Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Nekem csak annyi a vágyam, hogy az eredeti szűrőket lássam viszont mellőzve minden túlszínezést...ennyi amit várok....és velem együtt még néhány ember.
Én mocskosul kíváncsi vagyok mi lesz ebből! Adywan az apró dolgokat remekül feljavította, de a nagyobb változtatásokat kegyetlenül elb*szta szvsz.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Az ep1 régi?Akkor az ep4 mi?Matuzsálem?Ne vicellj már.Trükktechnikailag a legrosszabb rész az ep4.Látni lehet szinte az összes trükköt.Pl a festett lézersugarakat.Tökmindegy, hogy cgi vagy bábu, a lényeg hogy a néző elhiszi-e hogy az egy fénykard pengéje.Az Ep6 már ok, bár ott is vannak észrevehető trükkök.Pl a motorozás az erdőben.

Az ep3 sem tökéletes.Amikor a Láthatatlan Kéz lezuhan és mutatják a pilótafülkét, látni, hogy bent aszereplők cgi-k.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom, én el tudnék viselni egy olyan "extrát" rajta ahol nincs az Ep4-ben Jabba, Ep5-ben Ian McDiarmid, Ep6-ban Naboo és Hayden gyerek, csak hogy a legfőbb ideglelést kiváltó okokat írjam, de emeltt még számtalan van.

Természetesen szinkron ezen a változaton Tyll Attila hangján szóllajon meg Yoda :D

 

Annyiban még kompromisszumképes vagyok, hogy a laserdisc-ek anyagát kihatíthajták, hogy ne legyenek, hogy is mondtátok? "színtelen, szemcsés és életlen"

Tehát képileg lehet újítás, de tartalmilag ne :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig azok.Anakin-on látni, hogy az nem Hayden.Amikor már a földön van a hajó és kászálódnak kifelé.
Vagy amikor a kamera bezoommol rájuk még mikor érkeznek meg a jedi starfighterekkel. Az bántja az én szememet, nem tudom, hogy az CGI vagy sem, de nagyon annak tűnik...
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát nem tudom, én el tudnék viselni egy olyan "extrát" rajta ahol nincs az Ep4-ben Jabba, Ep5-ben Ian McDiarmid, Ep6-ban Naboo és Hayden gyerek, csak hogy a legfőbb ideglelést kiváltó okokat írjam, de emeltt még számtalan van.
Ezt már kiadták így DVD-n, igaz nem nálunk de nyilván beszerezhető. Amit leírtál az már sajnos nem állja meg a helyét. Ez lehet, hogy Lucas hibája de akkor is így van. A Tyll Attila féle szinkron meg botrányosan sz*r.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy ilyen régi fannak jó az. Minek a tuning? Ép az ellen vagy nem? :D
Nem éppen. A színeket kijavíthatják tőlem, de ne kelljen már Hayden képét bámulnom a Jedi Visszatérben meg Jabbat az Ep4-ben. Tehát egy képi felújítás jöhet, csak más "extra" tartalom nem. :P
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én sem tervezem megvenni, bár ha szép lesz a kiadvány, akkor lehet, hogy elcsábulok. :D Egyszer biztos lesz alkalmas házimozi rendszerünk, amin meg lehet majd nézni, addig meg a családi értékek készletét gyarapítja majd. :P

 

Nekem Adywan stílusa nem igazán jött be a színvilágot és a nagyobb változtatásokat tekintve, szóval a BR-kiadványtól csupán még szebb képet, és egy nagyon igényes körítést várok, ideértve magát a tokot és a lemezeken lévő extrákat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De kelljen már mert úgy van értelme. :D
Hát akkor marad az értelmetlen nézés :o

Mondjuk eddig is megvoltam a kazikon meg a 2006-os saját rippen, amire ügyes kezek rátették a szinkronokat :P

TV meg úgy is fel tudja konvertálni, nem? :P

 

Bár ha szép lesz a doboz meg jó extrák lesznek a BR-en akkor vevős lesz úgy is :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éreztem, hogy lesz valami. :D

Egyik szemem sír, a másik nevet. Csodás hír, hogy a HD-formátumot igazán kiaknázó Film megkapja, amit érdemel. Viszont még odébb van. Fenébe!

Ha a kép brutál éles lesz és a hang ep1-2-es szintű minden résznél, valamint a nyilvánvaló trükkhibákat javítják (fénykardok, béna kijelzők, stb.), akkor már fülig érhet a szánk.

Szerkesztve: - Lada
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

....csak egy jó monitor. 24 colos Ody full HD LCD csodájának a feléből megvan. Nekem például a 21 colos PVA panelos monitorom büntet. Ha nem tudod mi az a PVA panel, nem is tudod mit jelent HD filmet nézni monitoron. :)

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Az ep1 régi?Akkor az ep4 mi?Matuzsálem?Ne vicellj már.

A film régi, de ha nem tudnád, a CGI 2004-es, és osztva-szorozva is, az fiatalabb, mint az ep1 '99-es felhozatala. És, ha véletlen elkerülte volna a figyelmed, ÉN A CG-RŐL BESZÉLEK!!!!!!!! :D

Szimplán a CG-re gondoltam

 

Az ep3 sem tökéletes.

Idézd már be légy szíves azt a mondatot, amiben ezt merészeltem írni, és rávágok a kezemre :) Persze, hogy nem tökéletes, sőt, már az is "öreg", pláne Star Trekek, Transformers 2-k, meg Avatarok után. Igen, ott is sok helyen látszik, hogy az az ugrabugráló figura az bizony CG (megjegyzem, a klónokat leszámítva csak egyetlen film van, ami el tudta velem hitetni, hogy az alak, ami ugra-bugrál, az élő és nem CG, holott CG volt). De nem is írtam olyat, hogy tökéletes lenne, csak olyat, hogy trükktechnikailag az a legfejlettebb és jó lenne, ha a többi öt filmet felhoznák legalább CG szinten az ep3-hoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Idézd már be légy szíves azt a mondatot, amiben ezt merészeltem írni, és rávágok a kezemre :) Persze, hogy nem tökéletes, sőt, már az is "öreg", pláne Star Trekek, Transformers 2-k, meg Avatarok után. Igen, ott is sok helyen látszik, hogy az az ugrabugráló figura az bizony CG (megjegyzem, a klónokat leszámítva csak egyetlen film van, ami el tudta velem hitetni, hogy az alak, ami ugra-bugrál, az élő és nem CG, holott CG volt). De nem is írtam olyat, hogy tökéletes lenne, csak olyat, hogy trükktechnikailag az a legfejlettebb és jó lenne, ha a többi öt filmet felhoznák legalább CG szinten az ep3-hoz.

 

Na ezek pont azok a filmek amik (számomra!!) a 0 és a -200 között vannak. Mind effektekben mind történetben. Ha viszont azt írod, hogy tökéletes feljavítás, amit ha valaki ismer az tudja, hogy Én aztán vágyom egy ilyenre (egy szintre hozni a 6 filmet) abban benne van a már szokásosnak mondható fénykard, lézersugár, egy két robbanás és sok sok apróság mellett egy teljes Yoda generál is! Az ep1.ben borzalmas. Nem nem, szánalmas!! Az ep5-ben meg (a 2 és a 3 után) "elavult". Talán a 6. részben nem nyúlnék hozzá. Lehet emiatt utálni, lehurrogni nem igazán érdekel. Bábu Yoda távozz!!!!

Egyébként több mint furcsának találom, hogy Lucas kiadja egy olyan formátumban a filmeket ami még korántsem uralkodó. Sőt!!

Talán lehet ennek köze egy olyan (megint lehet hurrogni, de ez akkor is így van!!) "sikeres verzióhoz" mint az Adywan? (nem kevés ember töltötte le ezt a verziót), és nem kevés kínos kérdést tettek fel Lucasnak ezzel kapcsolatban. Arra gondolok, hogy már csak azért is megmutatja, hogy Ő is tud..........valamit.........ide mindenki azt képzel bele amit akar. Vagy amit szeretne :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Részben egyetértek lipivel én is. Azonban a régi filmek báját pont az adja, hogy sok helyen kilóg a lóláb. Festett hátterek, rotoszkópos kardok, makettek és bábok minden mennyiségben. Vannak az effektek között olyanok, melyek mára már igencsak megkoptak, mégis szerves részét képezik annak amit Star Wars látványvilágként aposztrofálunk.

 

A régi trilógia makettjeit, bábfiguráit lecserélni olyan bűn, mintha a Star Warst a lényegétől, a lelkétől fosztanánk meg.

 

Ugyanakkor maga a bluray, nevezzük inkább HD formátumnak, megköveteli, hogy néhány dolgot a médiumra csiszoljanak. Abban is egyetértek, hogy amit Adywan csinált, az egy korszakos dolog. Mert felhívta az emberek figyelmét arra és itt főleg a szakmabeliekről van szó, hogy valóban lehet ezt másként is csinálni, és ha nem lélektelenül állunk a régi részek feljavításához, akkor nem követünk el olyan hibákat amiket a 97SE felvonultatott....és igen, a 2004-es DVD is.

 

A rajongóknak nem az a legnagyobb baja, hogy a 97SE vagy a 2004 DVD nem minőségi, hanem hogy fércmunka lett....hagy kívánni valót maga után. És Adywan pont azt mutatta meg, hogy egy ember akaratereje és SW iránti szeretete is képes kisebb csodákra, milliós ráfordítás és 1000 sorba kötött G5 computer hiányában is.

De Adywan legnagyobb titka nem a lelkesedés, nem bizony....az ő titka, hogy rajongó, aki a rajongók közül jött és a műve velünk együtt a mi bevonásunkal készült, és az originaltrilogy forumban bárki hozzászólhatott és alakíthatta az elképzelést....így lett az editálás közösségi élmény.

 

Mi rajongók csak annyit kérünk, hogy a filmek feljavítása legyen végre teljes és ne bármunkások dolgozzanak rajta, hanem olyan emberek, akik élnek halnak azért az életérzésért, amivel a saga megajándékozott bennünket. Olyan nagy kérés ez?

 

Megjegyzem, akármilyen is lesz a bluray kiadás, nekem a Revisited az ultimate edition.

 

Vége megjegyzés: A Transformers effektjei sehol.....ismétlem sehol nincsenek az új trilógia effektjeihez képest. Amiben az EPI köbö úgy viszi a pálmát (Watto, Sebulba, Jar Jar) mint a Jurassic Park I Trex CGI a gagyi Godzilla remake-hez képest.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Részben egyetértek lipivel én is. Azonban a régi filmek báját pont az adja, hogy sok helyen kilóg a lóláb. Festett hátterek, rotoszkópos kardok, makettek és bábok minden mennyiségben. Vannak az effektek köött olyanok, melyek mára már igencsak megkoptak, mégis szerves részét képezik annak amit Star Wars látványvilágként aposztrofálunk.

 

Ugyanakkor maga a bluray, nevezzük inkább HD formátumnak, megköveteli, hogy néhány dolgot a médiumra csiszoljanak. Abban is egyetértek, hogy amit Adywan csinált, az egy koszakos dolog. Mert felhívta az emberek figyelmét arra és itt főleg a szakmabeliekről van szó, hogy valóban lehet ezt másként is csinálni, és ha nem lélektelenül állunk a régi részek feljavításához, akkor nem követünk el olyan hibákat amiket a 97SE felvonultatott....és igen, a 2004-es DVD is.

 

A rajongóknak nem az a legnagyobb baja, hogy a 97SE vagy a 2004 DVD nem minőségi, hanem hogy fércmunka lett....hagy kívánni valót maga után. És Adywan pont azt mutatta meg, hogy egy ember akaratereje és SW iránti szeretete is képes kisebb csodákra, milliós ráfordítás és 1000 sorba kötött G5 computer hiányában is.

De Adywan legnagyobb titka nem a lelkesedés, nem bizony....az ő titka, hogy rajongó, aki a rajongók közül jött és a műve velünk együtt a mi bevonásunkal készült, és az originaltrilogy forumban bárki hozzászólhatott és alakíthatta az elképzelést....így lett az editálás közösségi élmény.

 

Mi rajongók csak annyit kérünk, hogy a filmek feljevítása legyen végre teljes és ne bármunkások dolgozzanak rajta, hanem olyan emberek, akik élnek halnak azért az életérzésért, amivel a saga megajándékozott bennünket. Olyan nagy kérés ez?

 

Igen! Ettől szép ez a világ. Megjegyzem, szerintem nincs még egy olyan film a világon ami elmodhatná magáról, hogy ahány rajongó ( és most nem fogok túlozni) annyi verziót szeretne látni.

Én inkább henteseknek mondanám és nem bármunkásoknak azokat akiknek a DVD kiadást "köszönhetjük". na meg Lucas is nagyban hozzájárult ehhez a felejthetetlen "élményhez" azzal, hogy nem igazán kísérte figyelemmel a munkát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ezek pont azok a filmek amik (számomra!!) a 0 és a -200 között vannak. Mind effektekben mind történetben.

Akárhogy érzed te, a tény az tény, az ep3 (is) a Star Trek, a Transformers 2, de különösen az Avatar után trükktechnikailag elavult. Ez törvényszerű, és ezek a filmek is elavulnak pár éven belül (sőt, az Avatar után voltaképpen a másik kettő el is avult).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azonban a régi filmek báját pont az adja, hogy sok helyen kilóg a lóláb. Festett hátterek, rotoszkópos kardok, makettek és bábok minden mennyiségben. Vannak az effektek között olyanok, melyek mára már igencsak megkoptak, mégis szerves részét képezik annak amit Star Wars látványvilágként aposztrofálunk.

 

A régi trilógia makettjeit, bábfiguráit lecserélni olyan bűn, mintha a Star Warst a lényegétől, a lelkétől fosztanánk meg.

 

Na, akkor alá is támasztanám azt, hogy ahány rajongó, annyi elképzelés.

Nekem ez a bábok meg makettek varázsa a világ életemben hidegen hagyott, sőt. Rohadtul zavart már kiskoromban is, ha kiszúrtam a filmmel kapcsolatban valamiről, hogy pl. az csak egy "hajtogatott" doboz valójában. Persze, ami hihető azon nem agyalok, de ahol kilóg a lóláb ott igenis javítani kell.

Én bele akarom élni magam a film minden percébe, és ha olyat látok, hogy Lando mögött ordít az odavetített Falcon, vagy hogy a Halálcsillagba belefúródó szupercsillagrombolótól csak a makettpapírégés vehető ki, mintsem egy bazi nagy robbanás lenne (és lehetne még sorolni), akkor ez nekem rontja az élményt.

Mióta vágytam arra, hogy Luke fénykard-bekapcsolásánál, vagy a Bespinen lévő ajtó becsukódásánál ne legyen ugrás a képben. Ez már 30 éve is zavaró volt. Eddig semmi. Most meg jön egy lelkes rajongó és megcsinálja.

 

Én más oldalról közelítem meg a dolgot. A régi részek még nem úgy festenek, amilyen világban valójában játszódnak. A prequelek már szinte hibátlanok egy két apróságot leszámítva.

Akiknek a régi pompájában kellenek a filmek azok időgépet követeljenek Lucastól, én inkább egy egységes Saga-t kérek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Tudtam, hogy a CGI-ről írtál, mert olvastam az írásodat és értelmeztem is. :D Azért írtam, hogy nem tökmindegy, hogy bábu vagy cgi, merthogy egy nézőnek holtmindegy.Azaz a 2004-es ep4 hiába esetleg cgi tekintetében modernebb mint az ep1 összeségében nézve ég és föld a különbség az ep1 javára.Elég ha csak arra a jelenetre gondolunk ahol Luke aktiválja Ben kunyhójában az apja fénykardját.Hát arról minden ordít, csak az nem hogy az fénykard pengéje.Töredezett a széle látni hogy rajz.Vagy a Vader vs. Kenobi párbajban is néha látni szó szerint a botot.Az ep 1-ben viszont tökéletesek a fénykard-effektek.A lézerekkel ugyanez a helyzet.Az űrhajóknál látni, hogy makettek(ep4), az ep1-ben nem látni semmi trükköt(legalábbis én me látom).Ha egy kisérletet tennénk, egy monjuk 14 éves gyerekkel, hogy nézze meg mindkettőt és melyiket találja hihetőbbnek, hát szerintem az ep1-et.

De ettől persze igazad lehet, hogy a 2004-es ep4-ben modernebb trükkök vannak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.