Ugrás a kommentre

Star Wars Saga DVD és Blu-Ray kiadás


Tibur55

Ajánlott hozzászólás

Régebben mindig beszéltük hogy milyen jó lehet annak a gyereknek akinek most megadathat az hogy kronológiai sorrendben nézheti meg a Saga-t. Ha mind a hat részt megakarjátok nézni, akkor nem látom értelmét annak hogy a közepétől kezdjétek a történetet.

Egy sorozatot se a közepétől kezdünk el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy sorozatot se a közepétől kezdünk el.

Legalábbis, ha annak a sorozatnak már minden része biztosra vehetően kész van :lol:

 

Amúgy, én is a kronológiai sorrendre voksolnék. Több a váratlan fordulat, ha az ember sorban nézi.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alapesetben én is a kronológiai sorrendre szavazok, de egy kicsi esetében más. Kicsit ahhoz tudnám hasonlítani, mint mikor meg akarsz venni egy könyvet: Általában nem a bevezetésbe lapozol bele, hanem a közepébe. A kicsinek most egy részt kell mutatni a történetből, nem feltétlenül a bevezetést.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Alapesetben én is a kronológiai sorrendre szavazok, de egy kicsi esetében más. Kicsit ahhoz tudnám hasonlítani, mint mikor meg akarsz venni egy könyvet: Általában nem a bevezetésbe lapozol bele, hanem a közepébe. A kicsinek most egy részt kell mutatni a történetből, nem feltétlenül a bevezetést.

Hát ez több, mint furcsa. A bevezetőt kihagyni egy dolog (ami ez esetben inkább egy arany betűs szakasz), de komplett fejezeteteket (hármat) átugrani, azért egészen más. Bár nem tudom, nálatok hogyan ment, nálam a mesék felolvasását sem ott kezdték, hogy a farkas megette Juliskát.

Amúgy, az ep1-ben bőven van olyan dolog, ami megfoghat egy 8 éves lányt is. Jar Jar baromi nagy húzóerő, ezt tapasztalatból tudom. Nagyobb húzóerő, mint Luke és Han jóképűsége az ep4-ben (és ha érdekli a jóképűség, ott van Obi-Wan Kenobi). Ráadásul tegyük hozzá, hogy a mai fiatalkonak (és nem csak azoknak) az ep4 eleje kifejezetten unalmas lehet, mivel egyrészt baromi lassú, másrészt nagyon látványtalan ('77-ben lehet, hogy odaszögező volt a látványa, de 2008-ban egyáltalán nem az). Az ep1 sokkal pörgősebb és látványosabb, ezáltal egy mai fiatalt azért jobban leszögez. A történeti bonyolultság meg hát... az egyik 1x1 a másik meg 1x2. A politikai machináció kicsit talán nagyobb odafigyelést igényel, de ez akkor is így lenne, ha az ep4-5-6 után nézi meg a filmet, szóval nem mindegy, hogy kezdésből túllesz rajta, vagy a negyedikként szembesül vele? Nem azon a 10-15 percen múlik a film sikere.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én úgy gondolom, hogy bár az EpI a leginkább gyerekeknek szóló epizód, teljesen mindegy, hogy a kissrác-kislány melyikkel kezdi. Nem a történet fog benne rögzülni (így ez nem is fog galibát okozni), hanem érzések, és arra mind a hat rész alkalmas, én viszont biztos nem az EpI-gyel kezdeném, mert engem az elsőre egyáltalán nem fogott meg. Lehet, hogy ettől még működne (és működik is, sok esetben), én viszont nem azzal indítanék, saját tapasztalatok miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mai filmtermésekben meg ugye egy SW már nem kirívó a mai korosztálynak. Ők tuti nem fogják többre értékelni mint a Harry Pottert vagy Transformerst.

Szerintem a SW-nél nehéz az effektekbe beleszeretni, szerintem inkább az univerzuma ragadja meg az embert. És az a mai napig megállja a helyét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy mi a különleges a Star Wars-ban, az szubjektív és mégis egyértelmű egyszerre. Van, akit az effektek fognak meg benne, van akit az SW univerzum maga, van, akit a történet, és persze ezek különböző kombinációja. Én a története miatt szeretem leginkább, de tetszik az is benne, hogy a többi említett fronton is jól teljesít.

De az igaz, hogy nem annyi szempontból különleges már, mint régen volt, mert közben felnőtt mellé egy jelentős konkurencia. Én ugyan továbbra is a legjobbnak tartom, de én elfogult vagyok. :lol: Hogy egy mai gyereknek miért tetszhet, az megint nagyon egyéni. Vagy szerelem lesz első látásra, vagy marad egy szinten Harry Potterrel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én az unokaöcséim alapján azt mondanám, hogy az ep.1 az ep.3 mellett a legkevésbé kisgyerek kompatibilis epizód. Ugyan embere válogatja de Dath Maul általában a frászt hozza a kicsikre. A nagyobbik unokaöcsém mikor elöszőr meglátta, azonnal mondta hogy vegyük ki, mert ez neki sok. Ő speciel nagyon sokáig nem is látott egybe egy teljes epizódot . Úgy vált Star Wars rajongóvá (fénykardot kért szülinapjára és egy rakás SW LEGO-t), hogy nagyrészt az ep.2 végi arénás jeleneteket és az utána lévő akciókat nézte meg számtalanszor. Jó időbe telt mire egy teljes részt egy ültőhelyében végignézett és még most sem teljesen állt össze neki a kép és még mindig sokat kérdez (ami mondjuk nem meglepő, mert az ep.3-at még nem merjük megmutatni neki).

 

Amivel nincs egyedül: én is egészen kiskoromban ismerkedtem az SW-vel és évekig képek és hangulatok maradtak csak, s csak nagy sokára jöttem rá miről is szól pontosan és figyeltem fel a részletekre. Én is azt mondom: egy gyereknél majdnem teljesen mindegy melyik részt látja elöszőr. Egy felnőttnél viszont csakis az ep.1 lehet az első lépcsőfok a beavatásban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon mikor jelenik meg a SAGA blu-ray kiadványon? Erősen gondolkozok, hogy ezt a dobozost megvegyem-e (legalábbis az előtrilógiát, mert abból csak a Sith-ek bosszúja van meg eredetiben), vagy észszerűbb lenne már csak BD kiadványra gyűjteni? Ti hogy vagytok ezzel? Sajnos nincs annyi pénzem, hogy ezt is vegyek, meg azt is. Meg az tényleg igaz, hogy a régi trilógia nem jelenik meg BD-n?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ti hogy vagytok ezzel?

Én úgy vagok vele, hogy nekem ez a hat már megvan, csak más csomagolásban, szóval mindegy :lol:

De én azt mondom, vedd meg, mert a Lucasfilmnél úgy nagyjából nincs biztos. Lehet már holnap megjelennek BD-n, lehet, hogy majd csak tíz év múlva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

BD kiadványt akkor, ha már van mihez, önmagában szép lehet a polcon, csak éppen ahhoz meg drága mulatság, ha nincs hozzá megfelelő lejátszó és néző cucc.

Szóval ha nincs meg eredetiben, akkor még érdemesebb dvd-n megvenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi: Az Ep I-II booklete már magyar?

Amúgy letettem arról, hogy a dobozt megveszem, csípi a szemem az Első Trilógia szöveg :P

Inkább Zoli Díszdobozába rakom bele a dvd-ket, amit találok egy olyan helyet ahol tudnak B1-es papírra nyomtatni :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pildi: Az Ep I-II booklete már magyar?

Amúgy letettem arról, hogy a dobozt megveszem, csípi a szemem az Első Trilógia szöveg :P

Inkább Zoli Díszdobozába rakom bele a dvd-ket, amit találok egy olyan helyet ahol tudnak B1-es papírra nyomtatni :P

Ezen a felirat dolgon még nem elmélkedtem, főleg, mert nem a doboz miatt szerettem volna az egészet (nem kérdés, hogy SimonZ díszdoboza sokkal szebb :P - azt én is összerakom majd egyszer), hanem az eredeti Ep1 DVD miatt. Persze egy kicsit luxusnak tűnhet egy miatt kérni a másik kettőt is, amikor azok megvannak, de az Ep2 már jó gazdára talált :D, és szerintem lesz majd gazdája az Ep3-nak is egyszer :P.

 

Viszont hogy a kérdésedre válaszoljak, Phobos, sajnos egyik új lemezhez sem adtak bookletet, ami egyébként felháborító. :P Így azt kell mondjam, az új kiadás nem egyenrangú a régiekkel. Igaz, a borítókat szépen egységesítették, de az csak a külcsíny, míg a booklet azért már inkább a tartalomhoz tartozik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak érdekességképpen.

Idő kérdése, és elterjed majd egy új technika, azaz a szélesvásznú 3D-s LCD tévék családja.

Philips és egyébb nagyobb gyártók már készítik a méregdrága készülékeiket a jövő nemzedék számára :P

 

Tényleg pár év, és egy ilyen készüléken csodás lesz nézni 3D-sen a Star Wars epizódokat.

Ugyanis, erősítsetek meg, hogy Lucas tervezi átkonvertálni a SW részeket 3D-re. Valahol már olvastam, és remélem meg is valósul.

 

Beszélünk itt a Blu Ray kiadásról, de én már a 3D-s verziókat várom :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.