Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Ha jól tudom, akkor Andrew Vajna kérésének tett eleget Lucas, hogy itt engedélyezte a szinkront az EP III. DVD-n.

Volt rajta ruszki szinkron is. Érdekelne az igazi ok, mert szerintem Vajna ehhez kevés. Ráadásul az első és második részhez nem tudta elintézni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Alien Quadrilogy-n is csak félig van, a Star Trek esetében is csak az utolsó három film kapott (nem számítva a 11-et). Egyszerűen a Lucasfilm nem engedélyezte a szinkront valamiért. Ők tudják, miért. A többinél meg nincs Lucasfilm, mindet a forgalmazó stúdió adja ki, mint Paramount, Fox, Universal, WB. Van, amelyik engedélyezi, van, amelyik nem. A Paramount még a Trek sorozatok kiadását sem engedélyezi idehaza, szóval ez van. Annak nincs köze, hogy hányan veszik a DVD-t (ennek hogyan lenne már? A DVD-t később veszik meg, minthogy rákerülne a szinkron...) és hányan nézték moziban.

 

Na ez érdekes. Akkor a Star Wars nincs egyedül. Mindenesetre akkor is kíváncsi lennék, hogy Lucas miért döntött így. Tisztelem a Mestert, de emiatt egy kicsit haragszok rá. És vajon a környező és szomszédos országokban is így jártak a rajongók?

 

Volt rajta ruszki szinkron is. Érdekelne az igazi ok, mert szerintem Vajna ehhez kevés. Ráadásul az első és második részhez nem tudta elintézni...

 

Azt hallottam, hogy az EP3 DVD megjelenése azért tolódott el, mert Vajna kikönyörögte Lucastól a szinkront.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...
Kalibi címére érkezett e-mail, hogy valaki szinkronos DVDt keres. Mondtam, kérdezzen itt körbe, hátha tud valaki segíteni :D Részemről, holnap húzok Pécsre és nem tudom, mikor kerülök elő.
Ebben a topikban semmiképp ne érdeklődjön mert ez nem arra van. Amelyik epizód kell neki, oda írja be. Amúgy csak az EPIII -ból van szinkronos gyárilag.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ez érdekes. Akkor a Star Wars nincs egyedül. Mindenesetre akkor is kíváncsi lennék, hogy Lucas miért döntött így. Tisztelem a Mestert, de emiatt egy kicsit haragszok rá. És vajon a környező és szomszédos országokban is így jártak a rajongók?

Azt hallottam, hogy az EP3 DVD megjelenése azért tolódott el, mert Vajna kikönyörögte Lucastól a szinkront.

 

Eleinte azt hittem, hogy azért nincs szinkron mert a speciális hangeffektek nem úgy szólnának mint az eredetiben. Aztán hallottam vagy olvastam már nem tudom, hogy minden szinkronizált filmhez megkapja a hangstúdió az eredeti hangsávot szinkronhangok nélkül. Magyarul csak a szereplők hangjait kell felvenniük és beilleszteniük a filmbe. Szóval abszolút nem értem mi az oka. Ráadásul a magyar szinkronizálás a világ legjobbjai közé tartozik. Lásd a LOTR szinkront.....

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eleinte azt hittem, hogy azért nincs szinkron mert a speciális hangeffektek nem úgy szólnának mint az eredetiben. Aztán hallottam vagy olvastam már nem tudom, hogy minden szinkronizált filmhez megkapja a hangstúdió az eredeti hangsávot szinkronhangok nélkül. Magyarul csak a szereplők hangjait kell felvenniük és beilleszteniük a filmbe. Szóval abszolút nem értem mi az oka. Ráadásul a magyar szinkronizálás a világ legjobbjai közé tartozik. Lásd a LOTR szinkront.....

Egyetértek. Meg lehetne oldani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
  • 3 hónappal később...

Most már jó néhány nagyágyú megjelent BR-en, és április környékén szokták Lucasék bejelenteni, ha megjelenik valami. Lesz esetleg meglepi?

Egy Indiana Jones 1-3 és SW-saga Blu-ray-bejelentés miatt talán nem lennék nagyon szomorú. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most már jó néhány nagyágyú megjelent BR-en, és április környékén szokták Lucasék bejelenteni, ha megjelenik valami. Lesz esetleg meglepi?

Egy Indiana Jones 1-3 és SW-saga Blu-ray-bejelentés miatt talán nem lennék nagyon szomorú. ;)

A Saga körül nagy a csend. Ok, most van a TESB harmincadik szülinapja, de azonkívül évek óta semmi érdemleges. Nagyon érik a BR megjelenés. Főleg ha kell a gempa George bácsinak az élőszereplős sorozathoz. De bánom is én csak jöjjön már. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És nem mindegy miért? Volt rajta szinkron és kész. Az új BD kiadáson lesz majd, ezt is biztosra veszem.
Úgy legyen. :lol: az meg ha az első szinkron lenne rajta, az maga lenne a kánaán

Bemennék és megcsókolnék minden Intercomos arcot ha így hoznák ki :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy legyen. :lol: az meg ha az első szinkron lenne rajta, az maga lenne a kánaán

Bemennék és megcsókolnék minden Intercomos arcot ha így hoznák ki :D

Ja, monóban. :D Szerintem az SE szinkront rakják rá, vagy csinálnak újat (amit nem hiszek).
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy legyen. :lol: az meg ha az első szinkron lenne rajta, az maga lenne a kánaán

Bemennék és megcsókolnék minden Intercomos arcot ha így hoznák ki :D

Azt megnézném, mivel enyhén szólva sem passzol össze a kép a hanggal. Az meg - ne is tudom miért - kizárt, hogy a magyar szinkron kedvéért feltennék a BD-re az eredeti filmverziókat (bár tudom, te ebben az esetben az égről lehoznád nekik a csillagokat :D).

 

Ja, monóban. :D Szerintem az SE szinkront rakják rá, vagy csinálnak újat (amit nem hiszek).

Szerintem meg új fog készülni. Mindenképpen új szinkron kell az ep1-re és az ep5-re, és valójában az ep4-re is kéne, mert pár mondatos eltérés van az SE óta. És mivel eddig egyik új kiadás sem jelent meg módosítások miatt, nem lennék meglepve, ha némi bővítés után az ep2 és az ep3 szinkronja sem passzolna már.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az meg - ne is tudom miért - kizárt, hogy a magyar szinkron kedvéért feltennék a BD-re az eredeti filmverziókat
Az fel sem merült bennem, hogy a felújítottat hoznák ki. Inkább a teljesen eredetit, nem kell nekem Jabba meg hasonló dolgok :lol:

Max. valami kis extraként rárakhatják a 2004-eset, de a fő az eredeti legyen eredeti hanggal :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem meg új fog készülni. Mindenképpen új szinkron kell az ep1-re és az ep5-re, és valójában az ep4-re is kéne, mert pár mondatos eltérés van az SE óta. És mivel eddig egyik új kiadás sem jelent meg módosítások miatt, nem lennék meglepve, ha némi bővítés után az ep2 és az ep3 szinkronja sem passzolna már.
Ha erre valaha is sor kerül, akkor csakis úgy lenne értelme, ha egységes, vagyis teljesen új szinkron lenne mind a 6 filmre. És akkor végre meglenne az "Ultimate Edition". :lol:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha lesz, mert nekem kétségeim vannak, hogy egyáltalán lesz szinkron rajta, akkor inkább újat kéne csinálni a lentebb írtak miatt.

Phobos, szerintem olyan kiadás már sose lesz, amilyet Te szeretnél :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.