Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Engem igazán csak az extra tartalom érdekel, a blu-rayjel nem tudok momentán mit kezdeni. :D

 

De hogy ha benne hagyják a színváltós fénykardokat, az iszonyú pofátlanság lenne. Már a dvd-nél is az volt, de most 7 év után főleg (amúgy Luke-nak azelőtt sose volt zöld kardja a IV-ben szerintem).

 

Amúgy bírom Lucasék iszonyat laza üzletpolitikáját, hogy várnak mindig vagy öt évet a különböző megjelenésekkel. De akkor aztán robban. :D

 

Nem akarlak elkeseríteni, de DVD-n már a büdös életbe többet nem fog megjelenni az SW, nem hogy magyar szinkronnal....

Azért egy komplett dvd-setet illett volna kiadniuk, a szükséges javításokkal. Bár az is igaz hogy aki már megakarta, az megvette rég a filmeket (3 ezer/trilógia, ehh).
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem, a Blue-Ray eladások száma még mindig 10% körül mozog.

Szerintem lesz. Az Alien, a Vissza a jövőbe és az Avatar is bejött.

Az más kérdés, hogy nem valami bizalomgerjesztő megjelenésben, gondolok itt az extrák nem feliratozására és az Alien nagy árára.

Valakiben már felmerült egy 50-60 ezres ár is az Xpressen :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem lesz. Az Alien, a Vissza a jövőbe és az Avatar is bejött.

Az más kérdés, hogy nem valami bizalomgerjesztő megjelenésben, gondolok itt az extrák nem feliratozására és az Alien nagy árára.

Valakiben már felmerült egy 50-60 ezres ár is az Xpressen :o

Akkor elég limitált számban lesz csak. És szinkron nélkül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor elég limitált számban lesz csak. És szinkron nélkül.

Hát igen, az Alien se jelent meg nagy példányban, 50-100 körül lehettek. Viszont azokon nem volt (tudtommal) filmbeli és így szinkronbeli változtatás.

Az SW-ben pedig mind a 4.-ben, mind az 5.-ben van szöveg változtatás.

Így hát szinkron nem valószínű, hogy lesz a klasszikuson. A Prequelen elképzelhető lenne, de az meg hülyén nézne ki, ha azokon lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hiszem, a Blue-Ray eladások száma még mindig 10% körül mozog.

Miért károgsz már megint? :roll: Kicsit tájékozódj már, mindenki írta, hogy mik jelentek meg itthon. De ha ne adj isten nem jönne ki itt, megrendeljük külföldről. Csak egy gombnyomás.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miért károgsz már megint? :roll: Kicsit tájékozódj már, mindenki írta, hogy mik jelentek meg itthon. De ha ne adj isten nem jönne ki itt, megrendeljük külföldről. Csak egy gombnyomás.

Nem mindenki tudja megrendelni külföldről, mert iszonyat sokba kerül.

Ha meg megjelenik itthon piszok drága lesz és azt sem sokan veszik meg.

Nincs mindenkinek annyi pénze, hogy most átváltson Blue-Rayre, nagyon kevesen veszik meg a filmeket ebben a formátumban, mert drága, és még lejátszót is kell venni hozzá, ami szintén drága. A nép 90%-a nem engedheti meg magának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mindenki tudja megrendelni külföldről, mert iszonyat sokba kerül.

Hmm, ez így nem teljesen igaz. Sőt, külföldről még olcsóbban is jönnél talán ki, postaköltséggel meg mindennel együtt. Amazonon pl a vadi új Közösségi háló kb annyi kerül blu-rayen mint itthon fog dvd-n.

De az hogy megjelenik itthon, az nem kérdés tényleg. Kisebb súlycsoportú filmek is jelentek meg itthon díszdobozban, egy Star Warsot pont nem fognak kihagyni.

Szinkron szerintem lesz rajta, az előzménytrilógián mindenképp. De az extrák magyar feliratozásáról muszáj lesz lemondani, más filmek kiadásán is ritka a felirat, 30 órát meg tuti nem feliratoznak végig.

 

Az meg hogy nem engedheti meg magának a nép nem hogy 90, de inkább 98%-a az egy dolog, de az Inceptionös aktatáska se épp nagy szükséglet a magyarnak még is megjelent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, az Alien se jelent meg nagy példányban, 50-100 körül lehettek. Viszont azokon nem volt (tudtommal) filmbeli és így szinkronbeli változtatás.

Az SW-ben pedig mind a 4.-ben, mind az 5.-ben van szöveg változtatás.

Így hát szinkron nem valószínű, hogy lesz a klasszikuson. A Prequelen elképzelhető lenne, de az meg hülyén nézne ki, ha azokon lenne.

Nem-e? Mind a négy Alien filmnek van rendezői vagy speciális változata, és szinkron csak az Aliens rendezőihez készült, de se a DVD-re, se a Blu-ray-re nem került az se fel (megjegyzem, jobb is, borzalom az a szinkron). Csak a mozis változatok kaptak magyar hangsávot (mondjuk ez értékelendő az Alien kiadásokba, amióta a Quadrilogy van porondon, felkerül a korongra mindkét változat mindegyik filmből), és azok is csak a rosszabbik szinkront (mármint az első két film, mert a második kettőnek csak egy van).

Az előzményfilmek közül az ep1 sem kaphatná már meg a régi szinkront, mivel abban is van jó pár bővítés. Szóval a szinkron erősen felejtős, hatból kettő filmre nem passzol (az ep4-ben az a pár mondat szerintem nem oszt, nem szoroz, amúgy sem voltak benne eredetileg és nem is tesznek hozzá a filmhez). Új szinkront meg nem fognak csinálni, és ne is csináljanak, mert már így is kicsit röhejes, hogy az ep4-5-6 hárommal is rendelkezik.

 

Nem mindenki tudja megrendelni külföldről, mert iszonyat sokba kerül.

Ha meg megjelenik itthon piszok drága lesz és azt sem sokan veszik meg.

Nincs mindenkinek annyi pénze, hogy most átváltson Blue-Rayre, nagyon kevesen veszik meg a filmeket ebben a formátumban, mert drága, és még lejátszót is kell venni hozzá, ami szintén drága. A nép 90%-a nem engedheti meg magának.

Ismét csak tájékozódj. 140 $ lesz, az cak-pak 30 000 Ft, még postaköltséggel együtt sem fog 40 000-50 000-be kerülni (én legalább 50 000-re saccolom, ha azt veszem, hogy az Alien Quadrilogy sima verziója került negyvenbe, pedig az "csak" hat lemez). Az meg, hogy a lakosság 90% nem engedheti meg magának, marhaság, 60-70%, legfeljebb. Évről évre olcsóbbak a lejátszók, a filmek meg pláne és nem behozni egy ilyen filmet, mint a Star Wars... nos, már a gondolat is megmosolyogtató. Lehet, hogy a 9 lemezes limitált lesz, de például a három-három felosztásban szerintem megint roskadozni fog a polc.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem-e?

Oké :) Tudd be tudatlanságomat annak, hogy nem követem figyelemmel az Alieneket. Azt tudtam, amit a másik topicban is írtam, hogy van egy szinkron, az került fel a most megjelenő BD-re és a rendezőinél a plusz jeleneteknél átvált angol hang+magyar feliratra a film.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is nevetséges lenne nem behozni magyar honba az SW SAGA Blu-Ray kiadását.

Én már csak azt várom, hogy szivárogjanak az infók a magyar megjelenés kapcsán, hogy mire lehet számítani (gondolom mind így vagyunk ezzel, akit érdekel a BD kiadás)

 

Az Incepciós aktatáskás változathoz csak annyit... nekem az van meg :D:P itt feszít a polcomon. Van-e értelme? Nincs! Jól néz ki? IGEN! És én a hozzá adott pörgettyűnek is bitang mód örülök! Pörgetem is serényen, de furcsa mód folyton eldől :D ... ja és hála Istennek az extrák itt feliratozva vannak! :)

 

(Ez van... ilyen aki fanatikus... sosem titkoltam, hogy filmek terén az vagyok... a TRON - Örökség BD kiadását is rettenetesen várom már!)

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem-e? Mind a négy Alien filmnek van rendezői vagy speciális változata, és szinkron csak az Aliens rendezőihez készült, de se a DVD-re, se a Blu-ray-re nem került az se fel (megjegyzem, jobb is, borzalom az a szinkron). Csak a mozis változatok kaptak magyar hangsávot (mondjuk ez értékelendő az Alien kiadásokba, amióta a Quadrilogy van porondon, felkerül a korongra mindkét változat mindegyik filmből), és azok is csak a rosszabbik szinkront (mármint az első két film, mert a második kettőnek csak egy van).

Az előzményfilmek közül az ep1 sem kaphatná már meg a régi szinkront, mivel abban is van jó pár bővítés. Szóval a szinkron erősen felejtős, hatból kettő filmre nem passzol (az ep4-ben az a pár mondat szerintem nem oszt, nem szoroz, amúgy sem voltak benne eredetileg és nem is tesznek hozzá a filmhez). Új szinkront meg nem fognak csinálni, és ne is csináljanak, mert már így is kicsit röhejes, hogy az ep4-5-6 hárommal is rendelkezik.

 

 

Ismét csak tájékozódj. 140 $ lesz, az cak-pak 30 000 Ft, még postaköltséggel együtt sem fog 40 000-50 000-be kerülni (én legalább 50 000-re saccolom, ha azt veszem, hogy az Alien Quadrilogy sima verziója került negyvenbe, pedig az "csak" hat lemez). Az meg, hogy a lakosság 90% nem engedheti meg magának, marhaság, 60-70%, legfeljebb. Évről évre olcsóbbak a lejátszók, a filmek meg pláne és nem behozni egy ilyen filmet, mint a Star Wars... nos, már a gondolat is megmosolyogtató. Lehet, hogy a 9 lemezes limitált lesz, de például a három-három felosztásban szerintem megint roskadozni fog a polc.

Hát ez a 30, 40, 50 ezres árak horribilisek.

Talán a 10000 még elfogadható lenne.

Biztos vagyok benne, hogy a rajongók többsége ezt nem engedheti meg magának anyagi helyzete miatt. Kevesen fogják a Blue-Ray kiadást megvenni.

 

Én se fogom, túl drága. Nem tehetem meg, hogy most Blue-Ray lejátszót vegyek és megvegyem a sagat Blue-ray-en, még akkor sem, ha szinkronos lesz. Hozzám hasonlóan nagyon sokan lesznek így.

DVD-n megvettem volna, de sajnos Lucas miatt nem került rá szinkron 5 filmre. Pedig, hogy szerettem volna régebben egy szép egységes kiadást. De most már ebből nem lesz semmi, maradnak a VHS és másolt DVD-s verziók. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se fogom, túl drága.

Hát nem fogod, sz*r ügy. Én sem, most még, aztán majd meglátom év vége felé. Mázli, hogy akkor jelenik meg :) De biztos nem benned vagy bennem fog tönkre menni a magyar Blu-ray piac.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7éve 2x ennyiért vettem meg a klasszikus trilógia DVD vátozatát és fele ennyiért a 2006-osat :o

Na ez meg a másik. 2004-ben fele annyiba került az Alien Quadriology DVD, mint most a Blu-ray, de most már szinkronos az újravágott filmek is (már a nem új jelenetek :)), és vagy tízszer annyi extra van hozzá. Ha azt veszem, hogy anno az SW Trilogy DVD mennyibe került és mennyi extra járt hozzá (őszintén szólva, szánalmasan kevés), és most mennyit fogunk kapni, hát én egyáltalán nem fogom sokallani, még ha ötven ezerbe is kerül. Bár ha a filmeken nem javítanak, akkor én is huzamosabb időre elnapolom a vásárlást (amíg nem lesz blu-ray lejátszóm).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért érdekes, miért adnak rá ekkora kedvezményt előrendelés esetén. Félnek, hogy különben nem vennék? :D Plusz ha ennyiért is érdemes eladni, akkor miért nem ennyi az ára?

Szerintem szimpla marketing. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet. De 35% diszkont csupár marketingből elég durva. Azért ebből látszik igazán, hogy mennyi haszon is lehet egy ilyen adathordozón. :D

 

De a lényeg, hogy aki hajlandó előre gondolkozni, az nagyon jól járhat egy ilyen árral. :) Főleg úgy, hogy az Amazonnál nem kell előre fizetni, a pénzt leemelni a kártyáról úgyis csak akkor fogják, ha indítják a szállítást. Addig csak blokkolják.

 

Apropó, azt lehet tudni már, hogy régiófüggetlen lesz az amerikai DB?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ebből látszik igazán, hogy mennyi haszon is lehet egy ilyen adathordozón. :D

Szerintem az látszik inkább, hogy az amazon.com már ilyet is megengedhet magának. :) A FOX -ot ismerve az amcsi kiadás csak 1-es kódolású lesz.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

sajnos Lucas miatt nem került rá szinkron 5 filmre.

 

Ezeken mindig jókat mosolygok.

Elképesztő, ahogy egyesek komolyan azt hiszik, hogy George a Skywalker Ranch-on a fejét vakarva bogarássza a világ összes országának adatait (eladások/népesség), és amikor odaér, hogy Hungary, akkor azt mondja: "á, nem éri meg megkérni a hangmérnökömet, hogy rátegyen nekik szinkront."

Megsúgom: olyanok vagyunk neki, mint a porszem egy tál serpenyőben. Vagyis nem téma.

A 20th Century Fox-nak már érdekesebb szerepe van a szinkron-dologban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezeken mindig jókat mosolygok.

Elképesztő, ahogy egyesek komolyan azt hiszik, hogy George a Skywalker Ranch-on a fejét vakarva bogarássza a világ összes országának adatait (eladások/népesség), és amikor odaér, hogy Hungary, akkor azt mondja: "á, nem éri meg megkérni a hangmérnökömet, hogy rátegyen nekik szinkront."

Megsúgom: olyanok vagyunk neki, mint a porszem egy tál serpenyőben. Vagyis nem téma.

A 20th Century Fox-nak már érdekesebb szerepe van a szinkron-dologban.

Azért érdekes, hogy szinte majdnem minden DVD filmen van szinkron.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De úgy tudom Lucas döntése volt, hogy saját berkein belül rakat rá szinkronokat és nem osztja ki a filmeket forgalmazóknak régiók szerint, hogy azok rakjanak rá szinkront. Vagy valami hasonlót mondott Phobos korábban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ez számomra eléggé felháborító, hogy 2011-ben nem tesznek szinkront ilyen jó filmekre. Mellesleg az eredeti majmok bolygója blu-ray kiadására felkerült a magyar szinkron. Így most komolyan ki fogja megvenni? Nagyon kevesen.Nekem például DVD-én kellene szinkronosan, mert a Blu-rayre nincs pénzem és szerintem nagyon sokan vannak még így az országban. Itt Cegléd környékén ahol én lakom még a feliratos DVD kiadás sem kapható Ody erről tudna mesélni ha jól láttam ő ceglédi.Azt sem értem miért ne lehetne újraszinkronizálni az új trilógiát? A szinészeket simán fel lehetne kérni, ha a TCW szinkronját megcsinálják akkor ezt is elválalnák.Régi trilógiát már nem tudnám el képzelni másik szinkronnal, de még úgy is jobb lenne mint a felirat (vagy még az se.)

Ha kijön majd a mozikban 3D-ben akkor is feliratozva lesz, vagy van rá remény, hogy addigra készítenek új szinkront és edetleg azzal adják ki Blu-ray-en?

Szerkesztve: - ati
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.