Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Akárhogy érzed te, a tény az tény, az ep3 (is) a Star Trek, a Transformers 2, de különösen az Avatar után trükktechnikailag elavult. Ez törvényszerű, és ezek a filmek is elavulnak pár éven belül (sőt, az Avatar után voltaképpen a másik kettő el is avult).
Most őszintén? Nem mindegy? :D Minek mindig hasonlítgatni? Élvezzük a filmeket és kész. Vagy most az Avatar szintjére kell felturbózni az SW -ket? :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Tudtam, hogy a CGI-ről írtál, mert olvastam az írásodat és értelmeztem is. :D Azért írtam, hogy nem tökmindegy, hogy bábu vagy cgi, merthogy egy nézőnek holtmindegy.

A sok CGI utálónak, és az ugyanannyi CGI imádónak sajnos nem, és bevallom, nekem sem. Én egy szinten szeretném látni a hat filmet CG szempontjából. Szeretném, ha kivennék az összes olyan űrjelenetet, amiben modellek vannak és a helyükre - ahogy számos ilyen jelenet helyére - CG jelenetek kerülnének. Szeretném, ha a fénykardok olyan szépek és élesek lennének, mint az ep3-ban. Ha a Falcon elhúz egy csillagromboló fölött, akkor ugyanolyan jól lássam az ágyúkat, mint az ep3-ban, és ne legyen az az érzésem, hogy a csillagromboló a semmiből köpködi ki a lövedékeket. Azt is szeretném, ha az ep1-2-3 azon jeleneteit, amiről irritálóan üvölt, hogy CG, lecserélnék egy sokkal szebbre, vagyis kupálják ki a tankok rohamát a Naboon, csinálják meg rendesen a geonosisi gyárat (legfőképpen, ne lapítsa ki az az átkozott présgép Amidalát), stb (most az ep3-ból nem ugrik be túl szembántó jelenet, de tudjuk be annak, hogy régen láttam és későn van, mert tuti, hogy van :D).

Ja, és javítsák ki a figyelmetlenségből jött hibákat. Szedjék ki Sidious kezéből Anakin fénykardját, Boba Fett és Lando ne legyen bal kezes, stb.

 

Most őszintén? Nem mindegy? :D Minek mindig hasonlítgatni? Élvezzük a filmeket és kész. Vagy most az Avatar szintjére kell felturbózni az SW -ket? :D

Jó lenne, én piszkosul díjaznám :D És hát, mivel Lucas is állandóan újítgat, azt hiszem feltételezhetjük, hogy neki sem mindegy, éppen milyen technikai szinten van a gyermeke. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ezekkel tökéletesen egyetértek azt leszámítva, hogy képminőségben az ep1 a legrosszabb. Ezt is vegyük a listához. Lucasnak mindenképpen "viritania" kell valamit a katasztrofális klasszik DVD kiadás miatt. Nem kevés kritikát kapott. És ami a legjobban dühitheti, hogy Ő kapta, nem a projekt stáb. Persze mostmár őket szidjuk, de Én személy szerint legelőször Lucas mamáját foglaltam imába........ :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ezekkel tökéletesen egyetértek azt leszámítva, hogy képminőségben az ep1 a legrosszabb. Ezt is vegyük a listához.

Igaz, bár ezzel azért nem foglalkoztam, mert evidens, hogy az ep1 képminőségét feljavítják. Durva lenne, ha ugyanolyan gyér lenne, mint DVD-n. Szerintem az elmúlt években az is átesett ugyanazon a digitális tisztításon (és lehetséges, hogy az ep2 is), amint anno az ep4-5-6.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most nem arról beszélünk, hogy hogy néznek ki az effektek, hogy mit akartak vele megvalósítani, hanem hogy milyen a minőségük. Azt elfogadom, hogy nem tetszik, ahogy kinéz, de be kell ismerned, hogy profin meg van csinálva. Nem olyan szintű, mint például a kedd esti B-horror trükkjei a filmpluszon...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most nem arról beszélünk, hogy hogy néznek ki az effektek, hogy mit akartak vele megvalósítani, hanem hogy milyen a minőségük. Azt elfogadom, hogy nem tetszik, ahogy kinéz, de be kell ismerned, hogy profin meg van csinálva. Nem olyan szintű, mint például a kedd esti B-horror trükkjei a filmpluszon...

 

Ez tiszta sor, de Én meg pont arról beszéltem, "hogy néznek ki az effektek, hogy mit akartak vele megvalósítani". Egy szóval se mondtam, hogy nem profi. Megint csak egy zenei példa: Nem szeretem a jazz-t, de elismerem, hogy egy jó jazz zenésznek akkora tudása van és olyan dolgokat művel a hangszerén amilyet ha 1000 évig élnék se tudnék megtanulni. De ettől függetlenül nem tetszik és a számomra 0. Én csak ezt akartam mondani ezzel.........

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez tiszta sor, de Én meg pont arról beszéltem, "hogy néznek ki az effektek, hogy mit akartak vele megvalósítani". Egy szóval se mondtam, hogy nem profi. Megint csak egy zenei példa: Nem szeretem a jazz-t, de elismerem, hogy egy jó jazz zenésznek akkora tudása van és olyan dolgokat művel a hangszerén amilyet ha 1000 évig élnék se tudnék megtanulni. De ettől függetlenül nem tetszik és a számomra 0. Én csak ezt akartam mondani ezzel.........

Ezt hol jelezted? :D "...számomra 0, mind effektekben..." Az effekteknek a minőségéről folyt a vita. Inkább azt kellett volna mondanod, hogy nem tetszik, ahogy kinéz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt hol jelezted? :D "...számomra 0, mind effektekben..." Az effekteknek a minőségéről folyt a vita. Inkább azt kellett volna mondanod, hogy nem tetszik, ahogy kinéz. :D

Szerintem a "számomra" rész egyértelmű jelzése ennek :) Elég nyilvánvalóan egy szubjektív véleményt prezentál és nem a technikai milyenségéhez szólt hozzá :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
Hogy őszinte legyek 9000-et nekem se érnek meg úgy, hogy 6 film közül mindössze 1 szinkronos.
Nálam a klasszikus a polcon van jópár (kb. 5) éve, ezen okból (is). De hát ha szeretem a filmet, megtisztelem a színészeket, a kellékeseket meg hasonló dolgozókat azzal, hogy megveszem, hogy a későbbiekben is ilyen színtű munkát tudjanak végezni.

A prequelt pedig ha 1-2x láttam szinkronosan, így az nem hiányzik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
  • 2 héttel később...
3D-ben nem gyűn? Vagy azt majd a következő évben dobja ki?
Hülyeségeket ne ide írj.

 

 

Részleteket nem közölt? :)

Remélem ha ő nem is, de a C5 végén azért valami infot csak fogunk tudni róla.

Rengeteg extrát ígért. Van miből válogatni. :o
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amik olyan kamerákkal/technikával lettek elkészítve.
Pontosan tudjuk, hogy manapság egy konvertálás mennyi ideig tart. A Titánoknál volt ugye emiatt talán két-három hetes csúszás? :) Számoljunk az SW szériára pár hónapot, másrészről meg nem hinném, hogy Lucas újraforgatná. Szóval kivitelezhető lenne ez két éven belülre, főleg, hogy ugye új generációként van feltüntetve a 3D-s Blu-ray. Nem is kéne ennél, jobb reklám a formátumnak az Avatarral egyetemben.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.