Ugrás a kommentre

3x05 - Corruption


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

de engem baromira érdekel a háttér is, hogy hogyan jutott el tulajdonképpen oda a Köztársaság, hogy mikor Palpatine kikiáltotta a Birodalmat akkor senki nem tiltakozott és már tapsoltak hozzá.
Itt a lényeg! Én is így gondolom. Ezen részek által sokkal jobban érthető ez a fontos momentum is.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nem tudták, hogy mérgező, ezt mondja a diri is! Azért dugdosták mert illegális. A dokinak meg marha nehéz volt rájönnie arra, hogy az nem Mandalore gyártmány... Már az írás se Mandalore volt rajta, és persze maga a forma is teljesen idegen árút sejtet...

De most képzeld magad egy (vagy bolygónyi :D ) iskolaigazgató helyébe. Ha hullanak körülötted a gyerekek, akkor te nem szolgáltatnád be még a hangyáknak kitett morzsát is, nemhogy az illegálisan beszerzett külföldi teát a hatóságoknak? Eleve az első, amire az ember ilyenkor gondolhat, hogy a külhoni áruval van a gond, pláne, hogy a megérkezés után kezdtek megbetegedni a gyerekek.

De egyetlen tetűről még el is tudnám képzelni a dolgot, csakhogy nem ez a helyzet. Sajnos a doki elárulta, hogy a járvány bolygó méretű, innentől az egész hiteltelen. Mert elképzelhetetlennek tartom, hogy egy egész bolygón, ahol több száz iskola lehet, ennél fogva a tea ügyben több száz igazgató lehet benne - és a teáról még tudhatnak több ezren, még ha a származási helyéről nem is tudnak -, egyetlen egy sem tartotta fontosabbnak a gyerekek életét, mint a pénztárcája vastagságát. Ez kizárt, vagy ha mégsem, akkor pusztuljon ki az egész tetves mandalore nép, mert megérdemlik. De nem hiszem, hogy így lenne.

Ami a lötty külhoniságát illeti, ha ennyire nyilvánvaló a dokinak, hogy külhoni formára, betűre (ezt észre sem vettem :D), akkor meg pláne hülye. Mert a hercegnőjének kellett felhívni rá a figyelmét. Inkább azt ítéljék el hozzá nem értés vagy bafékség miatt, mint a kapitányt, aki a testével védte Satine-t.

 

Ellenpélda, hogy pl. valaki szerint ennek a résznek nincs köze a háborúhoz. Akkor mihez van köze? A barátok közthöz? :yeah:

Azért annak is megüzenném, hogy akkor vajon miért van szegény Mandalore csempészekre szorulva még teaügyben is :D Biztos kifogytak a teaszállításból... Hm... ez elgondolkodtatott. Ezek szerint Mandalore már távolról sem képes ellátni önmagát? Hiszen, ha már olyan pitiáner dolgokat, mint a tea, külbolygóról kell behozni, az azt jelenti, hogy ők már nem tudnak ilyet sem megtermeszteni. Igaz, a környezet nem tűnik alkalmasnak éppen földművelésre, de azokban a frankó városokban sem tudnak megtermelni semmit? Egy Coruscanttól nem szokatlan, hogy nem képes ellátni önmagát, hiszen több száz milliárd lakosa lehet és egy talpalatnyi hely sincs rajta, de azért ettől Mandalore még messze van. Mondjuk lehet ez lett az ára több ezer éves antipacifizmusnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De most képzeld magad egy (vagy bolygónyi :yeah: ) iskolaigazgató helyébe. Ha hullanak körülötted a gyerekek, akkor te nem szolgáltatnád be még a hangyáknak kitett morzsát is, nemhogy az illegálisan beszerzett külföldi teát a hatóságoknak? Eleve az első, amire az ember ilyenkor gondolhat, hogy a külhoni áruval van a gond, pláne, hogy a megérkezés után kezdtek megbetegedni a gyerekek.

De egyetlen tetűről még el is tudnám képzelni a dolgot, csakhogy nem ez a helyzet. Sajnos a doki elárulta, hogy a járvány bolygó méretű, innentől az egész hiteltelen. Mert elképzelhetetlennek tartom, hogy egy egész bolygón, ahol több száz iskola lehet, ennél fogva a tea ügyben több száz igazgató lehet benne - és a teáról még tudhatnak több ezren, még ha a származási helyéről nem is tudnak -, egyetlen egy sem tartotta fontosabbnak a gyerekek életét, mint a pénztárcája vastagságát. Ez kizárt, vagy ha mégsem, akkor pusztuljon ki az egész tetves mandalore nép, mert megérdemlik. De nem hiszem, hogy így lenne.

Ami a lötty külhoniságát illeti, ha ennyire nyilvánvaló a dokinak, hogy külhoni formára, betűre (ezt észre sem vettem :D), akkor meg pláne hülye. Mert a hercegnőjének kellett felhívni rá a figyelmét. Inkább azt ítéljék el hozzá nem értés vagy bafékség miatt, mint a kapitányt, aki a testével védte Satine-t.

Ezzel már nem akarok vitázni, mert lehet így is, úgy is nézni. Elismerem, hogy a tiéd racionálisabb, de én ezt a részét a mesére fogom. :D Nekem még belefér. :D És ki tudja? Hátha kiderül még valami ez ügyben. :D

 

 

Azért annak is megüzenném, hogy akkor vajon miért van szegény Mandalore csempészekre szorulva még teaügyben is :D Biztos kifogytak a teaszállításból...
Llew írta lejjebb. :D

 

Hm... ez elgondolkodtatott. Ezek szerint Mandalore már távolról sem képes ellátni önmagát? Hiszen, ha már olyan pitiáner dolgokat, mint a tea, külbolygóról kell behozni, az azt jelenti, hogy ők már nem tudnak ilyet sem megtermeszteni. Igaz, a környezet nem tűnik alkalmasnak éppen földművelésre, de azokban a frankó városokban sem tudnak megtermelni semmit? Egy Coruscanttól nem szokatlan, hogy nem képes ellátni önmagát, hiszen több száz milliárd lakosa lehet és egy talpalatnyi hely sincs rajta, de azért ettől Mandalore még messze van. Mondjuk lehet ez lett az ára több ezer éves antipacifizmusnak.
Valószínűleg a bolygó már korábban is nagyban támaszkodott a külső kereskedelmi útvonalakra, mert alig tudnak valamit megtermelni. A bolygó roppant sivár, abban viszont igazad van, hogy a városokban, üvegházak alatt, lehetne termelés. Bár a megfelelő mennyiség előállítására kétlem, hogy képesek lennének. Egyébként a külkereskedelem leállítása minden bolygót megviselne hosszútávon. És itt most szerintem ai időtávon van a hangsúly. Minél tovább tart a helyzet, annál sebezhetőbb lesz Satine és kormánya. Engem már nagyon érdekel ki állhat a háttérben, és mik a szándékai? Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Llew írta lejjebb. :D

Hát ez valahogy elkerülte a figyelmem. Akkor hát Llew, mi okozta az útvonalak befagyását, ha nem a háború? :yeah:

 

Valószínűleg a bolygó már korábban is nagyban támaszkodott a külső kereskedelmi útvonalakra, mert alig tudnak valamit megtermelni. A bolygó roppant sivár, abban viszont igazad van, hogy a városokban, üvegházak alatt, lehetne termelés. Bár a megfelelő mennyiség előállítására kétlem, hogy képesek lennének. Egyébként a külkereskedelem leállítása minden bolygót megviselne hosszútávon. És itt most szerintem ai időtávon van a hangsúly. Minél tovább tart a helyzet, annál sebezhetőbb lesz Satine és kormánya. Engem már nagyon érdekel ki állhat a háttérben, és mik a szándékai?

Azért érdekes ez, mert ott a még sivárabb Tatooine, amin még ennyire sincs kereskedelem (hiszen állandó kormánya sincs), és az a bolygó valahogy mégis el tudja tartani lakóit. Persze lehet ennek az oka, hogy a Tatooine sosem függött a külső világoktól. Jó dolog, hogy ilyeneket is megtudhatunk egy-egy bolygóról.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez valahogy elkerülte a figyelmem. Akkor hát Llew, mi okozta az útvonalak befagyását, ha nem a háború? :yeah:
Bocs' Llewtől, rosszul idéztem. Pontosan így hangzik: "A háborúhoz annyira közvetetten volt köze, hogy a kereskedelmi utak lezáródását akár egy természeti jelenségre is foghatták volna. " Mondjuk a lényeg ugyanaz. :D

 

 

Azért érdekes ez, mert ott a még sivárabb Tatooine, amin még ennyire sincs kereskedelem (hiszen állandó kormánya sincs), és az a bolygó valahogy mégis el tudja tartani lakóit. Persze lehet ennek az oka, hogy a Tatooine sosem függött a külső világoktól. Jó dolog, hogy ilyeneket is megtudhatunk egy-egy bolygóról.
Ezt én is furcsállom, de sajnos nincs elegendő infóm a klímáról. Akárhogy is legyen, továbbra is ott lehetnének megoldásnak az üvegházak. Persze gondolom nem csak élelmiszert, hanem egyéb cikkeket is más rendszerektől szereztek be, így azokból is hiány lehet. Nem hiszem, hogy Mandalore iparilag fejlett lenne. Ilyenre még csak utalást se láttunk. Ok, a Concordián voltak gyárak, de az már rég volt. Talán Mandalore természeti kincsit is úgy kizsákmányolták mint a Holdjukét? Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bocs' Llewtől, rosszul idéztem. Pontosan így hangzik: "A háborúhoz annyira közvetetten volt köze, hogy a kereskedelmi utak lezáródását akár egy természeti jelenségre is foghatták volna. " Mondjuk a lényeg ugyanaz. :)

Csak így már benne van a közvetett szó, ami teljesen más kontextusba helyezi a mondanivalót. Szóval, nem kell üzengetnem :)

 

Nem hiszem, hogy Mandalore iparilag fejlett lenne.

Nem? Hatalmas búrák alá építik városaikat, haderejük félelembe tartja a Köztársaságot (most nem csak a Death Watchra gondolok), saját fejlesztésű űrhajóik vannak, ezt elég nehéz lenne elképzelni saját ipar nélkül. Viszont azt el tudom képzelni, hogy elfogyasztották a bolygójuk nyersanyag készletét, majd Concordia és a többi kolónia is kifogyott, ezért az iparukhoz a nyersanyagot már kívülről kell beszerezniük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem? Hatalmas búrák alá építik városaikat, haderejük félelembe tartja a Köztársaságot (most nem csak a Death Watchra gondolok), saját fejlesztésű űrhajóik vannak, ezt elég nehéz lenne elképzelni saját ipar nélkül. Viszont azt el tudom képzelni, hogy elfogyasztották a bolygójuk nyersanyag készletét, majd Concordia és a többi kolónia is kifogyott, ezért az iparukhoz a nyersanyagot már kívülről kell beszerezniük.
Szerintem nincs nagy haderejük. Legalábbis én nem láttam semmi ilyesmire utaló dolgot. Ez ellent is mondana a pacifista életvitelüknek. Gyárakat se látni, persze ettől még lehetnek. )
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Almec szerintem nem a "jó" csapatban játszik. Valahogy úgy érzem cinkelt lapokkal játszik.
Én is így érzem. De szerintem a következő részben megtudjuk.

 

 

De jó, hogy vagyunk itt páran akik nem csak az akciókra buknak. A fenti meglátsodat esrtleg lehetne úgy is nézni, hogy Mandalore csak első látásra makulátlan, a felszín alatt azonban újra a rossz erők gyülekeznek. Nehéz lesz Satine -nak, mert immár nem csak a halálőrséggel kell megküzdenie, hanem a belülről jövő korrupcióval is. Olyan ez mint a Köztársaság, csak kicsiben.
Én kimondottan szeretem a nem akció-centrikus epizódokat, mert ott másban kell villantani a készítőknek, nagyobb hangsúlyt kapnak a szimbolumok, és eddig még minden ilyen rész közvetve utalt olyan dolgokra, amelyek igenis a háborúról szólnak, csak nem a harc szemszögéből nézve. És az ilyen részeket élvezem a legjobban, az az igazság. :)

 

 

Azért annak is megüzenném, hogy akkor vajon miért van szegény Mandalore csempészekre szorulva még teaügyben is :) Biztos kifogytak a teaszállításból... Hm... ez elgondolkodtatott. Ezek szerint Mandalore már távolról sem képes ellátni önmagát? Hiszen, ha már olyan pitiáner dolgokat, mint a tea, külbolygóról kell behozni, az azt jelenti, hogy ők már nem tudnak ilyet sem megtermeszteni.
Azt azért az nem szabad elfelejteni, hogy nem alapvető élelmiszerről van szó, hanem valami üdítőitalról, amit a tinik előszeretettel fogyasztanak (ezért is érdemes csempészni), de nélküle lehetne élni. Lehet, hogy van olyan, amit a bolygó képes előteremteni, de azt nem látjuk, hiszen éppen emiatt nem is lenne köze a feketepiachoz.

 

 

Azért érdekes ez, mert ott a még sivárabb Tatooine, amin még ennyire sincs kereskedelem (hiszen állandó kormánya sincs), és az a bolygó valahogy mégis el tudja tartani lakóit. Persze lehet ennek az oka, hogy a Tatooine sosem függött a külső világoktól. Jó dolog, hogy ilyeneket is megtudhatunk egy-egy bolygóról.
Ha a Tatooine-on alig terem valami (márpedig ez tény, tekintve kellemes éghajlatát), akkor nem lehet igaz, hogy alig függ külső világoktól. Én inkább úgy mondanám, hogy biztos szívesen üzletel itt mindenki, aki kerüli a hivatalos csatornákat, mert csak a Huttokkal kell jóban lenni (megfizetni a sarzsot), és garantált a szabad kereskedelem. :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem nincs nagy haderejük. Legalábbis én nem láttam semmi ilyesmire utaló dolgot. Ez ellent is mondana a pacifista életvitelüknek. Gyárakat se látni, persze ettől még lehetnek. )

Satine előtt az egyik legnagyobb haderővel rendelkező banda volt a Galaxisban, csak aztán kissé szétzilálódtak (Jedik, belső konfliktusok). Ezt nem a semmiből teremtették elő. Erre az egykori hírnévre utalt korábban Almec is, és ezért tart még mindig a Köztársaság a Mandalore-tól. És igen, a Death Watch is ezért nagy fenyegetés még mindig.

 

Azt azért az nem szabad elfelejteni, hogy nem alapvető élelmiszerről van szó, hanem valami üdítőitalról, amit a tinik előszeretettel fogyasztanak (ezért is érdemes csempészni), de nélküle lehetne élni. Lehet, hogy van olyan, amit a bolygó képes előteremteni, de azt nem látjuk, hiszen éppen emiatt nem is lenne köze a feketepiachoz.

Viszont csak luxuscikkek csempészete miatt nem hisztiznének a politikusok a hercegnőjük előtt :) Eleve, a méreg ellenszerét is csak kívülről tudták megszerezni, meg az egész rész azt sugallja, hogy Mandalore a kereskedelmi utak nélkül képtelen fennmaradni.

 

Ha a Tatooine-on alig terem valami (márpedig ez tény, tekintve kellemes éghajlatát), akkor nem lehet igaz, hogy alig függ külső világoktól. Én inkább úgy mondanám, hogy biztos szívesen üzletel itt mindenki, aki kerüli a hivatalos csatornákat, mert csak a Huttokkal kell jóban lenni (megfizetni a sarzsot), és garantált a szabad kereskedelem. icon1.gif

A Tatooine nem olyan bolygó, aminek el kéne látnia magát, legalábbis nagy számban. A két őshonos faj, a tuskenek és a jawák jól elvannak űrhajók nélkül - annak ellenére, hogy a jawák igen szorgosan alkalmazzák a modern technológiát -, ami nem csoda, ők azon a bolygón fejlődtek ki. A többiek meg csak csempészek, guberálók, menekültek, akik általában csak ideig-óráig vannak a bolygón, aztán tovább állnak. A maradék lakosság, azaz a párakertészek meg megtermelik maguknak, amit kell. De ha az összes bevándorló lelépne, és csak az őslakosok maradnának, a Tatooine el tudná őket látni. Ugyanezt már nem mondanám el Mandalore-ról, ami régen képes lehetett ugyanerre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: közgazdászként azt mondom, hogy a bolygó akár alkalmas is lehetne tea termelésre, csak lehet, importálni olcsóbb :) És mivel ebből kifolyólag Mandalore valószínűleg nem egy hagyományos tea termesztő, így a kereskedelmi utak elzáródásával inkább a fekete piachoz fordultak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Satine előtt az egyik legnagyobb haderővel rendelkező banda volt a Galaxisban, csak aztán kissé szétzilálódtak (Jedik, belső konfliktusok). Ezt nem a semmiből teremtették elő. Erre az egykori hírnévre utalt korábban Almec is, és ezért tart még mindig a Köztársaság a Mandalore-tól. És igen, a Death Watch is ezért nagy fenyegetés még mindig.
Ja hogy akkor a hírük félelmetes. :) Ezt aláírom, és a Death Watch -tól való para erre ékes bizonyítékként szolgál. Egyébként én is úgy gondolom, hogy a hiánycikkek sora nem merült ki a teában. Globális gondokkal küzdött a bolygó.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Padménak vacsora közben van egy érdekes mondata: "bár tudnám követni Mandalore útját, a semlegességet, és nem csak a háborúban."

 

Ez nagyon érdekes mondta. Vajon mire gondolhatott. Egyébként ez a vacsora jelenet kiváló, mert megmutatja ki hogyan érez a háborús helyzetben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egész rész számomra nem volt kiemelkedő, de azért voltak jó pillanatai.

Rögtön az elején, nagyon tetszett az "Új Mandalore" üdvözlése, nagyon szép jelenet lett.

A moogaiak kinézete számomra valamiért nem volt SW-os, viszont a gotalok újbóli feltűnésének nagyon örültem, mert már az előző részben is megtetszett ez a faj(főleg a beszédjük, bár ebben a részben ilyen sajnos nem volt).

Habár a moogaiak nem, a hajójuk annál inkább tetszett. A landolása, hogy a leszálló talpai rögtön lábakká alakulnak remek ötlet volt, maga a gép nekem H.G. Wells űrjárműit juttatta eszembe.

A mandalore-i tanács jeleneténél szerintem kissé nevetségessé sikeredett a vita, mikor mindenki egyszerre állt fel és a mellette lévővel kezdett el hirtelen vitatkozni. Satine és Padmé hozták a formájukat, Satine a határozottságát mutatta meg megint, míg Padmé az ésszerű tárgyaló, de emellett harcos oldalát. Almec nekem ebben a részben is olyannak tűnt, mint a 2. évadban: egy tehetetlen politikusnak, aki azért próbál a népéért tenni.

A teahigítással, és annak következményeivel nekem semmi bajom nem volt, ez megmutatta mennyi bajt okozhat pár csempész haszonszerzési kísérlete.

A rész végén a raktár-harcos-raktár-égetős jelenetek feldobták az eddigi akciómentes cselekményt.

Összességében nem volt rossz rész, de az előző négy remek rész után nekem valahogy kevés volt. Minden ellenérzésem ellenére azonban vitathatatlan, hogy Mandalore sorsának szempontjából igen jelentős volt ez a rész, ezt a következő rész topicjában ki is fejtem majd.

Azoknak pedig, akik azt mondják, hogy a mostani részének semmi köze a címhez, a Klónok háborújához, csak azt mondanám, hogy pl a Prison Break című sorozat második és negydik évadjában sem láttunk sok börtönt, abból való szökést meg pláne, mégse voltak rosszak, mert a sorozat szereplőinek sorsáról szóltak. Szerintem ez a helyzet most a TCW-vel is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azoknak pedig, akik azt mondják, hogy a mostani részének semmi köze a címhez, a Klónok háborújához, csak azt mondanám, hogy pl a Prison Break című sorozat második és negydik évadjában sem láttunk sok börtönt, abból való szökést meg pláne, mégse voltak rosszak, mert a sorozat szereplőinek sorsáról szóltak. Szerintem ez a helyzet most a TCW-vel is.
Micsoda találó hasonlat. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emberek! Még nem is beszéltünk Sidiq-ről. :yes: Pedig hatalmas arc. Lazán kiböfögi, hogy természetesen lefizette az igazgatót, na és? :yes: Viselkedése jól jellemezheti a Mandalore -on uralkodó viszonyokat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Emberek! Még nem is beszéltünk Sidiq-ről. :yes: Pedig hatalmas arc. Lazán kiböfögi, hogy természetesen lefizette az igazgatót, na és? :yes: Viselkedése jól jellemezheti a Mandalore -on uralkodó viszonyokat. :)

 

Ezen nagyokat röhögtem. Meg van lepődve hogy számon kérik rajta. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsit megkésve ugyan, de megnéztem az epizódot. Szerintem abszolút nem volt vele semmi eget rengető probléma, amiért fel kellene lázadniuk a rajongóknak. Tény, hogy valóban nem a 3. évad legizgalmasabbra sikeredett epizódja, de az alaptémát figyelembe véve ezt nem is vártam el, amikor leültem a rész elé.

Becsülendő, hogy egy alapvetően gyerekeknek készült sorozatban, mernek foglalkozni ilyen komoly témával, mint a korrupció, még akkor is, ha kissé gyermetegre sikeredett ennek ábrázolása. Jó, ha a mai fiatalok (nem mintha én olyan öreg lennék :D ) tudnak egyet s mást ezzel kapcsolatban, mert sajnos a mi világunkban is tapasztalható ez a jelenség, de nem szeretnék politizálni.

Szóval hangulatos volt az egész epizód, az elejétől a végéig. Mandalore valami eszméletlenül látványos, jó, hogy sokkal több helyszínt megismerhettünk a bolygón, mint anno a 2. évadban. Talán ez az első önálló TCW-helyszín, amit ennyire részletesen sikerült kidolgozniuk a készítőknek, szóval bravo. :( Padmé és Satine párosa remek ötlet volt, már a 2. évad óta vártam egy ilyen jellegű epizódot, ahol mindketten érvényesülni tudnak és bebizonyíthatják, amit Satine is mondott, hogy rokonlelkek. Két pacifista, hasonló felfogású személy hogy is lehetne túlzottan eltérő? Jó volt, hogy bemutatták ezt a párhuzamot a két nő között.

Szintén pozitívum, hogy új fajjal gazdagodott az SW-univerzum, a moogan csempészek egyedi figurákra sikeredtek, nekem legelőször a fáraók jutottak eszembe róluk. A hajójuk már egyáltalán nem tetszett, bár az egyediséggel itt sem volt probléma.

Maga a sztori, tehát a gyermekmérgezés, illetve a moogan-ok lebuktatása nem volt túlzottan bonyolult, de 22 perc alatt itt sem vártam a legmagasabb körökig bonyolódó összeesküvést. Egy szimpla sztorival mutatták be, hogy Mandalore, főleg Satine mennyire nehezen viseli annak következményét, hogy semlegesek maradtak a háborúban. Ám az egyszerűségében rejlik a rész nagyszerűsége is, noha néhány csavart belefűzhettek volna még a történetbe, hogy jobban fenntartsák a feszültséget az egész rész alatt. Jó, hogy megtudhattuk, mi lett a következménye Satine és vele együtt Mandalore függetlenségének, bár az elgondolkodtató, hogy nem fizetnek-e sokkal nagyobb árat a függetlenségért, mint azért, ha csatlakoznának a Köztársasághoz? Szerintem mindenképpen mérlegelendő kérdés. Az sem kizárt, hogy változatlan maradna a helyzet, (én legalábbis erre tippelek) hiszen maga a Köztársaság is a velejéig korrupt (erre az időszakra legalábbis már biztosan azzá vált), de legalább a kereskedelemmel nem lennének gondok, ami jelenleg Mandalore legfőbb problémája, a korrupció után.

Visszatérve a helyszínekhez, a kórház tetszetős lett, tipikus, steril fehér mindenütt... akár csak az iskolai ebédlő. A Satine és Padmé vacsorája alatt zajló párbeszéd találó lett, remekül érzékelteti, Satine és népe nehéz helyzetét, illetve Padmé félelmét, hogy a Köztársaság is hasonló sorsa jut. Ennek ellenére, furcsa volt hallani, hogy Padmé sokszor irigyli Mandalore függetlenségét úgy a háborúban, mint a politikában. Furcsa, mert Padmé láthatja, mi a velejárója annak, ha egy nép, ha egy bolygó független marad.

Az epizód végi leleplezés hangulatos jelenet lett, Padmé nem félt bepiszkolni a kezét, amiben mellesleg jól állt az a sugárvető. :) Érthetetlen viszont, hogy Satine miért égettette le azt a raktárat, ahol a fertőzött teák voltak, elvégre bizonyítékként szolgálhattak volna? Habár, ha Mandalore a korrupció olyan szintjére jutott már, ahol a magasabb rangú személyek is korruptak, akkor édes mindegy.

Megemlíteném még Satine elkeseredettségét, ami szintén remekül bemutatja a helyzet súlyát. A hercegnő annyira elkeseredett, hogy Padmén és a testőrein kívül, jóformán senkiben sem bízik. Jó példa erre, amikor az epizód végén folyamatosan bizalmatlankodik a kapitánnyal, noha az előtte nem egyszer bebizonyította már, hogy nem korrupt, a tea-csempészéshez legalábbis semmi köze. Illetve a közismerten béke-bárti Satine már a zsarolás fegyveréhez kénytelen nyúlni tehetetlenségében.

Szóval voltak jó momentumai az epizódnak, de érezhetően nem az akcióra volt kihegyezve az egész, aminek én kimondottan örülök. Elvégre nem csak abból áll egy háború, hogy két szemben álló fél addig írtja a másikat, amíg nem arat végső győzelmet. Egy háborúban sokkal komolyabb dolgok is zajlanak a háttérben, amit az eddigi politikával foglalkozó részek remekül kifejtettek és ez jól van így. Ettől lesz sokrétű a sorozat, illetve az ilyen epizódoktól fognak fejlődni úgy a karakterek, mint maga a széria. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez az Darth Sky. :(

 

Jó, hogy megtudhattuk, mi lett a következménye Satine és vele együtt Mandalore függetlenségének, bár az elgondolkodtató, hogy nem fizetnek-e sokkal nagyobb árat a függetlenségért, mint azért, ha csatlakoznának a Köztársasághoz? Szerintem mindenképpen mérlegelendő kérdés. Az sem kizárt, hogy változatlan maradna a helyzet, (én legalábbis erre tippelek) hiszen maga a Köztársaság is a velejéig korrupt (erre az időszakra legalábbis már biztosan azzá vált), de legalább a kereskedelemmel nem lennének gondok, ami jelenleg Mandalore legfőbb problémája, a korrupció után.
Az egyetlen bökkenő, hogy Mandalore katonai célpont is lenne. Ha a háborúban az egyik oldalhoz tartozol, akkor valószínűleg fegyvert is kell ragadnod. Ezt nem akarták a derék Mandaloriak. Az más kérdés, hogy így is megszívták.

 

Megemlíteném még Satine elkeseredettségét, ami szintén remekül bemutatja a helyzet súlyát. A hercegnő annyira elkeseredett, hogy Padmén és a testőrein kívül, jóformán senkiben sem bízik. Jó példa erre, amikor az epizód végén folyamatosan bizalmatlankodik a kapitánnyal, noha az előtte nem egyszer bebizonyította már, hogy nem korrupt, a tea-csempészéshez legalábbis semmi köze. Illetve a közismerten béke-bárti Satine már a zsarolás fegyveréhez kénytelen nyúlni tehetetlenségében.
Satine tehetetlensége tényleg nagyon jól átjön, és a végén azzal koronázza meg a helyzetet, amikor Jediket kér segítségnek. Mi a véleményed Siddiq -ről? :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az egyetlen bökkenő, hogy Mandalore katonai célpont is lenne. Ha a háborúban az egyik oldalhoz tartozol, akkor valószínűleg fegyvert is kell ragadnod. Ezt nem akarták a derék Mandaloriak. Az más kérdés, hogy így is megszívták.

Ez igaz, viszont azokon a világokon is fenn áll a háború veszélye, akik semlegesek, jelen esetben Mandalore. Szerintem a szeparatistákat nem furdalná a lelki ismeret, ha meg kellene támadni vagy elfoglalni Mandalore-t, vagy más semleges bolygót stratégiai vagy egyéb haszonszerzés céljából. Nem hiszem, hogy mindenki úgy gondolkozik, mint a mariduniak. :(

Mi a véleményed Siddiq -ről? :)

Tetszett, ahogy adta a lazát és valóban remekül szimbolizálta a Mandalore-on uralkodó helyzetet, hogy egy "szimpla" lefizetést ilyen természetesnek fogott fel. Arról nem is beszélve, hogy mennyire "tisztelte" Satine-t és Padmét, tarkóra tett kézzel, a lábait összekulcsolva az asztalon. :) Leginkább az EP4-beli Han Solót juttatta eszembe, akit szintén nem érdekelt a háború, csak saját maga és persze a pénz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez igaz, viszont azokon a világokon is fenn áll a háború veszélye, akik semlegesek, jelen esetben Mandalore. Szerintem a szeparatistákat nem furdalná a lelki ismeret, ha meg kellene támadni vagy elfoglalni Mandalore-t, vagy más semleges bolygót stratégiai vagy egyéb haszonszerzés céljából. Nem hiszem, hogy mindenki úgy gondolkozik, mint a mariduniak. :(
Nem ilyen egyszerű a dolog, ugyanis az előzőekből kiderült, hogy a szepik nem erőszakkal akarják elfoglalnia bolygót. Azt már régen megtehették volna. Gondolom egy full Mandalori támogatást élvező szeparatista szövetség sokkal erősebb. Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Siddiq nagyon durva arc... De legalább nem olyan álszent, mint mások, ő kerek perec megmondta az igazat, és nem sumákolt egy percig sem. Az viszont ritka nagy pofátlanság volt tőle, hogy amikor ott áll előtte Mandalore hercegnője még annyit is alig volt hajlandó megtenni, hogy leszűkítse a keresést, inkább hagyta volna, hogy a hercegnő kibogarássza magának, hiszen olyan nagy ívben sz*rik az egészre. :( Amikor meg csinálnia kellett valamit, akkor pedig egyből átváltott egy kissé pökhendi hangnemre.

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Siddiq nagyon durva arc... De legalább nem olyan álszent, mint mások, ő kerek perec megmondta az igazat, és nem sumákolt egy percig sem. Az viszont ritka nagy pofátlanság volt tőle, hogy amikor ott áll előtte Mandalore hercegnője még annyit is alig volt hajlandó megtenni, hogy leszűkítse a keresést, inkább hagyta volna, hogy a hercegnő kibogarássza magának, hiszen olyan nagy ívben sz*rik az egészre. :( Amikor meg csinálnia kellett valamit, akkor pedig egyből átváltott egy kissé pökhendi hangnemre.
Az durvább, hogy valami törvényre hivatkozik. :) Mandalore -on korrupciót támogató törvények is vannak? Egyébként feltűnően tiszteletlen Satine -nel, mintha nem is a királynője lenne, hanem valami egyszerű vevő.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az durvább, hogy valami törvényre hivatkozik. :D Mandalore -on korrupciót támogató törvények is vannak? Egyébként feltűnően tiszteletlen Satine -nel, mintha nem is a királynője lenne, hanem valami egyszerű vevő.
Talán ő idegen, és nem mandalori, így neki nem királynője. :)

Az egész figura kicsit el volt túlozva, nekem nem is nagyon tetszett emiatt (abszolút nem Han Solo-kaliber :P), de nyilván ezzel is a seftelők rendkívül előnyös tárgyalási pozícióját akarták hangsúlyozni. Az ilyen apróságok mutatják meg a legjobban az erőviszonyokat az adott világban és helyzetben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
Inni akarok Ardees-t. :)

Nyugodtan, csak ne suttyó moogaiaktól vedd. ;) De milyen lenne már, ha egy ilyen rajongói találkán csinálnának ilyen üvegeket, és úgy kínálnák fel az ice teát? :D A rutinos rajongó tuti megkérdezné honnan van. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 hónappal később...

Jó volt a szinkron, semmi kivetnivalót nem találtam benne. Még Rosta Sándort is visszahozták Almec hangjának. :D

Igen, tök jó volt! MEgint feltűnt mennyire komoly dolgokról szól ez a rész. Persze a teát leszámítva. :) Siddiq pedig még jobban ütött magyarul mint eredetiben. :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó volt magyarul, minden hang passzolt.

Satine szerint a mandalórik hagyománytisztelő nép. Ha ezt hallották volna a régi mandik, forognának a sírjukban. :lol:

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.