Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Elképesztően le vagyok döbbenve gyerekek...elképesztően le vagyok döbbenve. Minden SW álmom volt, hogy láthassam ezt a kimaradt jelenetet (és még mennyi ilyen álmom van).

TCW S3 hírek özöne, TFU2, SW Blu Ray kiadás....mi jöhet még? El vagyunk halmozva SW jósággal. :para:

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

VÉGRE!

Azt elmúlt kiadások enyhe csalódásai után (effektek, hang, stb.) az elvárásaimat lecsökkentettem minimális szintre (pazar kép és hang).

A vágyaim persze igényelnék az effektek legalább ep3-as szintre hozatalát, de inkább nem számolok ezzel.

A kivágott jelenet igazi csemege így 27 év után.

 

Ha még nem lett volna:

http://www.kulturpart.hu/film/21289/ujabb_...kra_derult_feny

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök ennek a hírnek, bár azt még nem tudom, megveszem-e majd BD-n a saga-t. Mert akkor már lejátszó is kell hozzá, különben nincs értelme, és egy egész házimozi, így hirtelen. :para: De akárhogy is lesz, egyszer szívesen végignézném BD-n. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó lenne viszontlátni ezeket a jeleneteket a filmben. Kíváncsi vagyok, hogy építették volna bele őket...
Hát nem tudom, de ez a jelenet nekem annyira filmidegen, hogy nagyon. :para: Ráadásul nem is látom sok értelmét. Nem csodálom, hogy kivágták.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom, de ez a jelenet nekem annyira filmidegen, hogy nagyon. :para: Ráadásul nem is látom sok értelmét. Nem csodálom, hogy kivágták.

Én is így gondolom, de mégis kíváncsi vagyok. :( És ez még csak egy kis részlet a teljes jelenetből(legalábbis a filmzene alapján).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkora feeling van a jelenetben, hogy azt nem lehet szavakkal leírni. A zene új, a fénykard effekt is.

Bár már Phobosnak leírtam de akkor most ide is:

 

"Én már azon is vitáznék, hogy ebben a szösszenetben a fénykard effekt eredeti vagy új...véleményem szerint új effekt és ez megerősíti a Lowry digital vezetőjének kijelentését, miszerint a 2004-es kiadásra Lucas a kivágott jeleneteket is effektekkel turbóztatta fel egy majdani HD kiadás számára .Hát tessék lássék Lowry igaza mondott"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkora feeling van a jelenetben, hogy azt nem lehet szavakkal leírni. A zene új, a fénykard effekt is.

A zene biztosan nem új, már benne volt a soundtrackben. :para: Sokszor gondolkodtam, vajon hova kerülhet az a bizonyos részlet, hát íme, itt van.

Szerkesztve: - kolmilan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Dvdextra szerint azt a forrást rakják rá a BD -re, ami a DVD -n is volt. Írtam jamamurának, hogy arra azért ne vegyen mérget. :para: De ha nem lesz effekt javítás azokon a helyeken amiken gáz, akkor morcos leszek, de nagyon!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Dvdextra szerint azt a forrást rakják rá a BD -re, ami a DVD -n is volt. Írtam jamamurának, hogy arra azért ne vegyen mérget. :) De ha nem lesz effekt javítás azokon a helyeken amiken gáz, akkor morcos leszek, de nagyon!

 

 

Az tényleg gáz lenne, de én bízom Lucasban. Eddig minden kiadványnál javítottak rajta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy vagyok ezzel, hogy most vagy soha. 2004-ben még előttünk volt az ep3, annak kellett a figyelem középpontjába lenni. Nehezen, de benyeltem, hogy Lucas nem fordított személyes figyelmet a ep4-6-os DVD-kiadásra. Azóta többször nyilatkozta, hogy vége, a saga 6 részből áll. Így most már igazán figyelhetne arra, hogy a filmek látvány szempontjából is egységesek legyenek, ha már a sztoriból nincs több. Persze az ésszerűség keretein belül értem az egységet. Nyilván a hibák javítása lenne a fő terület. Ha ez meg lesz és a hangot is szépen felhozzák ep1-2-es szintre, akkor én már bőven elégedett leszek.

 

Ha valamire jó volt az Adywan-action, akkor az az, hogy felhívja a figyelmet, hogy meg lehet csinálni az egységesítést, csak Lucas üljön ott a meló alatt, ahogy tette az új részeknél.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én összeteszem a két kezem, hogy ezt a "Luke szereli a fénykardját" jelenetet kivágták. Valami eszméletlen gáz. Eleve, hogy csuklya van a fején... oké Jabbánál hatásosan akar megjelenni... de tök egyedül a sötét kunyhóban is csuklyában ül? Jaj istenem. Nem is tudtam hogy Luke ilyen pózer. Ráadásul mi ez a rettenet francia-kulcs utánzat, amivel az utolsó simitásokat végzi? Egy jedifénykard összerakását valamivel precizebb és kifinomultabb folyamatnak gondolnám, ha már egyszer a filmben is úgy utalnak rá, mint valami nagy dologra, ami a jedivé válás egyik jelképe. Vader meg megint azzal, jön, hogy "It is the only way"? Ez a Bespinen még ült... ott tényleg úgy tünt hogy vagy az átállás vagy a halál, de ide nagyon erőltetett, pláne hogy elég copy-paste ize van. Mintha nem külön felvették volna hanem valahogy idebuherálták volna a Birodalomból.

 

Egyébként tök jó, hogy láthattuk és remélem mostmár nem titkoloznak többet és rápakolják az extra lemezekre az összes fontosabb kivágott jelenetet. Csak ne a filmekbe, mert ez például tragikusan gyenge. Érthető, hogy kilett vágva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár nem tudom milyen lesz a BR kiadás, ami biztosnak tűnik, az új transfer. Adywan és még néhányan már láttak belőle jeleneteket a legutóbbi koncerten (ha minden igaz) és ott már digitális Yoda volt az EPI montázsban, és teljesen új transfer..

 

Hogy Yodán kívül lesz e más dolog feljavítva, ki tudja, de őszintén megmondom talán nem is annyira lényeges. A Star Wars a látvány nélkül is koherens, a régi részek hangulatához pedig hozzájárul a makettek és bábuk alkotta érzelmi egyveleg. Aki ettől akarja megfosztani a régi részeket, az kiszakít az SW szívéből egy tekintélyes darabot.

 

Alternatívaként érdekes lenne, és tudom, hogy sokak számára csak azért "várós" a BR kiadás, mert megvan az esély arra, hogy ismét kapunk valami kis toldozást - foltozást aminek személy szerint én sem vagyok az ellensége, de a szívem azt súgja, maradjon minden a régiben mert az úgy jó ahogy van.

 

Azok az emberek, akik a régi trilógia háttér munkatársai voltak, hatalmas energiát öltek a díszletek, jelmezek, bábuk és tengernyi makett megalkotásába. Az ő munkájuknak a kicserélése valami számítógép renderelte "utánzatra" szimplán a művészet arcul köpése lenne.

 

Mert hát mibe is szerettünk bele? Tán nem a gumi Jabbába, vagy a bábu Yodába, vagy a stop motion Taun Taunba és a lépegetőkbe....? A végtelenségig sorolhatnám azt a csodát amit a mechanikus effektek adtak a régi trilógiának és ez mindennél többet ér, mintsem hogy beáldozzuk ezen csodálatos művészek egyedi munkáját az egységesebb látvány kedvéért.

 

Nyilván amit írok részben meddő vita, hiszen ízlések és pofonok nagyon különbözőek...de érdemes belegondolni, mi lenne, ha valaki a gyerekkori balatoni nyaralásotokat, a csillebérci táborozásról szóló gyerekkori emlékeket írná felül egy spanyolországi nyaralással és egy los angelesi körsétával? Ugye, hogy már az ötlet is rémisztő?

Hiszen az bűntény lenne az emberi személyiség ellen......na hát így kezeljétek a régi részeket is, amikor a gumibábok helyett digitális lényeket álmodtok a régi részekbe. Van, amit nem szabad és ez pontosan az a kategória.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem egészen értek egyet, főleg úgy nem, hogy pontosan az új trilógiához is készültek makettek melyek megalapozták a CGI utómunkákat. Adywan mondhatni ügyesen oldotta meg az átmenetet az EP IV-es kocsmajelenettel ugyebár és az EP V Yodája is jól fest a bemutatókon. Szóval nem kell itt semmit kidobni, meg elfelejteni, mert így vagy úgy de szükség van a maszkos emberek munkájára is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.