő sem akart kimaradni, így elvittük őt is. Egyből megszerette az egészet (bár a mozinézők elátkoztak minket, az biztos, mert nekem végig magyaráznom kellett, hogy ki kicsoda :D), és amikor megtudta, hogy ez egy 6 filmből álló történet, a többit is látni akarta. Az Ep1 akkor még nem volt meg, az Ep2 pedig csak feliratosan, így a klasszikus részekkel folytattuk, és imádta őket. :D Utána szereztem meg az Ep1-et és az Ep2-t is szinkronos kalózverzióban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kezdésnek persze adja magát, hogy az Ep1 legyen az első, mint legkézenfekvőbb megoldás, de mivel egy lányról van szó, akit talán a egy űrbeli ütközet és egy látványos fénykardpárbaj kevésbé tud lenyűgözni, én a helyedben számításba venném, hogy talán az Ep4 sem lenne rossz így elsőre: két helyes jóképű főhős is van benne, akikhez hasonló karakterek az Ep1-ből hiányoznak... ;)

Egy szó mint száz: te ismered a húgodat, döntsd el te, melyik lenne a legjobb kezdésnek. :)

Hát, ha olyan, mint a húgom, akkor az ep1 lekenyerezi. A húgom is kb 8 éves korábban látta azt (igaz, addigra ő is túl volt már a 4-5-6-on, de azokat sose szerette) és Obi-Wan Kenobival és Jar Jar Binkssel meg lehetett fogni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, kezdésnek én is az EP IV-et ajánlanám, a fokozatos, kibontakozó történetvezetés miatt. Szépen lassan alakulnak ki a dolgok, jobban rá tud hangolódni az ember az eseményekre. Persze a mai korosztály már ezeket a klipszerű mozikat zabálja....sajnos. Node, a puding próbája az evés. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem az a lényeg, hogy ma más kort élünk, hanem hogy milyen a célszemély, kolmilan húga. Hogy mit szeret jobban, a pergő akciókat, vagy a szépen kibontakozó történetvezetést. De ezt kolmilan el tudja dönteni, én csak felvetettem egy alternatív javaslatot. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem az a lényeg, hogy ma más kort élünk, hanem hogy milyen a célszemély, kolmilan húga. Hogy mit szeret jobban, a pergő akciókat, vagy a szépen kibontakozó történetvezetést. De ezt kolmilan el tudja dönteni, én csak felvetettem egy alternatív javaslatot. :)

Szerintem meg a sorszám számít ami előtte van. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon kíváncsi vagyok, mi lesz a reakciója a húgodnak, kolmilan. :) Valószínűleg tényleg mindegy, hogy melyik első részt látja először, úgyhogy kezdhetitek akár az Ep1-gyel is - mint ahogy már írtam, végül is ez a legkézenfekvőbb megoldás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg a sorszám számít ami előtte van. :)

 

Ody, egy nyolc éves kislányról beszélünk. :) Évek múltán már nem fog emlékezni a történetre, csak az érzéseire, amik hozzákapcsolják. Aztán egy vagy két év múlva újra fogja nézni, ha jó érzések fűzik a Sagához, és akkor már figyelni fog a történetre is, na akkor kell az EpI-gyel kezdeni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, egy nyolc éves kislányról beszélünk. :) Évek múltán már nem fog emlékezni a történetre, csak az érzéseire, amik hozzákapcsolják. Aztán egy vagy két év múlva újra fogja nézni, ha jó érzések fűzik a Sagához, és akkor már figyelni fog a történetre is, na akkor kell az EpI-gyel kezdeni.

Miért? Szerinted az EPIV jobb érzéseket kölcsönöz egy kislánynak mint az EPI? Szerintem meg épp fordítva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet igen, lehet nem, de semmiképp sem hinném, hogy ez az epizód sorszámától függene, inkább Kolmilan húgának az ízlésétől.

 

Én pl. 6 évesen a Birodalom Visszavágot láttam először, és maradandó élményt okozott (pozitívan), mégha nem is néztem újra egyiket sem 2002-ig, de a mai napig emlékszem az érzésekre, amit keltett bennem. A gyerekeknél kiszámíthatatlan, hogy melyik résszel érdemes nyitni, mert minden gyerek másmilyen. Rám 5-6 évesen nem hiszem, hogy az EpI mély benyomást tett volna (persze akkor még nem is létezett), ahogy az EpIV és az EpVI sem tett. Mivel az EpV igen, így könnyen belátható, hogy a sorszámnak semmi köze ehhez, még akkor sem, ha a Baljós a "leggyerekebb" rész.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismerem magamat, és az 5-6 éves énemet is olyan szempontból, hogy tudom, mik ragadtak meg annak idején. A jedik, a villogó fénykardok és a hatalmas csaták nem tartoztak volna ebbe a kategóriába.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem 5-6 évesen maximum csak a pozitív érzéseket lehet felkelteni a csemete fejében. Ilyenkor még csak tetszés és nem tetszés van, pozitív értelemben vett rajongás akkor alakulhat ki igazán, ha mélyebb értelmeit is átérzik a történetnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismerem magamat, és az 5-6 éves énemet is olyan szempontból, hogy tudom, mik ragadtak meg annak idején. A jedik, a villogó fénykardok és a hatalmas csaták nem tartoztak volna ebbe a kategóriába.

De akkor se tudod, hogy abban a pillanatban hogy hatott volna rád! Ma már mindent felnőtt fejjel ítélsz meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jedik, csaták és fénykardok az EpIV/VI-ban is voltak, és nem hatottak rám, ezért írtam, azt amit.

 

Ellenben megfogott pl. Yoda, a Dagobah, és Luke fájdalma. Ez egy véletlenszerű hatás. Ezért érvelek amellett, hogy tök mindegy, melyiket teszed be, az hogy I-II-III-IV-IV-VI rész, az tök mindegy jelen esetben.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jedik, csaták és fénykardok az EpIV/VI-ban is voltak, és nem hatottak rám, ezért írtam, azt amit.

 

Ellenben megfogott pl. Yoda, a Dagobah, és Luke fájdalma. Ez egy véletlenszerű hatás. Ezért érvelek amellett, hogy tök mindegy, melyiket teszed be, az hogy I-II-III-IV-IV-VI rész, az tök mindegy jelen esetben.

Én nem véletlenszerű hatásra építenék hanem egy hat részes történet megértésére, lehetőleg kronológiai sorrendben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Baljós Árnyak érzésem szerint sokkal bonyolultabb és komplexebb mint a negyedi rész. A politika súlykolása hamar elveszíti a kedvét egy nyolc éves lánynál. Szerintem engem se fogott volna meg anno így az egész Saga. Az Új remény azért hagy némi rácsodálkozási időt a dolgokra, nincsennek benne kapkodó részek ( vágások). De ez tényleg mindenkinél egyéni szoc. probléma. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én annak vagyok a híve, hogy az EP IV legyen az első.Én is azt láttam előszőr(joó mondjuk moziban).Tátva maradt a szám nekem is.Rengetegen így láttuk, mármint a mi generációnk.Nem kedvelem kevésbé, hogy nem az EP 1-et láttam először.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy nyolc éves esetében? Sok sikert! :P

Én is csatlakozom ehhez, egy 8 éves leányzó nem a sztori komplett megértésére törekszik :P

 

Egyébként ep1 úgy foghat meg egy kislányt, hogy Amidala királynő szeretne lenni annak gyönyörű ruháiban :lol: Az időnként álruhába bújó királylány sztorija megfogható :D Fiúnál meg mindenképpen az ep4-gyel kezdeném, de lánynál is bejöhet, ez természetfüggő :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hé hé hé. Nem az a kérdés, hogy melyik fogja majd a legnagyobb hatást tenni rá. Én az Ep1 -el kezdeném. Ha felkel /féltávnál belealszik, akkor úgyis reménytelen, ha nem, úgyis megnézi a következő részt. Csak ne adagold túl.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.