Ugrás a kommentre

2x03 - Children of the Force


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Egyébként nagyon jó Indy párhuzamok sorát kaptuk, amikor Bane indult volna a holokronért, aztán Windu nagyon meggondolatlanul maga lépett a tettek mezejére (bár ez még inkább Anakin-párhuzam az Ep2 végével :|), és ezzel egyből beindította a holokron védelmi és a hajó megsemmisítő szerkezetét, majd amikor sikerült az utolsó pillanatban megszerezni a holokront, és éppen csak átcsúsztak a lezáródó ajtó alatt, épp úgy nyúlt vissza a fénykardjáért, mint Indy az ostoráért szokott. :roll:

Ez nekem is feltűnt :P Bár nekem csak onnan, hogy Obi-Wan felkapta a holokront és minden elkezdett összeomlani, de most, hogy mondod, ahogy Windu visszahúzta Bane-t, az pont olyan, mint mikor Indy visszarántotta a segédjét :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hinném, hogy jedi lett volna belőle a háború kimenetele miatt, de legalább így meglesz Luke-nek az új Akadémiához a "nyersanyag" :lol: Addigra felnőttek valszeg. :lol:

Nem is gondoltam komolyan, hogy az lett belőle, csak gondoltam elsütöm a bombad jedi poént. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig ez a rész tetszett legjobban. Banet végre elkapták, bár még így is bazi nagy mázlista. A hajóról való szökése kissé gyorsra sikerült, de ezt betudom a rövid játékidő szabta kényszernek. A közös meditáció és a közös elmetrükk nagyon klassz jelenet volt. Az viszont nem tetszett, hogy a mentőakcióra két jedi meg egy klón ment. Banet ezek után remélem legalább pár rész erejéig pihentetik, mert kezd kissé sok lenni a karakterből, meg a k..va nagy mázlijából. Bár én személy szerint annak örültem volna leginkább, ha a Obi-Wan az Erőt használva bele rántja az egyik lézer nyalábba a teremben.

A Mustafar szerepeltetése felesleges volt. Bármilyen új, vagy ismert, de a sorozatban még nem szerepelt helyszín lehetett volna helyette. Az epizód fényében oda a RotS-beli felbukkanásának titokzatossága. Egy világ végi titokzatos bolygóból/holdból egy a szomszédban lévő ronda, de ismert hely lett. Ezen túl sokkal nagyobb logikai hibának érzem, hogy miután Anakinék találnak egy ismeretlen, de feltehetően a titokzatos sith nagyúrhoz köthető létesítményt, nem kutatják át az egész bolygót/holdat. Ha Sidious olyan óvatos és megfontolt összeesküvő, mint amilyennek ábrázolva van, akkor ezek után eszébe sem jutott volna később egy, az ellenségei által már ismert helyen újabb bázist létre hozni, vagy már meglévőt használni. Bármelyik szupergonosz képző első osztályában tanítják, hogy a hűde titkos bázistól egy utcára nem létesítünk másikat, mert a jófiúk esetleg tök véletlenül is megtalálhatják.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem hinném, hogy jedi lett volna belőle a háború kimenetele miatt, de legalább így meglesz Luke-nek az új Akadémiához a "nyersanyag" ;) Addigra felnőttek valszeg. :D

Vagy megölték őket a klónok vagy Vader.

 

Anyukája pedig biztos örült neki, hogy nem hamarabb született, így megúszta a Jedik kiírtását. :D

Nem biztos az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tekintettel, hogy visszaszerezték a holokront, ez szerintem nem valósult meg. Ámbár vajon a Jedi Templom lerohanása után, és a holokronok megszerzése után Palpinak erre esélye lett volna. De mivel a B terv valósult meg, vagyis Anakin átcsábítása, már nem volt lényeges egy halom csecsemő kiképzése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tekintettel, hogy visszaszerezték a holokront, ez szerintem nem valósult meg. Ámbár vajon a Jedi Templom lerohanása után, és a holokronok megszerzése után Palpinak erre esélye lett volna. De mivel a B terv valósult meg, vagyis Anakin átcsábítása, már nem volt lényeges egy halom csecsemő kiképzése.
Plusz nem maradt senki aki kinyissa a holokront. ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vagy megölték őket a klónok vagy Vader.

Pici gyerekeket miért? Hiszen nem voltak Jedik, csak megvolt bennük rá a lehetőség. Így aztán értelmetlen lett volna, mert úgysem hagytak Jediket, akik kiképezhették volna őket, innentől ők is csak átlagos kölkök maradtak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pici gyerekeket miért? Hiszen nem voltak Jedik, csak megvolt bennük rá a lehetőség. Így aztán értelmetlen lett volna, mert úgysem hagytak Jediket, akik kiképezhették volna őket, innentől ők is csak átlagos kölkök maradtak.
Átlagos gyerekek átlagon felüli képességekkel. Itt is láthattuk ahogy a rodiai kis srác már az Erővel játszott a labdájával. Persze ettől még én se hiszem, hogy megölték volna őket később.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amit ezek a gyerekek tudnak, még kevés, ezért gondolom, hogy átlagos kölkök (a képesség még nem elég ahhoz, hogy valakit veszélyesnek tartsanak), és nem ölik meg őket később sem ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel maradtak Jedik, és mivel a Sith egy kifejezetten kegyetlen és félős bagázs, így szvsz nem vetném el annak a lehetőségét, hogy nem voltak klónok, akik a már azonosított porontyokra vadásztak. Hiszen, ha maradtak Jedik (márpedig maradtak) a 66-os parancs után, akkor azok sutyiban kiképezhették a porontyokat, ami már viszont veszélyes. Ergo, a porontyok a megmaradt Jedik miatt potenciális veszélyforrások. A Sithektől meg nem várhatunk könyörületet, csak mert ott az a "ha". Akkor az ifjoncoknak is megkegyelmezhettek volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pici gyerekeket miért? Hiszen nem voltak Jedik, csak megvolt bennük rá a lehetőség. Így aztán értelmetlen lett volna, mert úgysem hagytak Jediket, akik kiképezhették volna őket, innentől ők is csak átlagos kölkök maradtak.

De megmaradt Obi-van és Yoda.

A többit meg Dzséjt jól megmagyarázta előttem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már miért nem tudhatta volna. Vader csak elmondta, hogy Obi-Wan elment és Yoda holttestét se találhatták meg a Szenátusban...

Pontosan. Én is így gondolom.

 

Lehet, hogy Palpi nem merte elmondani Vadernek, hogy Yoda életben maradt. :D

Szerintem elmondta. Miért ne merte volna?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felvetődik a kérdés, hogy az EP3 után mikor Palpihoz kerülnek a holokromok, akkor ugye a lista is a gyerekekről.Namost vajon küldd-e egy osztagot hogy végezzenek velük?Szerintem igen, mégpedig azért amit Dzséjt írt.
De hogy nyitja ki? Jedi nélkül lehetetlen! És a holokron egy dolog. Kell még hozzá a kristály is. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hogy nyitja ki? Jedi nélkül lehetetlen! És a holokron egy dolog. Kell még hozzá a kristály is. :D

 

Anakin az Erőt használta a kinyitásához.Mivel tudja, hogy Ropalnál van a kristály ezért a 66-osnál mondhatta a klónoknak, hogy ha kinyírták akkor keressék meg nála.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anakin az Erőt használta a kinyitásához.Mivel tudja, hogy Ropalnál van a kristály ezért a 66-osnál mondhatta a klónoknak, hogy ha kinyírták akkor keressék meg nála.

A 66-osnál Ropal már nem igazán élt, mert jóvátehetetlenül meghalt ebben a részben. A kristály valószínűleg újra egy Jedi lovaghoz került, aki megkapta a feladatot, hogy kutasson Erőérzékeny kölykök után. Az meg bárki lehet.

Ami a holokron kinyitását illeti, elvben bármilyen Erőhasználó kinyithatja. Viszont, ha ez így van, akkor a megszerzése után nem lett volna már szükség Bane-re, és pláne nem arra, hogy Ropal életben maradjon a kristály megszerzése után. Küldhették volna Ventress-t is. Szóval úgy tűnik, a TCW holokronjait csak a Jedik tudják kinyitni... Ami érdekes, honnét tudja a holokron, hogy Jedi bizergálja vagy sem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 66-osnál Ropal már nem igazán élt, mert jóvátehetetlenül meghalt ebben a részben. A kristály valószínűleg újra egy Jedi lovaghoz került, aki megkapta a feladatot, hogy kutasson Erőérzékeny kölykök után. Az meg bárki lehet.

Ami a holokron kinyitását illeti, elvben bármilyen Erőhasználó kinyithatja. Viszont, ha ez így van, akkor a megszerzése után nem lett volna már szükség Bane-re, és pláne nem arra, hogy Ropal életben maradjon a kristály megszerzése után. Küldhették volna Ventress-t is. Szóval úgy tűnik, a TCW holokronjait csak a Jedik tudják kinyitni... Ami érdekes, honnét tudja a holokron, hogy Jedi bizergálja vagy sem?

 

 

De hülye vagyok.Tényleg, hát meghalt.Akkor így tényleg gáz.Mi van akkor, ha baromi gyorsan kellet kinyitni(gondolom mert Sidi is tudta, hogy Bane-t a Jedik üldözni fogják), nem volt idő eljuttatni Palpihoz, és ezért kellett egy Jedi?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sidius tudta hogy Ropalnál van kristály -> tudhatta hogy késöbb kihez/kikhez került-> a 66-osnál megmondta a klónoknak hogy az XY Jedit kutassák át kristályt keresve-> a Jedi templomból megszerzett holocront Vaderrel összerakatta az XY Jedi kristályával->? az így megszerzett tudással levadászhatta vagy kiképezhette a younglingokat

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sidius tudta hogy Ropalnál van kristály -> tudhatta hogy késöbb kihez/kikhez került-> a 66-osnál megmondta a klónoknak hogy az XY Jedit kutassák át kristályt keresve-> a Jedi templomból megszerzett holocront Vaderrel összerakatta az XY Jedi kristályával->? az így megszerzett tudással levadászhatta vagy kiképezhette a younglingokat

 

Ezzel az erővel, Sidious, Dooku grófot is megkérhette volna, hogy állítsa össze a holokront, hisz ő is Jedi volt egykor. Mármint ezzel és előző résszel kapcsolatban.

Szerkesztve: - barnez
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.