Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Obi1

Ajánlott hozzászólás

Szerintem Bail direkt küldte Leiat a Tatooine-ra, az üzenetből nekem ez tűnik ki, és amikor odaért, akkor csapott le rá a Birodalom. R2 meg talán folyton körülötte sündörgött, aztán így Leia őt kapta el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ha azt az elméletet vesszük hogy a két robot az eredeti gazdáik "szimbóluma"? Vaderé ugye C-3PO, aki egy "Nooooo!" után (3PO nem mond valami hasonlót?) után másfél részig nem vesz tudomást a családjáról, kb azt sem tudja, hogy léteznek. R2 viszont Padmé szimbóluma, kitartó és önfejű. Arról vallószínűleg nem tudott hogy hova került (elhangzik Luke családneve a jelenlétében egyáltalán?) viszont épp annyira bízik Obiban, mint annak idején Padmé (csak őt szerencsére senki nem fojtja meg).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem így gondolom.A tervek ellopása után a Tantive IV az Aldeeranra indult, de közben utolérte a csillagromboló és ki kellett törnie a hypertérből(pl azért, hogy a birodalmiak ne tudják meg hogy az Aldeeranra akarnak menni).A csillagromboló tüzet nyít és Leia kétségbeesve keresi a megoldást a slamasztikából való kimászásra.Megnézi milyen rendszerben vannak és beugrik neki a Tatooine-ról az öreg Kenobi, akiről apja mindig beszélt, hogyha nagy baj van akkor Kenobihoz lehet fordulni.R2-D2-be tette a terveket és "mondta" neki hogy menjen le a bolygóra és keresse Kenobit.Az útvonalat meg betáplálta, hisz gondolom Bail a Kenobi-kunyhó pontos koordinátáit is közölte lányával.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy meg, Bail küldte Leiat a Tatooine-ra. Bail hagyta meg Leianak, hogy ha bajba kerül, akkor menjen a Tatooine-ra és keresse Obi-Wan Kenobit. Bár ez sincs benne se az ep3-ban, se az ep4-ben

Baromságot mondtam. Most frenkie posztjára végiggondoltam a filmet, és kénytelen voltam a homlokomhoz csapni. Leia direkt, céltudatosan ment a Tatooine-ra, Bail kérésére, és nem véletlen lépett ki ott a hajója a hipertérből. Ez a filmben benne van egyértelműen:

"General Kenobi, years ago you served my father in the Clone Wars. Now he begs you to help him in his struggle against the Empire. I regret that I am unable to present my father?s request to you in person, but my ship has fallen under attack and I?m afraid my mission to bring you to Aladeraan has failed."

 

Azaz magyarul: "Kenobi tábornok. Évekkel ezelőtt Ön atyám oldalán harcolt a klón háborúkban. Most kéri, küzdjön vele a Birodalom ellen is. Sajnálom, hogy nem tolmácsolhatom atyám kérését személyesen, de űrhajómat támadás érte, így nem mehetek önért, hogy elvigyem az Alderaanra."

 

Szerk.: na bakker, Ody megelőzött :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem igen. Talán akkor tudatosult benne, hogy nincs visszaút.................

 

 

Én is erre gondoltam. Véleményem szerint Anakin végig ott volt Darth Vaderben a lelke mélyén. Szinte biztos vagyok benne, hogy lelkiismerete egészen haláláig emésztette őt bűnei miatt. Olyan Sith lett akit a kiábrándultság és az ezzel párosuló harag, és gyűlölet vezérelt...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan Sith lett akit a kiábrándultság és az ezzel párosuló harag, és gyűlölet vezérelt...

Igen, a kiábrándultság nagyon jó szó ide, azonban a haragot és gyűlöletet én csupán Sith-sége legelején társítanám hozzá. Nem azt kapta Sith-ként (a halál feletti uralmat), amiért elsősorban felesküdött, elvesztette azt az embert, akiért leginkább mindezt tette. Viszont idővel megtanulta elfogadni a helyzetét (mást nem is igen tudott volna tenni), és kihozni belőle a maximumot. Érzelmek és könyörület nélkül cselekedett és lett a legfőbb birodalmi hadúr, szerintem ekkor már nem mondható el róla, hogy a harag és gyűlölet vezérelte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a kiábrándultság nagyon jó szó ide, azonban a haragot és gyűlöletet én csupán Sith-sége legelején társítanám hozzá. Nem azt kapta Sith-ként (a halál feletti uralmat), amiért elsősorban felesküdött, elvesztette azt az embert, akiért leginkább mindezt tette. Viszont idővel megtanulta elfogadni a helyzetét (mást nem is igen tudott volna tenni), és kihozni belőle a maximumot. Érzelmek és könyörület nélkül cselekedett és lett a legfőbb birodalmi hadúr, szerintem ekkor már nem mondható el róla, hogy a harag és gyűlölet vezérelte.

 

Jól mondod, igazad lehet. "Nem haragszom önre, Needa kapitány"-Eddig én úgy gondoltam, hogy itt csak poénkodik Vader, de akkor lehet, hogy őszinte volt itt a hadúr.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Először is elnézést, ha rossz topicba írom, de ahogy ma nézem a ROTS-et megint eszembe jutott valami.

Ebben a jelenetben Obi-Wan kezében a saját fénykardja van? Mert elvileg az, de az Obi-Wanén oldalt nincs olyan kis pöcök.

Vagy csak rosszul látom? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Két ilyen jelenet lett volna eredetileg, az egyikben még Obi-Wan torkának a saját kardját szorították volna neki, aztán némi eszmecsere után Obi elvesztette volna a sajátját, elvette volna Anakinét, aztán Vader papa újra megkezdte volna a nyaknak tolást, ezúttal határozottabban, és már az ő kardjával. Aztán Lucas a kettőből egyet csinált a vágás során, csak senki nem javította ki a kardot Obi kezében (mint ahogy olykor Palpatine is Anakin kardjával harcol Windu ellen).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Itt a magyarázat

 

Átállt a szeparatistákhoz és a háború vége fele és elmenekült az Utapaura még mielőtt Grievus megérkezett volna (és őt is magukra vitték a Mustafarra a Szeparatista tanáccsal együtt majd Vader áldozata lett)

 

Ezt se képzeltem volna

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.