Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Obi1

Ajánlott hozzászólás

De ez már megint olyan mint a vicc poénját megmagyarázni :S

Nem olyan. Értem a viccet, csak kicsit már sok belőle. :) Itt most ezen volt a hangsúly. Egyébként az előbb már válaszoltam erre, de valamiért kitörlődött...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Szerintem is. :( Ha lead a Tv egy ilyen filmet, amit nagyon szeretek, és megvan otthon is DVD-n, akkor azt szoktam csinálni, hogy megnézem én is épp akkor, de a DVD-ről. Így a reklámok nem zavarnak.

Igaz, hogy ezt elvileg bármikor megtehetném, de ez alkalmat teremt hozzá. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én jobban szeretek megnézni egy filmet tv-ben mint DVD-n. Pl. Forrest Gump az egyik kedvenc filmem, megvan DVD-n és mégis 2 évente ha előveszem ezzel szemben ha látom a tv-ben mindig megnézem akár német szinkronos akár román nekem mindegy mer ez egy jó film

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, az örök elégedetlenkedő. Múltkor az volt a baj, hogy a Star Warsot a Film+ adta, most az, hogy az ep3-ban is lesznek reklámok. Ha az HBO adná, ott meg az lenne a baj, hogy van rajta logo és nem szélesvásznú. :(

De őszintén, nem édes mindegy nekünk, hogy hol adják és hogyan?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, az örök elégedetlenkedő. Múltkor az volt a baj, hogy a Star Warsot a Film+ adta, most az, hogy az ep3-ban is lesznek reklámok. Ha az HBO adná, ott meg az lenne a baj, hogy van rajta logo és nem szélesvásznú. :)

De őszintén, nem édes mindegy nekünk, hogy hol adják és hogyan?

 

Abszolút nem.Már most boritékolom, hogy meg lesz vágva.Én úgy szeretek filmet nézni, hogy egybe megy az egész és baromira nem vagyok kiváncsi közben egy Suzuku-reklámra, és azt szeretem látni amit a moziban, nem pedig, hogy önjelölt erőszakmentesítők kivágnak a filmből jeleneteket.

Azért van meg dvd-n, hogy azon nézzük.Legalábbis szerintem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért van meg dvd-n, hogy azon nézzük.Legalábbis szerintem.

Éppen ezért tök mindegy! Megvan DVD-n, akkor miért érdekel, hogyan adják TV-ben? Nézd a DVD-t és csokizd le a TV-adást.

Amúgy nem lesz megvágva, egyrészt, SW-t sosem vágtak meg, másrészt, már az RTL-nél évek óta kiment a divatból a vagdosás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

SW-t sosem vágtak meg
Lokatelli írta az AotC-os hátteres topsziba 2006 júniusában hogy retkesék kivágták a film eleji három robbanásból a másodikat és a harmadikat.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lokatelli írta az AotC-os hátteres topsziba 2006 júniusában hogy retkesék kivágták a film eleji három robbanásból a másodikat és a harmadikat.

Oké, tévedtem, istennel is megesik, akkor nekem is belefér :D:):D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felucia is modell volt. Újabb adalék a cgi -t emlegetők ellen. A végén még kiderül, hogy alig volt a filmben cgi. :lol:

Teljes mértékben CGI volt Felucia, csak megépítették makettasztalon is hogy tanulmányozzák a fényviszonyokat az élethűbb animáció számára.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljes mértékben CGI volt Felucia, csak megépítették makettasztalon is hogy tanulmányozzák a fényviszonyokat az élethűbb animáció számára.

 

 

Sajnos szerintem ők akkor se hiszik el, ha látják, ezért inkább elfeledik, hogy léteznek.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"To guide the look and feel of Felucia, the concept artists of the ILM Model Shop created a detailed table-top model of the environment, to study textures, shadows, and the way light penetrated the gooey canopy. For a bit of fun, a Hasbro action figure of Aayla Secura was included in this concept diorama. From these studies, Industrial Light & Magic digital artists began to model Felucia as a computer-generated environment."- sw.com

 

Most az a baj hogy kimondom hogy számítógépes volt egy jelenet, amikor az ténylegesen számítógépes volt?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"To guide the look and feel of Felucia, the concept artists of the ILM Model Shop created a detailed table-top model of the environment, to study textures, shadows, and the way light penetrated the gooey canopy. For a bit of fun, a Hasbro action figure of Aayla Secura was included in this concept diorama. From these studies, Industrial Light & Magic digital artists began to model Felucia as a computer-generated environment."- sw.com

 

Most az a baj hogy kimondom hogy számítógépes volt egy jelenet, amikor az ténylegesen számítógépes volt?

A metódus a lényeg drága barátom! De gondolom ez neked nem tűnt fel. Az amikor leülsz a gép elé és Kis Vuk szintű cuccot csinálsz milliárdokból, na az a cgi (szánalmas férc munka). Az SW esetén mindent megcsináltak előre is modell szintjén. Én így értettem a modell dolgot, de persze ebbe is bele lehet kötni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Minden cgi, ami számítógéppel van megvalósítva a vásznon, akkor is, ha előtte modellen tanulmányozták a viszonyokat hozzá. A vásznon nem a modell szerepel.

Ez igaz, de a lényegen nem változtat: a kétkedők szerint semmi sem épület meg modell-ben, és Ody csak ezt cáfolta.

Az meg más dolog, hogy ha Felucia nem is, de Mustafar, a Mos Espa Aréna, a Geonosisi Aréna, meg még jó néhány háttér a vásznon is modell volt, és arra is ujjal mutogatnak, hogy CGI.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, fogalmam sincs, miért kell letámadni Obit... ő csak leírta a valóságot, gondolom arra a mondatodra reagálva, hogy:

 

A végén még kiderül, hogy alig volt a filmben cgi.

 

Ez a Feluciás hír kapcsán abszolút nem állja meg a helyét, hiszen a vásznon számítógépes jelenetet láthattunk (az alábbiak szerint legalábbis), és erre reagált Obi1. Amúgy pedig nem hiszem, hogy a kis Vuk lenne a CGI legmagasabb szintje, manapság már nem egy gyönyörűen kivitelezett számítógépes grafikát láthattunk, bár az én véleményem az, hogy tök mindegy valami CGI-e vagy sem, amíg jól és élethűen mutat a vásznon. Épp ezért kár azokkal foglalkozni, akik CGI-znek (mint érvelés a filmek ellen), hiszen az EpIII-ban nagyon is jól mutatnak a számítógépes jelenetek, ráadásul a film sem erre épül.

 

Én mindenesetre inkább megköszönöm Obi1-nak, hogy felhívta a figyelmet erre az adalékra, ahelyett, hogy letámadnám...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kösz Donát.

Yodának is volt forgatásokon használt bábja az EpII-III idején, még is teljes mértékben CGI-nak veszi mindenki, mert az is. Az most lényegtelen hogy milyen segédletekkel hozták össze a végeredményt. És én nem is szapultam hogy rossz a CGI annál a jelenetnél, csak megjegyeztem hogy számítógépes, és nem felépített ahogy azt lentebb írtad.

 

A Kis Vukhoz meg ne nagyon hasonlítsuk, egyrészt ott rossz emberekkel csináltatták a CGI-t, másrészt megfelelő rendezői utasítások nélkül. Az hogy sok mindent megépítettek tanulmányozás céljából az meg becsülendő, de nagyon nem egyedülálló.

 

Engem meg Ody ne keverj olyanokkal akik mindenre azt mondják hogy CGI, mert jól tudom hogy mi az és mi nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez igaz, de a lényegen nem változtat: a kétkedők szerint semmi sem épület meg modell-ben, és Ody csak ezt cáfolta.

Az meg más dolog, hogy ha Felucia nem is, de Mustafar, a Mos Espa Aréna, a Geonosisi Aréna, meg még jó néhány háttér a vásznon is modell volt, és arra is ujjal mutogatnak, hogy CGI.

:lol:

 

Amúgy pedig nem hiszem, hogy a kis Vuk lenne a CGI legmagasabb szintje,
Én ezt negatív példának hoztam fel, bár úgy látom ez nem jött le.

 

 

Engem meg Ody ne keverj olyanokkal akik mindenre azt mondják hogy CGI, mert jól tudom hogy mi az és mi nem.
Isten ments! Tudom, hogy neked azért több sütni valód van. De ha máskor ilyet írsz, legalább a forrást oda rakhatnád a szöveg mellé....
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vannak ilyen emberek, pl. az egyik osztálytársam is azért szidja az előzményrészeket, mert szerinte az egyetlen felépített díszlet a harmadik részben Padme lakosztálya, minden más helyszín számítógépes.

Isten ments! Tudom, hogy neked azért több sütni valód van. De ha máskor ilyet írsz, legalább a forrást oda rakhatnád a szöveg mellé....
Odaírtam, sw.com. Abból a cikkből ahonnan a képeket is szedted.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

szerinte az egyetlen felépített díszlet a harmadik részben Padme lakosztálya, minden más helyszín számítógépes.
Hú, ez kicsit erős :lol: Sok dolgot felépítettek, én is foglalkoztam velük a könyvben és a DVD-n is van anyag ezekkel kapcsolatban.

Persze ez nem neked szól, hanem osztálytársadnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.