Ugrás a kommentre

3x13 - Monster


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Grievous nem Dooku tanitványa.(csak ,,fénykard tanitvány,,)

Nem értem miköze hozzá hiszen Grievous egy tábornok, ö csak jedikre vadászik,tehát ha elbukik nem mondhatja Dooku neki,hogy ,,nem leszel a tanitványom,most pedig meghalsz,,.-szerintem Dooku ugy gondolja több mint a semmi,tehát ha megöl még egy padawant is, az is több mint a semmi, de ha az sem sikerül akkor marad stratéga(de szerintem ebben a sorozatban egy gyenge idiotának van beálitva),de akkor is én a szeparatistáknál nemtudok több eröt nemhasználó személyt aki jedikkel küzd meg.

Ironikusan értettem.

Volt sok erőhasználó aki Dooku szolgálatába állt (bukott jedik, boszorkák stb.) , de a sorozatban csak Ventress és Oppress szerepel.

Grievous pedig Dooku egyik "nagy nyereménye". Tökéletes fickó arra, hogy a droidokat vezesse. Dooku így a politikai és egyéb fontosabb ügyeket intézheti. :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És megint egy hatalmas pillanat. Most, hogy tudjuk mik voltak Dooku tervei, mekkora riposzt már Palpatine -tól az EPIII -ban, amikor odamondja Anakinnak, hogy ölje meg? :D A tekintete is mintha azt sugallná: "engem akartál átverni? vén trotty!" :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És megint egy hatalmas pillanat. Most, hogy tudjuk mik voltak Dooku tervei, mekkora riposzt már Palpatine -tól az EPIII -ban, amikor odamondja Anakinnak, hogy ölje meg? :D A tekintete is mintha azt sugallná: "engem akartál átverni? vén trotty!" :D

Én még azt is feltételezném hogy Sidious nem akarta meg kiiktatni Dookut.De megérezte hogy Dooku keszul ellene ezert cselekednie kellet.De ez mar csak az en filozofikus gondolkodasomnak a szulemenye. :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még azt is feltételezném hogy Sidious nem akarta meg kiiktatni Dookut.De megérezte hogy Dooku keszul ellene ezert cselekednie kellet.De ez mar csak az en filozofikus gondolkodasomnak a szulemenye. :hehe:

Még ez is lehet, de így több értelme van a feláldozásának mint előtte. :) Ráadásul Vaderrel is korrelálna.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És megint egy hatalmas pillanat. Most, hogy tudjuk mik voltak Dooku tervei, mekkora riposzt már Palpatine -tól az EPIII -ban, amikor odamondja Anakinnak, hogy ölje meg? :D A tekintete is mintha azt sugallná: "engem akartál átverni? vén trotty!" :D

Dooku tekintetébe meg már bele lehet értelmezni a "baz' meg, rájött..." gondolatot is. Mondjuk ha ezt a szálat tovább viszik, igencsak fel lehetne csavarni azt a momentumot az ep3-ban.

 

Közben rájöttem miért is olyan a Devaroni harc amilyen. Mert az egy templom. Nyilván fedezi az ott zajló egyéb tevékenységet. :)

És a droidok miért nem voltak többen?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dooku tekintetébe meg már bele lehet értelmezni a "baz' meg, rájött..." gondolatot is. Mondjuk ha ezt a szálat tovább viszik, igencsak fel lehetne csavarni azt a momentumot az ep3-ban.

Ami valljuk meg eléggé lógott a levegőben. Ha minden EPIII -as dologhoz ilyeneket hozzá rak a TCW akkor nyert ügyünk van.

 

 

És a droidok miért nem voltak többen?

Lehet, hogy többen voltak, csak elhullottak. Vagy az egész Opress tesztjére lett kihegyezve, és és ezért nem kellett több.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azta, nagyon kegyetlen volt a Monster. Egyértelműen az évad eddigi legizgalmasabb része, de valamilyen oknál fogva mégsem ezt érzem a legjobbnak, nálam továbbra is a Heroes On Both Sides vezet, de ez részletkérdés. :)

 

Kezdjük az elején... Már Dooku landolásánál nagyon tetszett a háttérben látható éjnővér, aki az egyik ilyen óriási növényen mászkál. Nem egy ehhez hasonló apróság volt ebben a részben, ami nagyon tetszett.

 

Dooku karaktere a sorozat folyamán egy kicsit átértékelődött bennem. Korábban számomra ő volt maga a megközelíthetetlen gonosz, a szeparatisták teljhatalmú vezetője, az ember aki mesterien manipulálja a szálakat, inkább a szavak embere, csak akkor nyúl a fénykardjához, ha az feltétlenül muszáj. Én ennél sokkal erősebbnek és okosabbnak hittem őt. Ennek ellenére a mozifilmben nem tűnik fel neki, hogy Anakin hátizsákjában csak néhány kövek vannak, az első évadban túl jár az eszén egy nagy rakás űrkalóz és elfogja őt, és most, a harmadik évadban Asajj Ventress, Karis és Naa'leth kis híján megölik, majd ebben a részben az éjnővérek, különösképpen Talzin anya az orránál fogva vezeti őt. Ennyire nem lehet ostoba.

 

Ahogy a következő jelenetben is, Dooku mellett Talzin anya sokkal nagyobb hatalmúnak tűnik, hiszen tudjuk, hogy ezúttal ő mozgatja a szálakat. Érdekes volt, hogy valamilyen szinten fény derült a kettőjük közötti ismeretségre. Az, hogy Talzin a semmiből varázsol elő tárgyakat, az Erő segítségével, elképesztően nagy hatalomra utal. Bár az is lehet, hogy már korábban elhelyezett tárgyakat tesz az Erő révén láthatóvá. Bár azt hiszem, ez elég olcsó bűvésztrükk lenne. :D (Bár most jut eszembe, hogy amikor Talzin anya megidézi Opress baltáját, akkor az nem csak egyszerűen láthatóvá válik, hanem szinte kiemelkedik abból a zöld fényből, amit megidézett.) De ahogy Palpatine is mondta az EPIII.-ban. "Az Erő Sötét Oldala olyan képességek birtokába juttat, amelyek egyesek szerint természetellenesek." Hát arra, amit Talzin művel remekül illik ez a megállapítás.

 

Egyenlőre nem vált konkréttá, hogy Savage Opress konkrétan hol helyezkedik el Darth Maul családfáján, de az már biztos, hogy azonos vérvonal szülöttei ők ketten. Viszont ez Talzin szájából sokkal inkább beetetésnek, mézesmadzagnak hatott, mint sem valódi információnak. Hiszen csak annyit mondott, hogy Darth Maul vérvonalának még ma is élnek képviselői, és nem azt, hogy Darth Maul testvérét fogja majd tálcán kínálni a gróf úrnak. Ráadásul csak úgy önmagában elküldte Asajj Ventresst a Dathomir túlsó oldalára úgy, hogy ő maga nem tudja, hogy valójában ki Darth Maul igazi testvére, csak egyszerűen menjen oda, és válassza ki a legerősebbet. Habár Talzin tudhatta, hogy ha valóban ott él az Éjfivérek között Darth Maul testvére, akkor valószínűleg ő a legerősebb az ottaniak közül. De végül is a tervük szempontjából mindegy, hogy a kérdéses zabrak milyen kapcsolatban áll Darth Maullal.

 

Még mindig nagyon tetszik ez a beszédstílus, amit Talzin anya képvisel. Nagyon nagy tapsvihar ezért Lok Durdnak, hiszen nagyon hangulatossá válik ezáltal a karaktere.

 

Aztán Ventress átszáguldott siklójával a Dathomir túlsó oldalára. Egyrészt nagyon tetszett az a sikló, amit használt, nagyon fenyegető külleme volt. Ventress új ruhájához még mindig nehezen szokott hozzá a szemem, de egyre jobban tetszik. Elég furcsának találom a kapucniját, amit hord. Mikor megérkezett az Éjfivérek falujába, akkor az ember el sem hinné, hogy a Dathomiron járunk. Ebből is látszik, hogy sokkal sokszínűbb világgal állunk szemben, mint amilyennek elsőre tűnt.

 

Itt mutatkozott meg igazán az a matriarchális társadalomkép, amit korábban a dathomiri boszorkányokról olvastam. Méghozzá az a rituálé, amikor az éjnővér kiválasztja magának a neki legmegfelelőbb hímet. Viscus nagyon kegyetlenül festett első ránézésre, ahogy a legtöbb zabrak harcos, de aztán ő is nagyon megalázkodott Ventress előtt. Ebből is látszik, hogy a Dathomiron a nők az urak. Nem mintha a való világban nem ők lennének, igaz, hogy a férfi a család feje, de a nő a nyak, amely a fejet mozgatja. :lol: Vicces volt, amikor felsorakoztak egymás mögött a zabrak törzsfőnökök hogy befeszített mindegyikük. :D Itt is látszott, hogy a férfiak mennyire megalázkodnak a nőknek a Dathomiron, Ventress fojtogatta, ütötte őket, de nekik egy szó nélkül tűrniük kellett. Ventress ismét megcsillogtatta félreérthető beszédstílusát... "Túl kicsi." :lol:

 

Aztán elkezdődtek a próbák. Már ekkor kezdett nagyon jóvá válni az epizód zeneileg. Főleg amikor feszülten várunk arra, hogy Viscus megadja a jelet a kezdéshez. Egyetlen bajom volt csak a próbákkal, hogy nem igazán volt számomra egyértelmű, hogy mi alapján van vége egy adott próbának. De a lényege végül is mindegyiknek ugyan az volt: túlélni.

 

Tetszett, hogy Savage Opress eredetileg nem volt gonosz, bár erre az epizód eleji bölcsesség is utalt. A gonoszság nem eredendő, hanem elsajátítható. Látszott rajta, hogy nagyon szereti a testvérét, Feralt, és mindent megtenne érte. És ő valóban a vér szerinti testvére volt, nem úgy, mint a többi éjfivér.

 

Az első fordulóban Ventress jól ellátta a bajukat. Itt mutatkozott meg igazán Opress szeretete, amikor támadás helyett inkább Feral segítségére sietett. Egy újabb, mesterien megkoreografált harcnak voltunk szemtanúi, amit csak a harmadik fordulóban látott párbaj múlt felül.

 

Biztosan észrevettétek a második forduló előtt látható hullócsillagot a lámpák lekapcsolása után. Bár semmi jelentősége nem volt, mégis egy kellemes apró hangulati elem.

 

A Nightsisters elérte a nézőben azt, hogy valamilyen szinten közel kerüljön hozzánk Asajj Ventress karaktere, megsajnáljuk őt, és valamennyire talán meg is kedveljük. De ez a rész mindezt porba tiporta, hiszen elképesztő gonoszságról tett tanúbizonyságot. Bár foghatjuk ezt arra, hogy ez is a rituálé része volt, csak így választhatta ki magának a legerősebbet. Most inkább Savage Opress figurája került közel a nézőhöz, hiszen ő is csak egy bábu egy Sith hatalmi harcban. Még akkor is, ha Ventress hivatalosan nem számít Sith lovagnak, csupán egy Sötét Jedinek. A második próbában jól játszott, hogy Ventress mennyire élvezi a gyilkolást. Nem kicsit ijesztő, ahogy visszhangzik a kacaja, miközben egy olyan brutális fegyverrel rohangál odakint az árnyékokban.

 

A harmadik próbán érdekesek volt ez az útvesztő, amiben küzdeniük kellett a túlélésért. Kicsit megmosolyogtató volt a falakon látható zabrak fejet formáló domborművek.

 

És akkor szót ejtenék az epizód legzseniálisabb küzdelméről, Asajj Ventress és Savage Opress párviadaláról. Elképesztően gyorsan mozogtak, időnként nehezen tudtam követni, de rendkívül izgalmas volt, a háttérben hallható Opress zenei témájával. Valóban nagyon hasonlított a Republic Commando zenéire, sőt, meg merném kockáztatni azt is, hogy ugyanaz a kórus énekel ezúttal is. Annak ellenére, hogy Opress láthatóan több találatot kapott, mint Ventress, elég kiegyenlítettnek éreztem az erőviszonyokat. Opress azért időnként szép kis lyukakat ütött a betonba. A párbaj végén Ventress hogy ropogtatta az öklét, te jó ég. :D

 

Talzin anyától nem semmi volt az a trükk, amikor az ujját Opress homlokára tette, és elájult. De amikor Opressből szabályosan egy szörnyeteget alkottak az Erő segítségével... Ott érezhetően még Talzinnak is meg kellett erőltetnie magát. Itt nyert értelmet az epizód címe, amikor Savage szinte kétszer akkora lett, mint eredetileg volt. De valamiért van egy érzésem, hogy Talzin nem puszta önzetlen anyai szeretetből segít Ventressnek Dooku kiiktatásában, Talzinnak talán személyesen is akadnak problémái a gróf úrral, amiért jobbnak látja, ha eltávozik az élők sorából.

 

Az sem volt semmi, amikor elkapta Ventresst a nyakánál fogva. Itt éreztem úgy, hogy igazolást nyernek Talzin szavai, miszerint egy férfit nehéz irányítani. Egy ilyen szörnyeteget meg pláne. Nem volt semmi, hogy arra kényszerítették, hogy ölje meg Feralt. Elég pitiáner volt az a kis pofon, amit Ventresstől kapott. Egy ekkora állatnak, mint amivé Opress vált, ez még csak egy gyengéd simogatás. Viszont abban igaza volt, hogy csak a gyengék könyörögnek az életükért, ha Sith fejjel gondolkodunk. :D

 

Serenno egyre hangulatosabb világnak ígérkezik. :) Opress bemutatkozása Dooku grófnak szintén egy ütős jelenetnek számított. Főleg az, amikor belevágja a baltáját a kövezetbe. Bár a próbák után ezen már kicsit sem lepődtem meg.

 

Dooku gróf jó szokásához híven próbára teszi a jelöltjeit, mielőtt a tanítványává fogadná őket. Míg annak idején Ventressnek a rattataki gladiátor arénában, addig Opressnek a devaroni ütközetben kellett helyt állnia. És ahogyan azt láthattuk, egyáltalán nem jelentett komolyabb problémát neki. Mondjuk a klónoktól az tényleg elég értelmetlen volt, hogy ahelyett, hogy össztűz alá vették volna egész egyszerűen az orra elé rohantak.

 

Halsey elég felvágós Jedi mesternek tűnt. Sokszor tök feleslegesen hadonászott össze-vissza a fénykardjával a levegőben, amikor annak épp semmi haszna nem volt. Opress pillanatok alatt kivégezte őt, majd Knox sem maradt sokáig talpon. A jelenet enyhén emlékeztetett az EPI.-ben látottakra. Viszont az meglepett, hogy nem láthatjuk, ahogy Knox megküzd Opresszel, viszont szerintem remek megoldás volt ez is.

 

Végezetül megtudhattuk, hogy Dooku is a mestere megdöntésére törekszik, de hát a Sithek már csak ilyenek. :)

 

Na, de most már tényleg befejezem, mert nagyon hosszúra sikeredett. Remélem lesz türelmetek majd végigolvasni. :)

Szerkesztve: - KisKósa
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj, de nagyon jó volt ez! Ahogy Ventress próbára tette a „vadakat”, és ahogy Savage a szemünk láttára vált először hőssé és utána manipulált gólemként grandiózus eszközzé a boszorkák kezében, az hatalmas élmény, főleg, hogy ezt egy 20 perces epizód keretein belül sikerült ilyen jól bemutatni.

 

Ventress máris elvesztette a múltkori epizód hatására fellobbant szimpátiámat, ez az epizód ismét bebizonyította, hogy hiába volt sanyarú gyermek és ifjúkora, ez nem lehet mentség arra, hogy a zsigerekig gonosz és célja érdekében mindenre képes.

Szegény Opress. :( Valódi szörnyeteget csináltak belőle, aki tökéletes eszköznek látszik mind Dooku, mind az éjnővérek kezében, de mint tudjuk, Dooku nem fog meghalni, és ő meg nem éri meg a háború végét, vagyis a dolog mégsem fog működni, minden boszorkányság ellenére. Már most lehet gondolkozni, hogy vajon miért? Szerintem eljön majd az idő, amikor Savage valami hatására felébred ebből a hipnózisból, elmúlik a serkentők/tudatmódosítók hatása, és akkor rádöbben majd, hogy mit tett és hogy mit tettek vele. Remélem, így lesz, és láthatjuk is majd ennek a felismerésnek a hatását.

 

Dooku pedig szerintem szánalmas ebben a történetben. Kezdve onnan, hogy mestere parancsára feláldozza leghűségesebb emberét (főleg, mert szerintem Ventress nagyon kötődött hozzá, és azon túl, hogy mestere volt, apjának tekintette), folytatva azzal, ahogy nem veszi észre Talzin anya praktikáit és egy az egyben megbízik Opress-ben (csak az erejét illetően vannak kételyei, amelyeket könnyű eloszlatni, de hogy az új padawan kihez lesz hűséges, arról sejtelme sincs), és végezve azzal, ahogy egyetlen akció után már Sidious leváltását tervezi. Ez az önhittség csúcsa. Meg is adja majd az árát.

 

No és a zene, az megint nagyon-nagyon jó lett. Nekem eléggé egyedinek is tűnt a TCW-ben eddig hallott dallamok között, és tökéletesen passzolt a témához. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyenlőre nem vált konkréttá, hogy Savage Opress konkrétan hol helyezkedik el Darth Maul családfáján,

Szerintem sehol. Csak egy marketing fogás volt. Legalább is most úgy tűnik. :)

 

Aztán Ventress átszáguldott siklójával a Dathomir túlsó oldalára. Egyrészt nagyon tetszett az a sikló, amit használt, nagyon fenyegető külleme volt. Ventress új ruhájához még mindig nehezen szokott hozzá a szemem, de egyre jobban tetszik. Elég furcsának találom a kapucniját, amit hord. Mikor megérkezett az Éjfivérek falujába, akkor az ember el sem hinné, hogy a Dathomiron járunk. Ebből is látszik, hogy sokkal sokszínűbb világgal állunk szemben, mint amilyennek elsőre tűnt.

Néhol mintha hó foltokat lehetne látni. Ez engem is meglepett.

 

Tetszett, hogy Savage Opress eredetileg nem volt gonosz, bár erre az epizód eleji bölcsesség is utalt. A gonoszság nem eredendő, hanem elsajátítható. Látszott rajta, hogy nagyon szereti a testvérét, Feralt, és mindent megtenne érte. És ő valóban a vér szerinti testvére volt, nem úgy, mint a többi éjfivér.

Maguk a Zabrakok is elég rendben voltak, én sokkal brutálisabb népnek gondoltam őket. Erre kaptunk egy összetartó, ám kiszolgáltatott népet.

 

Biztosan észrevettétek-e a második forduló előtt látható hullócsillagot a lámpák lekapcsolása után. Bár semmi jelentősége nem volt, mégis egy kellemes apró hangulati elem.

Már írni akartam erről, mert annyira jó hangulati elem, hogy ne tovább. :D Az egyik kedvenc pillanatom az epizódban.

 

Na, de most már tényleg befejezem, mert nagyon hosszúra sikeredett. Remélem lesz türelmetek majd végigolvasni. :)

Volt, és nagyon megérte. :D Látom ez az epizód kellően megihletett. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ventress máris elvesztette a múltkori epizód hatására fellobbant szimpátiámat, ez az epizód ismét bebizonyította, hogy hiába volt sanyarú gyermek és ifjúkora, ez nem lehet mentség arra, hogy a zsigerekig gonosz és célja érdekében mindenre képes.

Szegény Opress. :( Valódi szörnyeteget csináltak belőle, aki tökéletes eszköznek látszik mind Dooku, mind az éjnővérek kezében, de mint tudjuk, Dooku nem fog meghalni, és ő meg nem éri meg a háború végét, vagyis a dolog mégsem fog működni, minden boszorkányság ellenére. Már most lehet gondolkozni, hogy vajon miért? Szerintem eljön majd az idő, amikor Savage valami hatására felébred ebből a hipnózisból, elmúlik a serkentők/tudatmódosítók hatása, és akkor rádöbben majd, hogy mit tett és hogy mit tettek vele. Remélem, így lesz, és láthatjuk is majd ennek a felismerésnek a hatását.

Valami azt súgja, hogy előbb eljön ez a pillanat, mint sem gondolnánk. :)

 

Dooku pedig szerintem szánalmas ebben a történetben. Kezdve onnan, hogy mestere parancsára feláldozza leghűségesebb emberét (főleg, mert szerintem Ventress nagyon kötődött hozzá, és azon túl, hogy mestere volt, apjának tekintette), folytatva azzal, ahogy nem veszi észre Talzin anya praktikáit és egy az egyben megbízik Opress-ben (csak az erejét illetően vannak kételyei, amelyeket könnyű eloszlatni, de hogy az új padawan kihez lesz hűséges, arról sejtelme sincs), és végezve azzal, ahogy egyetlen akció után már Sidious leváltását tervezi. Ez az önhittség csúcsa. Meg is adja majd az árát.

Valóban, Dooku megint kicsit csőlátású, de az viszont biztos, hogy a hatalomszerzési tervei nem új keletűek. Maximum eddig nem mondta ki őket "nekünk".

 

No és a zene, az megint nagyon-nagyon jó lett. Nekem eléggé egyedinek is tűnt a TCW-ben eddig hallott dallamok között, és tökéletesen passzolt a témához. :)

A zenére most én is felfigyeltem, mint új témára. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban, Dooku megint kicsit csőlátású, de az viszont biztos, hogy a hatalomszerzési tervei nem új keletűek. Maximum eddig nem mondta ki őket "nekünk".

Egyébként szerintem a Sith-ek lebecsülik a hűség, mint erény jelentőségét, és ez baj - nekik. Ha csak addig vagy Te a főnök, amíg Te vagy az erősebb, az nem egy életbiztosítás. :D De nem akarok ezen pörögni, már megbeszéltük, hogy a Sith-ek már csak ilyenek. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként szerintem a Sith-ek lebecsülik a hűség, mint erény jelentőségét, és ez baj - nekik. Ha csak addig vagy Te a főnök, amíg Te vagy az erősebb, az nem egy életbiztosítás. :D De nem akarok ezen pörögni, már megbeszéltük, hogy a Sith-ek már csak ilyenek. :)

A Darth Bane könyvben nagyon jól leírják az egymáshoz fűződő viszonyukat :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felemás a véleményem. A gyilkolás öncélúságúról is szólt ez a rész, de ez bőven (18) kategória. Olyan erőltetettnek tánt Darth Maul felemlegetése, de hogy még a zabrakok is egy bolygón lakjanak az Éjnővérekkel. Aztán csinálnak belőle egy barbárt? Én nem ismerem a karakter hátterét, de bízom benne, hogy visszatérünk a lézerkardhoz, mert ez így olyan felemás volt, hogy egy Jedi ne legyen képes lézerkarddal felaprítani egy fém fegyvert vagy egy rá rontó akármilyen testalkatú ellenfelet...

 

Magát a Sith logikát meg eleve nem értem. Minek tartanak "titkos" tanítványokat, ha utána egymást elárulják? Most is Dooku előadta világuralmi terveit, erre egy jöttment, teljesen blikkre kiválasztott harcossal osztja meg ezen terveit és még a hatalmát is? Ez olyan logikátlan. Másrészt ő egy nagy hatalmú Sith, akinek nincs szüksége testőrre. Még csodálkoztam is, hogy ellátogatott az Éjnővérekhez, de nem érezte meg Ventress jelenlétét.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előző rész nekem jobban tetszett. Mondjuk ennek is megvoltak a maga pillanatai, amelyek a listámon igen előkelő helyre helyezik. Az előző részben megsajnálhattuk Ventresst, együtt érezhettünk vele, most viszont újra megmutatta igazi arcát. Kicsit furcsa volt, ahogy fénykard nélkül harcolt (persze kicsit unfair lett volna, ha ő fénykarddal kaszabol), főleg a Savage-al vívott utolsó kézitusájuk. Ahogy a nő kenterbe veri a férfiakat; Charlie negyedik angyala. Jó volt látni, hogy Savage nem mindig volt T-1000-es, kifejezetten szimpatikus karakter volt. Amikor átváltoztatták és felnyitotta szemeit, éreztem, hogy Ventress-el lesz valami és lám. Azt írtam előbb, hogy szimpi karakter VOLT, az átváltoztatása és a mészárlás után már nem annyira jön be, de azért nagyon várom a következő részt. :) Van itt valami, ami gondolom nem csak nekem tűnt fel: amikor Savage végez az utolsó klónnal, akkor látszanak mögötte a harci droidok, utána a Jedik leszedik az "előtérben" levő droidokat, majd jön Savage és akkor már egy kumma harci droid sincs mögötte. Mindenesetre érdekes.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felemás a véleményem. A gyilkolás öncélúságúról is szólt ez a rész, de ez bőven (18) kategória. Olyan erőltetettnek tánt Darth Maul felemlegetése, de hogy még a zabrakok is egy bolygón lakjanak az Éjnővérekkel. Aztán csinálnak belőle egy barbárt? Én nem ismerem a karakter hátterét, de bízom benne, hogy visszatérünk a lézerkardhoz, mert ez így olyan felemás volt, hogy egy Jedi ne legyen képes lézerkarddal felaprítani egy fém fegyvert vagy egy rá rontó akármilyen testalkatú ellenfelet...

A jedinek esélye sem volt a kardját használni Opress ellen. :) Maul emlegetésében nem találtam semmi kivetnivalót. Ez a Zabrak klán bármikor odakerülhetett a bolygóra. Talzin csak ezzel akart felvágni Dooku előtt.

 

Magát a Sith logikát meg eleve nem értem. Minek tartanak "titkos" tanítványokat, ha utána egymást elárulják? Most is Dooku előadta világuralmi terveit, erre egy jöttment, teljesen blikkre kiválasztott harcossal osztja meg ezen terveit és még a hatalmát is? Ez olyan logikátlan. Másrészt ő egy nagy hatalmú Sith, akinek nincs szüksége testőrre. Még csodálkoztam is, hogy ellátogatott az Éjnővérekhez, de nem érezte meg Ventress jelenlétét.

Hát így első blikkre, Opress talán az az "ember", akire Dooku mindig is várt a tervei megvalósításához. Ventresshez képest látszólag óriási az előrelépés. Dooku helyében én isl el ennék nyűgözve. Főleg amilyen béna Ventress régebben...

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű rész volt, élvezhető jelenetekkel, hangulatos karakterekkel és ötletes helyszínekkel, bár leheletnyivel gyengébbre sikerült az előzőnél. Ám így is egy erős, korrekt részt kaptunk, ami remekül építette tovább az előző részben elkezdetteket. Az már kétségtelen, hogy a sorozat kinőtte magát a gyereksorozat kategóriából, amiről az ebben az epizódban található durvább momentumok győztek meg leginkább, bár ebben eddig sem kételkedtem.

Tetszik, ahogy az Éjnővérek megismerésével párhuzamosan, fokozatosan egyre mélyebbre merülünk a fantasyben, így az Erő is visszanyeri valamelyest azt a misztikus mivoltát, amit a prequelben eltompítottak a midichloriánok behozatalával és egy teljesen új aspektusát ismerhetjük meg, amit még a Jedik és Sithek sem ismernek. Az előző részhez már írtam, hogy az Éjnővérek - mivel merőben eltérő módon szemlélik és használják az Erőt - képesek olyan dolgokra is, amelyek a másik két Erő-használó csoport előtt ismeretlenek. Az, hogy az Éjnővérek őse egykor Jedi volt, egyáltalán nem jelent semmit. Azóta önálló fejlődésnek indulhattak a klánok, az Anya vezetésével pedig találhattak olyan megoldásokat, amik abszolút újak az Erő felhasználását illetően. Azt legalábbis sem a Jedikből, sem a Sithekből nem nézem ki, hogy a semmiből poharakat, fegyvereket varázsolnak, érintésre tudaton kívüli állapotba helyezik az alanyt, vagy hogy bizonyos mágia segítségével olyannyira befolyásolják valaki tudatát, hogy egy merőben új lényt kreálnak. Ha így lenne, Palpatine sem vesződött volna annyit Anakin pátyolgatásával. Úgyhogy számomra pozitívum, hogy előtérbe került a Star Wars fantasy oldala, ami ha minden igaz, a későbbiekben még inkább ki fog bontakozni.

Ventress és az Éjnővérek Dooku ellen irányuló terve kapcsán az jutott eszembe az epizód eleji poharas jelenetnél, hogy ehelyett a sok bajlódás helyett, szimplán meg is mérgezhetnék a grófot, ha az ennyire gyanútlanul belekortyol a Talzin által elé nyújtott italba. De ez az előző részben látott méreg-tűre is igaz. Értem, hogy Dookunak életben "kell" maradnia, de ennek rovására nem kellene hülyét csinálni sem belőle, sem az Éjnővérekből.

Ami még felkeltette a figyelmem, az az Éjnővérek és az Éjfivérek egymással való kapcsolata. Eddig abban a hitben voltam, hogy ők hozzávetőleg egyenrangú felek, a rész viszont inkább azt sugallta, hogy rangban, tudásban jócskán az Éjnővérek alatt állnak. Nekem szimpla zabrakoknak tűntek, akik egy klánhoz tartoznak, viszont a korábban látott varázslatokat kétlem, hogy bármennyire is elsajátíthatták, az meg biztos, hogy az Erőt nem tudják használni. Ebből kifolyólag viszont tetszik, hogy egyre többet tudunk meg a dathomiri hierarchiáról: Anya -> Éjnővérek - > Éjfivérek. Már csak a Dathomiri boszorkák bemutatása hiányzik, remélem egyszer őket is megismerhetjük valamilyen módon.

Ventress nagyon meglepett, ami a harctudását illeti - fénykard nélkül sem tűnt egy elveszett léleknek. :) Igaz, hogy a háború elején kevésbé volt képzett, de azért sem tűnhetett fel a fejlődése, mert kevés szerephez jutott és jószerivel csak olyan ellenfelek ellen láttuk harcolni, akik vagy erősebbek nála, vagy egyenrangúak vele. Ebből a részből remekül lejött, hogy ő sem véletlen lett Sith-tanonc, bár az, ahogy a feltuningolt Opress elkapta a nyakát, kicsit belerondított az összképbe. Az előző részben megismerhettük a sajnálható oldalát, míg itt újra előjött a kegyetlen, sötét oldala. Nem is lett volna túl reális, ha ezután jó kislányként mutatkozik, úgyhogy ez rendben van.

Opress karaktere szintén nem egyszerű eset, az pedig, hogy ennyire jól sikerült felvázolni 22 perc alatt, újabb dicséretet érdemel Katie-nek. Már a puszta kinézete remekül jelképezi azt a nyers erőt, amit képvisel, de a furfangos oldala is megmutatkozik akkor, amikor sikerül kiszámítania az árnyként mozgó Ventress támadását. Kíváncsi vagyok, ez hová fog fejlődni, ha párosul Dooku tanításaival.

A Devaronon véghezvitt pusztítása pedig félelmetesre sikerült, ahogy érzelem nélkül, terminátor módjára aprította a klónokat és a Jediket. Persze ez kellett ahhoz, hogy lássuk, nem hiába választotta ki őt Ventress és nem hiába lesz Dooku új orgyilkosa. Ennek kapcsán kíváncsi vagyok, miként fog meghiúsulni Talzinék terve, bár egy korábbi spoilerben mintha már olvastam volna.

Az is érdekes - de egyáltalán nem meglepő - hogy Dooku is szervezkedik Sidious háta mögött, hogy a kellő pillanatban elfoglalhassa a helyét egy fiatal, erős tanítvánnyal az oldalán. Nem meglepő, hiszen ez mondhatni "hagyomány" a Sitheknél. Sidious is szervezkedett Plagueis mögött, Vader is Sidious mögött, Starkiller is Vader mögött, stb.

A látványvilág ismét szép volt, főleg Dathomir vöröses helyszínei nyerték el a tetszésem, amint a sötét oldalt és a vért szimbolizálták.

A zene ezúttal kiemelkedően jó volt, számos új téma csendült fel, amik remekül passzoltak az adott jelenethez. Összességében jó rész volt - ez is - kíváncsian várom a folytatást, Katie-t ismerve arra sem lesz panasz. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon, hogy került oda annyi zabrak?

Az episode guide-ban megmagyarázzák a dolgot...

"A zabrak fajt olyan emlékezetes karakterek képviselték eddig a Star Warsban, mint Darth Maul, Eeth Koth és a fejvadász Sugi. A kultúrájuk elterjedt már az egész galaxisban. Sokan az Iridoniáról származnak, de az erős gyarmatosítások miatt sokan azt a kolóniát tekintik otthonuknak, ahol születtek. Ez a helyzet Maul népével is, ők a Dathomirt tekintik szülőbolygójuknak."

 

Magát a Sith logikát meg eleve nem értem. Minek tartanak "titkos" tanítványokat, ha utána egymást elárulják? Most is Dooku előadta világuralmi terveit, erre egy jöttment, teljesen blikkre kiválasztott harcossal osztja meg ezen terveit és még a hatalmát is? Ez olyan logikátlan. Másrészt ő egy nagy hatalmú Sith, akinek nincs szüksége testőrre. Még csodálkoztam is, hogy ellátogatott az Éjnővérekhez, de nem érezte meg Ventress jelenlétét.

Általában csak a tanítványok tartanak "titkos" tanítványokat, hogy a megfelelő időben, összefogva legyőzzék a mestert és ők ketten töltsék be a mester-tanítvány szerepét. Szerintem logikus. Dookunak pedig pont hogy szüksége van testőrökre, erre épp a 3x12-es rész világított rá, miután 3 "jöttment" Éjnővér gond nélkül betört hozzá és kishíján végzett vele. Dooku nagy hatalmú Sith, de nem legyőzhetetlen. :)

Ventress jelenlétét szerintem a sötét oldal miatt nem érezte meg, ami igencsak átjárja Dathomirt (Serennón meg a kábító-tű miatt) és Ventresst, Talzin, valamint az Éjnővéreket is. Ha több tucat Jedi nem érezte meg Palpatine kilétét, el tudom képzelni, hogy Dooku - bár a sötét oldalon áll - hasonló cipőben jár.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sehol. Csak egy marketing fogás volt. Legalább is most úgy tűnik. :)

Annyi rokoni kapcsolat van, hogy Maul ugyanebbe a klánba tartozott. Sidious tőlük hozta el a gyerek Mault (felteszem, akkor még más neve volt). Aztán, hogy vannak-e még élő rokonai az éjfivérek között, az jó kérdés.

 

Maguk a Zabrakok is elég rendben voltak, én sokkal brutálisabb népnek gondoltam őket. Erre kaptunk egy összetartó, ám kiszolgáltatott népet.

Annyira nem lehettek brutálisan, ha két zabrak is erősítette a Jedi Tanács sorait :)

 

Vajon, hogy került oda annyi zabrak?

A Dathomir a boszorkák előtt börtönvilág volt, ahová száz számra küldték a különböző fajok alvilági képviselőit. Nem csak zabrakok, de emberek, twi'lekek és mások is élnek (vagy legalábbis éltek) a bolygón. A zabrakoknak talán annyival volt több túlélési esélyük, hogy az anyaviláguk, az Irodinia sem sokkal barátságosabb, mint a Dathomir.

 

Felemás a véleményem. A gyilkolás öncélúságúról is szólt ez a rész, de ez bőven (18) kategória. Olyan erőltetettnek tánt Darth Maul felemlegetése, de hogy még a zabrakok is egy bolygón lakjanak az Éjnővérekkel. Aztán csinálnak belőle egy barbárt? Én nem ismerem a karakter hátterét, de bízom benne, hogy visszatérünk a lézerkardhoz, mert ez így olyan felemás volt, hogy egy Jedi ne legyen képes lézerkarddal felaprítani egy fém fegyvert vagy egy rá rontó akármilyen testalkatú ellenfelet...

Emlékez vissza Grievous testőreire, ők is olyan "fém" fegyvert használtak, ami ellent tud állni a fénykardnak. Több olyan anyag is van a Galaxisban, ami ellent tud állni a fénykardnak: phrik (ebből készült a Magna testőrök elektropálcája), mandalore-i acél, cortosis, neuranium, ultrachrome.

Érdekes EU adalék, hogy az éjnővérek használják a sötétkardot, mely szintén fénykardálló. Valószínűleg Savage bárdja is egy ilyen "sötét" fegyver volt.

 

De a képek alapján visszatérünk a jó öreg fénykardhoz is.

 

Zabrakot rengeteg világban találni. Legalább olyan elterjedtek, mint a twi'lekek, vagy az emberek. Főleg a peremvidéken vannak sokan, mivel az anyabolygójuk is ott van.

 

Magát a Sith logikát meg eleve nem értem. Minek tartanak "titkos" tanítványokat, ha utána egymást elárulják? Most is Dooku előadta világuralmi terveit, erre egy jöttment, teljesen blikkre kiválasztott harcossal osztja meg ezen terveit és még a hatalmát is? Ez olyan logikátlan. Másrészt ő egy nagy hatalmú Sith, akinek nincs szüksége testőrre. Még csodálkoztam is, hogy ellátogatott az Éjnővérekhez, de nem érezte meg Ventress jelenlétét.

Pedig ez így működik, mióta Sithnek áll a világ :) Maul már megvolt Sidiousnak, mikor megölte Plageuist. Vadernek is meg lett volna Luke, mielőtt megöli Sidioust. Így működik a Sith. A mestert általában csak két módszerrel tudják legyőzni: valahogy trükköznek (méreg, megölik álmában) vagy túlerővel támadnak rá. Aztán vagy sikerül, vagy nem :D

A testőrség sem új dolog. Sidious is tartott maga mellett testőröket. Jó harcosok, van Erőjártasságuk, de van egy rossz tulajdonságuk is: gyávák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű rész volt, élvezhető jelenetekkel, hangulatos karakterekkel és ötletes helyszínekkel, bár leheletnyivel gyengébbre sikerült az előzőnél. Ám így is egy erős, korrekt részt kaptunk, ami remekül építette tovább az előző részben elkezdetteket. Az már kétségtelen, hogy a sorozat kinőtte magát a gyereksorozat kategóriából, amiről az ebben az epizódban található durvább momentumok győztek meg leginkább, bár ebben eddig sem kételkedtem.

Nekem az egész harmadik évadot látván alakult ki ez a véleményem. :)

 

Tetszik, ahogy az Éjnővérek megismerésével párhuzamosan, fokozatosan egyre mélyebbre merülünk a fantasyben, így az Erő is visszanyeri valamelyest azt a misztikus mivoltát, amit a prequelben eltompítottak a midichloriánok behozatalával és egy teljesen új aspektusát ismerhetjük meg, amit még a Jedik és Sithek sem ismernek. Az előző részhez már írtam, hogy az Éjnővérek - mivel merőben eltérő módon szemlélik és használják az Erőt - képesek olyan dolgokra is, amelyek a másik két Erő-használó csoport előtt ismeretlenek. Az, hogy az Éjnővérek őse egykor Jedi volt, egyáltalán nem jelent semmit. Azóta önálló fejlődésnek indulhattak a klánok, az Anya vezetésével pedig találhattak olyan megoldásokat, amik abszolút újak az Erő felhasználását illetően. Azt legalábbis sem a Jedikből, sem a Sithekből nem nézem ki, hogy a semmiből poharakat, fegyvereket varázsolnak, érintésre tudaton kívüli állapotba helyezik az alanyt, vagy hogy bizonyos mágia segítségével olyannyira befolyásolják valaki tudatát, hogy egy merőben új lényt kreálnak. Ha így lenne, Palpatine sem vesződött volna annyit Anakin pátyolgatásával. Úgyhogy számomra pozitívum, hogy előtérbe került a Star Wars fantasy oldala, ami ha minden igaz, a későbbiekben még inkább ki fog bontakozni.

Ez szimplán spekuláció, de azért van benne valami. Kíváncsi lennék mit szólnak a Jedik ezekhez a trükkökhöz. Nekem továbbra is az az érzésem, hogy elég röghözkötött lehet Talzin mama tudománya, mert minden varázslata olyan zöld színű, mint amilyen lötty körül veszi őket. Én továbbra is azt mondom, annak az anyagnak van a legtöbb köze ezekhez a dolgokhoz. De tényleg? Mi lehet az a zöld izé? Erről nincs infó valahol?

 

Ventress és az Éjnővérek Dooku ellen irányuló terve kapcsán az jutott eszembe az epizód eleji poharas jelenetnél, hogy ehelyett a sok bajlódás helyett, szimplán meg is mérgezhetnék a grófot, ha az ennyire gyanútlanul belekortyol a Talzin által elé nyújtott italba. De ez az előző részben látott méreg-tűre is igaz. Értem, hogy Dookunak életben "kell" maradnia, de ennek rovására nem kellene hülyét csinálni sem belőle, sem az Éjnővérekből.

Itt nem az a lényeg, hogy snassz módon megmérgezzenek valakit, hanem a bosszú. Egyébként kétlem, hogy dooku-t olyan könnyű lenne méreggel eltenni láb alól. Lásd az előző részt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Darth Bane könyvben nagyon jól leírják az egymáshoz fűződő viszonyukat :)

Akkor ideje lesz elolvasnom, ha már ennyire érdekel ez a Sith-jelenség. :) Egyébként is érdekelt ez a könyv, csak valahogy nem botlottam bele sehol, így kiment a fejemből.

 

 

Ventress jelenlétét szerintem a sötét oldal miatt nem érezte meg, ami igencsak átjárja Dathomirt (Serennón meg a kábító-tű miatt) és Ventresst, Talzin, valamint az Éjnővéreket is. Ha több tucat Jedi nem érezte meg Palpatine kilétét, el tudom képzelni, hogy Dooku - bár a sötét oldalon áll - hasonló cipőben jár.

Nagyon érdekes, hogy vajon miféle erő járja át az Éjnővéreket. A bolygótól származik, vagy ők tették ilyenné a bolygót? Az viszont fentiekből következik, hogy az Erő sötét oldala és ez az erő, amit a ők használnak, nem teljesen ugyanaz, hiszen akkor egy, a Sötét Oldalban jártas Sith Lordot nem lehetne ezekkel a prkatikákkal így megtéveszteni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon érdekes, hogy vajon miféle erő járja át az Éjnővéreket. A bolygótól származik, vagy ők tették ilyenné a bolygót? Az viszont fentiekből következik, hogy az Erő sötét oldala és ez az erő, amit a ők használnak, nem teljesen ugyanaz, hiszen akkor egy, a Sötét Oldalban jártas Sith Lordot nem lehetne ezekkel a prkatikákkal így megtéveszteni.

Szerintem biztos, hogy egy harmadik fajta alkalmazásról lehet szó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem biztos, hogy egy harmadik fajta alkalmazásról lehet szó.

Ha viszont így van, akkor nem is tudom, mi lenne jobb: még többet megtudni erről az erőről, vagy gyorsan elfelejteni, hogy ez is létezik, mert azért az eléggé alapjaiban változtatja meg azt a régi SW-igazságot, miszerint egyetlen Erő létezik, és annak jó és rossz alkalmazása. Ha ennél tovább árnyalódik a kép, az egyrészt jó, mert izgalmas lehetőségek rejlenek benne, másrészt viszont nem az, mert klasszikus alaptételt módosít annyiban, hogy az Erőt jóra a Jedik, rosszra viszont a Sith-ek használják...
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha viszont így van, akkor nem is tudom, mi lenne jobb: még többet megtudni erről az erőről, vagy gyorsan elfelejteni, hogy ez is létezik, mert azért az eléggé alapjaiban változtatja meg azt a régi SW-igazságot, miszerint egyetlen Erő létezik, és annak jó és rossz alkalmazása. Ha ennél tovább árnyalódik a kép, az egyrészt jó, mert izgalmas lehetőségek rejlenek benne, másrészt viszont nem az, mert klasszikus alaptételt módosít annyiban, hogy az Erőt jóra a Jedik, rosszra viszont a Sith-ek használják...

Én csak alkalmazásokról beszéltem, és bár lehet harmadik is, az inkább köthető a sötét oldalhoz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.