Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

A Baljós Árnyak borítójának elejéről lekerült felülről a "Vannak korok, amelyek legendákat szülnek" felirat :?

Tényleg, ez el is kerülte a figyelmemet... :?

 

Viszont újfent, tüzetesebben átnéztem a hátsó borítókat is, és kiderült, hogy a filmekről írt rövid ismertetőt is átírták: tartalmában a mondanivaló ugyanaz, de más szavak közvetítik.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi: A díszdoboz papírjának milyen a minősége? Ugyanolyan mint a 2004-es trilógia díszdobozé vagy valamivel jobb, esetleg rosszabb?

Nagyjából ugyanolyan vastagságú és tartású a doboz, csak fényes felülettel. És nincs belső doboz, mint a Trilogy-nál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...
2009 karácsonyára várható a Lego Indiana Jones játék boltokba kerülése

Itt valami gubanc van, mert az már rég megjelent (júniusban). Ez szerintem inkább a sima Indiana Jones játék lesz.

 

Amúgy jöhet, remélhetőleg lesz némi ráncfelvarrás újra (ez szinte már elvárás :D). Lehet, az SW(-k) lesz(nek) az első Blu-Ray lemeze(i)m? Bár azért 2010 még "messze" van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már bocsánat, de ez a címoldalas hír a BR megjelenésről elég bulváros mintára készült. Értem ez alatt, hogy a cím azt sugallja, hogy már minden tuti, az egész írásban meg annyi szerepel a címmel kapcsolatosan, hogy "állítólag megemlítették". Értem én, hogy lelkesedés meg minden, mert én is örülnék a dolognak, de ahogy a forrás bejegyzésben is megjegyzik "As is always the case with Lucasfilm news, we'll believe it all when we see the actual discs on the shelf." (az angolul nem tudóknak kb.: Mint minden Lucasfilm hír esetében, ezt is majd akkor hisszük el, ha az érintett lemez a polcunkon lesz.)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem a hétvégén volt szerencsém megnézni az ep.2-öt full HD-ben... hogy honnan lehetett a nyersanyag ehhez azt nemtom, de jól mutatott :hmm:

 

Az a két-három éve levetített HDTV-verzió, amit valamelyik amcsi HD-adón leadtak. Nekem is megvan 720p-ben, meg a többi rész is. Szép, szép (a dvd-verziót lazán üti), de BluRay-forrásból szebb lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1080p is van már. ;)

Együtt jött ki 2006 tájékán a 720p-s verzióval.

Mindegyiket leszedtem egyszer (s bár azóta nincsenek meg), nagyon jól néznek ki. Ez alól kivételt képez a Ep1 hd-s változata, az valami irdatlanul rossz minőségűre sikeredett, legyen szó akár at 1080p-s verzióról is (persze szebb mint a dvd képe).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Nem tudnátok adni nekem olyan linkeket, ahonnan le tudnám szedni a klasszikus trilógia 2004-es, felújított epizódjait magyarul? Tudjátok, azt a verziót, aminek pl.: a végén Hayden Christensen van ott, és nem Sebastian Shaw.

Szerkesztve: - KisKósa
Csak privátba küldjetek linket!
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...

Sikerült szert tennem az ep2 1080p-s változatára. :lol:

Utoljára akkor láttam ilyen minőségben, amikor a Mom-parkba elmentem megnézni a digitális változatot.

De nem is ez az izgalmas része a dolognak, hanem az, hogy DTS-hanggal van meg!!! Igen, jól írtam, SW-film DTS-ben! :lol:

Eddig csak arról tudtam, hogy van Podrace-jelenet DTS-ben.

Amellett, hogy dinamikusabb az egész, a dialógok lettek jóval markánsabbak.

Ha az összes film ilyen minőségben elérhető lenne és néhány trükköt javítanának a régi részekben... :rock:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
De jó lenne, ha lenne hozzá szinkron is. :)
Álmodni jó lehet, de Lucas addig nem engedélyezi ezt, míg stabilan 1,5-2 millióan meg nem veszik nálunk a kiadványt :)

Örüljünk, hogy tavaly kijött. bár nem sokan vették. Nézd meg az áruházakat. Az Auchanba már a dolgozók piramist építenek belőlük :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Álmodni jó lehet, de Lucas addig nem engedélyezi ezt, míg stabilan 1,5-2 millióan meg nem veszik nálunk a kiadványt :)

Örüljünk, hogy tavaly kijött. bár nem sokan vették. Nézd meg az áruházakat. Az Auchanba már a dolgozók piramist építenek belőlük :)

És vajon miért nem vették? Mert nem szinkronos. :o Itt az ördögi kör.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ez egy 22-es csapda. De ha megvennék, legközelebb lenne szinkron is rá :)

A sith-ek pedig olyan jól teljesített a moziban, hogy arra rátették. Ha annyian nézik meg az első 2 részt, mint a Shiteket a moziban akkor azokra is került volna szinkron.

Remélhetőleg a BR-re majd engedélyezi a szinkront Luke Ász bácsi.

 

Valamint a 2006-os eredeti kiadás is ezért nem jött be, mert nem lett volna szinkron rajta, az Intercom meg nem akarta feliratosan kihozni a sok negatív 2004-es viszhang miatt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sith-ek pedig olyan jól teljesített a moziban, hogy arra rátették. Ha annyian nézik meg az első 2 részt, mint a Shiteket a moziban akkor azokra is került volna szinkron.

Az, hogy hányan nézik meg a moziban, és kerül el rá szinkron, baromira nincs összefüggésben... :)

 

Azért érdekes, hogy számos népszerű franchise-nál, mint pl. A Gyűrűk Ura, Harry Potter, Terminator stb... a DVD-n van szinkron és pont Star Wars-on nincs. Ezeke szerint az előbbiek DVD-it többen veszik?

Az Alien Quadrilogy-n is csak félig van, a Star Trek esetében is csak az utolsó három film kapott (nem számítva a 11-et). Egyszerűen a Lucasfilm nem engedélyezte a szinkront valamiért. Ők tudják, miért. A többinél meg nincs Lucasfilm, mindet a forgalmazó stúdió adja ki, mint Paramount, Fox, Universal, WB. Van, amelyik engedélyezi, van, amelyik nem. A Paramount még a Trek sorozatok kiadását sem engedélyezi idehaza, szóval ez van. Annak nincs köze, hogy hányan veszik a DVD-t (ennek hogyan lenne már? A DVD-t később veszik meg, minthogy rákerülne a szinkron...) és hányan nézték moziban.

 

Nem, csak magyarországon teszik rá a lemezekre, míg a Star Wars kiadványt a Skywalker Ranchen készítik el, úgy tudom.

Az meg plusz pénz Luvasnak, hogy a miénkkel is foglalkozzon

Minden DVD-re külföldön kerülnek rá a szinkronok. Magyarországon nincsen DVD gyár, külföldön készülnek el és jönnek be hozzánk. Ezért is van olyan, hogy kapunk török, cseh meg mindenféle szinkront.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.