Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Azért ez számomra eléggé felháborító, hogy 2011-ben nem tesznek szinkront ilyen jó filmekre. Mellesleg az eredeti majmok bolygója blu-ray kiadására felkerült a magyar szinkron. Így most komolyan ki fogja megvenni? Nagyon kevesen.Nekem például DVD-én kellene szinkronosan, mert a Blu-rayre nincs pénzem és szerintem nagyon sokan vannak még így az országban. Itt Cegléd környékén ahol én lakom még a feliratos DVD kiadás sem kapható Ody erről tudna mesélni ha jól láttam ő ceglédi.Azt sem értem miért ne lehetne újraszinkronizálni az új trilógiát? A szinészeket simán fel lehetne kérni, ha a TCW szinkronját megcsinálják akkor ezt is elválalnák.Régi trilógiát már nem tudnám el képzelni másik szinkronnal, de még úgy is jobb lenne mint a felirat (vagy még az se.)

Ha kijön majd a mozikban 3D-ben akkor is feliratozva lesz, vagy van rá remény, hogy addigra készítenek új szinkront és edetleg azzal adják ki Blu-ray-en?

Én is pontosan így érzek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt Cegléd környékén ahol én lakom még a feliratos DVD kiadás sem kapható

Eme probléma leküzdésére használható az Xpress :)

 

Azt sem értem miért ne lehetne újraszinkronizálni az új trilógiát?

Újra újra lehet (de csak az ep1-et kéne, az ep2 bővítései kaptak szinkront, az ep3-ban meg nincs bővítés), csak eleve néhány karakternek más lenne a hangja, mert azóta meghalt a szinkronszínész. Más lenne a hangja Ki-Adi-Mundinak, Dofine-nak és Tarpals kapitánynak is, szóval az egységes szinkronról már ezen a ponton le lehetne mondani, és akkor még hol van az ep5, amelyhez szintén új szinkron kéne, és ahol változna (már megint) Ben, Vader és Yoda hangja (meg Derlin őrnagyé, de lőjenek le, ha tudom, ki az). Most akkor szinkronizáljanak le egy-egy részt a két trilógiából, ezzel megbontva a nagyjából egységes szinkronokat? Vagy szinkronizálják egyből az egészet újra, amire négy film esetében semmi szükség (kivétel, ha még azok is bővülnek, de erre szerintem hangyányi az esély)? Az ep4-5-6 már így is nevetség tárgyát képezi a három szinkronnal, hát ha még kapna egy negyediket is. Ami, ha hozzáveszem, hogy jelentősen romlik a magyar szinkron minősége (nagyjából pont nyomon követhető a Star Wars filmeken :)), azt hiszem, nem járnánk jól. Szóval lehetni lehet, de van, ami nem biztos, hogy jó is, ha megcsinálnak.

 

Amúgy, DVD-ért akármennyire is megy az ima, azt el lehet felejteni. Semmilyen régi film nem fog már megjelenni DVD-n (mivel már mind megjelent, van, amelyik nyolcvannyolc különböző formában), hiszen kimenőfélben lévő formátum. Pláne nem fognak DVD kedvéért újraszinkronizálni filmeket. A Blu-rayen valószínűleg már lesz szinkron amúgy is, legfeljebb az új jeleneteken nem, mint az Alien széria esetében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ez számomra eléggé felháborító, hogy 2011-ben nem tesznek szinkront ilyen jó filmekre. Mellesleg az eredeti majmok bolygója blu-ray kiadására felkerült a magyar szinkron. Így most komolyan ki fogja megvenni? Nagyon kevesen.

Lassíts. Senki nem tudja lesz-e rajta szinkron. Ráérsz akkor dühöngeni ha lehagyják. Én semmi ilyesmit nem szoktam Cegléden és környékén venni, mert nincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami, ha hozzáveszem, hogy jelentősen romlik a magyar szinkron minősége (nagyjából pont nyomon követhető a Star Wars filmeken :)), azt hiszem, nem járnánk jól.

Háát, ezen vitatkozhatnánk.

EpIV első szinkron: jó

EpV első szinkron: szvsz minden idők legborzalmasabb szinkronja ami valaha készült filmhez, messze (csak a szövege baromi ütős, az tény)

EpVI első szinkron: jó

EpIV-VI THX: Nagyon nagyon jó

EPIV-VI SE: jó

EpI: Nagyonnagyonjó

EpII: Nagyonnagyonjó

EpIII: Jó

 

Tudom lerágott csont meg embere válogatja, de szerintem csak javult a szinkronok minősége, nagyjából.

 

Persze az újraszinkronizálás tényleg totálisan felesleges és ez a legutolsó ami történhetne. Örülhetünk ha egyáltalán kerül rá szinkron.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Háát, ezen vitatkozhatnánk.

EpIV első szinkron: jó

EpV első szinkron: szvsz minden idők legborzalmasabb szinkronja ami valaha készült filmhez, messze (csak a szövege baromi ütős, az tény)

EpVI első szinkron: jó

EpIV-VI THX: Nagyon nagyon jó

EPIV-VI SE: jó

EpI: Nagyonnagyonjó

EpII: Nagyonnagyonjó

EpIII: Jó

 

Tudom lerágott csont meg embere válogatja, de szerintem csak javult a szinkronok minősége, nagyjából.

 

Persze az újraszinkronizálás tényleg totálisan felesleges és ez a legutolsó ami történhetne. Örülhetünk ha egyáltalán kerül rá szinkron.

Ezzel a listával egyetértek. Én is így látom. Bár én SW-t csak eredetiben szoktam nézni. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

csak javult a szinkronok minősége, nagyjából.

Az utolsó kitétel nagyon meggyőzővé tette :lol: Amúgy ha elvesszük a "nagyon" jelzőket, én is egyetértek, mert a borzalmas nálam az Alien Menszátor Magdolna szinkronjánál kezdődik. Ahhoz képest még az ep5 első szinkronja is mestermű. De Star Warst (is) már csak nosztalgiából vagyok hajlandó szinkronnal (és akkor is csak az első szinkronokkal) nézni, mert az eredetihez semmi sem érhet fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az utolsó kitétel nagyon meggyőzővé tette :lol: Amúgy ha elvesszük a "nagyon" jelzőket, én is egyetértek, mert a borzalmas nálam az Alien Menszátor Magdolna szinkronjánál kezdődik.

Csönd. :P

Ha elvesszük a "nagyon" jelzőket, marad egy ilyen hogy jó rossz jó jó jó jó jó jó. Micsoda sorrend. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem lesz rajta szinkron, nem veszem meg. 2005-ben vettem meg 15ezer forintért az EpIV-V-VI DVD-ket. Azóta kb. 3x, ha megnéztem, annyira idegesít, hogy nem hallom a szokásos magyar szövegeket. Tudom, hogy sok mindent lehagytak, de egyszerűen én úgy szerettem meg, ritka sivár vidékestől, te beszélsz nekem, akinek még feje sincsen át a felkelés a birodalomig. Nekem az az etalon, ha az nem lesz rajta valamilyen formában, akkor max letöltöm, pedig tudvalevő, hogy eredetiben szoktam filmeket venni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden szavaddal egyetértek Donát, mert én is így vagyok vele. Bár én csak 1x néztem meg angolul a klasszikust, de akkor nem is élveztem.

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem lesz rajta szinkron, nem veszem meg. 2005-ben vettem meg 15ezer forintért az EpIV-V-VI DVD-ket. Azóta kb. 3x, ha megnéztem, annyira idegesít, hogy nem hallom a szokásos magyar szövegeket. Tudom, hogy sok mindent lehagytak, de egyszerűen én úgy szerettem meg, ritka sivár vidékestől, te beszélsz nekem, akinek még feje sincsen át a felkelés a birodalomig. Nekem az az etalon, ha az nem lesz rajta valamilyen formában, akkor max letöltöm, pedig tudvalevő, hogy eredetiben szoktam filmeket venni...

Én is pontosan így gondolom, csak írd be a szinkron szó helyett az eredeti hangot. :D Szinkronnal fele olyan élvezetes sincs mint angolul. Főleg Vader. A film élvezeti értéke legalább 40% -kal csökken ezáltal. Persze ettől még jó munkák meg minden, de most élvezetről van szó, és nem a szinkron minőségről. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is pontosan így gondolom, csak írd be a szinkron szó helyett az eredeti hangot. :D Szinkronnal fele olyan élvezetes sincs mint angolul. Főleg Vader. A film élvezeti értéke legalább 40% -kal csökken ezáltal. Persze ettől még jó munkák meg minden, de most élvezetről van szó, és nem a szinkron minőségről. :)

 

Most ízlésekről akarunk vitatkozni? És ha én szinkronnal jobban élvezem? Imádom az angolt, a prequelt csak angolul vagyok hajlandó megnézni, de ha én láttam már 1000x egy filmet, csak úgy tudom megnézni, ha közben magamban felidézhetem a szokásos szövegeket. Ez olyan, mintha az Amerikába jöttemet vagy az És megint dühbe jövünköt angolul kéne végignéznem. Jó, a Star wars önmagában is felvillanyoz, de én szinkronnal szerettem meg, és már-már nehezemre esik angolul megnézni a régi részeket. Én így élvezem, és szerintem azért akadunk még egy páran, úgyhogy valamit kezdhetni a forgalmazó a szinkron dologgal, mert elég bosszantó, hogy minden megvalósul a szinkronizálás terén, épp csak a konzekvencia nem...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 2004-es dvd-kiadásig én csak szinkronnal láttam a régi trilógiát. El nem tudtam képzelni angolul. Mivel a dvd-n nem volt szinkron megnéztem úgy. Iszonyú idegen volt az egész holt más hangok voltak mint megszoktam. Pl Harrison Ford hangja a magyar férfiasból buzis angollá vált. Maga volt a rettenet. De el kell fogadnom hogy az eredeti hangok nem a magyar férfiashoz hasonlítanak. Leia hangja is eredetiben iszonyú gyenge. De megszokom majd.

Példát azért mondok. Bruce Willis eredeti angol hangja vékony homokos. Magyarul viszont Dörner Györggyel nagyon ott van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem Ford hangjával nincs gondom, de Csernák épp úgy telitalálat, mint Dörner Willis esetén. Bruce Willis filmet csak szinkronnal nézek, és jobban belegondolva... Ford filmet is. :D

 

Nekem nagyon vékonynak tűnik az eredeti hangja Fordnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami még érdekes lesz, hogy az ep4-el mit kezdenek hangügyben. Ha a dvd-n jól hallható volt, hogy sok jelenetnél nem csináltak hozzá utóhangfelvételt (vagyis ahol felvették a jelenetet, azt a hangot használták), akkor a mai Dolby TrueHD és DTS Master HD-s korban ez még inkább zavaró lesz. Remélem Ben Burtt ezen (is) melózik már hónapok óta. :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami még érdekes lesz, hogy az ep4-el mit kezdenek hangügyben. Ha a dvd-n jól hallható volt, hogy sok jelenetnél nem csináltak hozzá utóhangfelvételt (vagyis ahol felvették a jelenetet, azt a hangot használták), akkor a mai Dolby TrueHD és DTS Master HD-s korban ez még inkább zavaró lesz. Remélem Ben Burtt ezen (is) melózik már hónapok óta. :clap2:

Ben Burtt már rég nincs a Lucasfilm alkalmazásában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ami még érdekes lesz, hogy az ep4-el mit kezdenek hangügyben. Ha a dvd-n jól hallható volt, hogy sok jelenetnél nem csináltak hozzá utóhangfelvételt (vagyis ahol felvették a jelenetet, azt a hangot használták), akkor a mai Dolby TrueHD és DTS Master HD-s korban ez még inkább zavaró lesz. Remélem Ben Burtt ezen (is) melózik már hónapok óta. :clap2:

Állítólag - sajnos még nem volt módom hallani - az Alien3 bővített jelenetei, melyek ugyanabban a cipőben jártak, mint az ep4, elég jól kipofozták (már nem hallani a stáb beköhögő tagját :D). Szóval lehet reménykedni, hogy az ep4-et is feljavítják ilyen téren (is).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Egy interjúban megemlítették, hogy a BD kiadás a DVD -n is látható verziót fogja tartalmazni, azaz nem lesz meglepetés benne.

Azért ha 7 év alatt komolyan nem volt idejük lecserélni a színváltós fénykardokat, lefejelem magam. Így kissé csalódás ez a kiadás.

 

Persze a dvd-nél se ment az élvezhetőség rovására a dolog, de ha már kiad az ember érte tízezreket, az a minimum szerintem hogy a hibáikat kijavítják, nem telne két napba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez most azt jelenti, hogy a kivágott jelenetek se lesznek benne, vagy pedig a trükkökre értendő? Elég nagy pofára esés lenne a "gagyi" kiadás.

A kivágott jelenetek külön menüben lesz, mint extra, nem a filmben belül lesz implementálva. Legalábbis szerintem :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.