Ugrás a kommentre

2x11 - Lightsaber Lost


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Hajlam is van benne, vagyis a magvak termékeny talajra hullanak. Érdekes, hogy Obi-wan miért gondolta, hogy Ahsoka-nak épp Anakin lesz a megfelelő mester. Ezt a fajta "szabad gondolkodást", ami mindkettőjüket jellemzi, veszélyes dolog volt így összeereszteni. Ők ugyan remekül megértik egymást, azzal nincs baj, csupán már látható, ahogy egymás hatására felerősödik bennük a Jedi-Kódex összehasonlításában vett fegyelmezetlenség.
Szerintem Yoda ötlete volt az egész padawan dolog. Egyébként igaz, most láttuk először, hogy talán Anakin néha rossz hatással is van Ahsokára. Ezt a "falhozcsapom" módszert nem hiszem, magától tanulta volna.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó kis rész volt, nekem maximálisan bejött :P Jó volt ismét lemerülni Coruscant bugyraiba, a törvényen kivüliek, a nyomornegyed világába. Meg is lepődtem amikor annál a köhögős fazonnal Anakin és Ahsoka csak úgy elsétál, meg se kérdezik, hogy segíthetnek e valamiben. :S Bár gondoloom van ilyenből több száz vagy ezer abban a negyedben.

Sinube mester hatalmas volt :P Amikor "easy ridert" alakított szakadtam :lol:

Ahsokán meg látszik, hogy Anakin padawanja. Hogy felkeni már a falra azt a halat vagy mit :P

Jók voltak a zsebesek is. Amelyik visszintesen pislogot arról rögtön a Lost in Space űrlénye jutott az eszembe :P Fura volr a háromszögű pupillája is :P

A rendőr droidokat nem értem, hogy minek kellettek, elvégre az ő feladatukat kellett volna, hogy ellásák a vörös csíkozással rendelkező klónosztagok. Bár aztán fene tudja, létezhet mellettük ilyen szerv a civil szférában is :S

No egy szó mint száz, remek kis rész volt. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszetős rész volt, bár meg sem közelíti a toplistát, az egyedi hangulata mindenképp megér néhány jó szót. A szokásosnál kicsit több dolog történt, amibe bele tudtam kötni, de ettől még nem rossz rész, csupán voltak olyan momentumai, amik nem igazán jöttek be.

Először kezdem azokkal, amik bejöttek. A látványvilág. A Coruscant alsóbb szintjeit legutoljára (Az EPII. kivételével) a Baljós Árnyak játékadaptációjában láttam, és pontosan ugyanez a színvilág fogadott ott is. Sőt, még Tera Sinube nyögős, erőlködő hangja is szinte ugyanolyan volt, mint azoké a csöveseké, akiket halomra lőttem Panaka kapitánnyal a játékban.

Apropó, Tera Sinube... Nagyon igényesen felépített karakter. Az évad végi szavazásban biztosan fogok rá szavazni a legjobb mellékszereplő kategóriában, mert megérdemli. Már a belépője is mókás volt. Ahogyan mondja, hogy csak a szemeit pihentette, és bólogat. A kinézetével elsőre nem nagyon voltam kibékülve, mert elég idétlenre sikeredett, de amikor már hozzászokott a szemem, utána már nem volt problémám vele, ellenben a csajokkal, de róluk majd később. Sinube egész egyszerűen lejátszotta a színről Ahsokát, akin látszott, hogy csak egy szenilis vén bolondot lát. De az epizód során többször is bebizonyította, hogy lassúsága ellenére mennyire rátermedt Jedi mester, még akkor is, ha már túl van az aranykorán. Ráadásul meglehetősen bölcs volt, és akkor felmerült bennem, hogy miért nem foglal helyet a Jedi Tanácsban? (Kíméljetek meg az ilyen "out of universe" magyarázatokkal, mint például hogy "azért, mert akkor még nem találták őt ki". :P) Biztosan azért nem, mert az üléseken mindig elaludt, és nem hitték el neki, hogy csak a "szemeit pihentette". Rengeteg mókás momentum fűződött hozzá, ezek közül is a legjobb a rész eleji alvása, és a forgalomban tanusított lassúsága. És én akárhányszor néztem meg ezt az epizódot, minden egyes alkalommal ezüst színűnek látom a fénykardját, mintsem kéknek.

Szerintem kék volt, csak a hasonszőrű háttér miatt talán halványítottak rajta, hogy látszódjon.

Ebben maximálisan egyetértek, hogy a háttér némiképp befolyásolja a fénykard pengéjének a színét. Például a Battlefront II.-ben amikor Darth Vaderrel nyomulok a Hothon szinte teljesen fehérnek látom a fénykardját. Viszont nem hiszem, hogy ez a háttér bármilyen problémát okozott volna abban, hogy megjelenítsenek egy kék fénykardot, szóval szerintem ez egyértelműen ezüst. Még egy jó pont Tera Sinube mellett, hogy a mozgásán kívül a szinkronhangja is, (Ami eleinte az őrületbe kergetett, mert nagyon emlékeztetett az EPI. játékadaptációjában a csövesekre, akiket ki nem állhattam.) amin érződik, hogy minden egyes mondat kiejtésénél meg kell erőltetnie magát.

Megemlíteném, hogy nagyon tetszett az, hogy Bannamu nem csupán egy "zöldre színezett Robonino" volt, hanem azért látszódott némi különbség a két karakter kinézete között, konkrétan Bannamu szemeire gondolok. Lehet, hogy már régen láttam a Hostage Crisist, de sikerült megoldaniuk azt, hogy egyáltalán nem emlékeztetett Roboninóra. Ellenben Nack Moversnél, is innentől már a számomra rossz dolgok következnek majd.

Nack Movers viszont tényleg nem volt több egy zöld Gha Nachktnál. Rendben van az, hogy semmi kedvük nem volt egy teljesen új karaktermodellt készítenie a srácoknak egy olyan szereplőnek, aki csak egy pillanatra látszik, és mellesleg hulla, de azért ennyire lusták ne legyenek már.

Végre elő került néhány várva várt fejvadász, és én mégsem vagyok elégedett. Cassie Cryarrel nem volt különösebb problmám, talán csak annyi, hogy egy Aurra Sing pótléknak éreztem őt, szinte 0% saját személyiséggel. Ione Marcynél sem jobb a helyzet, de róla később. Viszont Cassie népének megnevezésénél viszont erőteljesen felvontam a szemöldököm, olyan Roger Moore-osan. "Terellian jango jumper"? WTF?

Érdekes ez a terelli-jango ugró mivolta. Erről tud valaki bővebbet?

Nem sokat, csupán annyit, hogy rendkívül rugalmas izületeiknek köszönhetően hatalmas távolságokat képesek ugrani, és földet érni magasból anélkül, hogy bármi bajuk esne, továbbá elég hajlékony teremtések. Nyílván azért ragaszkodtak a készítők a "jango jumper" megnevezéshez, hogy valamivel beszédesebb neve legyen a fajnak, és ne kelljen külön megmagyarázni, hogy miért tud ilyen hatalmasakat ugrani. De ha rajtam múlt volna, akkor csak szimplán "terellian"-nak neveztem volna el, és egy következő mondatban tisztáztam volna, hogy a fajtájuknak mi a jellegzetessége.

Egy biztos, Cassie sokkal jobban sikerült, mint Ione Marcy. Egyszerűen annyira abnormálisan nézett ki, hogy az valami hihetetlen. Egyszerűen a kinézete valahogy bántotta a szememet. Igazából azért, mert mindvégig azt az érzést keltette, mintha ő csak az utolsó pillanatban került bele a forgatókönyvbe, és a modelljét többé-kevésbé összecsapták volna. Konkrétan az ujjai, és a pislogásai (Amiről megjegyzem, hogy Nuvo Vindinél például nagyon f*szán megcsináltak.) voltak azok, amik nem sikerültek épp a legjobban. A rendőrdroidok hihetetlenül röhejesen néztek ki. A fejük pedig olyan alakú volt, mint egy strandi homokos vödör fejjel lefelé.

Jah, még utólag jutott az eszembe két jól sikerült dolog. Az egyik a vonat tetején zajlott üldözés, ami eszembe juttatta azt a gagyi PC játékot, a Shadows Of The Empire-t. A másik pedig Palpatine holonetes beszéde. Újabb bizonyíték arra, hogy a nyilvánosság előtt azt hangoztatja, hogy ő mennyire bízik a Jedikben, és a Szenátus is tegyen ugyanígy, és amikor ez végre megtörténik, akkor következik be az, hogy Mace Windu rátámad a kancellárra, és ez hatalmas megdöbbenést kelt majd, és minden szenátor emlékezni fog arra, hogy Palpatine mennyire kiállt a Jedik mellett a háború alatt. Így pedig nem lesz nehéz meggyőzni a tömeget a Jedik kiirtásáról. Érdekes apróság volt, annyi szent. Jah, gondolom ti is észrevettétek már, én az episode guide-ben olvastam, hogy amikor Ahsoka és Tera bementek a Pókláb Fogadóba, és a recepciós egy olyan rodiai gyümölcsöt eszik, ami korábban már benne volt a Bombad Jedi-ban. :lol:

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem feltétel, hogy mindig szépek legyenek a karakterek. A különlegesség fontosabb, hisz ez nem szépségverseny. :lol: Marcy az egyik legfurcsább lény amit az SW -ben eddig láttam.

 

Én az epizód elején azt hittem, hogy Robonino tért vissza. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nem feltétel, hogy mindig szépek legyenek a karakterek. A különlegesség fontosabb, hisz ez nem szépségverseny. :lol: Marcy az egyik legfurcsább lény amit az SW -ben eddig láttam.

Nem is igazából a karakter szépségén voltam kiakadva, hanem olyan kidolgozatlannak tűnt, olyan összecsapottnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is igazából a karakter szépségén voltam kiakadva, hanem olyan kidolgozatlannak tűnt, olyan összecsapottnak.
A jelleme? Szerintem nem volt az. A kinézete meg főleg nem. :lol: Nagyon ötletesnek tartom.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy 22 perces epizód mellékszereplőjének nem tudom mennyire kellett volna kidolgozottnak lennie. :P Szerintem pont jó volt így.

Te is tudod jól, hogy ez elég béna érv, és hogy egyáltalán nem mentség. :P Más 22 perces epizódokban is láttunk nagyon kidolgozott mellékszereplőket. Csak hogy megemlítsek néhányat... Onaconda Farr, Faro Argyus, Hondo Ohnaka, Tee-Watt-Kaa, Chi Cho, Dr. Nuvo Vindi, Cham Syndulla, Cad Bane (Őt is csak azért veszem a sorba, mert annak idején az első évad végén elég volt belőle 22 perc, hogy majdnem mindenkinek a kedvencévé váljon.) Nem tudom, szerintem bennem van a hiba, de ez a két leányzó most nem jött be túlzottan. Lehet, hogy azért, mert Tera Sinube mindenkit lejátszott a színről. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak hogy az általad említett karakterek kulcs szerepet játszottak az adott történetben, itt viszont csak mellékszereplők voltak. :lol:

Hááát... Ione Marcy még talán, de Cassie Cryar? Hát ő volt a történet mozgatórugója, hiszen őt üldözték az epizód másik felében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hááát... Ione Marcy még talán, de Cassie Cryar? Hát ő volt a történet mozgatórugója, hiszen őt üldözték az epizód másik felében.
De szerintem mégsem az ő karaktere volt a lényeg, hanem a tanítás amit a rész végén ki is hangsúlyoznak. :lol: Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jocasta Nu adatbázisának megtekintésénél valaki felkapta a fejét arra, hogy az egyik képen az EPIV.-ből ismert Brea Tonnika volt rajta? :yeah:
Nekem az tűnt fel, hogy elidőztek ott egy másodpercig, de fogalmam se volt ki az. Egyébként még most se tudom. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű rész volt.

Az öreg Sinube mester nagyon szimpatikus volt. Jó ellentétben volt Ahsoka kapkodós természetével.

Cassie jó új gonosz. A másik idegen ő majdnem rászedte a Jediket, de Sinube átlátott rajta. Jó volt, hogy előre rakott rá nyomkövetőt. Nagyon sok EP2-ős érzés volt az epizódban. Pl. amikor Ahsoka kiugrott Cassie után, vagy az üldözés. Amikor a végén a vonat tetején üldözte Ahsoka Cassiet eszembe jutott az, amikor Mace Windu üldözte Grievoust a coruscanti vonat tetején.

Úgy tűnik Ahsoka elég gyenge még ha nem tudta kitépni Cassie kezéből a fénykardot. Sinube mester kardja meg ezüst szerintem.

Összességében véve nagyon jó volt. 10/10.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű rész volt.

Az öreg Sinube mester nagyon szimpatikus volt. Jó ellentétben volt Ahsoka kapkodós természetével.

Cassie jó új gonosz. A másik idegen ő majdnem rászedte a Jediket, de Sinube átlátott rajta. Jó volt, hogy előre rakott rá nyomkövetőt. Nagyon sok EP2-ős érzés volt az epizódban. Pl. amikor Ahsoka kiugrott Cassie után, vagy az üldözés. Amikor a végén a vonat tetején üldözte Ahsoka Cassiet eszembe jutott az, amikor Mace Windu üldözte Grievoust a coruscanti vonat tetején.

Úgy tűnik Ahsoka elég gyenge még ha nem tudta kitépni Cassie kezéből a fénykardot. Sinube mester kardja meg ezüst szerintem.

Összességében véve nagyon jó volt. 10/10.

Szerintem Ahsoka ki tudta volna rántani a kardját Cassie kezéből, de nem akarta kockára tenni a két twi'lek életét.

Egyébként a vonatos üldözésről nekem is kapásból Windu és Grievous párbaja jutott eszembe, de ez eléggé EU. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Ahsoka ki tudta volna rántani a kardját Cassie kezéből, de nem akarta kockára tenni a két twi'lek életét.

Egyébként a vonatos üldözésről nekem is kapásból Windu és Grievous párbaja jutott eszembe, de ez eléggé EU. :)

Nekem Obi Grievous üldözése jutott eszembe a Destroy Malevolnece -ből. :yeah:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Ahsoka ki tudta volna rántani a kardját Cassie kezéből, de nem akarta kockára tenni a két twi'lek életét.

Egyébként a vonatos üldözésről nekem is kapásból Windu és Grievous párbaja jutott eszembe, de ez eléggé EU. :yeah:

Ebben lehet valami. De, ha jobban képzett akkor biztos még ilyen körülmények között is ki tudja tépni.

Éppúgy EU, ahogy a TCW is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem Obi Grievous üldözése jutott eszembe a Destroy Malevolnece -ből. :)

E szerint a bizonyos EU-regény szerint Windu és Grivi pontosan ugyanilyen körülmények között harcolnak, csak éppen van, amikor a vonat tetején. De a bolygó és a mágnesvasút stimmel.

Sinube kardjára visszatérve, szerintem inkább kék volt, mint ezüst... bár ha Windu-nak lehet lila kardja, Sinube-nak miért ne lehetne ezüst? Ezüst színű pengékről egyedül a Birodalmi lovagoknál tudok, de ez már megint EU, úgyhogy nem megyek bele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon tetszett ez a rész! Sinube mester egy "vadállat"! :) Nem a legdrámaibb, de kellenek ilyen stílusuak is!

8/10

 

Amúgy csak nekem tűnt fel, hogy ez az epizód a 9-10. rész előtt játszódik? Mármint magyarázatot ad arra, hogy miért voltak ott padawanok, amikor Grievous-szel "tárgyaltak"?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek rész volt, több okból is.Persze tele volt számomra értthetetlen jelenetekkel - amire Dzséjt is rávilágított - ,de összeségében tetszett.Megmutatta a rész, hogy milyen fontos egy fénykard egy Jedinél(Gondolom hónapokig tart csinálni egy újat), meghogy ez főbenjáró bűn egy padawannál(nem mernek szólni a mesterüknek).A hangulata az Ep2 elejét idézi, tán ugyanabban a negyedben is játszódik.Azért az nem semmi, hogy ilyen technikai fejlettség mellett, és a Galaxis fővárosába van még nyomor.Szinte éreztem az utcák bűzét, és tuti, hogy nem jár arra este törvénytisztelő polgár mert megölhetik.Anakintól nem is vártam mást mint amit tett(bemenni ,fénykard elő, kijönni a csávóval :) ).Ashoka viselkedésén sem csodálkoztam, hisz a mestere ugyanígy szerez infókat, gondolom számtalanszor látta már és helyesnek hiszi.Az öreg elöszőr nem tetszett, mert túl lassú volt, de aztán megkedveltem.Az ott maradt csajról már az elején lerítt, hogy hiába adja az ártatlant ő is bünöző.

De ami a legjobban tetszett, az Palpatine beszéde.Maga már az zseniális(nagyon szeretem az ilyen "eldugott" magyarázatokat filmekben), hogy háttérnek berakták mintha jelentéktelen lenne.De amit mondott az sok mindent megmagyarázott az EP 3-ra nézve(amit eddig is sejtettünk de itt konkrét formába lett öltve).Már most a Jedik ellen hangolta a népet.Úgy hogy hiába mondott jót a Jedikről, akinek eddig esze ágában sem volt arra gondolni hogy a Jedik robbanthatták ki a háborút annak mostantól bogár van a fülében(Nem zörörg a haraszt ha nem fújják).Az Ep 3-ban már csak azt kellett mondani a népnek, hogy Palpi tévedett, tényleg a Jedik robbantották ki a háborút a nép meg az gondolhatta:" Nem volt alaptalan a pletyka".Zseniális az öreg kancellár.

Akkor ami nem igazán tetszett, vagy nem tünt ok-nak.Először is minek egy bünözőnek egy fénykard?Mivel csak a Jedik tudják használni, a többiek számára haszontalan.Persze el lehet adni, de az sem fogja tudni használni aki megveszi.Ashoka miért nem vágta a falhoz az ugró csajt amikor próbálkozott a szobában bekapcsolni a kardot, vagy nem vette ki a kezéből a fegyvert?A végén meg a túszejtésnél kikapcsolhatta volna.

A rendörök nem zavartak, hisz rendörségnek lennie kell nem?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó kis rész volt. Tera Sinube kinézetével eleinte nekem is bajom volt (ez a nagy feje engem Yakface-re emlékeztetett), de a rész végére megbarátkoztam vele és nagyon megkedveltem az öreg Jedi-t, remélem (bár biztos vagyok benne, hogy) látjuk még. Marcy kezei a '92-es Batman visszatér-ben látott Pingvin praclijait juttatták eszembe, és tényleg nem egy szépségkirálynő. Cassie jó karakter volt, nekem bejött a külseje és szerintem jó hogy nem Aurra Sing-et használták az epizódhoz, hozzá nem illett volna ez az ugrálós üldözős dolog, más a stílusa. Az epizód legjobbjai között Sinube mester mellett ott van Bannamu, neki főleg a mexikói akcentusa volt remek. A végén még Yoda és Sinube találkozása volt vicces. A két rekedt hangú öreg mester jópofa volt együtt. A rendőrdroidok elmentek, nem volt baj, hogy nem klónok voltak helyettük, elvégre a való életbanse a katonaság látja el ezt a feladatkört.

Tera Sinube fénykardjával kapcsolatban; szerintem kék volt, annak ellenére, hogy néhány képen tényleg fehérnek tűnik, mert ha megnézitek, a New Hope-ban is több jelenetben is a fénykardja teljesen fehérnek látszik (sőt némely jelenetben zöldnek!). Szóval ez a szín dolog szerintem a megvilágítás kérdése, habár nem bánnám ha a TCW-ben végre láthatnánk újakat a filmekben látottakhoz képest.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.