Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Az én szívemből viszont nem annyira :) Én nem a trükkökbe, hanem az egészbe szerettem bele, és bezony, szúrja a csőröm a darabos mozgású lépegető és tauntaun. Nem kell kicserélni CGI-ra, de lazán kijavítható lenne egy kis belenyúlással, hogy ne szaggatottan mozogjon. Arról meg már ne is szóljunk, hogy tüntessék el a zöld kockákat, a zöld fénykardot (ep4), az összeakadó kardokat (ep6), a rózsaszín kardokat (ep4-5-6), és cseréljék ki őket normálisra, szóval ezek még véletlen se maradjanak a régiek. És ugyanígy takarítsák el a pocsék bábu Yodát az ep1-ből, a negatívba átfordított jeleneteket fordítsák vissza (mi szükség van bal kezes Boba Fettre és Landora?), és ha már megvan az isten adta technika, ami anno hiányzott, akkor tegyék be mondjuk az ep6 végi csatába a film alatt rejtélyes módon eltűnt B-szárnyúakat, és kicsit sokszorozzák már meg a vadászok számát, mert már azelőtt drasztikusan lecsökken a számuk, hogy összefutnának a TIE vadászokkal (ja, és ha már TIE vadászok, ne legyenek semmiből feltűnő TIE vadászok az ep6-ban). Ja, és az ep4-ben szeretném azért látni azt a harminc lázadó vadászgépet, és nem csak egy snitt erejéig.

 

Az emlékeket meg ne említsük már egy lapon egy filmmel, azért a kettő nem egy fajsúlyú, ennyire elfogultnak nem kéne már lenni :yes: Pláne te írod ezt Zééé, aki odáig volt Adywan buldózeres attrakciójáért...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én ma is odáig vagyok Adywan munkájáért, aki mindazokat meg is valósította amit leírtál...pl a tükrözés, vagy a nagyobb yavini csata és egyebek tekintetében. Az érzéseim nem homályosítják el a látásomat, amit írtam saját szemszögemből meglehetősen objektív.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És szétgányolta a dramaturgiát holmi sorrendért, és elszúrta a Halálcsillag csúcsjelentét a látványét (hogy a pocsék belépőről ne is beszéljek, mely szintén a látvány áldozata lett), és elbafarintotta Ben halálát... ezek smafuk? Az objektivitáshoz tegyük már hozzá eme nyilvánvaló elbaltázásokat is, amik szerintem - ha maradunk a látvány nem számít elvnél - nagyobb bűn, mint egy CG tantaun, ami valószínűleg amúgy sem lesz (és nem is kell, csak igazítsanak a mozgásán) :) Hogy lehet Adywant üdvözölni, miközben meg a hivatalos Blu-ray kiadás előtt meg azt írod, hogy ne nyúljanak semmihez, maradjon minden a régiben.

 

Sőt, kicsit most elmegyek elvetemültbe, de ennyi erővel, már az ellen is ágálhatnál, hogy a hanghoz és a képhez se nyúljanak hozzá, mert azt se kristálytisztán, 10000x20000 felbontásban, 10.5-ben szerettük meg. :) Én legalábbis határozottan monora és VHS minőségre emlékszem :yes:

 

amit írtam saját szemszögemből meglehetősen objektív.

Magyarán teljesen szubjektív, mert ha valami csak a te szemszögedből tűnik igaznak, az már baromira messze van az objektivitástól :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjttel értek egyet, abban viszont Zééé-vel, hogy ne cseréljenek le semmi élőlényt, ürhajót cgi-re.

Azt én sem akarom ám :) Legalábbis az élőlényeknél, azért egy-két űrhajójelenetet azért felturbózhatnának még úgy, mint '97-ben az ep4-ben. Mondjuk a Falcon elleni TIE támadást, oda elkélne pár totálplán :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sőt, kicsit most elmegyek elvetemültbe, de ennyi erővel, már az ellen is ágálhatnál, hogy a hanghoz és a képhez se nyúljanak hozzá, mert azt se kristálytisztán, 10000x20000 felbontásban, 10.5-ben szerettük meg. :) Én legalábbis határozottan monora és VHS minőségre emlékszem :)
Ne lopd az ötletemet, ezt még anno én említettem :yes:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a fénykardokat, meg az ep.4-nél a Tie fighterek körüli négyzetet érzem elkerülhetetlennek... az egyszerüen igénytelenség ha ezt igy hagyják (pláne hogy ez a kettő igazából az utolagos változtatásokkal vált igazi hibává: a fénykardokat elkezdték megcsinálni de nem csinálták meg tisztességesen és igy néhol rosszabb, mint korábban volt, a négyzetek meg azért tüntek fel, mert kiélesedett a kép).

 

Ezen felül én olyan nagyon nem várok semmit. Esetleg az ep.1 Yodát kicserélhetik CGI-re. Más változtatást öszintén szolva olyan nagyon nem is szeretnék. Spec. Edit. szintüeket semmiképp.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt én sem akarom ám :) Legalábbis az élőlényeknél, azért egy-két űrhajójelenetet azért felturbózhatnának még úgy, mint '97-ben az ep4-ben. Mondjuk a Falcon elleni TIE támadást, oda elkélne pár totálplán :)

 

 

Az Ep1-es Yodában egyetértesz a cserével. :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az Ep1-es Yodában egyetértesz a cserével. :)

Öné a pont! De ne mond, hogy azt nem kell lecserélni. Nagyon gáz a szentem az ep5-6-os bábuhoz és az ep2-3-as CG-hez képest is (sőt, még az ep1 CG modelje is jobban fest, pedig csak pár másodpercig látható és hátulról :) ). De felőlem lecserélhetik az ep5-6-os bábura is, nekem az is megfelelne :yes:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahogy öregszik Yoda, úgy vált fessé :)

 

Nekem is bejönne a Jedi-s változat. Nagyon jól nézett ott ki a bábú :yes:

Az űrhajók számában is egyetértek Endornál. Sőt, szívesen látnék ott egykori szepis hajókat vagy olyanokat amik távoli háttérként feltűntek a Birodalom végén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én a fénykardokat, meg az ep.4-nél a Tie fighterek körüli négyzetet érzem elkerülhetetlennek... az egyszerüen igénytelenség ha ezt igy hagyják (pláne hogy ez a kettő igazából az utolagos változtatásokkal vált igazi hibává: a fénykardokat elkezdték megcsinálni de nem csinálták meg tisztességesen és igy néhol rosszabb, mint korábban volt, a négyzetek meg azért tüntek fel, mert kiélesedett a kép).

 

Ezen felül én olyan nagyon nem várok semmit. Esetleg az ep.1 Yodát kicserélhetik CGI-re. Más változtatást öszintén szolva olyan nagyon nem is szeretnék. Spec. Edit. szintüeket semmiképp.

Én is azt mondom már évek óta, hogy csak az apró zavaró hibákat javítsák ki. Most a jön a nagy felbontás, és azok a dobozok olyan nagyon látszódnának, hogy bizony tönkre csesznék az űrcsatás jelenetek hangulatát. Szóval ezeket mindenképpen javítsák ki, nem igaz, hogy Lucas a millió dolláros mozitermében nem látja ezeket!
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

nem igaz, hogy Lucas a millió dolláros mozitermében nem látja ezeket!

Lehet nem költ eleget a moziteremre... vagy a szemüvegére... vagy egyikre sem. De legalább szólna rá valaki. Most néztem meg a TCW mozifilm extra lemezét előmelegítésként, ott is ülnek vele vagy nyolcan, de mind csak azt mondja: disz iz imézing, disz iz vánderfúl, disz iz imperszív! Lucas meg elégedetten bólogat. Mondjuk őket megértem, ki merne beszólni a főnökének, hogy te figy, a pápaszemeddel nem látod azt a fűzöld fénykardot ott Luke kezében, aminek olyan kéknek kéne lennie, mint a csimbi kockás inged? Vagy mi a helyzet azokkal a nagy zöld kockákkal, tán nem tűnik fel, ör... hrrrr.... khrrrr.... graasfdaskj?

- Sérti a fülem ez a hitetlen beszéd! - George Lucas, csak mellette nincs Tarkin, aki rászóljon, hogy eressze el :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Öné a pont! De ne mond, hogy azt nem kell lecserélni. Nagyon gáz a szentem az ep5-6-os bábuhoz és az ep2-3-as CG-hez képest is (sőt, még az ep1 CG modelje is jobban fest, pedig csak pár másodpercig látható és hátulról :yes: ). De felőlem lecserélhetik az ep5-6-os bábura is, nekem az is megfelelne :)

 

 

Öszintén szólva nem érdekel. Nekem teljesen megfelel így is, sőt ha nem olvasom, hogy az bábu a mai napig hinném, hogy cgi. El nem tudom képzelni miért csinálták meg bábuval.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy' csak most vettem ezt észre?

Hmmm most legalább tudom hogy jövőre csakugyan le fogom festeni az egyik falamat mozi-hatású fehér festékkel, addig meg szorgosan gyűjtögetem a pénzt a házimozira. Csak attól tartok, hogy mire ez kijön, már lesz valami még újabb divat.... 3D tévék talán? 3d házimozi van már? És akkor majd elkezdhetünk várni annak a megjelenésére.

 

Sebaj, örülök.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...
Szerintetek elképzelhető bővítés az I-II-III részekhez?
Elképzelhető, Lucas is olyan, hogyha neki úgy tetszik kibővíti vagy megváltoztatja a jeleneteket.

De azt ne kérdezd, mivel tudná bővíteni, mert erre nem tudok válaszolni, de mondjuk a III.-ban lévő Yoda Dagobah-ra érkezik jelenet azt szivesen látnám a filmben vagy amikor Qui-Gonnal beszélget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elképzelhető, Lucas is olyan, hogyha neki úgy tetszik kibővíti vagy megváltoztatja a jeleneteket.

De azt ne kérdezd, mivel tudná bővíteni, mert erre nem tudok válaszolni, de mondjuk a III.-ban lévő Yoda Dagobah-ra érkezik jelenet azt szivesen látnám a filmben vagy amikor Qui-Gonnal beszélget.

Én nem szeretnék ilyen fajsúlyos jeleneteket viszontlátni, mert nyilván azért kerültek ki a filmből mert nem illik bele az adott ponton. ez a Dagobah-os leszállás is nem tudom hova lenne besuvasztható, mert megtörné az amúgy egységes végét az EPIII -nak. Én olyan apróságoknak örülnék, mint pl. Palpi kibővített megérkezése Coruscantra, a film végén.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én olyan apróságoknak örülnék, mint pl. Palpi kibővített megérkezése Coruscantra, a film végén.
Sajnos már nem emlékszem milyen jelenetek maradtak még ki, de ez nem hangzik rosszul, sőt...
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyerekek, ott vannak a kétezrek tagjainak a beszélgetései. Szerintem azokkal simán fel lehetne dobni a filmet.
Én meg azt nem szeretném látni, valahogy nem illenek bele a filmbe azok a jelenetek.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gyerekek, ott vannak a kétezrek tagjainak a beszélgetései. Szerintem azokkal simán fel lehetne dobni a filmet.
Feldobni az EPIII -at? Még jobban? :D Egyébként azok max. extraként jöhetnek szóba nálam, de ha esetleg valahogy visszaraknák a filmbe azzal se lenne bajom.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én meg azt nem szeretném látni, valahogy nem illenek bele a filmbe azok a jelenetek.
Lucas mondta anno, hogy végül úgy döntött Anakinra koncentrált, ezért vágták ki ezeket a jeleneteket. Ami tényleg nem baj, mert így jobban már jobban érződik a későbbi részek karakterközpontisága a filmen.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, hogy ezek a filmek már zeneileg is olyan jól megkomponáltak, egy plusz jelenet (legyen bármilyen érdekes vagy informatív), megtörné a zenei ívet. Nem tudom elképzelni, hogy jól sikerülne a bővítés.

Kivágott jelentként viszont jöhetne minél több, aki több infót vagy részletet szeretne, ott nyugodtan csemegézhetne, és az nem borítana fel semmit. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.